Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Moral kod abortusa.

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1407
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Moral kod abortusa.   sub lip 13, 2015 10:41 pm

Da malo bude zanimljivije, mislite li da je moralno napraviti abortus ako se utvrdi na fetusu da dijete ima Downov sindrom, ili nesto sl.
Zanima me vase misljenje, jer sam naletio na misljenja nekih svjetskih umova, koji misle da je "Nemoralno,  NE napraviti abortus ako se prepoznaju znaci Downovog sindroma."

"Napravi abortus i pokusaj ponovno, bilo bi nemoralno donijeti ga na svijet ako imas izbora."
-Richard Dawkins
Također, Nikola Tesla je imao misljenje da osobe niskog intelektualnog razvoja, ne bi trebale stvarati potomke. Niti je on sam imao djecu, kakvo je onda misljenje imao o sebi?
Mentalizam ili su u pravu?
I ako jesu, moze meni netko objasniti kako?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1822
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.   ned lip 14, 2015 10:29 am

Bitno da je Dawkins uzvratio! roll

Nije prvi puta za Teslu da je rekao nešto šokantno. Poznato je da je više puta govorio kako su žene glupe. No to možda proizlazi iz njegove aseksualnosti.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.   pon lip 15, 2015 2:35 pm

Meni to nije jasno.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.   pon lip 15, 2015 6:23 pm

Što to?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.   uto lip 16, 2015 3:17 pm

Da znanstvenik na toj razini ima takvo misljenje.
Prema cemu djeca s Down sindromom su manje vrijedna ili nesto sl. zbog cega bi trebala biti abortirana?
Mislim da je nakon ovog posta napisao "Ljudski fetus nije nista vise ljudskiji od odrasle svinje." no
Razumijem ako misli na biolosku razvijenost, ali opet, prekinuti neciji zivot vec u pocetku, zbog osobnog subjektivnog dozivljaja i prosudbe tko je vrijedniji...
I onda naiđem na ovaj "inspirativni" govor, od Mr. Dawkinsa:

"Mi cemo umrijeti i to nas cini sretnicima. Mnogi ljudi nece nikad umrijeti, jer nece nikad biti rođeni, potencijalni broj ljudi koji su mogli biti na mom mjestu, i vidjeti dnevno sunce, veci je nego broj zrnaca pjeska u Sahari..."
Pod mnoge koji se nikad nece roditi, su spomenuta djeca s Down sindromom, koji su se slucajno bez vlastite odgovornosti,ili icije druge, zbog poremecaja kromosoma, razvili u to sto jesu.
Ali prema Dawkinsu, to ih obiljezava i nemorlano je roditi takvu djecu... Prema tome, oni ne zasluzuju zivot, zbog cega? Njegovog misljenja? Prezivljavanje najsposobnijih?
Mozda je vrijeme, ako smo toliko razvijeni da se razvijamo i moralno. Ali opet mozda on zna nesto sto meni nije jasno u toj recenici "Nemoralno bi ih bilo roditi..." Pa stvarno, ako netko razumije molio bih da mi objasni.
"Mi cemo umrijeti i zbog toga smo sretnici, jer smo dobili sansu zivjeti i biti sretni."
Ali nekada mu u debatama to koristi, poput "Ako Bog postoji, zasto se neka djeca radaju s poremecajima?"
Jbt. ja svakog mongoloida kojeg vidim, sretniji je od svih nas "normalnih".
Dvolicna p****.
Ucenja o evoluciji, svemiru i vremenu ides
Ucenje o moralu neides
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.   uto lip 16, 2015 5:39 pm

Ja sam čak mislio da je to on sarkastično napisao.
Btw, nemogu ga smisliti. Što je najgore, on je "bog" za mnogo ateista, hahaha. To uskogrudno razmišljanje i teoretiziranje, a 0% iskustva. Ali bitno da ima diplomu i da ga guraju predstavnici korumpirane mainstream znanosti.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.   sri lip 17, 2015 8:26 am

@Jedi, tu se ne radi o tome jesu li takva djeca "vrijedna" života ili ne, ne radi se o tome da li oni "zaslužuju" ovo ili ono. Radi se o tome da donijeti na svijet dijete koje će do kraja života biti svima na teret, koje nikad neće moći biti normalan čovek, koje u genima nosi poremećaj koji šteti i individui i onima oko nje - znači biti odgovoran za sve to. A imaš način da to spriječiš. Milioni i milijarde djece su dosad pobačeni bez ikakva rezona izuzev hira njihovih roditelja - a bili su posve zdravi. Koliko bi to bilo licemjerstvo da se zdravi pobacuju a bolesni rađaju?!

Nikad u istoriji nisu takve genetski slabašne jedinke preživljavale u tolikom broju kao danas. Jedini razlog što ih danas puštaju da se rode je to što si to društvo može priuštiti po pitanju resursa. U malim zajednicama lovaca-skupljača, takvo jedno dijete koje se ne može starati o sebi i koje će do kraja života biti na teret svima bilo bi ludost zadržati. Moraš mu svaki dan davati da jede, pije, brinuti se da ne ode napolje podragati nekog sabljozubog i turnuti mu prst u šupak - a to sve košta. Košta vremena, košta truda, košta hrane, a sve to moraš odvojiti od onih zdravih da bi se bavio tim bolesnim.

To je bacanje para u vjetar. Ako ih već imaš za bacanje, radije ih daj meni. Ja ću ih bolje iskorititi nego to dijete. Ili ih pošalji onima gladnima u Africi. Oni su inače zdravi, ali nemaju taj luksuz da svaki dan jedu - a na Zapadu troše na svašta, na droge, na doživotno izdržavanje od rođenja bolesnih, na alkohol, na "food fight", pa moram pitati je li TO moralno?

Mongoloidi izgledaju sretno, a i ti bi izgledao sretno da uzmeš Ecstasy. Biti nesposoban za nesreću nipšto nije sreća. Krmče je sretno kad se valja u svojim govnima, ali je li to sreća? Je li to nešto što čovjek može poželjeti drugom čovjeku? Znam za jedan slučaj gdje je isto tako žena rodila dijete sa nekim poremećajem, nisam siguran tačno od čega je bolovao, ali uglavnom bio je retardiran i vezan za krevet. Hranili su ga 50 godina na tom krevetu i pojili, mati ga je presvlačila kad se upiša i usere a jedva da je naučio reći da je gladan, uglavnom bi se samo kreveljio i smiješio... On im je bio jedini sin. A ja ne mogu da se ne zapitam koliko bi svi bili sretniji da su ga ostavili negdje u šumi i zaboravili. Poslije su mogli imati šestoro djece koji bi svi odrasli u stasite momke i cure i živjeli ko ljudi. Ne kao bolesnici. Popišaj se na takav život...

Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.   sri lip 17, 2015 3:32 pm

Velika vecina DS-a mogu zivjeti samostalno, uz malu pomoc, ne pomoc koja bi bila teret nekome.
Tj. da se ne mogu samostalno hraniti, kupati i kretati, sto je slucaj kod cerebralne paralize.
Koliko bi bilo licemjerno da se zdravi pobacuju a bolesni radaju?
Jel postoji neko pravilo da se zdravi moraju abortirati? Ili je to odluka "stvorenja" koje ih je zacelo.
Ne govorim o davnoj istoriji i spiljskom covjeku koji je morao bjezati od sabljozubog tigra da prezivi.
Danasnji mongoloidi im nece turati prst u supak.
Zivimo u civilizaciji. Također macke i psi znaju odbaciti mladucne koji su slabi. Ali vjerujem da smo razvijeniji od toga.
Svinja se valja u vlastitim govnima i pritom je sretna, zato jer na taj nacin odrzava temperaturu, stiti se od sunca, insekata, i kroz evoluciju, ne samo kod svinje, vec i drugih zivotinja, valjanje u blatu sluzi kamufliranju i tako zivotinje prezivljavaju. Sto ocekujes, vidjeti svinju kako u slasticarni cita Jutarnji? To bi bilo neprirodno.
Psi njuse supak jedni drugima i tako dobivaju informacije, ali isto ne bi preporucio tebi niti nekom drugom ocvjeku, jer se percepcije razlikuju.

"I ja bih bio sretan da sam na ecstasyu." confused
To bas ne mogu usporedivati.

Sve u svemu, mongoloidi su sposobni brinuti se o sebi.

Ovdje gdje zivim poznam jednog s DS-om. Jurica Milin, covjek pliva maratone i osvaja medalje.
Ne mogu zamisliti da netko kaze njegovoj majci kako bi bilo bolje da ga je pobacila jer joj je teret.
Ako vec govorimo o stopostotnoj invalidnosti, o pojedincima koji nisu svjesni sebe niti okoline, u tom slucaju abortus je prihvatljiv, ali ne ostaviti ih u sumi.
Sad ne mijenjam misljenje, sto sam napisao odnosi se na Down sindrom.
Jer na slicnoj temi o abortususu, sam vec rekao svoje misljenje o tome:
Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Glasao sam za mogucnost pobacaja. Jer je najblize opciji, za koju bi sigurno glasao da je bila ponudena. Trudnoca uzrokovana silovanjem, ili poteskoce koje bi ostavile trag na majci i dijetetu. Za sve ostalo tu bi trebala biti odgovornost, ili mastercard roll .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake
Broj postova : 1042
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.   čet kol 06, 2015 8:44 pm

Nema ga.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Moral kod abortusa.