Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimened kol 13, 2023 3:33 pm

Inspirisan 2 nastavka  SF filma Bird Box,prvi sa Sandrom Bulok iz 2018 i drugi koji je skoro izašao sa cuvenim španskom glumcem Mariom Casasom- Bird Box Barcelona (radnja oba 2 nastavka filma ukratko,nepoznata i misteriozna interdimenzionalna bića vrše invaziju na Zemlju i vecina ko ih pogleda cini samoubojstvo, dok manji labilniji deo se totalno psihicki transformišu u totalno druge osobe), da se vec unazad nekoliko godina fura trend interdimenzionalnih bića i njihove invazije na naš svijet u odnosu na raniji trend klascne vanzemaljske invazije.

Sada bih to povezao sa najnovijim vestima iz svijeta NLO-a gdje se cak i u domacim mainstream medijima sve više prica o tome,što je bilo nezamislivo do recimo prije 5 godina,možda je to jedan od gavnih razloga što su invazije vanzemaljskih bića više malo pase u SF žanru,jer se postupno sve više potura da se podrazumevaju da oni postoje,iako još  uvijek nema oficijalne potvrde.
Dok su interdimenzionalna bića relativno sasvim nova stvar i hit u SF žanru i filmovima,narocito danas a za njihovo postojanje nema ni indikacija za razliku od Vanzemaljaca,pa to još više dobija na umetnickoj-filmskoj težini i fikciji.

PS.Cuveni SF pisac Artur Klark je davno velio,nema pravog SF filma bez Vanzemaljaca,ili pravi SF  film nije film ako u njemu nisu Vanzemaljci,ili tako neš,ne držite me za rijec,davno sam cuo za tu njegovu izjavu  ;) .

Pitanje na kraju, koja tematika u SF filmu vam se više svidja,u onome kasicnom ranijem gdje su Vanzemaljci ili u ovom novom gdje su Interdimenzionalna bića?
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimened kol 13, 2023 11:25 pm

Jedno ne isključuje drugo. Više sam ljubitelj filmova kao Alien ili The Thing. Nekako su mi lakše shvatljivi od nekakvih bestjelesnih multidimenzionalnih stvari.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimened kol 27, 2023 1:37 pm

Hladni je napisao/la:
Jedno ne isključuje drugo. Više sam ljubitelj filmova kao Alien ili The Thing. Nekako su mi lakše shvatljivi od nekakvih bestjelesnih multidimenzionalnih stvari.

Naravno,nego prosecan puk meša ta 2 razlicita pojma,nego više onako kao SF tematiku i trend.Naravno da je tematika sa klasicnim Vanzenaljcima mnogo shvatljivija prosecnom gledatelju upravo zbog svojstva stvari,odnosno price,radnje i situacije,plus je opipljivije,ipak su to fizicka i materijalna bića kao mi,samo sa drugih planeta. :D .

Sad mi je Hladni palo na pamet, ne mogu da se sjetim nekog SF filma u kome su i Vanzemaljci i Interdimenzionalna bića zajedno u radnji i prici. Cuvena SF serija Doctor Who spojila u par epizoda te 2 stvari,da i Star Trek lik Q i u jednoj epozodi Orvila,Hladni ako ima SF film u kome su i Vanzemaljci i Interdimenzionalna bića zajedno,molio bih te da mi preporuciš,hvala unapred. :D .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimeuto kol 29, 2023 5:29 pm

Djelomicno povezano sa temom,upravo sada doznao o 2 nova nadolazeca SF filma,Roswell Delirium sada u rujnu i The Shift u 12 mjesecu,znaci na kraju ove  godine.

Radnja filma Roswell Deliriumm 1980 i neke godine u altenativnom timeline SSSR je izvršio nuklearni napad na USA i cerka sa majkom pokušava da stupi u kontakt sa ocem koji je astronaut i koji je u trenutku napada bio na svojoj misiji u orbiti Zemlje i umjesto da stupi u kontakt sa ocem,stupi u kontakt sa Vanzemaljcima iz dubokog Svemira.

Radnja filma The Shit,prosecan muškarac jednog ljepog dana upoznaje djevojku poslije posla i ubrzo se zaljubi u nju da bi mu zatim sve krenulo na bolje,onda posije odredjenog vremena dok se vracao sa  posla doma doživeo je saobracajnu nesrecu,nepoznati lik ga budi pored kola a taj lik je slican interdimenzionalnom biću Q iz Star Treka i odveo ga u  Pararelni Univerzum i Zemlju  gjde vlada tiranska vlada(aluzija možda na  NSDAP).

Po traileru i radnji dojme mi se ova 2 nadolazeca nova SF filma kao veoma interesantnim,plus u jednom  su Vanzemaljci kao tema u drugom Interdimemzionalno biće slicno Q iz Star Treka,sa dodacima alternative timeline i Pararelnog Univerzuma,što bi bilo kada bi se spojile radnje ova 2 filma :D,Vanzemaljci i Interdimenzionalno biće slicno Q .
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimeuto kol 29, 2023 7:41 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Hladni je napisao/la:
Jedno ne isključuje drugo. Više sam ljubitelj filmova kao Alien ili The Thing. Nekako su mi lakše shvatljivi od nekakvih bestjelesnih multidimenzionalnih stvari.

Sad mi je Hladni palo na pamet, ne mogu da se sjetim nekog SF filma u kome su i Vanzemaljci i Interdimenzionalna bića zajedno u radnji i prici. Cuvena SF serija Doctor Who spojila u par epizoda te 2 stvari,da i Star Trek lik Q i u jednoj epozodi Orvila,Hladni ako ima SF film u kome su i Vanzemaljci i Interdimenzionalna bića zajedno,molio bih te da mi preporuciš,hvala unapred. :D .

Npr. Pacific Rim, The Mist, Time Trap, Midnight Special, Star trek: Voyager, 2001 A Space Odyssey i drugi.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimesri kol 30, 2023 9:58 pm

Hladni je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:


Sad mi je Hladni palo na pamet, ne mogu da se sjetim nekog SF filma u kome su i Vanzemaljci i Interdimenzionalna bića zajedno u radnji i prici. Cuvena SF serija Doctor Who spojila u par epizoda te 2 stvari,da i Star Trek lik Q i u jednoj epozodi Orvila,Hladni ako ima SF film u kome su i Vanzemaljci i Interdimenzionalna bića zajedno,molio bih te da mi preporuciš,hvala unapred. :D .

Npr. Pacific Rim, The Mist, Time Trap, Midnight Special, Star trek: Voyager, 2001 A Space Odyssey i drugi.

Midnight Special nisam još uvijek odgledao pa ne znam,ali cu se potruditi da ga konacno u najskorije vrijeme pogledam.Time Trap je odlican SF film iako malo propracen opcenito ali u Time Trap-u se ne pojavljuju ni Vanzemaljci ni Interdimenzionalna bića vec je radnja i poenta ljudska evolucija kroz prizmu mladih arheologa zarobljenih u anomalijskoj špilji gdje vlada dilatacija vremena,možda je uzrok te dilatacije vremena vanzemaljskog drevnog podrijetla,ali to nije naglašeno u filmu,vec je vjerojatno na gledatelju sam da prosudi.

The Mist iz 2007 sam više puta pogledao,vrlo zeznut SF i psihološki film,sa elementima horora,tu se pojavljuju Interdimenzionalna velika čudovišta iz velike magle koja je obuhvatila mali gradic u unutrašnjosti USA a špekuliše se u filmu,da je vojska imala bazu u blizini i da su vršili neke eksperimente u vezi novih energetskih oružja i da su slucajno otvorili portal ka drugoj dimenziji a ta magla je kao vid omotaca za Intedimenzionalna bića-čudovišta u našem svijetu.Znaci u Mistu fale Vanzemaljci,jedna stavka fali, :D .

Star Trek Voyager da,ak se pojavljuje Q ili neke njegove kolege(malo sam zaboravio,nisam odavno pogledao) ali Star Trek Voyager je serija a ne film.

Za Pacific Rim sam cuo i više puta su ga davali na TV-u,ali nisam ga pogledao zbog price koja mi nije baš legla, Interdimemzionalna velika morska čudovišta na Pacifiku koja prete cijelom svijetu i Ljudi da bi sprecili to,napravili su robotizirane avatare kao u Mocnim Rendzerima da se bore sa njima,ali u Pacific Rimu je samo jedna stavka Interdimenzionalna bića,opet nema Vanzemaljaca,fali druga stavka.

A 2001 Space Odisey cuveni antologijsk stari filmi se pak radi o Vanzemaljcima,tocnije o njihovim drevnim artefaktima-monolitima i tu su Vanzemaljci indirektno stavljeni,jer se špekuliše ili da su izumrli ili da su se uspeli kao Drevni-Alterani u Star Gate.

Hladni mislio sam u SF filmu i Vanzemaljci i Interdimenzionalna bica zajedno da se pojavljuju,da sada sam se setio, film Vavilon 5 izgubljene price isto iz 2007,omnibus od 3 price.U drugoj se pojavljuje drevni demon slican Vragu u dubokom Svemiru a u trecem,lik slican Q iz Star Treka prorice jednom od glavnih likova iz Vavliona 5 što ce biti sa jednim mladim princem humanoidne vanzemaljske civilizacije(zaboravio sam naziv te civilizacije) ,odnosno za 30 godina će napasti Zemlju zbog konkurcenije i moci,ako ga taj glavni lik sutradan ne ubije. :D .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimesub ruj 16, 2023 5:09 pm

Upravo sam sada pogledao prvi put film The Endless iz 2017 i mislim da je djelolimcno povezan sa temom.

Radnja filma,2 brata kao mali su imali saobracajnu nesrecu u kome je poginula njihova majka,da bi ih spasao mladi vodja novog NLO kulta,oni su bili tamo jedno odredjeno vrijeme,da bi pobegli na inicijativu starijeg brata.
10 godina kasnija ta 2 brata žive uobicajnim životima u Los Andjelesu,nezadovoljni svojom pozicijom,preživljavajuci tako što restauiraju kuce bogatih vlasnika.
Da bi jednog dana mladji brat dobio poruku od tog kulta u vidu video kasete u kome jedna njihova frendica iz tog kulta poziva da se vrate jer ce uskoro svemu doci kraj.
Mladji brat nagovara starijeg da se vrate i vide o cemu se radi i tako oni se vrate ali samo na jedan dan i noc po odluci starijeg brata,ostatak pogledajte film :D .

Poenta taj klut nema veze sa NLO-ima jer se za svaku nepoznatu atmosfersku anomaliju vezuje se sa NLO-ima,radnja filma je djelomicno slicna sa SF filmom Time Trap,pocinje kao klasican drama film da bi se potom polako ulazilo u SF vode,taj koncept je bio popularan baš pred koronu i relativno je nov i veoma mi se dopada,nadam se da ce da nastave taj stil sa još SF filmovima kao što su ovaj Tne Endless i Time Trap. :D, da još jedna slicna stvar u Time Trap i The Endless,jedna od glavnih radnji je vezano za vreme kao pojam.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimesub ruj 16, 2023 7:58 pm

Hladni sada sam upravo pogledao Midnight Special,danas mi je ocito dan za SF filmove :D ,mogu ti reci preopurka ti je bila na mestu.

Svideo mi se film,tematika i radnja su slicni mnogo poznatijem u cuvenijem SF filmu Tomorrowland,samo mi se Midnight Special dojmio boljim.

Samo imam malu nedoumicu da li su ona bica iz drigog paralenog uporednog svijeta iznad našeg što se pojavljuju na kraju naprednija verzija Ljudi ili totalno druga brica, jedno je siguno, nisu bili Vanzemaljci :D .
Izgleda da je  jedan od  tih bića nekim izvarendnim slucajem u davnoj prošlosti došao na naš svijet ,tocnije u Europu i preneo svoj materijal nekoj ženi ovdje(odnosno smuvao je :D) i onda su njeni potomci kasnije došli kao europski kolonizatori u USA i ta geneza se prenisola generacijama do tog djecaka Altona danas(u kome su se aktivirale karakteristike i sposobnosti tih bića) koji je glavna uloga i radnja filma,koji je spona izmedju našeg i njihovog svijeta.

PS:Ovaj film prenosi poruku o društvenoj situaciji u USA danas,pored konzumeristickog,materijalistickog,militaristickog i okultistickog vecinskog dijela postoji i tradicionalni,iskreni i ispravni manji dijelovi u vidu roditelja Altona djecaka i frenda Altonog oca Lukasa i onog agenta NSA,sve u svemu film koji vrijedi pogledati iz više razloga. :D.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimepon ruj 18, 2023 12:15 am

Mediterano Blanco je napisao/la:
Hladni sada sam upravo pogledao Midnight Special,danas mi je ocito dan za SF filmove :D ,mogu ti reci preopurka ti je bila na mestu.

Svideo mi se film,tematika i radnja su slicni mnogo poznatijem u cuvenijem SF filmu Tomorrowland,samo mi se Midnight Special dojmio boljim.

Samo imam malu nedoumicu da li su ona bica iz drigog paralenog uporednog svijeta iznad našeg što se pojavljuju na kraju naprednija verzija Ljudi ili totalno druga brica, jedno je siguno, nisu bili  Vanzemaljci :D .

Nešto su na foru Annunakija. Oni koji su "poboljšali" ljudsku vrstu
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimepon ruj 18, 2023 9:52 pm

Hladni je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:
Hladni sada sam upravo pogledao Midnight Special,danas mi je ocito dan za SF filmove :D ,mogu ti reci preopurka ti je bila na mestu.

Svideo mi se film,tematika i radnja su slicni mnogo poznatijem u cuvenijem SF filmu Tomorrowland,samo mi se Midnight Special dojmio boljim.

Samo imam malu nedoumicu da li su ona bica iz drigog paralenog uporednog svijeta iznad našeg što se pojavljuju na kraju naprednija verzija Ljudi ili totalno druga brica, jedno je siguno, nisu bili  Vanzemaljci :D .

Nešto su na foru Annunakija. Oni koji su "poboljšali" ljudsku vrstu

Aha Hladni,samo što Annunaki po teoriji Andient Aliens i prici Stichina su bili klasicni Humanoidni Vanzemaljci sa planete Nibiru,koja se nalazi negdje u susednim solarnim sustavima(nebuozno je da je poslednja planeta našeg suncevog sustava kako je umreženo mišljenje,jer Keplerovi zakoni govore kontra tga,prosto i jednostavno) a ovi sa Midnight Special su tipa bica iz Tomorrowlanda ili Alise u Zemlji Cuda,svijet pored nas ili iznad nas,samo vibrira drukcije od našeg,ne druga planeta,ne negdje tamo u dubokom Svemiru.
Ustvari ima donekle tvog rezona,jer su oni možda nešto tipa naprednija verzija nas samih,samo u pararelnom , boljem, cistijem i ispravnijem svijetu,nešto kak što je Platon velio svijet ideja.

PS:Inženjeri iz Prometeja i Goa uldi iz Star Gate su aluzija i primer na Annunakije i djelomicno Psychlonci iz Battlefield planet Esrth samo u kontra smijeru,buducnosti a ne prošlosti kao kod Annunakija.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimečet ruj 21, 2023 7:33 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Hladni je napisao/la:


Nešto su na foru Annunakija. Oni koji su "poboljšali" ljudsku vrstu

Aha Hladni,samo što Annunaki po teoriji Andient Aliens i prici Stichina su bili klasicni Humanoidni Vanzemaljci sa planete Nibiru,koja se nalazi negdje u susednim solarnim sustavima(nebuozno je da je poslednja planeta našeg suncevog sustava kako je umreženo mišljenje,jer Keplerovi zakoni govore kontra tga,prosto i jednostavno) a ovi sa Midnight Special su tipa bica iz Tomorrowlanda ili Alise u Zemlji Cuda,svijet pored nas ili iznad nas,samo vibrira drukcije od našeg,ne druga planeta,ne negdje tamo u dubokom Svemiru.
Ustvari ima donekle tvog rezona,jer su oni možda nešto tipa naprednija verzija nas samih,samo u pararelnom , boljem, cistijem i ispravnijem svijetu,nešto kak što je Platon velio svijet ideja.

PS:Inženjeri iz Prometeja i Goa uldi iz Star Gate su aluzija i primer na Annunakije i djelomicno Psychlonci iz Battlefield planet Esrth samo u kontra smijeru,buducnosti a ne prošlosti kao kod Annunakija.

Nisam rekao da su annunakiji, nego da su na foru njih u smislu da su se upleli u prirodni tok evolucije da bi dali ljudima neke uvide i možda sposobnosti koje nebi imali da nije bilo njih.

Goa uldi iz stargate-a su apsolutno aluzija na annunakije, ali inženjeri su tok za sebe
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimesub ruj 23, 2023 8:08 pm

Tako vec može Hladni :D , samo ostaje pitanje što su konkretno oni,inace zanimljiv je taj koncept iz Midnight Special i Tomorrowland,nisu ni Vanzemaljci a ni pak Interdimenzionalna bića,vec izgleda nešto trece,kontra teza ove teme :D .
Hladni što misliš,što ta bica iz Midnight Special žele na neki nacin da pomognu nama Ljudima,neki njihov interes,što su tako uzvišeno plemeniti,klasican eksperiment ili sasvim neki nevezan razlog od ovih koje sam spomenuo?
Ipak su se oni na kraju filma samo na kratko pojavili(najviše u vidu njihovih gradjevina) samo da pomogli da izvuku djecaka i dovedu ga kod njih,nisu ništa konkretno uradili,to sam htio reci,odnosno nisu napravili PRVI KONTAKT sa Covecanstvom.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimesub ruj 23, 2023 11:59 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Tako vec može Hladni :D , samo ostaje pitanje što su konkretno oni,inace zanimljiv je taj koncept iz Midnight Special i Tomorrowland,nisu ni Vanzemaljci a ni pak Interdimenzionalna bića,vec izgleda nešto trece,kontra teza ove teme :D .
Hladni što misliš,što ta bica iz Midnight Special žele na neki nacin da pomognu nama Ljudima,neki njihov interes,što su tako uzvišeno plemeniti,klasican eksperiment ili sasvim neki nevezan razlog od ovih koje sam spomenuo?
Ipak su se oni na kraju filma samo na kratko pojavili(najviše u vidu njihovih gradjevina) samo da pomogli da izvuku djecaka i dovedu ga kod njih,nisu ništa konkretno uradili,to sam htio reci,odnosno nisu napravili PRVI KONTAKT sa Covecanstvom.

Nemamo dovoljno podataka o njima pa ne možemo reći ništa. Ne znamo ni tko su ni zašto ni odakle. Po tomu ne možemo znati ni njihove motive.
Jedini očiti motiv je da oni smatraju altona jednim od njih i žele ga uz sebe.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimesri ruj 27, 2023 8:04 pm

Hladni je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:
Tako vec može Hladni :D , samo ostaje pitanje što su konkretno oni,inace zanimljiv je taj koncept iz Midnight Special i Tomorrowland,nisu ni Vanzemaljci a ni pak Interdimenzionalna bića,vec izgleda nešto trece,kontra teza ove teme :D .
Hladni što misliš,što ta bica iz Midnight Special žele na neki nacin da pomognu nama Ljudima,neki njihov interes,što su tako uzvišeno plemeniti,klasican eksperiment ili sasvim neki nevezan razlog od ovih koje sam spomenuo?
Ipak su se oni na kraju filma samo na kratko pojavili(najviše u vidu njihovih gradjevina) samo da pomogli da izvuku djecaka i dovedu ga kod njih,nisu ništa konkretno uradili,to sam htio reci,odnosno nisu napravili PRVI KONTAKT sa Covecanstvom.

Nemamo dovoljno podataka o njima pa ne možemo reći ništa. Ne znamo ni tko su ni zašto ni odakle. Po tomu ne možemo znati ni njihove motive.
Jedini očiti motiv je da oni smatraju altona jednim od njih i žele ga uz sebe.

Tocno Hladni,samo možemo naslutiti na osnovu par scena na kraju filma kada se pojavljuju njihove velelepne gradjevine,jedino možemo reci da nisu Vanzemaljci sa neke druge planete u nekom drugom solarnom sustavu u našem Svemiru
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimepet ruj 29, 2023 7:53 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:


Tocno Hladni,samo možemo naslutiti na osnovu par scena na kraju filma kada se pojavljuju njihove velelepne gradjevine,jedino možemo reci da nisu Vanzemaljci sa neke druge planete u nekom drugom solarnom sustavu u našem Svemiru

Kako misliš nisu? Pa svrha je da je alton zagrebao u viši nivo postojanja. To što se vide njihove zgrade ne mora nužno značiti da postoje u drugoj dimenziji koja je paralelna našoj. Možda je to baš portal kao u stargate-u. Na drugi planet. Možda je prolaz između dimenzija. Možda je vremenski vrtlog i ta su bića zapravo ljudi koji žive u 10 251. godini. Nemamo dovoljno informacija i ne možemo tvrditi ništa.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimepet ruj 29, 2023 11:17 pm

Hladni je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:


Tocno Hladni,samo možemo naslutiti na osnovu par scena na kraju filma kada se pojavljuju njihove velelepne gradjevine,jedino možemo reci da nisu Vanzemaljci sa neke druge planete u nekom drugom solarnom sustavu u našem Svemiru

Kako misliš nisu? Pa svrha je da je alton zagrebao u viši nivo postojanja. To što se vide njihove zgrade ne mora nužno značiti da postoje u drugoj dimenziji koja je paralelna našoj. Možda je to baš portal kao u stargate-u. Na drugi planet. Možda je prolaz između dimenzija. Možda je vremenski vrtlog i ta su bića zapravo ljudi koji žive u 10 251. godini. Nemamo dovoljno informacija i ne možemo tvrditi ništa.

Tocno Hladni kada se bolje razmisli ali na prvu te vuce kao Alisa kada prodje kroz zrcalo u drugi magicni pararelni svijet,uporedno sa našim,ali suštinski može bit sve što si naveo Hladni,samo bih dodao još jednu stavku, ne moraju da su uopce Ljudi koji žive 10 251 godini,vec nešto drugo,odnosno bića koja su nasledila nas u dalekoj buducnosti , ;) .
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimened lis 01, 2023 3:29 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Hladni je napisao/la:


Kako misliš nisu? Pa svrha je da je alton zagrebao u viši nivo postojanja. To što se vide njihove zgrade ne mora nužno značiti da postoje u drugoj dimenziji koja je paralelna našoj. Možda je to baš portal kao u stargate-u. Na drugi planet. Možda je prolaz između dimenzija. Možda je vremenski vrtlog i ta su bića zapravo ljudi koji žive u 10 251. godini. Nemamo dovoljno informacija i ne možemo tvrditi ništa.

Tocno Hladni kada se bolje razmisli ali na prvu te vuce kao Alisa kada prodje kroz zrcalo u drugi magicni pararelni svijet,uporedno sa našim,ali suštinski može bit sve što si naveo Hladni,samo bih dodao još jednu stavku, ne moraju da su uopce Ljudi koji žive 10 251 godini,vec nešto drugo,odnosno bića koja su nasledila nas u dalekoj buducnosti ,  ;) .

Tako je. To ti pokušavam reći. Nemamo pojma što su jer nema dovoljno informacija o njima.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimened stu 19, 2023 4:21 pm

Puk gdje ste bre,upravo sam pogledao SF film Dark Encounter iz 2019 i bogami ostavio mi je dobar dojam.
Ukratko radnja,pocetkom 1980 tih mali gradic u unutrašnjosti USA, jednoj obitelji im je nestala 8-godišnja kcerka, godinu dana kasnije rodbina te obitelji se okupljaju u njihovom porodicnom domu radi godišnjice komemoracije nestanka njihove kcerke i tu noc dolaze posjetitelji i nije kao što mislimo na prvu loptu, dobar obrt,film je miks SF i surove realnosti.

PS: Imam malu dilemu što su ti posjetitelji, nisam siguran da su vanzemaljci,iako izgleda imaju veoma dobro znanje o Svemiru, elem svakako preporucujem da se pogleda film, malo je SF filmovima sa ovakvom radnjom,jedino mi pada napamet da je Proximity sa pocetka 2021 djelomicno slican.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimesub pro 23, 2023 5:18 pm

Ici cu malo off topic od ove teme, sada sam pogledao SF film Higher Power iz 2018 godine, AI je zakljucio da Zemlji preti velika opasnost od snopa gama zraka iz umiruce zvijezde koja se nalazi vjerojatno na par svjetlosnih od nas i odlucila je da spasi Zemlju ne zbog nas nego zbog ostalih živih bica na našem planetu a jedino moguce rešenje je odabrati coveka sa odredjenim genetskim potencijalom koji ce prijeko ljutnje i besa se transormisati u višu formu postojanja a to ce uraditi prijeko jednog ekcentricnog znanstveka koji je izumeo uredjaj-katalizator ali je njegova ideja odbacena jer je previše opasna od strane ostalih, ukljucujuci i USA vojno-industrijski kompleks, zanimljiva prica.

Ovo je po meni najbolji film koji sam do sada pogledao što se tice tematike katastrofa i prvi te vrste svemirskih katastrofa, ukljuceno je više aspekata AI, gama zrak-svemirska opasbost, nove inovacije, politicke intrige i tranformacija.
PS: Samo mala iznimka, snog grama zraka umiruce zvijezde su jedno 3 najrazornijih poznatih svemirskih destruktivnih sila uz crnu rupu i supernovu, sva sreca pa se ti fenomeni dogadjaju vrlo retko e sad, kada bi recimo sutra neka umiruca zvijezda udaljena par svjetlosnih godina ispusti snop gama zraka, ona bi brzinom svjetlosti trebala da stigne do nas za par godina a u filmu je stigla za par dana, jedino ako se gama zraci krecu brže od svjetlosti,što koliko znamo iz fizike nije moguce,jer se oficijalno ništa ne krece brže od svjetlosti, ili su u filmu uocili kada je gama zraka bila blizu našeg suncevog sustava, ali i tu ima jedan propust, na pocetku filma prikazuje se ta zvijezda i ona ispušta snop gama zraka u realnom vremenu.
Sve u svemu film vredi pogledati :D .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimened sij 14, 2024 5:57 pm

Sada sam pogledao još jedan film djelomicno vezan za ovu temu, rijec je o SF filmu Kin iz 2018 godine.
Radnja filma, Detroit  jesen 2008 godine, ekonomska kriza je uhvatila veci dio svijeta pa i USA i Detroit, velika nezaposlenost i zapuštenost u Detroitu poslije hipotekarnog kraha, klinac Crnac koji živi sa usvojenim ocem kog glumi Denis Kvejd i bratom koji je u zatvoru, on poslije jedne frke u školi i suspenzije, lutajuci napuštenim i zapuštenim zgradama periferije Detroita nailazi na mrtve i cudne vojnike a i ne samo to, vec cudnu naprednu veliku pušku, koju uzima i krije od ostalih, da bi mu poslije spletom okolnosti itekako zatrebala( ispada poslije da ta puška pripada naprednoj humanoidnoj vanzemaljskoj civilizaciji  koja je fizicki indenticna nama Ljudima i izgleda ima ispostave širom Svemira pa i ovdje na Zemlji i u medjuplanetarnom, dugom i iscrpljujucem ratu sa nekom drugom i nama nepoznatom vanzemaljskom civilizacijom), veoma solidan SF filmic akcija i solidna prica, topla preporuka.  :D .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimepet vel 02, 2024 10:00 pm

Pucanstvo gdje ste bre :D, pogledao sada još jedan SF film vezan za ovu temu, rijec o Abduction iz 2019 godine, radnja  Englez na putovanju turisticki sa svojom kcerkom u Vijetnamu 1985 godine otimaju nepoznata inderdimenzionalna bica, kojima je potrebna naša životna energija u Kini i Budizmu zvana Či a u Japanu i Šintoizmu zvana Ki, da bi opstali u našoj dimenziji, Svemiru i svijetu a pritom su i zaglavljeni ovdje desetinama tiusca godina a i traže drevne artefakte nepoznatog podrijetla kako bi stvorili portal doma, svojoj dimenziji Svemiru i svijetu a za to im je isto potrebna naša žiotna energija-Či-Ki kako bi portal funkcionisao i to samo od odredjenih ljudi sa odredjenim genetskim kodom. nije los film i zanimljiva prica, plus tko gotivi i akciju ima je na pretek, koliko sam primetio uglavnom dominra japanska nindjica, klasika :D , vrijedi pogledati.

PS: Primetio sam da je tematika o interdimenzionalnim bicima bila popularna u SF žanru tokom poslednjih godina uoci COVID-a, odnosno od 2015 do 2019 godine i korona je sve to poremetila izgleda, tako da od korone nema još uvijek SF film sa tom tematikom( osim djelimicno The Shift izašao pocetkom decembra upravo prošle  2023 godine, nema ga nigdje osim na jednom sajtu ali sa lošom rezolucijom i bez prevoda a taj film imam jarku  želju da  pogledam, ima skroz ekstra pricu i brijem da poslije Interstellara može da bude najbolji SF film u ovom 21-prvom stoljecu, ustvari je izgleda Interstellar  otvorio trend interdimenzionalnih bica u SF žanru do COVIDA), sada su opet u trendu vanzemaljci u SF žanru, ali mislim da bi bio pun pogodak da se snimi SF film u kome su i vanzemaljci i interdimenzionalna bica zajedno, otvoreno, direktno i nedvosmisleno :D .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimened vel 11, 2024 5:33 pm

Konacno sam docekao da pogledam poslje 2 mjeseca od izlaska SF film THe Shift,  što reci pod velikim sam dojmom, cak je prevazišao moja ocekivanja, vrlo ozbiljan i dubokouman film.

Radnja filma pocinje jesen 2008 godine kada je nastupila velika svjetska ekonomska hipotekarna kriza, glavni lik bankar Kevin Garner dobija otkaz u svojoj firmi banci i onako utucen i šokiran u obližnjem baru srece jednu predivnu devojku koja ca cika od strane njenih frendica i kada je najmanje ocekivao desila mu se prekrasna stvar u životu, ali to je tek pocetak, iako je on mislio da je to to, 10 godina otprilike, 2018-te godine, njiegov život je u krizi, našao je ponovo posao u svojoj struci, ali život mu se iskomplikovao, prvo u medjuvrmenu im je nestao sin u samoposluzi, žena mu se odala picu a on je dobiomladog šefa koji ga ne gotivi, jer su njegovi roditelji upravo te 2008 godine izgubili kucu i on mu daje u toku radnog vremena kao dopust na poslu i stradan ce odluciti što ce sa njim.
I on tako ljutit updne u saobracajnu gužvu, zove ga žena, duguju neke pare za racune vjerojatno i još nešto i u tom momentu ga udara kamion.
Budi se pored nepoznatog stranca koji ga navodno spasava i objašnjava mu što se desilo a taj stranac je ustvari interdimenzionalno bice slicno Q iz Star Treka koga zovu Dobrocinitelj, koji ga je poslao u distopijski Pararelni Univerzum, svet koji je bio na ivici globalnog svjetskog nulkearnog rata, cak goreg od našeg po svim parametrima, gdje se on pojavio i sprecio i u zahvalnost tome, štuju ga kao spasitelja, uspostavljen je totalitarni režim u njegovo ime( slicno prici u Otkrovenju i dolasku Antihrista) .
Taj Dobrocinitelj nudi Kevinu u jednom obližnjem restoranu u tom distopijskom svijetu ponudu da radi za njega a on ce mu vratiti njegov stari prethodnji život i njegov-nas svijet zauzvrat, ostatak pogledaje film :D .

PS: Ovaj film The Shit je poslije Interstellara najbolji SF film koji sam pogledao u životu, znaci poslije 10 godina, u oba filma nema Vanzemaljaca što je isto zanimljivo :D i ubedljivo najbolji film što se tice tematike Pararelnih Univerzuma, iako ne verujem i dalje u iste cak i posle odgledanog filma, sve u svemu obavezno pogledati film The Shift, necete se pokajati, što više kontra. :D .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimečet oľu 28, 2024 9:26 pm

Poslije malo dužeg vremena sam odgledao zanimljiv SF film koji ima veze sa ovom tematikom, rijec je filmu The Answer iz 2015 godine.
UKratko radnja, decko u ranim 30-tima radi uobicajan posao u jednoj klasicnoj americkoj firmi negdje na uapadu USA, mislim da je rijec o Sijetlu, zaljubljuje se u prekrsanu kolegicu na poslu i spletom okolnosti izadju na dejt  i taman kada je pomislio da mu se desilo nešto ljepo, nepoznati napadci u crnim uniformama i naprednim  gedjetima mu ubijaju šefa i najboljeg ortaka jureci njega, djelomicno slican filmu KIN koji je snimljen 3 godine kasnije, samo sa mnogom zlokobnijom porukom u odnosu na film KIN, u ovom filmu The Answer nema deep state, Majesty 12, Blue Book,UFO zavere i fenomena, rijec o naprednoj Humanoidnoj Vanzemaljskoj civilizaciji kao u filmu KIN, samo razlika je ta što oni hoce da preotmu Zemlju od nas) vjerojazno jer im je maticna planeta pred kolapsom a Zemlja je mnogo lici na njihovu pa im došl ko kec na deset) a pošto veoma lice na nas, inflitrirali su se decenijama u naša društva, tocnije od kraja 1980-tih kada su i tada vjerojatno otkrili našu planetu i riješili da je kolonizuju, topla preporuka kao i za film KIN.

PS: Ovaj The Answer i KIN trebaju imati nastavak. ima itekako materijala za to ali vjerojatno novac i COVID su osujetili planove, za razliku od Avatara i Matrixa 3 koji nisu trebali nastavka, marocito poslije toliko vremena i nedostatka materijala recimo.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimesub oľu 30, 2024 1:24 am

"the fourth kind" nije loš, ak imaš priliku poglejć. otmice na alaski, film je iz 2009 a dokumentrni materijal iz 2000.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitimečet tra 04, 2024 9:45 pm

U ekranskoj interpretaciji sa Milom Jovović, šta se tiće otmica to je dijelo po kojem bi ja rekao najbliže onome što se zbiva...za vrijeme otmica. Koje ubiti ne postoje. To su sve eksperimenti. Čovijek je čovijeku največi vuk.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Empty
PostajNaslov: Re: Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima   Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Interdimenzionalna bića vs vanzemaljska bića u SF filmovima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ima li istine u filmovima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Audio - video svijet-
Forum(o)Bir: