Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ljubav

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
lastlove
Stanica



Male
Taurus Dog
Broj postova : 24
Age : 53
Registration date : 19.04.2016

ljubav Empty
PostajNaslov: ljubav   ljubav Icon_minitimečet tra 21, 2016 4:07 am

[Vrh] Go down
lastlove
Stanica



Male
Taurus Dog
Broj postova : 24
Age : 53
Registration date : 19.04.2016

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimečet tra 21, 2016 4:08 am

ljubav je kad zadrhtim umom za nju tu zenu
[Vrh] Go down
lastlove
Stanica



Male
Taurus Dog
Broj postova : 24
Age : 53
Registration date : 19.04.2016

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimečet tra 21, 2016 4:12 am

i ne pricam o eudepsovom kompleksu il volt majku no zene i jednu zenu-mi muski vi zenski pa sta nam Bog da al sudeci po politickim osnovima povampirujuce ndah iz kolevke uce hrvate da mrze srbe-ja sam polutka _oce li me mrzeti obe strane?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimečet tra 21, 2016 8:39 am

lastlove je napisao/la:
iz kolevke uce hrvate da mrze srbe

Bullshit...
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimečet tra 21, 2016 5:25 pm

Ljubav je kompleksniji aspekt nego sto se inace na prvi pogled cini i misli.Naucnici-sociolozi vec vekova raspravljaju i pokusavaju da dokuce sta je tacno ljubav i do dan danas nisu uspeli da definisu,vec upravo suprotno,vladaju opreca misljenja.Cuveni SF film Interstellar se dotakao i ove teme i sa drugog plana na pocetku filma,prelazi zaokretom na kraju u centralnu radnju filma. Bas smo pre nekih godinu i po otprilike,diskutovali ja,moj veoma dobar ortak smeker i neki njegovi ortaci sta je ustvari ljubav i na kraju smo dosli do zakljucka da to nije klasicna emocija,kao sto su na primer tuga,sreca,radost,patnja i itd.,vec sasvim nesto kompleksnije,specificnije i sofisticiranije i povezana je na neki nacin sa Metafizikom.Ali je danas vrlo retka zbog raznih uticaja i faktora a celokupno u svemu tome pospesuju danasnje mlade devojke generalno,koje su totalno izgubile svoj iskonski-izvorni-prirodni kompas nazalost,cast izuzecima naravno. ;) .
[Vrh] Go down
lastlove
Stanica



Male
Taurus Dog
Broj postova : 24
Age : 53
Registration date : 19.04.2016

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimesri svi 04, 2016 3:09 pm

BULSHITT rece mlado bice
izvolte haiku
nas pojedite
mrznjo
izvolte recite mi srbi smo
a?
e decko

[Vrh] Go down
lastlove
Stanica



Male
Taurus Dog
Broj postova : 24
Age : 53
Registration date : 19.04.2016

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimesri svi 04, 2016 3:10 pm

btw srbin sam
[Vrh] Go down
lastlove
Stanica



Male
Taurus Dog
Broj postova : 24
Age : 53
Registration date : 19.04.2016

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimesri svi 04, 2016 3:12 pm

lastlove je napisao/la:
BULSHITT rece mlado bice
izvolte haiku
nas pojedite
mrznjo
izvolte recite mi srbi smo
a?
e decko

hm;naucen nauven nacitan izuven
al 100 osto u pravu
[Vrh] Go down
lastlove
Stanica



Male
Taurus Dog
Broj postova : 24
Age : 53
Registration date : 19.04.2016

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimesri svi 04, 2016 3:26 pm

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimesri svi 04, 2016 4:51 pm

Budalaštine kao što sam rekao. Iako je mržnja obostrana među idiotskim pojedincima, po raznim forumima i komentarima na youtube-u se vidi da je mržnja prema Hrvatima daleko veća nego mržnja prema Srbima od nas.

Ja sam Hrvat, ali to je potpuno nebitno, jer sam izrazito neutralan i objektivan. Svako s imalo pozornosti, bez biasa će vidjeti da sam ja u pravu.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimepet svi 27, 2016 4:37 pm

Nasao sam  papiric na kome je neko napisao: "To sto si stvorio je tvoje Razumevanje Ljubavi."
Ima logike.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimepet svi 27, 2016 5:18 pm

lastlove je napisao/la:
i ne pricam o eudepsovom kompleksu il volt majku no zene i jednu zenu-mi muski vi zenski pa sta nam Bog da al sudeci po politickim osnovima povampirujuce ndah iz kolevke uce hrvate da mrze srbe-ja sam polutka _oce li me mrzeti obe strane?
Novus ordo seclorum je napisao/la:
Budalaštine kao što sam rekao. Iako je mržnja obostrana među idiotskim pojedincima, po raznim forumima i komentarima na youtube-u se vidi da je mržnja prema Hrvatima daleko veća nego mržnja prema Srbima od nas.Ja sam Hrvat, ali to je potpuno nebitno, jer sam izrazito neutralan i objektivan. Svako s imalo pozornosti, bez biasa će vidjeti da sam ja u pravu.
leont je napisao/la:
Nasao sam  papiric na kome je neko napisao: "To sto si stvorio je tvoje Razumevanje Ljubavi."
Ima logike.

ljubav Eila3l
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimepet svi 27, 2016 9:00 pm

Što si htio reći ovime?

Ja sam osoba izrazite tolerancije i meni nije bitno jesi ili nisi Srbin/Hrvat/Bosanac i slično, ali dižu mi tlak ljudi kad počnu pričati o povampirenim ustašama, te kako se RH zasniva na tome i da pazi ovo "uče od kolijevke da mrze Srbe". Koje budalaštine... To bi očekivao za vrijeme rata, propaganda i to, ali da ljudi nakon 20 godina ponavljaju te fraze (u Srbiji), te na forumima i društvenim mrežama koriste naziv "ustaša" za Hrvate, mislim ono, ljudi oladite malo.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimepet svi 27, 2016 9:11 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Što si htio reći ovime?

Ja sam osoba izrazite tolerancije i meni nije bitno jesi ili nisi Srbin/Hrvat/Bosanac i slično, ali dižu mi tlak ljudi kad počnu pričati o povampirenim ustašama, te kako se RH zasniva na tome i da pazi ovo "uče od kolijevke da mrze Srbe". Koje budalaštine... To bi očekivao za vrijeme rata, propaganda i to, ali da ljudi nakon 20 godina ponavljaju te fraze (u Srbiji), te na forumima i društvenim mrežama koriste naziv "ustaša" za Hrvate, mislim ono, ljudi oladite malo.
Realno Novuse tebra,glupo je mesati jedan od najdivnijih aspekta u okviru postojanja(ako ne i najdivniji) sa politikom.Lepo je Sokrat rekao jos pre skoro 2500 godina,politika je puta-rava,da se ne bi izrazio bukvalnim kompletnim neumesnim izrazom.Sto se tice konkretno ljubavi,ni dan danas naucnici ne moze da dokuce njenu definicuju,ali ono sto je evidentno danas nazalost, da je sve manje ima pred naletom VRLOG-NOVOG-SVETA,gde se ljubav kao i mnogo drugih ljudskih-socioloskih aspekata i vrednosti ne uklapa u koncept tog VRLOG-NOVOG-SVETA. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimesub svi 28, 2016 9:47 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Budalaštine kao što sam rekao. Iako je mržnja obostrana među idiotskim pojedincima, po raznim forumima i komentarima na youtube-u se vidi da je mržnja prema Hrvatima daleko veća nego mržnja prema Srbima od nas.
Ja sam Hrvat, ali to je potpuno nebitno, jer sam izrazito neutralan i objektivan. Svako s imalo pozornosti, bez biasa će vidjeti da sam ja u pravu.
Mediterano Blanco je napisao/la:
Novus ordo seclorum je napisao/la:
Što si htio reći ovime?

Ja sam osoba izrazite tolerancije i meni nije bitno jesi ili nisi Srbin/Hrvat/Bosanac i slično, ali dižu mi tlak ljudi kad počnu pričati o povampirenim ustašama, te kako se RH zasniva na tome i da pazi ovo "uče od kolijevke da mrze Srbe". Koje budalaštine... To bi očekivao za vrijeme rata, propaganda i to, ali da ljudi nakon 20 godina ponavljaju te fraze (u Srbiji), te na forumima i društvenim mrežama koriste naziv "ustaša" za Hrvate, mislim ono, ljudi oladite malo.
Realno Novuse tebra,glupo je mesati jedan od najdivnijih aspekta u okviru postojanja(ako ne i najdivniji) sa politikom.Lepo je Sokrat rekao jos pre skoro 2500 godina,politika je puta-rava,da se ne bi izrazio bukvalnim kompletnim neumesnim izrazom.Sto se tice konkretno ljubavi,ni dan danas naucnici ne moze da dokuce njenu definicuju,ali ono sto je evidentno danas nazalost, da je sve manje ima pred naletom VRLOG-NOVOG-SVETA,gde se ljubav kao i mnogo drugih ljudskih-socioloskih aspekata i vrednosti ne uklapa u koncept tog VRLOG-NOVOG-SVETA. ;) .

mediterano, mediterano. nisi baš najpreciznije čitao. dječačić koji je pokrenuo "priču" o ljubavi ustvari je započeo diskusiju iz nekoliko aspekta negacije ljubavi.  .....kao što možeš vidjeti:
lastlove je napisao/la:
i ne pricam o eudepsovom kompleksu il volt majku no zene i jednu zenu-mi muski vi zenski pa sta nam Bog da al sudeci po politickim osnovima povampirujuce ndah iz kolevke uce hrvate da mrze srbe-ja sam polutka _oce li me mrzeti obe strane?
-prvo je zanijekao osobnu patološku ljubavnu opsesiju mamom a i konzervativan odnos žensko/muško tradicinalnih društvenih zajednica, zatim se referirao na svoje viđenje teoretske ljubavi spram prosperiteta (u ovom slučaju hrvatske) nacije, države i građana(koja je u biti oblik odsustva ljubavi, -barem u njenom dionizijskom aspektu). potom je patetično pjesnički dvojio o intimnoj paranoji od mržnje šovinizma (nije isključena ni provokativna namjera naoko intimističkog zapisa).
-novus je pak sa svoje neutralne pozicije čist analitički  i induktivno razrješil onaj konkretni politički aspekt lastlovove lamentacije.
-dočim je leont prikladnom pjesničkom metaforom (možda ovaj put svojim rječima) okrenul priču prema rakursu depersonaliziranog nadilaženja kako ljubavi tako i osobnosti.

novus je napisao/la:
Što si htio reći ovime?

Ja sam osoba izrazite tolerancije i meni nije bitno jesi ili nisi Srbin/Hrvat/Bosanac i slično, ali dižu mi tlak ljudi kad počnu pričati o povampirenim ustašama, te kako se RH zasniva na tome i da pazi ovo "uče od kolijevke da mrze Srbe". Koje budalaštine... To bi očekivao za vrijeme rata, propaganda i to, ali da ljudi nakon 20 godina ponavljaju te fraze (u Srbiji), te na forumima i društvenim mrežama koriste naziv "ustaša" za Hrvate, mislim ono, ljudi oladite malo.
-ja sam se zekal iz pozicije ironiziranja kako isljučivo dionizijskog tako i bezpersonalnog indo-apolonijskog aspekta ljubavi.
popc
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimesub svi 28, 2016 12:08 pm

Dionizijskog? Haha, fali onda i alkohola tu, nesmiješ zaboraviti da je to bilo ključ shvaćanja toga boga
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimesub svi 28, 2016 11:22 pm

cuga
ti nietzcheove termini nekad dobro dođeju za nabrzaka precizirat situaciju
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimened svi 29, 2016 3:57 pm

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimened svi 29, 2016 5:12 pm

ides
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimepon svi 30, 2016 9:32 am

ides  ides
baršunasta seksualna revolucija iliti
ljubav Rjfq87
he,he.......
bezalkoholni dionizijski aspekt ljubavi u islamističkom tradicionalnom pravosuđu
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitimeuto srp 26, 2016 10:35 am

ljubav Dacicimage upload no resize

VIBRACIJE LJUBAVI...Sri Aurobindo

Ljubav nije polni odnos.
Ljubav nije vitalna privlačnost i međurazmena.
Ljubav nije glad srca za naklonošću.
Ljubav je moćna vibracija koja dolazi pravo od Jednog, i samo su veoma čisti i veoma snažni u stanju da je primaju i da je ispoljavaju.

Biti čist znači biti otvoren samo za Božanski uticaj i ni za kakav drugi.

*Sri Aurobindo i Majka
The Mother, Bulletin, November 1963, p. 25.
[Vrh] Go down
Sponsored content





ljubav Empty
PostajNaslov: Re: ljubav   ljubav Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ljubav
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» STA-KAJ JE LJUBAV...
» Platonska ljubav
» ljubav...
» Da li je ljubav trampa?
» Prevara - ljubav vs. sex

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: