Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto (ne) volim Zagreb?

Go down 
+5
Skulptura
Korplikan
wanderer
Novus ordo seclorum
Athena
9 posters
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimened kol 31, 2014 11:21 pm

Najljepši je Zagreb grad, Zagreb je najdraži dom...

Često puta čujem od dosta ljudi koliko su povezani sa Zagrebom, glavnim gradom lijepe naše i koliko ga vole.
Mnogi su odrasli u Zagrebu, vezani su uz neki zagrebački kvart, drugi su preselili iz drugih gradova u Zagreb, treći nikad ne bi preselili iz Zagreba u neki drugi grad.
U novinama i na portalima, čini mi se da se Zagreb jako puno favorizira, gotovo nigdje nisam pročitala kako netko ne voli Zagreb.
Najveći grad, grad kulture, prekrasan grad, meka za studente, svi hrle prema njemu...

Vraćajući se kući nakon ljetovanja ili nekog putovanja i prolazeći kroz Zagreb, često se uhvatim kako razmišljam o tome da ne vidim nikakvu posebnu ljepotu u gradu Zagrebu. nezna
Provela sam neko vrijeme u Zagrebu i rođena sam u Zagrebu. Često sam u Zagrebu, ali ne osjećam nikakvu emotivnu povezanost niti nostalgiju za tim gradom.
Uspoređivala sam ga sa nekim gradovima na jadranskoj obali ili u drugim kontinentalnim dijelovima Hrvatske i uopće ne vidim oko čega se diže tolika fama.

Previše je bukiran, nema vode (pogleda na more ili na veliku rijeku), prevladavaju ravnice, previše je prometan, moram se odmaknuti od centra grada ako želim malo prirode i šuma.
Možda je nekadašnji Zagreb bio nešto drugo, nego što je to današnji.

Usprkos tome, mnogi i danas jako vole Zagreb i u njemu nalaze jako puno ljepota, uživaju u tom gradu.

Pitam se, radi li se o tome da mnogi ljudi vežu lijepe uspomene uz neki grad pa im on automatski postaje ljepši i postaju mu privrženiji ili se jednostavno naviknu živjeti u nekom gradu, steknu tamo prijatelje pa im neki grad postane srcu prirastao?
Ili se radi čisto o nekoj preferenciji estetike grada (osobni ukus), uz odgovarajuću društvenu  i sličnu "klimu" vezanu uz neki grad koja zaokružuje cjelinu i čini da neki grad (ne) volimo? misli

Koliko je vama važan Zagreb grad i zašto ga (ne) volite?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimened kol 31, 2014 11:40 pm

Ja sam iz Karlovca i u Zagreb idem možda jedanput u dva mjeseca. Tada kad i idem ne vidim ništa posebno u njemu, naprotiv, Karlovac ili bilo koji mali/veliki grad na našoj obali su mi puno ljepši.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimečet ruj 18, 2014 12:57 am

Volim Zagreb lovely
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimečet ruj 18, 2014 8:39 pm

Ne volim Zagreb... Prevelik je za moj ukus, predugo mi treba da dođem od točke A do točke B i ne smatram ga mjestom na kojem bi mogao podići obitelj jer je sve sama zgrada, tek na rubovima ima kuća i dvorišta ali o ona su malena. Ima dječijih igrališta ali nije to to, ne smiješ trčati bezbrižno po cesti, nabijati loptu, ... Nema one opuštenosti kao kod mene doma i nadam se da neću morati živjeti u njemu nakon faksa. Al je dobar za studiranje i opijanje zubo

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimečet ruj 18, 2014 9:01 pm

Ljudi koji vole Zagreb vole ga zato što je takav kakav jest, ravan, bez pogleda na more. Oni koji vole pogled na more ili brda, njima Zagreb neće biti toliko privlačan. Sad, pitam se tko ne voli pogled na more (makar ima takvih ljudi), ali nama sa kontinenta je lijepo gledati more i osvježiti se u njemu kad je na suncu +40.

Osobno obožavam otoke, što su manji i prirodniji to su mi draži, i naravno da mi je ljepotom jedan otočić poput Suska ili Unija neusporediv sa užurbanim, zagušljivim i zabetoniranim Zagrebom, ali ruku na srce, nikad ne bih mogao živjeti na jednom od takvih otočića. Zamisli se tamo usred zime kad zapuše bura... nedaj bože da se u tom trenutku nešto dogodi, ili da u najmanju ruku zaboli zub a ti ne možeš van iz kuće po tabletu ili kod doktora. Isto vrijedi i za ostala zabačena mjesta, ne samo otoke. Istina je da su ona lijepa, ali za živjeti u nekoj takvoj ljepoti potrebna je žrtva.

Zagreb je praktičan, a nekome tko voli starinske građevine može biti privlačan i zbog toga, također, jedno vrijeme sam često išao na izlete na Medvednicu, ima tona spilja i zgodnih mjesta za pogledati, imamo i Medvedgrad. Šuma u Zagrebu ima dovoljno, parkova i šetnica ima na svakom uglu i toga ne fali. Znači imamo prirodu i u samome gradu, naravno, neusporedivo sa nekim selom ili zabačenim mjestom, ali ipak pričamo o gradu, a ne o selu, tako da ne možemo očekivati da ćemo vidjeti fazane i srne iza zgrade.

Ja volim Zagreb jer je u njemu praktično živjeti, sve je na dohvat ruke i sve je uvijek dostupno. Mogućnosti su unatoč stanju u zemlji veće nego u većini drugih gradova. Ako se zaželim prirode treba mi 15-20 minuta vožnje autom da dođem na jedno od mjesta zbog kojih ću zaboraviti gdje sam i da je 10km dalje metropola.

@Korplikan, Zagreb nije samo Centar sa tramvajima i prometnim ulicama. Tko želi živjeti u takvom okruženju onda to i očekuje pa mu vjerojatno niti ne smeta. Ali u Zagrebu ima kvartova koji su sličniji selu nego gradu, a opet si u centru za desetak minuta.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimepon ruj 22, 2014 12:42 am

Meni je Zagreb super jer sam na njega naučen, tu živim od malena i sve mi je više-manje poznato. Ali uvijek ima i iznenađenja nekih. Uglavnom, tu nikad nije dosadno jer se stalno nešto novo događa.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimepon sij 19, 2015 4:03 pm

Ja sam s obale i što se tiče ljepote gradova Zagreb zbilja ne bih rangirala visoko. Dobar dio godine je siv s neugodnom klimom, previše smoga, zgrade su dosta visoke i dosta blizu tako da sunčeva svjetlost često ne može doći do same ulice. Nema more što je meni takođe veliki minus. Definitivno previše ljudi i previše prometa.
S druge strane Zagreb ima odličnu geografsku poziciju za razliku od Dalmatinskih gradova. Ima najbolju ponudu za nabavku bilo čega (od hobby dućana do shopping centara s robom široke potrošnje). Ima više organizranih događanja od drugih HR gradova. To je studentski grad i ljudi tu praktički odrastaju i tu najviše mislim upravo na studente koji s 18 godina odu od doma na studij u drugi grad. Naravno da onda taj grad i zavole.
Tako i ja volim Zagreb. Ima svoje mane i svoje prednosti ali tako je sa svime i svakim :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimened lip 28, 2015 5:17 pm

Ne znam za Zagreb,ali je Beograd GRANDE dzungla,mozda i najveca na Balkanu. ;) .
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitimepon lip 29, 2015 10:48 pm

Ni ZG nije ništa bolji, negdje je bolje sam giba ... Da, kažem neke stvari koje sam doživio prije, samo bi se nasmijali, žalosno, al to je sve istina. I žalosti me strasno sto stvarno i ima super raje među njima, ali kad sam im pokusavao objasnit mislili su da sam izgubljen, a kad ono oni su totalka...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto (ne) volim Zagreb? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto (ne) volim Zagreb?   Zašto (ne) volim Zagreb? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto (ne) volim Zagreb?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zagreb: Svaki dan huligani pretuku 15 maloljetnika!
» Pravni fakultet Zagreb
» David Icke - Zagreb 11.9.2008.
» Amika sport centar - Zagreb

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: