Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Hiperboreja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1650
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 5:30 pm

Sorry, ali više od ovoga što je u tekstu ti ne bi mogao reći. Nisam pročitao ništa više nego što je u ovom tekstu tu. To je jedno kratko poglavlje u knjizi, kao i poglavlje o prvoj civilizaciji
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake
Broj postova : 976
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 5:36 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Sorry, ali više od ovoga što je u tekstu ti ne bi mogao reći. Nisam pročitao ništa više nego što je u ovom tekstu tu. To je jedno kratko poglavlje u knjizi, kao i poglavlje o prvoj civilizaciji
Znaci Novuse nema spekulacija-tvrdnji koji je kranji rezultat interakcije Hiperborejaca i Kimpurushasa u vasim teozofskim spisima,steta,bas me to kopkalo.Sumiranje,znaci Novuse Hiperobejci u sustini su bili dobrocudna,mala,zelatinasta-drvena bica,zlatno-zute boje,nalicje humanoidnog oblika,koji su bili umetnicki nastrojen(jer su svirali frule i pravili krasne melodije) u skladu sa prirodom. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 935
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 7:20 pm

postoji i "običnija" varijanta sa apolonom i zemljom vječnog svjetla i besmrtnosti :  
....................1922. godine Aleksandar Barčenko i Aleksandar Kondjajin organizovali su arheološku ekspediciju na poluostrvu Kola u ruskoj Laplandiji, gde se, na obalama Sejdskog jezera, nalazi drevno svetlište naroda Saami. Ime poluostrva ima jasnu solarnu simboliku: to je zemlja Sunca, sunčevog kola. Na samom poluostrvu postoji mnoštvo toponima s tipično indoevropskim korenima ind, gang i ram. Postoji na primer šest reka s osnovom „ind“ (Indoga, Indomanka, Indega, Indigirka i dve reke sa imenom Indiga, postoji Ramovo jezero, itd.). „Rezultati ove ekspedicije su“, nalazimo u knjizi Dragoljuba Antića Kontinuitet vinčanske civilizacije (od mogućih hiperborejskih korena do danas) (Beograd, 2004), „zajedno sa podacima koji inspirisali istraživanje, nestali u arhivama KGB-a, a sami istraživači su izgubili živote u čistkama narednih godina ... “ Isti autor obaveštava nas o ekspedicijama Hiperboreja 97 i Hiperboreja 98, koje je organizovao Valerij Demin, takođe upućenim na poluostrvo Kola, u rusku Laplandiju. Na tom poluostrvu nalaze se lavirinti od oblutaka, prečnika oko 5 metara, kamene piramide i jedan petrograf dimenzija od oko sto metara, gde je na steni usečena krstolika ljudska kontura. Postoje, međutim, i sasvim osobena svetilišta od naslaganog kamenja, na čijem vrhu se nalaze jelenski rogovi – sejdi. Nekad su se nalazila svuda, danas većinom na zabačenim mestima, u planinama. Najinteresantnije od svega je nalaz ekspedicije Hiperboreja 97, u Lovozerskoj tundri, u središnjem delu poluostrva. Lokalitet se nalazi na oko 500 metara iznad nivoa Sejdskog jezera. Ruševine megalitskog kompleksa koje se sastoje od džinovskih stepenika, nasipa i zidova Demin je nazvao „ruinama Hiperboreje“, i doveo ih u vezu sa zapisom Diodora Sicilijskog o Apolonovom hramu u Hiperboreji. je napisao/la:
............................
izvor: http://atlantidaforum.com/publikacije/maje-i-druge-drevne-civilizacije/274-hiperboreja.html
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 7:28 pm

web dust je napisao/la:
postoji i "običnija" varijanta sa apolonom i zemljom vječnog svjetla i besmrtnosti :  
....................1922. godine Aleksandar Barčenko i Aleksandar Kondjajin organizovali su arheološku ekspediciju na poluostrvu Kola u ruskoj Laplandiji, gde se, na obalama Sejdskog jezera, nalazi drevno svetlište naroda Saami. Ime poluostrva ima jasnu solarnu simboliku: to je zemlja Sunca, sunčevog kola. Na samom poluostrvu postoji mnoštvo toponima s tipično indoevropskim korenima ind, gang i ram. Postoji na primer šest reka s osnovom „ind“ (Indoga, Indomanka, Indega, Indigirka i dve reke sa imenom Indiga, postoji Ramovo jezero, itd.). „Rezultati ove ekspedicije su“, nalazimo u knjizi Dragoljuba Antića Kontinuitet vinčanske civilizacije (od mogućih hiperborejskih korena do danas) (Beograd, 2004), „zajedno sa podacima koji inspirisali istraživanje, nestali u arhivama KGB-a, a sami istraživači su izgubili živote u čistkama narednih godina ... “ Isti autor obaveštava nas o ekspedicijama Hiperboreja 97 i Hiperboreja 98, koje je organizovao Valerij Demin, takođe upućenim na poluostrvo Kola, u rusku Laplandiju. Na tom poluostrvu nalaze se lavirinti od oblutaka, prečnika oko 5 metara, kamene piramide i jedan petrograf dimenzija od oko sto metara, gde je na steni usečena krstolika ljudska kontura. Postoje, međutim, i sasvim osobena svetilišta od naslaganog kamenja, na čijem vrhu se nalaze jelenski rogovi – sejdi. Nekad su se nalazila svuda, danas većinom na zabačenim mestima, u planinama. Najinteresantnije od svega je nalaz ekspedicije Hiperboreja 97, u Lovozerskoj tundri, u središnjem delu poluostrva. Lokalitet se nalazi na oko 500 metara iznad nivoa Sejdskog jezera. Ruševine megalitskog kompleksa koje se sastoje od džinovskih stepenika, nasipa i zidova Demin je nazvao „ruinama Hiperboreje“, i doveo ih u vezu sa zapisom Diodora Sicilijskog o Apolonovom hramu u Hiperboreji. je napisao/la:
............................
izvor: http://atlantidaforum.com/publikacije/maje-i-druge-drevne-civilizacije/274-hiperboreja.html
Citao sam ovaj tekst,realno nista konkretno ne govori o Hiperboreji,vec je u kontekstu ustaljenog,klasicnog sablona,sa nekim metaforckim segmentima i zvanicnim ekspedicijama ruskih arheologa-naucnika.Jeste da je Novusova opservacija na engleskom i bajkovita,ali bar daje neki minoran konkretan uvid u sustinu Hiperboreje. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 7:40 pm

navodno je i hitler platio nekoliko ekspedicija
ALAN BAKER :
NEVIDLJIVI ORAO
Naslov izvornika : INVISIBLE EAGLE
The History of Nazi Occultism
First published in Great Britain in 2000 by Virgin Publishing Ltd
Copyright © za hrvatski jezik : DIORAMA, Zagreb, 2004.
Digitalizacija knjige - Equilibrium©
2006
...............7. Tajna u središtu svijeta
Nacistička kozmologija i vjerovanje u šuplju Zemlju______153

http://www.onlineknjige.com/wp-content/uploads/2015/10/Baker-Alan-Nevidljivi-orao.pdf
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 7:48 pm

web dust je napisao/la:
navodno je i hitler platio nekoliko ekspedicija
ALAN BAKER :
NEVIDLJIVI ORAO
Naslov izvornika : INVISIBLE EAGLE
The History of Nazi Occultism
First published in Great Britain in 2000 by Virgin Publishing Ltd
Copyright © za hrvatski jezik : DIORAMA, Zagreb, 2004.
Digitalizacija knjige - Equilibrium©
2006
...............7. Tajna u središtu svijeta
Nacistička kozmologija i vjerovanje u šuplju Zemlju______153

http://www.onlineknjige.com/wp-content/uploads/2015/10/Baker-Alan-Nevidljivi-orao.pdf
Znam,takozvana severna zemlja Thula(po kojoj je dobilo istoimeno tajno,germansko okultno drustvo-organizacija,ciji je Hitler bio simpatizer a spekulise se i clan),ili Hiperboreja. A sto se tice takozvane NAZZI-NSDAP teorije suplje Zemlje,ona nema veze sa Hiperborejom u bilo kakvom aspektu.Malo je off-topic,zanimljiva je urbana legenda o ezoterijskoj-telepatskoj interakciji izmedju pokojnog ludog Firera i takozvane Humanoidne-vanzemaljske civilizacije po imenu Aldebarani,koji su dobili naziv po istoimenoj zvezdi,koja stvarno postoji i udaljena je oko 60 svetlosnih godina od Zemlje.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 8:02 pm

to ti je to,sve isto-
luđaci dobili poluinformaciju i mit,ondak gonjali i platili nebi li im se našlo kaj snuju.
imaš čak i varijantu soebe naroda - sa srpskom vezom prema hiperboreji        
" .........Србе са Хиперборејом повезују и Клаудије Птоломеј и Плиније Старији, смештајући их на простор између Кавказа и Азовског мора, где Овидије смешта и Хипербореју.
У модерном филозофском тумачењу, митови о Хипербореји и Атлантиди могу се посматрати као два опречна виђења света и живота. За Атлантиђане, богате златом, живот је само случајан сплет околности, а за Хиперборејце Божији дар. Атлантида ће изградити своју аристократију на материјалној основи, Хипербореја своју на духовној и етосу општег доприноса. У Хипербореји сунце никад не залази, а Атлантида је земља сутона...................................."
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 8:28 pm

Fora je sve to čitati, ali treba sve uzeti sa zrnom soli. Ja osobno imam neke stavove, ali ne vjerujem baš svemu što piše, pa čak ni onoj mojoj knjizi iz koje sam citirao
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 8:38 pm

web dust je napisao/la:
to ti je to,sve isto-
luđaci dobili poluinformaciju i mit,ondak gonjali i platili nebi li im se našlo kaj snuju.
imaš čak i varijantu soebe naroda - sa srpskom vezom prema hiperboreji        
" .........Србе са Хиперборејом повезују и Клаудије Птоломеј и Плиније Старији, смештајући их на простор између Кавказа и Азовског мора, где Овидије смешта и Хипербореју.
У модерном филозофском тумачењу, митови о Хипербореји и Атлантиди могу се посматрати као два опречна виђења света и живота. За Атлантиђане, богате златом, живот је само случајан сплет околности, а за Хиперборејце Божији дар. Атлантида ће изградити своју аристократију на материјалној основи, Хипербореја своју на духовној и етосу општег доприноса. У Хипербореји сунце никад не залази, а Атлантида је земља сутона...................................."
Srbi su Sloveni,primarno Dinarski Belci,kao sto su isto i Hrvati,Slovenci,Poljaci,Rusi,Cesi,Ukrainci i Belorusi,papostojbina im je bila u juznim poljskim planinama,jedno stotinjak kilometara od Krakova i to je AKSIOM.Sa Hiperborejom ama bas nemaju nikakve veze,veliko je pitanje da li je Hiperboreja uopste postojala,pogotovo sto se spekulise njeno postojanje mnogo pre zvanicnog nastanka prvih covekolikih primata,Australopitecusa,pre oko 5 miliona godina,predaka Homo Sapiensa-Ljudi.I ako je postojala,Hiperborejci verovatno nisu bila Ljudska bica,vec neka njena medju-faza,odnosno delimicno su bili Ljudska bica,pre svega zbog svoje prvobitne ljudskosti,na sta je slikovito aludirao Novus,u vidu ljudske duse.Sto se tice tih gradjevina koje su ruski arheolozi pronasli blizu Laponije,verovatno su to gradjevine drevne Andronikove civilizacije,odnosnoVedske,odnosno CUVENIH ARIJEVACA. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 8:56 pm

po lorkoviću to je bijela hrvatska, međutim u srbiji tvrde da je vinčanska civilizacija (koja je kao korjen pismenosti ljudske vrste i mjesto od kud su arijci krenuli u indiju) direktni potomak hiperborejske civilizacije
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 8:58 pm

Srbi, nebeski narod s Atlantide. Ima članak o tome, ne biste vjerovali ;)
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 9:06 pm

web dust je napisao/la:
po lorkoviću to je bijela hrvatska, međutim u srbiji tvrde da je vinčanska civilizacija (koja je kao korjen pismenosti ljudske vrste i mjesto od kud su arijci krenuli u indiju) direktni potomak hiperborejske civilizacije
Bela Hrvatska je nastala nesto pred velike generalne seobe Slovena na 3 poznate strane Evrope,juzne,istocne i zapadne, i to su cinili uglavnom proto Hrvati,Cesi i mozda jedno slovensko pleme koji su direktni pretci danasnjih luzickih Srba a lokacija joj je bila u danasnjoj severoistocnoj Ceskoj,pokrajina poznata pod imenom Bohemia.Vincanska kultura na Balkanu,odnosno u okolini Beograda je verovatno pripala Andronikovo-Vedskom-Arijevskom etnosu pre njihovog pohoda na Istok,odnosno Persiju i Indiju.Ali ce pre biti da su oni ostaci Atlantidjana,odnosno prezivelih Atlantidjana,koji su kasnije osnovali cuvene anticke civilizacije u oblasti Mediterana a ne Hiperboreje,mozda gresim,ali to je moje licno misljenje.Ali se u par staro-grckih spisa i istoricara,Herodotovih ucenika,pominju takozvani NARODI SA MORA,koji su bili neustrasivi i koji su na svom pohodu do Persije i Indije srusili cuvenu semitsku-sumersku civilizaciju u Mesopotamiji,koja je to tada vec bila na staklenim nogama.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 9:12 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Pusti Novuse Archangela,on voli da se sprda ovako sa APSTRAKTNIM-NAOCIGLED BIZZARNIM-MITSKIM temama.

Vrijeđaju me tvoje insinuacije da se sprdam. Ja sam smrtno ozbiljan. Imam mnoštvo tvrdnji i spekulacija kojim mogu dokazati sve što sam rekao.

Zašto pitaš @Novusa o Hiperboreji kad je očigledno da o tome ništa ne zna? Samo nagađa u prazno. Ja ti mogu reći sve što te zanima, znam Hiperboreju ko svoj dlan. Čak sam i živio tamo neko vrijeme. Ne fizički, ali sam reinkarnacija jednog goluba koji tamo jeste živio i znam sve o njoj, koliko je stanovnika imala, raspored kuća, gdje su bacali najbolje mrvice, mogu ti sve nacrtati ako treba. Znam i kako su se zvali svih 123 456 stanovnika.

Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 9:19 pm

Srbi, nebeski narod s Atlantide. Ima članak o tome, ne biste vjerovali ;)
Znam,ta budalastina od teme je na ozloglasenom sajtu Stormfront Srbija. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 9:21 pm

Archangel je napisao/la:
Pusti Novuse Archangela,on voli da se sprda ovako sa APSTRAKTNIM-NAOCIGLED BIZZARNIM-MITSKIM temama.

Vrijeđaju me tvoje insinuacije da se sprdam. Ja sam smrtno ozbiljan. Imam mnoštvo tvrdnji i spekulacija kojim mogu dokazati sve što sam rekao.

Zašto pitaš @Novusa o Hiperboreji kad je očigledno da o tome ništa ne zna? Samo nagađa u prazno. Ja ti mogu reći sve što te zanima, znam Hiperboreju ko svoj dlan. Čak sam i živio tamo neko vrijeme. Ne fizički, ali sam reinkarnacija jednog goluba koji tamo jeste živio i znam sve o njoj, koliko je stanovnika imala, raspored kuća, gdje su bacali najbolje mrvice, mogu ti sve nacrtati ako treba. Znam i kako su se zvali svih 123 456 stanovnika.
Hahaha,ajde prosvetli me molim te,zelim da cujem opservacija sa raznih strana? ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 10:27 pm

Bela Hrvatska je nastala nesto pred velike generalne seobe Slovena na 3 poznate strane Evrope,juzne,istocne i zapadne, i to su cinili uglavnom proto Hrvati,Cesi i mozda jedno slovensko pleme koji su direktni pretci danasnjih luzickih Srba a lokacija joj je bila u danasnjoj severoistocnoj Ceskoj,pokrajina poznata pod imenom Bohemia.Vincanska kultura na Balkanu,odnosno u okolini Beograda je verovatno pripala Andronikovo-Vedskom-Arijevskom etnosu pre njihovog pohoda na Istok,odnosno Persiju i Indiju.Ali ce pre biti da su oni ostaci Atlantidjana,odnosno prezivelih Atlantidjana,koji su kasnije osnovali cuvene anticke civilizacije u oblasti Mediterana a ne Hiperboreje,mozda gresim,ali to je moje licno misljenje.Ali se u par staro-grckih spisa i istoricara,Herodotovih ucenika,pominju takozvani NARODI SA MORA,koji su bili neustrasivi i koji su na svom pohodu do Persije i Indije srusili cuvenu semitsku-sumersku civilizaciju u Mesopotamiji,koja je to tada vec bila na staklenim nogama.
8) bohemija je ako me sječanje ne vara prema lorkoviću 2.bjela hrvatska - mjesto okrupnjavanja (priključuju se slaveni i domaći) i podjele (prema  istoku-iranu  i jugu-hrvatskoj) -1.bjela hr bila dio oko gdanjska,pruska pa do okolo rige). to je otprilike pjluneš do tam iz hiperboreje... rofl2 ....

btw- zakaj steiner tvrdi kako svatko mora živiti 3 333 života na svakom od 3 333svjetova,po čemo je tak decidiran oko broja

Zadnja promjena: web dust; sri lis 14, 2015 10:35 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 10:35 pm

web dust je napisao/la:

8) bohemija je ako me sječanje ne vara prema lorkoviću 2.bjela hrvatska - mjesto okrupnjavanja (priključuju se slaveni i domaći) i podjele (prema  istoku-iranu  i jugu-hrvatskoj) -1.bjela hr bila dio ok gdanjska- pruska-do rige). to je otprilike pjluneš do tam iz hiperboreje... rofl2 ....
Ja sam cuo za Belu i Crvenu Hrvatsku,Bela se nalazila u Bohemiji a Crvena valjda u sredisnjoj Dalmaciji u danasnjoj Hrvatskoj,ali to su samo teorije,nije to jos nista zvanicno-istorijski-naucno utemeljeno.Za Belu Hrvatsku oko Gdanjska,Pruske pa sve do Rige,iskreno nisam cuo.A kakve sve to veze ima sa Hiperborejom,nemam pojma,izgleda nikakve,posto po nekim spekulacijama,potencijalna lokacija kontinenta Hiperoberija su severne zemlje blizu arktickog kruga.Jeste da to nije mnogo daleko od Rige,Pruske i Gdanjska,ali to ima neke direktne veze sa Hiperborejom,ne verujem.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 10:39 pm

web dust je napisao/la:

8) bohemija je ako me sječanje ne vara prema lorkoviću 2.bjela hrvatska - mjesto okrupnjavanja (priključuju se slaveni i domaći) i podjele (prema  istoku-iranu  i jugu-hrvatskoj) -1.bjela hr bila dio oko gdanjska,pruska pa do okolo rige). to je otprilike pjluneš do tam iz hiperboreje... rofl2 ....

btw- zakaj steiner tvrdi kako svatko mora živiti 3 333 života na svakom od 3 333svjetova,po čemo je tak decidiran oko broja
Nisam znao da je to Steiner rekao,ali mogu da pretpostavim zasto,jednostavno jer je verovatno verovao da ovaj nas Svemir-Dimenzija funkcionise oko krucijalnih aspekata u okviru broja 3,posto se nalazimo u 3 Dimenziji,odnosno zivimo u trodimenzionalnom svetu,pa se nekako logicki zakljucuje da se sve bitnije stvari vrte oko broja 3.Ako hoces,imam temu o drugim Dimenzijama,pa mozes tamo nesto napisati i pitati,ako zelis i ako te nesto zanima,da ne idemo off-topic. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 10:53 pm

lorković se poziva i citira mnoge i raznovrsne likove. crvena hrvatska bile bi po njemu raška(srbija) i duklja(crna gora i dio albanije) i hercegovina sa sanđakom, no to je već u vrijeme 3. bjele hrvatke (slavonija dalmacija istra i bosna) kad su kao hrvati došli u novu domovinu i kad je počelo 2. mješanje sa slavenima ali ovaj put i s ilirima i zatečenim rimljanima i gotima .....

- čuj veza je očigledna sve ajmoreć nacinalističke antropologije i povjesti rada bi tamo koljevku, a moguće je da je  u tom kvartu počelo barem kaj se zemlje tiče
a i sve drevne civilizacije za koje znamo furaju mitove prema tam
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 11:08 pm

web dust je napisao/la:
lorković se poziva i citira mnoge i raznovrsne likove. crvena hrvatska bile bi po njemu raška(srbija) i duklja(crna gora i dio albanije) i hercegovina sa sanđakom, no to je već u vrijeme 3. bjele hrvatke (slavonija dalmacija istra i bosna) kad su kao hrvati došli u novu domovinu i kad je počelo 2. mješanje sa slavenima ali ovaj put i s ilirima i zatečenim rimljanima i gotima .....

- čuj veza je očigledna sve ajmoreć nacinalističke antropologije i povjesti rada bi tamo koljevku, a moguće je da je  u tom kvartu počelo barem kaj se zemlje tiče
a i sve drevne civilizacije za koje znamo furaju mitove prema tam
Ne bas,Lemurija(Mu) vuce ka Tihom Okeanu,blizu danasnje Ognjene zemlje a Atlantida izmedju danasnje Spanije -Gibraltara i Kariba,odnosno u danasnjem Atlantskom okeanu(Azorska ostrva),pa evo banalan dokaz nekadasnjeg postojanja Atlantide,kako je Atlantski okean dobio ime,pa po nekadasnjem kontinentu i civilizaciji Atlantidi,logicno, kao sto i sam naziv okeana kaze.  ;) . Dok se Hieprboreja po spekulacijama nalazila u danasnjoj  srednjoj i severnoj Svedskoj,Norveskoj,delovima Skotske,britanskih ostrva,pa sve do Islanda a mozda cak i Grenlanda.Po svemu sudeci,ako su Hiperborejci postojali i ako su imali neki oblik civilizacije,on je verovatno bio primitivan,u vidu prvobitnih drustvenih zajednica iz kamenog doba,odnosno relativno beznacajan a Hiperborejci su bili u fazonu da bi sto bolje docarao,iz svega analiziranog i procitanog,nesto u fazonu Enta iz Gospodara Prstenova,samo mnogo manji i zelatinaste konstrukcije tela i organizma,sa nekom prvobitnom ljudskoscu u sebi.Za nasu perspektivu vrlo bizzarna i nehumanoidna bica. ;) . Naravno pod uslovom da su Hiperboreja i Hiperborejci postojali.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 11:24 pm

to je karta sam za naznaku o gibanju zemljine kore  i navodnim civilizacijskim ishodištima
a sjever je bio najmanje pogođen pa ako je nekog tamo bilo na površini ili u pod korom kako priče vele
lako se vremenski uglazbi rasna teorija

[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 11:30 pm

web dust je napisao/la:
to je karta sam za naznaku o gibanju zemljine kore  i navodnim civilizacijskim ishodištima
a sjever je bio najmanje pogođen pa ako je nekog tamo bilo na površini ili u pod korom kako priče vele
lako se vremenski uglazbi rasna teorija

A gde su na ovoj karti korenskih-rasa,koja propagira teozofska kosmologija Hiperborejci,ne vidim ih? I ove brojke,pretpostavljam da su izrazene u milionima godina?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 11:44 pm

biraj:
1.st root race - which was astral
2.nd root race - which was etheric

rofl2

Zadnja promjena: web dust; sri lis 14, 2015 11:45 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 11:44 pm

Blanco, ovo što je second root race napisano
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   sri lis 14, 2015 11:48 pm

Blanco, ovo što je second root race napisano
Zato i pitam,posto si mi rekao Novuse,da je prva korenska rasa bila Etericna.A pre si mi vise puta spomenuo da je Etericna rasa bila prva a Hiperboreja druga.Znaci druga Novuse,a zasto onda na karti pise da je druga rasa Etericna,da nisu mozda i Hiperborejci bili Etericni?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Hiperboreja   Today at 4:54 am

[Vrh] Go down

Hiperboreja
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next