Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Upravo čitate ili ste pročitali...

Go down 
+82
tinityrannical
lera
Florence.
Anđeo
2pac
Novus ordo seclorum
MoW
Velebitkinja
Viper
Dada289
rikoset
megawar888
Einar
Narayana
Sin_Nanna
Abarksas
yuusha
Deti
Melkior
jade
randajad
hromi
Zona
Archangel
Dantalion
Armin od Irima
InaNNaa
wanderer
Ninabella
guitar_master
PathFinder
TiaMa'at
flory
Cinderella
Chakotay
Mama
legenda007
QuarK
guenhwyvar
Dragony
skin
Athena
Tilia cordata
vitrys
Ivan-ik
josip21
Queen of books
sound-of-stars
Gea
Fantom
tomi
stnatan
Remke
Aurora Borealis
Legionar
minchy^_^
Casper
Berny_Sinara
Cuppycake.Disaster
Alpha
nixicay
arhont
alexx
avanturista
malena
tomo99
gloria_g
zvezda
silver
meli
Svjetloisjena
Sentinel
malenaivi
kayser
vladimir
sanja
Aleksandar Veliki
Nefertiti
Tallina
floridana
Merkurica
Absynthia
86 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimepon oľu 08, 2010 12:16 pm

Nedavno pročitala od Michael Newtona: Sudbina duša, a sad čitam Putovanje duša. Inače bi trebalo obrnuto ali nisam mogla čekati da dođem na red u knjižnici. uglavnom knjiga je zakon ( bar meni)!
Promijenila je , bolje reći utvrdila moje stavove o životu nakon života i smislu sadašnjeg života. Ta me tema cijeli život zanima (kao i sve nepoznato i neobjašnjivo) ali sad sam po prvi put dobila odgovore na neka pitanja. A odgovori imaju težinu jer dolaze od čovjeka koji je priznati psihoterapeut i ima desetke godina iskustva na tom području. Preporučam ides
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened oľu 14, 2010 1:32 pm

gloria_g je napisao/la:
sada krenula na novu Chopra-inu novu knjigu Zašto se Bog smije

predobra.... govori o značenju smijeha i duhovitosti u životu...
preporučujem!
Odlična je knjiga, ja ju sada čitam , Chopra se obraća nama kroz priču o jednom komičaru koji nasmijava druge, ali je on sam ustvari nesretan i u strahu od života, baš me zanima kako će završiti :)

Mama je napisao/la:
Nedavno pročitala od Michael Newtona: Sudbina duša, a sad čitam Putovanje duša. Inače bi trebalo obrnuto ali nisam mogla čekati da dođem na red u knjižnici. uglavnom knjiga je zakon ( bar meni)!
Promijenila je , bolje reći utvrdila moje stavove o životu nakon života i smislu sadašnjeg života. Ta me tema cijeli život zanima (kao i sve nepoznato i neobjašnjivo) ali sad sam po prvi put dobila odgovore na neka pitanja. A odgovori imaju težinu jer dolaze od čovjeka koji je priznati psihoterapeut i ima desetke godina iskustva na tom području. Preporučam ides
Jedna od najboljih knjiga koje sam čitao, iako sam tek negdje na 150. stranici Sudbine duše svaki puta kad pročitam sljedeći odlomak mi postanu mnoge stvari puno jasnije. A strah od smrti gotovo da nestaje :)
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened oľu 14, 2010 1:36 pm

Ja sam knjigu Sudbina duša čitala jako polako jer mi je bila predobra, nisam htjela da završi i svaki odlomak mi je dao odgovore na pitanja koja sam si cijeli život postavljala.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened oľu 21, 2010 7:48 pm

hobit
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimepon oľu 22, 2010 4:53 pm

putovanje
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 6:12 pm

Xavier de Maistre : Putovanja po mojoj sobi

Zgodna knjigica, neka lagana filozofija....

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 10:41 pm

Sunčana Škrinjarić: Čarobni prosjak

Imala za lektiru...
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimečet tra 01, 2010 8:41 pm

Annie M. G. Schmidt - Mima

Neka knjiga za djecu... dobila ju u nekoj nagradnoj igri...
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimesub tra 17, 2010 2:26 pm

Tajni vrt - Frances Hodgson Burnett
Također kao i Dragony, samo je nisam ja dobila u nagradnoj igri, nego sestra.
Lijepa knjiga, roman za djecu i mlade, baš ono što meni treba Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 295661
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened tra 18, 2010 3:58 pm

Elisabeth Haich : Inicijacija

Spisateljica govori o svojim sjećanjima na prošle živote. Najviše se usredotočuje na onaj u kojemu je živjela u Egiptu. Prepričava zgode od svog najranijeg djetinjstva pa do zrele odrasle dobi. Knjiga je jako zanimljiva.. preporučam! :)
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba
TiaMa'at


Female
Capricorn Goat
Broj postova : 121
Age : 44
Location : The Temple of the Crescent Moon
Registration date : 15.04.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimepon tra 19, 2010 3:28 pm

Laurence Gardner - "Realm of the Ring Lords"
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 12:06 am

Jose Carlos Somoza- Spilja ideja.

Roman je nazvan "pametnim krimićem" i nagrađivan je, a kritičari su ga svrstali u djelo kalibra Imena ruže.
Autor je po struci psihijatar.

Uglavnom, djelo me je ostavilo zbunjenom. roll
Radnja je smještena u Ateni u 4.st., a glavni lik Odgonetač pokušava otkriti ubojice brutalno unakaženih atenskih mladića, iako smatram da je to samo usputni cilj cijelog romana.
U radnju se uključuje prevoditelj tog drevnog grčkog teksta, koji se naposljetku i sam poistovjećuje sa Odgonetačem te pokušava dokučiti spilju ideja.
Cijelo dijelo je puno tzv. eidesisa, tehnike kojom se prenosi ključ ili tajna poruka u opisima, kao i Platonovih dimenzija kojima se dolazi do spoznaje (ime, definicija, slika, spoznaja i sama spoznaja).
Uglavnom, prilično komplicirano djelo, u kojem se fikcija izmijenjuje sa stvarnošću pa ga ne preporučam onima koji očekuju smisleni završetak. ;)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba
TiaMa'at


Female
Capricorn Goat
Broj postova : 121
Age : 44
Location : The Temple of the Crescent Moon
Registration date : 15.04.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 9:20 am

Athena, ovo zvuči zanimljivo study
Još ako stvarno vuče na "Ime ruže"...Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 47b20s0
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 11:28 pm

Vjerujem da većini ljudi ne bi bilo tako zanimljivo miga , ali sve ovisi o ukusu.
Moram priznati da još nisam čitala veliko djelo Umberta Ecca, iako okvirno znam o čemu se radi pa ne mogu komparirati. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened srp 04, 2010 2:33 pm

Ne mogu si pomoći i natjerat se da pročitam jednu knjigu do kraja prije nego počnem čitati drugu. Boink
Ovo je moja nova žrtva :D :

James Redfield: Celestinsko proročanstvo
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimepon srp 05, 2010 7:48 pm

Ja sam počeo čitati The purpose-guided Universe od Bernarda Haischa. Hvala Mow-u koji mi je posudio tu knjigu :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimepon srp 05, 2010 10:34 pm

izgubljeni simbol - dan brown (cini se fina knjiga)
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimečet srp 08, 2010 11:14 pm

evo baš čitam

Eliksir i kamen
naslijeđe magije i alkemije
(Baigent i Leigh)

preporučam svakome tko ima viška vremena ;)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened srp 11, 2010 3:19 pm

Čitam krimić za razbibrigu, Sidney Sheldon, Nebo gori.
Odlučila sam se na tako nešto da popunim "rupe" u dnevnom planu.
Po mom mišljenju, totalna bezvezarija, bez obzira što je kriminalni zaplet zanimljiv.
Imam dojam kao da probavljam informacije u školi, nešto poput trčanja na pokretnoj traci koja se ubrzava. neides

Sam niz informacija (poput natuknica) u kojoj se opisuje radnja, bez ikakve podloge, pozadine koja bi zaokružila sliku.
Nemojte to čitati, osim ako niste zainteresirani za ekstra-brze informacije pisane u kraticama. Ima puno boljih krimića za površnu razbibrigu. miga
Čudim se da je on toliko nagrađivan autor, možda sam se namjerila na neki njegov lošiji uradak. scratch

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Ninabella
Stanica
Ninabella


Female
Pisces Goat
Broj postova : 18
Age : 33
Location : Koprivnica
Registration date : 10.07.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened srp 11, 2010 3:25 pm

Stephen King- Snovolovka
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened srp 11, 2010 4:50 pm

Athena je napisao/la:
Cijelo dijelo je puno tzv. eidesisa, tehnike kojom se prenosi ključ ili tajna poruka u opisima, kao i Platonovih dimenzija kojima se dolazi do spoznaje (ime, definicija, slika, spoznaja i sama spoznaja).
Uglavnom, prilično komplicirano djelo, u kojem se fikcija izmijenjuje sa stvarnošću pa ga ne preporučam onima koji očekuju smisleni završetak. ;)


Tajne poruke Platonovih tekstova
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimesri srp 14, 2010 4:09 am

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Get_slika_varijacija


- Stogodišnja Rosanne McNulty ispričat će vam priču.

Mjesto u kojem je provela većinu svojega života, stara umobolnica
u irskom gradiću Roscommonu, pred zatvaranjem je i Rosanne će
je uskoro morati napustiti, kao, uostalom, i svijet.
I zato valja pisati priču, sakriti je pod daskom u škripavom podu,
i nadati se da će netko jednom pronaći taj tajni zapis, tu strašnu
i prelijepu ispovijest o odrastanju i mladosti, ljubavi i ljepoti, o patnji,
ratu i ljudima koji ponekad mogu biti kao anđeli.

Zapisi Rosanne McNulty tajna je ispovijest Irske.
Oživljena u Rosanninim zapisima i razgovorima sa psihijatrom, dr.
Greneom, to je povijest jedne žene i jedne zemlje, ali i povijest tisuća
žena koje su, baš poput nje, nestale u ludnicama i samostanima
samo zato jer su zanijele izvan braka, ili su ih muževi odbacili.
Prelijepo napisana, ovo je pripovijest o životu obilježenom patnjom
i predrasudama, a ipak punom ljubavi, strasti i nade.
Nećete je zaboraviti. -



Predobra knjiga hail
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimečet srp 22, 2010 9:23 pm

ajme, ja sam definitivno na ovom forumu kao riba u vodi. toliko priče o knjigama knjigama knjigama.
uopće nemam žanr koji mi je najdraži.
trenutno za ova recesijska vremena čitam Gospođicu Ive Andrića..
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened ruj 05, 2010 12:51 am

C.J.Sansom, Raskol

Jedna od knjiga izašla kao "ljetna literatura", ali meni je definitivno dobra.
Radi se prvijencu povjesničara i pravnika, povijesno-kriminalističkom romanu. Mislim da je zaista dobro dočarao Englesku 16-tog stoljeća, doba reformacije, Henrika VIII i Cromwellove vladavine.
Iako se kroz cijelu knjigu proteže kriminalni zaplet, ona prvenstveno pokazuje drugu stanju medalje i negativnosti reformacije, ali i vjerno dočarava psihologiju ljudi. Do izražaja dolazi ona uvijek neutaživa ljudska želja za moći i novcem, koja se nastoji ostvariti pod krinkom "nove pravednosti".
Zabavna i povijesna knjiga.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitimened ruj 05, 2010 1:01 am

Razmišljao sam trebam li je kupiti ili ne. Budući da je 20kn nije neka investicija, ali na kraju nisam kupio. Znači, isplati se?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Upravo čitate ili ste pročitali...
[Vrh] 
Stranica 9 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: