Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Crvotocine

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake
Broj postova : 977
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Crvotocine   uto stu 17, 2015 7:50 pm

Sta mislite da li postoji ovaj nedokazani,spekulativni,kosmicki aspekt,koji u teoriji sluzi kao precica za prelazenja velikih svemirskih razdaljina?Inace ovaj aspekt se pojavljuje u skoro svim novim SF serijama i filmovima,koji su snimljeni u zadnjih 20 godina.A mozda je Crvotocina upravo jedna od glavnih resenja za kolonizaciju Svemira,ali trenutno smo stotinama a mozda i hiljadama svetlosnim godinama daleko od nje.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Crvotocine   uto stu 17, 2015 7:58 pm

SF
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Crvotocine   uto stu 17, 2015 8:10 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
SF
SF je bio pre 100 godina i kompjuter i avion,pa su danas svakodnevnica.Kao sto sam ime kaze,SIENCE-FICTION,a ne Fantazija.Znaci utemeljeno na mogucim naucnim,u doglednoj buducnosti dokazanim cinjenicima i ostvarljivosti. ;) .
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1624
Registration date : 02.01.2012

PostajNaslov: Re: Crvotocine   uto stu 17, 2015 8:14 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Jedi Mind Tricks je napisao/la:
SF
SF je bio pre 100 godina i kompjuter i avion,pa su danas svakodnevnica.Kao sto sam ime kaze,SIENCE-FICTION,a ne Fantazija.Znaci utemeljeno na mogucim naucnim,u doglednoj buducnosti dokazanim cinjenicima i ostvarljivosti. ;) .

Ne, zapravo to fiction znači da je izmišljeno, ali sa elementima nauke.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Crvotocine   uto stu 17, 2015 8:19 pm

Hladni je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:

Ne, zapravo to fiction znači da je izmišljeno, ali sa elementima nauke.
Bravo,bolje si preformulisao nego ja,to sam i mislio,ali si ti preciznije to objasnio. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Crvotocine   pon stu 23, 2015 8:18 pm

Dajte ljudi,kazite neko svoje misljenje o ovoj temi,da li ima iole potencijala, sansi i mogucnosti da negde u Svemiru,mozda bas blizu nase planete Zemlje,kao u SF seriji Farscape da postoje neotkrivene Crvotocine,kao vid precice za prelazenje abnormalnih svemirskih postranstava,samim tim i mogucnost kolonizacije Svemira?
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

PostajNaslov: Re: Crvotocine   sri tra 27, 2016 9:05 am

Vrijeme je samo dio čovjekovog intelektualnog aparata, način na koji ljudska svijest percipira i tumači događaje.
Teško mi je pojmiti da se u materijalnom fizičkom svemiru može preskakati po vremenskim skalama kao što žaba skače sa lopoča na lopoč.
U nekim drugim dimenzijama, antimaterijama logićno mi je da se svijest može kretati po skali vremena. To smo probali! Preboljeli smo prošlost, pripremili se za budućnost ali sve smo to zapravo ustanovili u sadašnjosti. Pošto proučavam materiju i antimateriju uviđam da u materiji vrjeme teće i nemožeš ga savijati, a u antimateriji vrijeme ni ne postoji!
Sad kad bi se crvotočinom moglo savijati vrijeme, to je svakako na polju antimaterije! I to je moguće već smo rekli. Ali bilo kakvo utjecanje savijanja vremena iz antimaterije na materiju bilo bi popraćeno urušavanjem antimaterije!
Prostor je već nešto drugo. Svemir je prostor. Svemir je energija. Svemir je električni i u njemu dolazi do magnetskih sila-energije, a pošto je moguće savijati magnetno polje moguće je i savijati prostor pošto je prostor energija. A znanstvenici su uspjeli i to. Napravljena je umjetna crvotočina magnetnog polja. Uspjeli su ćak i savinuti zraku svijetlosti.
Znači moje mišljenje je da crvotočinom možemo prelaziti prostor opet u nesavijenom vremenu-skok ili intervalu vremena.
Dobra mi je priča od Steven Kinga-Langorijeri!!!
A ako želiš putovati kroz vrijeme i savijati ga, petljati i rastezati trebao bi se puknut sa čekičem po glavi da ostaneš bez svijesti gdje tvoja svijest ostaje bez intelektualnog aparata!
Naravno ne pokušavaj to sa čekićem ima puno boljih i bezbolnijih načina u kojima možeš nešto i naučiti o sebi i o svemu u ovom 3D svijetu zarobljenom u granicama vremena!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1651
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Crvotocine   sri tra 27, 2016 11:30 am

grga@bizArt je napisao/la:
A znanstvenici su uspjeli i to. Napravljena je umjetna crvotočina magnetnog polja. Uspjeli su ćak i savinuti zraku svijetlosti.

Izvor?
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

PostajNaslov: Re: Crvotocine   sri tra 27, 2016 1:32 pm

http://znanost.geek.hr/clanak/crvotocina-kroz-koju-se-magnetsko-polje-neprimjetno-krece/

Znanost.com

A za savijanje zrake pogledaj dokumentarac o kvantnoj fizici čiji sam link postao pod Bezbroj je puteva ka duhovnosti mislim.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1651
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Crvotocine   sri tra 27, 2016 4:43 pm

thank you!
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Crvotocine   sri tra 27, 2016 5:43 pm

Grgo koliko sam shvatio iz tvog posta,konstatujes da ne moze da se konkrtetno,prakticno i transparentno putovati kroz vreme-vremeplov,vec samo promenom stanja svesti-UMA,opet dolazimo do druge teme.PS:Ima ponovo moja tema o putovanju kroz vreme-vremeplovu,na ovom pdf-u,Astronomija i misterije Svemira,posto vidim da te zanimaju ove teme-aspketi-oblasti,verujem da imas sugestije i u vezi putovanja kroz vreme-Vremeplova. ;) . Sto se tice Svemira,najprostija definicija Svemira je odredjeni oblik postojanja sa svojim odredjenim zakonitostima funkcionisanja i gradivnim elementima,unutar koje se nalaze odredjena nebeska tela-planete,zvezde,stateiliti,komete,asteroidi,galaksije i itd. i odredjenih entieta-bica koje egzistiraju i nalaze se u njemu,sto bi naucnici rekli prostor-vremenski kontinuum.Crvotocine su kao sto i samo ime kaze precice-tuneli-rupe u ovom nasem fizickom Svemiru,koje za sada nema naucno-zvanicno objasnjenje kako se manifestuju u nas fziciki Svemir,ali pretpostavljam da se javljaju pod uticajem interdimenzionalnih barijera(interdimenzionalnog medju-prostora),cuvenog hipersvemira na odredjenoj koordinati-lokaciji-destaniciji u nasem fizickom Svemiru.Ali to nije bas tako jednostavno,verovatno tu ima jos nekih faktora kojih jos nismo spoznali i trenutno su van naseg domena,ali baza je verovatno ta,odnosno uticaj hipersvemira na nas fizicki Svemir.Fora je ta sto prirodnih crvotocina u Svemiru nema mnogo a Svemir je preglomazan za nas pojmove i vecina ih je verovatno vrlo nestabilna za putovanje,odnosno nemaju stabilnu-stamenu-cvrstu strukturu za bezbedno putovanje od jednog odredista,do drugog u Svemiru.

Sto se tice vestacke crvotocine koje su napravili naucnici preko magnetne rezonance-polja,koliko sam ja shvatio iz teksta,to je vrlo nestabilna i mala vestacka crvotocina,ali je ipak veliki uspeh,dokazali su postojanje crvotocina u prirodi u realu-praksi.Samo mi je cudno sto to nije proprceno u svetskim naucnim krugovima i od ociju javnosti,nesto je tu sumnjivo.MOzda svetski mocnici kriju nesto u vezi efekta crvotocina na nas kao vrstu,civilizaciju i kulturu.Ko bi rekao da ce Spanci postici ovakav krucijalan poduhvat.Sto se tice toga da bi vestacka crvotocina bila uspesna,odnosno dovoljno velika i stabilna za putovanje,osim savijanja magnetnog polja,potrebno je detektovati i razclaniti faktore uticaja hpersvemira na nas Svemir,pa sve to zajedno preoblikovati-povecati kapacitet crvotocine za moguce i bezbedno putovanje.Mozda je potrebana cak i neka vrsta C-energije,jer koliko sam shvatio C-energija je dosta uticajan i krucijalan aspekt i faktor u nasem fizickom Svemiru a verovatno i u hipersvemiru,pa u svemu ovome verovatno postoji neka poveznica izmedju crvotocina i C-energije. PS: Po cuvenim SF serijama Stargate i Farscape,mozete imati uvid potencionalnu bazu funkcionisanja vestacke i prirodne crvotocine u nasem Svemiru. ;) .
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Crvotocine   Today at 11:03 pm

[Vrh] Go down

Crvotocine
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.