Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izbjeglička i imigrantska kriza

Go down 
+11
Chakotay
MoW
Archangel
Deti
Jedi Mind Tricks
Muzički Tobogan
Fantom
Mediterano Blanco
Hladni
Novus ordo seclorum
Athena
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesri ruj 16, 2015 12:07 am

Archangel je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:

Divi Archangela sa pro-desnicarskim fazonima...

Nisu to pro-desničarski fazoni. Ja ne mislim lijepo ni o vama ni o vašim protivnicima. Ne miješajte me u svoje budalaštine. Ja sam jednostavno protivnik gluposti. Nije bitno da li dolazi slijeva, sdesna, odozgo, odozdo, sastrane ili poprijeko.

Citat :
mislim da ce ipak u minut do 12 sve krenuti na bolje.

Čisto sumnjam. Ne kaže se uzalud "sjet'la se prda kuđilje uveč' svete neđilje".

Citat :
Evropska desnica u jaca svakim danom,iako levicari,hipici,anarhisti i liberali nas svakodnenvno bombarduju napadima,iznudama,prevarama i manipulacijama.

Ne znam baš, moj je dojam da ljevičari jačaju svakim danom, svakim novim člankom u novinama. Naročito ekstremna ljevica. Njihove plodove vidim svakog dana i svuda. Iako obični ljudi, koji nemaju nikakav politički afinitet (poput mojeg veličanstva) vide i primjećuju da se medijski manipulira ovom današnjom imigrantskom krizom, oni koji drže konce to ne jebu ni dva posto. On će i tebe i mene i ovog i onog na kraju dovesti pred svršen čin pa se ti druže snalazi... kako znaš i umiješ. Vidjećeš. Dabogda ne bilo tako, ali 99% da će biti.




EDIT: I de boga ti nauči izdvajati dijelove iz "quota". Ubi me u pojam da moram scroll-ati niz stranicu dva sata dok dođem do dijela što je tvoj. Nije ništa komplikovano, a što nije jasno, pitaj zivili .
Znaci nit smrdi,nit mirise,neutralac,eeee ne ide to tako.To tako ne funkcionise,ili sa nama,ili protiv nas,trece nema,nikada nije bilo,niti ce biti.Samo se ti tripuj da raspala levica jaca,padas pod propagandom-spinovanjem Civuta i njihovih pomagaca-poltrona-slugu. ;) .
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesri ruj 16, 2015 12:57 pm

Evo ih vec nadiru u Hrvatsku.
U Tovarnik je vec stiglo oko 500 imigranata a policija ih dalje prevozi za Sisak i Kutinu.
Bice veselo,pripremite ofca  transparente dobrodoslice... zubi

Pogledajte na kakav nacin drugi gledaju krajnje tragicnu parodiju Europe te ujedno imbecilnost, neodgovornost i nesposobnost njenih vodja u ocuvanju normalne funkcionalnosti drzava.

[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesri ruj 16, 2015 5:29 pm

Hrvati,toplo ih docekajte kao sto su Srbi to uradili,ne budite tako agresivni,netolerantni i represivni kao Nazzi Madjari. ;) .
[Vrh] Go down
Muzički Tobogan
Stanica



Male
Capricorn Dog
Broj postova : 28
Age : 53
Location : Split
Registration date : 06.09.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesri ruj 16, 2015 9:00 pm

I sad, na dnevniku - a samo zato sam on line - u Hrvatsku ušlo koja tisuća izbjeglica. Dvije trećine su muškarci.
Fantom, bojim se da si u pravu.
Ali nema veze, zaustavili smo ih davno, zaustavit ćemo ih opet! Pa nek su nam se uvukli iza leđa...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesri ruj 16, 2015 10:37 pm

Ne vidim tu nekih problema. Nismo mi Hrvati baš toliko glupi. Prihvatit ćemo ljudi koliko možemo, a ostatak ćemo proslijediti dalje ili vratiti otkud su došli.
Jedino što jest problematično u cijeloj situaciji je brzina kojom se sve to odvija, a institucije su obično dosta usporene...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesri ruj 16, 2015 10:54 pm

Archangel je napisao/la:
...

Ljudi, nemojte se zavaravati sofizmima i parolama. To su sve budalaštine. Prirodni zakoni, zakoni selekcije, sve to ima primat nad svim vašim mudrolijama. I to će imati zadnju riječ. Shvatite to. Inače će vaša zadnja riječ biti "upomoć!".
lol! Baš tako, današnji "moderni" čovjek se trudi svim silama odvojiti od prirode, ali što se više trudi to je sve jadniji, a priroda i njene pravilnosti su tako jednostavne, samo zahtjevaju aktivnost, trud, ustrajnost, a to se današnjim ljudima nikako ne da. Puno je lakše sjediti u kafići ili otići u kladionicu. Da, da sloboda izbora nam omogućujemo da i to izaberemo, ali sloboda izbora nam omogućuje da izaberemo i propast, pa onaj tko to izabire, nek se nosi sa posljedicama ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesri ruj 16, 2015 10:58 pm

Tesko da se u ovom slucaju nesto Hrvatska pita.
Madjarska moze da radi sta hoce jer je vratila sav dug MMF-u i nije joj potrebno da
naplacuje po 6.000 hiljada evra po glavi migranta kojeg zadrzi u svojoj zemlji.
Na suprot Madjarskoj Hrvatska je u dugu do guse i potreban joj je svaki evro.
Narod se kao obicno i ne pita,kao sto se ne pita ni u velikim "demokratskim" zemljama
kao sto je Njemacka.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimečet ruj 17, 2015 12:06 am

MoW je napisao/la:
Ne vidim tu nekih problema. Nismo mi Hrvati baš toliko glupi. Prihvatit ćemo ljudi koliko možemo, a ostatak ćemo proslijediti dalje ili vratiti otkud su došli.
Jedino što jest problematično u cijeloj situaciji je brzina kojom se sve to odvija, a institucije su obično dosta usporene...
A nismo ni mi Makedonci toliko glupi,vec smo ih eskpresno prosledili u Srbiju,ali problem je,gde moji zemljaci bas kod mene u Beogradu,mogli ste recimo u Bugarsku,jbg.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimečet ruj 17, 2015 9:21 pm

Bojim se da vladajući kod nas ne razumiju situaciju. Ljudima je već pun kufer i lijevih i desnih. Pun im je kufer situacija da na kraju mjeseca nemaju ni za hranu. Pun im je kufer više i nacionalnih manjina koje imaju veća prava nego domaće stanovništvo. Pun im je kufer što ih se svakodnevno pljačka od strane države i banaka. Ljudima je više dosta, slomljeni su. Sada još dovoze i imigrante kojima će se osigurati stan i posao dok naša djeca odlaze trbuhom za kruhom u inozemstvo. Ljude svaki dan izbacuju iz njihovih domova zbog interesa nekakvih banaka. Danas smo mi ugroženi u našoj državi, državi za koju se donedavno ginulo. Nameću se nekakva pravila od strane ljudi koji sjede u svojim udobnim foteljama u Bruxellesu.
Ovo neće izaći na dobro, a tko god misli drugačije je ili glup ili se pravi glup.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimečet ruj 17, 2015 9:33 pm

Hladni je napisao/la:
Bojim se da vladajući kod nas ne razumiju situaciju. Ljudima je već pun kufer i lijevih i desnih. Pun im je kufer situacija da na kraju mjeseca nemaju ni za hranu. Pun im je kufer više i nacionalnih manjina koje imaju veća prava nego domaće stanovništvo. Pun im je kufer što ih se svakodnevno pljačka od strane države i banaka. Ljudima je više dosta, slomljeni su. Sada još dovoze i imigrante kojima će se osigurati stan i posao dok naša djeca odlaze trbuhom za kruhom u inozemstvo. Ljude svaki dan izbacuju iz njihovih domova zbog interesa nekakvih banaka. Danas smo mi ugroženi u našoj državi, državi za koju se donedavno ginulo. Nameću se nekakva pravila od strane ljudi koji sjede u svojim udobnim foteljama u Bruxellesu.
Ovo neće izaći na dobro, a tko god misli drugačije je ili glup ili se pravi glup.
Hladni sve je to PLOD VRLOG NOVOG CIVUT-ZION SVETA,koji je danas blizi nego ikad nazalost.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimečet ruj 17, 2015 9:42 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Hladni je napisao/la:
Bojim se da vladajući kod nas ne razumiju situaciju. Ljudima je već pun kufer i lijevih i desnih. Pun im je kufer situacija da na kraju mjeseca nemaju ni za hranu. Pun im je kufer više i nacionalnih manjina koje imaju veća prava nego domaće stanovništvo. Pun im je kufer što ih se svakodnevno pljačka od strane države i banaka. Ljudima je više dosta, slomljeni su. Sada još dovoze i imigrante kojima će se osigurati stan i posao dok naša djeca odlaze trbuhom za kruhom u inozemstvo. Ljude svaki dan izbacuju iz njihovih domova zbog interesa nekakvih banaka. Danas smo mi ugroženi u našoj državi, državi za koju se donedavno ginulo. Nameću se nekakva pravila od strane ljudi koji sjede u svojim udobnim foteljama u Bruxellesu.
Ovo neće izaći na dobro, a tko god misli drugačije je ili glup ili se pravi glup.
Hladni sve je to PLOD VRLOG NOVOG CIVUT-ZION SVETA,koji je danas blizi nego ikad nazalost.

To je plod naše neaktivnosti. Slabi smo, vrlo zavidni jedni na druge. Tipa ono nema veze što je meni umrla krava kod susjeda su umrle dvije. Sami smo sebe doveli ovdje. Naša šutnja je ovo omogućila. Naša nesposobnost da se ujedinimo. Na izborima biramo između dva velika zla, a na kraju uvijek pobjedi ono veće zlo. Izgubili smo moral, a sa njime i i slogu. Ukratko izabrali smo govno i sad se u njemu gušimo.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimepet ruj 18, 2015 12:10 am

Mislim da ovo kriza neće završiti na dobro.Vrijeme će pokazati.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimepet ruj 18, 2015 1:43 pm

"Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto ocenio je da se 30 - 35 miliona izbeglica kreće prema Evropi ..."
B92

Dugo je Jehova gostovao kod Alaha, sada Alah ide u goste Jehovi.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimepet ruj 18, 2015 4:25 pm

Ovu krizu trebalo bi riješiti sređivanjem ratne situacije u Siriji i zaraćenim zemljama (proglasiti sigurnosne zone), a budući da veliki pijuni imaju svoje planove, očito neće biti takvog rješenja.
Sva pomoć u financijska sredstva trebala bi biti uplaćena za njihove zemlje, a ne da ih se doslovce vabi pozivom za boljim životom u Europu.
Što se može napraviti da se ublaži šteta, ako se ne rješava situacija 'kod kuće'?

Mislim da je kratkoročno korisno rješenje kompletno ograditi i maksimalno osigurati granice EU-a (konsenzusom država), a najbitnije je da Njemačka i ostale zemlje pozivateljice odmah maksimalno srežu socijalna davanja i privilegije koje imigranti i izbjeglice mogu ostvariti u njihovim državama. Danska je od toga imala neke koristi.
No, sumnjam da će biti toliko odriješiti i da će se prikazivati humanistima (Merkel ih još uvijek poziva), dok se u istom ne uguše.

Iako granice nisu trajno rješenje i moguće je da će biti urušena masovnim naletima, ipak je mađarska granica uvelike branik i katalizator za još mnogobrojnije i nekontroliranije upade. Mnogi toga očito nisu svjesni.
Mađarski ministar je u pravu kad kaže da je ovo tek početak- nisam sigurna jesu li takve procjene malo uvećane, ali sasvim sigurno nije predaleko.

Slabosti EU zemalja i nedostatak konsenzusa, vidljiv je u situaciji ove krize.
Ogromna pogreška i budalaština je inzistirati na nekim kvotama koji su obavezne za sad i ubuduće i tu bi trebalo reći stop Merkelici, pod cijenu totalnog rasturanja EU.
To nije rješenje, to je samo poziv i ohrabrenje za daljnje milijunske mase i nerede, s kojima se Europa fizički niti na bilo koji drugi način ne može više nositi.

Ne znam kako je Milanović laganini očekivao prosljeđivati migrante u destinacijske zemlje, budući su susjedi zatvorili granice. nezna Uopće ne vidim da je u tom slučaju korisno i najelegantnije rješenje biti tranzitnom zemljom, jer kad se dogodi krkljanac, zna se gdje će se imigranti zadržati. Uglavnom, jasno je da je EU politika humanizma i svega ostalog jedna velika floskula koja nije niti održiva.
Vidi se da samo gledaju kako da najjednostavnije prebace brigu na svoje susjede.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimepet ruj 18, 2015 6:15 pm

Zatvoriti granice pod hitno prije nego nas ti mudžahedini preplave. Ovo jest tek početak i trebalo je i ranije reagirati, a ne tek sad. Sve je to planirano i ciljano, a ne da svi oni jadni bježe iz ratnih područja. U prvi red obavezno stavljati ženu i djecu i igrati na adut humanosti. Nema. Zatvoriti granice, okrenite se odakle ste došli i đenja. Eh, ali nije to tako jednostavno, naravno. Sve je to jedna velika mučka igra u kojoj će ceh platiti nedužni. Tako to ide.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimepet ruj 18, 2015 7:51 pm

Blizzard je napisao/la:
Zatvoriti granice pod hitno prije nego nas ti mudžahedini preplave. Ovo jest tek početak i trebalo je i ranije reagirati, a ne tek sad. Sve je to planirano i ciljano, a ne da svi oni jadni bježe iz ratnih područja. U prvi red obavezno stavljati ženu i djecu i igrati na adut humanosti. Nema. Zatvoriti granice, okrenite se odakle ste došli i đenja. Eh, ali nije to tako jednostavno, naravno. Sve je to jedna velika mučka igra u kojoj će ceh platiti nedužni. Tako to ide.
Nije dovoljno zatvoriti granice, kad ionako ne prelaze preko 'službenih' granica, već preko polja.
Zato su Mađari izgradili ogradu i zaprijetili sa kaznama, izgleda da će izgraditi novu ogradu na mjestu gdje ih Hrvatska sad opet njima propušta. Hrvatska čak ne šalje vojsku na granicu i sumnjam da ikoga provjerava.

Vidi se koliko je sati kad 6 policajca kontrolira 1500 izbjeglica.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimepet ruj 18, 2015 8:51 pm

Pa no. Govore kako su se lijepo pripremili i organizirali, a sve je u stanju kao da je bomba pala. Živjela organiziranost!
Mađari su dobro napravili, ali ne možeš sve to zaustaviti da si ne znam što. Previše ih je.

Bilo je koliko ono, priprema za 1600 izbjeglica? Eto, preko 14k ih je izbrojano i pitaj boga koliko ih ni nije registrirano. Ma pitaj boga gdje su sve otišli i gdje će završiti. Kaos čisti. To treba reagirati vojskom i rigorozno, a ne nikako kako to naši rade. Ta nije to zafrkancija. Da, izbjeglice koje bježe od rata. Kako da ne. Hrana za kokoši.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesub ruj 19, 2015 9:37 am

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Jebes-evropu
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesub ruj 19, 2015 7:17 pm

Sav ovaj haos sa migrantima sirom cele Evrope mozemo da zahvalimo dobrim Amerima,Jevejima,Turcima i Saudijcima.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesub ruj 19, 2015 11:05 pm

Ljudi idu iz mjesta gdje im je loše u mjesto gdje im je obećano da im bude bolje. Ta nisu blesavi, dapače, vrlo dobro su o tome svemu informirani.
Nama preostaje proslijeđivati ih dalje u Mađarsku i Sloveniju ili prihvaćati ih ovdje do neke kvote ako ih Mađari i Slovenci neće htjeti prihvatiti. Nakon te kvote (koja se procijeni na temelju smještajnih kapaciteta i mogućnosti za angažmanom i zaposlenjem u dogledno vrijeme) zatvaraju se granice i šalje se vojska na granicu. To je to.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimesub ruj 19, 2015 11:41 pm

MoW je napisao/la:
Ljudi idu iz mjesta gdje im je loše u mjesto gdje im je obećano da im bude bolje. Ta nisu blesavi, dapače, vrlo dobro su o tome svemu informirani.
Nama preostaje proslijeđivati ih dalje u Mađarsku i Sloveniju ili prihvaćati ih ovdje do neke kvote ako ih Mađari i Slovenci neće htjeti prihvatiti. Nakon te kvote (koja se procijeni na temelju smještajnih kapaciteta i mogućnosti za angažmanom i zaposlenjem u dogledno vrijeme) zatvaraju se granice i šalje se vojska na granicu. To je to.
Pa mogli su recimo lepo i logicno da odu u Katar,Kuvajt,Saudijsku Arabiju,Emirate,Bahrein,Oman a ne u Evropu.Em su te zemlje muslimanske,em im su im znantno kopneno-razdaljini blize nego evropske zemlje,em vecina ovih spomenutih zemalja ima bolji i uspesniji BDP,standard od vecina evropskih zemalja danas. Ipak ovo nije bas tako jednostavna stvar kao sto se cini,nesto tu smrdi, ipak tu nesto nedostaje,neki spoljni,perfidni,suptilni i indirektni faktor u obliku ZION-ZLATNOG TELETA, koji ih je usmerio sa odredjenom namerom ka Evropi,doduse verovatno pomocu raznih tehnika-vidova manipulacije,ali sustina je ta. ;) .
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimened ruj 20, 2015 12:57 am

MoW je napisao/la:
Ljudi idu iz mjesta gdje im je loše u mjesto gdje im je obećano da im bude bolje. Ta nisu blesavi, dapače, vrlo dobro su o tome svemu informirani.
Nama preostaje proslijeđivati ih dalje u Mađarsku i Sloveniju ili prihvaćati ih ovdje do neke kvote ako ih Mađari i Slovenci neće htjeti prihvatiti. Nakon te kvote (koja se procijeni na temelju smještajnih kapaciteta i mogućnosti za angažmanom i zaposlenjem u dogledno vrijeme) zatvaraju se granice i šalje se vojska na granicu. To je to.
Da, ali odbijajući se registrirati u prvim sigurnim zemljama, jasno je da su motivirani prvenstveno ekonomskim razlozima tj. da su mnogi među njima ekonomski emigranti.
Prema statistikama, znatno je manje Sirijaca, a više njih iz zemalja koje nisu zaraćene ratom i kreću u potrazi za boljim životom.

To je u redu, ali nije u redu da ih se ne tretira kao ekonomske imigrante i da se prema njima primjenjuju u EU pravila koja vrijede za izbjeglice. Ako ipak bude tako, jasno je da se radi o namjernom naseljavanju EU sa imigrantima, od strane velikih igrača- Njemačke, Francuske.
Ne znam zašto bi se svima moralo osigurati da dođu tj. da se nasele u destinacijskim zemljama. nezna

O tome koliko se unutar EU ne poštuju procedure niti zakoni i nema kontrole, bolje je ne govoriti. Slažem se da veliku krivnju u ovakvom masovnom useljavanju snose 'obećane zemlje' koje i dalje pozivaju izbjeglice i imigrante. Treba im omogućiti da ih što prije zbrinu. :P

Mediterano Blanco je napisao/la:
Pa mogli su recimo lepo i logicno da odu u Katar,Kuvajt,Saudijsku Arabiju,Emirate,Bahrein,Oman a ne u Evropu.Em su te zemlje muslimanske,em im su im znantno kopneno-razdaljini blize nego evropske zemlje,em vecina ovih spomenutih zemalja ima bolji i uspesniji BDP,standard od vecina evropskih zemalja danas.
Sami su rekli, nema tamo socijalnih i drugih zaštita i nisu ih pozivali- tamo možeš preživjati dok radiš, nakon toga te lijepo pozdrave. Nema trajnog ostanka.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimened ruj 20, 2015 1:19 am

Athena upravo dolazimo do sustine,sami su rekli tamo nije dovoljno dobro za nas,iako su te zemlje arapska i muslimanske,odnosno svoj na svojme,vec im je Meka Evropa,znaci neko ih je sa namerom usmerio ka ovde.Ovakve situacije slicne vrste je bilo mnogo puta i Istoriji,oduvek su Azijati generalno gledali sa fascinacijom i abnormalnim zadivljenjem Evropu,odnosno njeno tle a stanovnike te iste Evrope gledali sa prezirom,odnosno da ih sto brze,efikasnije i lakse smaknu,ali avaj nisu upseli,iako su uglavnom imali prednost u pocetnoj poziciji.Ne sporim da multukulturni,hipi,antifa i liberalni zakoni u Nemackoj,Austriji,Svedskoj,Norveskoj,Danskoj,Holandiji,Belgiji,Francuskoj,V.Britaniji i itd. imaju veliki udeo u ovo sadasnju migrantsku krizu,ali po mom misljenju,glavni razlog i faktor se nalazi kao sto si sama rekla u svetskim danasnjim centrima moci.Samo sto to svakako nisu Nemacka i Francuska,koje su u slicnoj poziciji i situaciji kao mi ovde na Balkanu,samo sto imaju veci uticaj u vidu reputacije,tradicije i nasledja na svetu danas,u odnosu na nas sa Balkana.Zna se dobro manje-vise ko su danas svetski mocnici,USA,Izrael(CIONISTI),Turska,Saudijska Arabija,Kina,Indija,delimicno V.Britanija,Iluminati,Komitet od 300,Jezuiti,BNAI BRITH,AIPAC,W.A.S.P. i na kraju neprevazidjeni Masoni. ;) .
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimened ruj 20, 2015 1:57 pm

Naravno da su mnogi od njih ekonomski imigranti. Pravo je pitanje koliko takvih zapravo ima među njima. No i ne samo ekonomski imigranti. Najbitnije je koliko je onih koji se ne sele s ekonomskim ciljem, već političkim. Ciljano. Pitanje je je li iza mnogih tih izbjeglica zapravo organiziranost nastanjivanja Europe, infiltracije i prouzrokovanje kaosa, a sve lijepo masno plaćeno. Opasni su to narodi, fanatični. Ameri su još gori. Al đabe kada ništa ne možeš de facto dokazati, možeš jedino biti proglašen paranoikom - sve dok jednog dana ne počnu letjeti kolodvori u zrak. Jasno da ima problema s registriranjem. Em ih je puno, em možda žele izbjeći registraciju. Ali ne možeš si tu pomoći, previše ih ima.

I na kraju imaš problem. Hoćeš pomoći pravim izbjeglicama, a moraš istovremeno biti jako oprezan s kim zapravo imaš posla da ne bi pomagao ljudima koji će te jednog dana ugroziti.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitimened ruj 20, 2015 2:26 pm

Blizzard je napisao/la:
I na kraju imaš problem. Hoćeš pomoći pravim izbjeglicama, a moraš istovremeno biti jako oprezan s kim zapravo imaš posla da ne bi pomagao ljudima koji će te jednog dana ugroziti.

Ali kad tako formuliraš problem, onda je rješenje jasno. Zar nije?

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izbjeglička i imigrantska kriza
[Vrh] 
Stranica 3 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kriza
» Prirodna formacija kriza na mjestu tragedije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: