Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Post COVID efekat

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimepon svi 15, 2023 10:56 pm

5 svibnja 2023 godine je SZO oficijalno ibjavila kraj pandemije COVID-a 19,znaci prije tocno 10 dana,poslije nešto više og 3 godine trajanja,SZO je epidemiju objavila 30 sijecnja 2020 godine a za mesec i pol tocnije 15 ožujka 2020 godine i globalnu pandemiju COVID-a 19,tog dana je ovjde uvedeno vanredno stanje i karantena ,kao i uvecem delu Europe,u USA,Kanadi,Australiji,Novm Zelandu i itd. a u narednih par dana i u vecem dijelu ostatka svijeta.

Taj dan 15 ožujak 2020 godine ce mi ostati urezan tokom cijelog života iz više razloga,sada poslije nešto više od 3 godine,kada je panmedija i oficijalno završila i kada je COVID kao bolest doslovno na izmaku,jer je postao endemska i vrlo blago varijanta,što znci na tjednom nivou na cijelom svijetu ima manje 0d 3 tisuce zaraženih sa trendom daljeg pada,što znaci da ce i vjerojatno u skorijoj buducnosti konacno nestati ili u najgorem slucaju bice sezonska bolest nalik gripu.

Elem ovdje nije rijec o samoj bolesti vec o poslijedicama koja je ova bolest ostavila na cijeli svijet u poslednjih 3 godine,u sfim sferama života,znanstvenici osim što su konstatovali da post COVID efekat i sindrom postoji i da ostavlja fizicke poslijedice,ono što znanost nije mnogo obratila pažnju koje psihicke poslijedice ostavio na sve i nas i koje ce tek ostaviti.

Jer post COVID sindrom nije stvar samo zdravlja tijela i organizma vec i mentalnog i psihološkog ustrojstva koje je dublje od fizickog.ova 2 masakra koja su se ovdje dogodila nažalost pretprošlog tijedna su vjerojatno indirketna psihološka poslijedica poat COVid sindroma,odnsno direktna post COVID efekta,cak i ovaj nesrecni i besmilesni rat u Ukrajini je indirektna poslijedica Post-COVID efekta(možda malo preuranjena),jer se špekuliše da je Vladimir Vladmirovic Putin,suveren Rusije koji je zapoceo agresiju na Ukrajinu 24 veljace prošle 2022 godine ,na pocetku pandemije otipao i bio u svom podzemnom bunkeru otprilike godinu do godinu i pol dana,da se ne inficira novoj pošasti,jer ruska Sputnjik vakcina nije bila preporucljiva za ljude starijih od 65 godina a Putin je imao više od 65,pa nije mogao da primi vakcinu i zato je bio u debeloj izolaciji na duži vremenski period gdje se špekuliše da je citao Dugina i nekog Iljina koga su podstakli na radikalnije mere u vezi svoje spoljne politike.
Putin je doduše i prije korone bio nagao covjek i lider ali je pandemija dodatno pogoršala njegove rezone.

Ovaj efekt je višeslojan a o njemu se danas nažalost vrlo malo govori,koja su vaša mišljenja u vezi danas više nego aktuelnog efekta a koji ce vjerojatno biti aktuelan i u narednim nastupajucim Post COVID godinama nažalost?

[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimeuto svi 16, 2023 8:34 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
5 svibnja 2023 godine je SZO oficijalno ibjavila kraj pandemije COVID-a 19,znaci prije tocno 10 dana,poslije nešto više og 3 godine trajanja,SZO je epidemiju objavila 30 sijecnja 2020 godine a za mesec i pol tocnije 15 ožujka 2020 godine i globalnu pandemiju COVID-a 19,tog dana je ovjde uvedeno vanredno stanje i karantena ,kao i uvecem delu Europe,u USA,Kanadi,Australiji,Novm Zelandu i itd. a u narednih par dana i u vecem dijelu ostatka svijeta.

Taj dan 15 ožujak 2020 godine ce mi ostati urezan tokom cijelog života iz više razloga,sada poslije nešto više od 3 godine,kada je panmedija i oficijalno završila i kada je COVID kao bolest doslovno na izmaku,jer je postao endemska i vrlo blago varijanta,što znci na tjednom nivou na cijelom svijetu ima manje 0d 3 tisuce zaraženih sa trendom daljeg pada,što znaci da ce i vjerojatno u skorijoj buducnosti konacno nestati ili u najgorem slucaju bice sezonska bolest nalik gripu.

Elem ovdje nije rijec o samoj bolesti vec o poslijedicama koja je ova bolest ostavila na cijeli svijet u poslednjih 3 godine,u sfim sferama života,znanstvenici osim što su konstatovali da post COVID efekat i sindrom postoji i da ostavlja fizicke poslijedice,ono što znanost nije mnogo obratila pažnju koje  psihicke poslijedice ostavio na sve i nas i koje ce tek ostaviti.

Jer post COVID sindrom nije stvar samo zdravlja tijela i organizma vec i mentalnog i psihološkog ustrojstva koje je dublje od fizickog.ova 2 masakra koja su se ovdje dogodila nažalost pretprošlog tijedna  su vjerojatno indirketna psihološka poslijedica poat COVid sindroma,odnsno direktna post COVID efekta,cak i ovaj nesrecni i besmilesni rat u Ukrajini je indirektna poslijedica Post-COVID efekta(možda malo preuranjena),jer se špekuliše da je Vladimir Vladmirovic Putin,suveren Rusije koji je zapoceo agresiju na Ukrajinu 24 veljace prošle 2022 godine ,na pocetku pandemije otipao i bio u svom podzemnom bunkeru otprilike  godinu do godinu i pol dana,da se ne inficira novoj pošasti,jer ruska Sputnjik vakcina nije bila preporucljiva za ljude starijih od 65 godina a Putin je imao više od 65,pa nije mogao da primi vakcinu i zato je bio u debeloj izolaciji na duži vremenski period gdje se špekuliše da je citao Dugina i nekog Iljina  koga su podstakli na radikalnije mere u vezi svoje spoljne politike.
Putin je doduše i prije korone bio nagao covjek i lider ali je pandemija dodatno pogoršala njegove rezone.

Ovaj efekt je višeslojan a o njemu se danas nažalost vrlo malo govori,koja su vaša mišljenja u vezi danas više nego aktuelnog efekta  a koji ce vjerojatno biti aktuelan i u narednim nastupajucim Post COVID godinama nažalost?



Uredio nas je covid i više nego što mislimo. Od policijskih blokada i propusnica do suludih pravila ponašanja. Muka mi se i sjetit tih početaka. Dosta ljudi je obolilo i oporavilo se ali previše ljudi je ipak i umrlo.
Ne dao Bog da se ikad ponovi.

Ova dva masakra u srbiji nisu direktna posljedica post covid sindroma. Naravno da ova događanja od zadnje 3 godine imaju ulogu u tome ali nisu direktan uzrok toga. Direktan uzrok je truljenje društva iznutra. Pod time mislim na medije koji konstantno propagiraju mržnju i promoviraju razne kriminalce i ratne zločince kao uzore tom narodu. Medije koji opravdavaju ratne zločine i umanjuju žrtve tih zločina. Medije koji konstantno iskrivljuju povijesnu istinu i stavljaju svoj narod kao jedinu žrtvu davnih i nedavnih događanja. Takvo okruženje stvara monstrume. Ta jadna djeca što su izginuli nisu ništa krivi.

Ovaj rat se događa od 2014. godine ne od jučer. Putin godinama nije mogao djelovati jer nije imao podršku u svijetu. Osokolio se kad su se Europa i SAD istrošili oko covid potpora i očajničke borbe da ne bankrotiraju. Tu je vidio priliku da pripoji ukrajinu rusiji i pokušao je. Ostatak priče znamo.
Ali i taj konflikt traje još davno prije covida i 2014. godine. Ovdje je samo pukla prilika i dogodilo se ovo što se dogodilo.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimesri svi 17, 2023 10:19 pm

Uredio nas je covid i više nego što mislimo. Od policijskih blokada i propusnica do suludih pravila ponašanja. Muka mi se i sjetit tih početaka. Dosta ljudi je obolilo i oporavilo se ali previše ljudi je ipak i umrlo.
Ne dao Bog da se ikad ponovi.

Ova dva masakra u srbiji nisu direktna posljedica post covid sindroma. Naravno da ova događanja od zadnje 3 godine imaju ulogu u tome ali nisu direktan uzrok toga. Direktan uzrok je truljenje društva iznutra. Pod time mislim na medije koji konstantno propagiraju mržnju i promoviraju razne kriminalce i ratne zločince kao uzore tom narodu. Medije koji opravdavaju ratne zločine i umanjuju žrtve tih zločina. Medije koji konstantno iskrivljuju povijesnu istinu i stavljaju svoj narod kao jedinu žrtvu davnih i nedavnih događanja. Takvo okruženje stvara monstrume. Ta jadna djeca što su izginuli nisu ništa krivi.

Ovaj rat se događa od 2014. godine ne od jučer. Putin godinama nije mogao djelovati jer nije imao podršku u svijetu. Osokolio se kad su se Europa i SAD istrošili oko covid potpora i očajničke borbe da ne bankrotiraju. Tu je vidio priliku da pripoji ukrajinu rusiji i pokušao je. Ostatak priče znamo.
Ali i taj konflikt traje još davno prije covida i 2014. godine. Ovdje je samo pukla prilika i dogodilo se ovo što se dogodilo.

U nacelu tocno,mala ispravka nije direktno vec indirektno,stoji tvoja mala zamerka :D .Truljenje društva je aktivno pocelo 90 tih godina prošlog stoljeca,ali koren uzroka što se tice sociloške devastacije na Balkanu se može pogledati još sredinom 19 tog stoljeca iz osmanskog doba.COVID je sve to samo izobliciio i intezivirao,mislim sociološke devijacije ovdje ali i širom Europe i svijeta.Da Rat u Ukrajini je tinjao još od Majdana studenog 2013 i veljace 2014,ali upitno je da li bi se Putin usudio na takav radikalan korak da nije bilo u medjuvremenu COVID pandemije,možda da,možda ne,to vjerojatno nikada necemo saznati.

U pravu si,problemi izmedju Rusa i u Ukrajanaca u Ukrajini je vjerojatno datiru iz one narandjaste revolucije sada vec davne 2004,ali do poceka 21 stoljeca su Rusi i UKrajinci bili više nego dobrim odnosima opcenito i da se ta tisucljetna zajednicka povijest sruši za samo davedestak godina izmedju ova 2 bliska istocno-slavenska naroda je više nego poražavajuce,Hladni zato sam i za Putina velio i da je prije COVD-a bio nagao i zeznut lider i licnost.

Elem de facto je COVID pandemija intezivirala sve globalne probleme i njene posslijedice ce se još dugo odražavati na više nacina nažalost,iliti Post-COVID efekat.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimečet svi 18, 2023 10:52 pm

Hladni samo da spomenem ono što sam juce zaboravio a htio sam,pocetkom 2019 godine neki intistitut za geo-politicka istraživanja iz neke neutralne zemlje tipa Švajcarske ili Novog Zelanda,zaboravio tocno iz koje je zemlje,konstatovao da Kina sa svim svojim progresom,narocito ekonomskim zaostaje opcenito otprililke 10-tak godina da bi sustigli ionako tada vec uzdrmanu USA i preuzeli tron svjetske sile broj 1.

Samo godinu dana kasnije pojavila se COVD pandemija i uzdrmala svijet do temelja od WW2 a možda i od kraja WW1 i španske groznice 1918-1919,vjerojatno se sjecaš glavnog epidemiologa iz Kine koji jepocetko decembra 2019 upozaravao svijet na novu respiratornu bolest,koja se brzo širi i ako se nešto pod hitno ne uradi ostavice velike globalne poslijedice,ubtzo zatim su kineske vlasti uhitile tog epidemiologa.
Poslije se špekulisalo da je u nekom njihovom popravnom logoru,cak i da ubijen,da bi prije neki dan izašča vijest da je taj epidemiiolog živ i pušten iz zatvora u Kini.hocu rec kineske vlasti su mesec dana krili za postojanje nove respiratorne bolesti u novembru i decembru 2019(pošto COVID tada još nije bio klasifikovan i nije još dobio ime),tek pred Novu Godinu 2020 godine,27 ili 28 decembar 2019 godine su Kinezi priznali za postojanje nove bolesti(njene prve slucajeve u Kini) koja se ubrzano širi,sjecam se kao da je juce bilo.

Poenta moguce je da su kineske vlasti namerno pustili da se COVID širi po svijetu kako oslabili prije svega USA a usput i ostatak svijeta,odnosno da smanje taj zaostatak koje je ta agemcija pocetkom 2019 utvrdila.
Ali karma is a bitch pa se to Kini poslije obilo glavu,tokom prošlije godine tocnije prošlog proljeca,ljeta pa sve do kasne jeseni Kina je bila u žescem lokcdown-u dok se ostatak svijeta relaksirao od COVID mjera i prokužio,Kina je od pocetka pandemije imala onu nultu COVID toleranciju i to im je dobro išlo sve do prošlog proljeca kada je jedan od poslijednjih COVID valova uzeo danak u Kini,upravo zbog manjka prokuživanja,u avgustu prošle godine bila informacija da je u provinciji Hubei u Kini koja ima 96 miliona ljudi.90 posto bilo zaraženo koronom.
Upravo taj bumerang im se vrato,prije mjesec dana od jednog solidnog domaceg analiticara,neovisnog,koji je ponovio tu informaciju iz 2019 godine i zatim velio,da je Kina zbog loše COVD politika narocito u poslednjih godinu dana cak i povecala zaostatak u odnosu na USA,plus Balkan UFO u svom kanalu Patokracija je još u listopadu prošle godine mislim u svom klipu o Kini prognozirao tada što ce biti sa Kinom i njenom nultom COVID tolerancijom-merom,ako nešto hitno ne promene povodom toga i na kraju izgleda bio u pravu.

PS:Kini nikada necu zaboraviti kroz koju koju patnju, bol i stradanje su prošli Espana i Italia,tocnije Madrid i Milano,moja 2 najomiljenija grada i zemlje u prvom valu COVID-a u veljaci,ožujku,travnju i svibnju 2020 godine,nažalost.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimesri svi 24, 2023 12:31 am

Post covid efekat veliš! Pa još nije gotovo.koliko znam još je brojka zaraženih drastićna a nažalost i onih koji su pdlijegli virusu. Da se znalo za koronu mnogo prije, znalo se svijet se pripremao za to. Maske , izolacija, cijepiva i mjere su samo mjere koje su ipak kontrolirale pandemiju da ne uzme maha. I to da je krenulo iz Kine nisam baš uvijeren, morali su nam nešto dat da ne ispitivamo puno i ne protivimo se režimu koji vlada sprovodi za vrijeme pandemije, jer ipak se masa smirila malo straha i strože disciplinske mjere su imale utijecaj. Zanimljivo mi je kako krive 5g mreže, a Tesla je, koji je ipak strućnjak na tom polju, izjavio da je prvo proućavao koje se frekvencije nalaze u atmosferi da bi putem njih mogao emitirati tj. prenositi energiju, informaciju, val... po našem zelenom planetu. Tak da nisu mogli prijee i da su htijeli pustiti 5g mrežu u pogon sve do ovog trenutka kad se frekvencija Zemlje podignula. Virus je informacija a mi informacije primamo putem krune=korona, otuda valjda i ime virusu. Naravno da su moćnici znali za to i neki iskoristili. Covid efekat se vidi npr Amerika je već sad u financijskim govnima. Oni ovise o vanjskoj politici širenja demokracije a baš ih je korona u tome sprećavala.Za ruse i ukrajince neznam, to je više stvar politike koja se vodila puno prije nego su se svi zabrinuli zbog nadolazeće pandemije. Zelenski je prije precjednićkog mandata bio glumac i baš je imal ulogu gdje je bio predsjednik i vodio narod u neovisnost pa mi je to nekako apsurdno kao da su i tu napisali scenarij i pripremali raju puno prije nego je sve otišlo u kurac.
Mislim da se kraj ovoj pandemiji još nezna. Sve je još experimentalne prirode, nekolicinu su cijepili dok su nekolicinu prepustili sudbini nebi li vidjeli na kojim skupinama se razvija bolji imunitet krda. Neznam toćno ovo su samo moje pretpostavke. Treba preodgojiti ćitavo društvo jer je retardirano a to nejde samo tak prek noći, a i kad bi se saznala prava i ćitava istina koja je iza svega ovoga đumbusa na planeti, današnje vlade bi pale, od onih najjaćih pa do onih slabijih, a to se idogađa polako ali sigurno. Da se ljudi bude i postaju svijesniji to se vidi iz statistike vjernika pripadajuće religije koji je u padu. Sad pa su se religije pomirile na neki naćin i ujedinile kako bi ipak zadržale moć. Ali mislim i da na tom polju nema spasa, kraj se bliži. New age, NWO sve to dolazi al nikako da se dogovore valjda tko bi bio glavni, e pa sad ko jaći taj kaći a snaga i moć je u financijama. Biće zanimljivo još, prije sam htio vidjeti kraj i ishod svega a sad sam promjenio mišljenje i uopće me ne zanima, takva smo rasa da ćemo sjebati i to, garant.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimeuto svi 30, 2023 6:36 pm

kos kosovo kina kovid kkk kpk ukurac ukraina ukosev
uglavnom te frekvencije s dost ritma. u biti niš novo, kaj bi štrumpfi rekli: dosadni ciklusi ljudotinskih civilizacija.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimesri svi 31, 2023 10:05 pm

bodhisattva je napisao/la:
Post covid efekat veliš! Pa još nije gotovo.koliko znam još je brojka zaraženih drastićna a nažalost i onih koji su pdlijegli virusu. Da se znalo za koronu mnogo prije, znalo se svijet se pripremao za to. Maske , izolacija, cijepiva i mjere su samo mjere koje su ipak kontrolirale pandemiju da ne uzme maha. I to da je krenulo iz Kine nisam baš uvijeren, morali su nam nešto dat da ne ispitivamo puno i ne protivimo se režimu koji vlada sprovodi za vrijeme pandemije, jer ipak se masa smirila malo straha i strože disciplinske mjere su imale utijecaj. Zanimljivo mi je kako krive 5g mreže, a Tesla je, koji je ipak strućnjak na tom polju, izjavio da je prvo proućavao koje se frekvencije nalaze u atmosferi da bi putem njih mogao emitirati tj. prenositi energiju, informaciju, val... po našem zelenom planetu. Tak da nisu mogli prijee i da su htijeli pustiti 5g mrežu u pogon sve do ovog trenutka kad se frekvencija Zemlje podignula. Virus je informacija a mi informacije primamo putem krune=korona, otuda valjda i ime virusu. Naravno da su moćnici znali za to i neki iskoristili. Covid efekat se vidi npr Amerika je već sad u financijskim govnima. Oni ovise o vanjskoj politici širenja demokracije a baš ih je korona u tome sprećavala.Za ruse i ukrajince neznam, to je više stvar politike koja se vodila puno prije nego su se svi zabrinuli zbog nadolazeće pandemije. Zelenski je prije precjednićkog mandata bio glumac i baš je imal ulogu gdje je bio predsjednik i vodio narod u neovisnost pa mi je to nekako apsurdno kao da su i tu napisali scenarij i pripremali raju puno prije nego je sve otišlo u kurac.
Mislim da se kraj ovoj pandemiji još nezna. Sve je još experimentalne prirode, nekolicinu su cijepili dok su nekolicinu prepustili sudbini nebi li vidjeli na kojim skupinama se razvija bolji imunitet krda. Neznam toćno ovo su samo moje pretpostavke. Treba preodgojiti ćitavo društvo jer je retardirano a to nejde samo tak prek noći, a i kad bi se saznala prava i ćitava istina koja je iza svega ovoga đumbusa na planeti, današnje vlade bi pale, od onih najjaćih pa do onih slabijih, a to se idogađa polako ali sigurno. Da se ljudi bude i postaju svijesniji to se vidi iz statistike vjernika pripadajuće religije koji je u padu. Sad pa su se religije pomirile na neki naćin i ujedinile kako bi ipak zadržale moć. Ali mislim i da na tom polju nema spasa, kraj se bliži. New age, NWO sve to dolazi al nikako da se dogovore valjda tko bi bio glavni, e pa sad ko jaći taj kaći a snaga i moć je u financijama. Biće zanimljivo još, prije sam htio vidjeti kraj i ishod svega a sad sam promjenio mišljenje  i uopće me ne zanima, takva smo rasa da ćemo sjebati i to, garant.

Nije suštinski kraj,ali vec oko mjesec dana je broj inficiranih globalno  na nekom relativnom mizernom nivou,oficijalno je 5 ovog mjeseca proglašen kraj pandemije ali ne i bolesti,nisam pratio vec duže vrijeme Worldvide coromameter pa nisam upucen gdje još uvijek ima dosta inficiranih,možda je u Kini još uvijek drasticno,ipak oni kriju informacije,tako su i uoci pocetka pandemija sakrili da se COVID širi,cim je USA 11 ovog mjeseca iskljucia sve korona mere,odmosno i oni koji se nisu vakcinisiali  od COVD-a mogu uci u USA,to je parametar da je globalno vjerojatno  COVID pri kraju a USA je imala jednu od najrigoroznijih lockdown-a i korona mera na svijetu.

A što se tice teorija zavjere to je neka sasvim druga oblast i spika i ja sam kao mladji bio žesce nabrijan na teorije zavere dok nisam saznao i skužio neke stvari,jeste da globalna elita ima agendu,ali ne onu na koju mislimo,Balkan UFO u svojim klipovima na kanalu Patokracija je ljepo objasnio na temu što svjetski mocnici planiraju,što se tice 5G  mreže nisam njen poobornik,ta tema je bila popularna od 2015 do 2020 i pandemija je presekla tu pricu.

Jeste pandemija sa jedne strane pospešila digitalizaciju i AI ali sa druge strane je stvorila i veliki otpor pucanstva a i pojedinih eksperata što djelomicno upravo zbog Post-Covid efekta,što zbog racionalnih  razloga zloupotreba od strane AI i digitalizacije.

PS:Vecina globalnog puka danas jesu automati što bi velio njemacki pisac Erih From 20 tih godina prošlog stoljeca,ali pored toga ima odredjen broj ljudi koji ima kriticki rezon iako su manjina,što nije dovoljno za totalnu kontrolu tipa Orvel 1984,Haksli Vrli Novi Svijet,Blade Runner,Elizijum, In Time  i itd., da li ce biti u buducnosti,ne znam,djelomicno odavno idemo ka tim globalnim trendovima,što veli Balkan UFO totalna svjetska kontrola zahtjeva vanzemaljsku logistiku i resurse, :D.

Da se još nadovežem na kraju ovog mog posta,COVID pandemija je bilo veliko upozorenje prirode da pazimo što radio i kako postupamo prema njoj a i sebi samima ubuduce.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimeuto lip 20, 2023 9:08 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:

PS:Vecina globalnog puka danas jesu automati što bi velio njemacki pisac Erih From 20 tih godina prošlog stoljeca,ali pored toga ima odredjen broj ljudi koji ima kriticki rezon iako su manjina,što nije dovoljno za totalnu kontrolu tipa Orvel 1984,Haksli Vrli Novi Svijet,Blade Runner,Elizijum, In Time  i itd., da li ce biti u buducnosti,ne znam,djelomicno odavno idemo ka tim globalnim trendovima,što veli Balkan UFO totalna svjetska kontrola zahtjeva vanzemaljsku logistiku i resurse, :D.
.

Ljudi danas jesu automati. Globalna kontrola je tu. Ne u smislu da te policija špijunira 24 sata dnevno ali iznesi neko nepoželjno mišljenje i tvoja programirana okolina te ušutka posramljivanjem i epitetima. U zapadnim zemljama zbog iznošenja krivog mišljenja možeš ostati bez posla. U današnje vrijeme gdje većina ljudi živi od plaće do plaće to je ravno streljanju. Kontrola je tu samo je ne provodi netko tamo deseti nego naša okolina. A ako si dovoljno glasan nećeš imati ni za kruh. Ne smiješ reći da je car gol.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimesri srp 05, 2023 10:30 pm

Hladni je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:

PS:Vecina globalnog puka danas jesu automati što bi velio njemacki pisac Erih From 20 tih godina prošlog stoljeca,ali pored toga ima odredjen broj ljudi koji ima kriticki rezon iako su manjina,što nije dovoljno za totalnu kontrolu tipa Orvel 1984,Haksli Vrli Novi Svijet,Blade Runner,Elizijum, In Time  i itd., da li ce biti u buducnosti,ne znam,djelomicno odavno idemo ka tim globalnim trendovima,što veli Balkan UFO totalna svjetska kontrola zahtjeva vanzemaljsku logistiku i resurse, :D.
.

Ljudi danas jesu automati. Globalna kontrola je tu. Ne u smislu da te policija špijunira 24 sata dnevno ali iznesi neko nepoželjno mišljenje i tvoja programirana okolina te ušutka posramljivanjem i epitetima. U zapadnim zemljama zbog iznošenja krivog mišljenja možeš ostati bez posla. U današnje vrijeme gdje većina ljudi živi od plaće do plaće to je ravno streljanju. Kontrola je tu samo je ne provodi netko tamo deseti nego naša okolina. A ako si dovoljno glasan nećeš imati ni za kruh. Ne smiješ reći da je car gol.

Tocno Hladni,slažem se 100 posto sa tvojom konstatacijom i što je najgore to sprovode teledirigovana izmanipulisana masa mediokriteta bez kodeksa i rezona,ispranih medijima(TV,društvene mreže,novine i itd.) i to ne od strane neke super-tajne i super-mocne organizacije vec od samih ljudi,ljudi su postali veoma promenljiva kategorija,narocito danas,COVID kao da je pospešio apatiju,dekadenciju i destrukciju kod veliki deo ljudi,koja konstantno traje otprilike od 70 tih godina prošlog stoljeca.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimepet srp 14, 2023 11:24 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Hladni je napisao/la:


Ljudi danas jesu automati. Globalna kontrola je tu. Ne u smislu da te policija špijunira 24 sata dnevno ali iznesi neko nepoželjno mišljenje i tvoja programirana okolina te ušutka posramljivanjem i epitetima. U zapadnim zemljama zbog iznošenja krivog mišljenja možeš ostati bez posla. U današnje vrijeme gdje većina ljudi živi od plaće do plaće to je ravno streljanju. Kontrola je tu samo je ne provodi netko tamo deseti nego naša okolina. A ako si dovoljno glasan nećeš imati ni za kruh. Ne smiješ reći da je car gol.

Tocno Hladni,slažem se 100 posto sa tvojom konstatacijom i što je najgore to sprovode teledirigovana izmanipulisana masa mediokriteta bez kodeksa i rezona,ispranih medijima(TV,društvene mreže,novine i itd.) i to ne od strane neke super-tajne i super-mocne organizacije vec od samih ljudi,ljudi su postali veoma promenljiva kategorija,narocito danas,COVID kao da je pospešio apatiju,dekadenciju i destrukciju kod veliki deo ljudi,koja konstantno traje otprilike od 70 tih godina prošlog stoljeca.



Oduvijek se pratio vođa. Nije to počelo 70-ih to je odkad postoje ljudi i civilizacija. Djeca odkad se rode su u programiranju. Cijeli život smo programirani i to da ne odstupamo od mase. Svima nam je želja uklopiti se u društvo. Da bi se uklopio moraš pratiti set pravila. Svakoga od nas je programirala naša okolina i svako odstupanje se smatra nepoželjnim. Ako nisi dio mase u kolektivnom mozgu mase ti si nepoželjan i treba te neutralizirati. Nije više neutralizacija kamenovanjem ili protjerivanjem kao prije 500 god nego ušutkavanje dok se ne pokoriš masi.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimepon kol 07, 2023 1:53 am

uz free will još se nismo naućili koristiti naš autonomni sustav...jadno ljudi moji. I svi kukaju ali nitko ništa ne poduzima.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimesub kol 12, 2023 2:47 pm

bodhisattva je napisao/la:
uz free will još se nismo naućili koristiti naš autonomni sustav...jadno ljudi moji. I svi kukaju ali nitko ništa ne poduzima.

ove dvije frekve u preklapanju dost dobro interferiraju protiv kukanja
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=onO0v8ITeKI
https://www.youtube.com/watch?v=b7hN7rKY2YA&list=WL&index=2&t=30293s
zivili
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimesub kol 12, 2023 11:22 pm

bodhisattva je napisao/la:
uz free will još se nismo naućili koristiti naš autonomni sustav...jadno ljudi moji. I svi kukaju ali nitko ništa ne poduzima.

Za to postoji razlog. Da svako od nas razmišlja samo o sebi i "goni vodu na svoj mlin" mi danas nebi imali civilizaciju. Da nemamo kolektivan um koji nas uspijeva koliko toliko gurati prema napretku i danas bi živjeli po špiljama i crtali ugljenom po stijeni. Koliko je to pozitivno je upitno. Sada nekakvi medijski moguli zbog mogućnosti konstantnog bombardiranja "činjenicama" po svome odabiru mogu skretati pažnju tog kolektivnog uma. A opet ne možemo bez pristupa informacijama doći nigdje. U tom slučaju stagniramo i propadamo. Jedino bi riješenje bilo temeljito proučiti i potvrditi svaku činjenicu koja nam se plasira.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimened kol 13, 2023 3:44 pm

Hladni je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:


Tocno Hladni,slažem se 100 posto sa tvojom konstatacijom i što je najgore to sprovode teledirigovana izmanipulisana masa mediokriteta bez kodeksa i rezona,ispranih medijima(TV,društvene mreže,novine i itd.) i to ne od strane neke super-tajne i super-mocne organizacije vec od samih ljudi,ljudi su postali veoma promenljiva kategorija,narocito danas,COVID kao da je pospešio apatiju,dekadenciju i destrukciju kod veliki deo ljudi,koja konstantno traje otprilike od 70 tih godina prošlog stoljeca.



Oduvijek se pratio vođa. Nije to počelo 70-ih to je odkad postoje ljudi i civilizacija. Djeca odkad se rode su u programiranju. Cijeli život smo programirani i to da ne odstupamo od mase. Svima nam je želja uklopiti se u društvo. Da bi se uklopio moraš pratiti set pravila. Svakoga od nas je programirala naša okolina i svako odstupanje se smatra nepoželjnim. Ako nisi dio mase u kolektivnom mozgu mase ti si nepoželjan i treba te neutralizirati. Nije više neutralizacija kamenovanjem ili protjerivanjem kao prije 500 god nego ušutkavanje dok se ne pokoriš masi.

Hladni mislio sam na današnji opci trend,da je od 70 tih prošlog stoljeca a kult vodje postoji od kako postoji Covecanstvo i sam si u narednom postu odgovorio da nema kulta vodje ili bi još uvijek živeli u špiljama ili bi odavno izmurli,što je još gora solucija.Anarhija je nepovratna sociološka tocka,svaki sustav je bolji od anarhije,cak i najgori pa i ovaj naš današnji.
Sustav je jedna od glavnih stavki koje nas razlikuju od životinja,narocito zveri.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitimepon stu 06, 2023 10:20 pm

https://www.hcl.hr/vijest/nije-dugo-songbird-film-mutirajucem-covidu-162957/
Upravo pogledao ovaj film Songbird (izašao u decembru 2020) u jednom dahu koji je na nekin nacin obelezio naše živote u zadnjih skoro 4 godine.
Ukratko Los Andjeles mart 2024 godine COVID 19 je mutirao u sasvim novi svoj COVID 23 koji je mnogo smrtonosniji i zarazniji,SZO je uvela totalni lockdown, nekolicina imunih imaju pravo da se krecu tokom policijskog casa a prepoznaju se tako što nose zute narukvice,slicno nasem zelenom sertifikatu koji smo imali u realnosti do pojave prvih vakcina.
Glavni likovi mladi par koji se nikada suštinski nije smuvao,jer su se upoznali uoci korone-COVID-a 19 i 4 godine održavaju vezu preko video-linka i povremeno kroz kljucaonicu njenog stana.
Preporucujem ovaj film iz više razloga,najviše zbog aktuelnosti radnje do skora i POST-COVID efekta koji ostavlja sa ove vremenske distance po meni najvažnija poanta ovog filma je koliko smo zamalo bili od scenarija iz ovog filma.
Ak se sjecamo u maju,junu 2021 se razvio delta soj koji je bio najmstronosniji od svih sojeva korone i srecom poslije je došao omikron koji je bio mnogo blazi soj i zatim njegove podvarijante koje su još blaze(neke su i dan danas povremeno aktivne) dok u filmu kontra efekat, presek delta soj-realnost sve blazi sojevi,film Songbird delta soj pa sve tezi sojevi i na kraju ove 2023 godine sasvim nova vrsta COVID-a nazvan po godinu nastanka COVID 23 logicno.
Zato mi ovaj film jak dojam plus i sociološki karakter,ovaj film je po meni najbolji što se tice tematike pandemija,cak bolji i od cuvenog prorockog Contagion iz 2011, jer je Contagion fiktivna radnja u tadašnjoj sadašnjosti 2011 koja se koincidencijom podudara sa realnim dešavanjima 9 godina kasnije od nastanka filma.
Dok u Songbirdu se radnja nadovezuje na realna dašavanja sa tadašnjim eventualnim potencionalnim scenarijom,koji je mogao biti lako totalno realan( jer je film snimljen na samom pocetku pandemije februar,mart 2020 a izašao u decembru iste korona raskrizje 2020 godine) sva sreca poslije se ispostavilo u realnosti suprotrno a moglo je lako biti kao na filmu Songbird.
I kako s vremenski sve više odmicemo treba da shvacamo zasto je ovaj film bitan i koju poentu i poruku nosi pa i što je još više bitnije veliko upozorenje za buducnost.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Post COVID efekat Empty
PostajNaslov: Re: Post COVID efekat   Post COVID efekat Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Post COVID efekat
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» COVID-19
» Bozicni post

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Razno-
Forum(o)Bir: