Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake
Broj postova : 1026
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   pet svi 26, 2017 11:46 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Nepotrebno jer nema tu nikakvog iskustva. Samo pričanje. Treba se okrenuti unutarnjim svemirima i spoznati prirodu postojanja. Gdje se mi nalazimo u svemu tome, gdje je Zemlja, gdje je Svemir u svemu tome. Ima li razloga vjerovati da je netko stvorio svemir za neku svrhu. Da li je postojalo neko usmjeravanje života da se dođe do konačnog proizvoda (naše fizičko tijelo) ili je tek sve slučajnost evolucije. Itd. Itd.

Novuse Metafizika,cak i najnovija istrazivanja kvantne fizike govore da ipak ima indicija postojanja Kreatora-Tvorca-Boga,iliti vrhovnog bica.Dakle potencionalno ima itekako razloga da je neko stvorio Svemir za neku svrhu a mozda jedan od razloga smo upravo mi Ljudska bica,planeta Zemlja i cela LJUDSKA ZIVOTNA FORMA u celom nasem Svemiru.I pricanje moze biti konstruktivno,nije bio nemali broj primera kroz Istoriju,da se preko konstruktivnog dijaloga dodje do krucijalnih resenja i poduhvata.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1806
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   sub svi 27, 2017 10:37 am

Baš i ne govore. Jedino ako misliš na Hindu termin Brahman, tj. Ultimativnu Realnost i Praiskon svih realnosti (Astralna, Kauzalna, itd.).
Ali ja nigdje nisam ikakvog Kreatora spominjao.

No moram priznati da u zadnje vrijeme malo drugačije gledam kreaciju ovog svemira i njegovog "kreatora".
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   čet lip 01, 2017 9:51 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Baš i ne govore. Jedino ako misliš na Hindu termin Brahman, tj. Ultimativnu Realnost i Praiskon svih realnosti (Astralna, Kauzalna, itd.).
Ali ja nigdje nisam ikakvog Kreatora spominjao.

No moram priznati da u zadnje vrijeme malo drugačije gledam kreaciju ovog svemira i njegovog "kreatora".

Ako postoje Mirocuvari-Sabejsani onda postoji i Bog,AMIN.Ako ne postoje,onda uvek postoji nada, ;). Ima indicija u kvantnoj fizici,gde najnovija hipoteza kaze,da bi neka cestica,entitet ili telo postojalo,mora biti posmatrano,praceno i mereno od strane nekog spoljnog faktora,sto sugerise u postojanje nekog spoljnog faktora-vrhovnog bica,iliti Boga-Kreatora-Tvorca.Znam Novuse da nigde nisi spomenuo Kreatora-Boga-Tvorca,niti svoj stav,rezon i princip o tome.Ali i bez toga,provalio sam izmedju redova tvoj stav,rezon i princip u vezi pitanja Boga-Tvorca-Kreatora,ti si agnostik Novuse,jesam li u pravu? ;) .Kako drugacije,mozes li da pojasnis malo Novuse?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1806
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   pet lip 02, 2017 8:31 am

Ne nisi u pravu, pojasniti ću ukratko. Ja znam da postoje bića van vidljivog spektra, vjerojatno tako postoje bića koja bi mogli smatrati bogovima, ali isto tako bi van svega toga, van svih realnosti, korijen bio ono što sam rekao, Brahman.
No u zadnje vrijeme razmišljam da je svemir zbilja simulacija koja se vrti na nekoj vrsti astralnog artefakta i da ga je pokrenulo biće koje je de facto "vrag". Hrvatski yogi Danijel Turina se voli igrati s tom idejom i to je ono o čemu je dosta pisao na svome blogu.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 445
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   pet lip 02, 2017 6:12 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:

... Ima indicija u kvantnoj fizici,gde najnovija hipoteza kaze,da bi neka cestica,entitet ili telo postojalo,mora biti posmatrano,praceno i mereno od strane nekog spoljnog faktora,sto sugerise u postojanje nekog spoljnog faktora-vrhovnog bica,iliti Boga-Kreatora-Tvorca.

Dobro receno i jos kada bi taj princip primenio na Mediterana B. onda ne bi morao da cekas potvrdu kvantnih fizicara.

Kvantna fizika otkriva znanje staro mnogo milenijuma.

I medju praistorijskim ljudima koji su ziveli jos u pecinama verovatno je bilo onih koji su imali to znanje jer za doci do njega nisu potrebni nikakvi Cernovi, ni integralni i difercijalni racun, nikakvi metrovi, teleskopi i mikroskopi. Sam covek je dovoljan.

Oni koji zure u Svet trazili su njegov Izvor, trazili onog/ono/  koji ga Posmatrajuci cini postojanim. Nazvali su ga Bog, Kreator, personalan ili ne, kako ko.

Drugi bi zaronili u Sebe, nalazili Posmatraca, razumevali da sve sto mozes da posmatras nisi TI i preko njega otkrivali tog istog Boga.

Spoljasnje/Unutrasnje je samo par polariteta pa zato  iluzija, iluzija koja hrani nas dualni svet.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Riba

Male
Pisces Goat
Broj postova : 138
Registration date : 15.12.2016

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   pon lip 05, 2017 4:05 am

Jači je onaj Bog u tebi od onoga Boga vani
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   ned lip 11, 2017 8:38 pm

Otisli smo predaleko od teme,ali cuvena Dekartova corgito ergo sum bi mozda stavila tacku po pitanje najzeznutije teme, pitanje o stvarnosti,postojanju i stvaranju,samim tim i pitanju Boga.Ali ipak to je samo filozofsko neopipljivo,ne konkretno i ne direktno resenje.Novuse verujem postoje bica van naseg dometa opsega,spektra iliti opsega,ali nazalost nasim trenutnim razvojem smo daleko od njihovog dokazivanja.Mozda cemo jednog dana otkriti jednu vrstu takvih bica,pre svega mislim na one koje egzistiraju na visim nivoima postojanja(astralnom,kauzalnom i itd.),ali bi trebali da budemo civilizacija tipa 2,ali tog stadijuma smo daleko bar minimum oko 2300 godina.Dok interdimenzionalna bica verovatno nikada necemo otkriti,pre svega zbog dimenzionalne barijere.Bolje se vratmo necemu iole potencionalno opipljivom,kao sto su Svemir i potencionalne civilizacije u njemu,konkretno o Humanoidnim,iliti Mirocuvarima-Sabejsanima,jeste abormalno mala verovatnoca da oni stvarno postoje,cak nije nista mnogo veca verovatnoca da uopste postoji Humanoidna-vanzemaljska civilizacija negde u Svemiru,ali nada umire poslednja,vera,masta,intuicija i Metafizika su cudo. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 1311
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   sri lip 14, 2017 8:15 am

:D  scratch mediterano evo moždak tvoji sjebasjajni počeli šljakat na napretku zemljana pa
usisivaju "larve" i ostali suvišak sa astrala
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima   

[Vrh] Go down

Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» prvi nož.....camp knife
» prvi vrganji ikada