Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 EVP- Electronic voice phenomenon

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

EVP- Electronic voice phenomenon Empty
PostajNaslov: EVP- Electronic voice phenomenon   EVP- Electronic voice phenomenon Icon_minitimepet svi 29, 2015 4:25 pm

EVP ili elektronski glasovni fenomen, su kratke glasovne poruke snimljene bez prisutnosti osoba koje bi te glasove projicirali. Parapsiholog Konstantin Raudive, koji je popularizirao izraz EVP u 70-ima, ih je opisao kao kratke fraze snimljene u tisini.
Bilo da je to prenaglasavanje beznacajnih zvukova ili stvarni glasovi s "druge strane",... dođe ti da se usereš  lol!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

EVP- Electronic voice phenomenon Empty
PostajNaslov: Re: EVP- Electronic voice phenomenon   EVP- Electronic voice phenomenon Icon_minitimepet svi 29, 2015 8:13 pm

Hmmm... nije mi jasno kako su došli do zaključka je li glas muški ili ženski. Ja to ne mogu skužiti iz tih zapisa.
Ono što baca veliku sumnju u to sve skupa je to kako nitko nije opisao kako je točno snimljen taj zapis. Koja instrumentacija je korištena, koja točno tehnika... ovako je bilo tko mogao to smiksati na kompu i postaviti na youtube.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

EVP- Electronic voice phenomenon Empty
PostajNaslov: Re: EVP- Electronic voice phenomenon   EVP- Electronic voice phenomenon Icon_minitimesub svi 30, 2015 3:47 pm

Postoji prvotna ideja koju je Konstantin Raudive osmislio. Ali u svemu se moze prepoznati nekakvo znacenje, ili barem oblikovati u nesto smisleno. EVP je objasnjen kao apopenia, fenomen pronalazenja smisla u bezsmislenom materijalu. Kao kad netko vidi lice Isusa u oblacima i sl.
Sto se tice musko/zenskih glasova, vjerojatno u preslusavanju snimke, autor iste, je sadrzaj koji mu se cinio zvucno smislenim, odredio kao muske ili zenske glasove, ovisno o prici koju je prije toga sam izmislio. Npr. da su na tom mjestu nekad davno ubijena djeca, ili je majka napravila samoubojstvo skocivsi s mosta.
Siguran sam da u takvim, nerazumljivim zvucnim zapisima, se moze puno toga "prevesti", na razlicite jezike.
Sjecam se prvi put kad sam cuo za EVP, na nekom forumu, jedan clan je napisao o svojim iskustvima.
Preko noci je snimao, i kaze da bi drugi dan na snimkama cuo razne glasove i zvukove , koje on sam nije mogao cuti.(rezanje, plac djeteta, ili nesto sto je opisao kao pjev redovnika, monka)
Stavio bih i druge snimke na kojima se jasnije cuju glasovi, ali nisam ih uspio naci.
Na ovom videu je zanimljiv zapis na 3:27 "You woke us, its not safe." Cuje se najbistrije, ali siguran sam da je sve samo pronalazenje znacenja u necemu beznacajnom.
Sve u svemu, tema je zanimljiva. Snimljen je i film White Noise.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

EVP- Electronic voice phenomenon Empty
PostajNaslov: Re: EVP- Electronic voice phenomenon   EVP- Electronic voice phenomenon Icon_minitimesub svi 30, 2015 5:02 pm

što ako su to masovne halucinacije uzrokovane djelovanjem infrazvuka?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

EVP- Electronic voice phenomenon Empty
PostajNaslov: Re: EVP- Electronic voice phenomenon   EVP- Electronic voice phenomenon Icon_minitimened svi 31, 2015 2:28 pm

Nisu halucinacije, svi cuju isto.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

EVP- Electronic voice phenomenon Empty
PostajNaslov: Re: EVP- Electronic voice phenomenon   EVP- Electronic voice phenomenon Icon_minitimened svi 31, 2015 5:19 pm

Svi čuju isto u masovnim halucinacijama, infrazvuk je uzrok mnogih priviđenja i može se koristiti u različite svrhe. Ali to sam rekao samo kao jedan od možebitnih uzroka.

Ako ćemo ići na klasičnu teoriju duhova (puno laži i dezinformacija)... nije mi poznat način kako astralna bića mogu "pričati" preko audio fajlova
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

EVP- Electronic voice phenomenon Empty
PostajNaslov: Re: EVP- Electronic voice phenomenon   EVP- Electronic voice phenomenon Icon_minitimepon lip 01, 2015 2:28 pm

To i je bit, nemogu. Ali ovo je jedna od teorija parapsihologije.
Postam to vise u smislu zabave, nego nekog velikog otkrica.
[Vrh] Go down
Sponsored content





EVP- Electronic voice phenomenon Empty
PostajNaslov: Re: EVP- Electronic voice phenomenon   EVP- Electronic voice phenomenon Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
EVP- Electronic voice phenomenon
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: