Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Upravo čitate ili ste pročitali...

Go down 
+82
tinityrannical
lera
Florence.
Anđeo
2pac
Novus ordo seclorum
MoW
Velebitkinja
Viper
Dada289
rikoset
megawar888
Einar
Narayana
Sin_Nanna
Abarksas
yuusha
Deti
Melkior
jade
randajad
hromi
Zona
Archangel
Dantalion
Armin od Irima
InaNNaa
wanderer
Ninabella
guitar_master
PathFinder
TiaMa'at
flory
Cinderella
Chakotay
Mama
legenda007
QuarK
guenhwyvar
Dragony
skin
Athena
Tilia cordata
vitrys
Ivan-ik
josip21
Queen of books
sound-of-stars
Gea
Fantom
tomi
stnatan
Remke
Aurora Borealis
Legionar
minchy^_^
Casper
Berny_Sinara
Cuppycake.Disaster
Alpha
nixicay
arhont
alexx
avanturista
malena
tomo99
gloria_g
zvezda
silver
meli
Svjetloisjena
Sentinel
malenaivi
kayser
vladimir
sanja
Aleksandar Veliki
Nefertiti
Tallina
floridana
Merkurica
Absynthia
86 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesri sij 05, 2011 8:17 pm

Protiv sjevernog vjetra- Daniel Glattauer

Knjiga je dosta neobična, budući se radi o epistolarnom romanu suvremenog, informatičkog doba. misli
Roman započinje slučajno uspotavljenom komunikacijom dvoje ljudi putem e-maila, koji nastavljaju virtualni chat, što se uvelike reflektira na njihov privatni život.
Dijalozi su zanimljivi i oštroumni, iako su mi pred kraj već pomalo počeli ići na živce. :P
Kraj je neočekivan i ne radi se o klasičnom happy endu, ali time roman potvrđuje da je prilično realnog scenarija.
Zanimljivo je promatrati psihološki razvoj likova, kao i utjecaj i ispreplitanje granica virtualnog svijeta i stvarnog, opipljivog života.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimeuto vel 15, 2011 9:04 pm

Kći čuvara uspomena- Kim Edwards

Vrlo dirljiva i delikatna obiteljska priča. Okosnica radnje je tajna jednog uspješnog muškarca, oca i supruga koji donosi tešku odluku kad mu žena rodi dijete sa Downovim sindromom.
Zanimljivo je pratiti kako se njegova odluka, donešena u najboljoj namjeri zaštite od "boli" svojih bližnjih reflektira na njihov budući život.
Autorica vješto dočarava čitav spektar različitih emocija i postavlja pitanja koja zaokupljaju misli svakog prosječnog čovjeka.
Najinteresantnija je poruka koja izbija u povremenim navalama tijekom čitanja čitavog romana, a odnosi se na samo poimanje sreće, za koju ne postoji univerzalna definicija.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesri vel 16, 2011 6:44 pm

Lynne McTaggart - Polje
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimečet vel 17, 2011 6:01 pm

Sergei Lukyanenko - Night watch, Day watch, Twilight watch, Final watch

Christopher Paolini - Eldest

D. J. MacHale - The Merchant of Death (The Pendragon Adventure series)
[Vrh] Go down
yuusha
Višestanični organizam
yuusha


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 68
Age : 26
Registration date : 01.02.2011

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesub vel 26, 2011 3:36 pm

Ilion-Den Simons
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesub vel 26, 2011 11:11 pm

Polje- Lynne McTaggart
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimepon vel 28, 2011 12:28 am

Lirika Itake

[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 01, 2011 1:39 am

Ne znam zašto je Zločin i kazna omiljeni roman velikog broja pravnika. misli
To sam čula više puta.

Inače, počela sam čitati Zatočenike vlastitih misli dr. Alexa Pattakosa, a to treba čitati/primjenjivati postepeno pa mi se ne žuri s tom knjigom.
Kad malo uđem "u gradivo", vidjet ću kakvi su dojmovi. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 12:40 am

Citam Tajni prozor Stivena Kinga
[Vrh] Go down
randajad
PraGlodavac
randajad


Male
Virgo Pig
Broj postova : 726
Age : 28
Registration date : 05.10.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimeuto oľu 15, 2011 4:17 pm

Osmica (The Eight)| Katherine Neville
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimepon oľu 21, 2011 12:42 am

Živorad Mihajlović Slavinski - Ključevi psihičke magije
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesub lip 04, 2011 6:23 pm

Izvantjelesna putovanja- Robert A. Monroe

Knjigu sam pročitala prije više od mjesec dana.
Jako je zanimljiva, jer se bavi izvantjelesnim iskustvima iz prve ruke pa sam htjela malo "zagrepsti" ispod površine svakojakih podataka koja nam se serviraju na netu.
S druge strane, radi se o dokumentiranoj knjizi sa puno podataka, tako da se radi zaista o opsežnom pristupu navedenoj tematici.
Pred kraj mi je čak postala dosadna :P, jer ima jako puno brojčanih podataka.
Sadrži i detaljne upute kako postići izvantjelesno iskustvo, za one koji su za to zainteresirani.
Preporučam je svima koji se (makar) žele bolje informirati o nevedenom fenomenu i bolje ga razumijeti.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesub lip 04, 2011 8:29 pm

Puno cijenim Roberta Allana Monroea. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesub lip 04, 2011 11:07 pm

Hm Athena od kud ti u toj tematici? I što kažeš, jel zanimljivo, kak ti se čini?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesub lip 04, 2011 11:18 pm

Zanimljiva mi je tematika nečega što si se lako moglo svrstati pod jedan oblik paranormalnog iskustva.
Svakako da je knjiga zanimljiva i stvarno se može dosta toga naučiti, bez iskrivljenih informacija rekla-kazala.
Ipak, u knjiizi ima dosta termina koji se dotiču tematike čakra, pokojeg "stručnog" izraza i čak se dotiče pitanja Boga i anđela-zaštitnika.

Dakako da će se mnogi primiti navedene knjige radi vlastite znatiželje, ali prvenstveno i želje da sami iskuse izvantjelesno iskustvo, koje je nedvojbeno moguće postići, nekom uz više, nekom uz manje truda.
Kao što rekoh, u knjizi su navedene i neke smjernice ili metode postizanja navedenog iskustva.
Međutim, ja sam knjigu pročitala prvenstveno informativno i to mi je (zasad) dosta. :)
Ne mogu reći da bih se željela upuštati u tako nešto (istinska želja je uvijek prva stepenica kod onih koji idu svjesno u to miga), ali samim time ono što sam pročitala nimalo ne gubi na vrijednosti, dapače.
Cilj stvaranja neke šire slike, utemeljene na konkretnim informacijama i rezultatima istraživanja, zasigurno je postignut.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 4:34 pm

Jel ja to premalo radim što bi trebala i previše čitam ili i drugi puno čitaju pa su lijeni to ovdje podijeliti? cerek
Mislim da je ono prvo. rofl2

Uglavnom, upravo čitam Grad lopova, Davida Benioffa.
Priča mi se zasad jako sviđa, jer istodobno brutalno do "kostiju" i ujedno dirljivo prikazuje stanje u Rusiji za vrijeme njemačkog napada, 40-ih godina prošlog stoljeća.
Glavni likovi su dva karakterno različita mladića, koji imaju misiju pretražiti opustošenu i hladnu Rusiju u potrazi za jajima.
U protivnom, umiru.

Benioff ima jako dobar stil, iako roman ima dosta vulgarnosti, ali mislim da upravo na taj način bolje dočarava tadašnje stanje.
U priči se duhovitost vješto isprepliće sa tragedijom. Baš me zanima kraj lol pa zato intenzivnije čitam i mislim da ću brzo doći do kraja.
Inače, ova knjiga se prodavala za 19,90 kuna i mislim da definitivno vrijedi te novce.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimened lip 12, 2011 8:01 pm

Trenutno čitam Zelenu milju od Stivena Kinga. Hteo bih još da pitam da li je neko ovde čitao od Jevgenija Zamjatina "Mi"?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimepon srp 04, 2011 1:43 am

Stieg Larsson, "Muškarci koji mrze žene". study
Uglavnom, napokon sam pročitala prvi dio naveliko hvaljene trilogije Millenium.
Radi se o solidnom krimiću, koji mi je bio zanimljiv, ali imam i neke manje zamjerke.

Osobno mi ne smeta razvlačenje radnje i detaljni opisi uzgrednih sitnica u samom romanu, međutim imam dojam da se radnja dosta razvodnila.
Pravi zaplet u otkrivanju potencijalnog zločinca kreće tek negdje oko 200-te stranice i prilično kratko traje.
S druge strane, dobar dio posljednjih poglavlja knjige je previše obilježen sporednom aferom Wennerström, koja nije relevantna za sam zaplet i glavnu priču.
Pri kraju su mi već bili pomalo dosadni financijski detalji bitni za hvatanje korumpiranog moćnika i tu sam morala pomnije pratiti radnju. lood

Larsson je profilirao zanimljive likove, prilično slobodoumnih svjetonazora :P, pomalo neshvaćenog novinara i neprihvaćenu, nestabilnu junakinju-genijalku.
To je dobro, jer čitava radnja nije akcija koja nema niti glavu ni rep, već se puno fokusira na karakterna obilježja raznih likova.
S druge strane, malo mi je bilo neuvjerljivo da protagonisti romana do glavnih podataka dolaze isključivo hakerstvom i lik Lisbeth Salander mi je malo previše isforsiran.
Imam dojam da je Larsson želio stvoriti lik tetovirane autsajderice, ali je malo pretjerao s potrebom da ona bude "totalno drukčija od drugih".
Tako mi je smiješno da sa svojih 25 godina još uvijek nosi majicu s natpisom "Ja sam izvanzemaljac" i da se najčešće ponaša poput tinejdžerice koju peru hormoni i koja lupa vratima. cerek
Mislim da je već trebala prerasti tu fazu. zubi

Kako bilo, roman je zanimljiva razbibriga i dosta se brzo čita iako ima cc. 600 stranica. Sigurno ću pogledati film. :)

@Sin Nanna, nikad nisam čula za navedeni roman, čak mi pisac Evgenij Zamjatin nije poznat. oops
O kojem se žanru uopće radi?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimepet srp 08, 2011 10:21 am

Athena, radi se o sf-u. Reč je o delu koje je inspirisalo Orvela da napiše "1984." Radnje su im slične. Ja trenutno čitam "Slovensku mitologiju" od Nenada Gajića.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimepet srp 08, 2011 10:42 am

Zanimljivo, znači radi se o SF starijem književnom djelu.:)
Od Orwella nisam čitala "1984", već dosad samo "Životinjsku farmu", iako njegove knjige redovno sadrže neke socijalnu tematiku, kritiku režima itd.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimepet srp 08, 2011 3:53 pm

Knjiga je izašla 1920 i bila je zabranjena u Rusiji zato što je ismevala rusku revoluciju. Orvel se uglavnom time i bavio. Likovi u njegovim knjnigama imaju sličnosti sa učesnicima ruske revolucije.Sličnu tematiku imaju i knjige "Vrli novi svet" od Oldusa Hakslija i "Farenhajt 451" od Reja Bredberija.
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesri kol 17, 2011 5:50 pm

Sto godina samoce je pregenijalna knjiga...odusevljena sam kolicinom likova, dogadjaja, prica, generacija...predobro...A sama glavna poruka o prolaznosti zivota...nisam danima mogla prestati razmisljati o toj knjizi nakon sto sam je procitala...topla preporuka.
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimesri kol 17, 2011 5:54 pm

...A trenutno citam Sal Rachele - Zemljine promjene i 2012 - Poruke od Utemeljitelja.

Nesto sasvim drugacije, ali cini se jaaaako interesantno, kanalizirane poruke od navodnih utemeljitelja ovog svemira u kojem se nalazimo, tzv. Bogova Kreatora...Ne mogu je prestati citati...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimepon ruj 05, 2011 12:39 am

Pročitala sam drugi roman C.J.Sansoma Crna vatra.
Radi se o povijesno-kriminalističkom romanu, smještenom u starom Londonu za vrijeme Henrika VIII., doba reformacija i raznih previranja.
Zanimljivi opisi nekadašnjeg Londona, društva i slojeva, uz usputni kriminalistički zaplet.
Preporučam samo onima koji vole povijest i kriminalističku tematiku, jer je knjiga podeblja. zubi

Citat :
Sto godina samoce je pregenijalna knjiga...odusevljena sam kolicinom likova, dogadjaja, prica, generacija...predobro...A sama glavna poruka o prolaznosti zivota...nisam danima mogla prestati razmisljati o toj knjizi nakon sto sam je procitala...topla preporuka.
A propos navedene knjige, čitala sam je davno i imam je na polici.
Zanimljiva saga jedne obitelji, sa dosta incesta :P i karakteristična kultura/temperament, ali meni je iz tih razloga djelovala malo previše "strano". Imala sam dojam da se nisam mogla u potpunosti udubiti u samu knjigu i njene likove.
Naravno, to je moj utisak miga, iako je sasvim sigurno da je knjiga iznimno kvalitetno i vjerojatno najbolje Marquezovo književno djelo.
Prema mnogima spada i u rang najboljih svjetskih, književnih ostvarenja. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitimepon ruj 05, 2011 2:45 am

Marquez mi je drag jer je on (po meni) nastavljač jednog finog pripovjedačkog stila kojeg je utemeljio Dostojevski, a nastavio Andrić.
Svaki od njih trojice ima bezbroj likova u svojim djelima ali čitatelj ne mora pamtiti imena likova jer ih lako prepozna po psihološkom profilu
kojeg su ti majstori pera razradili do najsitnijih detalja.
Inače Dostojevski mi je najveći od svih zubi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 11 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Upravo čitate ili ste pročitali...
[Vrh] 
Stranica 11 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: