Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije

Go down 
+4
grga@bizArt
Mediterano Blanco
leont
2pac
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Icon_minitimesub vel 18, 2017 12:39 am

Web dust-e sada mi je nesto sinulo,dok sam citao jednu recenziju u vezi ove teme,kada si u svom zadnjem postu na ovoj temi aludirao na razgranicenje nivoa stvarnosti i drugih oblika-Dimenzija-Svemira,odmah mi je na pamet pao koncept Drevnih-Alterani(nasih indirektnih predaka i indirektnih/direktnih predaka svih Humanoidnih zivotnih formi u  nasem Svemiru) iz cuvene SF serije Stargate,mozda bi trebali da prodjemo proces uznesenja,ili nesto slicno tome da bi imali pristup drugim Dimenzijama a proces uznesenja je aluzija na vise nivoe-razine-domene stvarnosti,bar sam ja to tako shvatio.Naravucenije mozda su druge nivoe stvarnosti i druge Dimenzije ipak usko povezani.PS: Mozda hipoteticki recimo Vile i Vilenjaci,ako uopste postoje naravno,egzistiraju na visem nivou stvarnosti imaju direktan pristup drugim Dimenzijama a i ujedno nasem nivou stvarnosti,ali to je samo mozda, ;) .


A i centralna radnja- koncept zadnje triologije SF serije Stargate,odnosno Stargate Univerzum se svodi o dokucivanju i analiziranju Drevnih-Alterana da li ima nesto iza naseg Svemira i sta to tima,posto su verovatno smatrali da su dostigli kranje domete ovog naseg Svemira i kopkalo ih,da li ima nesto vise od naseg Svemira.Tako su pre oko milion godina poceli projekat koji je zahtevao izgradnju velikih bespilotnih-automatozovanih-samostalnih svemirskih brodova sa Zvezdanom kapijom u sebi a jedini i glavni cilj im je bio da dokuce gde je kraj Svemira i da li ima nesto iza Svemira a i nesto ranije pre toga primili su cudan signal,cak i za njih potpuno nepojmiv-neshvatljiv-nepoznat(iako su verovatno u tom trenutku bili najnaprednija civilizacija u skoro celom Svemiru),da bi malo kasnije otkrili da taj misteriozan signal potice van naseg Svemira i zato su pretpostavili da ne mogu da ga shvate iako su abnormalno napredni,onda su zatim krenuli u najvazniju misiju uopste, otkrivanje da li ima i sta to ima iza-van naseg Svemira.Da bi se na kraju vecina Drevnih uznela i verovatno dokucili tu najvecu misteriju na potpuno drugi-metafizicki nacin,nacin na koji nisu uopste pretpostavili-suprotno od konvecionalne(zastupljene) doktrine.Znaci mozda je resenje i poenta ipak u Metafizici a ne u konvecionalnosti,na kojoj se zasniva cela nasa danasnja nauka.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Icon_minitimesub vel 18, 2017 12:03 pm

siguran sam; za početak držati se 4.e dimenzije i raditi na njenoj teoretskoj i praktičnoj percepcij.
"rezerviranje (misaonog i aproksimativnog) prostora pri astronomskim mjerenjima i proračunima (kao i pri opčenitijim spekulacijama) strašno je bitno za (teorijsko i praktično) upoznavanje prirode fizičkog svemira i sam svemirski upgrade naše evolucije (eventualni razvoj gena za percepciju 4.e dimenzije ....."

zašto baš takav pristup - kolko se može pratiti pisana dokumentacija ljudske civilizacije u igri su ti mistični "beletristički" scenariji i neš korisnije no ne bitno uspješnije matematički izračuni u trodimenzionalnom modelu sa zataškavanjem odstupanja spekulacijama o zakrivljenjima, zgušnjavanjima i zračenjima.
jedino što zbilja drži vodu, osim percepcije svemira kroz prirodu komunikacije polja i naboja ( model el. svemira u biti je fizikalno - kemijska percepcija svemira) su činjenice procesuirane na bazi antičke (euklidove)  geometrije.
baš zbog toga restart bi smjestio korak natrag u euklidsku analitku komunikacije dvodimenzionalnog i trodimenzionalnog prostora i u još bitnijem: intrerveniranju iz trodimenzinalnog prostora u simulaciju trodimenionalnog u dvodimenzionalnom. za pretpostaviti je da bi zakonisti te intervencije vrijedile i u komunikaciji 3.a-4.a dimenzija.
daklem ustanovljavanje percepcije svemira na gabaritima polja i dimenzija, a matematičkih izračuna o svemiru na analitici funkcija stvorenih odstupanjima.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Icon_minitimesub vel 18, 2017 1:07 pm

Što sve spada u 'svemirski upgrade naše evolucije'.
Dal se to sad događa?
Onoliko koliko sam čitao na netu shvatio sam da je masovni (makar nebi rekao masovni već malo pojačan-ubrzan) prelazak u 4 dimenziju počeo i neki mogu da pričaju o njoj ali koliko god se trudili pričati na razumljivom jeziku 3d stanovnicima nikako nije dohvatljiva misao i sama 4d osim onih koji kako kažeš; koje je zahvatil eventualni razvoj gena za percepciju 4d.
A to je svakako možebitna najvažnija činjenica za prelazak u 4d.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Icon_minitimesub vel 18, 2017 2:56 pm

možda i nije najspretnija metafora. dosadašnje slaganje događaja i ljudskog oblika oblika svakako ima svoj otisak na našoj genetskoj strukutri. kao civilizacija jednako smo pred odškrinutim dverima kako kolapsa tako i izlaska iz sunčevog sistema -nastavka evolucijskog razvoja. ukoliko ,nasreću do njega dođe struktura gena zasigurno će i to konfigurirati. za nastavak života samo na zemlji gen bi morao bilježiti telepatiju poradi zbjegavanja sukoba, tjelesno smanjivanje poradi sačuvanja zemlje kao resursa ......, za izlazak u svemir sistema i galaksija neophodanan je 4d saobračaj stoga i 4d percepcija i odgovarajuća genetska konfiguracija. što bi pak još trebalo bit utinsnuto u gene nis siguran - samo putovanje nametalo bi tu vrstu  stupnjevanja. možda uvečano individualno trajanje, usavršenija autoimunost, korekcija percepcije postojanja i produžetka vrste (ne kao posjedovanje i ne kao rodni egoizam) .....
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Icon_minitimepon vel 20, 2017 7:04 pm

Zanimljivi komentari,mi kao bica 3 Dimenzije ne mozemo ni zamisliti a kamoli pretpostaviti kako stvari funkcionisu u 4 Dimenziji na primer.Mislim da postoji 4 Dimenzija u kome vreme ne protice linearno kao u nasoj 3 Dimenziji-Svemiru-svetu,odnosno verovatno protice drugacije,mozda miks ciklicno-fraktalno, kao sto su Vremenski Lordovi-Galifrejci zakljucili u cuvenoj SF seriji Doctor Who,da je u sustini vreme nelinearno,ali zbog naseg prostornog-dimenzionalnog ogranicenja mi  ga shvatamo linearnim.Ali je vrlo verovatno da je ta 4 Dimenzija usko povezana sa vremenom,ustvari mi ne znamo u sustini sta je uopste vreme,samo pretpostavljamo.Moguce je da je sve povezano,nivo svesti,frekvencija-vibracija,nivo stvarnosti i druge Dimenzije.Ali u jedno sam siguran,konvecionalni interdimenzionalni prelazak je nemoguc.Metafizicki mozda,ali za to je preduslov odredjeni visok nivo svesti,koji mi trenutno danas nemamo a i tesko da cemo u skorijoj i maloj daljoj buducnosti imati .Da i za nas konkretan slucaj,mislim da treba da prodjemo 3 vazne faze-koraka do svog globalnog i kranjeg cilja,prva faza-korak prevazici brzinu svetlosti-FTL pogon objektivno i najlaksa faza,iako se i ta faza nama danas trenutno cini mnogo dalekom,druga faza-korak podici nivo svesti do odredjenog stadijuma-proces uznesenja(koncept Drevnih-Alterana),treca  najteza, zadnja i najvaznija faza-korak,prevazici granice naseg Svemira-sto je upravo ova tema.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Icon_minitimeuto vel 21, 2017 1:15 am

Vrjeme ne znači ništa. Svatko drugačije doživljava prolaznost ovisno o stanju svijesti. Važniji su ciklusi. Periodi. Ritam. Valne duljine. I to konstruktivne. Čak ni prostor ništa ne predstavlja kad dimenzije zauzimaju isti prostor. Sve ostaje na svom mjestu samo percepcija i kut gledanja mjenja. Važno je vozilo koje će izdržat turbulencije pri prolasku kroz portal i odgovarajuča svijest tj popularno frekva ako sam dobro shvatio čitajući tekstove forumaša na ce4.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Icon_minitimesri vel 22, 2017 1:10 pm

baš tako. to je fino tlo za precizirat par činjenica kako bi uspostavili cjelovitiju predođbu zahtjevnosti međudimenzionalne fizičke komunikacije i saobračaja:
- vrijeme postoji isključivo kao dogovorni imaginarni odsječak (⧊t) duljine promatranja (učestvovanja, ne/delanja...)
- ΣvU - ukupni volumen univerzuma (aktivnih i neaktivnih polja ;prema mediteraneu; svih dimenzija svemira i svih nivoa "sada") uvijek je samo:
- ƒ:₯U za ⧊t -ekstenzijska funkcija dinamike procesa univerzuma i njegovih strukturnih elemenata u određenom vremenskom odjeljku.

nadalje dobro će nam doć pokušat sačinit predođbu strukture dimenzija:
- nečemo pogrješiti ukoliko naš trodimenzijalni prostor (3d) definiramo između ostalog i kao zbroj beskonačno puno (hipotetskih) dvodimenzionalnih (beskrajnih) prostora (2d). iz jednog takvog 2d neki drugi 2d odnosno 3d mogli bi percipirati samo u slučaju kad ovaj sječe naš 2d, taj fenomen tada registriramo kao pravac. kada pak neki 2d "sječe" kroz 3d objekte, "rezovi"  su dužine.
- jednako tako nečemo pogriješiti sa tvrdnjom da je (hipotetski) 4d skup beskonačno puno beskrajnih 3d. sada valja biti svjestan činjenice da sve što možemo sa sigurnošću zaključiti (i pokušati izmjeriti) o 4d se nalazi u onom polju preklapanja sa nekom drugom 3d.
- poradi preciznije predođbe stvar je potrebno malo zakomplicirati, naime treba imati na umu proces. znači sve to je sadržano u nekoj dinamici premještanja i transformacije. u 2d/3d kordinate pravca su promjenjive a i nestajanje dužina i pravaca (postavljanje 2d u paralele ) je jednako činjenica koja mora uči u kalkulaciju predođbe. u 3d/4d imamo zeznutiju situaciju (baš kao mi sada na zemlji u našem3d sunčevom sistremu). sve registrirano, mjereno i izračunato je promjenjivo a odnosi se na činjenično sistema ali i na "šum" dobiven dinamikom 4d i interferencijama polja preklapanja promjenjivih različnih 3d prostora.

ƒ:₯U ,  ΣvU ,  ⧊t  -ove simboličke oznake su uvjetne i postavljene poradi pojednostavljenja i (hehehe) poradi ilustracije kako bi uzaludno kretenski bio pokušaj uspostavljanja nekakove jednađbe i izračuna nekog njenog pojedinačnog parametra, a čime se od bohra naovamo (skoro150g.) bave znanstveniki (pikirajući na zauzimanje monopolne tezge fizike) s nešto skromnih aproksimativnih (π, c, hubble constant i sl. ...)  izračuna dovoljnih za neš korisnih tehnoloških rezultata koji samo igrom slučaja (ili ti nuždom dinamike procesa svemira) nisu zatukli (od v1 do cerna) civilizacije na zemlji. jednako kao beba pesa dok ganja svoj rep tak se nadobudni teoretičari v. praska bave izračunom apsulutnih totaliteta na temelju djelomične percepcije i mjerenja malog djela (sa puno nepoznanica) nama dostupnog dosega u svemir gdje "pozadinsko zračenje" nije apsulutni gabarit jeke v.praska nego tek frekvencijska informacija nekog možda nebitnog a možda nama superordiniranog 4d procesa.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» NLO video zapisi
» Koji je razlog postojanja?
» Petlja svemira
» Kraj svemira?!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: