Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Smak svijeta 23.09.2017.

Go down 
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Smak svijeta 23.09.2017.  Empty
PostajNaslov: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimepet ruj 15, 2017 11:57 pm

Evo nam novog Smaka Svijeta. Predviđa se za 23.09.2017. LINK

Pa...krenimo odbrojavati.... 8)

8...

Majmun
web dust

Male
Capricorn Broj postova : 1614
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimened ruj 17, 2017 6:07 pm

7,6,,
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=t9i6rF64tdU
xD
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimeuto ruj 19, 2017 9:48 am

[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1447
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimened ruj 24, 2017 4:27 pm

Uff, dobro je.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimeuto ruj 26, 2017 10:04 am

lik je već izašo sa nekim novim terminom za doomsday
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1447
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimeuto ruj 26, 2017 2:13 pm

E jbg, bas kad sam se htio opustiti, a nista...
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimesri ruj 27, 2017 5:53 pm

xD ne vele đabe da je život patnja
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1763
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimesub vel 10, 2018 3:12 pm

Nije to novi,pocelo je 2012,sad je vec faza 'kroz iglene ushi'.

Zadnja promjena: primitive101; pon stu 19, 2018 11:37 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimesub vel 10, 2018 6:18 pm

Daj napiši nešto više. Kahali je tu i tamo spomenuo nešto, ali isto nikad nije elaborirao previše. Smjena kralja, tako nešto. Osim ako sam ja slučajno preskočio to!?
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimesub vel 10, 2018 10:45 pm

Ja sam to konstantovo po pucanju kolektivnog nesvjesnog krajem 2012,samo sam ovih valjda 5 godina gledao u sta to moze da se pretvori(valjda 90% svoje energije i vremena posvetih ispitivanju Horonzonskog polja oko Ambisa i kak se prave botnet mreze zombija bez linka ka kauzalu).

S druge strane,po meni,ta predaja 'palice dvojici novih' se vec desila,.Sta tu u praksi znaci,sve i svasta,i svake sekunde se mjenja zavisnosti sta ko uradi,pomisli osjeti SADA do daljnjeg,vidim samo da su ukljuceni razni pecati o kojima prica i Otkrovenje Jovanovo i eshatologiju, Vezano za pecate,trube,Zvjer.

Dakle,smak jeste poceo oko onog datuma 2012,(tj smak Horonzonskog polja,pucanje po shavovima)a sad je pocelo nesto konacnije,zvuci malo nevjerovatno da se ovoliko sinhroniciteta poklapa,i valjda ekipa Gore nece bash da ceka unedogled.

Dalje na konto toga,odnos Budizma i Buddha/Bodhisatvi prema Isusovoj Lili u ovim vremenima je mozda naloshijeshvacena,jer je valjda i trebalo da bude tako.Mozda bi se Hriscani zacudili kad bi znali koga je Isus trazio sve za pomoc u ovim vremenima.

Druga stvar su protoci vremena,i to sto razne licnosti iz prorocanstava kao i sami proroci,ovakvi il onakvi,mogu biti u vise vremenskih putanja istovremeno i biti fizicki samo prividi il uloge u ovim vremenima.Neke stvari koje bi shokirale eshatologe na zemlji,i sto je vjerovatno najsmjesnije malo ko bi mi vjerovao il uopste mogao pojmiti takav sljed stvari/dogadjaja. Neke stvari ni Isus nije mogao znati,te su se u medjuvremenu desavali razni 'dogovori' izmedju Bica ko ce koju ulogu da odigra.

Bitna je tu prica i oko spajanja Katolicke i Pravoslavne crkve,ili pak ponistavanje raznih vremenskih linija i kletvi vezanih za to.

Kahali je spomenuo promjene zakona fizike,i to vidim kao nesto sto se vec desava,kao i raznih drugih zakona,kao da se desava nekakav rascjep najveci u istoriji Svjeta.

Tolko zasad. Mene i dalje tu jedino interesuje gdje je picka od Milarepe? ;)

enjoy lovely

Zadnja promjena: primitive101; čet stu 22, 2018 7:32 pm; ukupno mijenjano 5 put/a.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimesub vel 10, 2018 11:10 pm

primitive101 je napisao/la:

S druge strane,po meni i imho,ta predaja 'palice dvojici novih' se vec desilo,doduse malo nakon datog datuma u temi( shokiralo bi vas gdje i kako,no to cuvam za sebe,za sada,takodje mozda znam sam pola price il pola predaje,no dobro).Sta tu u praksi znaci,sve i svasta,i svake sekunde se mjenja zavisnosti sta ko uradi,pomisli osjeti SADA do daljnjeg,vidim samo da su ukljuceni razni pecati o kojima prica i Otkrovenje Jovanovo i sad ak tu ima dobrih eshatologa, moze se dobiti dobra prica za pokolenja kako vrijeme bude odmicalo. Vezano za pecate,trube,Zvjer i Laznog proroka i Sotonu sa jedne strane,dolazak Nove Ere i Boginje/Majke u drugoj i ko zna sta jos.

Dakle,smak jeste poceo oko onog datuma 2012,a sad je pocelo nesto konacnije,zvuci malo nevjerovatno da se ovoliko sinhroniciteta poklapa,i valjda ekipa Gore nece bash da ceka unedogled.

Vidiš, Turina je rekao da je Kralj, tj. Sanat Kumara umro jako davno, vjerojatno baš kad je i Isus razapet. To je navodno i bio cilj raspinjanja. Ubijanje takvoga bića koje bi bilo očigledno kršenje karmičkih zakona i koje bi uzrokovalo smrt SK. Da li ti smatraš SK prvim Kraljem ikada i da li je Kralj samo titula koju mogu imati bilo koja moćna bića koja preuzmu kontrolu nad ovim realitetom, tj. virtualom ili kako god hoćeš to zvati?

Citat :
Posto je Novus ZNATIZELJAN (i na jedan nacin vec zasticen zbog toga),nekako mi ima smisla da otvorim neke stvari,al definitivno ne vidim smisao ak se ne ukljuce i drugi Mudraci.Cisto sumnjam da ce biti tako,al eto.

Zaštićen? Hah, nikad nisam osjetio nikakvu zaštitu. Možda to znači da je onda jako dobra hahaha! Pravi su profesionalci u pitanju!

Citat :
Problem koji vidim je naravno citanje prorocanstava iz knjiga i zivljenje istih u datim vremenima,u ljudskim tjelima (nevezano za ostale razine u koje neko ima pristup).Da je velika borba izmedju raznih sila,to svi vidimo.Moj jedini savjet je cuvati sebe i MAJKU,ko je ima,jer glavna stvar kolko shvatam je grijeh prvog muskarca (nevezano za Adama,al primjenljivo na svako grijesno zacece) kojeg Isus 'treba' da ponisti konacno (zasto je to bitno nama?),Luciferovo 'kukanje i moljenje' zasto on mora da voli i da se povinuje takvome muskarcu kao simbolu,i zasto svako od nas (il bar ja) osjeca taj pritisak oca vise nego majke ('jer ja sam ''tebe'' napravio a ne ti mene').Radi se i o ulozi Jude Iskariota,njegove majke,kao i naravno cjele price oko Isusa i njegove majke. I oko Isusove Lile i njegovog nacina spusanja Crestn'e u Sebe (pojam cuh jedino od Kahalija,nidje niko drugi po netu il licno nije to spominjao).

Zanimljivo, nije mi poznata majka od Jude. Prvi put čujem to. Da li je on po tebi zbilja bio izdajnik ili je to bio dogovor ustvari?

Citat :

tu ima i dosta prokletstava koje se sada gase i unistavaju i dosta velikih igraca i dosta naravno gadova(vecina),kao i znakova Zvjeri.Nisam dobar sa teologijom,al mogu vidjeti stvari.Polozaj Balkana je definitivno jako specifican,jer valjda smo jedini koji imaju kolko tolku slobodu,s druge strane zivimo u BANANA drzavama.Uticaj vlasti je ovdje najlabaviji,te i sve promjene koje mozemo mi napraviti su mnogo lakse nego u drugim zemljama Zapada.Sada ih i pravimo.

Nisam tu baš toliko optimističan kao i ti. Slažem se doduše s činjenicom da imamo nekakvu vrstu slobode. Tj. mislim da je ta sloboda čisto rezultat činjenice da ovi koji drmaju na vrhu su jako nezainterisirani za nas. Kad su sprčili jugoslaviju, to im je bio praktički krajnji domet. Od tada su samo pasivna ruka koja gurka naše političare. Ni približno onome što rade primjerice u drugim zemljama svijeta.

Citat :
Druga stvar su protoci vremena,i to sto razne licnosti iz prorocanstava kao i sami proroci,ovakvi il onakvi,mogu biti u vise vremenskih putanja istovremeno i biti fizicki samo prividi il uloge u ovim vremenima.Znam neke stvari koje bi shokirale sve eshatologe na zemlji,i sto je vjerovatno najsmjesnije malo ko bi mi vjerovao il uopste mogao pojmiti takav sljed stvari/dogadjaja. Neke stvari ni Isus nije mogao znati,te su se u medjuvremenu desavali razni 'dogovori' izmedju Bica ko ce koju ulogu da odigra.

Jel smiješ napisati te stvari koje bi šokirale? Da li je Ivan ustvari imao viziju različitih osoba i događaja iz različitih vremena, ali je on to sve sveo na jedan veliki događaj. Znači ono, prvo se ovo dogodi pa nakon toga odmah nešto drugo, a ustvari možda pričamo o desecima godina razmaka i više?

Citat :
Bitna je tu prica i oko spajanja Katolicke i Pravoslavne crkve,ili pak ponistavanje raznih vremenskih linija i kletvi vezanih za to.

Kahali je spomenuo promjene zakona fizike,i to vidim kao nesto sto se vec desava,kao i raznih drugih zakona,kao da se desava nekakav rascjep najveci u istoriji Svjeta.

Kako to misliš spajanje Crkvi i poništavanje linija i kletvi vezanih za njih?

Isto tako, gdje je Kahali spominjao promjene zakona fizike te koje su to promjene konkretno? Ne govori o gravitaciji valjda? Jel misli možda na brzinu svjetlosti, jer sjećam se da je Sheldrake nešto pričao za to?

Citat :
Tolko zasad. Mene i dalje tu jedino interesuje gdje je picka od Milarepe? ;)

enjoy lovely

Nisam siguran da želim znati ovo! hahah
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimesri vel 14, 2018 8:16 pm

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimepon oľu 19, 2018 11:59 am

misli  ima prigodni rolling linux - baš izašo nova varijanta 0.3 sparky_[5.3]nibiru ()xfce,lxqt,gnome,kde,min.cli. sve si mislim zarolat ga kao kde.de na dual boot: na usb ili na hdd ?
kaj velite, oćemo se zekat sa os nibiru? barem informtički pdf malo friškavamo (sa savjetima i iskustvima)
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimepon stu 19, 2018 11:30 pm

Citat :

Vidiš, Turina je rekao da je Kralj, tj. Sanat Kumara umro jako davno, vjerojatno baš kad je i Isus razapet. To je navodno i bio cilj raspinjanja. Ubijanje takvoga bića koje bi bilo očigledno kršenje karmičkih zakona i koje bi uzrokovalo smrt SK. Da li ti smatraš SK prvim Kraljem ikada i da li je Kralj samo titula koju mogu imati bilo koja moćna bića koja preuzmu kontrolu nad ovim realitetom, tj. virtualom ili kako god hoćeš to zvati?

i medju Bogovima se ratuje je poenta Lile.Bro moj, zamisli da Vidish smrznuti trenutak Namjere kad se to desavalo,dubooooko zakopan ispod slojeva i slojeva astralnih tulpi/egregora drugih Magova tog vremena,i onda se Bljesak Namjere toga Dogadja rasprshi i vec poremetio ne samo kolektivno nesvjesno ljudi na planeti,vec se umjesalo i medju vec postojece odluke nekih drugih visoko Probudjenih Avatara na ultra energetski mocnim "mjjestima" il dimenzijama Umnog Matrixa. (jao,lucidan sam sad masu:) )..

Tad se nesto desilo sto je napravilo ogromnu multidimenzionalnu spiralu.Tu se jedno Bice inkarnira i promjeni "vrijeme",Put desavanja.Promjeni Hipnozu koju je do tada,iz proslog veceg ciklusa, neko drugo mocno Bice kreiralo u Stvarnosti fizickog i astralnog Sna homo sappiensa  a bogme i dosta zivotinja (fizicki prije svega,REM faze sna,advanced brain).

Isus je napravio svoje tjelo direktno iz Razine koja je u osnovi cisti Etar,nije materija,a postoji pored materije,kao najbliza spona koja povezuje proces materijalizacija-dematerijalizacija fizickog tjela pa i cjele fizicke razine.(ono,bukvalno polu-Bog,radi sta god oce sa materijom,to ti je i odgovor na pitanje od toj vrsti Krisht/n lol Svjesti).

Kolko god neka humaniodna civilizacija bila pametna,i dalje su niza bica zarobljena u mesu :) i onda oni posto nisu rodjeni iz te razine,moraju da smisle pricu i objasne to sve,pa ajd ti budi pametan i vjeruj ljudima koji su to objasnjavali..al sustina,lik je svojih Duhom tolko jaku promjenu napravio.i to obrnutog vektora nego sto je ovaj svjet.Kao scena iz Matrixa.to ti je to.Materiju takvo bice kontinualno vidi na nematerijalnom planu,i svako malo dodje i napravi Potez na sahovskoj tabli.Ostali se povinuju,ma sta god uradili,od ljudi do velikih neorganskih bica na i okolo Zemlje.

ja mislim da je to vrhunac Evolucije duhovnog bica,i da zapravo,jako je jebeno kad se tad povezesh sa njima,jer oni sa lakocom Rade neke stvari koje su cak nemoguce za izvesti bicima daleko Budnijim i Mocnijim od cak i ljudskih Svetaca. To bice napravi mini-svemir oko sebe,a sve ostalo je ljudska i neorganska reakcija na taj novi mini svemir koji ni oni nisu mozda nikad mogli da iskuse prije. Ono,zivish milion godina okolo Zemlje ko neorganac,hranish se ljudima bilo kog oblika,mislish da si Faca.

I dodje YHWH-evo Ga.

I YWHW-evo Ga mrdne desnu \ruku,i odradi covjeku presadjivanje ociju novih da progleda za 2 min haha

O cemu mi pricamo :) dematerijalizacija-materijalizacija svih supstanci svih svjetova maltene.

I sad se svi opet mjesaju u nastavak neprekidnog lanca kreiranja Iluzije,jer ne zelish da znas ili ne mozes da znas il Vidish dublje od "trena" kad si se ti upleio ili se na Silu vratio u tjelo iz crne rupe bez materije. Fizicki parametri kao osnove zakona fizickog svemira su zapravo ti "dogovori" izmedju Umova svih koji hrane taj privremeni San.

Kralj o kojem prica Turina. dok vrti sto mogucih modela kako i zasto se nesto desilo jer Vidi posljedicu toga dogadjaj na strukturu kolektivnog nesvjesnog danas ili cita Kauzalne strukture vremenskim linija koja spaja protoke energije mikro i makro Umova svih zivih i svjesnih bica,ispod ili iznad Abisa,je u osnovi Namjera i energija utisnuta u jedan prostorno-vremenski bio-plazmicki Eho ,koji natapa cjeli astralni plan u specificnom energetskom spektru vrha srcanog cvora tj Anahate, koja krece da se drasticno drugacije ponasa u Stvarnosti kada fokus Yogina krece da brishe to iz srca i gasi bar 80% definicija licnosti u svome astralnom polju,koje su samo Eho od Eha tvoje skole,Eho Eha nacije, Eho Eha utisaka/magnetizama/Snova/Projekcija drugih ljudi.

Namjera toga polja je da Volju pojedinca inkarniranog u ljudsko tjelo veze za Forme i osjecaje i koncepte zaljepljene u rasponu od prve do zakljucno,srcane cakre i da ne dozvoli necijem Umu da kolabrira u Nerodjeni temelj Uma/Volje kao ultimativno neobjasnjivog Aktivnog principa/Sile koja moze da mjenja te iste forme,osjecaje i koncepte drugih bica u Snu kolektivnog nesvjesnog na Zemlji. Tj, to Horozonsko polje je nesto najgadnije ikad ubrizgano u kolektivno nesvjesno i bio-plazmu ljudi,ali ne samo i ljudi,jer isto polje kojem sam ja vise godina imao fokus i fascinaciju da istrazujem,slicno kao i Danijel Turina,spominje detaljno i Don Huan kao predatorov Um,vanzemaljska sila koja u jednom trenu pocela da gradi veliki neorganski San na zemlji,u kojem glavnu kolicinu psiho energije civilizacije,koriste razno razna Neorganska bica,tj bica bez fizickog Tjela.

Ali svi su upleteni u isti Eho,sa vise astralnih dimenzija. Obicni ljudi nisu dno toga Eha,ali blizu dna :D dno i sredina.Vec ozbiljna yoginska praksa treba i drugacija percpecija necijeg Uma da osjeti donji i gornji nivo kolektivnog nesvjesnog koji se vrti oko ljudske ogromne vezanosti za osjecaje licnosti u srcu. Vozanje po srcanom cvoru,do grla.Mogu druga Bica i egregori to mjenjati,al posto su vecina ljudi na zemlji,pogotovo danas zakrzljalih Unutarnjih chula,imaju ulogu pukog prenosa i implementacije egregora koji im se nude. Sira slika je ta, da ljudskim kolektivnim nesvjesnim vladaju stvari i Sile koje direktno koche unutrasnji proces utrnuca 4 elementa u temelju Uma.jer ljudi nemaju sposobnost da preskoce astral,nego se sire u njemu,samo se shire i shire. Nedostaje im unutrasnja Mudrost koja transcendira sve forme Uma.

Najveca Istina o kojoj je pricao Buddha je da je temelj Uma u Srcu,a ne u mozgu/intelektu.Tu je prepreka i zamka koju moraju proci ljudska i Neorganska bica. Buddha=dharmakaya,nerodjeni temelj Srca.Al do tog temelja imas ogromnu prepreku tone sranja iz kolektivnog nesvjesnog u sa druge strane Provalije. Ta provalija je pak energetski skok iz Vrha srca u Grlo,iz Tonalne percepcije u Nagual/Kauzal,percepciju potpuno nezamislivu i neizvedivu bilo kojem ljudskom il neorganskom bicu ispod te "provalije".

Sam taj Abis je anomalija sama po sebi,ono sto razdvaja temelj Srca da krene da se ljepi za svjet Formi, a fizicki svemir i tjelo su zgusnuta 'forma'.

"*****Vidiš, Turina je rekao da je Kralj, tj. Sanat Kumara umro jako davno, vjerojatno baš kad je i Isus razapet. To je navodno i bio cilj raspinjanja. Ubijanje takvoga bića koje bi bilo očigledno kršenje karmičkih zakona i koje bi uzrokovalo smrt SK.*****"

Horonzonsko polje kolektivnog nesvjesnog je puklo krajem 2012te.Postojalo je vise miliona godina prije dolaska Isusa na zemlju. Isus je vise povezan sa ljudskim rodom kao takvim,sa njihovim fizickim oblikom. Neka druga vrsta,slicna nama,bi takodje mogla da otvori Srce i predje provaliju i Vidi ocima temelja Srca.Druga vrsta u drugacijem fizickom tjelu,negdje tamo na nekoj drugoj planeti.  Bice kao Isus je imalo tjelo nastalo direktno iz Etera,iz raznine u kojoj je ljudska rasa u jednom trenu voljno il nevoljno,bila primorana da se materijalizuje na zemlju,u materijalna tjela.

To je vise princip Eter vs Materija,nego kolektivno nesvjesno / Tonal / Astral vs Nagual/Kauzal. Neko bice odrzava materiju na okupu,to kada bi puklo,nestala bi materija :) A to nije Horonzon. To moze biti Sotonska energija,kao neophodna zrtva da se omoguci Eteru da iskusi Materiju.To je u osnovi patnja,jer materija je sama po sebi patnja.

Jel mislis Novuse da je uopste moguce da ijedan smrtnik uhvati i "ubije" takvog Bice,koje ima moc da se dematerijalizuje i sakrije u Etar,pa se vrati u materiju i slicno?

Uloga Isusa je da ljudska bica vrati u Etar,sto je uzasno drugaciji proces.  

Sad cu reci nesto,sto mozda izgleda bogohulno, al se  Isus moze gledati npr kao Inkarnacija Boga iz razine Raja prve dhyane,odakle su ljudi dosli fizicki po Buddhi Shaykamuniju i zapleli se fizickim zeljama.Zelji za tjelom na materiji uopste.

rano hriscanski mistici su to shvatali kao borbu da taj Etar napusti tjelo i dok god je u tjelu,limitirano je.Isus je jedva cekao da se vrati u Etar.I tu je cjelo vrijeme,jer je to razina iz koje je na neki nacin nastao fizicki kosmos,u nadasve ljepim opisima gnostika npr i njihovoj kosmogoniji. Isus je dosao iz nezamislivog Realma,a kreator Materije je nizi u rangu,umisljeni polu Bog.

Ma ono,to je Isus mogao pokazati samo malom broju ljudi uopste,Sve ostalo su zesca iskrivljenja poente i sire price.Pricamo o Bicima koja rade sa materijom Lucidno ko neki Sanjaci unutar Sna nocu.

Zadnja promjena: primitive101; uto stu 20, 2018 9:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimepon stu 19, 2018 11:47 pm

web dust je napisao/la:
ak bu smaka nek bu i šale

lol to mi je odmah bio argument kad se ta rasprava pojavila u globalnom obliku medju ljudima..na netu il uzivo.. sve je do Uma,a ne do zemlje.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimeuto stu 20, 2018 7:50 pm

Što je s pričom o Krist Svijesti koja se spušta samo u rijetkim trenucima i manifestira se kroz određenog pojedinca, u našem slučaju Isus Krist?

Inače, zašto baš Eter? Uvijek sam smatrao eteričnu ravan kao intermediate stage između Tonala i Astrala, znači nešto vrlo gusto.

[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimeuto stu 20, 2018 11:30 pm

pa pitash.."Da li ti smatraš SK prvim Kraljem ikada i da li je Kralj samo titula koju mogu imati bilo koja moćna bića koja preuzmu kontrolu nad ovim realitetom, tj. virtualom ili kako god hoćeš to zvati?"

svi se slazu oko toga da je to nekakva vrsta Predatorskog Svjesnog neorganskog bica,koje je doslo u auru Zemlje prije cca 20 miliona godina. globalni i lokalni feud kriminalac,kojeg niko ne vidi i ne osjeca,jer svi su random Eho njegovog Uma iza.I on pravi taj konus koji pokriva prostor vrijeme ljudskog astralnog polja,kontinualno,kroz vise podnivoa..mehanizam koji radi uvjek iz pozicije ljudi,cak i kad spavaju i sanjaju..Mehanizam koji kad jasno,ono da te boli uvo,posmatrash iz svoga oka iz Srca,iz jednog totalno nezamislivog Realma pa uporedjujes...

iz te pozicije,ti si kontinualno van polja,makar te polje pokusalo ubiti na smrt,al stvarno je tako. Tu vrstu realizacije Plemenite Transcendentalne Mudrosti,tj Prajne je potpuni kvantni skok u neku Duhovnu pricu koja gleda na citav Neorganski svjet sa nezanimanjem,a ljude ni ne primjecuju.

neko od takvih Bica se toliko smori u njegovom Duhovnom Realmu,i "pozeli" da testira,dal moze da se odvoji od Dharmakaye. Shvatash, u tom stanju,ti znas da je to nemoguce,osim privremeno,u zavisnosti od samohipnoze,drugacijeg tipa.I svako takvo Bice prvo naidje na siru prepreku,bez koje maltene ne mogu uci nit u neorganske djelove toga polja,a kamoli fizicke i fizicka tjela.
A najshira prepreka je jedna "vrsta', frekvenca, "ukus i vid" astralne supstance,jako specificne,u svacijm ljudskom srcu,makar bio i uzasno naprednije Bice sa drugacijim ciljevima inkarnacije.Svi dobiju taj Biljeg na svoju inkarnaciju,to ti je pecat Zvjeri,lol..

Jedino se valjda Babaji i slicni igrachi tu gledaju kao Bica sa kojima nema zajebancije,makar sva ona bila puna Mudrosti. Njima cu napisati Mudrosti,jer to su npr Dublji i pravi Observeri. Oni prave dublju, Dharmicku Vladu i strukturu Zemljine Aure.Oni ako pomjere malo Um,odma se nesto materijalizuje na 10000 mjesta u multiuniverzumima. Ono,ako ti Mahavatar Babaji dava Magnete Svjesti,je u osnovi,sto nikad neces moci pratiti njegov Spektar,njegovnu duhovno energetsku Spiralu,koje je i on dio,i onda dalje i dalje,al u osnovi,to je Pechat.Niko i ne kaze da morash pratiti njegove odluke i Put,jer nema kraja Hipnozi i Hipnozama,jer cak i takva bica se moraju samohipnotisati da bi se umjesali.

Fizicka Zemlja je zgusnuta Psihoza,a kamoli fizicki i energetski zivot ljudi.Tu ima raznih Pechata Svjesti koji su zapravo mini astralni i misaoni Svemiri unutar kolektivnog nesvjesnog,to je osobina astralnog tjela da stvori Tulpu u kolektivnog nesvjesnom. Time se bavilo neko drugo Bice, mozemo ga gledati ko Zvjer zapravo.

Jer Namjera je zvjerska!!! Anti-Buddha,polje koje udaljava od temelja Uma,Specificna hipnoza koji je malo ko u stanju da izvuce iz srca ,jer se prosiri u agregatima; ultimativno, sve forme koje dobijama preko cula

Takvo bice,Ucitelj Ljudi,Svjeta, ce ojacati sta god treba da ojaca,samo da ljudi ne odbace njegovu kompleksnu tvorevinu.Kompleksna,vise nivoa. Dodjesh do vrha Srca,i to bude najteze za odbaciti u Sebi.Bezuslovno otvoriti Srce svima. Pa da te gaze Minioni od Zvjeri :)

Kad gledam sad, stvarno sam sa fenomenom te vrste Gnoze najvise bio faciniran,jer je fundamentalni Model koji objasnjava 99% fenomena prosjecne ljudske psihe

al uvjek je to Lila,nikad to nije da je jedno Bice bashh ono totalni serator,kojeg druga Probudjena Bica oce da bace u nekakvu Rupu,Ambis "bez dna"; iz ljudske perspektive mozda da,jer su previse limitirana Bica,jer ih zapravo i nema,nego su Eho i vektor one iste Zvjeri koja stavlja svoj,pechat. Ljudi su prvenstveno pod hipnozom te Zvjeri koja cuva Ambis.Ispada da je ona tu glavna,al naravno da nije,i da citav taj dio prakse se moze prepicavati u stotinama razlicitih simbolicnih uglova,jer to je psiho sfera,al se sve odrazava na telo. Tjelo odjednom mora da se navikne na "speed" i Brzinu nad astralnih sfera. Gradivna tvar te razine je kao misaoni Dijamant,raznih Boja,kojeg manifestujes u sve svasta.Ma u osnovi,otkljuco si ogromnu Riznicu Dharme,jer onda ide sfera Plemenitih Mudraca.Prvo dobijesh shamare,ako prezivish,jos shamara.Svaki shamar pechat Svjesti.Ako si spreman,brzo napredujesh :D

Sad taj Ambis je nevjerovatna Struktura. Ne znam kako nazvati to,jer ti kad otvorish Srce,prodjes kroz tu prostor vremensku spiralu astralne razine,koje osjecash u sve visim i visim frekvencama srca,dokd odjednom, vrijeme i prostor te razine kolabriraju,a ti cjelom svojom Percepcijom,napravish "pad-skok" (haha,pazi ovaj Lucidni opis prolaska Abisa ka Dharmakayi) , kvantno-digitalni,jer fizicko vrijeme je digitalno i kvantno,nije kontinualno. Onda Vidish nesto sto jeste Kontinualno,pa onda onda senzori za vrijeme u mozgu moraju da se adaptiraju na nesto skroz novo, dio Uma koji radi sa konceptima,htio ne htio,odma nastavlja da gradi Licni Istoriju takvog Ratnika,unutrasnji dijalog pronazali nove rjeci,nove koncepte i price da objasni sebi tu novu percepciju.pa jasnije vidis prva tri agregata: tjelo i fizicka cula/forme,osjecaji kao reakcija na forme, te koncepti,pa cak vidis i 4ti agregat,Volju,pa i peti, Skladisnu Svjest...

Ma jao,hvata me nostalgija za Yogacara sistemima 8 Umova,master piece.KAd ti onda Vidish djelove Sebe koji tu ladno egzistiraju u potpuno drugacijom vremenskoj i strukturnoj Sferi,to je ogromni shift chia u lokalnom i globalnom okruzenju haha

To je najsmjesnije.Samom sebi napravish Rupu van Iluzije formi i to ima veci efekat,nego ako se skupi 1000 praktikanata koji se samo vrte oko nizish frekvenci Ljubavi.Napravish nesto sto zavrti tvoju Duhovnu spiralu odmah,za jako kratko vrijeme,mada zapravo imas fore,jer se navikavash na to htio,ne htio.

Postoji Zvjer,da vam veli Chika Primitiv :)  , koja ima Namjeru da :

-nijednom ljudskom il neorganskom Bicu omoguci realizaciju temelja Uma,koji je Nerodjenost svih formi,svih osjecaja,svih koncepata,svih Voljnih navika/impresija te cak "dublje" od petog od pet agregata,Agregata Skladisne Svjesti ((koji je u ovoj analogiji identican Brahman/Atman nedualizmu i nedualnoj samadhi apsorbciji))

- ako radi jer u kolektivno Nesvjesno ubrizgava specificnu Hipnozu Stada milionima godina i koristi energiju botnet mreze umrezenih ljudskih i neorganskih bica

- ako kao posljedica cak i ozbiljni Yogini nisu u stanju da realizuju Temelj Uma jer bukvalno onemogucava minimum potrebne spremnosti Yogina da prodju tu jednu od NAJNAPREDNIJIH faza

- ako se uglavnom manifestuje ili kao strah u srcu od neprihvatanja okolnog stada ili pak suprotnost,hipnotisanost psiho energije stada nekom Idejom,Pricom koju su ojacali, tu su glavni pechati

- jos tonu stvari od koje se moze napraviti pravi Doktorski na neku od tema koje su "hot" danas modernoj psihologiji,sa svim svojim Manama.....

Neko to mora da pocisti,na svim nivoima.Takve i slicne stvari nisu Dharmicki dopustljive na duzi rok :)

To je dalje kontrola koje bice smije da dobije ljudsko tjelo. Das gladnim duhovima da nasele planetu unutar 100.000 godina,i onda natjerash druga Probudjena bica da smisljaju Metode kako da spase takva bica. Pa se sve svede na to, da je Mara koji vara svjesna bica zaljepljena za forme,zapravo i sam Bodhisatva koji se zrtvuje,al u siroj prici,jer ti gladni duhovi imaju masu loshe karme.I njima je prije ljudskog tjela,bio mnogo veci pakao u Umu,glad za svime :))) zato nisu spremni za Ekspresno brzi nacin.Moraju vise da se koprcaju po Neorganskom svjetu sa kojim su vise srasli nego za ljudski svjet.

Manji procenat ljudi su bash ljudska bica,koji lako idu ka vrhu Srca,al im je i dalje neshvatljiv svjet Bez Formi.

Ukratko,zivio 3 Neorganski Svjetski rat :)

Kad gledam pisma Alberta Pajka,sta su oni napravili,zapravo Egregore u kolektivnom nesvjesnom,prisilili odredjene djelove svjeta da to downloaduju u svom astralu i poslje napravili rat izmedju Egregora lmfao :) Ja sam za Kralja i drzavu neorganac, ja sam za bankare neorganac,ja sam demokrata neogranac,ja sa hriscanin neorganac,ja sam musliman neorganac,mi smo horde zla mi smo ateisti :DDD

Pechat Svjesti je generalni pojam. Ko god ti namagnetishe Um necim i privuce ga u neko iskustvo. Pechati zvjeri mogu onda biti specificne vrste Pechata od specificne Svjesti iza. To je velika i mocna Svjest.Po astralnoj moci,vjerovatno najjaca na zemlji. Jaca globalno i od vrste svjesti kakvu je npr imao Isus u tjelu.Ne u smislu Isusa kao pojedinca,nego njegovog uticaja na Masu.

90% hriscanske energije je u spektru Zvjeri danas :))) naravno,to znaci da ce mozda tek svaki deseti hriscanin npr,priznati to samome sebi. Izgubili su se Hriscanski Yogini kao rezultat toga.Hriscanstvo je u korjenu uzasno mocno,jer ima mocan izvor u nenormalno mocnom Bicu koje je nastanjvalo tjelo 30ak godina svega.Tu ko je vidio,vidio je,al kad to dodje do nivoa pravljenja egregora u nekoj drzavi il vjerskoj zajednici (lol,kolko ovaj pojam izgleda smjesno u ovom kontekstu) ti imas problem,jer to je dio stada,dio Pechata Zvjeri. To ko je vidio zna,al ko nije vidio ne zna. Onda taj koji nije vidio,bude u ego tripu jer nema Iskustvo,i sudi price ovih sto su vidjeli i ucestvovali na osnovu toga dal ce se prica svidjeti emotivno stadu,koje je unutar sireg Rimskog il kojeg god stada,kao danas npr.

taj koji je Vidio,i sam ima problem da objasni to samome sebi,a kamoli drugome.al kad ti zaustavish normalan prenos Gnoze kroz diskusiju otvorenog tipa,dobijes rascjepe koji se mrze,globalne religije koje se svadjaju umjesto da se Vole i nadopunjuju.Cak tjeraju stado u rat protiv stada...zamisli kolko taj YHWH unutar ljudskog tjela treba da se hipnotishe u tome cilju.Jos ako dodas vjerski rat,ojla,eo Hordi Mudraca koji sire Dharmu :)

Zadnja promjena: primitive101; sri stu 21, 2018 4:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimesri stu 21, 2018 12:09 am

pricamo o tome nakon 2000godina. Recimo da Yogin zeli da stavi fokus Uma na taj dogadjaj danas. Postoji 200slojeva egregora koji prvo na ime Juda u zapadnom svjetu izazivaju momentalnu ogorcenost,mrznju,strah,osudjivanje,podsmjeh cak.Tugu.

I ajd ti kopaj dalje.Mozda je meditacija na Judu izvorno bila nenormalno mocna,al kako su drugi egregori rasli,potisnuli su to.Al ajd da se pojavi nesto blize izvornoj Namjeri i Emociji Jude i Isusa u tim zadnjim danima,kada svemoguci Majstor treba da se dematerijalizuje nazad u Etar,a posebno izabran ucenik treba da prodje poseban test za sebe i poseban zadatak za Majstora.Koji ce se desiti tad,i nikad vise u tome obliku.Oboje to znaju,oboje znaju nesto sto mozda niko drugi tad nije znao.Mozda je samo mala grupa ljudi znala sve detalje.

Meni je bitno da se to moze osjetiti i nakon 1000 il 2000 godina.Istina,a pogotovo ovog tipa,ostavi tragove u kolektivnom nesvjeno,i fenomenalno kako je isao tok pronalaska,i uopste prodaja i ocuvanje,i finalno restoracija i prevod Jevandjelja po Judi.

Al Mantra toga spisa je drugacija,natjera te na totalno drugacije stanje Svjesti kad se stavljash u polozaj Jude Iskariota npr.Pa i u poziciju Isusa.

Svaki strucnjak u ta biblijska desavanja,koji nije dogmatik i preplashen Pavlovom pricom,ce dobro namuciti sebe dok shvati ulogu Jude.Cak i u najcrnjim objasnjenjima lol,Juda je :

1. Izvrsavao jedan dio predskazanja iz Zekariove knige,a tice se "prodaje" informacije o Mesiji za srebrenjake
2.bio je predodredjen za tu ulogu od Boga (poslje samo manifestovano kroz Isusovu pricu sa njim),te prakticki nije imao slobodu izbora

to su od starta znali vjerovatno i Isus i svi apostoli.Mislim,morali su znati,to je bio dio price koja se znala.Nisu znali ko i kako i zasto i kada.

I onda,jedan drugaciji splet dogadjaja,koji svakome gnostiku dodje kao velika sreca i Gnoza,kao dokaz  da i 'obican' covjek,koji je postao Apostol,moze direktno Iskusiti tu unutrasnju Bozansku Iskru zarobljenu u tjelu...Juda je u tome smislu mozda,a pisem mozda,jer je pritisak kolektivnog nesvjesnog jak u drugom smjeru,bio ljudsko bice sa najvise Gnoze apsorbirane tokom inkarnacije Isusa u tjelu.Nekima je to cinjenica oko koje se ne raspravlja. Fasciniram sam tom cjelom pricom vise mjeseci,nashao vremena da fino istrazim taj fenomen.

al na ovo se plache,osjetish ushicenje,mozda i najvise ushicenje jednog hriscanina :)

https://www.youtube.com/watch?v=JpzBUO87fWI

Ak te svidja tematika,Danny Wilten npr ima fantasticne komparativne videe. O 'luminous cloud' fenomenu,Orion Nebuli kao mjesta odakle je Isus dosao,presjek sa egipatskim,kabalistickim i gnostickim simbolima i mitovima..

https://www.youtube.com/watch?v=teze3rfpUkk

Namaste Alahh ajajajaja evo ti odgovora za Eter,ne moram ga ja napisati,niti reci,neko to vec zna..stop worshiping dead God people..  https://www.youtube.com/watch?v=EtLKMGhihCk

ta cura je Dijamant,spona do jedne novije inkarnacije Mahavatar babajija,nisam znao za tu zapravo.Kriya yogin klasicni,al se fokusiro na stvaranje Gospela po Babajiju i Gospela po Isusu,objasnjava top level stvari.

https://www.linkedin.com/pulse/truth-jesus-christ-revealed-mahavatar-babaji-yogini-truekrishnapriya?trk=pulse-det-nav_art

Zadnja promjena: primitive101; pon stu 26, 2018 7:46 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar

Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Registration date : 08.10.2009

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimečet stu 22, 2018 10:18 pm

https://www.24sata.hr/fun/smak-svijeta-je-2021-a-isus-krist-vraca-se-za-deset-godina-593426

Citat :
Prema prognozama američkog svećenika dr. Kentona Beshorea, bivšeg predsjednika Svjetskog biblijskog društva koji je preminuo 2016. godine, uskoro nam dolazi Apokalipsa - smak svijeta počet će već 2012. godine (EDIT: Pogrešno preneseno s Expressa! Nije 2012. nego 2021. dakle ''smak svijeta počet će već 2021. godine"), a nakon apokalipse, 2028. godine vratit će se Isus Krist.

Beshore je naime smatrao da Dva svjetska rata i rođenje Izraela obilježavaju početak kraja, piše Express.

LINK: https://www.express.co.uk/news/weird/1025684/end-of-the-world-apocalypse-jesus-christ-return-f-kenton-beshore

U svojoj knjizi Kada će se dogoditi uznesenje?, Beshore je napisao: Priča o drvetu smokve je proročanstvo o ponovnom rođenju nacije Izraela.

Beshore smatra da se grčki izraz panta tauta, koji u prijevodu znači sve te stvari, odnosi na početak porođajnih bolova (Matej 24:8 ).

'Isus je rekao, u stvari, da kada vidite porođajne bolova – Prvi i Drugi svjetski rat i glad, pomor i potres – znat ćete da je njegov povratak blizu. Grča riječ Gene u prijevodu znači generacija.

- To doslovno znači rođeni. Isus je rekao da će rođeni (izraelski narod) postojati kada se On vrati - zaključio je.

- Sedam glavnih znakova je već ispunjeno, pet glavnih znakova je trenutno ispunjavaju, i još 15 znakova tek treba biti ispunjeno - tvrdio je Beshore.

U svojim knjigama, Beshore je predvidio 'rat, u čijem će središtu biti Izrael koji će se suprotstaviti većim državama poput Irana i Rusije, kao i da će druge religije osjetiti Božji gnjev'.

- Kada ovi narodi krenu protiv Izraela, Bog ne samo da će poraziti ove vojske, nego će poslati vatru na Rusiju i Iran i one koji borave sigurno na otocima. Ja to vidim kao uklanjanje islamskog prisustva. Tako da je to veliko čudo koje će izazvati mnoge da se okrenu Gospodinu - upozorio je Beshore.

Da su ga na vrijeme liječili, sada ne bi imali o čemu pisati.

lolcina

P.S. EDIT: vidi podcrtano
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimečet stu 22, 2018 10:47 pm

primitive101 je napisao/la:
Citat :

Zanimljivo, nije mi poznata majka od Jude. Prvi put čujem to. Da li je on po tebi zbilja bio izdajnik ili je to bio dogovor ustvari?

pricamo o tome nakon 2000godina. Recimo da Yogin zeli da stavi fokus Uma na taj dogadjaj danas. Postoji 200slojeva egregora koji prvo na ime Juda u zapadnom svjetu izazivaju momentalnu ogorcenost,mrznju,strah,osudjivanje,podsmjeh cak.Tugu.

I ajd ti kopaj dalje.Mozda je meditacija na Judu izvorno bila nenormalno mocna,al kako su drugi egregori rasli,potisnuli su to.Al ajd da se pojavi nesto blize izvornoj Namjeri i Emociji Jude i Isusa u tim zadnjim danima,kada svemoguci Majstor treba da se dematerijalizuje nazad u Etar,a posebno izabran ucenik treba da prodje poseban test za sebe i poseban zadatak za Majstora.Koji ce se desiti tad,i nikad vise u tome obliku.Oboje to znaju,oboje znaju nesto sto mozda niko drugi tad nije znao.Mozda je samo mala grupa ljudi znala sve detalje.

Meni je bitno da se to moze osjetiti i nakon 1000 il 2000 godina.Istina,a pogotovo ovog tipa,ostavi tragove u kolektivnom nesvjeno,i fenomenalno kako je isao tok pronalaska,i uopste prodaja i ocuvanje,i finalno restoracija i prevod Jevandjelja po Judi.

Al Mantra toga spisa je drugacija,natjera te na totalno drugacije stanje Svjesti kad se stavljash u polozaj Jude Iskariota npr.Pa i u poziciju Isusa.

Svaki strucnjak u ta biblijska desavanja,koji nije dogmatik i preplashen Pavlovom pricom,ce dobro namuciti sebe dok shvati ulogu Jude.Cak i u najcrnjim objasnjenjima lol,Juda je :

1. Izvrsavao jedan dio predskazanja iz Zekariove knige,a tice se "prodaje" informacije o Mesiji za srebrenjake
2.bio je predodredjen za tu ulogu od Boga (poslje samo manifestovano kroz Isusovu pricu sa njim),te prakticki nije imao slobodu izbora

to su od starta znali vjerovatno i Isus i svi apostoli.Mislim,morali su znati,to je bio dio price koja se znala.Nisu znali ko i kako i zasto i kada.

I onda,jedan drugaciji splet dogadjaja,koji svakome gnostiku dodje kao velika sreca i Gnoza,kao dokaz  da i 'obican' covjek,koji je postao Apostol,moze direktno Iskusiti tu unutrasnju Bozansku Iskru zarobljenu u tjelu...Juda je u tome smislu mozda,a pisem mozda,jer je pritisak kolektivnog nesvjesnog jak u drugom smjeru,bio ljudsko bice sa najvise Gnoze apsorbirane tokom inkarnacije Isusa u tjelu.Nekima je to cinjenica oko koje se ne raspravlja. Fasciniram sam tom cjelom pricom vise mjeseci,nashao vremena da fino istrazim taj fenomen.

al na ovo se plache,osjetish ushicenje,mozda i najvise ushicenje jednog hriscanina :)

https://www.youtube.com/watch?v=JpzBUO87fWI

Ak te svidja tematika,Danny Wilten npr ima fantasticne komparativne videe. O 'luminous cloud' fenomenu,Orion Nebuli kao mjesta odakle je Isus dosao,presjek sa egipatskim,kabalistickim i gnostickim simbolima i mitovima..

https://www.youtube.com/watch?v=teze3rfpUkk

Namaste Alahh ajajajaja evo ti odgovora za Eter,ne moram ga ja napisati,niti reci,neko to vec zna..stop worshiping dead God people..  https://www.youtube.com/watch?v=EtLKMGhihCk

ta cura je Dijamant,spona do jedne novije inkarnacije Mahavatar babajija,nisam znao za tu zapravo.Kriya yogin klasicni,al se fokusiro na stvaranje Gospela po Babajiju i Gospela po Isusu,objasnjava top level stvari.

https://www.linkedin.com/pulse/truth-jesus-christ-revealed-mahavatar-babaji-yogini-truekrishnapriya?trk=pulse-det-nav_art

dosta davno (početkom 60-tih xx stoljeća) izašla je trilogija, mislim u srpskom prjevodu karl may-a "juda iskariotski" (sa kraja 19.st. - 93/94) gdje se takvu interpretaciju oživljuje u literarnom djelu. naravno ima tu i slikarskih egregora kao mayov pajdaš sascha schneider i literarnih u bulgakovom "majstor i margarita" ali sve mi se to vidi kao pomirba ljudi sa kršćanstvom i apologija božanskog dualizma gdi je juda satanov mučenik a satan božji igrač za prezrene. jednako tako gradi se idealizirano opće mjesto pomirbe kršćanstva, hinduizma, islama, jevrejstva i budizma.

Smak svijeta 23.09.2017.  Ein_Wiedersehen_1894

ne kažem da je to neš loše - dapaće, no možda mi se interesantnije vidi analitika iz kuta poljubca - recimo pozadinske erotske relacije sina božjeg i ćovjeka-učenika ...

Smak svijeta 23.09.2017.  763?appId=2dc96dd3f167e919913d808324cbfeb2&quality=0
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva

Male
Pisces Goat
Broj postova : 221
Registration date : 15.12.2016

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitimepet stu 23, 2018 9:31 pm

jebote kristuš...pa "oni" su sve to isplanirali... :x
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Smak svijeta 23.09.2017.    Smak svijeta 23.09.2017.  Icon_minitime

[Vrh] Go down

Smak svijeta 23.09.2017.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.