Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zagonetke

Go down 
+60
megawar888
SkywardSword
markopetres
Hladni
Madonna
ultras
Akasha
BaltiBoy
Einar
Korplikan
bojan95
matac
yuusha
bros
moskri
Emac
Chakotay
Green
flory
LuckyLuke
GaGa
Athena
Cinderella
Mislav
Fantom
Skulptura
tomi
biga
KOHORTON
Jergo
Black_Pearl
gothic45
Remke
f1
Michael Wittmann
josip21
Legionar
Gea
nedo_tuzla
Hapa
Jaykof
fazon
Neo
GoodAlien
stella
Merkurica
None
Aleksandar Veliki
malenaivi
**Vanyari
Alpha
floridana
veronika30
Svjetloisjena
Blizzard
zmija
vladimir
belongs to lovers
Rain
userNejm
64 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Next
Autor/icaPoruka
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 10:26 pm

pa sat radi, ali nije tocan, kuzis?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 10:28 pm

Ja sam postavio zadatak pa to znam, ali to te nisam niti pitao roll
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 10:28 pm

Omega je napisao/la:
Kako ćeš znati koliko dugo treba pješčanom satu da iscuri?
ok, opet ja sa ludim idejama... suspect
bili se moglo prevagat pijesak, uzet promjer rupe kroz koju curi... i od toga zbrčkat nekakvu formulu koja bi izražavala vrijeme...
scratch
ps. samo da napomenem matematika mi nije baš draga...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 10:30 pm

Vidiš, to ima smisla. Ipak, kako je pjesak sićušan, a mi imamo sat na ruci čiju točnost želimo provjeriti, tako ipak ne bismo mogli upotrijebiti tu metodu zbog nemogućnosti spomenutog računa miga
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:06 pm

ili jednostavno sad naucis kog datuma u koliko sati i sekundi izlazi sunce u tom i tom gradu i cekas da izadjes svitanje sunca ko majmun
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:09 pm

Preciznost sata bi odredio prema principu suncanog sata. Znaci, zataknuo bi neki stap u zemlju i svakog punog sata bi zabiljezio gdje pada sjena. Tako bi, ukoliko sat nije precizan, odredio vremenski pomak.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:19 pm

Omega je napisao/la:
Kako ćeš znati koliko dugo treba pješčanom satu da iscuri?

Ja imam jednu relativno jednostavnu metodu.

Citat :
Sekunda je trajanje od 9 192 631 770 perioda zračenja koje odgovara prijelazu između dviju hiperfinih razina osnovnog stanja atoma cezija-133 na temperaturi od 0 K.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:21 pm

Nemoguce je bez danasnjih tehnickih pomagala odrediti tacno vrijeme.
Moze se samo uz neku toleranciju od pola sata vise ili manje.


Zadnja promjena: Fantom; ned lis 18, 2009 11:25 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:24 pm

To je i mene mucilo, pa sam shvatio da nije stvar u odredivanju tocnog vremena, nego preciznosti sata... znaci da li jedan sat na tom satu, doista traje jedan sat... osim ako sam opet nesto zeje...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:32 pm

Ko moze da tvrdi da je i ovo vrijeme danas tacno...
Cak i kalendar moramo svakih cetiri godine korigovati a ni to nije dovoljno.
Ovo sada vrijeme je samo dogovor tj. kompromis izmedju ljudi tj. naroda.
Zemlja se okrene oko svoje ose za tacno 23 sata 54 minute i 04 sekunde pa vi vidite...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:37 pm

hehe.. upravo tako. Zapravo je i dokazano da vrijeme nije tocno, unatoc svim satovima koje imamo. Neznam tocno sto su rekli, dosta davno sam to slusao, ali za, sad cu bubnut 1000 godina, ce se vrijeme potpuno izokrenuti. Znaci, u 13:00h biti ce 1:00h. Naravno, do toga nece doci jer ce biti korekcija, ali da ih nema, to bi se desilo.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:53 pm

Hajmo sad jednu laksu zagonetku koja glasi:

Postoji zgrada od 12 spratova , ciji se spratovi zovu redom: sjecanj, veljaca,ozujak,
lipanj....... studeni, prosinac.

Kako zovemo lift ? Zagonetke - Page 12 158397
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepon lis 19, 2009 12:00 am

Zovemo ili pozivamo? Ili je svejedno scratch
Uglavnom, ako mislis na naziv lifta, nazvao bi ga vrijeme ili godina, nisam siguran, ali ako mislis, kako pozivamo lift, onda bi pritisnuo gumbic onaj sa strane no

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepon lis 19, 2009 12:05 am

Skulptura je napisao/la:
Zovemo ili pozivamo? Ili je svejedno Zagonetke - Page 12 Icon_scratch
Uglavnom, ako mislis na naziv lifta, nazvao bi ga vrijeme ili godina, nisam siguran, ali ako mislis, kako pozivamo lift, onda bi pritisnuo gumbic onaj sa strane Zagonetke - Page 12 Kopfschuettel

Haha......to je isto kao kad ja kazem Skulptura a ti kazes,
nezovem se ja tako,znam,nezoves se ti,ja te zovem...Zagonetke - Page 12 64487

Da,radi se o nazivu lifta ili imenu na koje se doticni odaziva...Zagonetke - Page 12 295661
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepon lis 19, 2009 12:12 am

Ajme kako ga vi komplicirateeeeeeee conf1

Ok, nvm. Postoji više metoda. Jedna je spomenuta, sa sunčevim satom. Najbolje je cijeli dan čekati i pogledati na vrijeme sljedećeg dana kada se opet poklopi sjena sa označenim položajem. Druga je sa puštanjem oštrog predmeta sa određene visine i mjerenje vrijeme pada. Treća metoda je promatranje putovanja zvijezda kroz određene proreze koje odredimo znajući kut između njih. Dalje se nisam sjetio metoda, ova zadnja je najpreciznija.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepon lis 19, 2009 12:13 am

Evo jedne stvarno teske. Bez zafrkancije. Ja sam ju rjesio kroz 3-4 sata uz pomoc frenda. Nismo znali sta cemo pa se primili zagonetke :)
To je bilo dosta davno, zagonetku je postavio Einstein sa tvrdnjom da ju 98% svjetske populacije nije u stanj rjesiti, stoga, buduce da je toliko stara, molim one koji vec znaju odgovr, da ga ne napisu odmah. Isto tako, nemojte skicati po googlu i slicno. ko rjesi, molim da napise kako je dosao do rjesenja. Mozda ce netko trebati isprintati ovo.
Evo konacno i zagonetke.

Uvod:
1. Postoji pet kuca i svaka je razlicite boje.
2. U svakoj kuci zivi po jedna osoba razlicite nacionalnosti.
3. Stanar svake kuce ima svoje omiljeno pice.
4. Stanar svake kuce ima omiljenu marku cigareta
5. Stanar svake kuce ima neku kucnu zivotinju

Cinjenice:
Britanac živi u crvenoj kuci.
Svedanin ima psa.
Danac voli piti caj.
Zelena kuca lijevo je od bijele.
Vlasnik zelene kuce pije kavu.
Pusac Pall Mall-a drzi pticu.
Covjek koji zivi u srednjoj kuci pije mlijeko.
Vlasnik zute kuce pusi Dunhill.
Norvezanin stanuje u prvoj kuci.
Pusac Marlbora stanije pokraj onoga koji ima macku.
Covjek koji ima konja stanuje pokraj onoga koji pusi Dunhill.
Covjek koji pusi Winston rado pije pivo.
Norvezanin stanuje pokraj plave kuce.
Nijemac pusi Rothmanns.
Covjek koji pusi Marlboro ima susjeda koji pije vodu.

Pitanje:

Ciji je zec?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.


Zadnja promjena: Skulptura; pon lis 19, 2009 12:22 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepon lis 19, 2009 12:18 am

Evo jedna zagonetka specijalno za tebe Omega a mogu i drugi da je rijese naravno.

Ona glasi ovako:

Umro jedan covjek, i dosao na jednu raskrsnicu na kojoj sjede dva blizanca! Jedan od 2 puta vodi za raj a drugi za pakao.
Od ona dva blizanca jedan stalno govori laz, a drugi stalno govori istinu (ali covjek ne zna koji govori laz a koji govori istinu).
Covjek moze da postavi samo jedno pitanje jednom od blizanaca da bi saznao gde je put za Raj!

Sto ga treba pitati?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepon lis 19, 2009 12:20 am

hehe.. ova je dobra. vidio sam to vec. odgovor je danebi.... :P

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepon lis 19, 2009 4:27 pm

Omega je napisao/la:
Ajme kako ga vi komplicirateeeeeeee conf1

Ok, nvm. Postoji više metoda. Jedna je spomenuta, sa sunčevim satom. Najbolje je cijeli dan čekati i pogledati na vrijeme sljedećeg dana kada se opet poklopi sjena sa označenim položajem. Druga je sa puštanjem oštrog predmeta sa određene visine i mjerenje vrijeme pada. Treća metoda je promatranje putovanja zvijezda kroz određene proreze koje odredimo znajući kut između njih. Dalje se nisam sjetio metoda, ova zadnja je najpreciznija.
Ja sam poceo pisati za slobodni pad, ali nije efektno kad imas .. starinski sat. Dovoljno je da pogrijesis za 5%.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepon lis 19, 2009 4:28 pm

Fantom je napisao/la:
Evo jedna zagonetka specijalno za tebe Omega a mogu i drugi da je rijese naravno.

Ona glasi ovako:

Umro jedan covjek, i dosao na jednu raskrsnicu na kojoj sjede dva blizanca! Jedan od 2 puta vodi za raj a drugi za pakao.
Od ona dva blizanca jedan stalno govori laz, a drugi stalno govori istinu (ali covjek ne zna koji govori laz a koji govori istinu).
Covjek moze da postavi samo jedno pitanje jednom od blizanaca da bi saznao gde je put za Raj!

Sto ga treba pitati?

Spoiler:
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepet lis 23, 2009 4:33 pm

In a block, there are three houses; a Green house, a Blue house, and a White house. A green man lives in the Green house, a blue man lives in the Blue house, and who lives in the White house?

______________


In a block, there are three houses; a Red house, a Blue house, and a Green house. The Red House is made of red bricks, the Blue house is made of blue bricks, and what is a greenhouse made of?
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepet lis 23, 2009 4:42 pm

Fantom je napisao/la:
Evo jedna zagonetka specijalno za tebe Omega a mogu i drugi da je rijese naravno.

Ona glasi ovako:

Umro jedan covjek, i dosao na jednu raskrsnicu na kojoj sjede dva blizanca! Jedan od 2 puta vodi za raj a drugi za pakao.
Od ona dva blizanca jedan stalno govori laz, a drugi stalno govori istinu (ali covjek ne zna koji govori laz a koji govori istinu).
Covjek moze da postavi samo jedno pitanje jednom od blizanaca da bi saznao gde je put za Raj!

Sto ga treba pitati?

to znam zato necu rec nek se forumasi muce malo :P

@tomi presidant :D
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimepet lis 23, 2009 4:42 pm

nene popravljam sada u "white house" zivi black man xD
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimečet lis 29, 2009 9:47 pm

Imamo matematičko njihalo. Dakle na špagu stavimo kuglicu i zanjišemo, te se onda ona njiše vamo tamo, ko mi na ljuljački. To njihalo nalazi se u dizalu. Odjednom pukne žica koja drži dizalo te ono počne padati slobodnim padom. Trenje sa zrakom je zanemarivo. Pitanje je što će se nadalje događati sa kuglicom ako:

a) U trenutku kada žica pukne, kuglica dođe u vodoravan položaj (nazovimo to maksimalnom visinom), te se taman sprema za njihaj natrag u ravnotežni položaj.

b) U trenutku kada žica pukne, kuglica njihajom prolazi kroz ravnotežni položaj.

Ravnotežni položaj je onaj kojega njihalo ima kada kuglica miruje, to jest slobodno visi na niti.


Zadnja promjena: Omega; čet lis 29, 2009 10:06 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitimečet lis 29, 2009 9:52 pm

ja mislim da je a
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zagonetke - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 12 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zagonetke
[Vrh] 
Stranica 11 / 23.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Next
 Similar topics
-
» Zagonetke i zadaci

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zabava-
Forum(o)Bir: