Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pobačaj - za ili protiv

Go down 
+4
Jedi Mind Tricks
Chakotay
Bella.Lilly
Alpha
8 posters
Go to page : 1, 2  Next

Da li ste za ili protiv mogućnosti legalnog pobačaja?
1. Za mogućnost legalnog pobačaja
Pobačaj - za ili protiv  Icon_vote_lcap58%Pobačaj - za ili protiv  Icon_vote_rcap
 58% [ 7 ]
2. Protiv mogućnosti leganog pobačaja
Pobačaj - za ili protiv  Icon_vote_lcap42%Pobačaj - za ili protiv  Icon_vote_rcap
 42% [ 5 ]
Ukupno glasova : 12
 

Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepon sij 05, 2015 3:45 pm

Da li ste za mogućnost izvršenja legalnog pobačaja ili protiv?

Ovakva tema se sigurno već javljala po forumu ali da sada ne tražim... Zadnje vrijeme se i ovo pitanje ponovno često spominje po medijima a sve u sklopu kampanja predsjedničkih izbora. Kako kampanje nisam pratila nemam pojma što je tko se za što zalaže ali mi se nešto učinilo kao da sam negdje načula da su svi kandidati bili protiv ove mogućnosti. Jesam ja to dobro (na)čula? Nadam se da nisam.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimeuto sij 06, 2015 7:14 am

Za. Zato što to dolazi iz usta ljudi koji profitiraju na sirotinji koja bi se tako stvarala (desnica gone wild). Drugo, izvanbračna djeca bi bila automatski stigmatizirana u društvu, i to od crkvenjaka koji se za to i zalažu, direktno i indirektno, što mi je samo još licemjernije od njih. Treće, stvarno ne bih zadržala dijete ako bi bilo deformirano i jako bolesno, stvarno ne, nisam za to i mislim da ima dosta ljudi koji se upravo zbog toga odlučuju na prekid trudnoće, što mi je ok. S druge strane, prekid trudnoće nije isto kao operacija krajnika pa bi, kad je već pokrenuta ta tema bilo dobro razmisliti razloge zbog kojih djevojke abortiraju sve više. Zato bi, po meni, bilo pametnije budućem predsjedniku Hrvatske da brine o politici koja je dovela do toga da se život (bebe) sve manje podupire de facto i de jure i da se žene zbog trudnoće ili potencijalne trudnoće otpuštaju s posla, a roditelji da se izbore s diskriminacijom.
Zabranom abortusa bi se samo pokrenula cijela lavina tinejdžerskih porođaja, napuštanja djece, itd; sklopljenih brakova zbog trudnoće bi, mislim, bilo neznačajno više, ali zato otpuštanja s posla, prekida školovanja, neodgovornog roditeljstva previše. Uostalom može se napraviti paralela sa državama u kojima korištenje kontracepcije nije praksa, da ne govorim o abortusu, pa da vidimo dokle je njih to dovelo, ko je prosperirao a ko je izgubio, i koliko su ljudi zadovoljni takvom politikom. čak mislim da debata nije ni toliko potrebna niti je gorući problem koliko je strašno žele progurati da bi se uvukli nekome u dupe radi ličnog interesa.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimeuto sij 06, 2015 12:11 pm

Ja nemam svoj stav o ovom pitanju. Bilo bi idealno da se svako dijete koje je začeto može i roditi i da ga ima tko odgajati. Ako to ne mogu biti roditelji iz bilo kojeg razloga onda bi tu ulogu trebala preuzeti država kroz neku svoju instituciju. Na žalost mi ne živimo u idealnom svijetu i to je nemoguće ostvariti. Posljedica toga su između ostalog i pobačaji. To je jednostavno tako, takve stvari se dešavaj, bez obzira na to što netko o tome misli.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimeuto sij 06, 2015 3:37 pm

Glasao sam za mogucnost pobacaja. Jer je najblize opciji, za koju bi sigurno glasao da je bila ponudena. Trudnoca uzrokovana silovanjem, ili poteskoce koje bi ostavile trag na majci i dijetetu. Za sve ostalo tu bi trebala biti odgovornost, ili mastercard roll .
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimeuto sij 06, 2015 11:53 pm

Dao sam glas Za (premda nisam za pobačaj kao sredstvo kontracepcije makar se radilo i o maloljetnicama).
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimesri sij 07, 2015 11:56 am


Apsolutno nisam za to da se pobačaj koristi kao sredstvo kontracepcije ali za to može postojati i neka evidencija. Nije isto jel netko otišao jednom ili tri puta na pobačaj i iz kojih razloga.

Ja sam za mogućnost legalnog pobačaja jer ako nema te mogućnosti žene će pribjegavati istom samo u ilegalnoj varijatni koja je definitivno puno gora i opasnija.

A koji bi bili validni razlozi za pobačaj...? Recimo, kao što je spomenuo Jedi, trudnoća uslijed slilovanja, ako je opasna za život majke, ako majka nije u mogućnosti brinut se za dijete (mentalno i/ili socijalno)...previše je opcija koje se nekome mogu desiti u životu da bi se osobi oduzela mogućnost ovakvog izbora. Lako je biti pametan sa strane i moralizirat nad drugima ali život nekad donese vrlo nezgodne scenarije. Žene koje se odluče na abortus sigurno nisu oduševljene s time ("čast" izuzecima koji misle da je to vrsta kontracepcije) ali sigurno imaju dobar razlog za takvu odluku.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimečet sij 08, 2015 11:39 am

Valjda mislite na one koji to vrlo olako shvataju?
Kontra-cepcija je valjda sprječavanje začeća a ne rođenja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimečet sij 08, 2015 3:50 pm


Da, na one koji to olako shvaćaju.

I da, kontracepcija jeste sprječavanje začeća i tehnički je neispravno koristit riječ "abortus" i "kontracepcija" u istoj rečenici u smislu da je abortus sprječavanje trudnoće (jer je to prekid trudnoće i do začeća je već došlo) ali se kuži što se želi reći. Ima žena koje smatraju, ili se bar tako ponašaju, kao da abortus jeste vrsta kontracepcije obzirom je njima, valjda, kontracepcija sve što sprječava rođenje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimečet sij 15, 2015 8:10 pm

"Da li ste za mogućnost izvršenja legalnog pobačaja ili protiv? "

Za.

Mislim da će se, izvan religiozno inspirisanih ljudi, rijetko ko naći ko bi na ovo pitanje, ovako formirano, rekao da je baš protiv. Nije problem u samom pobačaju kao takvom, problem je u zloupotrebi. @Bella_Lilly je pokrenula dobro pitanje: "...(bilo bi) dobro razmisliti razloge zbog kojih djevojke abortiraju sve više?" a ja bi se nadovezao "... u svjetlu činjenice da živimo u vrijeme kad postoje desetine sredstava i načina kontracepcije, koje su mnogo jeftinije i mnogo manje opasne?" Od kondoma i dijafragmi, preko raznih gelova, spermicida, do kontracepcijskih tableta, postkoitalnih tableta i sl. Zašto? Sve se može lako nabaviti u najbližoj apoteci i nije ni skupo. Onda, zašto? U Evropi, gdje ne možeš korak napraviti da ne nagaziš na neko kontracepcijsko sredstvo, 30% svih trudnoća završava pobačajem. Zašto?

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepon sij 19, 2015 3:22 pm


Dobro pitanje. Možda radi needuciranosti? Sjećam se da je prije par godina u HR bio Big Brother i da je jedan stanar na temu kontracepcije samouvjereno naveo metod koji on koristi tj. koji savjetuje svojim curama da koriste a to je da se nakon seksa pomokre. Boink A taj lik je bio kao neki veliki ženskar. Jasno, predpostavljam da su cure koje je on pokupio bile na istoj intelektualnoj razini i šta sad ona zna.... doh
Djeca najviše informacija o seksu i kontracepciji dobivaju od svojih vršnjaka koji znaju isto kao i oni - ništa.
Mišljenja sam da bi po tom pitanju bilo jako dobro imati neku edukaciju u sklopu obrazovnog sustava.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepon sij 19, 2015 4:00 pm

Ko je o tome educirao vaše roditelje i bake, djedove? Pa nije bilo pobačaja i djeca su se pravila i šta im je falilo :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepon sij 19, 2015 4:09 pm


Kako ne. I tada je bilo pobačaja. Žene su se bacale niz stepenice ili s neke razumne visine jer bi to često uzrokovalo pobačaj. S druge strane obzirom medicina nije bila napredna kao sada i nije bilo mogućnosti vršenja kontroliranog pobačaja bilo je puno i smrti jer nije svako začeće bilo uredno već je bilo prijetnja za majku.
A ako je žena bila u mogućnosti iznijeti više trudnoća onda se dešavalo da ljudi imaju previše djece jer nisu znali za kontracepciju. Nažalost nisu imali sredstava za hraniti svu tu djecu pa je bilo jako puno sirotinje kao i smrti kod djece jer nije bilo valjane hrane niti ljekova kad bi se razbolili. O školovanju niti nećemo...

Tako da im je falilo itekako puno toga. Educiraj se malo pa ćeš znati.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimeuto sij 20, 2015 11:54 pm

Fali i u Afričkim zemljama i dan danas. No ta djeca također trebaju imati pravo na život kao i mi. Samo što je ljudima lakše ubiti nerođeno dijete jer ga ne smatraju živim bićem što ono itekako jest. možda bi to djete recimo bilo loše odgajano pa pobjeglo, negdje našlo neki poslić na crno pa se proalavilo i postalo netko, ali ubijeno ne može.

Neka te tako pametne žene bar rode tu djecu kako bi se mogla braniti, barem plačem jer ovako ne mogu ništa.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimesri sij 21, 2015 4:30 pm

Znači imamo jedan moralni, ali i pravni aka problem praktičnosti.

O samom moralu pobačaja su jako razlomljena mišljenja i ne mislim da tu postoji konačan i definitivan odgovor. Osobno ne dijelim stav da je abortus ama baš uvijek neopravdana i nemoralna radnja jer uzimam u obzir i okolnosti trudnoće. Znam samo da ako bismo imali zakon po kojem je abortus ilegalan, da će se oni izvršavati ilegalno što je opasnije po ženu, ili će one jednostavno otići napraviti abortus negdje gdje je legalan. Time se ne spriječava nikakav problem niti se obrazuje stanovništvo, a pogotovo se ne spriječavaju abortusi.

Inače https://ce-4.forumotion.com/t5338-abortus-ubojstvo-ili-ne
Tema sa puno informativnih postova i nekih objašnjenja zašto je pravni aspekt abortusa itekako bitan baš kao i moralni aspekt, te zašto bi isti bio opravdan ili neopravdan.
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimečet sij 22, 2015 10:04 pm

Archangel je napisao/la:
"Da li ste za mogućnost izvršenja legalnog pobačaja ili protiv? "

Za.

Mislim da će se, izvan religiozno inspirisanih ljudi, rijetko ko naći ko bi na ovo pitanje, ovako formirano, rekao da je baš protiv. Nije problem u samom pobačaju kao takvom, problem je u zloupotrebi. @Bella_Lilly je pokrenula dobro pitanje: "...(bilo bi) dobro razmisliti razloge zbog kojih djevojke abortiraju sve više?" a ja bi se nadovezao "... u svjetlu činjenice da živimo u vrijeme kad postoje desetine sredstava i načina kontracepcije, koje su mnogo jeftinije i mnogo manje opasne?" Od kondoma i dijafragmi, preko raznih gelova, spermicida, do kontracepcijskih tableta, postkoitalnih tableta i sl. Zašto? Sve se može lako nabaviti u najbližoj apoteci i nije ni skupo. Onda, zašto? U Evropi, gdje ne možeš korak napraviti da ne nagaziš na neko kontracepcijsko sredstvo, 30% svih trudnoća završava pobačajem. Zašto?

To je europski prosjek, nije isto u Gruziji i Armeniji kao u Norveškoj. Jednostavno, tamo gdje je rašireno korištenje kontracepcije, abortusa je manje, tamo gdje to nije u kulturi, nije doprlo do umova, tamo ih je puno više. E sad, ne znam kakav je u Hrvatskoj stav po pitanju kontracepcije, ali ako je pozitivan onda treba nekako da se prirodno smanji broj abortusa.
Ja nisam sigurna da je broj abortusa u porastu baš u svim zemljama, ali recimo da je u Hrvatskoj. Razlog je možda zato što mladi ljudi podsvjesno žele biti roditelji, ma kako to nezrelo bilo. Attention span- sljedećih 7 dana otprilike. I onda nekako "sabotiraju" i ono što znaju o kontracepciji, jer kladim se da se više prave budalama nego što realno ne znaju o tome (govorim o recimo ljudima starim 15-23god). Kod starijih generacija, hmm, ne znam, možda priroda traži svoje a onda skontaju da nemaju uvjeta za odgojiti dijete kad je već prekasno? Ili misle da su popili svu pamet svijeta i njima nije ništa teško.
Ima dosta slučajeva kad srednjoškolke baš namjerno žele zatrudniti, to je po meni opasniji fenomen i baš me zanima što je to tako. Očito se osjećaju mnogo zrelima:rofl:
Ovo je tema za sociologe, nisam jedna od njih, ali trudim se study

2pac, ajde molim te zamisli se da ti rodiš dijete u srednjoj školi, ne možeš ga izbaciti na ulicu barem do 18-te, ili ga ostaviti u domu i samim tim do 18-te to dijete ima velike šanse da napusti školu, ima slab uspjeh u školi, završi na ulici "boreći se za sebe" i umre u 25-oj od predoziranja, ima skršen i nikakav život, osuđen na dno društvene ljestvice, "ali makar je živo!!" pa reci to beskućnicima čovječe, pacijentima u terminalnim fazama raka ili sl. Drugo, ne možeš se samo sakriti sa trbuhom do zuba i za sedam dana doći flah, gdje je dijete, pa ostavljeno u domu, karikiram. Žene se teško rastaju od bebe koju nose, dovoljno je teško abortirati samo po sebi, bez obzira šta je dovelo do trudnoće, i zato me zanima recimo zašto cure koje jednom abortiraju ponekad to rade i drugi, treći put. To je nezrelost, neinformiranost, čista glupost.


A ako stvarno zabrane, vjerovatno će vaši najdraži susjedi Bosanci iskoristiti situaciju, kod nas abortus nije zabranjen,hahaha lol!
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepet sij 23, 2015 3:04 pm

@Bella

Stopa induciranih pobačaja u Hrvatskoj je u zadnjih 20 godina u drastičnom padu. Znam da je u Hrvatskoj sličan mentalitet ko i u Bosni po pitanju "naprednosti" i "razvitka", da svi pomalo patimo od kompleksa manje vrijednosti u usporedbi sa ovim "evropskim divovima", ali statistika pokazuje da u Evropi najviše stope induciranih pobačaja imaju baš "evropski divovi".

Švedska, Norveška, Njemačka, Holandija, Švicarska, Belgija, Finska, Francuska, V. Britanija - sve imaju ili konstantnu ili rastuću stopu induciranih pobačaja. Izvor

A one su predvodnice Evrope, čak bi mogli reći da i jesu Evropa, barem u političkom smislu. Nisam ni mislio da vukojebine poput Gruzije, Kosova ili Bosne, već baš na zemlje gdje su obrazovanje i kultura ne samo prihvatili već i aktivno potiču kontracepciju i gdje je dostupna svakome.

Ovo sam nabrzaka našao pa nisam siguran, ali mislim da od svih gore nabrojanih zemalja Švedska prednjači po trenutnoj stopi pobačaja, mada ni V.B. i Francuska ne zaostaju mnogo. Švedskom vlada feminizam kao državna religija. Nemam još dovoljno dokaza da pouzdano uspostavim kauzaciju, ali mi je trenutno to sve nekako sumnjivo... Ne mislim da je sam feminizam i rad-fem propaganda isključivi uzrok, ali mislim da igra i to ulogu... da je jedan od faktora...

Bella.Lily je napisao/la:
Žene se teško rastaju od bebe koju nose, dovoljno je teško abortirati samo po sebi, bez obzira šta je dovelo do trudnoće, i zato me zanima recimo zašto cure koje jednom abortiraju ponekad to rade i drugi, treći put. To je nezrelost, neinformiranost, čista glupost.

Kad sam ovo pročitao, sjetio sam se nečeg. To što ti veliš vrijedi za žene, dok za feministkinje vrijedi više obrnuto. Mislim da je vrijeme da prestanemo brkati ta dva pojma. Pogledaj ove članke:
I Love Abortion: Implying Otherwise Accomplishes Nothing for Women’s Rights
Jezebel.com
Navodno, postoji i "pro-life" varijanta ali one su glasne ko hrišćani u Arabiji. Na pitanje zašto to neke cure rade i po drugi, treći i n-ti put - dvije mogućnosti preovlađuju:
1. Glupe su
2. Imaju neki duševni poremećaj

E sad znam da je glupost neizlječiva, ali neke duševne bolesti se mogu bar kontrolisati tabletama. Za ovo pod (2) nisam znao dok nisam pogledao u komentare jednog članka koji se može naći ovdje:

I'm having an abortion this weekend

Da ne bi došlo do TL;DR fenomena, reći ću ukratko o čemu se radi. Par komentara je upućivao da, iako je to sve teško i nezgodno, nije toliko teško i nezgodno zbog same činjenice da uništavaš vlastito potomstvo, već više zbog čekanja i cijene postupka.

Možda da još napomenem nešto za rubriku "Jeste li znali?" - u većine vrsta, kad se radi o infanticidu, majke ubijaju vlastite potomke dok mužjaci ubijaju uglavnom tuđe (od drugog mužjaka)... Znamo da je barem kod primata tako. Možda taj podatak može objasniti zašto feministkinje imaju tako liberalne stavove po pitanju vlastitog potomstva - što bi onda objasnilo zašto tamo gdje iste imaju najveću moć vlada i najveća stopa pobačaja? Hmmm... Ne znam... Ali se vrijedi pitati... study

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimened sij 25, 2015 8:41 pm

Uhh.. čini mi se da sam na stranici WHO-a (World Health Organisation) našla podatak da je situacija upravo obratna, tj da je u Gruziji, Armeniji i sl. "vukojebinama"* situacija prije popularizacije kontracepcije bila kritična. Provjerit ću, javim...

Pa da, stav većine feministica je da je to operacija kao i svaka druga i da se onaj loši osjećaj poslije javlja zbog pritiska društva, patrijarhalnog poretka, blabla. Dakle, ni u kom slučaju, pobogu, da je prirodno da žena razvije majčinski instinkt s bebom u stomaku pa da je od toga... OK, to je jako loše, jako površno, bezdušno i kretenski. Žene koje se osjećaju loše zato što su abortirale izgleda nikako nemaju pravo žaliti i njih mi je žao, ne bi trebalo biti tako. Ja lično nisam kenjkava, više sam u survival modu poslije težih situacija, pa smatram da je moguće prebroditi takvo nešto, podnijeti stoički, u smislu, ok, jesam tužna, ružno je, neugodno, sjebano, ali život ide dalje i izvući ću pouku iz toga, a ne beskonačno zapomaganje za potomstvom koje će eventualno doći jer to želim nekad u budućnosti,ali ne treba gušiti taj osjećaj povezanosti s djetetom na takav način...

Mada, kod jedne moje prijateljice koja je abortirala, bilo je problema upravo zbog patrijarhata, njen dečko nije htio to dijete (nakon 2god veze) i bukvalno ju je ucijenio da abortira. da je abortus bio zabranjen, ona bi nadrapala samo tako, da ne idem u detalje. Slažem se s tobom da je i rad-fem propaganda dijelom utjecala na to, ali pogledaj s druge strane kako se i muškarci ponašaju. Samo dva slučaja znam da su se zbog trudnoće parovi vjenčali jako mladi. I samo jedan slučaj da muškarac nije htio dijete i da je žena unatoč tome rodila. Naravno, odmah su je proglasili droljom. Ne znam, imam osjećaj nakon svega toga da su tu žene u pat poziciji i zato dajem glas Protiv zabrane (prvo to, pa onda pristupiti temama koje smo naknadno otvorili, dakle, zašto se ne vodi računa o kontracepciji nego se skoro pa namjerno ide na mogućnost takvog ružnog zahvata). Moguće je i iskombinovati zanimljiv i bogat život dok si samohrana majka ili mladi par, ali, ALI, nije to za svakog i po onome što vidim, kad premladi roditelji dobiju dijete to zna izrasti u pravog debila, upravo jer su oni bili tako "puni života i entuzijazma" oko malog fucking bundle of joy i nisu ništa planirali unaprijed.




OK, gle, infanticid je grozan, od strane bilo koga, najgore moguće rješenje, ali je grozno i ostaviti dijete samo s majkom, zar ne?  Jesu li i tu statistike na strani očeva ili majki?
Pogledaj šta se dešava i koji su realni socijalni problemi ljudi, jednostavno se ne može sve svesti na biologiju. Npr, lik ne plaća alimentaciju (ili bar ne redovno), jedva je priznao dijete, dakle ne želi ga, žena je naravno kurva kako god okreneš a on je "pametan".
Što se tiče propagande da se abortus smatra dijelom trenda, to jeste štetno, pogotovo što se tako formiraju generacije zapostavljenih tinejdžera koji ne znaju gdje im je glava gdje dupe, ali je kul i sasvim normalno roditi sa 15,16, abortirati triput do 18.-te i promijeniti sto partnera/ica do 20.-te. Kad porastu čekaju ih mjesta po psihijatrijskim klinikama, čini mi se.

Što se Švedske tiče i njihovog feminizma... pazi, ja mislim da je jednostavno njihov mentalitet dosta drukčiji od našeg, oni uživaju u nekoj idilici koju su sebi stvorili koja valjda svima odgovara, (što ne znači da mi moramo prekopirati njihov model jer je jedini dobar.) Naš sistem sigurno ima propusta puno više od njihovog pa ne znam nekad kad ljudi pljuju taj omraženi Zapad je li to iz ljubomore, jala ili tamo nešto stvarno debelo ne štima. Imam rodbinu tamo i svi su Šveđani više od 50%, (nemaju fkt ništa balkansko) i još nekih prijatelja iz ovih krajeva koji se nisu ama baš nikad žalili na feminizam kod sebe. Zapravo im jako odgovara taj sistem, paze se jako mnogo međusobno, nema straha od osude okoline, svi nastoje pomoći drugima koliko god mogu i to savršeno funkcionira!








*mada ih ja ne smatram tolikim vukojebinama btw, Armenija ima nevjerovatan gospodarski rast u zadnje vrijeme a i ne izgleda loše sa slika :D. U Gruziji je sad jako in EU propaganda, modernizirali se, odnosno globalizirali Gruzijci, deo su bre Europe oduvek :D prešišat će Austriju po Europejštini :D (Snaha mi je Armenka, imam pravu multikulturalnu i multinacionalnu porodicu :D A i čula sam od prijatelja koji je tamo bio nekih 10tak dana da je jako lijepa i moderna zemlja, interesantna, nemojmo se zalijetati sa zaključcima o nekim "vukojebinama")
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepon sij 26, 2015 2:40 am

Citat :
Uhh.. čini mi se da sam na stranici WHO-a (World Health Organisation) našla podatak da je situacija upravo obratna, tj da je u Gruziji, Armeniji i sl. "vukojebinama"* situacija prije popularizacije kontracepcije bila kritična. Provjerit ću, javim...

Ne moraš zbog mene, ne sumnjam. Gruzija je još kritična iako ti kažeš da su se jako "evropejizirali". Armenija je svoj prosjek prepolovila u periodu od 5 godina (1995-2000) sa 600/1000 na manje od 300/1000. Ali te manje zemlje koje se još natječu za svoje mjesto u evropskoj hijerarhiji su zajebana stvar. Kod njih ima još kolko hoćeš problema i oni kvare sliku. Dok kod ovih zemalja koje sam nabrojao, mislim da su mnogo reprezentativnije jer su uređenije i jer su evropske sile. Ali ono što je najvažnije, kod njih postoji duga i raširena kultura preventive, za razliku od ovih tranzicionih zemalja. Upravo zato i dalje enormno visoka stopa pobačaja traži dodatna objašnjenja.

Jedno od tih dodatnih objašnjenja bi bio jak feministički utjecaj, naročito ovaj zadnji val. Po mojoj procjeni, veliki dio tih feministica pati od paranoidne šizofrenije (otuda dolazi "rape culture" i raznorazni kafkijanski zakoni i regulative zbog kojih se muškarci zadnje dvije generacije polako povlače iz igre - tzv. MGTOW). Namjerno tu isključujem muške feministe jer se njihova formula već zna pa nisu posebno zanimljivi...
Pobačaj - za ili protiv  FBm1L
Ne znam kakva je situacija tu u Hrvatskoj, niti znam pojedinosti primjera koji si navela, ali tamo na Dalekom Zapadu velik je broj žena koje koriste trudnoću da izmanipuliraju državu i očeve. Sigurno ima i slučajeva gdje očevi ne žele da budu očevi, pa vrše pritisak na svoje partnerice da pobace, samo tu je problem što tamo žena ima više izbora. Ako ona hoće da pobaci, muža/partnera se tu slabo pita, a isto tako i ako hoće da rodi. Zato imaju visoku stopu pobačaja i visok broj familija sa samo jednim roditeljom (najčešće majkom). "Samohrana majka" tamo već odavno više nije "samohrana" - prima pomoć od države i/ili oca djeteta, htio ga on ili ne. Ima slučajeva gdje neki muškarac mora plaćati za dijete koje čak i nije njegovo.

Uglavnom, smatram da je veza između feminizma i visoke stope pobačaja vrlo snažna. Kako njihov utjecaj bude jačao u Hrvatskoj, predviđam da će, po ovom modelu, stopa pobačaja početi rasti. Ako se to desi, ova moja teza će dobiti još jedan empirijski dokaz.

Po pitanju Švedske, kod njih vlada multi-kulti propaganda, procenat muslimana sa Bliskoj Istoka neprestano raste, i ta nekada bajna zemlja se polako pretvara u multukulturalnu noćnu moru. Možda tvoji poznanici i rodbina to još nisu osjetili jer su i sami doseljenici, ali starosjedioci itekako osjećaju. Negdje sam čuo da kod njih više ne moraš biti Švedski građanin da bi obnašao državnu funkciju. Švedska takođe nosi zlatnu medalju po broju silovanja po glavi stanovnika (mada ih vjerovatno siluju i po drugim dijelovima tijela) a ogromna većina počinilaca su baš doseljenici sa Bliskog Istoka (prva i druga generacija).

Možda su kod njih nekad i cvjetale ruže, ali to više ne vrijedi. I ruža procvjeta pa se osuši. To se desilo i s njima. Znam i ja mnogo balkanskih Šveda, i svi oni hvale na sva usta taj njihov sistem, ali ja mislim da je to prvenstveno zbog toga što oni doseljenike dočekuju ko Tahićanke mornare, ali zato seru po vlastitom narodu...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepon sij 26, 2015 11:57 pm

Statistika pobačaja u Hr nije točna. Pod pobačaj se računaju i mrtvorođena djeca.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimeuto sij 27, 2015 10:23 pm

wanderer je napisao/la:
Statistika pobačaja u Hr nije točna. Pod pobačaj se računaju i mrtvorođena djeca.

Izvor?

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimesri sij 28, 2015 3:36 am

Koji izvor zubi Ako poznaješ nekog tko radi na ginekologiji malo načni tu temu pa možda saznaš malo više o tim stvarima. A možeš pogledati i sluzbenu statistiku pa ćeš vidjeti nelogičnost u istoj. U Hr recimo broj pobačaja (aborusa) je u velikom pada od 2006 god. do 2014 god. a broj spontanih pobačaja je u porastu? Broj mrtvorođene djece je teško utvrditi jer se u tim slučajevima statistika dijeli na uzroke smrti: kongenitalni defekti, infekcije, tromboza, čvor pupkovine, asfiksija, nerazjašnjen uzrok smrti, komplikacije pri porodu..... A čemu služi statistika  zubi
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimesri sij 28, 2015 5:20 pm

@wand, ovdje je bitna isključivo stopa induciranih pobačaja.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepet sij 30, 2015 4:42 pm

"S poštovanjem za značenje 'čovjeka', koje je relevantno za moralnost pobačaja, svaki fetus je manje čovjek nego odrasla svinja"
-Richard Dawkins
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimepet sij 30, 2015 7:47 pm

#KillAllFetuses

#Abortion4Life

miga

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitimened vel 01, 2015 6:41 pm

Da se nadovezem na spamanje :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pobačaj - za ili protiv  Empty
PostajNaslov: Re: Pobačaj - za ili protiv    Pobačaj - za ili protiv  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pobačaj - za ili protiv
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zmajevcem protiv Formaldehida
» Google protiv piratstva
» Bruno protiv Eminema
» Hranom protiv raka
» Elan protiv Applea

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: