Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Islam

Go down 
+22
Chakotay
Zona
Hapa
Cico
ja i samo ja
Angel from shadow
vjestica
Absynthia
Aleksandar Veliki
kayser
sanja
vladimir
silver
Nefertiti
Amabilis
Tutankhamon
userNejm
floridana
zvezda
Svjetloisjena
Alpha
Galileo Galilei
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Amabilis
Prašina



Female
Libra Dragon
Broj postova : 2
Age : 35
Registration date : 18.01.2008

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 1:19 pm

Odkad je jedna moja poznanica upoznala jednog muslimana i odkad su oni na neki način..hm..zajedno,ona se počela živo interesirati za Islam i sve o njemu,a s njom zajedno i ja,ali na jedan istraživački i koliko god mogu nekritički način.odgojena sam kao katolkinja i iako baš ne prakticiram vjeru u zadnje vrijeme i dalje vjerujem. nastojim ne generalizirati islamiste i znam da uvijek postoje ekstremisti koji crne one ostale,ali ne uzevši to kao primjer,nego gledajući neke druge aspekte islamske vjere,ima mnogo stvari koje mi se ne sviđaju..

1. studentica sam prava i jako me smeta njihova zadrtost u pravnoj nauci.zašto dosta (ne kažem sve) muslimanski opredjeljenih zemalja uči pravo isključivo iz kurana? U biti to jako podsjeća na stare mezopotamske teološke zemlje koje cijelo svoje pravo temelji na onome što im je bog,odnosno neki prorok rekao da tako postupaju.zar ljudi ne znaju razmišljati svojim glavama? trebali bi malo gledati naspram drugih zemalja i modernizirati svoje pravo.

2.Neravnopravnost prema ženama. U kuranu stoji da su sve žene jednake ali je vidno kako se odnose prema njima jednako.zašto je to ispravno i dobro?

dobro,to je zasad sve,zbog određenog člana ovog foruma čiji kompjuter koristim i kojemu je dosadno jer nema što raditi :D
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 2:16 pm

Pitanja su i te kako na mjestu. Traze malo vise istrazivanja za odgovor. Moje misljenje mozes vidjeti u postu iznad tvog. To je o Objavama koje su univerzalne i one koje pricaju o uredjenju tadasnjeg drustva. Osobno postujem te univerzalne poruke, a grozim se nad zlocinom koji pojedini "muslimani" rade kao prvo nad svojim zenama a samim tim i nad Kuranom. Vidio sam zene pod crnim burkama u Bosni. To je sramota.

Samo da ne naidje koji pravovjerni strah
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 4:21 pm

Ja poznajem dosta muslimanki.
One to ne doživljavaju kao neravnopravnost. One smatraju da su mažene i pažene i da su u povlaštenom položaju. Mislim da je to stvar odgoja.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 4:38 pm

Znam da cu sada dozivjeti salvu napada, ali evo, izreci cu. Kazu, ako okom sagrijesis, iskopaj ga. Eto, neke vjere su to rijesile na drugaciji nacin. Ne odobravam, jer sam valjda tako odgojen, a opet licimjerje bas ne volim pa tako ...

BTW
Poligamija u nekim zemljama (veznao uz Islam) i nije bas tako jednostavno kao sto se cini. Mislim da je nastala iz cisto prakticnih razloga. Dozvoljeno je imati i vise zena, ALI ako mozes o svim brinuti podjednako. Zato u nekim zemljama se neki ni ne ozene.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 6:33 pm

Galilei Galileo je napisao/la:

Poligamija u nekim zemljama (veznao uz Islam) i nije bas tako jednostavno kao sto se cini. Mislim da je nastala iz cisto prakticnih razloga. Dozvoljeno je imati i vise zena, ALl ako mozes o svim brinuti podjednako. Zato u nekim zemljama se neki ni ne ozene.

To je točno. Ne znam od kad datira ta "praksa" ali poslije nekih ratova puno žena i djece je ostalo bez hranitelja (da se tako izrazim) pa su "vlasti" dozvolile da jedan muškarac može imati više žana ako ih može uzdržavati.

Međutim danas se poligamija veže isključivo uz Islam (valjda što se najduže zadržala u takvim zemljama) ali to je u "staro vrijeme" bila normalna pojava (čak i kod kršćana i kod židova....)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 6:38 pm

Puno je tema o kojim mozemo pricati. Zainatio sam se prouciti Islam, znate vec zbog koga khm, khm, jednostavno da se vidi da su sve vjere jako slicne. Fundamentalizam mi nigdje ne pase. A ima ga svugdje oko nas. Zelim izvuci lijepo iz vjere. One univerzalne poruke, a ne dnevno-politicke koje su opteretile sve religije i do mnogih ratova dovele.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 6:44 pm

Pa, sve vjere imaju istu nit i nastale su na istim osnovama....u vjeri nema ništa loše, religijske institucije iskrivljavaju vjeru....
Smatram da nema loše vjere.....samo loših vjernika (extremista i fundametalista) ..... affraid

Možemo zajedno učiti o islamu, mene to veseli.... whee
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 7:21 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Znam da cu sada dozivjeti salvu napada, ali evo, izreci cu. Kazu, ako okom sagrijesis, iskopaj ga. Eto, neke vjere su to rijesile na drugaciji nacin. Ne odobravam, jer sam valjda tako odgojen, a opet licimjerje bas ne volim pa tako ...

BTW
Poligamija u nekim zemljama (veznao uz Islam) i nije bas tako jednostavno kao sto se cini. Mislim da je nastala iz cisto prakticnih razloga. Dozvoljeno je imati i vise zena, ALI ako mozes o svim brinuti podjednako. Zato u nekim zemljama se neki ni ne ozene.

pa da, nastaje iz praktickih razloga! za one koji ne znaju, postoji i muska poligamija, odnosno kad zena ima vise muzeva, to ima negdje u nepalu mislim, npr dva brata se ozene za istu zenu, zbog manjka zena.. :)

ontopic.. pa ne znam iskreno receno sto reci o islamu jer kuran nisam procitao. Sto znaci da bas i nisam dovoljno upucen, ali mislim da je zapravo islam nastao kao kombinacija judaizma i kršćanstva, i da je u sadašnje vrijeme previše ekstremista.. Ne znam zašto ni odakle, ali tako je kod kršćana bilo u srednjem vijeku, a ne više. I mislim da takvi ljudi stvarno bacaju ljagu na one UISTINU prave muslimane.
p.s. i ne slazem se sa suzdravanjem od odredenih namirnica, kao sto jedna knjiga kaze, nije nikad prljavo ono sto ude kroz usta, jedino moze biti ono sto izade iz njih :D
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 8:24 pm

Kuran se veze na Toru i Bibliju. Priznaje obje knjige kao podjednako vazne.

A ne moramo mi traziti medju muslimanima takve ljude. Ima ih i medju nama.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimečet sij 24, 2008 11:30 pm

@Silver...Kada zena ima vise muzeva to se naziva poliandrija...susrece se na Tibetu i kod Eskima...iz vec navedenog razloga nedostatka zena...a tom nedostatku je pak uzrok sto su se zenska novorodjencad ubijala...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet sij 25, 2008 6:58 am

Problem je vrijeme stvaranja pojedinih knjiga. Oni su preslikali svoje tadasnje moralne norme u svete knjige. A vremena se mjenjaju. Evo primjer. U vrijeme donosenja Tore, Evandjelja i Objava vladao je robovlasnicki sustav (u nekim Islamskim zemljama do nedavno) . Nadjite i jedan redak koji optuzuje takvo uredjenje drustva. Nema ga. Znaci li to da i danas trebamo imati takav sustav. Naravno da ne. Vremena se mjenjaju, univerzalne poruke ostaju, samo oni koji nisu sigurni u sebe i svoje ja drze se tih nekih kao pravila.
Kuran su pisali muskarci, to je toliko ocito. Zato sam i rekao da treba odvojiti onaj svjetovni dio od duhovnog. Musko i zensko je pred Bogom isto. Stvorio je i jedno i drugo. Ali, oni u Kuranu opisuju raj kao mjesto gdje ce uzivati u hladovini palmi, pored potoka slatkih i oko njih ce biti sve same djevice (gdje ce ih toliko naci zubo ) . Narodu pustinje voda je najveca nagrada. Po tome se vidi tko je Kuran pisao. Kao sto su Biblija i Tora napisana od muskaraca.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet sij 25, 2008 12:25 pm

silver je napisao/la:
p.s. i ne slazem se sa suzdravanjem od odredenih namirnica, kao sto jedna knjiga kaze, nije nikad prljavo ono sto ude kroz usta, jedino moze biti ono sto izade iz njih :D

Što se bilo kakvih zabrana unosa hrane kod posti ili zabrane neke vrste namirnica ima čisto praktične razloge.....face
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet sij 25, 2008 12:27 pm

I te kako prakticne. Kod njih se inace konzumira i vise voca, kako bi sto vise tekucine unjeli u organizam.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimesub sij 26, 2008 9:46 am

Šerijat

Sa Wikipedije

Šerijat (arapski: شريعة , fonol. šarīʿa) je vjerski zakon islama, koji je utemeljen na Božijoj objavi i izveden iz četiri glavna izvora. Prvi je Kur'an, za kog se vjeruje da je oduvijek postojao na nebu, a onda ga je melek Džibril (anđeo Gabrijel) postupno objavljivao Muhammedu, kako su to prilike zahtijevale. Zatim su tu Sunet, knjiga predaja o Muhammedu i njegovom životu, Idžma, suglasnost zajednice i Kijas, zaključivanje iz prva tri izvora. Ishodište mu je zapravo u predislamskom običajnom pravu, a podijeljen je u pet kategorija:

ono što je Allah naredio,
ono što je Allah preporučio, ali nije propisao kao obavezno,
ono što je Allah ostavio zakonom neodređeno,
ono što je Allah otklonio, ali ne i izričito zabranio i
ono što je Allah izričito zabranio.

Šerijat uređuje sve aspekte ljudskog života uključujući politiku, ekonomiju, bankarstvo, trgovinu, ugovore, socijalna pitanja, itd.

Nepostoji jedan kodificirani set zakona u šerijatu. Šerijat je više kao izvlačenje zakona baziranih na Kur'anu, Hadisu i njihovom tumačenju.

Šerijat je podijeljen na dvije glavne cjeline:

Način molitve
Ritualno čišćenje (Abdest ili Vudu)
Molitva (Namaz ili Salat)
Post
Zekat
Hadž u Meku

Međuljudski odnosi:
Novčane transakcije
Zajmovi
Zakoni o nasljeđivanju
Brak, razvod, i briga za djecu
Hrana i piće
Kazne za kršenje zakona
Rat i mir
Sudstvo (ukljućujući svjedočenje i dokazni materijal)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimesub sij 26, 2008 9:49 am

Riječ koje su podcrtane i podebljane su one koje su po meni ključne. Temelji se na predislamskim tradicijama, dogovoru zajednice. Ne postoji unificirani Šerijat, već ga ljudi donose. To sve govori kako je došlo do situacije u pojedinim zemljama. Postoje i snage koje žele modernizirati Islamsku zajednicu, sa naglaskom na prava žena. Kao što postoje i one koje bi vratile svijet u kameno doba.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 2:21 pm

Ajde objasni kako to da je muhamed ozenio devojcicu od devet valjda ili jedanaest godina?
I zasto nas zovu kaurima il gaurima ak toliko priznaju i hriscanstvo i judaizam?
Nije to stvar pojedinca vec kolektiva,to svaki dan gledam i cujem ovde.
Kada su izasle karikature sa Isusom nitko se nije bunio dok je u kontra smeru bilo svasta,a to vec znas.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 2:26 pm

Vladimir je napisao/la:
Ajde objasni kako to da je muhamed ozenio devojcicu od devet valjda ili jedanaest godina?
životni vijek ljudi je bio dosta kraći, djeca su automatski prelazila u ljude, nije bilo onoga što mi danas zovemo adolescencija...
uostalom, i dan danas u nekim nerazvijenim krajevima(npr. Polinezija) možeš pronaći djevojčice od 11, 12 godina koje se udaju...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 2:45 pm

Vlado, reci mi kako te tvoj prijatelj iz Alžira zove? Da li je i on musliman? Kako ti njega zoveš? Kako zoveš muslimane?

Netrpeljivost vlada na sve strane, ovdje želim pisati o pozitivnom što vidim u Islamu. O ljudima koji žive i dan danas u kamenom dobu (a vidim ih na sve strane) ne želim trošiti svoje riječi, već sam ih dovoljno potrošio, vidim da su otišle u zrak, onome kome sam ih uputio nije ih čuo. Idi na Duhovnost, pa pogledaj kako jedan pripadnik jedne Isusove crkve piše o drugim pripadnicima drugih Isusovih crkvi. Oni su svi za njega kauri.
Misliš li da bi jednom netko trebao steći snage i reći, opraštam, ne želim više krvi proljevati. Ako ćemo ići oko za oko, nećemo daleko dospjeti.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 2:56 pm

Pa evo:on i pored mene zove druge kauri,nije jedini,kad su u pitanju administrativne stvari i da se izvuce od drzave onda se klicu francuzima jer su tu rodjeni i imaju drzavljanstvo a francuska je laicka zemlja,pak u drugoj situaciji pljuju na ovu zemlju,lupaju se u gridi i klicu ono sto jesu;ono sto ja hocu reci to je da nije religija licemerna vec oni koji nis nerazumeju u njoj i da ponovim ovde to nije stvar pojedinca vec kolektiva.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 3:04 pm

Vladimir je napisao/la:
Pa evo:on i pored mene zove druge kauri,nije jedini,kad su u pitanju administrativne stvari i da se izvuce od drzave onda se klicu francuzima jer su tu rodjeni i imaju drzavljanstvo a francuska je laicka zemlja,pak u drugoj situaciji pljuju na ovu zemlju,lupaju se u gridi i klicu ono sto jesu;ono sto ja hocu reci to je da nije religija licemerna vec oni koji nis nerazumeju u njoj i da ponovim ovde to nije stvar pojedinca vec kolektiva.
a na osnovu tog kolektiva ti procjenjuješ čitavu jednu religiju?
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 3:09 pm

Sanja je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
Pa evo:on i pored mene zove druge kauri,nije jedini,kad su u pitanju administrativne stvari i da se izvuce od drzave onda se klicu francuzima jer su tu rodjeni i imaju drzavljanstvo a francuska je laicka zemlja,pak u drugoj situaciji pljuju na ovu zemlju,lupaju se u gridi i klicu ono sto jesu;ono sto ja hocu reci to je da nije religija licemerna vec oni koji nis nerazumeju u njoj i da ponovim ovde to nije stvar pojedinca vec kolektiva.
a na osnovu tog kolektiva ti procjenjuješ čitavu jednu religiju?
islam magreba i ostalih islamskih zemalja nije isti ma kako to cudno zvucalo,u pitanju je mentalitet
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 3:12 pm

Nije licemjerna religija vec ljudi...ljudi su prestraseni, nesigurni pa neki mozda i zlocesti...ali to ne treba tebi ili meni ili nekom trecem da bude opravdanje da i mi budemo takvi. Ako samo jedan od nas nije takav ne moze se reci da su svi takvi...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 3:14 pm

Vladimir je napisao/la:
Sanja je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
Pa evo:on i pored mene zove druge kauri,nije jedini,kad su u pitanju administrativne stvari i da se izvuce od drzave onda se klicu francuzima jer su tu rodjeni i imaju drzavljanstvo a francuska je laicka zemlja,pak u drugoj situaciji pljuju na ovu zemlju,lupaju se u gridi i klicu ono sto jesu;ono sto ja hocu reci to je da nije religija licemerna vec oni koji nis nerazumeju u njoj i da ponovim ovde to nije stvar pojedinca vec kolektiva.
a na osnovu tog kolektiva ti procjenjuješ čitavu jednu religiju?
islam magreba i ostalih islamskih zemalja nije isti ma kako to cudno zvucalo,u pitanju je mentalitet
i sve svoje stavove o islamu donosiš na temelju odnosa tog mentaliteta prema toj religiji?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 3:20 pm

Vlado, ovo što pišeš je jako opasan način razmišljanja. Ti govoriš o kolektivnoj krivnji.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitimepet vel 01, 2008 3:20 pm

U pitanju je to da ljudi cesto opravdavaju svoje ponasanje razno-raznim mentalitetima, odgojem, ucenjem, bogom i vragom...
Da nema onih koji se odluce neprepustiti rijeci, koji se odluce na tezi put, koji ne zatvaraju oci i ne okrecu ledja...ne bi bilo revolucije, ne bi bilo pomaka...
Najlakse je gledat samo sebe, princip "ako je meni dobro bas me briga za ostale", opravdavat svoje ponasanje svime i svacim...ali nema opravdanja...
Nekad je bilo normalno da je zena potrosna roba, sluskinja koju mozes ubit, a da nitko ni ne trepne, da nema pravo glasa, da nema pravo na skolovanje...i to je super odgovaralo onima kojima je odgovaralo...oni su svoje ponasanje opravdavali da je to tako i da je to normalno...srecom postojali su i oni koji misle svojom glavom i svojom dusom.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Islam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Islam   Islam - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Islam
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Zasto sam presla na islam?
» Islam-mocno oruzje Vatikana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: