Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

tko zeli vjecni zivot?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
Autor/icaPoruka
kayser
Moderator

Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Registration date : 03.12.2007

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 9:48 pm

brate tvoje izjave mi ne davaju nikakve odgovore.

prema tome ako se ne pokorim bogu, nema mi spasa cry

ali nema veze. imam još jedno pitanje. da li su adam i eva stvarni likovi ili izmišljeni. tj oni su prvi ljudi na zemlji i nikoga prije njih nije bilo
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Registration date : 13.01.2008

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 9:52 pm

Vladimir je napisao/la:
A gde je to rekao,kada je Isus prihvatao svakoga a nista nije trazio zauzvrat sem ljubavi ka svom bliznjem a ne da njega obozavaju jer to bi bilo idolastvo i diktatura.

Matej 12,50 Doista, tko god vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima, taj mi je brat i sestra i majka.

evo to odgovor:
Matej 10,37 "Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan.
Matej 10,38 Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.
Matej 10,39 Tko nađe život svoj, izgubit će ga, a tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 9:53 pm

kayser je napisao/la:
brate tvoje izjave mi ne davaju nikakve odgovore.

prema tome ako se ne pokorim bogu, nema mi spasa cry

ali nema veze. imam još jedno pitanje. da li su adam i eva stvarni likovi ili izmišljeni. tj oni su prvi ljudi na zemlji i nikoga prije njih nije bilo

Bog je postojao prije njih!
[Vrh] Go down
kayser
Moderator

Male
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 9:54 pm

@ isus dolazi uskoro

malo sam čitao ostale postove i primjetio sam da baš ne odgovaraš aleksandrove postove. zašto? možda zato što ima pravo ili?
[Vrh] Go down
kayser
Moderator

Male
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 9:56 pm

a nakon boga?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 10:01 pm

kayser je napisao/la:
@ isus dolazi uskoro

malo sam čitao ostale postove i primjetio sam da baš ne odgovaraš aleksandrove postove. zašto? možda zato što ima pravo ili?

odgovaram
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 10:02 pm

kayser je napisao/la:
a nakon boga?

Bog postiji od pocetka!
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 10:54 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:
kayser je napisao/la:
nisi shvatio bit mog pitanja.

opaze SINOVI božiji. sinovi to je množina, a koliko ja znam ISUS je jedini božiji sin

oni su za sebe mislili da su sinovi Bozji, kao sto su farizeji mislili da postuju zapovjedi!

evo ti odgovor na ono da su one kosti velikih ljudi bili prvi ljudi na zemlji:
Postanak 6,4 Onda, kada su se sinovi Božji ženili kćerima čovječjim, pa i kasnije još, i ove im rađale djecu, živjeli su divovi na zemlji, gorostasi davnine, preslavni junaci.
Postanak 6,5 Kad Gospod vidje, da je pokvarenost ljudi na zemlji bila velika i da je sve mišljenje i htijenje srca njihova svejednako išlo samo na zlo.

a cekaj, cekaj, e ovde si se zeznuo malo.

imam i ja bibliju doma pa se to da lako provjerit.

Postanak, 6:1

Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile, opaze lsinovi Božjil da su kćeri ljudske pristale, pa ih uzimahu sebi za žene koje su god htjeli. Onda Jahve reče: "Neće moj duh u čovjeku ostati dovijeka; čovjek je tjelesan, pa neka mu vijek bude stotinu i dvadeset godina."
U ona su vremena - a i kasnije - na zemlji bili lNefilil, kad su lBožji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecul. To su oni od starine lpo snazi glasoviti ljudil.

Dakle, tu imamo par stvari.
Pod broj jedan, ljudi se očito ne nazivaju sinovima Božjim, vidljivo iz više djelova. Pod broj jedan, govori 'kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile, opaze..' Znači, govori o ljudima i onda o nekim drugim bićima koje su već tu bila prije širenja ljudi. A također, u zadnjem dijelu govori o Nefilima, divovima, koji bi nastajali iz takvih veza. A ako se radi o običnim ljudima, zašto su onda žene s kojima su općili rađale divove?

U samom objašnjenju biblije upućuje se na staru legendu o posrnulim anđelima - koji su se predali tjelesnom užitku s ljudima, a iz njihove veze nastali su ti divovi.

Pa sad, ne znam, misliš da znaš bolje od urednika biblije, ili bolje od logičnog i razumnog značenja same priče?
[Vrh] Go down
kayser
Moderator

Male
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 10:58 pm

nisam to pitao. molim te ne izbjegavaj odgovor. ako neznaš reci neznam, a ne mi prodavat glupe odgovore koji nemaju veze s pitanjem.

dakle!!!!

da li su adam i eva stvarni likovi ili izmišljeni. tj oni su prvi ljudi na zemlji i nikoga prije njih nije bilo.
[Vrh] Go down
kayser
Moderator

Male
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:00 pm

što je pjesnik htio s ovim zadnjim postom reći?

scratch
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:13 pm

silver je napisao/la:
kayser je napisao/la:
nisi shvatio bit mog pitanja.

opaze SINOVI božiji. sinovi to je množina, a koliko ja znam ISUS je jedini božiji sin

oni su za sebe mislili da su sinovi Bozji, kao sto su farizeji mislili da postuju zapovjedi!

evo ti odgovor na ono da su one kosti velikih ljudi bili prvi ljudi na zemlji:
Postanak 6,4 Onda, kada su se sinovi Božji ženili kćerima čovječjim, pa i kasnije još, i ove im rađale djecu, živjeli su divovi na zemlji, gorostasi davnine, preslavni junaci.
Postanak 6,5 Kad Gospod vidje, da je pokvarenost ljudi na zemlji bila velika i da je sve mišljenje i htijenje srca njihova svejednako išlo samo na zlo.

a cekaj, cekaj, e ovde si se zeznuo malo.

imam i ja bibliju doma pa se to da lako provjerit.

Postanak, 6:1

Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile, opaze lsinovi Božjil da su kćeri ljudske pristale, pa ih uzimahu sebi za žene koje su god htjeli. Onda Jahve reče: "Neće moj duh u čovjeku ostati dovijeka; čovjek je tjelesan, pa neka mu vijek bude stotinu i dvadeset godina."
U ona su vremena - a i kasnije - na zemlji bili lNefilil, kad su lBožji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecul. To su oni od starine lpo snazi glasoviti ljudil.

Dakle, tu imamo par stvari.
Pod broj jedan, ljudi se očito ne nazivaju sinovima Božjim, vidljivo iz više djelova. Pod broj jedan, govori 'kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile, opaze..' Znači, govori o ljudima i onda o nekim drugim bićima koje su već tu bila prije širenja ljudi. A također, u zadnjem dijelu govori o Nefilima, divovima, koji bi nastajali iz takvih veza. A ako se radi o običnim ljudima, zašto su onda žene s kojima su općili rađale divove?

U samom objašnjenju biblije upućuje se na staru legendu o posrnulim anđelima - koji su se predali tjelesnom užitku s ljudima, a iz njihove veze nastali su ti divovi.

Pa sad, ne znam, misliš da znaš bolje od urednika biblije, ili bolje od logičnog i razumnog značenja same priče?

tad su svi ljudi bibli veci nego mi danas, nakon potopa, kad vec imas bibliju citaj ju svaki dan, jer je mnogi nemaju
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:14 pm

kayser je napisao/la:
nisam to pitao. molim te ne izbjegavaj odgovor. ako neznaš reci neznam, a ne mi prodavat glupe odgovore koji nemaju veze s pitanjem.

dakle!!!!

da li su adam i eva stvarni likovi ili izmišljeni. tj oni su prvi ljudi na zemlji i nikoga prije njih nije bilo.

da nitko nije bio prije njih
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:16 pm

nisi mi odgovorio na pitanje. cemu razlika izmedju ljudi i sinova bozjih?

biblija je apsolutna istina, po tebi, knjiga nad knjigama.

a ne kaze u bibliji da su tada svi ljudi bili viši, već da su ljudi glasoviti po SNAZI se rađali iz odnosa sinova božjih i kćeri ljudskih. A to je potkrijepljeno i u objašnjenju.
i nemoj se izvlacit, ili odgovori na sve ili priznaj da ne znas.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:21 pm

Da, IKD...nisi odgovorio... TKO su ti SINOVI Bozji???

Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:28 pm

i jos usput samo da potvrdim, za nesto drugo.. znaci biblija jest apsolutni autoritet i cista istina, nema laži u bibliji?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:29 pm

Namcor je napisao/la:

Dakle, IKD!, jel ti to hoces reci da ona djeca u Africi su zasluzila one uvjete u kojima zive? Jel ti hoces reci da oni ljudi i djeca koji su u ratu ubijeni, izmasakrirani su to zasluzili? Jel ti hoces reci da su djeca kriva sto su se nasla u ratu i sto su im pobili citavu obitelj? Jel hoces reci da djeca kojoj su bombe raznijele ruke ili noge su to zasluzila? Jel to to hoces reci da curice od 10-12 godina koje su bile silovane su to zasluzile?
Jer citavo vrijeme se cini da upravo to govoris. A nije li Isus rekao "Sto god ucinili najmanjem od moje brace ucinili ste meni"? Ne gleda li Isus na djecu na jedan poseban nacin? Na nacin da su djeca nevina...samim time sto su djeca... Jesu li djeca kriva? Po tebi jesu...i onda mi ti govoris da ti rauzmjes Bibliju...a ja, po tebi, ne poznajem Bibliju... Jeah, wright.
I jos nesto...mozda neki koji sudjeluju u ovoj temi nisu u zivotu Bibliju u ruke uzeli, a u sebi imaju vise ljubavi i blizi su Isusovom ucenju nego sto ces ga ti ikad biti svjestan.

odgovor je vrlo jednostavan: sva bol, patnje, nesreca, smrt su posljedica grijeha, svi oni koji ne zive po bibliskim nacelima, je tesko u zivotu i pate na razne nacine i depresija itd. sto da Bog radi kad ljudi zele tako zivjeti... ono sto trazis to i dobijes!

imam pitanje: sto mislis dali je Bog zasluzio da se mi ovako ponasamo? da zivimo bez njega? da vrsimo svoju volju?

naravno sada svi znaju vise od mene, a nitko me ne poznaje, ja sam pokazao da nitko od vas nezna koje su zapovjedi, ali bitno je da se prica, zato je i normalno da mi je netko od vas rekao da on bez molitve i biblije sluzi Bogu, da bez toga moze, ali Bog je rekao da je lud onaj koji se oslanja na svoju mudrost i um, kad se pocnete redovito moliti i citati bibliju, shvatit ce te da ste bili odvojeni od Boga, a tek kad vidite kad se sotona bude borio za vasu dusu i nametao vam vase najdraze ovisnosti i grijehe, samo da pokleknete...

Sorry, ne kuzim tvoj odgovor. Jel onda hoces reci da su ta djeca kriva? Da su si sami natovarili to na vrat?

Druga stvar...ja sam ti napisala zapovjedi, a to sto ti nisi precizirao sto tocno hoces je nesto cime mislis manipulirati ali ti to ovdje ne prolazi bas... I na tvoju zalost ja i dalje razumijem Bibliju bolje od tebe ili bolje receno je ju razumjem sto se za tebe, nazalost, ne moze reci ma koliko ti cititrao...

PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:52 pm

silver je napisao/la:
nisi mi odgovorio na pitanje. cemu razlika izmedju ljudi i sinova bozjih?

biblija je apsolutna istina, po tebi, knjiga nad knjigama.

a ne kaze u bibliji da su tada svi ljudi bili viši, već da su ljudi glasoviti po SNAZI se rađali iz odnosa sinova božjih i kćeri ljudskih. A to je potkrijepljeno i u objašnjenju.
i nemoj se izvlacit, ili odgovori na sve ili priznaj da ne znas.

pise da su bili divovi
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:53 pm

Namcor je napisao/la:
Da, IKD...nisi odgovorio... TKO su ti SINOVI Bozji???

ti muskarci su sebe tako nazivali
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:53 pm

silver je napisao/la:
i jos usput samo da potvrdim, za nesto drugo.. znaci biblija jest apsolutni autoritet i cista istina, nema laži u bibliji?

nema lazi, zasto pitas?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   uto vel 05, 2008 11:58 pm

Namcor je napisao/la:
Namcor je napisao/la:

Dakle, IKD!, jel ti to hoces reci da ona djeca u Africi su zasluzila one uvjete u kojima zive? Jel ti hoces reci da oni ljudi i djeca koji su u ratu ubijeni, izmasakrirani su to zasluzili? Jel ti hoces reci da su djeca kriva sto su se nasla u ratu i sto su im pobili citavu obitelj? Jel hoces reci da djeca kojoj su bombe raznijele ruke ili noge su to zasluzila? Jel to to hoces reci da curice od 10-12 godina koje su bile silovane su to zasluzile?
Jer citavo vrijeme se cini da upravo to govoris. A nije li Isus rekao "Sto god ucinili najmanjem od moje brace ucinili ste meni"? Ne gleda li Isus na djecu na jedan poseban nacin? Na nacin da su djeca nevina...samim time sto su djeca... Jesu li djeca kriva? Po tebi jesu...i onda mi ti govoris da ti rauzmjes Bibliju...a ja, po tebi, ne poznajem Bibliju... Jeah, wright.
I jos nesto...mozda neki koji sudjeluju u ovoj temi nisu u zivotu Bibliju u ruke uzeli, a u sebi imaju vise ljubavi i blizi su Isusovom ucenju nego sto ces ga ti ikad biti svjestan.

odgovor je vrlo jednostavan: sva bol, patnje, nesreca, smrt su posljedica grijeha, svi oni koji ne zive po bibliskim nacelima, je tesko u zivotu i pate na razne nacine i depresija itd. sto da Bog radi kad ljudi zele tako zivjeti... ono sto trazis to i dobijes!

imam pitanje: sto mislis dali je Bog zasluzio da se mi ovako ponasamo? da zivimo bez njega? da vrsimo svoju volju?

naravno sada svi znaju vise od mene, a nitko me ne poznaje, ja sam pokazao da nitko od vas nezna koje su zapovjedi, ali bitno je da se prica, zato je i normalno da mi je netko od vas rekao da on bez molitve i biblije sluzi Bogu, da bez toga moze, ali Bog je rekao da je lud onaj koji se oslanja na svoju mudrost i um, kad se pocnete redovito moliti i citati bibliju, shvatit ce te da ste bili odvojeni od Boga, a tek kad vidite kad se sotona bude borio za vasu dusu i nametao vam vase najdraze ovisnosti i grijehe, samo da pokleknete...

Sorry, ne kuzim tvoj odgovor. Jel onda hoces reci da su ta djeca kriva? Da su si sami natovarili to na vrat?

Druga stvar...ja sam ti napisala zapovjedi, a to sto ti nisi precizirao sto tocno hoces je nesto cime mislis manipulirati ali ti to ovdje ne prolazi bas... I na tvoju zalost ja i dalje razumijem Bibliju bolje od tebe ili bolje receno je ju razumjem sto se za tebe, nazalost, ne moze reci ma koliko ti cititrao...

nisu ona sama kriva, to je posljedica ovog gresnog svijeta, posljedica toga sto ljudi zive po svojoj volji, a ne po Bozijoj!

zapovjedi su ti krive jer nisu iz biblije!
u bibliji 4 zapovjed glasi: svetkuj dan subotni...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   sri vel 06, 2008 12:10 am

nisu ona sama kriva, to je posljedica ovog gresnog svijeta, posljedica toga sto ljudi zive po svojoj volji, a ne po Bozijoj!

Znaci da su ta djeca ipak nevina. Nisu ona kriva. Onda ti ono sto govoris da ti se nista ne moze dogodit ako molis i citas Bibliju krivo. Da su, kao sto si bio rekao, zene koje su silovane same krive.
Ipak se dogadja...ma koliko nevin ti bio...

banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   sri vel 06, 2008 12:10 am

koliko znam te divove su zvali Enakiti....valjda?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   sri vel 06, 2008 12:22 am

Da, divovi i oni koji se nazivaju Sinovima Bozjim nisu jedno te isto. Jasno se kaze Sinovi Bozji. Ne da su se neki tamo nazivali Sinovima Bozjim.
IKD...pa jel ti citas tu Bibliju ili sta?

PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   sri vel 06, 2008 12:30 am

Namcor je napisao/la:

Znaci da su ta djeca ipak nevina. Nisu ona kriva. Onda ti ono sto govoris da ti se nista ne moze dogodit ako molis i citas Bibliju krivo. Da su, kao sto si bio rekao, zene koje su silovane same krive.
Ipak se dogadja...ma koliko nevin ti bio...

Ipak se dogadja...ma koliko nevin ti bio...[/quote]

ako je to dijete zivjelo po bozjim nacelima, Bog ce ga lako spasiti, ali prepusti taj sud Bogu.
znam jednu pricu koja je nedavno bila kod nas u medijima, a to je o jednoj djevojci koja je isla piti s 2 decka u podrum i oni su je tamo silovali, vidis to je posljedica grijeha, da ta cura postuje bibliska nacela nebi se druzila s takvim ljudima i nebi pila i to se nebi dogodilo, onaj tko se cuva i njega Bog cuva.
a Bog je rekao: da onima koji ga ljube svodi sve na dobro, ako vjerujes Bogu, onda si vjernik, ako mu ne vjerujes onda nisi vjernik

da ali Bog je rekao da se grijeh nasljeduje 3-4 koljena poslije
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   sri vel 06, 2008 12:33 am

Namcor je napisao/la:
Da, divovi i oni koji se nazivaju Sinovima Bozjim nisu jedno te isto. Jasno se kaze Sinovi Bozji. Ne da su se neki tamo nazivali Sinovima Bozjim.
IKD...pa jel ti citas tu Bibliju ili sta?

pa pise u novom zavjetu da su one koje vodi Duh Sveti sinovi Bozji!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   Today at 9:02 am

[Vrh] Go down

tko zeli vjecni zivot?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 39 / 40.Go to page : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» Flint Red Coyote -Sam u divljini-
» Život bez novca
» Što ne valja sa prezivljavanjem u prirodi...
» Volja za zivotom
» ŽIVOT UZ MURU IDE DALJE SAKO VURU