Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Islam

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 11:03 am

Dobrodosli Ja i samo ja i Cico :)

Usput budi receno...ako mislite da je u ovoj temi bilo nekih offtopica trebate vidjet ove koji se ticu katolicke vjere lolcina

PraGlodavac

Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Registration date : 11.10.2008

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 12:21 pm

Alpha je napisao/la:
Dobrodosli Ja i samo ja i Cico :)

Usput budi receno...ako mislite da je u ovoj temi bilo nekih offtopica trebate vidjet ove koji se ticu katolicke vjere lolcina

hvala na dobrodoslici...8)

naravno, pogledat cu ima puno toga za procitat ;)

btw htio sam otvoriti temu od Da Vincijevu kodu, al kad sam malo pogledao okolo vidio sam da ima u "Alternativnoj povijesti" vec nesto o tome slicno, mislim spominje se ta tema jako puno, tako da nisam htio praviti thread ovdje...
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica

Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Registration date : 12.10.2008

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 12:46 pm

da,upravo tako hvala na dobrodoslici....
pa moj cico,dje cemo se ja i ti nac nego na forumu...btw.pozz emu...[/img]
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 1:11 pm

ja i samo ja je napisao/la:
Ja sam dosad procitala sve sta je ovaj 'niciji ucitelj' piso....i u dosta se toga neslazem...kako mozes znat ista o islamu,ako nisi zivio po neakvim njegovim odredbama? jesi li probo? ja mislim da NE...koliko sam vidila,o islamu si u postovima vadio sa wikipedije...svaka budala moze dodat tamo sto je istina i sto nije..a recimo da si uzeo kur'an u ruke i procito sta,ili poso u medzlis tj.islamsku zajednicu pa vidio kako ljudi zive u islamu....npr.za vrijeme mjeseca RAMAZANA,da vidis koja je radost...ja ne branim svoju vjeru,postujem svoju kao i tudju,dapace nepravim nikakve razlike,ali islam se danas prikazuje kao neku vrstu terorizma,a ne kao vjeru koja je opisana u kur'anu...sto se tice muslimana koji tuku svoje zene,to je sve do muskarca...u kojoj vjeri nema toga...?? navedi mi jednu?? ja mislim da je nema...nasilje je danas postalo obveza u svijetu,nazalost ali tako je...Nadji mi u kur'anu jedan ajet,suru,hadis sta god hoces gdje se podrzava zlostavljanje zena...vidi finte,NEMA GA!!! Muhamed a.s kaze u jednom hadisu: Majka,majka,majka pa tekonda otac...iz cega mogu zakljucit da je uloga majke vazna,pa cak vaznija i od 'glave kuce' -muskarca...a majka je dakako-zena..a kao da nikad nisamo culi da je sin majku pretuko,ubio i tak nes slicno..bit svega je...da svaka vjera,tj.monoteisticka vjera VJERUJE U JEDNOG BOGA,sto je najvaznije...postuj svoje,tudje ne diraj¨!!!! E'SELAMU ALEJKUM...

Hmm..... prvo dobro nam dosli a kao drugo na koga se odnosio ovaj post ???
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica

Female
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 2:02 pm

Tutankhamon je napisao/la:

ovaj post se odnosio na sve koje imaju neakva iskrivljena misljenja o islamu...da pogledamo sa druge perspektive...sa strane ljudi koji znaju o cemu se radi...a ne da je muhamed a.s bio neki seljak od 40 godina koji je ozenio 9 godisnju curicu...a u kur'anu se uopce ne spominju godine hazreti Aise...tako da...ako imate pitanja,samo recite :)
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 2:11 pm

...kako mozes znat ista o islamu,ako nisi zivio po neakvim njegovim odredbama? jesi li probo? ja mislim da NE...koliko sam vidila,o islamu si u postovima vadio sa wikipedije...svaka budala moze dodat tamo sto je istina i sto nije..a recimo da si uzeo kur'an u ruke i procito sta,ili poso u medzlis tj.islamsku zajednicu pa vidio kako ljudi zive u islamu....

Gle iz ovoga se da zakljuciti da je bilo namjenjeno nekome odredenom a ne svima koji.... moras biti malo pazljivija da se krivo ne shvati samo to nista vise.

Slazem se sa tobom da oni koji nemaju pojma o necemu da o tome onda i ne pricaju.
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur

Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 2:45 pm

Citat :

ovaj post se odnosio na sve koje imaju neakva iskrivljena misljenja o islamu...da pogledamo sa druge perspektive...sa strane ljudi koji znaju o cemu se radi...a ne da je muhamed a.s bio neki seljak od 40 godina koji je ozenio 9 godisnju curicu...a u kur'anu se uopce ne spominju godine hazreti Aise...tako da...ako imate pitanja,samo recite :)

sallam aleikum we rahmetullahi we berekatuhu

oprosti ali u KUR*ANU se NE POMINJE ni poslanik saws ni aisa r.a.pominju se u hadisima ali ne i u KUR*ANU.onaj ko je procitao KUR*an bi to trebao znati.

Aisa r.a je imala oko 4 godine kada se vijerila sa jednim covijekom,vijeridba je prekinuta bila i zatim je nju vijerio i ozenio poslanik saws,ne zna se tacno koliko je imala godina kada se udala za poslanika saws,neki islamski ucenjaci kazu da imala izmedju 9 i 11,to je najpriblizniji podatak.

Zadnja promjena: vjestica; pon lis 13, 2008 2:53 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 2:50 pm

Ja sam dosad procitala sve sta je ovaj 'niciji ucitelj' piso....
Post se odnosi na GG-a kojem je trenutni potpis 'Niciji ucitelj'...al ne kuzim zasto se nevodi po potpisu, a ne Nicku...

Dinosaur

Female
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 2:55 pm

iskreno ni ja ne kuzim,mislila sam prvo da se meni obraca dok nisam skontala kome kaze.nije mi jasna-jasan nikako scratch
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 2:57 pm

...kako mozes znat ista o islamu,ako nisi zivio po neakvim njegovim odredbama? jesi li probo? ja mislim da NE...koliko sam vidila,o islamu si u postovima vadio sa wikipedije...svaka budala moze dodat tamo sto je istina i sto nije..a recimo da si uzeo kur'an u ruke i procito sta,ili poso u medzlis tj.islamsku zajednicu pa vidio kako ljudi zive u islamu....

A sto se ovoga tice...kao i ranijih komentara... OK, mozda GG nije zivio po islamskim zakonima i mozda se negdje nespretno izrazio pa se moglo shvatit napadacki ali mislim da je to nesporazum.
Nitko ne napada Islam, nitko ne omalovazava niti generalizira.

Ako pogledate teme vezane za katolicizam uocit cete da se tu itekako ostro dere po svemu i svacemu, a mi pak uglavnom pripadamo upravo katolickoj zajednici ali svejedno iznosimo i dobro i lose i ekstremno...i svasta...no hard feelings...

Dinosaur

Female
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 2:57 pm

a primijetila sam da ta osoba cak ni ne poznaje dovoljno islam roll
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:00 pm

E sad...na koju ti pak osobu mislis? :)

Dinosaur

Female
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:00 pm

ne branim GG ali on nije nikoga napao i nije nista izmislio mozda je samo se izjasnio na nacin na koji je on shvatio a na kraju krajeva zasto i postoje forumi???????oni su tu da svako kaze svoje misljenje i mi trebamo postovati tudja misljenja.ne kontam sta je uradio ili reko da ga ,,napadnu,,
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur

Female
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:03 pm

mislim na ovu ,,ja i samo ja,, ona mora znati osnovne stvari o islamu ako je muslimanka ili musliman a ne reci kako neko iskrivljuje misljenje o islamu a da pri tom ni ona sama ne zna sta stoji u KUR*ANU
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:07 pm

No, pa to i ja kazem...ipak citam GG-ove postove dovoljno dugo da se usudim reci da sumnjam da je ista napisao s namjerom da napada ili vrijedja na vjerskoj osnovi...ne na nacin na koji je ovo shvaceno od strane nasih novih clanova...to je jednostavno nesporazum...
Ali, oni su novi pa treba vremena da se upoznamo :)

Mi smo ipak nadasve miroljubiv i tolerantan forum zubi

A sto se tice "nje i samo nje" miga ...ne poznajem islam i ne mogu reci koliko zna ili ne zna...ali poznajem katolicizam i mogu reci da nije nuzno veci/bolji vjernik onaj koji bolje poznaje pismo pa vjerujem da je tako i s islamom...

Vise je stvar dobre duse i dobre namjere, zar ne? :)

Dinosaur

Female
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:11 pm

slazem se sa tobom u potpunosti :)
a sto se tice GG mislim da on nije imao namijeru nikog povrijediti ili reci bilo sta lose,sada sam citala njegove postove ovdije i nisam nasla nista sto je rekao neprimjereno,ko zna na sta ,,ja i samo ja,,misli scratch kava
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:15 pm

Alpha je napisao/la:
Post se odnosi na GG-a kojem je trenutni potpis 'Niciji ucitelj'...al ne kuzim zasto se nevodi po potpisu, a ne Nicku...

E zato samo to i pitao.... jel je post koncepciran kao napad na nekoga a ne kao misljenje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:20 pm

Misli na ovo:
Galilei Galileo je napisao/la:
Kolo sreće se okreće. Nikad ne znamo gdje će nas vjetrovi sudbine odvesti. Nažalost, Islam je nekada bio religija svjetla, prosperiteta. Ono što se danas dešava sa njim je strašno. Nikada neću moći razumjeti one koji se dižu u zrak jer misle kako će za tu "zaslugu" ići u raj. Ali mi je jasno zašto se sve to dešava. Jadan je to narod, siromašan. Onaj taliban im donese par kila brašna i bananu i oni misle da jedino talibani brinu o njima. Nepismen seljak će poslušati bilo koga tko mu donese malo hrane. Djeca im idu u Pakistan, tamo im se od malih nogu ispire mozak pogrešnim učenjima. Što to dijete može znati. On zna samo što mu je "učitelj" rekao. Nadam se samo da će taj narod smoći snage da se izvuče iz tog blata. Nadam se da će zapad pronaći način kako pomoći tom narodu. Ne možemo se izolirati i reći, to nije naš problem. I te kako jeste. Nasilje se preljeva iz države u državu. Imamo mi u susjedstvu muslimane. Do prije rata to su bili većinom ljudi koji su držali do svoje vjere, ali su bili mentalnim sklopom bliže zapadnom načinu razmišljanja. Zvali su ih Europskim muslimanima i nadali su se da će svi takvim postati. Međutim, u Bosni se desilo što se desilo. Desio se zločin bez kazne. Dijete kom je roditelj ubijen na njegove oči neće imati razumjevanja za prazne riječi kako se ne može naći i kazniti počinitelj. On je potencijalna bomba. Ako se tim ljudima ne pomogne, bojim se naše budućnosti.

Ali moje misljenje je da je to, pak, izvuceno iz nekih drugih tokova misli i da time nije islo na generaliziranje i vrijedjanje vec na prikaz dozivljaja islama danasnjeg drustva koje pak isti taj dozivljaj ima upravo radi ekstremista...

No, pa tako je i u npr. katolickoj vjeri...nek su tri svecenika pedofili ljudi to etiketiraju kao da su svi...

Samo kada pricas s nekim ciji neki opci stav donekle poznas onda ces znati i kada kaze 'svi svecenici su pedofili' zapravo ne misli doslovno...tako, vjerujem, ni ovo nije napisano s nekom 'doslovnom' namjerom...

Nesporazum...

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:23 pm

Alpha je napisao/la:
E zato samo to i pitao.... jel je post koncepciran kao napad na nekoga a ne kao misljenje.
Napad je zato jer se jos ne poznajemo...novi su clanovi pa...vjerujem da ce jako brzo vidjeti da nema ovdje napada sa zlom namjerom...mislim, vjera je vrlo osjetljiva stvar i jedno je derat po svojoj vjeri a drugo po tudjoj...znas kako je miga

Pračovjek

Male
Cancer Cat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 3:28 pm

Hm, ja sam vise derao po svojoj ne po drugoj face

Ja ipak sam shvatio post GG-a kako drugi gledaju na Islam radi pojedinaca a ne napad na Islam.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 4:27 pm

Tako je...mi uglavnom deremo po svojoj...ko ce koga kad nece svoj svoga miga

Ali kako smo se kroz zadnjih, mjesec tamo-vamo, godinu dana ipak donekle poupoznavali onda znamo da GG ne misli tu nista lose...

zivili

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 8:18 pm

tako je! zivili
Gali vrati seeeeeeeeeeee cry
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 9:32 pm

A vidi nje sta se rasplakala...aj, aj...sve ce bit dobro hug

Osim toga sto se nije GG vratio...samo ne pise...ima i temu o tome zubi

Stanica

Female
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 10:30 pm

A sto se ovoga tice...kao i ranijih komentara... OK, mozda GG nije zivio po islamskim zakonima i mozda se negdje nespretno izrazio pa se moglo shvatit napadacki ali mislim da je to nesporazum.
Nitko ne napada Islam, nitko ne omalovazava niti generalizira.

Ako pogledate teme vezane za katolicizam uocit cete da se tu itekako ostro dere po svemu i svacemu, a mi pak uglavnom pripadamo upravo katolickoj zajednici ali svejedno iznosimo i dobro i lose i ekstremno...i svasta...no hard feelings...[/quote]

pa ofc da ne napada...al ocu rec da slika nije bas takva kakvom se prikazuje..al dobro sta ja tu mogu...nemogu ja jedina,ili par nas ispravit sliku o islamu...al po meni najvise zapad utjece na to....i btw.mozda se nisam dobro izjasnila pa me neki nisi bas skontali sta ocu rec...
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac

Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Registration date : 11.10.2008

PostajNaslov: Re: Islam   pon lis 13, 2008 10:34 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Kolo sreće se okreće. Nikad ne znamo gdje će nas vjetrovi sudbine odvesti. Nažalost, Islam je nekada bio religija svjetla, prosperiteta. Ono što se danas dešava sa njim je strašno. Nikada neću moći razumjeti one koji se dižu u zrak jer misle kako će za tu "zaslugu" ići u raj. Ali mi je jasno zašto se sve to dešava. Jadan je to narod, siromašan. Onaj taliban im donese par kila brašna i bananu i oni misle da jedino talibani brinu o njima. Nepismen seljak će poslušati bilo koga tko mu donese malo hrane. Djeca im idu u Pakistan, tamo im se od malih nogu ispire mozak pogrešnim učenjima. Što to dijete može znati. On zna samo što mu je "učitelj" rekao. Nadam se samo da će taj narod smoći snage da se izvuče iz tog blata. Nadam se da će zapad pronaći način kako pomoći tom narodu. Ne možemo se izolirati i reći, to nije naš problem. I te kako jeste. Nasilje se preljeva iz države u državu. Imamo mi u susjedstvu muslimane. Do prije rata to su bili većinom ljudi koji su držali do svoje vjere, ali su bili mentalnim sklopom bliže zapadnom načinu razmišljanja. Zvali su ih Europskim muslimanima i nadali su se da će svi takvim postati. Međutim, u Bosni se desilo što se desilo. Desio se zločin bez kazne. Dijete kom je roditelj ubijen na njegove oči neće imati razumjevanja za prazne riječi kako se ne može naći i kazniti počinitelj. On je potencijalna bomba. Ako se tim ljudima ne pomogne, bojim se naše budućnosti.

evo na zalost morat cu opet citirati ovaj citat...
1-kao sto na pocetku citata stoji, islam je nekad bio religija, svijetla prosperiteta... i ovo pitanje sto se s njim danas dogadja mi nekako ne lezi ovdje...

ako cemo realno gledati, Islam kao vjera se od pocetka nije mjenjao, sto znaci da je od korijena takva kakva jeste a to znaci da je i dalje religija svijetla i prosperiteta...npr neke vjere su se jako promjenile od njihova nastanka do danas, budimo realni...

2-o cemu pricamo o islamu ovdje ili o nekim organizacijama kao sto je Al-Qaida?

vidim da si napisao jadan je to narod...ja ne bi rekao da je jadan... ljudi imaju vjeru, a ti talibani koji im donose banane lol! kako stoji gore, su ljudi koji su stali u obranu svoje zemlje kao sto bi sutra stali svi mi z nasu zemlju... zapad se malo previse uprtio u sve skupa, radi nafte naravno...
pa ako vec govorimo da je islam miroljubiva religija, kao sto i jeste, sto mislite zbog cega onda sve te organizacije koje se bore za nesto?
Naravno netko im je morao dati povoda za to, a tko? Pa Amerika naravno...Jos nesto u Pakistan ih salju kazes, da zalosno mi je to ili npr.-u Palestini stanje.Ameri naoruzavaju Izraelce, a ovi su bez oruzja...jbg situacija je jako losa za njih, a ljudi se bore za ono sto im je OTETO evil

"Nadam se da ce zapad pomoci tom narodu"

hmm, bolje mu je da pomogne sebi i da se ne prti u tudje racune...

evo primjer, zamislote kako se Ameri krecu kroz Hrvatsku za nekih 30 god. jer cemo biti jako dobar izvor bijelog zlata (vode) i onda da nam oni namecu neke njihove nacine zivljenja zbog njihove koristi... Naravno nasi bi politicari dali sve da mogu sa Bushom popit kavu jer se tako osjecaju vecim i vaznijim, a ne pitaju se u tom momentu kako zivi obican mali covjek...Naravno da bi i mi pukli pod tudjim utjecajem i da bi se osnovale neke organizacije orpora... I sad jel to znaci da smo mi SVI teroristi???
Naravno da ne, al bi nas mediji strpali u isti kos sa njima, pa bi onda svatko iz Hrvatke bio terorist... S ovim sam htio reci da svi muslimani nisu teroristi i da je u biti islam isti kao i kad je nastao, samo sto se radi o pojedincima, pa neki ljudi krivo shvacaju Islam...

Citat :
Međutim, u Bosni se desilo što se desilo. Desio se zločin bez kazne. Dijete kom je roditelj ubijen na njegove oči neće imati razumjevanja za prazne riječi kako se ne može naći i kazniti počinitelj. On je potencijalna bomba. Ako se tim ljudima ne pomogne, bojim se naše budućnosti.

ne kuzim zasto je on potencijalna bomba, zna se sto se dogodilo u Bosni i sto se htjelo napraviti s Bosnom, naravno sad kad je sve gotovo, onda se tek govori o posljedicama i o nekim potencijalnim bombama, pa ljudi, nije li malo sad kasno za to??? Mislim da jeste uz tolike zrtve i tolika razaranja (zao mi je sto sam na ovom zadnjem malo skrenuo s teme, al sam morao odg na ovaj komentar..Thx 8)

Zadnja promjena: Cico; uto lis 14, 2008 6:38 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Islam   Today at 5:26 am

[Vrh] Go down

Islam
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next