Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Letopisi vristeceg metala-SF serija

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Letopisi vristeceg metala-SF serija Empty
PostajNaslov: Letopisi vristeceg metala-SF serija   Letopisi vristeceg metala-SF serija Icon_minitimesub srp 04, 2015 8:07 pm

Sada sam video na netu tu novu SF seriju,koju sam sada prvi put cuo i nikada je nisam gledao.Pokusavam da nadjem sajt za besplatno gledanje ove serije sa prevodom,ali bezuspesno.Ima je na Filmovizji,ali me zeza jbeni Java program,zna li neko mozda gde ima da se gleda online ova nova SF serija,koju ima veoma zanimljivu pricu,odnosno svaka epizoda serije se desava na drugoj planeti i vremenu i sa drugim likovima .Jedino sto veze sve te epizode je asteroid Heavy metal,koji prolazi pored planeta gde se odvijaju radnje u filmu i nekako je povezan sa radnjama i bitan? Hvala unapred.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Letopisi vristeceg metala-SF serija Empty
PostajNaslov: Re: Letopisi vristeceg metala-SF serija   Letopisi vristeceg metala-SF serija Icon_minitimesub srp 11, 2015 6:50 pm

Nije valjda da niko ovde uopste nije upoznat sa ovom SF serijom?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Letopisi vristeceg metala-SF serija Empty
PostajNaslov: Re: Letopisi vristeceg metala-SF serija   Letopisi vristeceg metala-SF serija Icon_minitimesub srp 11, 2015 7:09 pm

Nije, koje je originalno ime te serije?
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Letopisi vristeceg metala-SF serija Empty
PostajNaslov: Re: Letopisi vristeceg metala-SF serija   Letopisi vristeceg metala-SF serija Icon_minitimesub srp 11, 2015 7:13 pm

Metal hurlant chronicles je originalno ime Novuse,francusko-belgijska SF serija,mada ima i nekih americkih glumaca koji su pre glumili u USA SF serijama,kao na primer Joe Flanigan iz Stargate Atlantis.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Letopisi vristeceg metala-SF serija Empty
PostajNaslov: Re: Letopisi vristeceg metala-SF serija   Letopisi vristeceg metala-SF serija Icon_minitimesub srp 11, 2015 9:04 pm

Ocjene na imdb su 5.8 od 10, što je prilično nisko za tv seriju. Većina serija se ukida kad dobivaju tako niske ocjene i te ocjene su razlog zašto nitko nije čuo za tu seriju. Po tvome opisu čini se da ima zanimljiv koncept, no to vjerojatno nije prošlo u praksi
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Letopisi vristeceg metala-SF serija Empty
PostajNaslov: Re: Letopisi vristeceg metala-SF serija   Letopisi vristeceg metala-SF serija Icon_minitimened srp 12, 2015 7:59 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ocjene na imdb su 5.8 od 10, što je prilično nisko za tv seriju. Većina serija se ukida kad dobivaju tako niske ocjene i te ocjene su razlog zašto nitko nije čuo za tu seriju. Po tvome opisu čini se da ima zanimljiv koncept, no to vjerojatno nije prošlo u praksi
Prica jeste zanimljiva,zato me je i zantrigirala,ali verovatno nije nesto visokobudzetna,sto je danas veoma bitno a i francuskp-belgijska,samim tim Francuzi nemaju neku tradiciju u SF serijama,kao sto imaju Ameri,Englezi,Australijanci i Japanci.Doduse,cuo sam i da Spanci imaju solidne SF serije u zadnjih par godina,jedna od njih je Barka.Vrlo verovatno si u pravu Novuse,serija verovatno nije prosla u praksi.Gledao sam par epzioda ove serije na youtube sa portugalskim prevodom,vidi se da grafika nije na nekom zavidnom nivou,ali zato su price veoma zanimljive.Primer jedna epizode,radnja pocinje u Svemiru,tacnije u jednoj ratnoj krstarici jedne vanzemaljske Humanoidne tehnoloski napredne civilizacije,koja je veoma militaristicka,tipa Mirocuvari-Sabejsani u Farscape-u.U tom brodu jedan vojnik dolazi do zapovednice broda,koja je veoma dobra riba,mmmm,haha,javlja joj se na neki raport.Ona mu u tom trenutku nesto zamera,pa ga zatim primora pomocu njenog fetisa-agresije na seksualni odnos,pazi sada ovu foru,u tom tenutku dok taj vojnik i ta riba zapovednica imaju medjusobni seksualni odnos u njenoj kancelariji, iznenada iz hipersvemira prema njihovom brodu velikom brzinom dolazi jedna ljudska letelica sa Zemlje,koja se verovatno izgubila u koordinatima i udara u njihov brod,koji zbog velike brzine u trenja unistava tu veliku ratnu krstaricu tih Humanoidnih Vanzemaljaca i tu posle ide neka prica izmedju posade te ljudske letelice,zbog cega su ovde,gde su se izgubili,kome je pripadao taj brod koji su unistili i itd. Tu valjda dolasi do nesuglasica izmedju posade te ljudske letelice i na kraju se kao medjusobno sukobljavaju.A provalio sam da su to Ljudi sa Zemlje po zastavama uniformi koje nose na ramenima,odnosno primetio sam da ima americka,britanska,australijska i valjda nemacka zastava.Zanimljiva prica,samo grafika nije na nekom zavidnom nivou,sto se verovatno lose odrazilo na publiku,jbg.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Letopisi vristeceg metala-SF serija Empty
PostajNaslov: Re: Letopisi vristeceg metala-SF serija   Letopisi vristeceg metala-SF serija Icon_minitimepet stu 13, 2015 7:30 pm

Sinoc sam pogledao 4 epizode ove SF serije,na kanalu AXN-u i moj prvi utisak je da su ovoj SF seriji nepravedno dali losu ocenu na IMDB-u.Teme su malo bajkovite,ali 4-tu epizodu koju sam pogledao odusevila me.Jedan od propusta osim malo lose grafie i specijalnih efekata je i to sto epizoda traje u proseku samo oko 25 minuta.Malo o 4-toj epizodi koju sam pogledao po imenu ODANOST KONDORA,prica ukratko glasi,jedna Humanoidna-vanzemaljska civilizacija po imenu Endir lutaju Svemirom sa svojom poslednjom preostalom flotom i prezivelima,odnosno exodus,nakon sto njihovu maticnu planetu osvojili nepoznati Vanzemaljci po imenu Lagviri.U glavnom brodu su kralj Endira i njegova cerka Alarija,dok oni lutaju,iznenada se u njihovoj floti pojavljuje ovaj takozvani meteor-VRISTECI METAL i prolazi pored broga u kome je princeza Alarija u utice na nju,tako sto dobija jednu vrlu retku njihovu bolest po imenu d asvara-ledeno proklestvo.Kralj Endira,njen otac uvidevsi da se njegovo cerci odjednom slosilo,poziva svoju desnu ruku,koji nije Endir,vec poslednji pripadnik rase po imenu Okmer,koji se zove Kondor,njegova uloga u svemu tome je nepoznanica,ali se kao mlad zakleo da ce zastiti endirsku kraljevsku porodicu i endirsku civilizaciju bez obzira na sve.On uvidi sta se desava i predlaze kralju,da ima moguce resenje,odnosno da nadje jednog drevnog carobnjaka koji je navodno otkrio lek za tu bolest a koji je pobegao iz Endira pre 6 godina u nepoznatom pravcu.Tako taj Kondor nekako saznaje gde je taj carobnjak i on mu kaze da je pronasao eliksir besmrtnosti,ali ga treba zasluziti i da nije za svakoga,odnosno da je specijalno namenjen za njega,posto je poslednji pripadnik svoj rase,koju taj carobnjak veoma postuje i ceni.Necu vam ispricati kraj epizode,morati sami da je pogledate.Samo bih jos ovo nagovestio sto se tice ove epizode,dok je Kondor trazio tog carobnjaka,splet okolnosti ga je doveo na jednu lunarnu stanicu u kome je glavni neki krimos i on tamo srece nekog lika,sudare se i onako ga sa prezirom i arogancijom ga pogleda i kaze mu,jos jedan Covek-Ljudsko bice,u fazonu dokle vise da zezam sa vama Ljudima(posto je taj glavni krimos u toj lunarnoj stanici isto Covek- i pogledom je isfiksirao tog lika,da se lik zaledio i izvinjavao,posto je taj krimos koji je glavni u toj lunarnoj stanici isto Covek-Ljudsko bice a i verovatno pomocu te situacije mozemo dobiti sliku da Kondor prezire Ljude a sa druge strane bezuslovno voli Endirce a Ljudi i Endirci su isti u fizickom izgledu,ali se po svemu sudeci dosta razlikuju u mentalitetu-ponasanju-kodeksu,odnosno psihi,sto se  moze videti na pocetku epizode i poziciju generalnu Endiraca i Ljudi.Naravcenije,moze se primetiti bizzaran dualitet Endirci-Ljudi i odnos glavnog lika ove epizode Kondora prema ovim 2 veoma slicnim vrstama,prvu obozava a drugu prezire,iako su medjusobno skoro isti.Enigma je medjusobni odnos izmedju Endiraca i Ljudi a pretpostavljam da nije na nekom zavidnom nivou,iz prostog razloga kada su ti nepoznati Vanzemaljci po imenu Lagviri napali Endir i Endirce,Ljudi im nisu pomogli,odnosno nisu hteli da se mesaju a stice se utisak da je Ljudska rasa u vreme odigravanja ove epizode na veoma visokom polozaju i kontrolise mnoge solarne sisteme i uticajna je velikom delu nase Galaksije.Inace radnja ove epizode se odigrava otprilike oko hiljadu godina u buducnost. ;) .
[Vrh] Go down
Sponsored content





Letopisi vristeceg metala-SF serija Empty
PostajNaslov: Re: Letopisi vristeceg metala-SF serija   Letopisi vristeceg metala-SF serija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Letopisi vristeceg metala-SF serija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Naj serija?
» Serija Supernatural
» Serija Medij
» koja vam je najdraza serija
» Ancient Aliens- Serija dokumentaraca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Audio - video svijet-
Forum(o)Bir: