Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Predsjednički izbori

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Predsjednički izbori    pon sij 05, 2015 2:34 pm

Idući vikend je drugi krug predsjedničkih izbora...planirate li izaći? Za koga bi glasali ili za koga ćete glasati? Jeste li glasali i u prvom krugu? Kakvi vam se čine kandidati? kava

Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1651
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    pon sij 05, 2015 4:02 pm

Zbog bezveznog vremena nisam išao na prvi krug, glasao bih za Sinčića iako sam znao da ne može takav čovjek doći ovdje na vlast u ovoj rigidnoj strukturi u kojoj se izmijenjuju ljudi postavljeni isključivo od određenih interesnih skupina.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    pon sij 05, 2015 4:03 pm

Ne vidim kandidate, samo stranku. Iako vjerojatno ni on nebi mogao uciniti nista znacajnije, Sincic je bio jedini za koga bi glasao. Iz razloga jer neznam nista o njemu, o ponudenima znam da su losi, pa imas zelju glasat za nekog o kome ne znas nista, takav nam je izbor po mom misljenju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 06, 2015 12:15 am

Ni ja nisam glasala u prvom krugu. Nisam bila pri glasačkom mjestu a kasno sam se sjetila ić prebacivat lokaciju.

Sad su ostali Josipović i Kolinda (tko joj ime izabra roll ).

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 06, 2015 12:17 pm

Ja sam bio u prvom krugu i glasao sam za Josipovića i to po principu "manjeg zla". Na žalost on kao predsjednik nije napravio gotovo ništa u svojih pet godina mandata, za pretpostavit je da neće napraviti ništa ni u sljedećih pet ako bude izabran. No poznavajući HDZ i ono što su oni napravili dok su bili na vlasti, a Kolinda je bila na vlasti kao ministrica u Sanaderovoj vladi, ništa je bolje od štete koju HDZ konstantno čini. Izbor nam je na žalost jako slab, možemo birati između lošeg i još lošijeg ili uopće ne izići na izbore.

Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 06, 2015 12:55 pm

Jeste znali da u Njemačkoj ima stranka ne-glasača?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 06, 2015 3:25 pm

Nes ti, a kod nas mrtvi glasaju :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 06, 2015 9:57 pm

Ja nisam, ali pretpostavljam da oni ne dobijaju puno glasova na izborima :D

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    sri sij 07, 2015 11:47 am

Slažem se s Chakom oko opcija za izbore. Makar mislim da Josipović realno niti nije mogao nešto puno napravit kao predsjednik. Mislim da netko vanjski diktira što se može ili ne može ovdje i da je cilj u potpunosti ekonomski sprčkat državu da se može jeftino odkupit i zakupit. Tako da možemo samo glasat za one koji će više ili manje ukrast jer niti nisu došli da nešto naprave za zemlju nego za sebe.

Problem je u tome da su HDZ-ovi birači ispranih mozgova (ili štonobise u narodu reklo - glupi) ali disciplinirani te uredno izlaze na izbore. Nema tog snijega da bi njega spriječio. Dok ovi ostali idu da bi glasali za manje zlo ali ako je vani zamelo neće se baš trgat da odu glasat.

Krajnje je nevjerojatno koliko moraš bit mentalno i intelektualno uskraćen da nakon rata za koji je sada kristalno jasno da je nastao samo da bi se neki obogatili, ljudi i dalje glasaju za stranku koja je do toga dovela. Da ne govorimo o tome kako u XXI stoljeću imamo pristup informacijama u toj mjeri da svatko može vidjeti što su zapravo ratovi, što je nacionalizam i što je organizirana religija. Al jok.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    sri sij 07, 2015 3:57 pm

Alpha je napisao/la:

Slažem se s Chakom oko opcija za izbore. Makar mislim da Josipović realno niti nije mogao nešto puno napravit kao predsjednik. Mislim da netko vanjski diktira što se može ili ne može ovdje i da je cilj u potpunosti ekonomski sprčkat državu da se može jeftino odkupit i zakupit...
To je isto jedna od mogućnosti, možda stvarno neka tajna vlada ili netko tko vlada iz sjene kontrolira sve države na svijetu pa i našu Hrvatsku. Obzirom na usklađenost događaja to je moguće, ali opet obzirom smo mi ljudi dosta nesposobni možda se sve ovo događa slučajno i stihijski.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    sri sij 07, 2015 4:22 pm

Jeap, i to je moguće. Nevjerojatno ali moguće. Nevjerojatno je u dijelu da "i ćorava kokoš nađe zrno" samo Hrvatska ne može niti slučajno nešto pametno ubost.

Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    sri sij 07, 2015 7:42 pm

Svjetske financije kontorliraju globalne banke, poput Goldman Sachsa, Rotchilda i slicnih. Kolinda ne moze napraviti nista, ali moze uspjesno zavarati masu da moze.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    čet sij 08, 2015 3:47 pm

I može uspješno pokrast šta se može kava

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    čet sij 08, 2015 6:49 pm

...za sebe i svoje prijatelje i članove partije. To je žalost, njihov je jedini cilj, osigurati sebe i svoje, a druge tko fučka da pristojno kažem ;)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    sub sij 10, 2015 4:51 pm

Predizborna šutnja zubi

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    pon sij 12, 2015 10:30 pm

Evo ga dobili smo i prvu predsjednicu :) Što mislite o njoj, da li će opravdati i ostvariti ono za što se je zalagala u kampanji i što je obečavala.

Meni se čini da bi mogla biti ok, za sada ima ok izjave i drago mi je da se drži svog stava da će biti predsjednica svih hrvatskih građana.

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    pon sij 12, 2015 11:43 pm

O njoj ne mislim ništa pozitivno. Imala je priliku iskazati se dok je bila u Americi kao izaslanica, a to nije iskoristila ni blizu u dovoljnoj mjeri. Izjave koje daje su u većini slučajeva naučene. Mislim da će biti dobra marioneta za strane interese, bolja od Josipovića po tom pitanju jer nije toliko pametna, tako da teško da će napraviti neki pozitivan pomak za hrvatske građane.
No eto, da ne bi sve bilo crno, recimo da nada umire posljednja, tako da nadam se da će ipak biti malo bolje! :)

Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    pon sij 12, 2015 11:59 pm

Mene zanima onaj vojni rok o kome toliko priča. Da li ću ja ići to je bitno pitanje!
Btw, možemo očekivati jaču nego inače produženu ruku NATO-a, a svi znamo što NATO radi i za koga radi.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 328
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 13, 2015 11:54 am

[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 13, 2015 2:05 pm

@Chak...ma di ti ima dobre izjave? Priznajem da nisam puno pratila al baš zato jer kad god sam nešto čula bilo je božesačuvaj. Njen prvi govor temeljio se na povišenom tonu i pljuvanju po Josipoviću. To je dovoljno da se vidi kakva je osoba ispred nas. Neodgojena i nesposobna (osim za samu sebe sigurno). Kako se to vidi? Jednostavno, kada netko ima pristojnost, pamet, namjeru i sposobnost onda priča normalnim tonom, ističe svoje ideje, svoje prednosti, svoje planove i nema potrebu izdizat se tako da pljuje po drugima.

Po njenim nastupima doima se da je stavljena kao nečija marioneta dok ona sama nema neku ambiciju oko tog položaja. To se vidi opet iz načina na koji prezentira nešto a vidiš po gestama i tonu na koji govori da ni sama ne vjeruje u to već da je naučila na pamet i sad izlaže - i to loše.

Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 13, 2015 4:17 pm

Chakotay je napisao/la:
Meni se čini da bi mogla biti ok, za sada ima ok izjave i drago mi je da se drži svog stava da će biti predsjednica svih hrvatskih građana.
Sto ocekujes da ce reci, "U govnima smo, i koji god predsjednik dođe, nece nas moci izvuci!"
To bi bilo iskreno, ali onda nitko nebi glasao za nju, ili bilo koga tko to kaze.
Rekla je sto ljudi zele cuti, "Ja sam velika prijateljica generala Gotovine" Gotovina kaze da ju jedva poznaje, i da nece dati svoj glas nikome. Hrvatska je snazna zemlja, imamo mlade ljude,(vjerojatno smo jedini u svijetu koji ih imamo), imamo lijepu zemlju, ja se borim za ravnopravnost svih.
Lijepo je sve to cuti. Mislim da je Josipovic izgubio, zbog toga sto nije toliko obecavao u debatama.
Politicki doublespeak je uvijek imao snazan utjecaj na masu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 13, 2015 4:43 pm

rofl2

Kad su se pomirili (ona i Gotovina, jelte)? Nakon što je pomogla da ga se isporuči? zubi

Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 13, 2015 6:53 pm

@Leont, zar je to ona na slici? Nema te slike nigdje na internetu, u faci mi uopće ne sliči
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 328
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 13, 2015 7:30 pm

http://www.srbijadanas.com/clanak/golisava-fotografija-hrvatske-predsednice-zapalila-internet-foto-12-01-2015
Ne znam ali bila ona ili ne ja sam za menjanje sa ovom na slici.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    uto sij 13, 2015 10:38 pm

Ma to je i tako svejedno tko je predsjednik. U prvom krugu sam dao glas bajkovitom Sinčiću više iz protesta prema vladajućima nego nešto drugo. Iznenadio sam se količinom glasova koje je Sinčić dobio budući je pričao bedastoće, ali to samo pokazuje što zapravo ljudi misle o vladajućima da su njemu bili spremni dati glas.

Drugi krug je bio ubitačan. Zbilja nisam znao što ću ni za koga ću i hoću li uopće izaći. Odmah bih dao glas Kolindi da se iza nje ne skriva tipična HDZ-ova retorika koju ne mogu smisliti. Tako i je djelovala na debatama. Da nisam znao iz koje je stranke, za 2 minute sučeljavanja bih skužio. Glumica i pol. S druge pak strane anemični nesposobnjaković koji se nakon 5 godina sjeti da se nešto treba i napraviti. Jedva da je i sam naveo što je zapravo napravio u svojih 5 godina, s interesom sam ga slušao što će reći. Dati njemu glas bilo je isto što i baciti glas u vjetar, više manje. Nisam znao što napraviti i dugo sam odvagao što i kako. Bio sam milimetar od davanja glasa HDZ-ovoj marioneti, ali presudilo je to što vjerujem da će HDZ pobijediti na parlamentarnim, pa sam ipak Josipoviću dao glas u nadi da imamo kakvu takvu protutežu na vlasti. Idealnije sam priželjkivao Kolinda + SDP, ali šansa da SDP dobi parlamentarne je ono...

Izbor je zbilja bio ubitačan. Štogod da si izabrao, mislim da nisi mogao pogriješiti jer je u principu svejedno.

Što se tiče izbora stranki, osobno nemam ništa bolje mišljenje o SDP-u nego o HDZ-u. Možda prije nekoliko godina, ali sad je i SDP dobio svoju priliku i... Meni su oni više manje ista stvar, s razlikom da sam svjetonazorski bliži SDP-u jer me HDZ-ova retorika i glumljeno domoljublje nervira. Ali da mislim da trenutno u Hrvatskoj postoji nešto što se zove "manje zlo" između ove dvije strane? Nisam sasvim uvjeren. HDZ je bio na vlasti dugo i jasno su pokazali tko su i što su. S druge strane mislim da je i SDP svoje pokazao. Da su vladali dugo kao i HDZ, vjerojatno bi bilo isto i ljudi bi ih pljuvali kao što pljuju HDZ danas. Nesposobni jedni, nesposobni drugi. Stoga osobno idem kontra i jednih i drugih. Radije ću svoj glas na parlamentarnim dati nekoj trećoj opciji, makar ne imala šanse, nego se povoditi principom "manjeg zla" u koje više ne vjerujem pa birati između dvije, za mene jednako nesposobne stranke. Tako ćemo još 50 godina na vlasti mijenjati dvije nesposobne stranke pod opravdanjem da se glasa za manje zlo za koje nisam siguran da zbilja postoji. Znam da neki vide manje zlo u SDP-u, drugi pak vide manje zlo u HDZ-u, ja eto ne vidim manje zlo nigdje. Bio SDP na vlasti ili HDZ, isti đavo. S razlikom da su drugi potvrđeni lopovi, ovi prvi još zasad nisu. Mogao bih dati glas SDP-u samo zato jer naivno vjerujem u neku protutežu vlasti budući da je Kolinda dobila izbore, ali svejedno ne hvala. Neka drugi odluče po tom pitanju pa što bude bude. A ima još i vremena pa stignem uvidjeti koja je to strana manje zlo i po čemu, osim po principu "HDZ je krao, pa moraš kontra njih" što me ne zanima kao argument. Istina, to je razlog zašto im nikad ne bi dao glas, ali se još trebam uvjeriti po čemu je to SDP više zaslužio glas od njih. Zasad mi se daleko najviše sviđa neka treća opcija koja već bude, makar mi realno ni nemamo treću opciju. To se sve pripaja jednoj od vladajućih stranki.

Jedi Mind Tricks je napisao/la:

Mislim da je Josipovic izgubio, zbog toga sto nije toliko obecavao u debatama.
Politicki doublespeak je uvijek imao snazan utjecaj na masu.

Izgubio je zato jer je 5 godina glumio svetu kravu na Pantovčaku, a iskreno sumnjam da su mnogi bazirali glas na debatama. Pa te debate su bile odvratne. Bitna politička pitanja se nisu ni postavljala, niti su kandidati davali konkretne odgovore što će i kako će. Sve je bilo koncipirano tako da oni mogu jedno drugom podvaljivati i natjecati se u glumi, u čemu je Kolinda ipak debelo prednjačila. To da je obećavao brda i doline, ljudi bi samo pitali "a što si dosad radio kao predsjednik?". Ja među prvima, eto. Mnogi su unaprijed odlučili za koga će, na principu manjeg zla u koje vjeruju ili na temelju toga čiju stranku favoriziraju. Debate su bile samo kao komedija koju si usput pogledaš na telki.

A pobjednički govor ove Kolinde je ubij bože. Da, odma će ona početi raditi, lokati šampanjac za Hrvatsku. Smiri strasti ženo i imaj motivirajući govor koji je manje nerealan, a ona odma obećava sve i svašta ko da govori djeci. Sad ćemo mi postati svjetska velesila, baš. Ona još ni ne zna koje su ovlasti predsjednika, ali još ćemo vidjeti kakva će biti. To praktički treba biti neka pozitivna nula da bude bolja od brašnastog, po mom mišljenju. Ako ni to ne može, onda zbilja.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Predsjednički izbori    Today at 9:12 pm

[Vrh] Go down

Predsjednički izbori
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next