Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   ned oľu 06, 2016 8:49 pm

Duhovnost nastupa kad smo mućnuli i srcem i glavom, a odgovora s kojim bi bili zadovoljni nismo tamo našli.
Duhovnost je kad promatramo kako se ljudi međusobno ubijaju radi nekih svojih uvjerenja, često čisto plemenskih ili religijskih, a nas to više nije briga, čak i ako nas nekad i jest bilo briga, jer razumijemo iluzornost te pojave.
Duhovnost se događa kad se odspojimo od svijeta u kojem dominiraju vanjska osjetila, neprestano racionaliziranje i intelektualiziranje i kad ispraznimo um.
Puteva prema duhovnosti doista ima mnogo, ali samo u smislu raznih tehnika, jer put prema duhovnosti je zapravo samo jedan, a to je spoznavanje našeg Jastva.
Ja sam Put, Istina i Život.

Dinosaur

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   ned oľu 06, 2016 10:29 pm

Puteva je bezbroj. Cilj je jedan. Spoznaja sebe. Svoje osobnosti.
Oprostiti drugom je lako najteze je oprostiti sebi.
Dal bi se covjek trebo zapitat dal je lud kad si zaželi zatvor?
Nije najgore u zivotu kad prijatelje i obitelj ponizno trazis oprost i pomoc.
Najgore je zivjeti u griznji savjesti kad povrijedis prijatelje i obitelj zbog svog ega.
Nije najgore u zivotu da te pece savijest! Najgore je kad te ne pece!
Prijatelji moji jucer onaj film Let je stvarno pravi prikaz jadnog covjeka kad se ponizi pobjedi svoj ego prizna krivicu ali bude produhovljen i osloboden pa se i u zatvoru osjeca slobodnim. To je duhovnost.
Ja samo zelim da pomognem ljudima koji se osjecaju jadno, izgubljeno, neshvaceno itd... ali mozda nebi trebo jer kako kaze moja zena hranis svoj ego. To je i istina a hranite ga i vi. Niste vi vidjeli konacnicu ne shvacate vi sve i svakoga. Mnogo je nepoznanica i na vasem putu. Budite slobodni i komentirajte moje stavove i misljenja. To ce vas osloboditi. A ne da se bavite preispitivanjem mene ili nekog bokca kojeg je zdesilo nesto i to sve na svojim plitkim zaključcima i teorijama.
Ja nisam ni zatvor ni kola svojeg uma ja sam ja i sjedinjen sam u cijelinu. Ja sam ja od krvi mesa duse i nekoliko kostiju zivim i pustim druge da zive. Ne zelim odvajati dusu od srca. Ali nisam savrsen... niti ne zelim biti. Neki ovdje nisu otvoreni i ja mislim da takvima ovdije nije mijesto ali to je samo moje misljenje.
Duhovnost je sazrijevanje covijeka oca sina i duha.

Neznam sve odgovore ali sve mi je jasno!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1654
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   ned oľu 06, 2016 10:54 pm

Djeluješ iz vezanosti
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   ned oľu 06, 2016 10:57 pm

Prema kome?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   pon oľu 07, 2016 12:30 am

Prema konceptima, kad to shvatiš, moći ćeš ih se rješavati.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   pon oľu 07, 2016 8:30 am

Da. Shvacam. Možda sam ih sam zadao ili stvorio? Ili su mi nametnuti?
 Ovo je moj put i ja cu ga se držati. Ja sam obiteljski čovijek otac muž sin unuk nečak i prijatelj i ja sam poglavica vođa glava i riječ ovog plemena. Dal bi se trebo odljepiti skroz??? Rješiti tih koncepti??? Što ti misliš???
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   uto oľu 08, 2016 8:39 pm

Neces mi odgovoriti????

Moram reci da je hebena ta duhovnost. Hice te sim tam. Svaki dan nekaj novo, nest staro drugacije, citanje, odgovora od svih strana svakojackih, iznenadenja, upoznavanja sebe i drugih, otvorenost, iskrenost, shvacanja, tumacenja.... Gdi je tu kraj??? Ko smo mi i di smo to mi i koji nam je cilj??? Kako nam se to moglo dogoditi i zasto nama???
Hocu sve!!! Sto jos imate??? Sto ce biti samnom???

Uzivam kad si pustim Nirvanu "Unplugged in New York" kao da su svi odgovori tu!!!

Pozdrav svim ljudima dobre volje sa ovog foruma. Ce-4 zakon!!!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 944
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sri oľu 09, 2016 1:38 pm

izgleda pa i nije loše iz različitih kutova razmotriti što duhovnost je. svjesno kretanje prema individualnoj i vrsnoj prirodi višoj i nižoj - hm, zvuči ko čvrsta definicija međutim mi i jesmo svoja priroda nemamo se kaj prema njoj kretati. to bi bilo trčanje u krug kao kad si beba pesa oče ugrist rep pa za epom trči u krug . put iz uma koji nas je zarobio, neznam moguće -ali siguran sam kako i samo prakticiranje duhovnosti (iako još uvijek neznam što je?) može biti zatvor koji izolira individuu od svijeta i ova ima osječaj da buja, zrije, saznaje a u biti sve skup niš koriisti ,za svijet, okolinu, bližnje, civilizaciju...
oblik sazrijevanja ljudskih bića - to je široki kut gledanja i takova početne teza mi se vidi dobrim prilazom preciziranju suptancije i kauzalnosti (razloga) duhovnog.
hebena - he he, to bi joj mmogel biti jedan od debljih atributa.
neko je neš napred i karmu umješal, štovoše karmičku ispravnost. bez veze - karma nema atributa ispravnosti/neispravnosti dobra/loša, štoviše uopće nema atributa, nužda je njena supstancija.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   čet oľu 10, 2016 10:27 am

Duhovnost je stanje svijesti u kojem se čovjek predaje razvoju vlastitog duha, kroz vjersku posvećenost Bogu.
Tako kaže wikipedia. Ok zašto mora biti kroz vijersku posvećenost Bogu? Zašto nebi rekli Duhu.
I zašto to nebu bilo kroz posvečenost Prirodi? Ili svojim talentima za dobrobit svega oko nas?
Kad progooglaš duhovnost svi se opet trgaju da dokažu da je duhovnost jedini put kojega pružaju njihova uvjerenja! Nametanje autoriteta!! Kao što je bilo i s Vjerom!! I onda će opet završiti kao u današnje vrijeme! Manipulacija nad ovćicama. A enciklopedija kaže da su ovce kao vrsta životinja sisavaca jako jako glupe ili malo pametne. Pasu travu, razmnožavaju se samo da bi na kraju bile oderane i pojedene.
Dal je covjek skroz produhovljen ili je samo na dobrom putu ako izabere neku religiju(opet autoritet a tu nema slobode)???
Kao zajednički nazivnik duhovnost obuhvaća sve ljudske djelatnosti koje su usmjerene prema nematerijalnom duhovnom području (najčešće vjerske naravi), premda može obuhvaćati i umjetničkostvaralačko djelovanje.
Hm kažu babe da dođem u crkvu slušati popa i pomolit se bogu i da ču osjetiti duhovnost jer su one sve produhovljene i zato se mole Bogu. A šta su onda kad izađu is crkve i počnu ogovarat jedna drugu?? Pa ne živi se duhovno samo u crkvi! I zašto samo u crkvi. Kakve gluposti!
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 328
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   čet oľu 10, 2016 4:40 pm

U  "spoljasnjem" bezbroj objekata i formi, u "unutrasnjem" bezbroj misli, osecanja, telesnih senzacija.
I ko/sta je to sto se tu bavi duhovnoscu?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   pet oľu 11, 2016 12:29 pm

- tautologija da je duhovnost ono što se bavi duhovnošću nebi nam baš proširila vidike, međutim ovo je dobro pitanje - kao da uspostavlja novi široki kut promatranja: dohovnost kao procesuiranje veza i uzajamnih odnosa > U  "spoljasnjem" bezbroj objekata i formi, u "unutrasnjem" bezbroj misli, osecanja, telesnih senzacija.<
- definiranju duhovnosti kao stanja svijesti kada se mističnom praksom(religioznom,umjetničkom,mantričkom ili već ...) spoznaje esencija postojanja i razloga za isto ne bi se priklonio iz 2 razloga. glupo mi zvuči da svijest ima stanja, stanje je atribut materije. svijest je nematerija generirana elektromagnetskim silama u živoj materiji ( stanicama ljudskog bića), eventualno bi mogli spekulirat pa je svijest suptilno stanje materije pa bi duhovnost bila posebno stanje suptilnog stanja materije (no to bi već bila teška debilana). i drugo to bilo samo redukcija  jedne univerzalne koncepcije svijeta i svemira na tehnike - kako to mow fino veli:
MoW je napisao/la:
Duhovnost nastupa kad smo mućnuli i srcem i glavom, a odgovora s kojim bi bili zadovoljni nismo tamo našli.
Duhovnost je kad promatramo kako se ljudi međusobno ubijaju radi nekih svojih uvjerenja, često čisto plemenskih ili religijskih, a nas to više nije briga, čak i ako nas nekad i jest bilo briga, jer razumijemo iluzornost te pojave.
Duhovnost se događa kad se odspojimo od svijeta u kojem dominiraju vanjska osjetila, neprestano racionaliziranje i intelektualiziranje i kad ispraznimo um.
Puteva prema duhovnosti doista ima mnogo, ali samo u smislu raznih tehnika, jer put prema duhovnosti je zapravo samo jedan, a to je spoznavanje našeg Jastva.
Ja sam Put, Istina i Život
.
- pak, kod usvajanja tog kuta prilaženja duhovnom (koji sadrži širnu bez presedana) problematična mi je  ta personalizacija kroz isusa (on naime veli: ja sam put,istina,život i uskrsnuće). cijela priča svela bi se na "dva slova" bit priče i razlog priče: prihvatiti da smo isus. to mi je preodkačeno.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   pet oľu 11, 2016 1:52 pm

Da, web dust, ali ne mora ti biti ništa problematično, sjeti se samo da to što "znamo" od Isusu, o onome što je "rekao" može biti toliko daleko od istine, toliko izgubljeno beskrajnim prepravljanjem spisa, da je sigurno da to što čitamo nema veze s vezom.

Recimo koncept Otac, Duh Sveti i Sin se tumači u Bibliji i od Crkve na jedan način, a baš ako čitaš sutre, shvatit ćeš da to ustvari je isto što i koncept Trikaye, tri realizirajuća tijela, no Budisti su to puno dublje proučili.

https://en.wikipedia.org/wiki/Trikaya
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   pet oľu 11, 2016 3:37 pm

u obadva slučaja problematično je što bi duhovnost bila prihvačanje dogme i odgovarajuća ritualna praksa, to mi zvuči preskromno i za svijest i za "duhovnost". istina bog praktičnost takvog uvida uvažava ljudska zanimanja tipa duhovnik i dušebrižnik. no nekako mi u tome nema duha, ni dohovitosti a ni duhovnosti - što neznači da razmišljam ispravno i u dobrom smjeru.
možda je duhovnost samo pojmovni anakronizam iz vremena kada su ljudi iz sfere dogmi i ritualnih praksi bili nosioci i pismenosti i plemenitih etičkih normi i spekulativno-znanstvenog razmišljanja.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 328
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 12:29 pm

Neke stvari volimo.
Neke cak i obozavamo.
Obozavati je interesantna rec, znaci snazno voleti ali i o-bozavati nesto, o-boziti, uciniti
nesto Bozanskim.
Ako  nameri i mentalnom usmerenju ka Bozanskom pridodamo otvaranje Emocionalnog Centra tada
ce se Bozansko "spustiti", prekriti i uci u nas svet i ... oboziti ga. I nece biti nijednog dela bilo cega koji je manje Bozanski od bilo cega drugog cak i od Celine.
Tako rec Obozavanje sadrzi u sebi i Cilj i Nacin.
Neki to zovu Devocija.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 4:33 pm

web dust je napisao/la:
u obadva slučaja problematično je što bi duhovnost bila prihvačanje dogme i odgovarajuća ritualna praksa, to mi zvuči preskromno i za svijest i za "duhovnost". istina bog praktičnost takvog uvida uvažava ljudska zanimanja tipa duhovnik i dušebrižnik. no nekako mi u tome nema duha, ni dohovitosti a ni duhovnosti - što neznači da razmišljam ispravno i u dobrom smjeru.
možda je duhovnost samo pojmovni anakronizam iz vremena kada su ljudi iz sfere dogmi i ritualnih praksi bili nosioci i pismenosti i plemenitih etičkih normi i spekulativno-znanstvenog razmišljanja.
bas bi čovjek u duhovnosti trebo odbaciti ili riješiti se koncepti i autoriteta. kako mi je rekao neko od vas maloprije. Prihvačanje dogmi bi bilo da prihvačamo objašnjenja za ono što prolazimo i opet stajemo u tami i capkamo u nepoznatom. Možda i neke dogme točno opisuju duhovnost. Ali kad sa nebesa duh sveti spusti se u nasa srca u našu svijest u naš um teško da čemo nači riječi da opišemo svoju duhovnost i svoju ispravnost nekom drugome i da će ju on prihvatiti zdravo za gotovo osim ako mu nismo nekim postupkom ili manipulacijom nametnuli, a to opet nije duhovno i nije bit duhovnosti!
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 5:38 pm

vidi,Grga,trebas se rjesiti svega sto nije Duh,ako je Duh nesto od cega se nemres sustinski i u Stvarnosti niti udaljiti niti mu se vratiti (iako ti izgleda u Iluziji da se udaljavas i vracash)...

Predanost je jedna od dvije kljucne osobine,predanost predstavlja zensku osobinu,Boginju u Tebi,koja se otvara,nestaje,da bi se makle kocnice i da bi se Iluzija srushila u Spoznaji i da bi upoznao Iluzorne djelove sebe.Ako nisi predan,jednostavno si zatvoren,ogranicen,i u domenu Smrti,rodjenja,umiranja i slicno.

Medjutim,sama predaja nije dovoljna,sta vise moze biti fatalna, jer se mozes otvoriti necemu i onda se tu zapetljati,zato ti treba druga osobina,muska osobina nechega Razlucivanja,Viveke,sa kojom mozes da Vidis sta je to cemu si se otvorio,da dobijes Uvid u to,da razgranichis sta je tu sta.

Zene imaju problem da im fali Razlucivanja i emocije ih sjebu na putu,dok je kod muskaraca suprotno,a na kraju moras imati obje osobine i Osvjestiti i spojiti oba aspekta Bica,Muski i Zenski,a uporedi naci Duha koji nije ni muski ni zenski.

U tom smislu,ako definisemo Duha kao nesto Nerodjeno (nema koordinate vremena),Nelokalno (nema koordinate prostora),Nedualno (nema odnosa subjekat i objekat,sve je Jedno),onda je SVAKO djelovanje iz toga Stanja il te Spoznaje DUHOVNO,al ne mozes suditi po formama dal je onda neko Duhovan/ispravan,jer Duh nema formi i forme su ogranicene i moras imati otvorene neke dublje Ochi da bi to vidio,neke Ochi koje mogu da Vide iza formi...

Duhovnost je kad Vidish Isusa,Babajija,Krishnu i ostale manijake u njihovoj Velichini al imas dovoljno Muda,Spoznaje i Mudrosti da djelujes kroz svoju Dharmu,svoj Zivot,svoje Bice,da budes samostalan i da samostalno donosis odluke,da im se ne shupkash,nego da Ratnicki radis to sto treba da radis il sto izaberes da radish...

Ona druga tema o Volji je sustinski povezana sa takvim djelovanjem,jer objasnjava nekakav napredan model,ne prica samo o Spoznaji Duha nego o djelovanju kroz nedjelovanje iz Njega,to je kljucna stvar.Djelovanje kroz nedjelovanje je Duhovno djelovanje,a to moze samo neko ko je dobrim djelom nestao u temelju Djelovanja/Volje sto i predstavlja Duh onda.

@Web..."dohovnost kao procesuiranje veza i uzajamnih odnosa > U "spoljasnjem" bezbroj objekata i formi, u "unutrasnjem" bezbroj misli, osecanja, telesnih senzacija.< "

Kad Vidish taj svoj temelj kojeg mozemo zvait Duh,onda vidis da su unutrasne i vanjsko bukvalno,ne metaforicki,Nedualno Jedno,da nema razlike,da je osnovna supstanca od koje nastaju materijalne cestice ista osnovnoj supstanci od koje nastaju misli,emocije i svi karmicki agregati,a trazenje uzroka i posljedica izmedju njih je nekakav jako duboki nivo,nivo Kauzalnosti pojava i formi...

"- definiranju duhovnosti kao stanja svijesti kada se mističnom praksom(religioznom,umjetničkom,mantričkom ili već ...) spoznaje esencija postojanja i razloga za isto ne bi se priklonio iz 2 razloga. glupo mi zvuči da svijest ima stanja, stanje je atribut materije. svijest je nematerija generirana elektromagnetskim silama u živoj materiji ( stanicama ljudskog bića), eventualno bi mogli spekulirat pa je svijest suptilno stanje materije pa bi duhovnost bila posebno stanje suptilnog stanja materije (no to bi već bila teška debilana).""

Svjest,bash Svjest,dakle Jedna svjest u kojoj se svi vrtimo i svi svemiri se vrte,nema stanja,ali se nasa lokalna Spoznaja te nelokalne Svjesti uvjek desava u skokovima,a izmedju dva skoka je uvjek neko stanje koje se moze opisati parametrima,pritom tu jos ne pricam o Duhu (sto je meni temelj Uma/Volje),nego o Svjesti,pasivnom bitku u kojem se vrte svemiri...

"svijest je nematerija generirana elektromagnetskim silama u živoj materiji",ovdje ti prakticki kazes da EM talasi generisu Svjest,sto je opet debilana ili si mislio mozda suprotno??
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 5:41 pm

Za to zadnje,hocu reci da je debilana svakome ko se bavi Svjescu i iskusava je,dok sa druge strane vecina nauka zeli prikazati kako neuronske mreze na kvantnom nivou stvaraju Svjest pa onda njima to nije debilana.....
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 6:21 pm

Neuronske mreže bi možda korektnije bile opisane kao antene nego kao procesori. Antene koje služe za percepiju Svijesti
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 6:59 pm

hm,da al one osim sto su antene su i procesori,al specificni procesori...ako si ikad pravio vjestacke neuronske mreze u nekom programu il cito kako se prave,kapiras o cemu se radi.Neuronske mreze jednostavno gomilaju same sebe i ojacavaju neke linkove ka neki nacinima djelovanja, jednostavno jer ih pumpas da to rade,dakle ne ne kapiraju one uvjek veze izmedju uzroka i posljedica,al kapiraju kakav output da daju na neki input.

Ljudi npr reaguju i svasta rade bez da kapiraju logicki sve relacije,jednostavno povezu odredjeni set inputa i outputa bez da ih detaljno poznaju.Zato su one odlican alat (pricam o vjestacnkim NM) da rjesavaju problem dje ti treba output na neke inpute al ne znas funkciju i zakone koje povezuju input i output.

Sto se tice percepcije Svjesti,to da,ok,al se mislim samo odnosi na fizicku percepciju Svjesti.Temelj percepcije svejedno nije nesto fizicko,kao sto ni Svjest nije.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 7:02 pm

Sad nesto sto pisem,cu malo istrazivati neke teorije o temelju neuronskih mreza,naleceh usput na jednu zanimljivu od Rogera Penrosa,onog fizicara,stara teorija,al jos uvjek aktivna...

Discovery of quantum vibrations in 'microtubules' inside brain neurons supports controversial theory of consciousness....

Roger Penrose
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 8:01 pm

- hm, duhovnost kao dijalektička apsorpcija nečeg što je svjest duha koji apsulutno drži koordinaciju svih partikularnih kauzaliteta. moglo bi se reći pa je to novi kut u prići, no meni više liči ne redukciju "isusovog kuta" na šiljati kut gledanja. kaj se tiče debilane oko el.magnetske transmisije informacija kroz moždanu koru, da baš tako tvrdim - bez te kemijske i fizikalne činjenice, pojedinačne svijesti ljudskog bića nebi bilo.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 8:12 pm

bez toga ne bi bila moguca fizicka lokalna manifestacija i samo-percepcija Svjesti,ak na to mislis,onda ok.

Poenta je dakle,da je Svjest jedna,i da nije u tjelu,nego sva tjela i cjela fizicka stvarnost vibrira u jednoj Svjesti.Onda trebas imati neki aspekt sa fizicke razine koji ce da propusta kroz sebe tu Svjest i da nesto lokalno i korisno radi sa njom,i od tuda nervni sistem (odnosno bilo sta sto neki zivi organizm koristi ,ne mora biti komplikovan nervni sistem,neg npr sistem amebe isto to ima)...

[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 8:40 pm

baš dobro kaj insistiraš na svijesti. vjerujem da bi nešto brušenja oko utvrđivanja fenomena svijesti moglo priidonjeti približavanju i otkrivanju novih rakursa na "puteve duhovnosti". u principu me u ovoj priči interesira partikularna svijest i partikularna duhovnost. zasada bi varijante oko apsulutnog duha ostavil hegelu on je to ipak izuzetno solidno obavil.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 9:04 pm

ma zajebi hegela,ovo je totalno drugi kontekst :)

Kad podjes u apsorbciju Uma,vidis,postanes,bez dvojbe,bez misli Jedno sa Svjescu i jasno bez greske Vidis da nije u tvome tjelu niti mozgu,i da ne postoji vise tih Svjesti,nego jedna Svjest prosijava kroz sva tjela lokalno.Duh o kojem ja pricam je nivo nakon toga i tice se realiacije temelja Uma/Volje kojeg ja zapravo mogu zvati dusha,a Duh je nesto jos "vise" onda,nesto kao Relativni Apsolut,Ja na svim najdubljim nivoima,Boginja,Bodhisatva,Purusa,Personalizovani Bog,al to je sad nebitno (al opet i nije,jer ak me sad neko pita,upravo je ta veza sa tim djelom najbitnija,i ona nas pokrece il "stvara" i dava nam individualni shmek,dok su Svjest i temelj Uma nekakvi Apsoluti koji su uvjek isti).

To sve direktno mozes vidjeti i iskusiti,a hegel ne prica o tome tako,nego mlati filozofsku praznu slamu.

Drugo,ti modeli mozga se u konacnini zasnivaju na kvantnim fenomenima,a tu se jasno vidi da nelokalnosti postoje i da su ugradjene u fizicki svemir a da su lokalnosti samo prividi.Ako pod partikularnom Svjescu mislis na lokalizovanu samo-percepciju nekog elementa sebe (fizickog,astralnog il kauzalnog),onda ok,to se poklapa sa mojim nekim terminima.

ta samo percepcija dozivljava klimaks nekakav kada Svjest percipira samu Sebe u samadhiju i Ja Jesam stanju,dok mimo toga ta samo-percepcija moze biti i kada fizicki element percipira samog sebe il astralno dio,il astralni percipira fizicki i kauzalni,il kauzalni percipira oba i samog sebe i samu svjest,dakle tu se postavlja jebeno pitanje gdje je temelj percepcije,jer se vidi da svaki taj dio koristi nekakvu percepciju i to uglavnom kroz dualne odnose,dakle neki dio,npr fizicki je Subjekat koji percipira neki objekat (npr astralni dio),dok u samadhiju nema te dualnosti,nego Ja Jesam ,bez subjekta i objekta.

Problem sa time zapravo nije problem nego je to relativno nisko postignuce na Putu i jos uvjek jako daleko od spoznaje temelja percepcije koji je temelj Uma/Volje.To je isto komplikovano pitanje,i ako cu ici citirati neke spise o percepciji,gdje sam neko vrijeme detaljno citao teorije iz psihologije o percepciji,sve je to smjesno i presmjesno u odnosu na model kojeg Shakyamuni Buddha eksponira u Surangama Sutri (i generalno 90 pitanja koje se vrte na forumima su tu odgovoreni,al niko nema vremena da to procita detaljno a misli da kapira nekog kurc@ o Buddhi),jer taj temelj Uma/Nirvana/Tao/Dharmakaya/Prajna Posmatra preko nevezujuce Mudrosti CHAK i temelj Percepcije,a temelj percepcije je Svjest,i to je jedna od par karakteristika Svjesti,Svjest dakle ima karakteristiku da samu Sebe percipira a potom i svaka vibracija u Svjesti takodje (vibracije su forme u Svjesti,sav gradivni materijal,pa tako i mozak).To dalje objasnjava kako to Buddha razdvaja temelj Uma i Svjest,jer po njemu nisu isto,a meni iskustvo takodje to pokazuje,da nisu isto.

Znaci temelj Uma moze da Gleda kroz Svjest i karmu u njoj.Imas pet percepcija povezanih sa pet chula,gdje se sam cin percepcije ne mjenja nikad,mjenjaju se objekti cula i samo stanje cula (npr bolest oka,unistenje uva il unistenja zona u mozgu i korteksu),a iza tih pet cula je temelj Percepcije,gdje Buddha cak opisuje uvrnute stvari tipa da iz toga temelja Percepcije Uvo moze da Vidi,Oko da cuje i slicno jer i svjetlost i zvuk su samo vibracije u Svjesti.

Al nista od toga nije temelj Uma,a ak mene neko nesto pita,realizacija Toga i djelovanje iz toga je Duhovnost,i dolazak do Toga uvjek ukljucuje Predaju Volje svome Duhu iznad astrala,Andjelu,Bogu/Boginji,kako god to oce neko zvati...Al uzasno su suptilne stvari....

[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   sub oľu 12, 2016 11:47 pm

Morat ću još dosta toga pročitat naučit i spoznat. Interesantno je da sam doživel komu, stanje blizu smrti stanje kao da spavas a tjelo ti je isključeno i mozak iskljucen od vanjskog svijeta. Doživio sam i smrt iako klinička ali smrt. Znači mozak nije proizvodio nikakav napon. Koma kao koma mogao bi reči kao astralno stanje samo bez rasporeda, prostora, vremena i sadrzaja sve o čemu pišete. Uvidio sam sličnost.
E sad to budenje iz smrti kad dolaziš k svijesti i kad ti mozak nije izgubio memoriju i sve zive softvere koje imaš instalirane mogao bi usporediti sa resetiranjem pc-a. Zamislite osječaj kad mozak radi bez opterečenja bez smeća bez blokada. Sistem se ponovno diže i slaže si radni program ispočetka u jako kratkom vremenu u odnosu na čitav život i to sa nijednim izgubljenim podatkom cak radi i sa podatkima koji su se skrili u podsvijest i do njih inace nismo mogli doč.  Osim oko 10 sekundi prije sudara se nemogu nikako sijetiti. Osječaj je čudan ispočetka kao halucinacije neshvatljivo ali onda se sve slaze. I u tom preljepom trenutku sjetio sam se kako bi rekao prijašnjeg života i mislio sam si o kako sam mogao biti tako glup. Nešto kao da uzmeš dmt i shvatiš sve i svoje svojstveno ja. Svoje loše postupke najviše. I postaneš ih svijestan. Uvidiš svoje krivice koje nisi priznao nikom pa čak ni sebi i držao si ih zatočene u svojoj potsvjesti. Pa sad shvatiš da si kriv oprostiš si. Nešto kao čiščenje savijesti. Hehe. Sve šta mi je u glavi posloženo i kako sve vidim. Ne mogu se prikloniti niti jednoj religiji niti jednom shvačanju jer sam sve spozno sam. I posto sam tvrdoglav. I ne mogu jednostavno sljediti niti jedan autoritet. Jedino uviđam ispravnost ko i Isus Buda Indijanci i ini... 

Nebaratam izrazima i frazama koje vi upotrebljavate ali pomalo vas sve shvačam jer učim.
Nisam stao sa buđenjem još sam u fazi buđenja i stvarno mislim da me uz dobar put i vodstvo moze odvesti jako jako daleko. Tamo gdje nijedan čovijek nije bio ali bi trebao biti. 
Pošto sam PTSP-ovac, anksiozan, neuracunjiv i jako emotivan trebao bi piti hrpu ljekova koji mi pomažu naravno kad te umrtve da se nemožeš pomaknut i nemožeš puknut ni razmisljat ni nista. Tako nemozes ni raditi sranja. Ja ne pijem ljekove. Ja pušim gandju i ona je uistinu spas za mene. Pošto nemogu doč do nje sam tak. Ipak moram posegnut za ljekovima. A kad ne pijem ni ljekove dolazi do sloma i do te moje duhovnosti. Pa sad neznam vise ni da je to duhovnost ni da sam na pravom sajtu. Znam samo da me ne diraju ni vasi losi komentari niti se bojim sto cete reci jer znam da postupam ISPRAVNO. Spalite me na lomaci. A ja cu sad da spalim jednu lomacu ubicu. I mozda se vidimo negdje u astralu!
Hvala na strpljenju i razumjevanju.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Today at 9:48 am

[Vrh] Go down

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» poezija, proza, misli