Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što je stvorilo Boga?

Go down 
+16
matko22
waldox
Bella.Lilly
geapura
2pac
Alpha
Zyon
Archangel
wanderer
Chakotay
Skulptura
primitive101
MoW
Jedi Mind Tricks
Hladni
jureh
20 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
jureh
Stanica



Male
Taurus Cat
Broj postova : 13
Age : 24
Registration date : 12.09.2014

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimepet ruj 12, 2014 3:36 pm

Bok miga , nov sam na ovom forumu i oprostite mi ako pišem nelogično jer imam 15 godina xd lol! . U redu da prijeđem na stvar,več me dugo muči odgovor na jedno pitanje,što je stvorilo Boga?Katoliki kažu da Bog postoji oduvijek,ali kako,to je nemoguče,nešto ga je moralo stvoriti!I ako je nešto stvorilo Boga,što je stvorilo to što je stvorilo Boga,i što je stvorilo to,pa što je stvorilo to itd.Nešto je moralo biti prvo,ali moralo je i to nešto stvoriti i tako idemo u beskonačnost,i ako je tama bila prva,kako je tama nastala? affraid
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimepet ruj 12, 2014 6:56 pm

jureh je napisao/la:
Bok miga , nov sam na ovom forumu i oprostite mi ako pišem nelogično jer imam 15 godina xd lol! . U redu da prijeđem na stvar,več me dugo muči odgovor na jedno pitanje,što je stvorilo Boga?Katoliki kažu da Bog postoji oduvijek,ali kako,to je nemoguče,nešto ga je moralo stvoriti!I ako je nešto stvorilo Boga,što je stvorilo to što je stvorilo Boga,i što je stvorilo to,pa što je stvorilo to itd.Nešto je moralo biti prvo,ali moralo je i to nešto stvoriti i tako idemo u beskonačnost,i ako je tama bila prva,kako je tama nastala? affraid

To je pitanje na koje nitko ne zna odgovor.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimesub ruj 13, 2014 3:49 pm

Mislim da imamo vec nekoliko tema otvorenih s ovim pitanjem.
Ali evo sto Charles Manson ima reci po tom pitanju:
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimesub ruj 13, 2014 4:08 pm

jureh je napisao/la:
Bok miga , nov sam na ovom forumu i oprostite mi ako pišem nelogično jer imam 15 godina xd lol! . U redu da prijeđem na stvar,več me dugo muči odgovor na jedno pitanje,što je stvorilo Boga?Katoliki kažu da Bog postoji oduvijek,ali kako,to je nemoguče,nešto ga je moralo stvoriti!I ako je nešto stvorilo Boga,što je stvorilo to što je stvorilo Boga,i što je stvorilo to,pa što je stvorilo to itd.Nešto je moralo biti prvo,ali moralo je i to nešto stvoriti i tako idemo u beskonačnost,i ako je tama bila prva,kako je tama nastala? affraid

@jureh, kad god imaš vrijeme, kao što imaš u ovom našem Svemiru koji se ravna po određenim zakonima, onda imaš i pojam nastajanja i nestajanja. Ako nema vremena, onda nema ništa od toga, tada nešto jednostavno postoji, odnosno jest (jer i pojam postojanja je vezan uz vrijeme :)). Boga dakle nitko nije stvorio, već on jednostavno jest, to je jednostavno stanje, jer postojanje nije vezano uz vrijeme.
Stoga je glupo pojednostavljenje katolika da Bog postoji oduvijek, jer čim spominju "vijekove" :), već govore o vremenu pa onda imaju i problem beskonačne regresije.
[Vrh] Go down
jureh
Stanica



Male
Taurus Cat
Broj postova : 13
Age : 24
Registration date : 12.09.2014

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimesub ruj 13, 2014 5:28 pm

@MoW da ali kako postoji oduvijek nešto ga je moralo stvoriti
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimesub ruj 13, 2014 8:26 pm

Nista ga nije moralo stvoriti,jer je on postoji sam po sebi,van lanca uzroka i posljedice,van prostora i vremena.Oduüjek implicira vrjeme a To postoji i van vremena.To jedino mozes iskusiti tako sto ces postati Jedno sa Tim i tada ce ti sve biti jasno.Al to iskustvo neces dobiti razmisljanjem il citanjem,nego kad ti Um stane sa radom.
[Vrh] Go down
jureh
Stanica



Male
Taurus Cat
Broj postova : 13
Age : 24
Registration date : 12.09.2014

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimesub ruj 13, 2014 10:30 pm

ali kako može postojati oduvijek?
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimesub ruj 13, 2014 10:46 pm

jureh je napisao/la:
ali kako može postojati oduvijek?

Ne kontaš ti što ti oni govore. Ne postoji oduvijek jer za njega ne važi pojam vremena kao za nas. On jednostavno postoji.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimesub ruj 13, 2014 11:08 pm

U objašnjavanju boga se koristi koncept vječnosti. To je "stanje" koje nema niti početak niti kraj nego jednostavno traje odnosno postoji, van fizikalnog pojma vremena. Vječnost nije trebala nastati jer ionako sama po sebi već postoji.

Ali na tvoje pitanje što je stvorilo boga, nudim odgovor "ljudi" :P
[Vrh] Go down
jureh
Stanica



Male
Taurus Cat
Broj postova : 13
Age : 24
Registration date : 12.09.2014

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimesub ruj 13, 2014 11:20 pm

ali nekako je morala nastati,to je kao da ja kažem da je moje računalo ovdje oduvijek da ga nitko nije stvorio nit ništa.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimened ruj 14, 2014 4:25 am

Meditiraj danima,mjesecima,godinama o tome kako je izgledalo tvoje originalno lice,Prije nego si se rodio.E ako uspijes vidjeti taj Nerodjeni dio Sebe,vidio si Boga i vidio si kako je ljudsko-umsko poimanje vremena netačno i iluzorno.U Stvarnosti je sasvim normalno da je ta ista Stvarnost nerodjena( al ne i nepostojeca) i van uzroka i posljedica.E kad to vidis onda dobijes pet bambija. Tvoje racunalo je samo prividni skup cestíca od kojih nijedna nema permanentnu stvarnost u sebi,tj ono je u potpunosti odredjeno ciklusima radjanja i umiranja za razliku od Štvarnosti bez forme koja je vjdcno nerodjena i van radjanja i umiranja.To moras sam iskusiti,a ne razmisljati o tomejer to nije isto.
[Vrh] Go down
jureh
Stanica



Male
Taurus Cat
Broj postova : 13
Age : 24
Registration date : 12.09.2014

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimened ruj 14, 2014 2:02 pm

Ne razumijem te baš ahah
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimened ruj 14, 2014 4:08 pm

Dobrodošao na forum jureh, imaš odlična pitanja za 15 godišnjaka i vjerum mi ta pitanja će te mućiti još jako dugo vremena. Ako sad ne razumiješ odgovore od MoW-a i drugih forumaša to je sasvim uredu, ne raumijem ih ni ja i ja se pitam te stvari svako malo ;)

Ja ću ti probati dati svoje razmišljanje iako te neće zadovoljiti :) Dakle, tebi je poznat princip prolaznosti vremena i poznato ti je da nakon nekog vremena stvari koje postoje prestaju postojati. Znamo da sve što postoji je nekako stvoreno. No to vrijedi za materijalne/fizičke stvari. Postoje razine gdje ne postoji pojam vremena, primjerice 2+2 je 4 i to je oduvjek tako. Besmisleno je pitati od kada je 2+2 jednako 4. Da li je to tako tek od kada je netko prvi puta postavio to pitanje ili možda od trenutka od kada je netko na to pitanje odgovorio. Jednako tako je besmisleno pitati da li je prvo postavljeno pitanje koliko je 2+2 pa je onda došao odgovor 4. 2+2 jeste 4 i to je oduvjek bilo i zavjek će biti. Tako je i sa Bogom, oduvjek je bio i zavjek će biti. Naravno što znaći Bog to je sasvim drugo pitanje. No svi kad tada dođemo do te "točetne točke". Vjernicima je to Bog, znanstvenicima big beng, nekima je univerzum ili multiverzum, meni stvarnost i sl. No glavni dokaz da je nešto postojalo odvujek i postojat će zauvjek je da mi sada postojimo. Bez tog što vječno postoji, ni mi sada ne bi postojali. Ti si odličo u svom prvom postu zaključio da što se više ide prema nazad u vremenu moramo doći do nećega što je postoji neovisno od vremena i što je ili samo sebe stvorilo ili postoji od uvijek :)
[Vrh] Go down
jureh
Stanica



Male
Taurus Cat
Broj postova : 13
Age : 24
Registration date : 12.09.2014

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimened ruj 14, 2014 5:39 pm

Ali nemože nešto postojati oduvijek
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimened ruj 14, 2014 6:17 pm

^^Pa da, ne može postojati "oduvijek". Zato niti ne "postoji" niti "oduvijek". Već jednostavno jest.
Dakle, pitanje ti je neispravno jer je neprimijenjivo na Boga. :)
[Vrh] Go down
jureh
Stanica



Male
Taurus Cat
Broj postova : 13
Age : 24
Registration date : 12.09.2014

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimened ruj 14, 2014 6:22 pm

Ali kako postoji oduvijek?Kako to je nemoguče!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimened ruj 14, 2014 6:27 pm

@jureh Uopće ne čitaš što ti pišemo. Ajde pročitaj što smo ti svi napisali, promisli o tome pa onda piši komentare.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimepon ruj 15, 2014 1:56 pm

jureh je napisao/la:
Ali nemože nešto postojati oduvijek
U stvari može ;) Kao što sam ti dao primjer sa običnim matematičkim zadatkom, 2+2 je 4. I ne možeš reći kada je to tako postalo, to je jednostavno tako oduvijek, to tako jest. Isti princip primjeni na Boga ili na stvarnost. Malo je teže, ali nije nemoguće lol!
[Vrh] Go down
jureh
Stanica



Male
Taurus Cat
Broj postova : 13
Age : 24
Registration date : 12.09.2014

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimepon ruj 15, 2014 6:46 pm

U redu hvala vam nečemo se sada svi posvađati xd :)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimeuto ruj 16, 2014 12:03 am

Boga su stvorili ljudi mudri
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimeuto ruj 16, 2014 12:25 am

^^Opet ti proponenti Dawkinsa i sličnih. :D Šalim se, ne mislim vrijeđati @wandererovo i @Skulpovo mišljenje, ali to da je čovjek stvorio Boga mi ne stoji.
Ako bi to bilo tako, onda bi slijedilo da je Bog isključivo ljudska tvorevina. A za to nemamo dokaza. Kako znamo da li i druge vrste na ovoj planeti ne doživljavaju božansko na svoj način? Kako znamo da vanzemaljske vrste nemaju svoju percepciju Boga? U konačnici, te sve percepcije moraju odnekud dolaziti. A to je iznutra.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimeuto ruj 16, 2014 12:52 am

@Mow, ja govorim o ljudskom bogu i koliko znam povijest, boga i bogove su uvijek stvarali ljudi zubo
Dakle bog je ljudska izmišljotina, fantazija, strah ili što god ali tako je što se mene tiče.

Ako druge vrste na ovoj planeti doživljavaju boga na svoj način onda te vrste nam ne žele to pokazati.
One (vrste) ne dižu svom bogu hramove, ne idu na misu, ne potežu nikog za rukav da bi ga uvjerile da je njihov bog jedini pravi bog
i da nema drugog boga osim njega.

Moj argument da je bog ljudska izmišljotina upravo leži u činjenici da su ''božji zastupnici'' na zemlji, sami sebi dali pravo da zastupaju boga,
ne birajući pri tom sredstva ni načine da tu svoju privilegiju zadrže. A to znači da je to unosan i dobar posao.
A posao nekom jeste bog (naročito ako je unosan) i nema drugog boga osima njega. Amen zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimeuto ruj 16, 2014 10:28 am

Aha, u tom religijskom smislu Boga. Da, to bih se već složio. Religijski Bog je ljudska izmišljotina. Možda nije jedino ljudska, ali za drugo ne znamo. Nisam mislio na religijskog Boga već na unutarnjeg Boga. Mea culpa. :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimeuto ruj 16, 2014 11:15 am

MoW je napisao/la:
to da je čovjek stvorio Boga mi ne stoji.
Ako bi to bilo tako, onda bi slijedilo da je Bog isključivo ljudska tvorevina. A za to nemamo dokaza. Kako znamo da li i druge vrste na ovoj planeti ne doživljavaju božansko na svoj način?

Postoje dokazi, samo što neki ljudi imaju poseban problem da ih uzmu u obzir, jer imaju lični interes u održavanju starih navika i vjerovanja. Stoga lako podliježu konfirmacijskom biasu. Jedan od tih dokaza je činjenica da ne postoji univerzalna percepcija „boga“. Diljem kultura, diljem vremena, ljudi u tim vremenima i kulturama su različito opisivali „boga“ i pripisivali tome različite osobine i definicije. Često kontradiktorne jedne drugima. Često i ljudi koji deklarativno pripadaju istoj denominaciji imaju različite poglede na to što to „bog“ jeste, šta želi, šta ne želi, šta jeste njegovo djelo, šta nije, kao i različite teorije u pogledu njegovog karaktera. U odsustvu jedinstvene slike „boga“ dolazimo do dvije mogućnosti:

1. Bog ne postoji i
2. Postoji više različitih bogova.

Ako razmotrimo opciju (2), uzevši u obzir plastičnost i ne-univerzalnost osobina „boga“ na kraju bi došli do zaključka da je broj bogova koji postoje jednak ili veći od broja ljudi. Jedno jedino biće ne može istovremeno ispoljavati dvije suprotne karakteristike a u isto vrijeme mora u svakom pojedinom trentuku biti samoidentično – iz čega slijedi da čak i kad dva pripadnika iste vjere imaju nesuglasice u pogledu prirode „boga“ ili njegovih osobina samim time, na osnovu (2), dolazimo do zaključka da oni vjeruju u slična ali ipak različita bića. Međutim, svaki od njih može tvrditi da ima „direktno otkrovenje“ od strane „jednog boga“, što navodi na zaključak da – ili je tim ljudima dato različito otkrovenje od strane jednog te istog boga, ili najmanje dva različita boga ili uopšte nisu primili nikakvo „otkrovenje“ već su sve izmislili iz vlastite glave.

„Occamova britva“ upućuje da je najvjerovatnije objašnjenje da to sve proističe iz njihove glave, tačnije, njihove psihe, još tačnije – da je to posljedica njihove teorije uma. Psiholog Jesse Berring u svojoj knjizi „The Belief Instinct“ detaljno je razradio mehanizme kojima se stvara pojam „bog“ (preporučujem je svakom zaljubljeniku u Psihologiju). Naime, tokom ljudske evolucije, um i mehanizmi uma razvijali su se u onom smjeru koji omogućava bolje funkcionisanje neke grupe, što uključuje i znati šta određeni član grupe misli i osjeća kako bi se mogle predvidjeti njihove reakcije, te razvoj mehanizama kohezije, odnosno, prevenciju nedopuštenog i po grupu štetnog ponašanja. Jedan od tih mehanizama je i osjećaj da te netko uvijek posmatra (koji je Rupert Sheldrake pokušao mistificirati svojim „eksperimentima“ i stekao loš glas u naučnim krugovima). Naime, taj osjećaj je postojao i prije nego što su ljudi počeli živjeti u većim grupama, samo što se odnosio na grabežljivce. Ako imaš taj osjećaj, češće ćeš pogleedati iza sebe, bićeš oprezniji. Okrenućeš tako glavu hiljadu puta i ništa neće biti. Ali jednom ćeš se okrenuti i ugledaćeš predatora. I djelovaćeš sekundu prije i tako izvući živu glavu. Kasnije ćeš se pariti i prenijećeš tu osobinu na svoje potomstvo. Paranoja ima svoju selektivnu vrijednost, više nego bezbrižnost.

Iz tog osjećaja da te nešto posmatra kasnije je izrastao srodan osjećaj da te netko posmatra. To je logično ako si uglavnom okružen drugim ljudima, umjesto da si samotnjak i okružen grabljivicama. Međutim, kako su se grupe ljudi sve više povećavale, tako se povećavao i taj osjećaj da te „netko“ uvijek posmatra, da nikad nisi posve sam, a to znači i da ne možeš tek tako krasti, varati, ubijati pripadnike svoje grupe da bi ostvario neku korist, jer uvijek imaš taj osjećaj da bi „netko mogao vidjeti“, komunicirati drugim članovima ono što je vidio i na taj način uzrokovati da te oni odbace, što bi značilo i izgubiti ili znatno smanjiti i šansu za razmnožavanje. Odakle ja smatram da potiče ono što danas nazivamo „moral“.

U ovom trenutku već bi trebalo biti jasno kako i na koji način je taj fiktivni „netko“ koji nas uvijek posmatra povezan sa moralom. Odatle je kratak mentalni put do osjećaja da taj „netko“, ne samo da je ličnost, već i da ima i sam „moralne sudove“, i to moralne sudove koji su identični onima u kojoj grupi živiš/pripadaš. Tako je rođen teizam.

Ova teorija koju sam iznio zasnovana je na psihološkim eksperimentima (npr. eksperimenti su pokazali da kad postaviš dvije kutije za donacije, ljudi više stavljaju u onu kutiju koja ima na sebi nacrtane oči – eto korisne informacije za one koji skupljaju pare za ovo ili ono) i ne zahtijeva vjerovanje u neke neobične ili šta-ja-znam stvari – sve što ti treba je već tu. Samo treba povezati A sa B, Bsa C itd.

S druge strane, „bog“ je daleko kompleksije biće od onog koje pokušava da ga objasni, i stoga i samo zahtijeva objašnjenje. Time krši princip Occamove britve. A ona postoji s razlogom. To ne znači da su UVIJEK najjednostavnija objašnjenja i ispravna, ali ona je tu da nam kaže u kojem smjeru treba tražiti odgovore.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitimeuto ruj 16, 2014 6:32 pm

Izuzmimo bogove s ljudskim likom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što je stvorilo Boga? Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što je stvorilo Boga?
[Vrh] 
Stranica 1 / 6.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Moralnost bez Boga
» Evolucija Boga
» Quinque viae - 5 argumenata za postojanje Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: