Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Duck face i trendovi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12331
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Duck face i trendovi   sri vel 10, 2016 7:01 pm

Otvaram ovu temu, ponukana trendovima slikanja mladih djevojaka i žena koje svakodnevno zapažam po raznim profilima, ali u medijima.
Jedan od ovakvih trendova, već je predugo i tzv. duck face. Za one koji ne znaju, radi o namještavanju usana u pačje poze, kao što to radi primjerice Kim Kardashian i ostale starlete.

LINK
http://www.buzzfeed.com/jessicamisener/sparrow-face-is-the-new-duck-face#.sf549AWZ6q

Niti jedan tzv. report iz noćnih klubova danas ne prolazi bez naslikavanja u namještanju duck facea.
Obzirom na sam izraz lica koji je po mom mišljenju izuzetno groteskan, ali i činjenice da mnoge tzv. hrvatske ljepotice (čak i one zrelijih godinama, a ne tek propupale tinejdžerice) propagiraju svoje profilne i ostale slike sa "duck faceom", pitam se u čemu je fora? misli
Čak je i zanimljivo da mnoge žene dobivaju hvalospjeve na račun svoje ljepote, a slikaju se isključivo sa duck faceom koji je u krajnjoj liniji totalno iskarikira lice. Dakle, ne radi se o jednokratnom slikanju iz zafrkancije, nego su takve slike pretežne.

Zapazila sam i da neke moje poznanice već sponatano na svakoj slici rade nešto u stilu duck facea, tj. pokušavaju napućiti usta, a to u konačnici ispada jako neprirodno.

Inače, novi trend slikanja navodno je tzv. riblji zijev.
LINK http://www.vijesti.rtl.hr/tabloid/zabava/1777135/zaboravite-duck-face-jer-u-modi-je-novi-trend-riblji-zijev/

Čudim se da za istim još nisu masovno poludjele naše "in cure", ali se nadam da će isto barem donekle ublažiti svakodnevno prizore duck face sa kojima mediji i osobe koje se vole eksponirati teroriziraju oči.

Da li naše društvo zaista bezglavo pati na trendove, a bez ikakve kritičnosti istih trendova ili je ideal mladim ženama biti copycat i furati se na duckface starleta ili tinejdžerica koje nemaju pametnijeg posla, od naslikavanja od jutra do mraka?
U čemu je ljepota u takvom namještenom izrazu lica? Da li vam smeta masovno naslikavanje i slike sa duck faceom ili ih smatrate privlačnima?

Mene je naprosto umorilo to da već jako dugo na netu nailazim na identične poze koje su masovnim kopiranjem još dodatno počele biti neprivlačne. roll

Zadnja promjena: Athena; čet vel 11, 2016 4:10 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Ispravak)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1835
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Duck face i trendovi   sri vel 10, 2016 8:49 pm

Athena je napisao/la:

Da li naše društvo zaista bezglavo pati na trendove, a bez ikakve kritičnosti istih trendova ili je ideal mladim ženama biti copycat i furati se na duckface starletev ili tinejdžerice koje nemaju pametnijeg posla, od naslikavanja od jutra do mraka?

Oboje.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6326
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Duck face i trendovi   pon tra 03, 2017 11:30 pm

@Athena Mislim da većinom ovo prvo, ljudima je fora nešto i ne razmišljaju previše, a ako je nešto trend, zašto se ne bi i oni pokušali?

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Duck face i trendovi   čet tra 13, 2017 11:32 am

Duck face je kao pokušaj da kameri (gledatelju) pošalješ poljubac. Taj položaj ističe usne i trebao bi biti erotičan. Al nije. Blesav je. Ljudi su idioti. Vidjela žaba gdje konja kuju pa i ona digla nogu. Naime, mislim da duck face može biti efektan ako ga se zna izvesti i ako je u prikladnom kotekstu.
Recimo ovako:

Ali čini se da su mediji učinili svoje. Pogluplili su populaciju skroz. Sve manje ljudi misle svojom glavom. Samo se slijedi nešto što se vidjelo negdje i što je navodni trend. Katastrofa.

Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10245
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Duck face i trendovi   uto tra 25, 2017 11:27 pm

Ja bi rekla da živimo u svijetu koji je otvoren u potpunosti ako imaš internet. Imamo populaciju ljudi koja je odrasla gledajući reality tv gdje glupani postaju slavni zato što su lijepi. I još k tome imaju face i instagram. Savršena mjesta za cvjetanje trendova.. još bolje trendova za koje ne trebaš puno raditi. Odi u wc, ponesi mobitel i napuči te usne zubo Kvantna fizika.
Mislim da je to simptom pomaka društva gdje znanje i tehnika nisu više in već biti slavan i naravno konzumerizam.
Zadnjih par godina dosta gledam You Tube gdje postoji sekcija ljudi koji se doslovno zovu influenceri koji za novac potiču trendove. Tipa: gledaj kako sam sretna, kako sam slavna, kako sam ne znam kaj . duck face.
Klinke to vide, klinke to žele.. žele taj doživljaj da su važni, slavni i relevantni u svijetu gdje su sad odjednom svi takvi i stalno ti to govore da možeš biti.
Jedna stvar kod duck face sada iz moje vizualne perspektive je da ti izduži lice, naglasi jagodice i usne. Jedini problem ako već imaš botoks tamo onda ti to ne treba jer izgledaš ko odcepljivač wc školjki isti rezultat je i ako se praviš da imaš botoks

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6326
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Duck face i trendovi   uto svi 02, 2017 8:19 pm

Mislim da je sva stvar s trendovima ta da ako osoba slijedi trend ima veću šansu naći nekoga, jednostavno iz čisto matematičkih zakonitosti: veći broj sličnomišljenika - veća šansa. Naravno, daleko su duck face i slični od bilo kakve umjetnosti, osim u kontekstu u kojem ih @Alpha spominje.
A za ove influencere koje @Gea spominje ipak prvi put čujem, no imaju mi smisla. Valjda influencer mora biti netko tko je dovoljno pametan da nešto novo smisli a dovoljno glup da ne smisli ništa prepametno kako bi se masama svidjelo. :D

PostajNaslov: Re: Duck face i trendovi   

[Vrh] Go down

Duck face i trendovi
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» The North Face obuca?
» Moje šetnje+oprema
» SoftShell jakna
» Vaše jakne
» Oprema - JACK WOLFSKIN