Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole?

Go down 
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole? Empty
PostajNaslov: Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole?   Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole? Icon_minitimesub lis 20, 2018 1:07 am

Često puta gledamo filmove gdje je neka djevojka povučena štreberica u srednjoj, a kasnije postane fatalna, ekstrovertirana ljepotica ili obrnuto srednjoškolski šmokljan postane prvoklasni, poželjni muškarac, priglupa djevojka iz srednje se opameti i postane samostalna i uspješna...

Pretpostavlja se da odlaskom na fakultet ili zaposlenjem, dakle u 20-tima, nastupa novo poglavlje života za mlade ljude: nova sredina, novi ljudi, novi odnosi, preispitivanje sebe, sve u svemu velike i odlučujuće promjene za neku osobu koja se tada formira i koje su itekako vidljive, u usporedbi sa periodom srednje škole.
Nedavno sam razgovarala sa nekim ljudima koji su išli na proslave godišnjica mature ili drugih obljetnica te su u kontaktima sa ljudima iz srednje. Zanimljivo je što su rekli da su ljudi uglavnom isti karakterno, nešto malo drukčiji fizički, a tako je i po pitanju stila.

Naravno, dolazi do promjena životnih okolnosti i prioriteta, ljudi se u tom stadiju često malo udebljaju, bave se poslovima, ali naglasak je da imaju uglavnom sličan obrazac razmišljanja, iste "fore" (samo malo prilagođene) te da karakterno nema nekih drastičnih promjena. Što se tiče uspjeha ili neuspjeha, on je također uglavnom predvidljiv na temelju tendencija pojedinaca u srednjoj školi.

Mijenjaju li se ljudi značajno (primjerice 10-ak godina nakon srednje škole), karakterno, po načinu razmišljanja ili ostaju više-manje isti, prema vašem iskustvu?
Ako se ne promjene u tom periodu, kad se ljudi značajno promjene (tu mislim najviše na način razmišljanja i karakterno)?

Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole?   Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole? Icon_minitimened lis 21, 2018 1:48 pm

Ja sam se prilično promjenio no u isto vrijeme postoji problem kod osoba koje me dugo nisu vidjele i koje očekuju "starog mene".
Tako sam primjerice na 5 godišnjici mature imao nekoliko neugodnih opaski od osoba koje su mi bili praktički neprijatelji za vrijeme škole. Očekivali su da ću biti isti te onda kad su vidjeli da nisam, nisu mogli to shvatiti i vraćali su se u ono drugo vrijeme.

Zaključak. Neki ljudi te nastave gledati onako kao i davno prije, jer promjene su prevelike da ih mogu prihvatiti.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1447
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole?   Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole? Icon_minitimeuto lis 30, 2018 11:41 pm

Srednja skola je cudno vrijeme, neki se ne promjene nego vrate na staro sto su bili prije.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva

Male
Pisces Goat
Broj postova : 224
Registration date : 15.12.2016

PostajNaslov: Re: Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole?   Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole? Icon_minitimesri lis 31, 2018 7:42 pm

neki.....bilo bi žalosno ne promijeniti se nakon srednja škole....neki postoje.
ostat ču svoj ali se ipak mijenjati cry :x evil
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male
Capricorn Broj postova : 1614
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole?   Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole? Icon_minitimepon stu 19, 2018 1:18 am

Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole? A509d911
mala skola
osnovna skola
srednja skola
visoka [kola
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole?   Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole? Icon_minitime

[Vrh] Go down

Koliko se ljudi uistinu promjene nakon srednje škole?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.