Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Atlantida - činjenice

Go down 
+10
om
MoW
bodhisattva
Novus ordo seclorum
web dust
Jedi Mind Tricks
Skulptura
Archangel
2pac
boris9707
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimeuto vel 21, 2017 4:22 pm

to treba istražiti face a mu?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimeuto vel 21, 2017 4:31 pm

po meni baš dobar esej o rezultatima geoloških istraživanja temeljenih na podatcima koje je platon (prema vlastitm riječima) prosljedio. o mu daj ti neki info.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimeuto vel 21, 2017 7:36 pm

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimečet lip 07, 2018 12:45 pm

enomeni.eu/mu-iscezli-kontinent/ mozda je postojao kontinent u pacifiku sv šta je ostalo od mua danas su havaji fiđi tahiti, i otoci razbacani u pacifiku https://www.youtube.com/watch?v=OG2eGVt6v2o lood
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepet lis 19, 2018 7:55 am

Platon prvi spominje atlantidu koja je nestala 9000-10000 godina prije njega, a Platon je “nestao” oko 2400 godina prije nas...🤔
Full mi je cudno Kako svi vi znate tako puno o Atlantidi😁
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepet lis 19, 2018 10:45 am

da a gdje je bila ?
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepet lis 19, 2018 10:50 am

Ako je bila???
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepet lis 19, 2018 8:32 pm

Po Platonovom cuvenom predanju Atlantida se nalazila iza gibraltarskih stubova,odnosno iza današnjeg Gibraltara,odnosno u Atlantskom okeanu,što samo ime poveznica Atlantis govori(špekuliše se da su Azorska ostrva i Bermude fragmenti nekadašnjeg kontinenta na kome se nalazila Atlantida),Platon je prilikom jednog od njegovih poseta Egiptu cuo od egipatskih sveštenika priču o Atlantidi,koja se usmeno generacijama prenosila tadašnjom staro egipatskom elitom i sveštenstvom a on je to predočio nedugo zatim kada se vratio u antičku Grčku u svoje cuveno delo,doduše verovatno malo više stilski ulepšano.

Ali ima indicija da je Atlantida možda u našoj zaboravljenoj prošlosti stvarno postojala,kao što su recimo putanja golfske struje u dalekoj prošlosti,jegulje koje se mreste blizu Kariba, koje imaju svoju urodjenu i ustaljenu iz doba dok je još bila masivna kopnena površina nešto istočno od današnjih Kariba,neke čudne i masine gradjevine u dubinama Atlantskog okena nadjene blizu Azorskih ostrva,70-tih i 80-tih godina prošlog 20-tog veka od strane arheoloških-ronilačih ekspedicija širom sveta i itd. Samo sve to izgleda danas vešto krije od strane MAINSTREAM nauke,u vezi ovog misterija zvanog Atlantida,verovatno zbog potencionalnog globalnog pogleda na svet,koji izgleda ne odgovara današnjoj eliti.Jer kako kaže jedna izreka onaj narod koji ne zna svoju prošlost ne može imati ni svoju budućnost.

PS: Špekuliše se da je civilizacija Atlantida postojala od oko 25 hiljada godina p.n.e.,pa do oko 10 hiljada godina p.n.e. (potencionalno duže postojala od cele naše civilizacije) i da su imali kolonije širom sveta,imali su tehnologiju nešto napredniju od naše današnje,njihova tehnologija se bazirala na kristalima u formi piramida i da su preživeli potomci posle kataklizme Atlantide(po predanju bio je potop) bili osnivači starog Egipta,Grčke i Rima.
Om to su sve hipoteze u vezi Atlantide a ne činjenice naravno,dosta hipoteza lično o Atlantidi sam saznao pored Platona i od raznih brojnih izvora na internetu tokom godina,pre svega od pojedinih nemačkih,engleskih,francuskih i američkih arheologa i istraživača a i ovom forum-u,kada sam se registrovao pre nešto više od 3 godine,auuu već je toliko prošlo. ;) .
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimesub lis 20, 2018 10:23 am

Sve Sta je Itko rekao o atlantidi vjerodostojno je isto kao Sta bi I ja rekao nesto. Previse je vremena proslo da bi netko raspagao sa toliko tocnih indormacija. Samo mi je cudno Kako su sad svi experti za atlantidu koja je nestala pred 12000-13000 godina
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 271
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimesub lis 20, 2018 9:25 pm

Ma daj europski moreplovci zabrijali do amerike kroz gibraltar. Tamo svi štovali zlato i imali razvijenu tehnologiju tipa kanali za navodnjavanje i neznam drugih instrumenti u svakodnevnom životu pa su još malo i upotrijebili maštu u prenošenju priča a nisu znali koliko su dugo putovali pošto ih je struja kroz atlantik nosila i nisu imali pouzdane instrumente jer više manje se sve odokativno delalo i evo ti atlantide. Da da još če reći da je sav svijet povezan tunelima i da postoji drugi svijet ispod razine kopna i da postoje sirene....sve je laž
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimesub lis 20, 2018 10:38 pm

om je napisao/la:
Sve Sta je Itko rekao o atlantidi vjerodostojno je isto kao Sta bi I ja rekao nesto. Previse je vremena proslo da bi netko raspagao sa toliko tocnih indormacija. Samo mi je cudno Kako su sad svi experti za atlantidu koja je nestala pred 12000-13000 godina

Možda zbog obimnosti same tematike-aspekta,pa i nakon toliko vremena,je ostalo nešto i isplivalo od toga u ovom slučaju od Atlantide,niko nije ekspert za Atlantidu,jer zvanično i naučno još uvek nije utvrdjeno da li je Atlantida postojala ili nije.Dosta ljudi pa i običnih zanima ova tematike i slične iz prostog razloga zbog same mističnosti tih aspekata,koje nisu mnogo bajkovite sa jedne strane a i nisu konvecionalne sa druge strane,odnosno u ljudskoj prirodi da istraži nešto što je mistično-neobjašnjeno a potencionalno realno,u fazonu ima tu nečega.

Što se tiče same Atlantide previše je indikatora tokom Istorije da bi ona bila samo puka bajka,možda nije bila kao što ju je Platon opisao,možda nije bila kako mi sada mislimo,ali je nešto tu bilo,šta,nažalost mislim da u skorijoj buducnosti nećemo skoro saznati,dok ova degenska i dekadentna današnja elita vodi glavnu reč.

PS:Zanimljivo je da ima dosta poveznica ima izmedju priča sa Atlantidom i Arijevcima(za čuvene i mistične Arijevce se smatraju navodni narodi sa mora,kako su zapisani u antičkim egipatskim hronikama,koji su bili sjajni moreplovci i ratnici i operisali uglavnom tadašnjim Mediteranom,takodje se špekuliše da su bili neka vrsta odmetnika,skup plemena,potomaka preživelih Atlantidjana) i obe priče su u domenu trenutno niti bajke niti utvrdjenih činjenica i jedna i druga priča su veoma mistične,intrigantne i interesantne.Čak ima i hipoteza da odredjeni današnji Evropljani,tačnije južni Evropljani-Mediteranci nose gene Atlantide i Arijevaca,plus za Arijevce se još špekuliše da nose gene i današnji istočni Sloveni iz južne Rusije i jugo- istočne Ukrajine.
Trebao bi Novus da se uključi,on ima dosta podataka o Atlantidi,mnogo više od mene. ;) .
Om naravno,niko nije ni rekao da ono što sam napisao i saznao je verodostojno,već neko moje mišljenje i konstatacija,koja može biti i skroz ne verodostojna,samo što mi sada trenutno to ne znamo.

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimened lis 21, 2018 1:54 pm

Ja mislim da je atlantida bila talasokratsko carstvo (vladavina na moru) poput Feničana. Znači ne govorim od fizički jednom mjestu, već o naprednim moreplovcima nomadima koji osnivaju kolonije po mediteranu i uz obale atlantika.
Pod naprednima ne podrazumijevam levitaciju, kristale, itd. već da su koristili kompas, dalekozor, karte i sekstant prije službenog otkrića tih instrumenata mnogo godina kasnije.
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimeuto lis 23, 2018 11:31 am

Da mi je samo znat odakle vam svi ti silni podaci o Atlantidi ?!

“Pretpostavka je majka svih zajeba” 👀
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimeuto lis 23, 2018 8:58 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ja mislim da je atlantida bila talasokratsko carstvo (vladavina na moru) poput Feničana. Znači ne govorim od fizički jednom mjestu, već o naprednim moreplovcima nomadima koji osnivaju kolonije po mediteranu i uz obale atlantika.
Pod naprednima ne podrazumijevam levitaciju, kristale, itd. već da su koristili kompas, dalekozor, karte i sekstant prije službenog otkrića tih instrumenata mnogo godina kasnije.

Slažem se Novuse sa tvojom konstatacijom o Atlantidi,šta sam vam rekao o kolegi forumašu Novusu,da je potkrepljen sa dosta informacija o Atlantidi, ;) . Samo bih dodao Novuse da su eventualno na vrhuncu svog postojanja razvili progresivnu tehnologiju kristala,što je ubrzo zatim dovelo i do njihove kataklizme.Slažeš li se sa mnom Novuse,da je Atlantida potencionalno bila globalna civilizacija,što govori njihov otisak-nadjene piramide širom sveta?
Om to je tačno,tako glasi čuvena izreka,ali ima i još jedna čuvena izreka koja se nadovezuje na ovu,ne izgleda sve kako ti se na prvi pogled čini.
A što se tiče tvog pitanja kako sve to znamo toliko o Atlantidi,odgovorio sam ti u mojim prošlim postovima a i zar nisu večina nekadašnjih današnjih naučnih činjenica nekada bile pretpostavke-hipoteze,tako da Om,malo kritičkog razmišljanja nije na odmet.
Evo jedno prosto logičko pitanje za tebe Om,zar stvarno misliš da u vremenskom periodu od oko 100 hiljada godina postojanja Ljudske vrste na planeti Zemlji je postojala/postoji samo jedna ljudska civilizacija,odnosno mi?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimesri lis 24, 2018 11:27 am

om je napisao/la:
Da mi je samo znat odakle vam svi ti silni podaci o Atlantidi ?!

“Pretpostavka je majka svih zajeba” 👀

pretpostavka - pred postavka, je početak postavljanja a zajebat se možeš u svakom koraku postavljanja kao i pri analitičkoj sintezi (ne)dokazanih postavki. što će reći, zajeb je opcija kako svakog promišljanja tako i svakog djelovanja...
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimesri lis 24, 2018 12:49 pm

...Cca 300 tisuća godina...
Naravno da ne, postojalo ih je mnogo, čak ne samo civilizacija nego i humanoida.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimesri lis 24, 2018 2:46 pm

veliš cca 300 tisuća - ima tu raznovrsnih (ne)znanstvenih pristupa i predpostavki. npr. tornhill i talbott tvrde da 3.3 mil. dokazi podržavaju teoriju el. svemira
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimečet lis 25, 2018 9:02 pm

om je napisao/la:
...Cca 300 tisuća godina...
Naravno da ne, postojalo ih je mnogo, čak ne samo civilizacija nego i humanoida.

Eto,samim tim tvojim logičkim odgovorom na moje pitanje,se nadovezuje podpitanje,odnosno implicira žašto onda ne bi postojala ljudska civilizacija kao što je recimo Atlantida u tom ne takom malom vremenskom periodu postojanja Ljudske vrste na planeti Zemlji?Ima dosta indikatora za to.Što se tiče Humanoida,bilo ih je,ali oni izgleda nisu imali civilizacije,eventualno početne faze i forme,poput Neandertalaca na primer.

PS:Slažem se web dust-e sa tvojom konstatacijom što se tiče pretpostavki i njene definicije,opet u fazonu još jedno čudo web dust-e u vidu slaganja sa tobom,šta bi ovo trebalo da znači. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepet lis 26, 2018 10:17 pm

Možda bi se i one "melonheads" teorije mogle povezati s ovim događajima. Tko zna. U zadnje vrijeme ne govorim niti razmišljam o Atlantidi već jednostavno o nekakvoj neslužbenoj prapovijesti. Jer naravno, ako je Atlantida postojala, to je bilo u prapovijesti.

Ne isključujem mogućnost da je kompletna prapovijest "lažirana" i namjerno "poglupljena" (dlakavi ljudi skaču oko vatre), ali zato isključujem mogućnost napredne tehnologije koja bi parirala onoj danas, a to su već obična new age naklapanja.
Što se tiče kristala, nisam siguran stvarno. Jednostavno ne znam dovoljno o tome da bi mogao tvrditi, ali ako ću teoretizirati već, onda bi rekao da je to puno vjerojatniji oblik "high tech" nego leteći brodovi i slično kao u new age pričama.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimesub lis 27, 2018 10:59 am

Još nešto. Mislim da su oni "sea people" što su napadali Egipat u antici nekakva konfederacija moreplovaca koji su možda neki potomci atlantiđana bili.

Po nekoj mojoj logici, ako su atlantiđani bili talasokratsko carstvo (napominjem, ne vjerujem u kontinent atlantidu) kao i feničani, onda su možda "sea people" potomci koji su izgubili prijašnju moć i koji su nastojali preživjeti tako da se bave pljačkom. Možete primjetiti da je lako moguće da su atlantiđani za vrijeme antike bili ono što su skandinavci bili za vrijeme ranog srednjeg vijeka. Tj. oboje su radili "viking" (viking je zanimanje, a ne narod).
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepet stu 02, 2018 9:38 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Još nešto. Mislim da su oni "sea people" što su napadali Egipat u antici nekakva konfederacija moreplovaca koji su možda neki potomci atlantiđana bili.

Po nekoj mojoj logici, ako su atlantiđani bili talasokratsko carstvo (napominjem, ne vjerujem u kontinent atlantidu) kao i feničani, onda su možda "sea people" potomci koji su izgubili prijašnju moć i koji su nastojali preživjeti tako da se bave pljačkom. Možete primjetiti da je lako moguće da su atlantiđani za vrijeme antike bili ono što su skandinavci bili za vrijeme ranog srednjeg vijeka. Tj. oboje su radili "viking" (viking je zanimanje, a ne narod).

To sam i ja rekao Novuse,velika je verovatnoća da su takozvani narodi sa Mora-skup mediteranskih antičkih moreplivačkih plemena i neka vrsta konfederacije,jedan od 2 kraka kasnijih takozvanih Arijevaca u severnoj Indiji(za 2-gi krak se vezuje iz juzne Rusje i oko Kaspijskog jezera,da bi se 2 kraka ratnih evropskih antičkih plemena spojili u Persiji oko 960 godine p.n. e. i ubrzo zatim krenuli u zajednički pohod na severnu Indiju) potomci preživelih Atlantidjana i da su dosta karakteristika preuzeli od njihovih predaka,pre svega veštinu plovenja morem,ali su i dosta stvari zaboravili od nasledja njihovih predaka Atlantidjana.
Samo bih dodao Novuse,da je možda postojala nekadašnja kopnena masa na kome se nalazila Atlantida-odnosno grad  na sredini današnjeg Atlantskog okeana,ali da nije bilo centralizovano mesto i drštveno uredjenje,kao današnje države,već su bili moreplovačko društvo i civilizacija-talasokratsko,kao što si spomenuo Novuse,poput nešto kasnijih Feničana,koje je vrlo moguće da su videli od njih i koje se fokusiralo pre svega na istraživanje morskim i okeanskim putem i uspostavljenu naselja-kolonija na obali vodenih površina i umrežavanjem istih radi trgovine,tehnologije,zanimanja,prirodnih resursa i itd.

Najverovatnije Novuse nisu imali sofisticiranu tehnologiju kao mi danas,možda čak i nije mogla da parira našoj današnjoj,iz prostog razloga zato što se tehnologija Atlantide bazirala na drugačijem konceptu od naše današnje,možda je čak i u nekim segmentima bila iole približno napredna našoj današnjoj,ali za tadašnje globalne standarde je itekako bila veoma napredna.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepet stu 02, 2018 10:04 pm

Ukratko, ti i ja se manje više slažemo u svemu osim po pitanju kopnene mase. Evo, ja recimo ne vjerujem u to. No otvoren sam mogućnosti postojanja (u prošlosti) kontinenta Lemurija.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimesri stu 07, 2018 7:59 pm

O Atlantidi je izvorno pisao Platon u kontekstu alegoričnog sukoba Atenjana s Atlantiđanima, narodom s mora. Priča se odvijala puno prije stare Grčke. Najvjerojatnije, Atlantida jest samo priča, iako nije poznato otkud Platonu inspiracija za mnoge detalje iz te priče. Sasvim je moguće da je Platon izmislio i kontinent i sve što ga okružuje kako bi istaknuo poantu superiornosti atenskog modela države.
Sama Atlantida ne predstavlja neku bitnu stvar u Platonovom opusu.

Zapravo, najveću potporu bilo kakvom postojanju Atlantidu daju različiti dokazi i indicije koji sugeriraju da su u prošlosti narodi imali naprednu tehnologiju. Drugim riječima, Atlantida kao morski otok možda nije postojao, ali napredna civilizacija (a možda i više njih) moguće da jest.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepon stu 19, 2018 12:30 am

na platonovu filozofiju i djela ogroman utjecaj imalo je putovanje u egipat i sudjelovanje u misticnim egipqatskim ceremonijama - prema poznavateljima povijesti
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitimepet kol 16, 2019 2:19 pm

Archov i Skulpin post je sve lolcina lolcina lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
Sponsored content





Atlantida - činjenice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Atlantida - činjenice
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Nestali svjetovi, Atlantida

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: