Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zagonetke

Go down 
+60
megawar888
SkywardSword
markopetres
Hladni
Madonna
ultras
Akasha
BaltiBoy
Einar
Korplikan
bojan95
matac
yuusha
bros
moskri
Emac
Chakotay
Green
flory
LuckyLuke
GaGa
Athena
Cinderella
Mislav
Fantom
Skulptura
tomi
biga
KOHORTON
Jergo
Black_Pearl
gothic45
Remke
f1
Michael Wittmann
josip21
Legionar
Gea
nedo_tuzla
Hapa
Jaykof
fazon
Neo
GoodAlien
stella
Merkurica
None
Aleksandar Veliki
malenaivi
**Vanyari
Alpha
floridana
veronika30
Svjetloisjena
Blizzard
zmija
vladimir
belongs to lovers
Rain
userNejm
64 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 10:51 pm

Again.

1. Imamo 100 vrata.
2. Odaberemo jedna.
3. Voditelj ih otvori 98.
4. Sada imamo 2 zatvorenih vrata i 98 otvorenih.

Molim laicko objasnjenje ako moze.
Zasto je sansa da je auto iza voditeljevih vrata 99%?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:09 pm

@Skulptura:

Uzmimo 2 nasumicna ne nuzno razlicita broja izmedju 1 i 100. Jedan broj predstavlja vrata iza kojih je auto, a drugi broj predstavlja vrata koja smo odabrali. Kad su ta dva broja jednaka, auto se nalazi izmedju jednakih vrata. To je u 1% slucajeva. Kad ta dva broja nisu jednaka, auto se nalazi iza vrata koja voditelj (osim onih koje smo mi odabrali) ostavi zatvorenima. Za to je sansa 99%.

@Omega: provjeri jesi li dobro napisao b) slucaj :)


Zadnja promjena: tomi; uto stu 17, 2009 11:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:09 pm

Naravno da može. :)

No, mislim da je od ikakvog objašnjenja bolji vlastiti pokus. Vjerujem da imaš špil karata blizu sebe ili u blizini, bio on od 32 karte ili 52... Recimo da je onaj od 52. Zamislimo da svaka karta predstavlja vrata, a jedna od tih karata, recimo pikov as, označava auto.

I sad iz špila nasumce izvučeš jednu kartu, to su ta vrata ispred kojih si stao. Dakle, sve ostale karte označavaju vrata ispred kojih nisi stao.
Potom se prebaci u ulogu voditelja, a voditelj vidi što je iza vrata, jel tako? Dakle, sada sve te ostale karte okreni i pogledaj ih, i potom izbacuj kozu po kozu (dakle karte koje nisu pikov as su koze). To zamisli kao zatvaranje vrata. I potom mi reci koliko puta će ti u toj hrpi karata koje nisi izvukao biti pikov as?

Jednostavno izvedi sam pokus pa se uvjeri :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:12 pm

tomi je napisao/la:


@Omega: provjeri jesi li dobro napisao b) slucaj :)

Jesam. b) slučaj jest kada mi imamo 2 vrata ispred sebe i zanemarimo ikakve događaje prije toga, a iza jednih od tih vrata je auto, zatim mi nasumce biramo koja vrata ćemo otvoriti. Kao bacanje novčića :)

A iz primjera iznad sa kartama se vidi zašto bi na preostalim vratima koja voditelj nije otvorio bila 99% šansa da je auto :D Barem se nadam da se vidi. Ako ne, izvede se spomenuti pokus, pa se lako može uvjeriti u to.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:14 pm

Nema potrebe da izvedem pokus. Skuzio sam zahvaljujuci vrlo slikovitom opisu. ides

Nisam uzimao u obzir da voditelj zna sto je iza svakih vrata. Istina, u vecini slucajeva cemo pogresno odabrati prva vrata.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:19 pm

Omega je napisao/la:
tomi je napisao/la:


@Omega: provjeri jesi li dobro napisao b) slucaj :)

Jesam. b) slučaj jest kada mi imamo 2 vrata ispred sebe i zanemarimo ikakve događaje prije toga, a iza jednih od tih vrata je auto, zatim mi nasumce biramo koja vrata ćemo otvoriti. Kao bacanje novčića :)

A iz primjera iznad sa kartama se vidi zašto bi na preostalim vratima koja voditelj nije otvorio bila 99% šansa da je auto :D Barem se nadam da se vidi. Ako ne, izvede se spomenuti pokus, pa se lako može uvjeriti u to.

Ali u tome je poanta, ne mozemo zanemariti dogadjaje prije :)

Tj., bolje ovako. Po tvom, jednako sanse imamo da osvojimo auto bez obzira na broj vrata - 50% :) No, sto je manje vrata, veca je sansa da smo prvo odabrali vrata iza kojih je bio auto. Dakle, sansa mora ovisiti o broju vrata.

To se inace zove Monty Hall problem, ima na Wikipediji jos nekih varijacija :D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:19 pm

Imam jedno matematicko pitanje. Ljubitelj sam kartaskih trikova, ali onih matematickih.

Evo jedan trik. Moje pitanje nije kako je trik napravljen jer je to ocito, kao i kod svakog matematickog trika. Mene u ovom slucaju zanima ZASTO taj trik uspije.

https://www.youtube.com/watch?v=POQTbs2YfFs

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:22 pm

tomi je napisao/la:


Ali u tome je poanta, ne mozemo zanemariti dogadjaje prije :)

Tj., bolje ovako. Po tvom, jednako sanse imamo da osvojimo auto bez obzira na broj vrata - 50% :) No, sto je manje vrata, veca je sansa da smo prvo odabrali vrata iza kojih je bio auto. Dakle, sansa mora ovisiti o broju vrata.

To se inace zove Monty Hall problem, ima na Wikipediji jos nekih varijacija :D

b) primjer je uzet kako je i nasumično biranje bolje od prve opcije ostanka kod vrata, a nadalje sam objašnjavao da se ne radi o istoj šansi što si i sam rekao. Isto tako objasnio sam da šansa ovisi o broju vrata, što je zapravo i očito 8)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:25 pm

Skulptura je napisao/la:
Imam jedno matematicko pitanje. Ljubitelj sam kartaskih trikova, ali onih matematickih.

Evo jedan trik. Moje pitanje nije kako je trik napravljen jer je to ocito, kao i kod svakog matematickog trika. Mene u ovom slucaju zanima ZASTO taj trik uspije.

https://www.youtube.com/watch?v=POQTbs2YfFs

Kako imam dojam da to ne radi u stvarnosti :D Moram naci neke karte da isprobam :D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 11:26 pm

Isprobano. Radi svaki put bez obzira koja karta je izabrana.
EDIT: Ali zasto radi pobogu!! Ne kuzim... :x

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 12:02 am

Jedini trik ovdje je zbrajanje i odijeljivanje karata.

Prvo se uzme 9 karata i deveta odozdo bude ta naša. Potom se uzmu ostale karte i ide se sa ovim principom zbrajanja.

One koje ostanu okrenute prema gore, njih se zbroji i potom se toliko karata (-1) odstrani sa vrha da se dođe do naše karte.

A sad slijedi glavni trik. Mi odstranjujemo 10 karata sa vrha i brojimo u sebi. 10,9,8... I tražimo kartu koja se bude poklopila. Međutim, što znali okrenuta karta? Ako se recimo okrene prvo desetka, tada se ide ispočetka zbrajati za novi kup karata. A ta desetka znači da u prethodnom kupu nismo otvorili 10 karata jer se poklopilo, već smo išli u novi kup, a otvorena je samo ta jedna karta, desetka.
U novom kupu bude to isto. Recimo da se brojanje poklopi sa osmicom. 8 će značiti da mi u tom kupu nismo otvorili 8 karata dok 3 jesmo.
Potom ide novi kup i tako dalje...

Uglavnom, zakonitost koja vlada jest da se pri svakom odjeljivanju broji od 10 prema nuli, i ako se ništa ne potrefi, tada se svih 10 karata preklopi sa 11. koja je okrenuta naopačke. Dakle na kupu je 11 karata.
Ako se okrene neki broj, taj broj označava koliko karata nismo otvorili u tom kupu, već smo s tim istim kartama išli u novi kup. Ovako nešto:

10, 9, 8... MATCH! Otvorili smo 3 karte, a 8 ostalih idu u novi kup. Zatim novi kup:
10, 9, 8, 7... MATCH. Otvorili smo 4 karte, a preostalih 7 zajedno sa 8 iz prvog kupa idu u sljedeći itd...

Uglavnom, uvijek će biti 11 karata po kupu, sve skupa 44, što nas automatski vodi do naše karte...

I ako se prvo otvaraju samo desetke. Imamo 4 desetke na stolu i ostalih 40 karata pokraj i sve se onda pobroji i dobi se. Dakle zbroj okrenutih karata označava koliko karata nismo brojili po kupovima prije. Ako se niti jedna karta ne potrefi, svejedno smo okrenuli 44 karte i sva 4 kupa su pokrivena sa kartom na sebi.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 12:07 am

Bitno da sam si ja napravio kompjutersku simulaciju :D

Kod:
Deck ima 52 karata.
Random izabrana karta je Ak

Deck: Kh, 2h, Th, Jt, Ah, 2p, Jp, 6p, 4p, 7t, 6k, 8t, 7p, 2t, Jk, Kt, Ap, 3t, Tt, 5k, 9h, 9t, Tk, 9p, 5p, 8h, 7h, Qh, 6h, 5h, 3h, 9k, 4t, Tp, Qt, At, Kk, 4h, 5t, 4k, Kp, Qp, 2k, Ak, Qk, 3k, 3p, 7k, 8k, 6t, Jh, 8p,

Kh, ... A-HA! Kh izbacena, zbog zadnje karte dodajem 10 zbroju
2h, Th, Jt, Ah, 2p, Jp, 6p, 4p, 7t, 6k, 8t preokrenuta na nju
7p, 2t, Jk, Kt, Ap, 3t, Tt, 5k, 9h, 9t, Tk preokrenuta na nju
9p, 5p, 8h, ... A-HA! 8h izbacena, zbog zadnje karte dodajem 8 zbroju

Dodatna izbacivanja (18-1): 7h, Qh, 6h, 5h, 3h, 9k, 4t, Tp, Qt, At, Kk, 4h, 5t, 4k, Kp, Qp, 2k,

iii karta jeee: Ak
Press any key to continue . . .
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 12:10 am

rofl2

Ajde, treba se i tako snaći ides
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 12:13 am

Moje karte za poker me uvijek cekaju u kaficu :D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 12:18 am

Nista ja vas ne kuzim. Nije niti bitno :P Nego, jel zna ko onu klasicnu?
Kolko zec ima četiri noge??

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 12:35 am

Skulptura je napisao/la:
Nista ja vas ne kuzim. Nije niti bitno :P Nego, jel zna ko onu klasicnu?
Kolko zec ima četiri noge??
3 i pol?? scratch
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 2:08 pm

Skulptura je napisao/la:
Nista ja vas ne kuzim. Nije niti bitno :P Nego, jel zna ko onu klasicnu?
Kolko zec ima četiri noge??

Dobro, daj mi još jednu priliku :P

Izvučeš 9 karata na početku i jednu od tih izabereš i staviš na vrh izvučenih karata. Ta karta bude deveta od dna u špilu. I sad zamisli da ne vratiš te karte pod špil, već ih ostaviš sastrane. Sada imaš 2 špila, jedan od 9 karata, drugi od 43.

Potom uzmeš taj špil od 43 karata i radiš onu proceduru sa brojanjem. Stavljaš kartu po kartu dok se brojevi ne poklope, tu ostaviš otvorenu. Ako se niti jedna karta ne poklopi, tada ćeš imati 11 karata, 10 otkrivenih (to su te za koje si brojao, ali se niti jedna nije poklopila), a onda ih preklopiš sa dodatnom kartom postavljenu licem nadolje u tom slučaju kako je lik na videu napravio. Ukupno je 11 karata na tom kupu. Potom se radi novi kup karata sa brojanjem...

Uglavnom, broj na kojem stanemo sa brojanjem, koji se poklopi, taj broj označava koliko karata u tom kupu nismo otvorili. Kako?

Recimo da se poklopi devetka.
Otvorili smo 2 karte, prvu koja se nije poklopila sa brojem 10 i tu drugu koja se poklopila sa brojem 9. Što je sa ostalim kartama? Da se niti jedna jedina nije poklopila, tada bismo imali kup od 11 karata, ali sada imamo kup od samo 2 karte. To znači da ih 9 nismo niti otkrivali jer nam se dani broj već poklopio.

A sad recimo da se poklopila šestica.
Otvorili smo 5 karata, (10,9,8,7,6... MATCH) na šestici se broj poklopio. Da se nije poklopio niti jedan broj, imali bismo 11 karata na kupu, ali budući da se šestica poklopila, u tom kupu smo otvorili 5 karata, a ostalo je neotkriveno 6.

Isto i za broj 3... Otvorili smo 8 karata dok se trojka nije poklopila sa brojem, a ostale 3 nismo niti okretali, već smo prešli na novi kup.

Sve te karte koje nismo okretali, a ima ih onoliko koliko kaže broj okrenute karte, te karte se koriste za otvaranje u novom kupu, ali zamislimo da te neokrenute karte odbacimo sastrane. Tako kod svakog kupa napravimo.

I sad recimo da su nam okrenute karte jednake 10, 5, 3 i 7. To znači da ukupno imamo 25 neokrenutih karata koje smo bacili sastrane. Zapravo te karte koje smo bacili sastrane, njih stavimo na onaj špil karata koji smo prvo izvukli i gdje smo birali kartu. I zatim brojimo koliko karata treba odstraniti. I onda uvijek dođemo do tražene karte.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 4:11 pm

Upropastio sam sasvim dobar spil karata da ovo shvatim... na svakoj karti sam pisao brojeve na poledini, tako sam vidio sto se zapravo desava :)
Omega, hvala na pokusaju ;) Al tesko je ovako samo rijecima to objasnit. Jos teze shvatit.
[Vrh] Go down
Mislav
Prašina



Male
Gemini Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Registration date : 13.11.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 7:37 pm

Skulptura je napisao/la:
Nista ja vas ne kuzim. Nije niti bitno :P Nego, jel zna ko onu klasicnu?
Kolko zec ima četiri noge??



kaje ovo sa zekom? :D jel moze tko objasniti? :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimesri stu 18, 2009 11:03 pm

Pitanje :)

Kolko zec ima četiri noge?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Mislav
Prašina



Male
Gemini Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Registration date : 13.11.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimečet stu 19, 2009 12:28 am

Skulptura je napisao/la:
Pitanje :)

Kolko zec ima četiri noge?

paaa...pa ima ih dok ih ima...mislim, ne kuzim...dok je god ziv, zive su i njegove noge i to je dokaz egzistencije nogu, LOL (?) to bi odgovaralo na pitanje "kolko? (kolko dugo)?"

kaj se samog zeca tice, da on ima noge...ako ih ima i s tim je sve u redu...i ima ih četiri...a sad, gdi sam ja kaj propustil, ne znam :)
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimened sij 24, 2010 4:53 pm

skuzio sam ovo sa kartamo, posto ide 10,9,8,7... i sto dalje ide to vise karata ode i to manji broj ide, i ako zbrojite ispadne ta karta

znaci principe sto vise karata ode to se manje oduzima
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimened vel 21, 2010 11:47 pm

Hajmo sad jednu zagonetku-portret:

Plavusa stoji ispred slike portreta i prolaznik je upitao:
"Ciju to sliku gledate?"
Plavusa odgovori ovako:
"Nemam sestara niti brace, a majka zene na slici je kcerka moje majke."

Ciju je sliku plavusa gledala? Zagonetke - Page 17 888361
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimepon vel 22, 2010 12:04 am

Plavuša je gledala svoju kći? confused

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
GaGa
PraGlodavac
GaGa


Female
Leo Broj postova : 723
Location : Novi Sad
Registration date : 28.12.2009

Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitimepon vel 22, 2010 1:27 am

svoju sliku
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zagonetke - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 17 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zagonetke
[Vrh] 
Stranica 17 / 23.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23  Next
 Similar topics
-
» Zagonetke i zadaci

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zabava-
Forum(o)Bir: