Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Islam

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:24 pm

Namcor je napisao/la:
U pitanju je to da ljudi cesto opravdavaju svoje ponasanje razno-raznim mentalitetima, odgojem, ucenjem, bogom i vragom...
Da nema onih koji se odluce neprepustiti rijeci, koji se odluce na tezi put, koji ne zatvaraju oci i ne okrecu ledja...ne bi bilo revolucije, ne bi bilo pomaka...
Najlakse je gledat samo sebe, princip "ako je meni dobro bas me briga za ostale", opravdavat svoje ponasanje svime i svacim...ali nema opravdanja...
Nekad je bilo normalno da je zena potrosna roba, sluskinja koju mozes ubit, a da nitko ni ne trepne, da nema pravo glasa, da nema pravo na skolovanje...i to je super odgovaralo onima kojima je odgovaralo...oni su svoje ponasanje opravdavali da je to tako i da je to normalno...srecom postojali su i oni koji misle svojom glavom i svojom dusom.
upravo to, onih koji misle je jako malo i oni mnogima ne odgovaraju. Njima odgovara to da ljudi ne misle, da ih slušaju i prigvaćaju to bez pogovora...
Ali kad se jedan malo promisli i ustane protiv, tad nastaju problemi...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:28 pm

U Islamu postoje snage koje žele tu religiju uvesti u 21 stoljeće. Ako ih se ne podrži u njihovim nastojanjima, ostat će samo onaj Islam koji podsjeća na kameno doba.
Tim naprednijim strujama ćeš najlakše odmoći ako Islam osudiš i čitav kolektiv prikažeš krivim.
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:30 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Vlado, ovo što pišeš je jako opasan način razmišljanja. Ti govoriš o kolektivnoj krivnji.
ja govorim sto se dogadja ovde a ne o mom licnom razmisljanju
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:31 pm

Vladimir je napisao/la:
Vlado, ovo što pišeš je jako opasan način razmišljanja. Ti govoriš o kolektivnoj krivnji.
I tvrdiš da su SVI takvi.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:32 pm

Vladimir je napisao/la:
kad si govorio o Muhamedu i kaurima, nije baš tako zvučalo... kava
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:38 pm

I Vlado, može jedno pitanje, tko je pravio karikature Isusa?
Meni su poznate samo one koje su nastale u zapadnom svijetu. Molio bih te ako imaš saznanja o nekoj koju su napravili na istoku da podjeliš sa mnom. Kuran itekako poštuje Isusa i za njega tvrdi da će on biti taj koji će spasiti one koji prihvate njegove riječi. Ako je netko napravio karikaturu, taj je žestoko povrijedio Kuran i vjerske osjećaje muslimana.
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:39 pm

Vladimir je napisao/la:
citaj malo bolje,pricam ti o trenutnoj situaciji ovde i osetljivosti situacije gde su politicke snage uvukle ceo kolektiv te je sarkozy dobio predsednistvo bez obzira da li se radi o hiljadu pojedinaca ili ne,da se napetost oseca i negovorim ti o tome sta ja mislim i nemoj mi sada napakovati na glavu da sam verski rasista ili slicnu glupost,za tvoju info bio sam ozenjen albankom a znas odakle sam....
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:39 pm

Bila je to neka holandjanka koliko se secam.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:41 pm

Meni su poznate samo one koje su nastale u zapadnom svijetu. Molio bih te ako imaš saznanja o nekoj koju su napravili na istoku da podjeliš sa mnom. Kuran itekako poštuje Isusa i za njega tvrdi da će on biti taj koji će spasiti one koji prihvate njegove riječi. Ako je netko napravio karikaturu, taj je žestoko povrijedio Kuran i vjerske osjećaje muslimana.
a imam ja jedno pitanje za tebe (pa isprika za offtopic): je li to tvoje poštovanje prema islamu nečim uvjetovano?
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:41 pm

Sanja je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
kad si govorio o Muhamedu i kaurima, nije baš tako zvučalo... kava
Samo sam pitao zasto rec kaur?
A ti sam pi kafu.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:42 pm

Vladimir je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
citaj malo bolje,pricam ti o trenutnoj situaciji ovde i osetljivosti situacije gde su politicke snage uvukle ceo kolektiv te je sarkozy dobio predsednistvo bez obzira da li se radi o hiljadu pojedinaca ili ne,da se napetost oseca i negovorim ti o tome sta ja mislim i nemoj mi sada napakovati na glavu da sam verski rasista ili slicnu glupost,za tvoju info bio sam ozenjen albankom a znas odakle sam....
cjeli kolektiv, dobro sam te razumio što si pisao, zato i kažem da ne pišeš u redu
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:44 pm

ali on misli na kolektiv u frencuskoj, ne na kolektiv u čitavom svijetu...
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:45 pm

Vladimir je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
cjeli kolektiv, dobro sam te razumio što si pisao, zato i kažem da ne pišeš u redu
Govorim ti od pocetka o situaciju u FRA i kako se situacija komplikuje
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:46 pm

Sanja je napisao/la:
a imam ja jedno pitanje za tebe (pa isprika za offtopic): je li to tvoje poštovanje prema islamu nečim uvjetovano?
poštujem Islam baš onoliko koliko poštujem Kršćanstvo, Budizam, Judaizam. U svima njima san našao univerzalnu poruku.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:47 pm

Sanja je napisao/la:
poštujem Islam baš onoliko koliko poštujem Kršćanstvo, Budizam, Judaizam. U svima njima san našao univerzalnu poruku.
a to je?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:48 pm

Ma OK, kolektiv u francuskoj, ali ti si opet kolektivizirao krivicu naroda, to što si ga ograničio na jednu državu ne mjenja stvar. Ne postoji kolektivna krivnja, o tome ja govorim. Nadam se da me razumiješ.
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:55 pm

Ma OK, kolektiv u francuskoj, ali ti si opet kolektivizirao krivicu naroda, to što si ga ograničio na jednu državu ne mjenja stvar. Ne postoji kolektivna krivnja, o tome ja govorim. Nadam se da me razumiješ.
A koja krivnja?
Svi su ovde francuski drzavljani i tako se moraju ponasati u skladu sa francuskim zakonima i njenom laicnoscu i ne mogu se organizirati masovne manifestacije zato sto jednoj mladoj devojci nije dozvolilo ici na nastave sa velom i maramom te se drzava francuska nazivala rasistickom zemljom a mora se imati u vidu da je ovde religija odavno odvojena od drzave i pricam ti o tim principima a ne verskoj opredeljenosti,islam je druga religija u francuskoj
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 3:59 pm

Vladimir je napisao/la:
A koja krivnja?
Svi su ovde francuski drzavljani i tako se moraju ponasati u skladu sa francuskim zakonima i njenom laicnoscu i ne mogu se organizirati masovne manifestacije zato sto jednoj mladoj devojci nije dozvolilo ici na nastave sa velom i maramom te se drzava francuska nazivala rasistickom zemljom a mora se imati u vidu da je ovde religija odavno odvojena od drzave i pricam ti o tim principima a ne verskoj opredeljenosti,islam je druga religija u francuskoj
a što ne mogu? je li ona noseći šal ikoga vrijeđala? to je njeno pravo na slobodu izražavanja, koje se MORA poštovati
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 4:08 pm

AMA jel citas i ti sta pisem?
Francuska je laicka zemlja,na ulici moze se oblaciti ko kako zeli ali u skoli ne jer je to direktno izdvajanje od ostalih ucenika,
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 4:10 pm

Vladimir je napisao/la:
AMA jel citas i ti sta pisem?
Francuska je laicka zemlja,na ulici moze se oblaciti ko kako zeli ali u skoli ne jer je to direktno izdvajanje od ostalih ucenika,
ma, ko ga jebe! zivili
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 4:13 pm

šta vas dvojica sad pokušajete?
jednog drugog prikazati kao vjerske rasiste ili?
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 7:38 pm

Da odmah se izjasnim - niti jedna vjera ne govori niti zeli lose, samo pojedinci koji su zaludeni time ( kao onaj koji dolazi ) pa rade gluposti i idiotarije u ime vjere i Boga ( krizarski ratovi, teroristi idr. )

Nemam nista protiv drugih vjera, drugih naroda mislim da smo prvo svi ljudi a onda sve ostalo

Ovo kao u Fran. ima svugdje u svim zemljama. Evo kod nas u Hr. cigani.. khm,khm pardon romi kad treba socijalu onda nema vecih hrvata a kad treba raditi, platiti racune ili kad ga privedu za kradu ili tucu onda je on manjina, ima on manjinska prava itd, itd.

Ja sam misljenja da treba uzeti u obzir druge vjere, narodnosti ali ako dodes naprimjer zivjeti i raditi u recimo Hr. onda moras biti svjestan da ovdje nema djamija, nema cirilice i da se moras prilagoditi tome. Hocu reci da uvijek velim ovako " Ako kod sebe doma seres u dnevnom boravku e bogami kad si kod mene ides srat u zahod".
[Vrh] Go down
kayser
Moderator

Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Registration date : 03.12.2007

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 8:20 pm

lol lol
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 8:21 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Da odmah se izjasnim - niti jedna vjera ne govori niti zeli lose, samo pojedinci koji su zaludeni time ( kao onaj koji dolazi ) pa rade gluposti i idiotarije u ime vjere i Boga ( krizarski ratovi, teroristi idr. )

Nemam nista protiv drugih vjera, drugih naroda mislim da smo prvo svi ljudi a onda sve ostalo

Ovo kao u Fran. ima svugdje u svim zemljama. Evo kod nas u Hr. cigani.. khm,khm pardon romi kad treba socijalu onda nema vecih hrvata a kad treba raditi, platiti racune ili kad ga privedu za kradu ili tucu onda je on manjina, ima on manjinska prava itd, itd.

Ja sam misljenja da treba uzeti u obzir druge vjere, narodnosti ali ako dodes naprimjer zivjeti i raditi u recimo Hr. onda moras biti svjestan da ovdje nema djamija, nema cirilice i da se moras prilagoditi tome. Hocu reci da uvijek velim ovako " Ako kod sebe doma seres u dnevnom boravku e bogami kad si kod mene ides srat u zahod".
Da,samo sam to hteo reci a ne drugo.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Islam   pet vel 01, 2008 8:34 pm

Mene samo zanima odakle tolika mrznja
[Vrh] Go down
Sponsored content