Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kovčeg Saveza

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kovčeg Saveza  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kovčeg Saveza    Kovčeg Saveza  - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2015 3:50 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ali ima jedna stvar, rekao sam da je Mojsije donio iz egipta kovčeg. Na egipatskim freskama su prikazani kovčezi gotovo identičnog opisu iz biblije. Ima čak i u muzejima takvih kovčega. To mi govori da je kovčeg nabavljen iz egipta. Znači možda ima nekih referenci u egipatskim spisima o kovčegu.

Sigurno si mislio na ovako nešto:
Kovčeg Saveza  - Page 2 Ark_thebes-image-of-the-egyptian-ark-found-in-thebes

Meni to govori samo to da su Drevni Egipćani poznavali izradu kovčega.

I to je uglavnom sve. Identifikacijski znakovi poput ukrasa na poklopcu na ovom reljefu nedostaju, ali su, s druge strane, kovčezi donekle slične konstrukcije korišteni u pogrebne svrhe, kao ovaj iz Tutankamonove grobnice, otkriven 1922.:
Kovčeg Saveza  - Page 2 Arkofthecovenantatkingtutstomb

Međutim, ako sam dobro shvatio, nas ovdje ne zanimaju kovčezi uopšte, nego tačno jedan određen kovčeg. Dokaze za taj konkretan kovčeg nisam pronašao. Znam samo da ima mnogo artističkih ilustracija, ali to nisu vjerodostojni izvori. Najbliže što sam našao je ovaj gore prvi iz Tebe, ali kao što se vidi, to nije ono što smo tražili. Izgleda kao običan kovčeg koji su Egipćani koristili pri pogrebnim ritualima. Mogli bi reći da su Jevreji ukrali bilo kakav kovčeg pa ga poslije ukrasili na poklopcu, samo time priča ne dobija ništa na kredibilitetu, a još manje opravdava traženje Arke po egipatskim freskama, jer onda Arka može biti bilo šta, bilo koji prikaz nečega što sliči kovčegu.

A tu je još i problem istoričnosti čitave priče o Egzodusu. Koliko je meni poznato, ne postoje egipatski zapisi iz tog vremena koji bi potvrdili da je dva miliona Židova živjelo u Egiptu kao robovska radna snaga, koji su poslije pobjegli i 40 godina lutali pustinjom. Najraniji van-biblijski zapis datira iz otprilike 320. p.n.e. i pripisuje se nekom Grku Hekateju od Abdere, [Izvor] ali, to je otprilike jednako pouzdano kao da netko sada po prvi put u istoriji počne pisati o padu Zapadnog Rimskog Carstva (AD 476. ako se ne varam)...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
 
Kovčeg Saveza
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: