Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Atlantida - činjenice

Go down 
+10
om
MoW
bodhisattva
Novus ordo seclorum
web dust
Jedi Mind Tricks
Skulptura
Archangel
2pac
boris9707
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2015 9:05 am

Normalno, kao i svaki skeptik očekuješ da istresem pred tebe vreću s artefaktima koje sam prekjučer našao na dnu atlantika, a jučer analizom otkrio da potječu iz 24 345 p.n.e
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2015 12:51 pm

Archangel je napisao/la:


Been there, done that. Bought the T-shirt. Sold it on Ebay. It was crap anyway. It had inscription on it saying: "I went through Hell and met Lucifer, and all I got from it was this lousy T-shirt!". Pope bought it.

lol lol lol
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2015 4:50 pm

Ma Atlantida je postojala,sta vam je ljudi,najveca ljudska civilizacija na Zemlji ikada. ;) .
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2015 7:31 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Normalno, kao i svaki skeptik očekuješ da istresem pred tebe vreću s artefaktima koje sam prekjučer našao na dnu atlantika, a jučer analizom otkrio da potječu iz 24 345 p.n.e

To bi bilo lijepo. Naročito ako ih imaš punu vreću. Ali, obzirom na okolnosti, meni bi bio dovoljan i jedan (1). Dovoljno da te više ne smatram zaluđenikom u teorije zavjere. Možeš li nabaviti taj jedan? To bi bio dobar početak. Korak u pravom smjeru.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2015 8:33 pm

Ni to ne mogu, ipak sam zaluđenik, kao i svi što vjeruju da je postojala atlantida. Nego daj mi reci, zašto ti je pomisao da je postojala napredna civilizacija prije službene povijesti toliko odbojna?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2015 9:34 pm

@Arch, znas onu od Schopenhauera "All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident."
Hipoteze, nista lose u njima.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2015 11:56 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ni to ne mogu, ipak sam zaluđenik, kao i svi što vjeruju da je postojala atlantida. Nego daj mi reci, zašto ti je pomisao da je postojala napredna civilizacija prije službene povijesti toliko odbojna?

Zato što ta ideja nema mjesta, ne uklapa se, jednostavno rečeno  previše drugih stvari moralo bi biti pogrešno da bi ta jedna stvar, jedna ideja, našla svoje mjesto. Da, dobro si rekao, ali mislim da nisi shvatio u potpunosti dalekosežnost toga - istorija bi se morala nanovo pisati. I ne samo istorija, i hemija, i biologija i genetika. A "preponderance of evidence" jednostavno ide protiv toga. I Occamova britva ide protiv toga. Treba ti šesnaest neosnovanih pretpostavki da bi tvoja jedna neka idejica našla svoje mjesto pod suncem. Zašto, postavlja se pitanje? Zašto je tebi toliko privlačna?

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
@Arch, znas onu od Schopenhauera "All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident."

I zablude prolaze kroz iste tri faze. Samo obrnutim redom.

And you can quote me on that. face

Citat :
Hipoteze, nista lose u njima.

Never said there is. Samo što ovo nisu hipoteze. Za hipoteze trebaju neki standardi. Hipoteza mora biti opovrgljiva. A ako svako opovrgavanje doživljavaš kao zavjeru zločestih ljudi koji su se urotili protiv tebe, onda ne postoji način da te se uvjeri da si u krivu. Tvoja ideja je sigurna. To je odlična praksa ako hoćeš da se pridružiš nekom kultu ili religiji ili da započneš nešto od toga. Ali ne i da dođeš do istine.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimepet lis 09, 2015 12:09 am

Archangel je napisao/la:
Da, dobro si rekao, ali mislim da nisi shvatio u potpunosti dalekosežnost toga - istorija bi se morala nanovo pisati. I ne samo istorija, i hemija, i biologija i genetika. A "preponderance of evidence" jednostavno ide protiv toga.

Itekako sam shvatio dalekosežnost toga. Zato baš mislim ma da počnu otkrivati dokaze i ti dokazi budu poznati u arheološkim krugovima, svejedno neće doći do tog konačnog priznanja. Ajde zamisli koji bi kaos nastao, pri tome logički slijedi da je bolje atlantidu pomesti pod tepih i praviti se da je nema.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimepet lis 09, 2015 3:55 pm

Archangel je napisao/la:
@Novus

Dakle, tvoje objašnjenje je da postoji jedna pan-svjetska zavjera između arheologa da namjerno ignoriraju dokaze i sakriju ih od javnosti? Jesam te dobro shvatio? Ispravi me ako nisam. De mi reci jel oni skivaju samo dokaze o postojanju Atlantide ili i one o Noinom Potopu i Edenskom vrtu?


ides..zavjeru bi se dalo i začiniti sa nešto geologa i antropologa ...
- golfska struja i migracija jegulja važe kao čvršći dokazi za geološku situaciju planete zemlje,o kojoj je prema usmenoj predaji pisao platon.za važeću činjenicu uzima se  i porijeklo platonove informacije:egipat.
(ako se ne varam ,u vrlo interesantnoj i ambicioznoj rekonstrukciji zlatnog doba egipta norman miler:roman,drevene večeri/ancient evenings iz 1983.g opisano je kako je ta informacija generirana- po njegovoj varijanti)
  - kada se ugugla platon i golfska struja dolazi se
između ostalog i do nešto interesantnih informacija. jedna od njih je geološko antropološka analiza činjenica o dinamici razvoja planete i živućih vrsta: The Story of Atlantis and the Lost Lemuria, by W. Scott-Elliot [http://www.gutenberg.org/files/21796/21796-h/21796-h.htm#THE_LOST_LEMURIA]
{mape i tekstovi mogu se skinuti sa: [http://www.gutenberg.org/files/21796/] }
i slično na srpskom siteu i jeziku,gdje se navode autori ,njihove teze i dokazi u prilog (od platona preko
abri de cro-magnon-ovih otkrića ............)
[http://www.blic.rs/forum/index.php?PHPSESSID=a8jj1g0gtmnrqc6g4oju1ib470&topic=6061.5;wap2]
(btv. ima i jedan zbilj smješan naslov " Jurica Pavičić: SDP i HDZ proplivali u golfskoj struji ...")
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimepet lis 09, 2015 8:19 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Itekako sam shvatio dalekosežnost toga. Zato baš mislim ma da počnu otkrivati dokaze i ti dokazi budu poznati u arheološkim krugovima, svejedno neće doći do tog konačnog priznanja. Ajde zamisli koji bi kaos nastao, pri tome logički slijedi da je bolje atlantidu pomesti pod tepih i praviti se da je nema.

Ako budemo razmišljali na taj način, onda nema više nikakve granice šta ćemo tvrditi.

Ja mogu tvrditi da je Stari Egipat bila jedna civilizacija stara 16,5 milijardi godina i da je bila nastanjena humanoidnim mačkama koje su koristile ljude kao roblje da grade piramide pomoću metode zvane "vikanje na kamenje". Putovali su svemirom na krilatim bikovima sa dva penisa koji su služili za upravljanje lijevo-desno, gore-dolje. To je bilo davno još dok su zvijezde bile sačinjene od pudinga vanilije a međuzvjezdani prostor ispunjen kozjim mlijekom koje se moglo udisati i nije se moglo ukiseliti.

E sad ti trebaš da dokažeš da je to sve što sam ispričao obično sranje. Kako ćeš to učiniti? Tražićeš dokaze? Ali jok - ja već imam spreman odgovor, čeka ko zapeta puška! Ja kažem da ti dokazi postoje svuda oko nas i da ih naučnici nalaze širom svijeta ali su se urotili protiv naroda da ih sakriju. Jer ako bi priznali da smo nekad davno bili robovi ljudima-mačkama i letjeli na krilatim bikovima sa dva penisa, zamisli koji bi haos nastao. Zato je bolje sve to pomesti pod tepih i praviti se da ništa od toga nije bilo.

Još da dodam na kraju da svi oni koji tvrde da sam ja to izmislio su u stvari u dosluhu sa tim naučnicima-urotnjacima. Svaki dokaz koji protivnici ove ideje iznesu je falsifikat.

Sad izvoli, opovrgni! Reci da je ova teorija nemoguća, da je sranje. I triple dare you! rofl2

A ne možeš, nitko ne može. Ako svi usvojimo tvoj način razmišljanja. Problem kod uvjerenih ljudi je da su oni svoja uvjerenja našli bez dokaza - i ko bi onda mogao da ih upravo dokazima razuvjeri!? Oni nađu vjeru, a potom traže dokaze. Jbg nezna
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimesri lis 14, 2015 5:30 pm

Arch, ti si ovdje napisao toliko toga da ne znam odakle da počnem. Prvo, ne vjeruj teorijama zavjere, mlijeko se moglo ukiseliti, ali istina ne u međuzvjezdanom prostoru zbog nedostatka posude u kojem bi se to mlijeko ukiselilo. Također, nije riječ o kozjem mlijeku nego mačjem koje su morale davati humanoidne mačke koje su bile robovi superiornijih humanoidnih mačaka. To mlijeko nije služilo samo za udisanje nego i za hranjenje ljudi-robova. Moglo bi se reći da su živjeli od zraka, odnosno mlijeka. Vikanje na kamenje je bila vrlo učinkovita metoda, ali trebalo je puno ljudi jer je nakon samo desetak minuta premještanja kamena rob ostao bez glasa - trajno. Takve robove su sušili i koristili za potpalu. Na sreću svih robova, metoda se prestala koristiti sa izumom zvučnika. Ostalo si dobro rekao, ali na ovo što sam ja rekao pripazi jer to je istina. Znam da je istina jer o tome postoji cijela studija profesora Bogovića u kojoj je on navedeno dokazao svojom izvrsnom metodom uvjeravanja.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimesri lis 14, 2015 8:22 pm

Ne znam odakle ti informacija da se to međuzvjezdano mlijeko moglo ukiseliti kad postoje sasvim jasne spekulacije koje dokazuju da je to najobičnija propaganda ljudi-pasa koji su nastojali da preuzmu kontrolu nad proizvodnjom i distribucijom mlijeka? Zato su se urotili protiv mačaka i nastojali da na sve načine unište njihovu ekonomiju, pa su plasirali i tu notornu laž da mačke same proizvode mlijeko umjesto koze - ali su se prevarili - jer je široko poznato da su mnoge mačke u ta davna vremena još uvijek nosile jaja i da nikako nisu mogle proizvesti dovoljno mlijeka za čitav svemir. Međutim, uspjeli su prevariti sve i tako se ta propagandna politika isplatila na kraju, ali nisu uspjeli prevariti sve, nisu uspjeli prevariti mene. Ja na tu priču ne nasjedam, jer sam jako pametan i mogu čistom logikom dokazati da ta njhova priča nema smisla. Zato se borim protiv čitavog svijeta i njegove mreže lažnih dezinformacija koje plasiraju svakojaki demagozi. Kao što znaš, svaka istina se na početku ismijava - tako i mene ismijavaju. Prema tome, logički slijedi da ja govorim istinu. To je jasno ko dan.

Ovo što kažeš za mačju tehnologiju gradnje piramida je tačno, robovi bi se brzo izmorili od vikanja. Zato su izmišljeni zvučnici, ali i ta metoda je na kraju propala jer svejedno dolazi do zamora glasnica.

Tokom narednih epoha metode gradnje su se usavršavale sa svakom novom civilizacijom.

Lemurijska civilizacija je izgrađena na principu zurenja u građevinski materijal - oni bi zurili u njega netremice sve dok ovome ne bi dopizdilo i postalo neugodno pa bi se pokušao sakriti. Zatim bi ga drugi zidari dočekali i usmjerli prema željenom mjestu svojim nepokolebljivim pogledima.

Hiperborejci su tu metodu usavršili izumom posebnih naočala koje daju ekstra oštar pogled i prema tome veću pogonsku snagu.

No na kraju je i ta metoda prevaziđena kad su na scenu stupili Atlantiđani - oni su svoju tehnologiju unaprijedili do te mjere da više nisu morali interagovati sa fizičkim materijalom već bi samo ležali i zamišljali gotove građevine. Gradili su ih zamišljenim strojevima u zamišljenom svijetu i u tome im nije bilo ravnih. Najobičniju kulu u zraku mogli su sagraditi za svega dvije-tri sekunde, rekord koji do danas nije nadmašen. Bili su toliko napredni da nisu morali ni jesti, samo bi zamislili da su siti i bili bi nahranjeni. Naravno ne fizičkom hranom, ali onom duhovnom, neopipljivom hranom. Tako da kod njih nikad nije bilo epidemija gladi, bijede i neimaštine. Upravo zbog toga, postali su previše oholi tako da su se zamjerili mnogim drugim zamišljenim rasama koje su nastanjivale neopipljivi svijet, pa su ove skovale zavjeru protiv njih i na kraju ih uništili zamišljanjem tonjenja njihovog kontinenta.

Samo nekolicina Drvenih Atlantiđana je preživjela zahvaljujući tome što su zamislili da mogu disati pod vodom. Naravno, njihova fizička tijela su umrla, ali preživjeli su u duhovnom smislu, kao duhovi... Kasnije su prenijeli svoje znanje Egipćanima ali ovi su bili previše zaostali i nisu mogli shvatiti njihova uputstva pa su sve morali raditi ručno.

Eto, to je priča o izgubljenom znanju i o tome kako je nekad sve bilo bolje. Ali je čovjek doživio pad zbog svojih grijeha i Jahve ga je prognao iz Edenskog vrta... Ali to je već druga priča...
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 10:10 am

Source please. roll
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 10:32 am

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Source please. roll

Neopipljivi svijet. Onaj stvarni svijet s druge strane
Spoiler:
. Moras se konektovati u taj svijet odredjenim ritualima i onda to sve downloadujes direktno u mozak.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 1:59 pm

Imam spor internet cry
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 3:52 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ni to ne mogu, ipak sam zaluđenik, kao i svi što vjeruju da je postojala atlantida. Nego daj mi reci, zašto ti je pomisao da je postojala napredna civilizacija prije službene povijesti toliko odbojna?

c.castaneda tvrdi kako su civilizacije ljudi još uvjek samo u predpovijesti, jerbo u samom nastajanju ljudskih civilizacija napala nas je i podjarmila rasa svemirskih predatora "los voladores "– letači. nama su nevidljivi i u biti su energetska bića koja se hrane našom svjesti, preciznije: afektima naše svijesti . tove nas za hranu i onemogučuju svaki napredak(pa valjda i evolucijski) i to na iznimno perfidan način - implantacijom lažne svijesti koja je tako generirana kako bi proizvela što više afekata i što manje realne samosvijesti i nepodjeljene pažnje. osim  tih don juanovih monoloških tumačenja "svjeta stvarnosti " ne navodi duge dokaze. dakle,prema indijanskim šamanima iz  jz. mexica : vjerujemo u postojanje davnih super civilizacija e da bi se našom ushičenošću slasno omrstili los voladeros.......
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 4:14 pm

To je nešto što me podsjetilo na termin "astral flyer", jel flyer - letač. Čuo sam taj termin negdje... Vjerojatno je to jedna te ista stvar

U kojoj knjizi Castaneda to spominje? Nisam znao da si upoznat s njegovim radom
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 4:33 pm

možda : 11. aktivna strana beskraja/beskonačnosti
nešto malo castanede sam čitucnuo davno (prije spike sa tensengritijem)
i svidolo mi se, sad nisam baš u toku,no ima škvadre kaj se hrani s time.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 5:25 pm

Neobična osoba taj Castaneda, navodno su fotografije njega na internetu ustvari fotografije nekih drugih osoba. Također, kritičari kažu da je cijeli njegov rad ustvari fikcija, tj. roman, no svi se slažu da su vrijedna filozofska djela.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 7:12 pm

kak god okreneš zgodno štivo, apraktikanti tensegritija iako i na velikim udaljenostima tvrde kako ostvaruju jaku međusobnu komunkaciju a bez ikakvih posrednih medija.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 8:16 pm

web dust je napisao/la:
kak god okreneš zgodno štivo, apraktikanti tensegritija iako i na velikim udaljenostima tvrde kako ostvaruju jaku međusobnu komunkaciju a bez ikakvih posrednih medija.

I bez ikakvih dokaza, pretpostavljam? Jesam pogodio?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimečet lis 15, 2015 10:02 pm

misliš matematičkih,materijalnih,,,,?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimepet lis 16, 2015 12:19 am

Da.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimesub lis 17, 2015 11:28 am

a za kaj :
1.kak god okreneš to je zgodno štivo
2.praktikanti tensegritija iako i na ....
3. 1. & 2.
[Vrh] Go down
boris9707
Višestanični organizam
boris9707


Male
Cancer Monkey
Broj postova : 34
Age : 43
Registration date : 25.06.2015

Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitimeuto lis 27, 2015 4:33 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Koliko je meni poznato, ako imam krivo misljenje, educirajte me.
Platon je pisao o otoku Atlantidi koji je prema njemu postojao 9 tisuca godina prije njegovog rodenja, a sama prica je dosla do njega vijekovima preko drugih pisaca. Dok u isto vrijeme, mislim da ne postoji niti jedan spis ostalih koji su pisali o otoku.
Postojale su razne civilizacije i kopna koja danas vise ne postoje, ali bas Atlantida.
A sad vidim da vi ovdje iznosite Cinjenice o otoku, ili mozda civilizaciji za koje se ne zna jesu li postojali?

Jedine, ali baš JEDINE činjenice o Atlantidi proizilaze iz Platonovih Dijaloga. Niko, nikada, nigde kroz istoriju pre Platona ne spominje Atlantidu. Pod pretpostavkom da Platon iznosi istinite činjenice ( u šta čisto sumnjam, jer su u pitanju dijalozi koji su fiktivni), Atlantida nije bila ništa razvijenija tehnološki i duhovno od svojih savremenika, jedino je bila društveno organizovanija. Po pitanu postojanja Atlantide i sam sam veoma veliki skeptik, jer ne postoje ama baš nikakvi dokazi za tako nešto. Da je stvarno postojala, verovatno da bi još neko osim Platona znao za to.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Atlantida - činjenice - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Atlantida - činjenice   Atlantida - činjenice - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Atlantida - činjenice
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Nestali svjetovi, Atlantida

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: