Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Humanoidne-vanzemaljske civilizacije

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake
Broj postova : 976
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet srp 23, 2015 7:55 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Teško je govoriti o univerzalnom jeziku ljudi, ali zašto bi to bio latinski, koji je težak i relativno mlad jezik. Zašto nebi to bio sanskrt, koji je nastao u prapovijesti Indije i koji vjerojatno vuče porijeklo s atlantide.
Novuse rekao sam jedan od jezika,pa latinski nije nesto mlad,nastao je pre oko 2 hiljade i 800 godina i bio sluzbeni jezik skoro celom tada poznatom svetu skoro hiljadu godina.Jeste tezak,ali je smislen i nastao je prirodnim-socioloskim procesom kao sto sam vec rekao,za razliku od engleskog,danasnjeg indijskog,hebrejskog,cak i turskog.Moze i sanskritski,isto je kompleksan,tezak i star jezik.Ali latinski ima predimstvo u lingvistici potencijalne Humanoidne-vanzemaljske civilizacije iz prostog razloga,zato sto je nesto smisleniji za ucinkovitiju komunikaciju izmedju ljudi i poslovanja istih. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1651
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet srp 23, 2015 8:10 pm

Iz kojeg razloga zaključuješ da je taj jezik nastao "prirodnim sociološkim procesom", a hebrejski, turski, indijski nisu? Btw, ne postoji "ne prirodno".
Latinski je jezik klasifikacije stvari u pravu, medicini i drugim granama, ali ovako je besmislen za govor.
On je bio službeni govor jedino u rimskom carstvu (republici prije), prvoj europskoj agresivnoj imperiji, a u osvojenim teritorijima se koristio jedino od strane rimskih namjesnika i domaćih ljudi koji su htjeli biti dijelom rimske elite. Iz toga možemo zaključiti da se masovno koristio među ljudima isključivo u matičnom rimskom teritoriju, znači samo područje Italije.

Ista stvar je i s sanskrtom, ali oblik sanskrta je nešto neobično i po njemu se vidi da je to jedan drevni jezik, latinski je ovako moderan jezik i pomoću njega su se razvili i neki današnji europski jezici.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet srp 23, 2015 8:32 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Iz kojeg razloga zaključuješ da je taj jezik nastao "prirodnim sociološkim procesom", a hebrejski, turski, indijski nisu? Btw, ne postoji "ne prirodno".
Latinski je jezik klasifikacije stvari u pravu, medicini i drugim granama, ali ovako je besmislen za govor.
On je bio službeni govor jedino u rimskom carstvu (republici prije), prvoj europskoj agresivnoj imperiji, a u osvojenim teritorijima se koristio jedino od strane rimskih namjesnika i domaćih ljudi koji su htjeli biti dijelom rimske elite. Iz toga možemo zaključiti da se masovno koristio među ljudima isključivo u matičnom rimskom teritoriju, znači samo područje Italije.

Ista stvar je i s sanskrtom, ali oblik sanskrta je nešto neobično i po njemu se vidi da je to jedan drevni jezik, latinski je ovako moderan jezik i pomoću njega su se razvili i neki današnji europski jezici.
Upravo tako Novuse,tu sam te cekao,iz latinskog su se razvili mnogi danasnji evropski jezici,znaci razgranjuje se u mnoge razlicite smerove,odnosno bazicni jezik.Moze i sanskritski da bude bazicni jezik,ali sticajem okonosti nije bio upotrebljavan u tolikoj meri kao latinski.Latinski Novuse se koristio u svim okupiranim teoritorijama od strane Rimljana,ne samo u maticnoj instanci Apeninskom poluostrvu-Italiji,naravno u okupiranim teritorijama se osim latinskog koristio i lokalni domorodacki jezik te okupirane teritorije,mislio sam na danasnji hebrejski a ne na staro-hebrejski,sto se tice turskog,verovatno je delimicno vestacki,kao engleski,ali to je ipak druga tema,drugi put cy pokusati da objasnim.Ne kazem,ako trenutno postoji neka hipoteticka Humanoidna-vanzemaljska civilizacija,moguce je da koriste neku varijantu sanskritskog,ali bih pre prednost dao latinskom,moje licno misljenje. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet srp 23, 2015 8:36 pm

Latinski je bio službeni jezik u rimskom carstvu, ali u cijelom carstvu se sigurno nije koristio masovno osim u matičnom rimskom teritoriju, što je logično. Isto tako, ako si malo višeg staleža koji se želi dodvoriti rimskim namjesnicima, sigurno ćeš naučiti latinski, ali ovako, narod nije znao latinski i vjerojatno ga je prezirao (ipak je to jezik agresivnih okupatora).

Ja i dalje doduše ne shvaćam što te toliko fascinira kod latinskog da bi ga smatrao nekim "univerzalnim" jezikom. Vjerojatno je to neki ostatak iz tvojih prošlih života.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet srp 23, 2015 8:49 pm

Hahaha Novuse,dobra ti je teorija,ali ipak ne verujem u reinkarnaciju,pre ce biti,logicnije i realnije je da je to zbog mog rasnog-genetskog nasledja u koje verujem,posto sam primarno Mediteranski Belac a Latinski je bio sluzbeni Rimljana-Latina-Mediteranskih Belaca,mada latinski nisam gotivo u srednoj kada sam ga imao kao predmet,dok u zadnjih par godina me sve vise interesuje.Licno najvise volim spanski jezik i za mene je spanski jezik najlepsi i najbolji jezik na svetu danas,koji je nastao od latinskog kao sto se da primetiti. ;) .
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet srp 23, 2015 9:07 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Ali kada bi dosla neka nasa svemirska naprednija braca,sve bi bilo drugacije,bukvalno preko noci bi krenuli u 3 brzinu napredovanja.

Vidiš, ovo nije prvi put, a sumnjam da je zadnji - da ovako nešto pročitam i zakolutam očima jedno pet-šest puta...

Ne znam je li još nekome očigledna paralela sa religijom hrišćanstva - "Mi smo grešnici, pokvareni, prljavi crvi, ali jednog dana doći će neki Spasitelj i sve će biti ko rukom odnijeto, sve patnje, sav bol i svi ćemo biti sretni i zadovoljni za vijeke vjekov..." Meni je teško glumiti poštovanje prema takvom jednom gotovanskom mentalitetu, gdje se samo zine u nebo i očekuje da ti nešto padne na ruke. Ko onaj što je lego pod krušku i čekao da mu kruška sama padne u usta... Taman da sutra dođe neki E.T., ako ima imalo mozga kad vidi takvu lijenost duha okrenuo bi se i nikad više ne bi kročio u ovaj sistem. Bila bi velika grehota takvima nešto udijeliti. Zato i jesu ljudi takvi kakvi jesu... Samo viču "daj Bože, daj Vanzemaljče, daj pičko materina, samo daj..." umjesto da se dignu sa svoje lijene guzice i ako već žele svijet takav i takav da zasuču rukave i tavim ga naprave. Onda im ne bi trebao ni Bog ni Đavo ni E.T. ni itko drugi... Uffff... roll

Dragi moji "duhovnjaci", samo se vi molite nekim volšebnim bićima, meditirajte, udišite svjetlost, izdišite...mrak valjda (ili šta god već izdišete) i ne skidajte pogled s neba. Svaki čas s neba će početi padati zlatni dukati... Evo, samo što nisu... A u međuvremenu ne zaboravite kukati kako su ljudi ovakvi i onakvi, kako su svi zaostali (osim vas naravno) i "zatvorenog uma"... Ne mislim konkretno na ovom mjestu i ni na koga konkretno, već inače. Već sam 5-6 godina na ovom forumu i već sam polako umoran od jedne te iste priče... 90-95% jedno te isto...Fuck it! Fuck it all!...

A i ovo sa latinskim...majko moja, kill me now!...

U kojem trenutku je nastao latinski jezik? Jel ko zna tačan datum? Ne? A engleski? A grčki? A sumerski? A koptski?

Djeco moja lijepa, draga: svi ti jezici počeli su nastajati onoga trenutka kad je počela zvukovna komunikacija između životinja. I sve od tada se razvijaju i razvijaće se i dalje, mijenjati, od njih će nastajati drugi jezici i oblici komunikacije. Evolucija ljudskih jezika prati isti šablon kao i evolucija životinja i biljaka. Kao što ne postoji trenutak, godina, dan, mjesec kad se rodio prvi Homo Sapiens, tako ne postoji ni trenutak u kojem je nastao neki jezik (barem od ovih običnih). A ako ne postoji, znači da ni jedan od njih nije ni nastao, znači da u svakom trenutku postoji nešto što možemo nazvati npr. engleskim, ali da neki Englez danas proputuje kroz vrijeme u doba kad su druidi čarobirali Bretanjom teško bi se sporazumio sa mještanima. Iako je to navodno isti jezik... Ali nije.

I zato misliti da postoji jedan jedinstveni jezik, nešto što po nekoj teleologiji pripada "ljudskoj životnoj formi" znači ne imati pojma o pojmu što se tiče lingvistike, evolucije jezika i mijenjanja jezika kroz istoriju, ne imati pojma kako jezici nastaju, od čega nastaju, kako se razvijaju, pod kojim uslovima se razvijaju, kako, zašto, gdje, koliko...

Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet srp 23, 2015 9:16 pm

Archangele a sto se ti toliko nerviras oko spiritualnog aspekta i postojanja neceg smislenijeg,uzvisenijeg i naprednijeg od tebe,ovde smo da diskutujemo,bas se trudim da religiju ne mesam sa naukom,iako smatram da hiljadugodisnji JERES I BARIJERA izmedju nauke i religije je u sustini iluziorna,naravucenije sledim moto najverovatnije je tacno i najbolje nesto izmedju,odnosno zlatna sredina.Naravno da ne trebamo da budemo gotovani i paraziti,iako smo to vecina nas danas nazalost.Samo sam hipoteticki-folozofski naveo 2 potencijalna scenarija prvog kontakta i koji bi vise voleo da se desi.Ne razumem sto ti to toliko smeta?Ako si ateista,postujem,to je tvoje licno opredelenje,ali postuj ti i tudja uverenja,jer je tolerancija odlika ljudskosti.Sto se tice latinskog,to je moje licno misljenje i filozofska predpostavka.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet srp 23, 2015 11:09 pm

Archangel je napisao/la:

Dragi moji "duhovnjaci", samo se vi molite nekim volšebnim bićima, meditirajte, udišite svjetlost, izdišite...mrak valjda (ili šta god već izdišete) i ne skidajte pogled s neba. Svaki čas s neba će početi padati zlatni dukati... Evo, samo što nisu... A u međuvremenu ne zaboravite kukati kako su ljudi ovakvi i onakvi, kako su svi zaostali (osim vas naravno) i "zatvorenog uma"... Ne mislim konkretno na ovom mjestu i ni na koga konkretno, već inače. Već sam 5-6 godina na ovom forumu i već sam polako umoran od jedne te iste priče... 90-95% jedno te isto...Fuck it! Fuck it all!...

Od kuda ti to da mi udišemo svjetlost, a izdišemo mrak??? Mi udišemo eter, a izdišemo crnu materiju! To si trebao već znati do sada pošto si tu već 5 - 6 godina.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   sri kol 05, 2015 8:06 pm

Pre 2 nedelje je NASA objavila da je pronasla planetu koja je do sada od svih otkrivenih ezgosolarnih planeta od 1995 pa do danas ubedljivo najvise odgovara po vecim parametrima nasoj planeti Zemlji,odnosno najveci je za sada potencijalni kandidat za status druge Zemlje,u pitanju je planeta pod imenom Kepler 452B,koja je skoro na istoj udaljenosti od svog Sunca,kao i Zemlja,cak je i revolucija i rotacija slicna kao na nasoj planeti,planeta obrne krug oko svog Sunca 385 dana, samo 20 dana vise nego nasa Zemlja,masivnija je samo 1,5 puta od nase planete,cak je i njeno Sunce veoma slicno nasem Suncu,odnosno njeno Sunce je malo starije od naseg.Dok je atmosfera te planete nesto drugacijeg sastava od Zemljinog,odnosno tempreratura je u proseku nesto toplija i ima verovatno nesto vise ugljen-dioksida u atmosferi,odnosno atmosfera Keplera 452B je verovatno u poodmalkoj fazi staklene baste.Cak neki naucnici povodom ovoga spekulisu,da ce verovatno ako se nesto ne preduzme u vezi staklene baste,Zemljina atmosfera za jedno 100,200 godina veoma liciti na Keplerovu 452B,da i jos da napomenem da se ova planeta u svemirskim razdaljinama nalazi daleko od nas,oko 1400 svetlosnih godina je udaljena,odnosno danasnjem spejs satlu bi trebalo oko 20 miliona godina da bi stigao do nje.Posto je na toj planeti efekat staklene baste dosao skoro do maksimuma,pitam da li je to uradila neka civilizacija na toj planeti,koja ili izumrla,ili je izvrsila evakuaciju i pocela sa kolonizacijom okolnih solarnih sistema a posto se spekulise da je proces staklene baste na ovoj planeti veoma slican nasem procesu ovde na Zemlji,logicnim spletom okolnosti se postavljaju pitanja da to sve nije mozda uradila neka Humanoidna-vanzemaljska civilizacija,koja je nekako uspela da opstane pomocu kolonizacije,ili je izumrla,ili veoma nazadovala,iliti degradirala do svojih prvostepenih-primitivnih nivoa,tako da je sada skoro beznacajna u svemirskim okvirima?Toliko pitanja a odgovora nigde. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   sri kol 26, 2015 5:11 pm

Ima li jos neko nesto da kaze kojim slucajem vezano za ovu temu?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet kol 27, 2015 10:27 am

Archangel je napisao/la:

Ne znam je li još nekome očigledna paralela sa religijom hrišćanstva - "Mi smo grešnici, pokvareni, prljavi crvi, ali jednog dana doći će neki Spasitelj i sve će biti ko rukom odnijeto, sve patnje, sav bol i svi ćemo biti sretni i zadovoljni za vijeke vjekov..." Meni je teško glumiti poštovanje prema takvom jednom gotovanskom mentalitetu, gdje se samo zine u nebo i očekuje da ti nešto padne na ruke. Ko onaj što je lego pod krušku i čekao da mu kruška sama padne u usta... Taman da sutra dođe neki E.T., ako ima imalo mozga kad vidi takvu lijenost duha okrenuo bi se i nikad više ne bi kročio u ovaj sistem. Bila bi velika grehota takvima nešto udijeliti. Zato i jesu ljudi takvi kakvi jesu... Samo viču "daj Bože, daj Vanzemaljče, daj pičko materina, samo daj..." umjesto da se dignu sa svoje lijene guzice i ako već žele svijet takav i takav da zasuču rukave i tavim ga naprave. Onda im ne bi trebao ni Bog ni Đavo ni E.T. ni itko drugi... Uffff... roll
lol! lol! lol!
Ova ti je dobra, ljudi su užasno pasivni, ne znam jel to tek noviji trend ili je to već dugo tako, ali svi kukaju, a malo ljudi želi nešto raditi. Moguće je da nas vanzići zato i zaobilaze :D lolcina lol

Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet kol 27, 2015 7:58 pm

Chakotay vrlo zanimljiva i moguca teorija.Dok ne zbacimo danasnju vladajucu, elitnu,bolesnu,dekadentnu,NWO vrhusku,nece biti ni prvog kontakta sa nekom vanzemaljskom civilizacijom.Ali realno bi nas izvadilo na najlaksi moguci nacin,kada bi recimo sutra dosli neki Humanoidni Vanzemaljci,koji su napredniji od nas u svakom pogledu,ali sa druge strane su sustinski slicni,ili isti ko mi,pa da nam pomognu da zbacimo danasnje svetske zlotvore-dusmane-mocnike. ;) .
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   čet kol 27, 2015 11:19 pm

Ja nisam govorio o vladajucoj eliti nego o obicnim ljudima. Vecina je jako pasivna i lijena i cijelo vrijeme trazi brz i lak nacin zarade bez rada i truda. Taj trend je prisutan u cijelom svijetu. Odlican primjer su kladionice, u svjetu gdje ljudi ne zele laku zaradu kladionice bi propale za par mjeseci, a kod nas cvjetaju. To je dodatan gubitak novca za one koji ih posjecuju ali ti ti ljudi zele zivjeti u zabludi da ce nesto dobiti. Njima ni vanzici ne mogu pomoci.

Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   pet kol 28, 2015 6:54 pm

Chakotay je napisao/la:
Ja nisam govorio o vladajucoj eliti nego o obicnim ljudima. Vecina je jako pasivna i lijena i cijelo vrijeme trazi brz i lak nacin zarade bez rada i truda. Taj trend je prisutan u cijelom svijetu. Odlican primjer su kladionice, u svjetu gdje ljudi ne zele laku zaradu kladionice bi propale za par mjeseci, a kod nas cvjetaju. To je dodatan gubitak novca za one koji ih posjecuju ali ti ti ljudi zele zivjeti u zabludi da ce nesto dobiti. Njima ni vanzici ne mogu pomoci.
U nacelu se delimicno slazem sa tobom,ali kladionice danas su sprega INTERESA-UTICAJA-MOCI ,spekulacija i sabotiranja,obicnog smrtnika,kako bi se demoralisao i degradirao.Realno Chakotay danas se rad,trud i znanje skoro nimalo ne cene,SAMO TU PUTA INTERES i kako obican smrtnik danas,koji nema izbora,iliti alternativu,demoralisan i degradiran da ne padne pod uticajem jednog od vidova poroka,odnosno kocke,odnosno kladionicu.Jos cu ti ovo reci Chakotay,veliki i cuveni filozof Aristotetl je jos pre oko 2350 godina rekao jednu verodostojnu anegdotu i misao,bolje dzabe lezati,nego dzabe raditi a danas se upravo skoro sve svodi ka tome,da te jbeni Civut-Kapitalista izmuze,maksimalno iskoristi,odnosno eksploatise i kada mu vise nisi korstan i ne trebas,onda te baci ko krpu,iliti potrosni materijal i posle se ti cudis Chakotay zasto i kako su danas kladionice veoma popularne i uticajne medju obicnim smrtnicima-gradjanima.Opet smo otisli off-topic,da se vratimo na temu. ;) .
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Humanoidne-vanzemaljske civilizacije   Today at 5:02 pm

[Vrh] Go down

Humanoidne-vanzemaljske civilizacije
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2