Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Mislim-dakle-postojim
Prašina



Male
Pisces Goat
Broj postova : 1
Age : 33
Registration date : 22.11.2014

I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman? Empty
PostajNaslov: I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman?   I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman? Icon_minitimesub stu 22, 2014 9:57 pm

Pozdrav, imam odličnu ideju za knjigu iz oblasti "self help" literature, koja obuhvata domen psihologije; možemo reći da je ideja trenutno pretočena u koncept oko kojeg se dvoumim, odnosno ne znam kako realizirati taj koncept, u formi romana ili priručnika? Tema se odnosi na moje osobno iskustvo, koje će, ukoliko ugleda svjetlo dana, vjerovatno pomoći ljudima koji se suočavaju sa sličnim problemom.

Šta mislite, roman ili priručnik?
Prema Vašem mišljenju, šta bolje prolazi?

Zahvaljujem unaprijed. :)
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman? Empty
PostajNaslov: Re: I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman?   I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman? Icon_minitimesub stu 22, 2014 10:17 pm

Politički pamfleti
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman? Empty
PostajNaslov: Re: I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman?   I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman? Icon_minitimened stu 23, 2014 3:07 pm

To zavisi od više faktora. Moraš imati u vidu tačno određenu publiku. Bilo koja knjiga koja cilja na sve, često završi kao ćorak koji, ironično, promaši sve. Nadalje, moraš imati u vidu koji efekt želiš postići. Ako ti je cilj napisati knjigu sa manje-više potajnim ciljem da napišeš bestseller, onda je beletristički, komercijalistički, dr.Philovski pop-psiholološki pristup pravo rješenje. No, time se izlažeš riziku, što me dovodi do treće stavke: ako si kvalifikovani psiholog, sa doktoratom ili barem magisterijem i/ili ako imaš već nekoliko objavljenih radova (na istu ili usko vezanu temu) koji su prošli peer-review, onda možeš to uoblikovati u neki priručnik. Ako budeš izabrao tu opciju, očekuj žestoke kritike od strane ljudi koji su stručnjaci na tu temu, no ako već i sam imaš određeni kredibilitet u sferi psihologije, možeš se tim kredibilitetom i postignućima na tom području braniti od kritike.

Ako nemaš službenih kvalifikacija, najsigurnija opcija ti je roman, recimo, neki psihološki triler. U tom slučaju, sama forma tvog rada djeluje kao "disclaimer", čime tvoji uvidi i ideje dobijaju oblik prijedloga umjesto stručnog mišljenja. Tada sve zavisi od čitatelja, na koji način će on/ona interpretirati pročitano

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sponsored content





I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman? Empty
PostajNaslov: Re: I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman?   I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
I need help - Ideju o knjizi pretočiti u udžbenik ili roman?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» ima li tko kakvu ideju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: