Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 WASP,KO SU ONI?

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 20, 2015 12:10 am

Sta mislite o ovoj cuvenoj organizaciji,koja je nastala u puritanskoj mladoj USA drzavi,da li su danas veoma mocni,uticajni i kroje sudbinu vecinu ljudi na svetu,odnosno da li su oni deo NOVOG SVETSKOG PORETKA,odnosno jedni od glavnih ucesnika za ostvarenje istog?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 20, 2015 8:54 am

Ne svijeta toliko, ali SAD-a najviše. Velik dio čuvenih 1000 amerikanaca je "wasp", znači bogati bijelci industrijalci, po vjeri izjašnjeni kao protestanti (kao većina amera).
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 20, 2015 4:10 pm

White Anglo-Saxon Protestant, rekao bih prije klasa  u izumiranju buduči se već 400 godina plode međusobom.

".........
Q. How can you tell when a WASP is dead?
A. He lets go of his wallet.

Q. What does a professional WASP call her boss?
A. Daddy

Q: How many WASPS does it take to change a lightbulb?
A: Three. Two to mix the martinis and one to call the electrician.

Q: Why do WASPs play golf?
A: So they can dress like pimps.

Q. What is the definition of a WASP?
A. Someone who gets out of the shower to take a leak.
........."
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 20, 2015 5:26 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ne svijeta toliko, ali SAD-a najviše. Velik dio čuvenih 1000 amerikanaca je "wasp", znači bogati bijelci industrijalci, po vjeri izjašnjeni kao protestanti (kao većina amera).
Tu sam te cekao Novuse,to je nekada bilo i vecina analiticara danas misle kao ti,ali nije tako,WASP vise ne vladaju USA kao sto to cinili skoro 150 godina,ali su ih skinuli sa trona jedni jos zeznutiji od njih a ti su verovatno najveci neprijatelji celog Covecanstva i rodonacelnici NOVOG SVETSKOG PORETKA.Nazalost danas WASP hteli,ili ne hteli aktivno saradjuju sa ovima sto su ih skinuli sa trona,sto vladaju USA i oko 90 posto danasnjeg sveta.Sto se tice tih 1000 najuticajnijih i najmocnijih Amerikanaca danas,vecina nisu WASP,jedan deo da,ali taj deo je zavisan od onih koji izistinski vladaju USA.Imam jedan post i temu od jenog forumasa iz foruma hr., koji je pobio ustaljeno misljenje da WASP jos uvek vladaju USA a u tom postu i temi se bas pominju tih 1000 najuticajnijih i najmocnijih Amerikanaca danas.


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; uto lis 20, 2015 8:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 20, 2015 5:29 pm

web dust je napisao/la:
White Anglo-Saxon Protestant, rekao bih prije klasa  u izumiranju buduči se već 400 godina plode međusobom.

".........
Q. How can you tell when a WASP is dead?
A. He lets go of his wallet.

Q. What does a professional WASP call her boss?
A. Daddy

Q: How many WASPS does it take to change a lightbulb?
A: Three. Two to mix the martinis and one to call the electrician.

Q: Why do WASPs play golf?
A: So they can dress like pimps.

Q. What is the definition of a WASP?
A. Someone who gets out of the shower to take a leak.
........."
Poznato mi je to,ali to su iskopirali od Mastersa-Izabranih,gde im vera nalaze da budu INCESTOIDNI, u fazonu sve ostaje u familiji,pa tako su i WASP iskopirali njihovu doktrinu,smatrajuci da ce tako u buducnosti biti jos uspesniji.Ali jbg.,to sto je za Izabrane ok,ne znaci da je i za Belce-Anglo Saksonce-Protestante u Americi. ;) .


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; uto lis 20, 2015 5:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 20, 2015 5:43 pm

http://www.forum.hr/showthread.php?t=544110 Evo tog posta,u stvari vise njih od tog forumasa koji je pomno,ozbiljno i jasno pobio ustaljenu tezu da u USA vlada WASP.Da napomenem da je to sajt forum hr.,eminentni sajt koga ovde na ovom forumu generalno veoma postujete. ;) .
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimesri lis 21, 2015 8:45 pm

Ne znam što imate protiv ljudi. Imaju dobrih pjesama.

[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimesri lis 21, 2015 8:51 pm

Ko kaze da imamo nesto protiv a i misli se na ogranizaciju WASP,koja je na neki nacin osnovala USA 1783 godine.A ne na Rock grupu,koja je bila popularna osamdesetih godina.Verovatno je ta grupa dobila inspiraciju upravo od ove ogranizacije,za koje vezu razne teorije zavere,urbane legende i price. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimepet lis 23, 2015 12:57 pm

Hladni je napisao/la:
Ne znam što imate protiv ljudi. Imaju dobrih pjesama.


ima i boljih


[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimepet lis 23, 2015 7:05 pm

Ne sprdajte se sa temom,zna se na sta se tacno misli u kontekstu WASP. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimesub lis 24, 2015 1:33 pm

pa misli kak morisonova interpretacija ima smisla:
"...................Out here we is stoned - immaculate."

Listen to this, and I'll tell you 'bout the heartache
I'll tell you 'bout the heartache and the lose of God
I'll tell you 'bout the hopeless night
The meager food for souls forgot
I'll tell you 'bout the maiden with wrought iron soul

I'll tell you this
No eternal reward will forgive us now for wasting the dawn........ "
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimesub lis 24, 2015 11:31 pm

web dust je napisao/la:
pa misli kak morisonova interpretacija ima smisla:
"...................Out here we is stoned - immaculate."

Listen to this, and I'll tell you 'bout the heartache
I'll tell you 'bout the heartache and the lose of God
I'll tell you 'bout the hopeless night
The meager food for souls forgot
I'll tell you 'bout the maiden with wrought iron soul

I'll tell you this
No eternal reward will forgive us now for wasting the dawn........ "
Ok,hoces reci da su WASP generalno dekadentna,koristoljubiva i negativna organizacija,ili pak gresim?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimepon lis 26, 2015 7:20 pm

je, varaš se . velim ;morisson je u par strofa izvrsno sažeo sve o wasp-u
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimepon lis 26, 2015 7:24 pm

web dust je napisao/la:
je, varaš se . velim ;morisson je u par strofa izvrsno sažeo sve o wasp-u
Znaci nisu web dust.Oduvek mi je WASP bio enigma, kao i Jezuiti,ni smrde,nit mirise.Kao neki neutralci su. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 27, 2015 1:12 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
web dust je napisao/la:
je, varaš se . velim ;morisson je u par strofa izvrsno sažeo sve o wasp-u
Znaci nisu web dust.Oduvek mi je WASP bio enigma, kao i Jezuiti,ni smrde,nit mirise.Kao neki neutralci su. ;) .

-prije bih rekao tragičan lik u drami: "izgradnja novog svijeta"

[i]čini mi se ;blanco; sklon si logičkim iskrivljenjima (neznam da li poradi postcounta,nekog sitnog zadovoljstva manipulacijom,unutrašnje logičke strukture,gena,ili nečeg sedamnaestog....) naime kada je sadržaj kompliciran i analitčki zahtjevan voliš sve pojednostaviti i pošto poto nametnuti neki svoj predviđeni zaključak, a u slučajevima kada je predmet jasno definiran činjenicama ti pribjegneš spekulaciji i cirkularnom dokazivanju (uvelike i mlačenju prazne slame) e kako bi svoj stav pokazao točnim i jedinim ispravnim.  - no ajmo apsolvirati wasp: .....................

stoned immaculate = kamenovani besprijekorni
ukoliko bi odista želio proanalizirati ulogu i poziciju wasp-a bitno je proširiti rakurs promatranja. kao prvo ne radi se o klubu ni o tajnoj organizaciji. dakle, pilgrim-i(hodočasnic), kako se naziva prva generacija engleskih doseljenika na američki kontinet (mayflower je bio 1. od više brodva kojim su došli) htjeli- nehtjeli imali su svijest o sebi i misiji ,koja nije bila samo širenje protestantizma, već i uspostavljanje temelja za izgradnju novog društva>civilizacije>države.
zbog toga važno je utvrditi koje nasljeđe su poneli od doma. među evropskim zemaljama engleska je u najskromnijem obujmu polučila od izdašnih darova renesanse i baroka. imali su samo novčarsko-trgovinsko-pomorske i manufakturne novitete, nešto malo dvojbenih humanističkih dosega (krug oko thomasa morusa), extremno shizoidno kršćanstvo koje se (za podanike kraljevstva)formiralo doslovno prema tome kako se henriku8 dizala kita, ratove za krunu i zakonodavstvo ognja, mača i biblije.
1.i 2. generacija bila je fokusirana na logistku cijelog pothvata kaj je zahvljujući uhodanoj manufakturi,poloprivredi i novčarstvu dost dobro klapalo.
no 3.i 4.generacija već je osim logističkih zadataka i dogmatskih orijentira smjera u bitnom počela osječati i svoje keltske gene pobuđene visonom neba pa i prostranstvom i divljinom novog kontinenta ,a započela je i logstička faza ekspanzije i intenzivnije komunikacije sa ostalim došljacima i starosjediocima. problemi su generirali sumnju, u poduhvat i u snagu svoje vjere. sumnja je rodila paniku, i umjesto elastičnog saživljavanja sa okolinom(čemu su pribjegli naseljenici bogatijeg renesansnog nasljeđa) pilgrimi su pribjegli purifikaciji vjere- no na nesreču poznavali su histeričnu bliskost ognja i mača:prčistiti vjeru paliti se među sobom, prvo su stradali indijansko-keltski mješanci a dalje kak je stihija gibala. ta stigma-prokletstvo postalo je stalan budući pratioc wasp-a ali i sastavni dio prizme kroz koju su ih promatrali ostali sudionici u projektu novi kontinent-nova civilizacija. kao najmanje interesantan moment u cijeloj priči vidim ekonomski aspekt, budući je krajnje logično kako oni koji prvi participiraju u logističkoj uspostavi nekog tržišta a iza sebe imaju solidno novčarsko zaleđe i iskustvo nemogu izbjeći debelo oplođivanje kapitala. eventualno zanimljivim u tom ekonomskom aspektu mogel bi se naglasiti moment ;u namjeri; izuzetno naprednjački i gotovo altrustički imperativ kojim su vođeni u izgradnji sistema američke države i privrede. taj  besprijekorni moment sile u svakom slučaju je zajednički svjesan napor u poništavanju stigme vjerske panike iz kraja prvog stoljeća dolaska američi kontinent. ono prvotno ne baštinjene renesansne elastičnosti i zatvorenost do neobnavljanja genetskog materijala,rekao bih kulminira 20./30-tih.godina 20.st. kada novi tehnološki iskorak ubacuje u igru (novokomponirani) agresivniji i pohlepniji kapital koji je po svojo prirodi beskompromisan do (bola) odsustva morala. ubrzano propadanje wasp-a početkom 20.st svakako možemo promatrati kao i jedan od konstituirajućih elemenata velike predratne ekonomske depresije i od tada wasp više nije jedan od motora američkog privrednog organizma a sa nestankom kennedy-evih wasp nestaje iz povijesti amerike i kao moralna vertikala i tradicionalna vrijednost.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 27, 2015 6:33 pm

web dust je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:

Znaci nisu web dust.Oduvek mi je WASP bio enigma, kao i Jezuiti,ni smrde,nit mirise.Kao neki neutralci su. ;) .

-prije bih rekao tragičan lik u drami: "izgradnja novog svijeta"

[i]čini mi se ;blanco; sklon si logičkim iskrivljenjima (neznam da li poradi postcounta,nekog sitnog zadovoljstva manipulacijom,unutrašnje logičke strukture,gena,ili nečeg sedamnaestog....) naime kada je sadržaj kompliciran i analitčki zahtjevan voliš sve pojednostaviti i pošto poto nametnuti neki svoj predviđeni zaključak, a u slučajevima kada je predmet jasno definiran činjenicama ti pribjegneš spekulaciji i cirkularnom dokazivanju (uvelike i mlačenju prazne slame) e kako bi svoj stav pokazao točnim i jedinim ispravnim.  - no ajmo apsolvirati wasp: .....................

stoned immaculate = kamenovani besprijekorni
ukoliko bi odista želio proanalizirati ulogu i poziciju wasp-a bitno je proširiti rakurs promatranja. kao prvo ne radi se o klubu ni o tajnoj organizaciji. dakle, pilgrim-i(hodočasnic), kako se naziva prva generacija engleskih doseljenika na američki kontinet (mayflower je bio 1. od više brodva kojim su došli) htjeli- nehtjeli imali su svijest o sebi i misiji ,koja nije bila samo širenje protestantizma, već i uspostavljanje temelja za izgradnju novog društva>civilizacije>države.
zbog toga važno je utvrditi koje nasljeđe su poneli od doma. među evropskim zemaljama engleska je u najskromnijem obujmu polučila od izdašnih darova renesanse i baroka. imali su samo novčarsko-trgovinsko-pomorske i manufakturne novitete, nešto malo dvojbenih humanističkih dosega (krug oko thomasa morusa), extremno shizoidno kršćanstvo koje se (za podanike kraljevstva)formiralo doslovno prema tome kako se henriku8 dizala kita, ratove za krunu i zakonodavstvo ognja, mača i biblije.
1.i 2. generacija bila je fokusirana na logistku cijelog pothvata kaj je zahvljujući uhodanoj manufakturi,poloprivredi i novčarstvu dost dobro klapalo.
no 3.i 4.generacija već je osim logističkih zadataka i dogmatskih orijentira smjera u bitnom počela osječati i svoje keltske gene pobuđene visonom neba pa i prostranstvom i divljinom novog kontinenta ,a započela je i logstička faza ekspanzije i intenzivnije komunikacije sa ostalim došljacima i starosjediocima. problemi su generirali sumnju, u poduhvat i u snagu svoje vjere. sumnja je rodila paniku, i umjesto elastičnog saživljavanja sa okolinom(čemu su pribjegli naseljenici bogatijeg renesansnog nasljeđa) pilgrimi su pribjegli purifikaciji vjere- no na nesreču poznavali su histeričnu bliskost ognja i mača:prčistiti vjeru paliti se među sobom, prvo su stradali indijansko-keltski mješanci a dalje kak je stihija gibala. ta stigma-prokletstvo postalo je stalan budući pratioc wasp-a ali i sastavni dio prizme kroz koju su ih promatrali ostali sudionici u projektu novi kontinent-nova civilizacija. kao najmanje interesantan moment u cijeloj priči vidim ekonomski aspekt, budući je krajnje logično kako oni koji prvi participiraju u logističkoj uspostavi nekog tržišta a iza sebe imaju solidno novčarsko zaleđe i iskustvo nemogu izbjeći debelo oplođivanje kapitala. eventualno zanimljivim u tom ekonomskom aspektu mogel bi se naglasiti moment ;u namjeri; izuzetno naprednjački i gotovo altrustički imperativ kojim su vođeni u izgradnji sistema američke države i privrede. taj  besprijekorni moment sile u svakom slučaju je zajednički svjesan napor u poništavanju stigme vjerske panike iz kraja prvog stoljeća dolaska američi kontinent. ono prvotno ne baštinjene renesansne elastičnosti i zatvorenost do neobnavljanja genetskog materijala,rekao bih kulminira 20./30-tih.godina 20.st. kada novi tehnološki iskorak ubacuje u igru (novokomponirani) agresivniji i pohlepniji kapital koji je po svojo prirodi beskompromisan do (bola) odsustva morala. ubrzano propadanje wasp-a početkom 20.st svakako možemo promatrati kao i jedan od konstituirajućih elemenata velike predratne ekonomske depresije i od tada wasp više nije jedan od motora američkog privrednog organizma a sa nestankom kennedy-evih wasp nestaje iz povijesti amerike i kao moralna vertikala i tradicionalna vrijednost.
Bravo za post o WASP-u.Vidim da si dosta upoznatiji u materiju od mene.Smenjujuci WASP sa trona u USA,USA postaje dekadentna,agresivna i beskrupulozna drzava kakva je danas.Taj novostvoreni kapital koji se javlja 20-tih,30-tih godina 20 veka koje si spomenuo,je upravo kapital od do tada relativno skoro pridoslih dosljaka Izabranog plemena i raznih krajeva Evropa,jer su uvideli kako se stvari krecu sirom Evropu i da se siri nacionalna-racio-militaristicka ideologija sa jedne strane,pogotovo posle WW1 a sa druge strane mozda i jos destruktivnija internacionalna-boljsevisticka-komunisticka cizma koja se siri sa Istoka,odnosno tadasnjeg SSSR-a.Pa su brze bolje otisli u Novi Svet-USA,kao jedan vid nove Obecane zemlje,odakle bi trebali poceti da ostvare svoj glavni cilj koji im je jos mnogo davno ostavio Jahve a to je totalna dominacija i kreiranje svog obecanog-izabranog sveta na celoj planeti Zemlji,odnosno buduci NOVI SVETSKI POREDAK.Gresis web dust,ja sam otvoren za nova saznanja od raznih tipova ljudi,cak i ako imaju dijametralno suprotne stavove,principe i razmisljanja od mene,nisam sklon iskrivljenju ili izokretanju cinjenica,informacija,ili stvari u moju korist,vec su to u pravo skloni oni koji kroje NOVI SVETSKI POREDAK danas.Jeste da je verovatno moja mana da skoro za svaku moju stvar zelim da iskazem da je ispravna i da sam u pravu,ali tome sam mnogo vise bio sklon kada sam bio mladji,odnosno u srednjoj skoli.U zadnjih par godina se trudim da saslusam drugu stranu,iako se cak potpuno ne slazem sa njom i trudim se da uvidjam neke stvari,koje su za mene bile nepoznanica,ili suprotne do tadasnjem mojem vidjenju stvari.JEDAN OD MOJIH ZIVOTNIH MOTOA JE ISTINA I SAMO ISTINA KAKVA GOD DA JE,cak ako ta Istina na kraju ispadne totalno suprotna mojim stavovima,principima i razmisljanjima.Dakle WASP je samo kolateralna steta vecih igraca,koji su ih postepeno iskorstili,da bi ih na kraju pustili niz vodu,kao sto izreka kaze ;) .Da za Kenedija,malo mi je cudno to za Kenedija da je bio WASP,posto znam da je Kenedi imao irsko poreklo a Irci su velikom vecinom Katolici i on je jedini do sada USA predsednik koji je bio deklarisani Katolik a WASP su Protestanti,kao sto im samo ime kaze,kako je moguce da je Kenedi bio WASP?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 27, 2015 7:25 pm

ima i škota kennedy. a kaj protestanti nisu katolici ??
 miga no imaš pravo; ovi kennedy-evi se iskrcali u boston tek sredinom 19.st i jesu irska rkt obitelj, tekar činjenica da mu je djed il  tata bio predratni ambasadror usa u uk vleče na wasp. ali prije bi rekao nekplateralne, već žrtve rasne čistoće(svog izabranog obiteljskog hermetizma) i primarne odanosti fanatičnom katolicizmu(protestantizmu).


Zadnja promjena: web dust; uto lis 27, 2015 7:59 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 27, 2015 7:42 pm

web dust je napisao/la:
a kaj protestanti nisu katolici ?? - no imaš pravo; iskrcali su se u boston tek sredinom 19.st i jesu rkt obitelj. činjenica da mu je djed il  tata bio predratni ambasadror usa u uk vleče na wasp.
Otac,koji je bio zesci agitator za rat protiv NSDAP Nemacke,sa druge strane cuo sam pricu,tacnije urbanu legendu,da je taj Kenedijev otac ambasador i bivisi senator imao nekog ujku,koji je bio fundametalni Hriscanin-Katolik i svestenik i koji je osudjivao radnje,stavove i razmisljanje Kenedijevog oca da USA udje u rat protiv NSDAP Nemacke a glavna krinka toga je sto je tvdrio da su Amerika i Nemacka hriscanske zemlje i da je veliki greh da se ponovi situacija iz WW1,da ratuju i ubijaju se medjusobom.Pa Protestanti su otpadnicka frakcija Rimo-Katolicke crkve,koja je nastala u Engleskoj za vreme Henrija 8 u 16 veku,zato sto Papa nije hteo da mu da razvod od njegove zvanicne zene,jer se zaljubio u drugu i mladju zenu.Znao sam da su porodica Bus WASP,da je Tomas Dzeferson bio WASP,pa porodica Adams i Wilsnon su bili WASP,ali za Kenedijeve stvarno nisam znao,moguce je da su bili,posto su se generalno zalagali za konzervativniju,militaristickiju i pravedno organizovaniju Amerika,i ako je ta urbana legenda o tom ujku tacna a WASP su jedno vreme saradjivali sa NSDAP-ovcima-Nacistima u Nemackoj,onda je veoma moguce da su bili WASP.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 27, 2015 8:00 pm

pogledaj ove oglase i adresu vile, djeluje ubjedljivo
[http://www.bbc.com/news/uk-scotland-scotland-business-16184177]
[http://www.realestate.com.au/property-house-wa-port+kennedy-119011811]
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 27, 2015 8:07 pm

web dust je napisao/la:
pogledaj ove oglase i adresu vile, djeluje ubjedljivo
[http://www.bbc.com/news/uk-scotland-scotland-business-16184177]
[http://www.realestate.com.au/property-house-wa-port+kennedy-119011811]
Deluje,ne kazem,moguce je,jer nisam otrpiliko upoznat sa WASP-om i da napomenem,nisam mislio da je WASP organizacija tipa Masonerije,Iluminata,Komiteta od 300,AIPAC,B NAI B RITH,Bilderbeg grupe i Trilatelarne komisije,ZOG i itd.,odnosno latentne i zakulisne organizacije.Pre svega WASP su bili uglavnom transparentni veoma dosledni svojim principima i planovima.nebitno da li su bili pozitivni,ili negativni.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 27, 2015 9:22 pm

evo dobar (stari - iz 2011) citat sa foruma di ameri dikutirayu na temu

CigarGod August 15, 2011, 9:06 am
“this counter culture robbed the wasp society of the best of the best in much the same way the freedom movement we are a part of today is robbing the zionist movement of their young.”
“instead of seeing it as the wasp society loosing power i see it as the intellectual elite of that movement simply expanding into a more universal vision and it is still happening.”
Brilliant observation.
- [See more at[http://mondoweiss.net/2011/08/wasp-society-is-disintegrating#sthash.d0ch0CkL.dpuf]
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimeuto lis 27, 2015 9:31 pm

web dust je napisao/la:
evo dobar (stari - iz 2011) citat sa foruma di ameri dikutirayu na temu

CigarGod August 15, 2011, 9:06 am “this counter culture robbed the wasp society of the best of the best in much the same way the freedom movement we are a part of today is robbing the zionist movement of their young.” “instead of seeing it as the wasp society loosing power i see it as the intellectual elite of that movement simply expanding into a more universal vision and it is still happening.” Brilliant observation. - See more at: http://mondoweiss.net/2011/08/wasp-society-is-disintegrating#sthash.d0ch0CkL.dpuf
Sami Ameri diskutuju o funkcionisanju njihove drzave i kuda sve to vodi,zanimljivo,inace ova informacija se kosi sa nekim mojim uverenjem da su velika vecina danasnjih Amerikanaca klasicni degenerici,koji misle samo na seks,drogu,bahanalisanje i iskoriscavanje drugih.Svidja mi se ovaj deo recenice,robbing the zionist,upravo je ZOG skinuo WASP sa trona u USA.Znaci web dust-e i ti si ANTICIONISTA ? TU PUTA ZIONISM(LIBELARISM-COMUNISM-CAPITALISM) . ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimečet lis 29, 2015 2:50 pm

nono blanco,blanco - opet logiku šarafiš; temeljem svoje interpretacije informacije donosiš zaključak o atributu pružatelja informacije
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimečet lis 29, 2015 6:38 pm

web dust je napisao/la:
nono blanco,blanco - opet logiku šarafiš; temeljem svoje interpretacije informacije donosiš zaključak o atributu pružatelja informacije
Samo pitam web dust-e,koliko sam ja razumeo o cemu se radi u tekstu,ne sarafim ja nista,vec sam samo izlozio neku svoju observaciju na osnovu svega vidjenog i analiziranog.Zato sam ti postavio znak upitnika,da li si ANTICIONISTA,sta je tu lose?Smatram da svaka normalna ljudska osoba danas treba da bude ANTICIONISTA.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitimepet lis 30, 2015 9:55 am

rofl2 pa budući veliš kako radiš na razdvajanju ega od logičkog aparata,to je samo konstruktivna opaska o izražavanju u vidu zaključaka.
na pitanje ovako ću ti odgovoriti: več je prilično jasan ciklički razvoj civilizacija ljudi na planeti zemlji, civilizacije (kao i krupnija bića svemira) implodiraju kada kritična masa preskoči onaj infatezimalno izračunjivi prag. (kako je evolucija ljudskog gena spora i van volje, sve promjen primarno su vezane uz fizički opstanak vrste a ne uz ethos) kod ljudske civilizaije radi se o pohlepi (krščani racionaliziraju svodećičinjenicu na istočni grijeh, budisti na privrženost maya-i, taoisti na balansni manjak yinga .....). znači kada (količinski) koeficient djelatnih srebroljubaca premaši prag moguće kritične mase, lančana implozija civilizacije slijedi. e sad kako će se imenovat i manifestirati (ilumini,nwo, zion, nonzion...)društvo budala koje sjedi na otponcu sasvim je nebitno, ne bi mazal svoje resurse z mržnjom ili već nekim afektom glede njih. eventualno mogu ih u teoriji žalit i prezirat kao [doslovno] krdo majmuna koja :x granu na kojoj svi skup sjedimo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





WASP,KO SU ONI? Empty
PostajNaslov: Re: WASP,KO SU ONI?   WASP,KO SU ONI? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
WASP,KO SU ONI?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: