Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Ima li itko prosvijetljen?

Go down 
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Ima li itko prosvijetljen? Empty
PostajNaslov: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimepon svi 27, 2019 2:08 pm

Ima li itko da se osjeća prosvijetljeno? Ima li itko da smatra kako postoji barem jedna prosvijetljena osoba trenutno na planeti?

Što (sve) znači biti prosvijetljen?

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimeuto svi 28, 2019 9:24 pm

Navodno, prosvijetljena osoba zna da je prosvijetljena, ona nema ni najmanje sumnje u to.
Dokle god sumnjamo u vlastitu prosvijetljenost ili čak mislimo da smo prosvijetljeni, nismo prosvijetljeni, jer prosvijetljena osoba ne misli niti ne sumnja, ona zna u kakvom se stanju nalazi.

Biti prosvijetljen značilo bi biti jedno s Bogom, odnosno značilo bi da osoba ne percipira razliku između sebe i bilo čega oko sebe, a niti sama percepcija nije odvojena, odnosno mi, proces percepcije i objekti oko nas postaju jedno. Što to točno u praksi znači nije jasno, ali u tom stanju navodno možemo biti jako dugo, ali i jako kratko.

"Stupanj" prosvijetljenosti se, opet navodno, između ostaloga očituje u tome koliko dugo se nalazimo u tom stanju jedinstva s okolinom. Kratkotrajna prosvijetljenost podrazumijeva da još nismo posve očistili svoju dušu od različitih nameta/utisaka/želja te stoga ne možemo biti dugo ili trajno u tom stanju.

Duše koje postignu trajnu prosvijetljenost navodno imaju izbor: otići iz ljudskog fizičkog tijela i ostalih tijela i spojiti se direktno s Izvorom, ostati na zemlji do isteka fizičkog života nesvjestan okoline i onda se direktno spojiti s Izvorom, zadržati sva tijela do kraja života i vratiti svjesnost o okolini (iako i dalje trajno biti prosvijetljen) ali ne podučavati druge na putu do prosvijetljenja ili sve ovo zadnje ali podučavati druge putu koji vodi do prosvijetljenja. Ova zadnja kategorija, trajno prosvijetljeni koji ostaju na Zemlji i podučavaju se navodno nazivaju Sadgurui (po Vedanti) ili Qutubi (po sufizmu) i ima ih u svakom trenutku samo 5 na svijetu.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimesri svi 29, 2019 12:17 pm

Ovi koji misle da su prosvijetljeni, misle da znaju...ima ih na lopate.

Što bi bio Bog? To nam je ono vječno pitanje.

Najbolje mi je to sa stupnjevanjem prosvijetljenosti. Postoje, dakle, ti "stupnjevi" samo što to zvuči kao da je u nekoj kontrarnosti sa samim pojmom prosvijetljenosti, jel da je malčice zubi

Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1761
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimečet svi 30, 2019 9:14 pm

normalno da postoje stupnjevi.. za malog pericu su svi ovi na istom nivou: Osho, Mooji, Haidakan Babaji, Isus, Milarepa,Ekart Tolle, Nan Huai Chin,Nityananda, Swami G, Tereza Avilska i jos stotine.. Normalno da nisu na istom nivou. Moze Osho trubit o njegovom prosvjetljenju jos milion godina,on pojma nema kako je Haidakan babaji uspio materijalizovati sam svoje tjelo il kako je Milarepa letio il bio u nekoliko tjela.

A sta znaci za malog pericu ova tema, pogotovo jer je razglabamo bogme skoro 10 godina vec na ovom forumu? Smrt je zahebana stvar,kako se uzme. 90% svih opisa i svih iskustava ljudi po internetu il knjigama il uzivo je svejedno kompletan bullshit,hrpetina lazi i price za naivne i ljene ljude. Hardcore stvari su tajne i trebaju ostat tajne, cisto zato jer kompletno rushe citavu civilizaciju i jer jbg,nemaju kompromis sa lazima civilizacije i ljudskim glupostima. Uhapsice te,ubice te,stavice te u ludnicu, to je odnos ljudi prema ljudima koji su uspjeli razbiti Um,materiju i tjelo do nevjerovatnih granica.

Obicni ljudi se pitaju ko je zaista prosvjetljen i sta to uopste znaci,a stvarno prosvjetljeni ljudi zive opicenim zivotima koje nijedan sveti spis nemre da opishe.Zohar se pita jel postoji pas,a pas se pita jel postoji covjek.A covjek se pita jel postoji neko sa vecim Uvidom od njega? Ofkors da postoji.

A ta prica,ima ih samo 5 na svjetu,i generalno sva ta prica sa brojevima,ne znam odakle to ljudi izvlace. Valjda postoji neki prosvjetljeni lik,koji ide po cjelom svjetu i prepoznaje sve ostale prosvjetljene plus provjerava po svim pecinama i shumama da slucajno neki Yogin nije zabagovo u samadhiju par godina,i broji ih i dosho je do broja pet? :)

ja sam tolko prosvjetljen da se pokusavam osjecat normalno,jer sam super prosvjetljen,prosto me strah i sramota svih sidhija koje koristim,svih trolovanja koje radim na ljudima, svih anomalija u prostoru i vremenu koje sam izveo i pokazao nekim ljudima,sebi i Posmatrachima. Zadnja zelja mi je da se pojavi neko jos super prosvjetljenije bice i da me kompletno dematerijalizuje tako da nista ne ostane od mene..

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimepet svi 31, 2019 10:14 pm

primitive101 je napisao/la:
Zadnja zelja mi je da se pojavi neko jos super prosvjetljenije bice i da me kompletno dematerijalizuje tako da nista ne ostane od mene..
ce4
Ja na trenutke mogu osujetiti prosvjetljenje ili mi se barem čini da je to prosvijetljenje. Što se tiče drugih prosvjetljenih mislim da ih ima. Nisu to ljudi koji će se previše isticati, baš suprotno na fizičkoj razini će oni biti neupadljivi i ničime neće odskakati od drugih, ali će se u razgovoru s njima osjetiti fina energija i smirenost.

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimened lip 02, 2019 5:24 pm

Alpha je napisao/la:

Što bi bio Bog? To nam je ono vječno pitanje.

Mislim da je lakše definirati što Bog nije nego što Bog je. Ako uopće je, naravno. :D

Očito, Bog nije neki starac šta sjedi na nebu, u nekim višim dimenzijama, i vuče konce kako on najbolje zna i umije.
Bog nije neki nogometaš, rukometaš, košarkaš, glumac i znanstvenik, iako ima onih koji misle da je takav neki bog. :)
Bog nije "neka" energija, jer energije ima u raznim oblicima, znači svaki oblik bi onda trebao biti neki drugi bog.

Bog bi trebao biti sve što postoji ako je doista svemoćan. Naravno, je li bog svemoćan, nije jasno, jer što ćemo onda sa zlom?

Citat :

Najbolje mi je to sa stupnjevanjem prosvijetljenosti. Postoje, dakle, ti "stupnjevi" samo što to zvuči kao da je u nekoj kontrarnosti sa samim pojmom prosvijetljenosti, jel da je malčice zubi

Pa da. Jer ili jesi prosvijetljen, što bi trebalo značiti da si jedno sa svime što postoji i imaš apsolutno znanje i mogućnosti ili to nisi. Ne znam kako netko može biti "malo prosvijetljen", ipak je prosvijetljenost binarni atribut. Po tome, oni koji nisu "stalno" prosvijetljeni zapravo i nisu prosvijetljeni, samo to tako nazivaju. :)

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimened lip 02, 2019 5:25 pm

primitive101 je napisao/la:

A ta prica,ima ih samo 5 na svjetu,i generalno sva ta prica sa brojevima,ne znam odakle to ljudi izvlace. Valjda postoji neki prosvjetljeni lik,koji ide po cjelom svjetu i prepoznaje sve ostale prosvjetljene plus provjerava po svim pecinama i shumama da slucajno neki Yogin nije zabagovo u samadhiju par godina,i broji ih i dosho je do broja pet? :)

A valjda onaj koji je prosvijetljen osjeti koliko još takvih ima. Jer ono, osjeti sve i svakoga. Jer je prosvijetljen, da. Dakle, ne mora hodati po dubokim pećinama tražiti usnule. zubi

Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1761
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimened lip 02, 2019 9:57 pm

i sta da prosvjetljeni kaze ljudima? da ce sve biti dobro,ili da su u takvom kur*u da nema tog prosvjetljenog koji im moze pomoci?

a ima ih preko nekoliko,5 je mali broj imho. Ja znam par,sto ispada da je 80% prosvjetljenih sa Balkana? lol nope... a jbg,levela ima,sjetite se onih opisa baza Kundalini od Kahalija odavno,pa probajte sve "gurue" za koje znate svrstati u te baze pa cete vidjeti da mozes itekako biti djelomicno prosvjetljen a opet miljama iznad obicnog covjeka,a paralelno miljama ispod "covjeka" na bazi iznad,al svaka baza nosi sijaset skillova,moci,blessinga i "prokletstava",odgovornosti ili prilika da zaseresh..

svaki novi potez,nova promjena skupne tacke je prilika za novo prosvjetljenje i novi uvid i novu moc il blessing il sta god.

@Chak "Nisu to ljudi koji će se previše isticati, baš suprotno na fizičkoj razini će oni biti neupadljivi i ničime neće odskakati od drugih, ali će se u razgovoru s njima osjetiti fina energija i smirenost. "

Koliko si ih sreo na fizickoj razini? Kako znas u kojem su stanju? "Fina energija i smirenost" je,sta,pokazatelj "fine energije i smirenosti"? Pola prosvjetljenih su potpuni ludjaci van ove dimenzije koje boli uvo za finu energiju i smirenost,polu prosvjetljenih voli da trolla okolinu itd itd... eto ti si sad si izjavio na osnovu cega pravish kategorizaciju,znaci ako krene neki prosvjetljeni namjerno da glumi uzasnu energiju i haos,necesh ga moci provaliti? :)

just some random thoughts for brain,pozzzz ekipa... drago mi je da forum nije mrtav,i da smo i dalje "zivi"...
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar

Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Registration date : 08.10.2009

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimened lip 02, 2019 11:07 pm

AKO se dogodi za mene lijep, drag, mio, povoljan ishod nekog (ili pak bilo kojeg) dogOđaja onda ću biti sretan.

AKO se dogodi za mene ružan, grub, težak nepovoljan ishod nekog (ili pak bilo kojeg) dogOđaja onda ću biti nesretan.

Ja sam ovisan o tome kakav je ishod. AKO je ishod pozitivan, onda sam i ja u pozitivi. AKO je ishod negativan, onda sam u negativi.

Ja dakle, nisam ja, nego AKO. AKO određuje jesam li ja sretan ili nesretan. AKO određuje ishod, a s obzirom da je ishod očigledno vlasnik mene samoga jer mene određuje onda sam ja u cijeloj milosti i nemilosti AKO-u. AKO je Bog. A ja sam samo njegova faza. Doduše samo ''pozitivna faza''. Ja očigledno ne mogu, ne mogu podnijeti negativnu fazu.  evil

Tek onda kada nadiđem Boga, Boga AKO-a, tek onda ću biti prosvjetljen. Do onda ću biti neprosvjetljen. Što mi može pomoći da nadiđem AKO? Da budem iznad bilo kojeg događaja, okolnosti ili uvjeta? Kakav ja trebam biti da prestanem ovisiti o ovome ''AKO'' ? Kako ja mogu nadići sve one negativne moguće faze? Kako? Kako se ja zaista mogu osloboditi toga AKO, kad o toliko toga ovisim...  confused

E vidite, to je ispravan pristup. Tako se dijele prosvjetljeni i neprosvjetljeni. Neprosvjetljeni su oni koji na bilo koji način ovise o bilo kojem ishodu. Neprosvjetljeni su oni koji ovise o AKO. Koji ovise o bogu AKO-u.

Prosvjetljeni su oni koji ne ovise o AKO. I koji nemaju ništa zajedničko s ''AKO''. Naravno bog ''Ako'' je lažni Bog. A tko ili što je pravi Bog, to znaju oni koji su u cijelosti oslobođeni ovog ''AKO'' pa vide puno bolje.

Da li bilo tko od Vas ima bilo što zajedničko s AKO?

Ha? miga
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male
Capricorn Broj postova : 1608
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitimepet kol 02, 2019 11:53 pm

Chakotay je napisao/la:
...na fizičkoj razini će oni biti neupadljivi i ničime neće odskakati od drugih, ali će se u razgovoru s njima osjetiti fina energija i smirenost.
upravo tako, ljudi punog kruga koji znaju nadići zbilju i natrag se u nju funkcionalno vratiti

Ima li itko prosvijetljen? 3bd13507f7273923b772432eb744134b
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ima li itko prosvijetljen?   Ima li itko prosvijetljen? Icon_minitime

[Vrh] Go down

Ima li itko prosvijetljen?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.