Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 

Najbolja fotografija je:
1. Dva mosta, jedan prolaz
30%
 30% [ 3 ]
2. nTa nijansa sive
0%
 0% [ 0 ]
3. Ples dvaju svjetova
20%
 20% [ 2 ]
4. Prolet kroz vrijeme
40%
 40% [ 4 ]
5. World Control
10%
 10% [ 1 ]
Ukupno glasova : 10

Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   pon lis 13, 2014 2:33 pm

OBAVIJEST
Dragi forumaši, budući da imamo izjednačene rezultate, produžila sam stari fotonatječaj na još tri dana.
Nakon toga ću zbrojiti sve glasove i proglasiti pobjednika.

Glasajte do 16.10., jer u četvrtak popodne glasovanje završava. Prvenstveno bi trebali glasati oni koji su to propustili napraviti na vrijeme, ali možete glasati svi koji imate favorita, jer ishod ovisi o vašoj aktivnosti. miga Hvala vam.

1. Dva mosta, jedan prolaz

2. nTa nijansa sive

3. Ples dvaju svjetova

4. Prolet kroz vrijeme

5. World Control

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   čet lis 16, 2014 9:46 pm

Posebno mi je zadovoljstvo objaviti rezultate i zatvoriti natječaj. miga
Čestitke svima i hvala na sudjelovanju, bilo slanjem svojih fotki ili glasanjem. :)
Biranje nove teme, prepuštam pobjednici.

1. mjesto
Prolet kroz vrijeme, Alpha (6 glasova)

2. mjesto
Dva mosta, jedan prolaz, MoW (5 glasova)

3. mjesto
Ples dvaju svjetova, Jedi Mind Tricks (4 glasa)

4. mjesto
World Control, Athena (3 glasa)

5. mjesto
nTa nijansa sive, wanderer (1 glas)

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   čet lis 16, 2014 11:53 pm

Super! :)

Čestitam pobjednici i naravno svim sudionicima!

Glasao sam za Jedi Mind Tricksovu fotku jer mi je nekako najbolje odgovarao temi - alternativna stvarnost. Sve nekako zamućeno, mračno, igre svjetla i sjene. Obično kako si čovjek zamišlja alternativnu stvarnost (ili kad je pod utjecajem opijata zubi).

I ostale slike su mi bile lijepe, samo što mi se čini da je Athena koristila Photoshop za naglašavanje pauka pa nisam iz principa glasao za tu sliku. Sorry, Athena. :)

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   pet lis 17, 2014 12:35 am

Meni je Alphina slika toliko životna i snažna. Možda najimpresivnija koju sam dosad vidjela. ides
Btw. tko je on, je li živ? zubi

Međutim, ipak sam ovaj put glasala za @Mowovu fotku, jer mi je ta fotka najbolje pogodila ovu temu.
Dva puta, dvije stvarnosti.
Ova Alphina mi je izvrsna za recimo temu prolaznost vremena i slične teme, uz to je jako lijepa.

MoW je napisao/la:

I ostale slike su mi bile lijepe, samo što mi se čini da je Athena koristila Photoshop za naglašavanje pauka pa nisam iz principa glasao za tu sliku. Sorry, Athena. :)

Nije baš Photoshop, već standardni program za fotiće miga kojim se malo mogu srediti fotke.
Stvar je u tome da sam namjerno stavila mrežu i ostalo crno bijelo, a pauka ostavila/izdvojila u boji. :P
Možda to nije bila najbolja ideja, ali tako je kako je. Ja sam htjela da se istkane šef koji kontrolira svijet lol! pa sam to naknadno napravila.

Zaključno, teško mi je uopće reći koliko sam ja pogodila temu ili neki drugi (osim Mowa i Jedi Mind Tricksa). misli
Moja neka ideja je bila apstraktno prikazati stvarnost koja je zatvorena i kontrolirana od strane nekog moćnika, iako sam imala boljih ideja koje nisam uspjela poslikati.

Sve su mi slike bile lijepe, a tehnički, ali i porukom (svijet sivila i strojeva) još bi istaknula @wandererovu sliku. Djeluje jako efektno.

Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   pet lis 17, 2014 2:31 pm

Dobar natjecaj, cestitke pobjedniku :)
Glasao za Alphinog pterodaktila, bas me zanima gdje je to slikano.
Zanimljive su i drige slike, ali ovaj natjecaj mi nekako izgleda da bi se u potpunosti uklopio u onaj na temu "Trenutak u vremenu", tako se nekako zvao, jer je svaka lijepo uhvacena, pogotovo dinosaur.
Moja slika je sa doceka nove 2013. Sutradan sam gledao slike, jos pod snaznim utjecajem od noc prije, i ova mi se cinila pomalo strasnom, jer se sjena razllikuje od osobe po kojoj se projektira. Imao sam jos neke kandidate za ovu temu, ali ova mi se cinila bas kao Alternativna stvarnost.
I koja ce nam biti slijedeca tema. :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   ned lis 19, 2014 7:14 pm

Hvala svima na glasovima. Ja sam prvi put glasala za MoWovu fotku a drugi put nisam glasala jer mi je pobjeglo :P Sad vidim da bi MoW i ja imali isti broj glasova da jesam glasala foto

Athenina slika mi je odlična ali taj efekt kombinacije boje i crno-bijelog je previše odmaknut od prirodnog a jedno od glavnih pravila natječaja je da se ne rade obrade. Inače je i sama ideja pauka izvrsna ides

Jedieva slika je isto dobro odabrana za ovu temu. Jedino mi je Wandererova manje pogođena od ostalih. Sama slika je dobra ali za ovu temu mi se nije upasala. No, to je osobni doživljaj :)

Moja slika je fotkana u prirodoslovnom muzeju u Beču :) Gore, na samom vrhu muzeja, ispod kupole nalazi se kafić. I taj pterodaktil je samo proletio u jednom trenutku. Valjda s nekog od nižih katova gdje su smješteni dinosauri :D

Iduća tema nosila bi naziv "Boje". Jesen je i boje su svuda oko nas tako da neće biti teško pronaći prigodnu temu u prirodi ali može i bilo gdje drugo. Može biti i jedna boja naravno :)

Eto, krenimo u nove foto pobjede foto

Slike mi šaljite na PM do 02.11.2014. To je za dva tjedna. Mislim da vremena ima i više nego dovoljno za ovako jednostavnu a opet izazovnu temu :)

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   ned lis 19, 2014 8:27 pm

Alpha je napisao/la:

Athenina slika mi je odlična ali taj efekt kombinacije boje i crno-bijelog je previše odmaknut od prirodnog a jedno od glavnih pravila natječaja je da se ne rade obrade. Inače je i sama ideja pauka izvrsna ides

Ali, c/b tehnika se i dalje može primjenjivati?
Ja sam mislila se se može ostaviti detalj u boji, ako je već dozvoljena i boja i c/b. zubi

Nova tema ima potencijal.

Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   ned lis 19, 2014 10:57 pm

Glasao sam za Alphinu fotku oba puta. Iskreno, jedino mi je ta fotka baš pogođena tematski. Za mene je alternativna stvarnost neki drugi svijet kojega nismo svjesni, za kojeg ne postoje portali i koji ne mora biti zastrašujuć. Alphina fotka dočarava jedan drugačiji svijet u kojem se prikazuje suživot ljudi i tih nekih reptila ili što su već... uglavnom, nešto čega (više) nema u ovoj stvarnosti.

Probat ću se odvažiti pa se uključiti u fotografiranje, nova tema je lakša pa možda i uspijem nešto uslikati :)

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   pon lis 20, 2014 3:56 pm

@Alpha Nema veze, ovaj put si ti odnijela pobjedu. Drugi put ću ja. :D

Ove "Boje" me podsjećaju na ono skupljanje šarenog lišća šta smo morali raditi u osnovnoj školi. Bit će zanimljivo. :)

Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   pon lis 20, 2014 5:35 pm

MoW je napisao/la:

Ove "Boje" me podsjećaju na ono skupljanje šarenog lišća šta smo morali raditi u osnovnoj školi. Bit će zanimljivo. :)

Točno to! Čini mi se da će ovaj natječaj biti pun šarenog jesenskog lišća :)

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   sri lis 29, 2014 10:19 pm

Ajmo, lišće na sunce 8)

PostajNaslov: Re: Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.   Today at 1:13 pm

[Vrh] Go down

Produljen fotonatječaj- "Alternativna stvarnost" do 16.10.
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Alternativna oprema za boravak u prirodi
» Alternativna lokacija