Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kovčeg Saveza

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimened vel 15, 2015 11:09 am

Opisan je u Bibliji kao sveti kovčeg, u kojem su se nalazile kamene ploče koje su sadržavale Deset zapovijedi, Aronov štap i zdjelu mane. Prema biblijskom izvještaju, Kovčeg je načinjen na Božju zapovijed, u suglasju s Mojsijevim proročkim viđenjem na brdu Sinaju. Kovčeg i njegovo Svetište bili su “ljepota Izraela”. Neki Midraši govore da su bila dva kovčega – privremeni koji je načinio Mojsije, i kasniji koji je načinio Besalel.

Ovo je službeno objašnjenje s wikipedije. No razlog zbog kojeg pišem temu je drugačiji.
Ja ne vjerujem u čovjekolikog boga koji se objavio Mojsiju i ne vjerujem da taj bog piše zapovijedi.
Inače, kad vam božanstva pišu stroge zapovijedi, a kazna za kršenje je pakao, onda se zapitajte da li je sve u redu!

Stoga ne vjerujem da je kovčeg saveza kutija za čuvanje ploča, štapa i mane. Ja vjerujem da je to artefakt koji ne pripada ovom vremenu, tj. našoj službenoj povijesti već je ostatak od davno izgubljene Atlantide koji je došao u posjed Židova (kako mi nije bitno).

Kovčeg Saveza  Arc-of-the-Covenant

Ono što mi je bitno kako u starom zavjetu opisuju djelovanje tog kovčega. Znači on mora biti sakriven od pogleda drugih ljudi. Smiju mu pristupiti samo određeni svećenici. Ako ga dotakneš umrijeti ćeš.
Ako ga otvoriš... sjebati ćeš sve oko sebe.
Opis kovčega i njegovog djelovanja je odlično napravljen u prvom filmu iz serijala Indiana Jones - Otimači izgubljenog kovčega.
Kažu da kad su Filistejci ukrali Židovima kovčeg i otvorili ga, par dana kasnije je bolest pokosila njihov grad. Opisi te bolesti odgovaraju jakom radijacijskom trovanju.
Kovčeg ima vanjski omotač od zlata, ispod toga je drvena kutija i unutra je isto sloj od zlata.
Zlato je odličan izolator za radioaktivne materijale. Ima tu logike da je zato napravljen od zlata.

Pošto viskam neki put, metodama ispitivanja i dobivanja DA/NE odgovora visak mi je dao odgovore da je kovčeg star 14000 godina i da je neki oblik oružja.

Predaja kaže da je kovčeg nakon što je na vlast u Izraelu došao poganin premješten u Egipat, a poslije Egipta, otišao je u Etiopiju gdje se danas čuva!!!
Čuva se u gradu Axum u crkvi Marije od Ziona. Btw, primjetite riječ Zion i sličnost s Zionistima/Cionistima.

Kovčeg Saveza  5171863912_a29bc41166_z

Naoružani čuvari stoje na ulazu crkve i pristup imaju samo određeni ljudi. Etiopski carevi u povijesti nisu smjeli čak dolaziti tamo.
Ono što je zanimljivo da svećenici imaju relativno kratak životni vijek i da imaju velike kožne bolesti. Neki su čak i slijepi na jedno oko. U svom istraživanju, Graham Hancock je razgovarao s njima i oni su mu rekli da njihove bolesti uzrokuje kovčeg saveza.

Ovu sam temu otvorio da ljudi mogu dati svoja mišljenja, tako da raspalite  :)
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimeuto vel 17, 2015 4:01 pm

Bas citam, kako prema Bilbiji, kovceg je sadrzavao psihoaktivne droge, koje utjecu na percepciju.
Ako te iste droge su postojale u kovcegu, mozda za sve ovo vrijeme mogu i utjecati na kozna oboljenja , slijepocu i sve drugo navedeno.
Mozda je sve preuzeto iz legende o Pandorinoj kutiji. Koja po mom misljenju, ima veliku poveznicu s Adamom i Evom
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimečet vel 19, 2015 2:15 pm

Moguće je da su svi ti mitovi povezani, ali da opisuju jednu te istu stvar. Što se tiče kovčega, jednostavno ne vjerujem da je iz ovog našeg vremena, nego da je iz Atlantide.
Pošto je Mojsije navodno bio polubrat od Ramzesa II, on je imao pristup kovčegu jer su u davna doba faraoni zajedno s svećenstvom bili nositelji egipatske magije kao praktične vještine opisane na brdo egipatskih zapisa.
Možda su dvije ploče s "zapovijedima" bile ustvari neka vrsta baterija za pokretanje tog oružja?

Btw, treba primjetiti povezanost kovčega s modernim naoružajem u staro doba, vimane iz Bhagavad Gite, strijele koje rade eksplozije i slično.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesri vel 25, 2015 11:57 am

Davno sam čitao knjigu Znak i pečat u kojoj je Hancock iznio da je najvjerojatnija lokacija kovčega Saveza u Etiopiji.
Ako se tamo doista nalazi i ako se kod čuvara doista dešavaju takve bolesti, onda Kovčeg najvjerojatnije zrači. Znači, nikakve aktivne droge ne bi preživjele tolika stoljeća, dok radioaktivni materijal bi.
S druge strane, predaje govore da su se ljudi znali srušiti kao gromom pokošeni kad su išli pridržati Kovčeg. To bi značilo struju, odnosno neodgovarajuće uzemljenje. Razorno djelovanje Kovčega na zidine grada Jerihona (mislim da je to bio taj) nije moguće objasniti trenutačnom znanošću pa pretpostavljam da sam Kovčeg nije srušio zidine, već je to napravio najvjerojatnije potres koji je možda bio izazvan izvana nama nepoznatom, najvjerojatnije vanzemaljskom tehnologijom.

Točno što je bilo ili što jest i danas u Kovčegu možemo samo nagađati. Smatram da je biblijska priča o pločama sa zapovijedima vjerojatno ili izmišljena ili prepravljena.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesri vel 25, 2015 2:01 pm

Jerihon su srušile posebne trube koje su uperili u zidine. Soničko napredno oružje!?

Ja vjerujem Hancocku, također napisao sam gore da sam viskao i dobio odgovor o 14000 godina starosti ovog artefakta.
Neznam zašto, ali me nevjerojatno privlači taj predmet.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesri vel 25, 2015 11:47 pm

Ako je u njemu radioaktivna tvar, to bi se lako otkrilo Geigerovim brojačem, naravno pod uvjetom da se dopisti pristup kovčegu i takva vrsta ispitivanja. Pitanje je gdje se taj kovčeg doista nalazi.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimečet vel 26, 2015 12:27 am

Ako je tamo gdje sam naveo, stvar pristupa je relativna. Imaš naoružane čuvare i imaš nenaoružane svećenike koji čuvaju kovčeg. Kažu da je za vrijeme građanskog rata u Etiopiji kovčeg sklonjen u podzemne tunele, znači imaju sustav za skrivanje.
E sad, brutalno zvuči, ali možda je jedini način oružani napad. Ali naravno tome se protivim. Pitam se samo kad će neka zapadna sila (ameri mislim na vas) probati nekako doći do toga. Znači raiders of the lost ark scenarij hehe. Pa će im se lica početi topiti face
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimečet vel 26, 2015 1:09 am

Ako je doista tamo, onda netko ima pristup i ti ljudi koji ga čuvaju/sakrivaju bi mogli napraviti neka istraživanja na kovčegu. Iskreno nije mi jasno zašto se to taji. Kovčeg je toliko star da je to stvar znanosti i proučavanja, neke velike materijalne koristi od njega se ne može dobiti.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimečet vel 26, 2015 1:21 am

Koliko sam skužio, to u Etiopiji uopće nije tajna. Dio vjerovanja Etiopskih pravoslavaca je da posjeduju kovčeg saveza. To je onako ko dobar dan. Kako se Hercegovci hvale Međugorjem i to je među narodom opće prihvaćeno, tako je u Etiopiji posjedovanje kovčega saveza opće prihvaćena stvar.

Evo ti citat s wikipedije:
"The Ethiopian church claims that one of its churches, Our Lady Mary of Zion, is host to the original Ark of the Covenant that Moses carried with the Israelites during the Exodus. Only one priest is allowed into the building where the Ark is located, ostensibly due to dangerous biblical warnings. As a result, international scholars doubt that the original Ark is truly there, although a case has been put forward by controversial popular writer Graham Hancock in his book The Sign and the Seal.

Throughout Ethiopia, Orthodox churches are not considered churches until the local bishop gives them a tabot, a replica of the tablets in the original Ark of the Covenant. The tabot is at least six inches (15 cm) square and it is made of either alabaster, marble, or wood (see acacia). It is always kept in ornate coverings on the altar. Only priests are allowed to touch the tabot. In an elaborate procession, the tabot is carried around the outside of the church amid joyful song on the feast day of that particular church's namesake. On the great Feast of T'imk'et, known as Epiphany or Theophany in Europe, a group of churches send their tabot to celebrate the occasion at a common location where a pool of water or a river is to be found."

Koliko se svećenici boje kovčega sumnjam da itko želi od njih ga istražiti. Oni kažu za njega da je to čista "vatra". A što se tiče koristi... Zar to nije oružje moćnije od atomske bombe?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimečet vel 26, 2015 11:25 am

Vjerojatno je u ono davno doba kad je kovčeg dovezen u Etiopiju i bilo razloga za skrivati ga ako je imao samo dio onih moći koji mu se pripisuju. Danas mislim da za to nema potrebe.
Sumnjam da bi jedan takav artefakt već dosad izbjegao znanstvenoj analizi da se tamo doista nalazi. Konačno, ima i Etiopija svoje znanstvenike koji sigurno nisu bedasti. Jedino ako je od nacionalnog interesa da se to štiti, no onda bi to moralo biti javno obznanjeno u puno širem skupu ljudi poznato.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimečet vel 26, 2015 12:01 pm

Bio je skriven za vrijeme građanskog rata 70-ih do 90-ih godina, znači relativno nedavno.
Jedno pitanje. Znamo da postoje određene instance koje kontroliraju svijet i da one vladaju tako da uskraćuju ljudima znanje, to su kroz povijest radili inkvizicijama i progonima, a oni koriste upravo ta znanja. E sad, da li bi zbilja bilo logično da znanstvenici objave (pod njihovom su kontrolom) da imaju kovčeg i da rade istraživanja?
Btw, jel se sjećaš kako film otimači izgubljenog kovčega završava? Ameri ga spreme u kutiju i samo spreme u skladište u području 51.
Ja mislim da službena znanost otvorena javnosti se nikad neće zajebavati s takvim stvarima. Možda jedino neka tajna ekspedicija koja ga ukrade pomoću nekog robota ili nešto.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimečet vel 26, 2015 7:51 pm

Chakotay je napisao/la:
Ako je u njemu radioaktivna tvar, to bi se lako otkrilo Geigerovim brojačem, naravno pod uvjetom da se dopisti pristup kovčegu i takva vrsta ispitivanja.

Moglo bi se učiniti i mnogo više. Ako znaš radioaktivni output, uzimajući u obzir moguću masu radioaktivnog elementa, zatim poređenjem sa vremenima poluraspada poznatih elemenata, moglo bi se utvrditi raspon atomske mase (pa time i mogućih elemenata) mogućih radioaktivnih elemenata koji se nalaze unutra. Obzirom na vrijeme iz kojeg datira Kovčeg, najvjerovatniji kandidati su Americijum, Kalifornijum i Berkelijum, zatim Pu-240 (mada sumnjam da je itko u to doba znao obogaćivati Uranijum, čak i ako uzmemo u obzir teorije o drevnim vanzemaljcima). Ako znaš vrijeme izlaganja sveštenika "radijaciji" u Kovčegu, i uporediš prosječan životni vijek sveštenika u prošlosti i sada, može se ugrubo procijeniti vrijeme poluraspada tog elementa.

Problem je u zlatu. Koji idiot moraš biti da koristiš zlato kao štit od gama zraka, kad je olovo ne samo milion puta jeftinije nego i 10-ak posto bolje? Ako su ti ljudi već znali nešto o radijaciji, a izgleda, čak i po tom atlantiđanskom narativu, da nisu imali pojma šta je unutra. A morali su znati da je opasno. Zašto bi to uopšte držali? Dobro, neka je to neko oružje. Ali kakve to ima veze ako nemaju pojma ni šta je radijacija, a kamoli kako upotrijebiti to oružje? Najbolje rješenje je da ga bace u duboko more da ga se ne dočepa neki neprijatelj. I problem riješen. Zašto bi ga držali i besmisleno se izlagali pogibelji?

To mi nema nikakvog smisla. Sveštenici u svim kulturama su inače najobrazovaniji, najčitaniji, najinteligentniji dijelovi populacije. Ako su doista došli do nekog praistorijskog oružja, a ne znaju ga upotrijebiti već se trljaju oko njega ko napaljeni parkovski egzibicionist o babu sa pijace - onda su Židovi (barem drevni) najgluplja ljudska rasa od vremena kad je Lucy lutala savanom.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimečet vel 26, 2015 11:58 pm

Ja nevjerujem da se tu radi o konvencionalnom izvoru zračenja. Pretpostavimo znači da ga je atlantida gradila, čije postojanje svrstavaju između 100 000 do 10000 pr.Kr. Ako su bili toliko napredni, ne mora biti da su koristili elemente koje nabrajaš za izvor radijacije. Negdje sam čuo da je možda riječ o nekoj vrsti orgonske energije. Za kovčeg kažu da je znao levitirati i poletjeti prema neprijateljskoj vojsci i onda ubijati ih s zrakama, baš kao u indiani jonesu.

Pitanje je da li su svećenici danas uopće svjesni o kakvom je vidu tehnologije riječ. Znam da ga se boje, to je sigurno (i trebaju), ali da li ćeš ići istraživati nešto o čemu znaš da ubija odmah i da vjerojatno nema zaštite od toga? Danas je u modernim laboratorijima druga stvar, imaš zaštitu od svega praktički, ali da li posjeduješ zaštitu od ovako nečega?
Mislim da je prije svega riječ o baštini i njihova se religija temelji na starim pre-talmudskim spisima i posjedovanju kovčega, zašto bi ga bacili? Vjerojatno ne razmišljaju zbog toga logički hehe.

Nemoj da te Židovi čuju haha, a što se tiče Lucy, vjerujem da je bila pametnija od mnogo ljudi danas hahaha
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimepet vel 27, 2015 3:33 pm

Zasto zlato? Zlatno tele, ulice zlata u raju, zlatni kovceg... Zlato je najspominjaniji metal u Bibliji.
Mislim da je to jedini razlog, sumnjam da su u ta vremena znali o sastavu zlata, zracenju i sl.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimepet vel 27, 2015 5:53 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ja nevjerujem da se tu radi o konvencionalnom izvoru zračenja. Pretpostavimo znači da ga je atlantida gradila, čije postojanje svrstavaju između 100 000 do 10000 pr.Kr. Ako su bili toliko napredni, ne mora biti da su koristili elemente koje nabrajaš za izvor radijacije. Negdje sam čuo da je možda riječ o nekoj vrsti orgonske energije. Za kovčeg kažu da je znao levitirati i poletjeti prema neprijateljskoj vojsci i onda ubijati ih s zrakama, baš kao u indiani jonesu.

Ljudi kažu mnogo toga. Neko nešto kaže, drugi ponovi, treći prenese i eto ti legende. Ako hoćemo da ozbiljno sagledamo čitavu stvar, moramo pregledati dokaze, kao što bi uradili sa bilo kojom tvrdnjom.

Kažu Atlantida: koliko je meni poznato, ne postoji nijedan istorijski artefakt niti dokument koji bi upućivao na postojanje takvog nekog mjesta, naročito ne za vrijeme Ledenog doba. Spominje je jedino Platon i to u svrhu alegorije da bi bolje prenio svoju poruku. To je isto kao kad bi ja sad rekao: "Recimo da odjednom na vrata pokuca div od 40 metara visine i kaže... bla,bla,bla..." i nakon dvjesto tristo godina neko to pročita i kaže: "Aha!!! Vidiš da su nekad postojali divovi..." a zatim izvuče fosile diplodokusa ili nekih drugih velikih životinja i kaže: "Ali, on nije mislio to i to, on je mislio na dinosaura tog i tog..."

...međutim, do tog časa stvari su se već otele kontroli, priča je potekla od usta do usta, i što više ljudi o tome priča, sam narativ se čini sve uvjerljiviji (see also: Social proof)

Kažu Orgonska energija: činjenica je da nitko nije uspio rekonstruirati i ponoviti eksperimente W. Reicha ni njegove rezultate, prema tome, to ne spada u nauku, već pseudonauku. Sam izvor je rekla-kazala. Neko je isto tako mogao reći i da je u pitanju čarolija samog Jahve-a - i jedno i drugo ima jednak broj dokaza sebi u prilog: 0.

Kažu da je Kovčeg letio i ubijao neprijatelje: kao prvo, čije neprijatelje? Židovske? Zašto ih nije spasio od Babilonaca, Rimljana, Nacista? Kao drugo, ako je letio i ubijao neprijatelje, to implicira da ili su Židovi znali rukovati sa njim, ili je Kovčeg sam, iz koznakojeg razloga "odlučio" da ih zaštiti? Znači da je taj jedan narod, koji je gotovo isključivo istorijski bitan jedino zato što je izlegao najopakiju podlost čovječanstva, naime, hrišćanstvo - ipak, na kraju, "odabrani narod"? Pa siguran sam da takva pomisao jača nacionalni ego svakog naroda, ne samo njih. I Nacisti su imali slične ideale kad su ove pomenute trpali u gasne komore. Svaki Cigo svoga konja hvali.

I tu već imamo tri (3) pretpostavke, krajnje upitne u najmanju ruku, tri velika znaka pitanja [?+?+?] da bi odgovorili na jedno [?], da bi objasnili nešto za što pouzdano ne znamo ni da li uopšte postoji? Sve zasnovano, mogu reći isključivo, na usmenom predanju starom 3000 godina i jednom tekstu zvanom Stari Zavjet koji je sa istorijske strane 98% izmišljotina? Uh, reći da je to klimava ideja je podcjenjivanje koliko i reći da je koplje kroz mozak ogrebotina.

Novus je napisao/la:
Pitanje je da li su svećenici danas uopće svjesni o kakvom je vidu tehnologije riječ. Znam da ga se boje, to je sigurno (i trebaju), ali da li ćeš ići istraživati nešto o čemu znaš da ubija odmah i da vjerojatno nema zaštite od toga? Danas je u modernim laboratorijima druga stvar, imaš zaštitu od svega praktički, ali da li posjeduješ zaštitu od ovako nečega?
Mislim da je prije svega riječ o baštini i njihova se religija temelji na starim pre-talmudskim spisima i posjedovanju kovčega, zašto bi ga bacili? Vjerojatno ne razmišljaju zbog toga logički hehe.

Jeste, to je sve njihova baština, samo je pitanje šta su time istorijski baštinili? Da mi je moj djed ostavio neiskorištenu atomsku bombu iz II svj. rata koja zrači i truje i mene i sve oko mene, qurac bi je ja krivi čuvao - bacio bi je što dalje ili prodao nekome pa nek se on sa njom pati. Pa da je od čistog zlata.
A usput, ni taj Kovčeg nije toliko zlatan - napravljen je od pozlaćenog drveta, tako da ionako ne bi bio neka zaštita od radijacije, bila "orgonska" bila elektromagnetna.[Izvor]

TL;DR - Ljudi svašta pričaju.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesub vel 28, 2015 1:03 am

Archangel je napisao/la:

Kažu da je Kovčeg letio i ubijao neprijatelje: kao prvo, čije neprijatelje? Židovske? Zašto ih nije spasio od Babilonaca, Rimljana, Nacista? Kao drugo, ako je letio i ubijao neprijatelje, to implicira da ili su Židovi znali rukovati sa njim, ili je Kovčeg sam, iz koznakojeg razloga "odlučio" da ih zaštiti? Znači da je taj jedan narod, koji je gotovo isključivo istorijski bitan jedino zato što je izlegao najopakiju podlost čovječanstva, naime, hrišćanstvo - ipak, na kraju, "odabrani narod"? Pa siguran sam da takva pomisao jača nacionalni ego svakog naroda, ne samo njih. I Nacisti su imali slične ideale kad su ove pomenute trpali u gasne komore. Svaki Cigo svoga konja hvali.

U vrijeme Rimljana, Babilonaca i Nacista, Židovi nisu posjedovali kovčeg. Za vrijeme vladavine jednog poganskog kralja koji je doveo svoje idole na dvor, kovčeg su odnijeli u blizinu Asuana, on nikad nije vraćen u Solomonov hram već je odnijet dalje u Etiopiju.
Zašto baš Židovi? Objašnjenje koje neki autori nude, uključujući, G.Hancocka je da je Mojsije (ako je postojao), pošto je bio polubrat od Ramzesa II dobio na uvid kovčeg. Iz razloga što je vlada Egipta se bavila magijom i bile su im poznate ovakve tehnologije, jer kako kaže priča, Egipćani su potomci prvih Atlantiđanskih doseljenika nakon potopa, tj. prva dinastija egipta i one nepoznate prije nje su bile A. porijekla.

Trebao bih baš otvoriti posebnu temu o Atlantidi i tamo stavljati informacije, mitove, rekla kazala i tako to, baš da skupimo što više o tome. Meni je to jedno od onako top 5 misterija, za koje moram imati odgovore i obožavam istraživati to.
Što kažete ljudi?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesub vel 28, 2015 3:04 pm

@Novus,

Razumijem ovo za Rimljane, razumijem ovo za Naciste - ali zašto ih nije spasio od babini' lonaca? U VI vijeku p.n.e. Izrael je napala vojska baba koje su bile odlične u bacanju lonaca u glavu. Jedino ih je Kovčeg mogao spasiti. Zašto nije?

"But in 597 and 586 B.C., the Babylonian Empire conquered the Israelites, and the Ark, at the time supposedly stored in the Temple in Jerusalem, vanished from history." [Izvor]

Dakle, morali su ga imati.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesub vel 28, 2015 4:38 pm

Nisu, zato jer je na vlast prije dolaska babilonaca došao poganski kralj Manasseh i onda su svećenici sakrili kovčeg na otok blizu asuana i nisu ga nikad vratili. To je bilo oko 650 pr.Kr.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesub vel 28, 2015 8:06 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Nisu, zato jer je na vlast prije dolaska babilonaca došao poganski kralj Manasseh i onda su svećenici sakrili kovčeg na otok blizu asuana i nisu ga nikad vratili. To je bilo oko 650 pr.Kr.

[citation needed]
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesub vel 28, 2015 8:32 pm

"Although the Temple Mount in Jerusalem was the last known location of the Ark of the Covenant, its date of departure from the Temple is a topic of much debate. The last known reference alluding to the Ark's presence in the Temple dates from 701 B.C., when the Assyrian king Sennacherib surrounded Hezekiah's forces in Jerusalem. Isaiah 37:14-16 states, "And Hezekiah received the letter from the hand of the messengers, and read it; and Hezekiah went up to the house of the Lord, and spread it before the Lord. Then Hezekiah prayed to the Lord, saying: 'O Lord of hosts, God of Israel, the One who dwells between the cherubim . . .'" This reference to the presence of God's Shekinah Glory abiding above the mercy seat on the Ark of the Covenant, between the cherubim sculpted on the lid of the Ark, seems to confirm that the Ark was still located in the Holy of Holies in 701 B.C.

It appears that the villain in the drama of the Ark was the subsequent king, Manasseh, and that the Ark most probably was taken out of the Temple during his reign. Although the extent of Manasseh's evil does not allow a full description here, the Bible summarizes his deeds by noting that he did more evil than the nations the Lord had destroyed. He practiced wizardry and sorcery, placed pagan idols in the Holy of Holies, and shed innocent blood far and wide in the streets of Jerusalem. Our belief is that a pure Levitical priesthood, left over from the days of Hezekiah, would not have tolerated the degrading and polluting of the Temple containing the Ark of the Covenant. It is even possible that Manasseh would have ordered the Ark removed from the Temple before installing his own debased idols. Whatever the reason that the Ark was removed, it is interesting to note that just a short time after King Manasseh (687-642 B.C.)"
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimesub vel 28, 2015 8:37 pm

Dimenzije hrama na otoku Elefantina blizu Asuana odgovaraju u potpunosti Solomonovom hramu u Jeruzalemu. Pošto je S. hram napravljen prvenstveno zbog čuvanja Kovčega, kako piše u Bibliji, zaključak je da je Kovčeg završio na tom otoku.
Manasseh je progonio neke Židove i oni su se nastanili na otoku Elefantina.

"The Elephantine papyri are caches of legal documents and letters written in Aramaic, which document a Jewish community, perhaps made up of mercenaries, dating to sometime in the 6th century BC. They maintained their own temple (also see House of Yahweh), in which sacrifices were offered, evincing polytheistic beliefs, which functioned alongside that of Khnum.

The temple may have been built in reaction to Manasseh's reinstitut
ion of pagan worship or simply to serve the needs of the Jewish community."
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimened oľu 01, 2015 6:57 pm

Odakle je citat? Pitao sam za referencu ne za citat.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimened oľu 01, 2015 7:08 pm

Ovaj iznad tvog posta je s wikipedije, ovaj drugi neznam.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimepon oľu 02, 2015 3:03 am

Nisam našao taj tekst na Wiki (zato je uvijek najbolje staviti link), ali našao sam nešto drugo:

"King Josiah also had the Ark put in the Temple (2 Chron. 35:3), from which it appears to have been removed by one of his predecessors (cf. 2 Chron. 33-34 and 2 Kings 21-23).

http://en.wikipedia.org/wiki/Ark_of_the_Covenant

Dakle, prema biblijskom narativu, izgleda da je ipak nestala prije Babilonaca, ali prije toga na istoj stranici kaže:

"There are no contemporary extra-biblical references to the Ark."

Sa istorijske strane, to je prvi znak za sumnju. Gledana kao cjelovit dokument, to je krajnje nepouzdan izvor.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitimepon oľu 02, 2015 9:11 am

Logično da nema vanjskih izvora kad je kovčeg spomenut samo u bibliji čini mi se. Ali ima jedna stvar, rekao sam da je Mojsije donio iz egipta kovčeg. Na egipatskim freskama su prikazani kovčezi gotovo identičnog opisu iz biblije. Ima čak i u muzejima takvih kovčega. To mi govori da je kovčeg nabavljen iz egipta. Znači možda ima nekih referenci u egipatskim spisima o kovčegu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kovčeg Saveza  Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kovčeg Saveza
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: