Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Gdje vam se nalazi Venera

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Gdje vam se nalazi Venera?
Ovan
16%
 16% [ 5 ]
Bik
6%
 6% [ 2 ]
Blizanci
6%
 6% [ 2 ]
Rak
6%
 6% [ 2 ]
Lav
10%
 10% [ 3 ]
Djevica
3%
 3% [ 1 ]
Vaga
6%
 6% [ 2 ]
Škorpion
16%
 16% [ 5 ]
Strijelac
3%
 3% [ 1 ]
Jarac
13%
 13% [ 4 ]
Vodenjak
13%
 13% [ 4 ]
Ribe
0%
 0% [ 0 ]
Ukupno glasova : 31

Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pet sij 25, 2008 10:17 pm

Eeee, sad iz nje trebas vidjeti hrpu stvari. Koja kuca je u kom znaku, gdje je koji planet, da li je planet u kuci ili znaku u kojem se "dobro osjeca" ili ne. Koji su odnosi medju planetama. Da li su jedan uz drugi, jedan nasuprot drugog, pod 60, 45, 90 stupnjeva itd itd.
Na toj stranici ti nude neke zanimljive stvari, analiza karaktera, analiza ljubavnog zivota, karijere. Malo istrazuj. Nije toliko komplicirano. Ako zelis dublju i tocniju analizu morat ces se pozabaviti astrologijom malo vise (ili platiti profesionalcu zubo koji BTW nisam)
[Vrh] Go down
zmija
Majmun

Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pet sij 25, 2008 10:25 pm

super...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   sub sij 26, 2008 2:30 am

Moja je u Vodoliji u II-oj kuci. Pravi konjukciju od 15 minuta sa Merkurom, kvadrat sa Jupiterom, sekstil sa Uranom, trougao sa Marsom. I retrogradna je...

Venus in Aquarius

She likes flowery language: she is very sensitive and detests anything vulgar. She appreciates independence in love, but idealizes and embellishes it. She likes to please and will do whatever is necessary for this. While always being frank, she is not always faithful.

Weaknesses: she is unfaithful, because she likes above all to please and will follow through to the end of any adventure that arises. Does not like barriers, likes liberty of action and does not like to account to anyone.

Venus in II

There is a link between emotional life and money. She is helped by friends or by a person to whom she is emotionally linked. Takes advantage of friendships for professional success. Activities connected with beauty, aesthetics, finery. Danger: big spending.

Conjunction Mercury - Venus

She looks on the bright side of life: she is gay, agreeable, optimistic, sociable. She likes to speak and write, and does both with charm and artistry. Her intellectual pleasures are influenced by her feelings. She is amorous and sensual. She likes beauty, the Arts but also travelling.

Square Venus - Jupiter

She is nonchalant, pretentious, full of self-importance. She likes what is beautiful and sometimes ostentatious, and spends lots of money for the sake of appearances. She likes to please and has numerous amorous adventures. She is unfaithful and undergoes tribulations in love.

Trine Venus - Mars

She is amorous, not a peaceful and calm lover but a passionate one with a strong temperament. She is demonstrative in love, and likes healthy pleasures. She enjoys life to the full.
[Vrh] Go down
zmija
Majmun

Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   sub sij 26, 2008 8:51 pm

venera u skorpionu!!!! sta to znaci??
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek

Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   ned sij 27, 2008 3:29 am

u strijelcu
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   ned sij 27, 2008 4:27 am

zmija je napisao/la:
rekla si da ti je vaga i znak i podznak? confused
da li ti je 1. ili 2. kuća u škorpionu?
inače, venera je u škorpionu u znaku svoga izgona, tu se ne osjeća najbolje, pa umjesto da je nježna, zapravo je dosta posesivna. ukoliko je u 2. kući, to je o.k. jer u njoj (i u 7.) najjače djeluje.
budući da vlada tvojim znakom i podznakom, lijepa si i cijeniš ljepotu, sklad i harmoniju. privlačna si suprotnom spolu zbog unutarnje magnetičnosti i erotičnosti kojom zračiš. tražiš lijepog i pametnog muškarca kojemu si u stanju mnogo dati, ali zauzvrat tražiš još više.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   ned sij 27, 2008 7:45 am

Venera u znakovima u osobnom horoskopu:

Ovan:
ljubav na prvi pogled i nagli prekid, mlačna erotika, voli naglo i kratko, svađe, nevjere, nemir, posesivnost, pretjerivanje. Kod žene stvara ponašanje Kazanove: skupljanje trofeja.

Bik:
harmonična, daje strast, vjernost, osjećajnost, veliku potrebu za ljubavlju i dobar apetit. Neharmonična, stvara ljubomoru, nesretne ljubavi, posesivnost, škrtost, luksuz, nepovjerenje, pretjeranu razgovorljivost. Žena ima jak smisao za materinstvo, voli lijepu odjeću i umjetničke predmete, posjeduje osobni magnetizam. Muškarac je odličan ljubavnik: izdržljiv, nježan i vjeran (lijepe li kombinacije!),

Blizanci:
ljubaznost ali hladni odnosi, razum kontrolira erotiku i altruizam. Šarm, površnost, egzibicionizam, zaljubljen u sebe, ljubav je cerebralna a ne topla. Neharmonična Venera uzrok je ironije, nestalnih emocija, teatralnosti, nesposobnosti potpunog opuštanja. Žena voli flert, može biti površna i neuhvativa, mijenja partnere i traži intelektualizirane osjećaje.

Rak:
ovakva Venera je mekana, podatna, sentimentalna, traži ljubav i razumijevanje. Neharmonična, stvara patrijarhalnu ljubav koja guši, neuredan ljubavni život, razočaranje i sklonost nesretnim ljubavima. Žena s Venerom u Raku je dobra domaćica, voli dobru kuhinju i instinktivno osjeća simpatije i antipatije.

Lav:
ovaj tip lako osvaja, voli kocku, raskoš, reflektore. Strastven je i optimista, zbog čega ne vidi partnerove greške. Erotske potrebe su mu velike. Neharmonična Venera u Lavu stvara tirane, autoritete koji partneru ne ostavljaju prostor za disanje. Žena voli nakit, ima visoke ideale, zapovijeda i dramatizira, voli iskreno i toplo.

Djevica:
ovakav tip je oprezan i promišljen, upada u prolazne avanture, voli hladno i pati od seksualnih tabua. Ima spretne ruke, diskretan je i stalno analizira svoj ljubavni život.

Vaga:
nježan temperament, dobrota, ljubav u okviru društvenih normi. Senzualnost treba izazvati vanjskim erotskim doživljajem više no bilo čim drugim. Neharmonična uzrokuje izvještačenost, pretjeranu analizu detalja. Žena voli pravdu, ljepotu, skladne odnose, muziku i ples. Izbjegava svađe i sukobe.

Škorpion:
jaka erotika, strast, impulsi, žestoki osjećaji, ljubomora, osobni magnetizam, apsolutno oslobođen predrasuda. Neharmonična uzrokuje biseksualnost, perverzije, frustracije, dramatične situacije, konflikte zbog ljubomore. Kod žene izaziva iznenadne tiranske osjećaje, jaku i kompletnu ljubav, posesivnost i gurmanstvo.

Strijelac:
agresivnosti nema ali stalno daje savjete. Novac nije zanimljiv ali sport, nudizam i sloboda jesu. Spontan je i pošten. Neharmonična uzrokuje preljube, rastave, konflikte, teška razočaranja i čudne erotske instinkte. Žena je djevičanski čista, nije posesivna i daje punu slobodu partneru!

Jarac:
oprezan je, strpljiv, njegove veze se baziraju na interesima ali su dugotrajne, čvrste i iskrene. Neharmonična Venera u Jarcu uzrok je izoliranja od ljudi i javnosti, sterilnosti i korištenja ljubavi da se dođe do položaja.

Vodenjak:
pristupačan, društven, spiritualan, voli humano, ne poznaje ljubomoru. Ne trpi konvencionalne veze. Sloboda je imperativ! Emotivnost i strast su pod kontrolom. Ljubav je više na prijateljskoj bazi. Neharmonična, uzrokuje prekide i odbojnost iako postoji privlačnost s obje strane. Žena s Venerom u znaku Vodenjaka je ljubazna, neovisna, humana, poštuje tuđu ličnost i slobodu, privlači intelektualnom snagom.

Ribe:
osjećaji su egzaltirani, predaje se lako, ne pravi probleme ali nije vjeran, voli vodu i mjesečinu, avanture su često neuredne i komplicirane. Ženu označava brza intuicija, velika senzibilnpst, stidljiva je, romantična, ljubomorna, vjerna i praznovjerna.

"Maja Lončarić - Zvijezde govore"

Zadnja promjena: ; čet sij 31, 2008 2:41 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   ned sij 27, 2008 7:46 am

ALI, znam iz iskustva da nije sve ovako kako piše gore, jer sve ovisi i o drugim aspektima. Dakle, sa rezervom.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   ned sij 27, 2008 1:46 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
ALI, znam iz iskustva da nije sve ovako kako piše gore, jer sve ovisi i o drugim aspektima. Dakle, sa rezervom.
mene je moja u vodenjaku dobro opisala face
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   ned sij 27, 2008 1:50 pm

Mene baš i nije pogodilo :(
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon sij 28, 2008 5:01 am

Meni je opis mog slucaja ok... :) *
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27972
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon sij 28, 2008 5:20 pm

malo pitanjce.
spomije se harmonično i neharmonično.
s čime?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon sij 28, 2008 5:22 pm

floridanamana je napisao/la:
malo pitanjce.
s čime?
imzadiiiii, pomagaj
mislim da ovisi o kući u kojoj se nalazi i aspektima sa drugim planetama
valjda zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon sij 28, 2008 5:32 pm

ovo je bio očajnički zov cerek
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon sij 28, 2008 5:40 pm

doći će ona, ne brini, i sve će nas obasjati lovely
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon sij 28, 2008 5:54 pm

malo pitanjce.
s čime?
imzadiiiii, pomagaj
valjda zubo
da, ovisi o kući u kojoj se nalazi, o znaku u kojem se nalazi i ovisi o aspektima koje tvori s drugim tijelima. face
flo, tvoja je u 5. kući pa pogledaj kakve aspekte radi sa sunčekom. u biku je kod kuće i na svom terenu. inače, svi planeti koji se nađu u 5. kući govore o područjima života u kojima se najlakše možemo realizirati. flo, jesi razmišljala o tome da postaneš slobodna umjetnica? ljubi
p.s. hajde pogledaj kakve aspekte ti tvore sunce i venera jer imam osjećaj da nisu baš harmonični. confused
[Vrh] Go down
B&W
Riba

Female
Gemini Dog
Broj postova : 104
Registration date : 21.12.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   uto sij 29, 2008 1:32 am

U Biku, 4. kuca
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   uto sij 29, 2008 9:10 am

imzadi je napisao/la:
malo pitanjce.
s čime?
imzadiiiii, pomagaj
valjda zubo
da, ovisi o kući u kojoj se nalazi, o znaku u kojem se nalazi i ovisi o aspektima koje tvori s drugim tijelima. face
flo, tvoja je u 5. kući pa pogledaj kakve aspekte radi sa sunčekom. u biku je kod kuće i na svom terenu. inače, svi planeti koji se nađu u 5. kući govore o područjima života u kojima se najlakše možemo realizirati. flo, jesi razmišljala o tome da postaneš slobodna umjetnica? ljubi
p.s. hajde pogledaj kakve aspekte ti tvore sunce i venera jer imam osjećaj da nisu baš harmonični. confused

jesam, razmišljala sam zubi
to sam uvijek nekako ostavljala za mirovinu. vidila sam sebe i još vidim s kistom u ruci i kako sjedim za kotačem za grnčariju.

ne znam gdje da gledam te aspekte sunca i venere
u onoj tabeli Major aspects nema kod mene te kombinacije.

Zadnja promjena: ; uto sij 29, 2008 1:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   uto sij 29, 2008 1:12 pm

Napokon sam provjerila sat rodjenja. :)
Pise mi Ovan, s podznakom Blizanci. Venera u Vodenjaku.
Iz ovoga sto je navedeno za tu situaciju, Venere u Vodenjaku, zbilja vecina stoji...pogotovo prvih par recenica...

Nego, zasto je bitno gdje nam je Venera? Zasto bas Venera? Sto ona znaci? Sto je sa drugim planetama? I sto znace te kuce?

Imam jos pitanja al nema smisla sve od jednom...plus cu se pokusat malo educirat po tom pitanju...pa da znam bar pitanja postavljat face

Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   uto sij 29, 2008 1:16 pm

zubo
znam ja zašto lilith treba veneru
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   uto sij 29, 2008 1:36 pm

Ja ne znam. Zasto?

Cini mi se da je i njoj u Vodenjaku kao i meni...

Stanica

Female
Virgo Pig
Broj postova : 11
Registration date : 24.01.2008

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet sij 31, 2008 2:27 pm

meni je u lavu scratch al nisam se bas nasla u onim kratkim opisima koje je netko postavio.
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam

Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Registration date : 01.05.2009

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pet svi 01, 2009 11:26 am

Merkurica je napisao/la:
zmija je napisao/la:

inače, venera je u škorpionu u znaku svoga izgona, tu se ne osjeća najbolje, pa umjesto da je nježna, zapravo je dosta posesivna. ukoliko je u 2. kući, to je o.k. jer u njoj (i u 7.) najjače djeluje.
budući da vlada tvojim znakom i podznakom, lijepa si i cijeniš ljepotu, sklad i harmoniju. privlačna si suprotnom spolu zbog unutarnje magnetičnosti i erotičnosti kojom zračiš. tražiš lijepog i pametnog muškarca kojemu si u stanju mnogo dati, ali zauzvrat tražiš još više.

Moja venera je u Škorpiji i to u 7.oj kući! face
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam

Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Registration date : 01.05.2009

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pet svi 01, 2009 11:28 am

VENERA

U OVNU Ovo su vrlo strasne,otvorene i do nekle napadne osobe.Medjutim nisu preterano istrajne u strastima,pa samim tim nisu tip osobe za duge veze.Cesto imaju mnogo kratkotrajnih veza u zivotu.Zbog svoje impulsivnosti i zaljubljive prirode mogu rano da udju u brak.
U BIKU Ovo su osobe koje znaju zaista filmski da vole.Skloni su uzivanjima,vole seks.Novac vole sami da zaradjuju.
U BLIZANCIMA Ovo su vrlo dopadljive,ljubazne i slatkorecive osobe.Vole da flertuju i cesto to i nesvesno cine.Moguce su dve uporedne veze ili dva braka.
U RAKU
Ovo su vrlo pazljive,osetljive i sentimentalne osobe.Teze porodici i braku,zene cesto imaju mnogo dece,dok muskarci mogu biti neverni.Skloni su gojenju a mogu biti i vrlo lenji.
U LAVU Ovo su strasne,zaljubljive i odane osobe,dramaticne su prirode.Zene uvek imaju dosta nakita na sebi.
U DEVICI Ovo su vrlo racionalne,analiticne i hladne osobe.Stidljivi su i nesigurni u vezu ulaze samo inicijativom partnera.Izuzetno su verne i ako ne deluju tako.
U VAGI Ovo su komunikativne,raspolozene i sarmantne osobe.Vole lepotu i cesto su i sami izuzetno lepi.Partnerstvo im je neophodno u zivotu.Imaju smisla za umetnost ili javna zanimanja.
U SKORPIJI Ovo su osobe koje su izuzetno privlacne za suprotan pol.Seks igra vaznu ulogu u njihovom zivotu,mogu biti opasno ljubomorni.
U STRELCU Ovo su vrlo strastvene osobe koje vole da iskazuju svoju ljubav otvoreno.Vrlo su moralni i ako ne deluju uvek tako.U zivotu ce imati ljubav sa strancem,osobom druge vere ili sa nekim ko je dosta daleko od njih.Bracni partner moze biti,poznat,cenjen ili izuzetno bogat.
U VODOLIJI Ovo su vrlo kompromisne osobe,ne opterecuju svojom ljubomorom,izuzetno privlacne za suprotan pol.U zivotu imaju dosta veza,neobicne su lepote.Modernih su shavtanja,imaju smisla za umetnost.
U RIBAMA Ovo su vrlo romanticne osobe,emotivne i zaljubljive.Privlaci ih slatkorecivost i romantika,skloni teskoj patnji.Moraju imati tajnu vezu barem jednom u zivotu.Imaju smisla za muziku i umetnost.

http://www.astro-house.com/venerauhoroskopumuskarca

----------------------------------

Venera po kućama

VENERA u poljima:

1.drustvo,muzika,veselje,umetnost,raspolozen,volje n od drugog pola,ritam,lepota...

2.finansijski uspesi,dobici sa brakom,drgovina draguljima,parfema,protekcija...

3.estetika,umetnost,harmonija,porodicno vaspitanje,sestre,receptivan duh,prijatni putevi...

4.miran kraj zivota,harmonija sa roditeljima,nasledje,lepe kuce,umetnost,lep grob...

5.mlade zene,deca,gluma,veselje,spekulacije,uspeh u raznim javnim priredbama,i omladinom...

6.poslovni uspesi,ljupki nastupi,zdravlje,lepa garderoba,simpaticna posluga,...

7.popularnost,uspesi u drustvu,javosti,ortackim poslovima,lepa zena,srecan brak,zapazen od javnosti...

8.miraz ili nasledje,slatka prirodna smrt,avanture...

9.ugodna putovanja sa avanturama,prijatan duh,jasan,filantrop,religiozan,poetican,iskren...

10.dobro za umetnike,popularnost,mecene,polozaj sa veseljem,sluzba s osmehom,dobro od roditelja...

11.mnogo veza sa mladjim zenama,i umetnicima,usluge od prijatelja,veze sa politicarima...

12.tajne ljubavne veze,malo prijatelja ,a malo i skode,dobici od humanih dela i soc. ustanova...

Tamo gde je Venera,vlada neznost,slatkoca,lenjost,udobnost,gomilanje,umetno st,prema tome kakav je radix,a i aspekt uopste.

Zadnja promjena: Lullaby; pet svi 08, 2009 11:19 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10245
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pet svi 08, 2009 10:41 pm

moja venera je u jarcu i u 11 kući :P

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   

[Vrh] Go down

Gdje vam se nalazi Venera
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» gdje kupiti termometar za pećnice?
» Gdje naći/kupiti tkaninu tipa cordura?
» Gdje se u Istri može naci kremen ili rožnjak?
» Kapetanovo jezero
» Gdje nabaviti ''nož za žlicu''?