Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kauzalna razina-ravan-nivo

Go down 
+3
primitive101
MoW
Mediterano Blanco
7 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet lip 25, 2015 9:27 pm

Posto sam relativno nov ovde na forumu,tokom citanja postova sam primetio da je vise puta spomenut pojam pod imenom Kazual,ili Kazualna razina-nivo,pa me zivo interesuje sta je to uopste?Ono sto sam shvatio od pojedinih forumasa ovde koji su spomenuli ovaj pojam, je da je Kazualna razina-ravan-nivo iznad nivo postojanja od Astralne razine-ravni-nivoa,nesto blizu savrsenstvu gde vlada sklad,red i pravda.Moze li neko ovde koje upoznat u materiju Metafizike da to malo vise objasni?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimeuto kol 25, 2015 10:50 pm

Dosta si dobro opisao što bi bio taj pojam - kauzalna razina.
Što bi ta ravnina bila, ovisi o izvorniku, jer iako je taj pojam potekao od teozofa, on se raširio i u neke druge pokrete i religije, pa je danas teško reći što je izvorno i što je tu uopće točno jer ima raznih verzija pri definiranju tog pojma u raznim knjigama.

No, uglavnom, većina se slaže da u kontekstu metafizike koju spominješ, kauzalna razina je razina svijesti koja odgovara višem stupnju razvoja svijesti pojedinačne duše. Nije svatko u mogućnosti da pristupi toj razini jer to zahtjeva dugotrajni razvoj duše, uglavnom kroz više života. Kad se duša nađe na toj razini razvoja svijesti, onda ima uvid u drugačije, "naprednije" svjetove koji su također stvarni kao što je i naš svijet stvaran, no koji se ne nalaze u ovom našem Svemiru, već "negdje drugdje." Kao i ostali nivoi ili stupnjevi razvoja svijesti, i taj stupanj nije konačno "odredište" duše, niti je on vrhunac spoznaje, koliko god napredan bio, već samo usputna stanica do oslobođenja, odnosno samoostvarenja.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimeuto kol 25, 2015 11:25 pm

Osvjestiti sebe na kauzalu je bitno da se odlijepi iz efekta robovlasničkog Polja
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet stu 26, 2015 4:51 pm

Kauzal je kvalitativno totalno vanzemaljsko nesto,ne-ljudsko nesto,nesto dje sve spoznaje sa fizicke il astralne razine mozes slobodno baciti u vodu.Nacin kako prostor i vrijeme tu funkcionisu je totalno drugaciji takodje...Ja godinama pokusavam to sklopiti u neki model,i maje vise imam uspjeha,bar ga ja vidim :) dodushe ja to objasnjavam nekakvim uvrnutim modelima koji povezzuju principe objektno orjentisanog programiranja,virtuelnih mashina,procedura,kvantne fizike,nedualnosti,nelokalnosti,nacina kako to sve dotiche Um i ne-Um,veze sa kauzalnim sjemenkama,sa Namjerom,trosenje i prenos energije,kauzalni lanci dogadjaja,null pointeri u memoriji (Svjessti) koji se preko Zakona sa kauzala (primarno) a onda preko fizickihi astralnih zakona inicijalizuju i manifestujju a da pritom ostanu zapravo Prazni,prelazak mosta koji odvaja to od Svjeta 4 elementa ispod prividno postojeceg abisa,spustanja te razine ispod i pravljenja mosta za drug bica da se popenju,Kauzalni riporti,razina bez forme,kauzalni uvidi u proslost i buducnost itd...

Tu ima svega i svacega...Astral je intuitivno rilicno jasan ljudima i praktikanti lako savladaju astral...Ali ovo iznad,moras umrijeti 100 puta da bi ti ta Spoznaja dosla..Tu se zatim presjecaji kontinualni mehanizmi sa digitalnim,bukvalno,tu pocinjesh shvatatti te skokove izmedju stanja objekata isamog sebe,i kako je moguce paralelno postojati na vise razina,gledati Sebe iznad i ispod u isto vrijeme,kao i druge ljude...O tome ces jako malo naci kkvalitetne opise,jer to ne spada u astral (sto je neki maksimum ljudske vrste)i samo saltanje u samadhi tj nedualnu Svjest i usko je povezano sa temeljem Uma,koji je slicno kao i Svjest nelokalan i nedualan,al je uzasno jebeno nekome objasniti razliku izmedju Svjesti i temelja Uma/Volje...

Al uglavnom,Kauzal je cilj,jedan od,a ne asttraal il Svjest...Spoznaja Svjesti ne utice na Volju,a Volja Kauzala je toliko van formi,toliko transcendentna,oslobodjena odgovornosti,djelovanje kroz ne-djelovanje,da je stvvarno potpuno uvrnuta :)

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet stu 26, 2015 6:06 pm

A naravno nimalo ne pomaže činjenica da se rađamo i umiremo u svijetovima formi i to u najgušćem od svih.
Neznam koliko ti je poznati teozofski model svemira, tj. kozmogeneza. Tamo se priča o ciklusima, periodima, lancima evolucije, itd.

Fora je u tome što oni kažu da smo mi u četvrtom ciklusu (i četvrtoj rundi), a to je jedan od tri ciklusa koji se događaju u cijelosti na fizičkom planu postojanja. Znači rađaš se i umireš ovdje.
A ovi ostali ciklusi se događaju MINIMALNO na astralu. To znači da kad nastupi recimo 6. i 7. ciklus tvoje "najniže" postojanje je u astralu.

Ja neznam da li je sve to 100% točno, ali još nisam vidio zanimljiviji opis postojanja. Naravno pošto su teozofi učili od budista i hinduista, ovdje se mogu prepoznati elementi njihovih kozmogeneza.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet stu 26, 2015 6:27 pm

@mediterano
... u jednoj rečenici : pronalaženje kamena mudrosti iliti - moment alkemijskog posvečenja kada kroz osobnu dualnu mikrokzmičku strukturu uspiješ odrazit univerzalnu strukturu makrokozmosa jednog ,što je ujedno i najviše postignuće i razlog postojanja ljudi kao vrste i kao individue.

evo kniga na španjolskom, čitaj! (mani politiku)
http://www.gnosisonline.org/wp-content/uploads/2010/06/Gustav-Meyrink-El-Dominico-Blanco.pdf

analitičari paracelzusa vole to ilustrirat navodima iz koptskog apokrifnog evanđelja po tomi (nevjernom) ,naprimjer :
>>(22) isus, vidjevši djecu kako ih doje, reče svojim učenicima: "ova djeca koje doje liče na one koji su ušli u kraljevstvo nebesko." oni ga na to upitaše: "hoćemo li onda i mi ući u kraljevstvo kao djeca?"
isus im tada reče:
"kada od dvoga napravite jedno, i ako od nutarnjeg napravite vanjsko, a od vanjskog unutrašnje, i ako ono iznad bude kao ono ispod, i kada od muškog i ženskog načinite jedno, tako da muško više ne bude muško ni žensko žensko, i ako načinite oko umjesto očiju , i ruku umjesto rukah i stopalo umjesto stopala, sliku umjesto slika, tada čete ući u kraljevstvo."<<


Zadnja promjena: web dust; čet stu 26, 2015 7:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet stu 26, 2015 7:07 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
A naravno nimalo ne pomaže činjenica da se rađamo i umiremo u svijetovima formi i to u najgušćem od svih.
Neznam koliko ti je poznati teozofski model svemira, tj. kozmogeneza. Tamo se priča o ciklusima, periodima, lancima evolucije, itd.

Fora je u tome što oni kažu da smo mi u četvrtom ciklusu (i četvrtoj rundi), a to je jedan od tri ciklusa koji se događaju u cijelosti na fizičkom planu postojanja. Znači rađaš se i umireš ovdje.
A ovi ostali ciklusi se događaju MINIMALNO na astralu. To znači da kad nastupi recimo 6. i 7. ciklus tvoje "najniže" postojanje je u astralu.

Ja neznam da li je sve to 100% točno, ali još nisam vidio zanimljiviji opis postojanja. Naravno pošto su teozofi učili od budista i hinduista, ovdje se mogu prepoznati elementi njihovih kozmogeneza.

Ne poznajem Teozofiju, malo sam nesto citao R. Stajnera ali koliko se secam on govori da je ovo cetvrta inkarnacija planete Zemlje.
U prvoj su nastali minerali, u drugoj biljni svet a u trecoj zivotinjski svet. U ovoj cetvrtoj inkarnaciji razvice se astralna tela.
Ono sto je fascinantno su detaljni opisi tih procesa.
Valjda je covek citao akasu pa preneo znanje ljudima.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet stu 26, 2015 7:17 pm

Ustvari antropozofija (Steiner) i teozofija (Blavatsky) su vrlo srodni, iako im se način posmatranja razlikuje. Logično, kod antropozofije je naglasak na čovjeku.

Iskreno nisam upoznat previše s antropozofskom kozmogenezom, ali ova "četvrta inkarnacija" mi jako nalikuje na ovo moje "četvrti ciklus".
Iako teozofi idu jaaako daleko u prošlost. Naime, planet u jednom ciklusu ima 7 globularnih perioda i 7 rundi života. Za vrijeme jednog prolaska runde evolucijom nastane 7 korjenskih rasa (ali u jednom gl. periodu).
Pošto ima 7 rundi to je 343 korjenske rase za jedan planet!

Sad, Zemlja je u četvrtom ciklusu i četvrtoj rundi. U trećem ciklusu ljudi su nastanjivali mjesec, a u drugom ciklusu nije bilo fizičkog života, tj. sve te rase su bile astralne.

Ma joj, prekomplicirano da objašnjavam tu, ali jako zanimljvo za proučavati.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet stu 26, 2015 7:46 pm

nije li steiner bio učenik od blavatsky -e
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet stu 26, 2015 8:13 pm

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet stu 26, 2015 9:28 pm

valjda je annie besant bila prejaka i preborbena u konkretno-društvenom djelu priče, pa je steiner pročišćivao nadogradnju kroz svoju arhitektonsk-geometrijsku vokaciju (pronašao je sebi primjeren pristup).
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimesub sij 21, 2017 10:24 pm

Naišao sam na nekakve knjige o ravninama postojanja. To da se može na čovijeku vidjeti na kojoj je ravnini postojanja u svemiru međutim nisam vidio nigdje na netu sliku ili opis šta bi se ubiti trebalo vidjeti osim astrala koji je u duginim bojama i u obliku dima što ja smatram. U kauzulu tjelo vrtloge stvara daleko izvan tijela koji kao da su spojeni na neku ravninu iznad tijela i u vrtlogu protok energije može biti i ujednom i drugom smijeru. To jesu malo škakljive informacije pa možda zato i nema puno o tome jer kad bi sve ovo bilo moguče to su daleko onda veće mogučnosti od ove svijesti na fizičkoj razini. Velkoj večini ljudske vrste nepojmljivo. I da navodo da se vidi odraz svoje forme tj svog fizičkog tijela iznad glave kao dvojnik izokrenut kao odraz u zrcalu ali naglavačke. Zna netko nešto o tome?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimened sij 22, 2017 3:55 pm

Imam ti ja snimke s kauzala, snimio sam sa nokiom 3310 :P
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimepon sij 23, 2017 12:58 am

Tražim Nowuse pozitivnu poantu u tvojem postu ali stvarno ju ne nailazim.
Nije me briga ako smiješno zvučim niti me je briga dal će me netko popljuvat.
Došao sam ovdje bez straha u nadi da ću dobiti odgovore.
Neću biti razočaran ako ih ne dobijem.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimepon sij 23, 2017 5:57 pm

Oladi malo, to je zajebancija. Stvar je u tome što je kauzal svijet bez formi, teško dostižan velikoj većini ljudi. Pročitaj malo što Primitive kaže o tome. Kako bi mogli opisati svijet bez formi?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimeuto sij 24, 2017 12:19 pm

grga mojne bit naivac i tražit slike, opise i definicije, metafizički korjen opstoječeg svemira i postoječih bića i njihovih zakonitosti i uzroka zasada je ipak i još uvijek samo logička spekulacija -svijet pojmova.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimeuto sij 24, 2017 2:01 pm

Tako je. To je nešto što se iskusi a ne opisuje. Astral još možeš koliko toliko opisivati, ipak sve što vidiš u lucidnim snovima ti je astral, bio tvoj osobni mjehur astrala ili kad izađeš iz njega, pravi astral. Ali sve ovo "poslije" toga je nešto totalno apstraktno za opisati.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimeuto sij 24, 2017 4:42 pm

[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimeuto sij 24, 2017 4:53 pm

Ma jasno mi je da pucam van dosega. Prim je dobro opisao nešto što nismo postigli a jedan je od ciljeva. Mora biti cilj jer ako nije zašto je onda sastavni dio naše forme. Pomalo smo došli do astrala. Doči čemo i do kauzala. Pa iči ćemo još dalje. Kaj ne?
Zasad nismo spremni ni mi ni Zemlja. Sve mora ići svojim redom.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimeuto sij 24, 2017 5:48 pm

Neki detalji iz ViG o dualnosti  i nedualnosti, o kretanju i mirovanju:

4. etir
... Tako da se cepam, živac od živca i vena od vene, i još temeljnije - ćelija od ćelije, molekul od molekula, i atom od atoma, a u isto vreme sve se to zajedno sabija.
Zapišite da cepanje jeste sabijanje.

Sve dvostruke pojave su samo dva načina gledanja na jednu jedinu  pojavu;  a  ta  jedna  pojava  je Mir.  ... Ovo je značenje tog odlomka; to su pokušaji da se tumači Haos, ali Haos je Mir.


5. etir

Vidim  da  je  kruna  Strele  Otac  sveobugvatnog  Svetla,  i  da  je  držak  Strele  Otac celokupnog  života, i da je vršak Strele Otac sveopšte Ljubavi. Jer taj srebrni klin je poput lotosovog cveta, a
Oko  u  Kruni  Atefa  uzvikuje:  ja  posmatram.  A  Držak uzvikuje:  ja  radim.  A  Vršak  uzvikuje:  ja  čekam. A Glas Etira odekuje: Sija. Gori. Cveta.

I sada se javlja čudna misao; ova Strela je izvor sveg kretanja; ona je beskrajno kretanje, pa ipak, ona  se  ne  kreće,  tako  da  kretanja  nema.
I  zbog  toga  nema  materije.  Ova  strela  je  pogled  Oka  Šive.  
Ali  zbog  toga  što  se  ona  ne  kreće,  svemir  nije  uništen.
Svemir  se  prostire  i  nestaje  u  treperenju perjanice Maat, koja su pera Strele: ali ta pera ne trepere.

Čuje se glas: Ono što je iznad nije kao ono što je ispod.
A drugi glas mu odgovara: Ono što je ispod nije kao ono što je iznad.
A  treći  glas  im  odgovara:  Šta  je  iznad  i  šta  je  ispod?  
Jer  postoji  podela koja  ne  deli,  i  umnožavanje  koje  ne  umnožava.  A Jedno  je  Mnoštvo.

 Pogledaj,  ova  Misterija  je  izvan  razumevanja,  jer  je  krilata  kugla  kruna,  a  držak  mudrost,  a  vršak  je  razumevanje.  A  Strela  je  jedna, i ti si izgubljen u Misteriji, koja je baš kao čedo u utrobi majke,   koje još nije spremno da zađe na svetlo dana.

Pokazuje  mi  se  da  je  ovo  srce  srce  koje  se  raduje,  a  ta  zmija  je  zmija  Smrti,jer  ovde  su  svi  simboli međusobno zamenjivi, jer svaki od njih u sebi sadrži i svoju suprotnost. A to je velika Misterija Natprirodnih bića koja su iza Bezdana. Jer ispod Bezdana, protivrečnost je podela; ali iznad  Bezdana,  protivrečnost  je  Jedinstvo.  I  ništa  ne  bi  moglo  biti  istina  osim  pomoću  vrline  protivrečnosti koja se sadrži u sebi.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimeuto sij 24, 2017 7:49 pm

bodhisattva je napisao/la:
Ma jasno mi je da pucam van dosega. Prim je dobro opisao nešto što nismo postigli a jedan je od ciljeva. Mora biti cilj jer ako nije zašto je onda sastavni dio naše forme. Pomalo smo došli do astrala. Doči čemo i do kauzala. Pa iči ćemo još dalje. Kaj ne?
Zasad nismo spremni ni mi ni Zemlja. Sve mora ići svojim redom.
valjda obrnuto. razumjeti ishodište svih formi je sredstvo za razumjevanje svake pojedinačne forme.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet sij 26, 2017 1:18 pm

Gospodar formi obitava u sefirotu Daat.
To je Bezdan koji odvaja  boznsko od ljudskog, odvaja bozansku trijadu sefirota od ostalih sefirota na Drvetu zivota. Kako je izgledao susret A.C.-a i njegovog pisara sa Horonzonom opisano je u ViG /10.KRIK - ZAX/.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimečet sij 26, 2017 11:47 pm

Ishodište svake forme je misao.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimepet sij 27, 2017 9:51 am

Vibracija stvara misli. Ništa nije statično. Sve vibrira. Sve je misao. Zakonima fizike i metafizike vibracije se vežu i čine formu. Mi smo ovladali tim zakonima i stavljamo se na vrh piramide izigravajuči Boga mi sad vežemo vibracije i činimo razne forme. Bogovi stvaraju Bogove. To je igra Svemira koja seže u nedogled.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitimepet sij 27, 2017 5:50 pm

"je da je Kazualna razina-ravan-nivo iznad nivo postojanja od Astralne razine-ravni-nivoa,nesto blizu savrsenstvu gde vlada sklad,red i pravda"

"Gospodar formi obitava u sefirotu Daat.
To je Bezdan koji odvaja boznsko od ljudskog, odvaja bozansku trijadu sefirota od ostalih sefirota na Drvetu zivota. "

Zasto tebe zanima uopste ta razina iznad Astrala? Ako te zanima cisto informativno,bez neke unutrasnje Vatre i Namjere (koja je zapravo lokalna manifestacija Namjere Tebe sa Kauzala koja te "goni" ka Sebi/Gore),sami tvoj astral i taj Lik koji "cuva" Abis i koji je de facto kolektivno nesvjesno svih ljudi ce informacije izfiltrirati tako da ce ti se upaliti neki dio astrala i sjebace ti Most.

Jedna stvar je sigurna.Astral je intuitivno svima shvatljiv i astralna iskustva,najvecih razmjera svi relativno lagano svare,jer ne diraju tvoju "ljudsku" da ne kazem Horozonsku prirodu.Isto tako je ne dira ni samadhi.Sa Kauzalom se pozdravi sa SVOM ljudskom prirodom i ljudskom limitiranom percepcijom,i to ne informativno,nego na nivou ama bash svega sto tvoja Volja i sami temelj Volje ima na raspolaganju.

1.Fizicko-astralni vremensko-prostorni kontinuum je linearan,bar dok se ne dodje do kvantnih cestica a i onda je pitanje sta je sa druge strane tih cestica i zasto se one ponasaju nelinearno,jer vrlo vjerovatno i zapravo sigurno je sa druge strane Kauzal koji im svejedno dava Zakone i Programe kak da se ponasaju.Iznad Abisa vrijeme je full nelinearno,zapravo i nema puno veze sa fizickim vremenom,koje je samo jedan mali podskup ovog "vremena".Vec sama ta cinjenica je toliko mind blowing da ak ces imati Kauzal svakonevno u svome zivotu moras biti spreman na jedan kontinualni LSD trip i znati u isto vrijeme biti i iznad i ispod Abisa,iako ces zapravo poslje vidjeti da Abis nit postoji nit ne postoji niti oboje niti nijedno (kao ni sami temelj Uma,tj Nirvana). Sa Kauzala Vidis proslost i buducnost bilo kojeg Svemira lagano,iako mnogo stvari nemres vidjeti sa 100% preciznoscu jer niko,pa ni sam Bog ne zna kako ce nesto da ispadne jer Bica imaju kolko tolko Slobodnu Volju.

2.Stanovnici te razine su jedna hijerarhija bica koja su opet intuitivno totalno nesvhvatljiva ljudima,a shvatish da su neshvatljiva zato sto uglavnom ljudi ni nema,imas samo Eho kolektivnog astralnog polja Kralja,koji se jedini brine oko ljudi i cija je Namjera da zapravo niko nikad se ne oslobodi toga polja i da vrshe njegovu Namjeru,umjesto "svoju".Zato se tu radi bukvalno o skoku kroz provaliju,jer odbacijesh sve sto imas jer ti se gadi i ljigavo ti je,a nemas pristup onome iznad toga,i jednostavno kroz tu smrt,prodjes zadnju fazu skoka,zavrsis pripremu brave i dobijes tetragramatonski kljuc od svoga Andjela koji te digne,de facto postanes On i tvoja mala volja se spoji sa njegovom Voljom.Mislim to si sve ti,i sada,i taj dio bica ti upravlja na neki nacin inkarnacijom,iako manjem broju bica inkarnacijom upravljaju jos i dublje razine od Kauzala. Frekvenca kauzala je kvalitativno drugacija od bilo cega na astralu,i jedino slicno tome na astralu je jedan fenomen kojeg npr Buddha zove samboghakaya,kao astralni Most ka Kauzalu,kao nekakav maksimum astralne supstance da emulira kauzalnu supstancu.Posto ti je nick Bodhisatva,trebao bi biti upucen u to sta Bodhisatve rade sa samboghakayom i za sta je koriste kada zele da prebace neko bice preko Abisa.

Sa druge strane,Kralj moze da emulira cak i samboghakayu i da preusmjeri Most ka sebi,ka samome vrhu astrala i tu uglavnom svi padaju,jer jednostavno im je jebeno nemoguce Vidjeti da je vrh astrala zadnji stepen iluzije i cistog Zla u odnosu na najnizi stepen Kauzala.Kralj jednostavno hiljadama godina radi ta preusmjeravanja Namjere raznih samboghakaya koje razni Majstori ostave u kolekt nesvjesnom i tako sjebe citave tradicije i Ucenja.Malo koji Majstor je sebe zapravo zastitio od toga,ne znam zasto,al tako ispada.Isus je tu prakticki izgubio na svim poljima,99% stvari sto prosjecni hriscanin downloada iz kolekt nesvjesnog je Kralj,a ne Isus :) Dakle forma Isusa punog ljubavi koji voli sve ljude i onaj osjecaj topline oko srca,to ti je Kralj itd.

S druge strane,ako imas ista kauzalno u svojoj dushi,makar si i nesvjestan toga,bukvalno svaka Buddhina sutra je nesto najcisce sacuvano kao direktni link ka Kauzalu,jednostavno citaj i upijaj u sebe tu energiju.Dijamantska sutra,Vimalakirti Nirdesha Sutra,Lankavatara Sutra,Heart Sutra,Surangama Sutra,Lotus Sutra,to ti je cisti Kauzal.To ti je izvor,zajebi analiticare budizma i bilo sta drugo.

3.Na kauzalu ti stoje memorisane tkz Kauzalne sjemenke.Na astralu su astralne larve,fantomi i razni drugi astralni konstrukti,prakticki cjela tvoja emotivno-mentalna-osjecajna licnost.kauzalne sjemenke pamte ZASTO si ti odreagovao na neki nacin,dok je ovo ispod samo posljedica toga.Npr imas strah od necega,taj strah je samo sljepljena ljigava prana oko objekta straha koja te maltretira onda uvjek kada vidis taj objekat,i stoji ti zakaceno za volju.Od Budhinih pet agregata,to bi bio neki miks prva tri.Cetvrti agregat su prakticki kauzalne sjemenke,to su ti djelovi "licnosti" direktno vezani za tvoju Volju,nacine reagovanje,zasto nesto radis i iz kojeg Uvida o Sebi i Svemiru.Npr kada se identifikujes kao muskarac,napravio si kauzalnu sjemenku koja ti potom utice na izgradnju citavog sloja donja tri agregata,napravi ti citav astral,pozudu,osjecaje,mentalne koncepte,i sve ti to nestane,barem na Kauzalnom nivou kada ispraznish tu sjemenku u Sebi i maknes tu definiciju sebe,a nakon toga se i larve isprazne jer vise nema elementa licnosti koji ih drzi u sinhronizaciji.

Zato je debilna prica ljudi koji kao ljece druge ljude i shatro im pomazu,jer problem nije u larvama,nego u kauzalnim sjemenkama,a mosh mislit sto ti znaju to da prazne za druge.Ako ti je ostala sjemenka,ona ce lagano da stvori nove larve.Sjemenka je "budala" u nama,budala koja nema Uvid u Dubinu i koja sve sto napravi,tj nasu licnost,pravi iz pogresne percepcije.Sjemenka se sastoji iz kauzalne energije rekao bih,tako da je milion puta gusca nego jedna larva,isto kao sto je kauzal energetski mnogo gusci nego svi svemiri ispod njega.Uvjek treba cistiti sjemenke,ali to je full traumaticno i kompletno mjenja percepciju Sebe al jbt ga,prije il poslje do toga dodje.

Tu stoje memorisane lekcije,ali lekcije nisu kao sto ljudi naivno misle,bio si tu los pa sad moras nauciti biti dobar,ne LoL...Dobro i lose su i dalje astralni konstrukti,a Kauzal je jednostavno drugi kvalitet,kvalitet Ispravnosti,ali i Ispravnost ljudi zaprljaju sa astralom.Mozes ti biti dobar kolko oces,siriti ljubav prema svima i maksimum do kojeg ces doci je vrh astrala i to ti je to.Ispravnost je zapravo druga rjec za Budhin termin Prajna,tj plemenita transcendentalna Mudrost temelja Uma,tj Tao-a,tj Dharmakaye tj Nirvane.Ispravnost znaci ne gubiti Nedualnost Samsare i Nirvane.To u praksi znaci ja i ti djelujemo sa Kauzala i Igramo se.Moja je Igra da tebi ubijem fizicko i astralno tjelo.Ja te ubijem i nemam posljedica,kapirash?

Kauzal je temelj djelovanja kroz nedjelovanje,kada se posljedice djelovanja (od cega de facto se sastoji tvoj karmicki agregat) ne mogu zaljepiti za tebe.To je i osnova djelovanja Bodhisatve,njegovo Kontrolisano Ludilo.Kauzal je stvarno mnogo toga,jedna preljepa i predivna razina postojanja milion puta dublja,Stvarnija i kompleksnija od fizicke i astralne.Ljudi imaju problema da zive u fizickoj razini,ne mogu se snaci,astral ih odvali,samadhi ih odvali,Kundalini ih odvali,al sta reci za Kauzal?

Kauzal je jos vece Ludilo i bezvremenska Igra sa Sobom od svega toga nabrojanog.

To su samo neki opisi koji su vise generalni,druga je neka prica kako se sve to manifestuje,prolazi i koristi u svojoj alhemiji i transformaciji.U svakom slucaju,ne trazi na astralu odgovore za pitanja o kauzalu,jer ces dobiti nesto sto ce ti servirati Polje cija je Namjera da nikad ne dodjes do Namjere Kauzala.Kauzal je Namjera,Namjeravash ocima i Voljom i pokreces sve fizicke,pranicke,astralne i mentalne informacije i cestice sa tom Namjerom,bez razmisljanja,bez emocija.Jednostavno Voljom pokreces Sve i Sebe.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kauzalna razina-ravan-nivo Empty
PostajNaslov: Re: Kauzalna razina-ravan-nivo   Kauzalna razina-ravan-nivo Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kauzalna razina-ravan-nivo
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: