Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Gdje vam se nalazi Venera

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Gdje vam se nalazi Venera?
Ovan
16%
 16% [ 5 ]
Bik
6%
 6% [ 2 ]
Blizanci
6%
 6% [ 2 ]
Rak
6%
 6% [ 2 ]
Lav
10%
 10% [ 3 ]
Djevica
3%
 3% [ 1 ]
Vaga
6%
 6% [ 2 ]
Škorpion
16%
 16% [ 5 ]
Strijelac
3%
 3% [ 1 ]
Jarac
13%
 13% [ 4 ]
Vodenjak
13%
 13% [ 4 ]
Ribe
0%
 0% [ 0 ]
Ukupno glasova : 31

Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon kol 03, 2009 5:45 pm

Hexenkind je napisao/la:
Svaka planeta, svaki znak, pa tako i svaki element, posjeduje određene kvalitete svih drugih...

E, da... Ovo je mene "ubijalo u pojam" kada sam počinjala da koristim Tarot. Voda vatre, vatra vode (vodeni princip u vatri, lava; vatreni princip u vodi, isparavanje, vodena para)... Ali zapravo i jeste tako. Svaki element poseduje osobine svih drugih. Tako su svi oni dvopolni, odnosno bespolni. Ono što određuje polove božanstava koja ih personifikuju dobrim delom je moralo biti uslovljeno sociološkim i prirodnim faktorima u kojima je zajednica živela.
Zanimljiv mi je i primer Veste, rimske boginje vatre oko koje je kasnije izrastao kult Vestalki, njenih sveštenica. Ona je staro rimsko božanstvo poštovano pre nego preuzimanja grčkih, uz manje izmene. Vesta je bila sama vatra, a ne boginja vatre, sam element, nepersonifikovan ljudskim likom...
Ali lakše nam je da sve zamišljamo po uzoru na sebe. Tako postoje i slike koje se koriste za rad sa samim elementima. Pa ako radimo sa vatrom, prizivamo Mihaela, kojeg zamišljamo kao ratnika u zlatnom metalnom oklopu, sa štitpm i vatrenim mačem, duge zlatne kose koja mu se spušta niz leđa, užarenih očiju, i sa Đinom, kraljem salamandera... Bar ga ja tako zamišljam. *

banned

Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Registration date : 01.07.2009

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon kol 03, 2009 6:28 pm

ja bi vatru vode opisao kao kiselinu, a vodu vatre kao valovito more ili riječnu bujicu...za vodenu paru bi rekao da je zrak vode, a magla bi bila voda zraka...no, to je moje tumačenje, netko drugi će imati drugačije viđenje...ovo sa sociološko-kulturnim faktorima je apsolutno točno...nekome tko živi na sjeveru Evroazije je Sunce blagotvorna energija, dok je isto to Sunce razorna energija nekome tko živi u pustinju...Egipćani su imali posebno božanstvo za svaki dio dana; jutarnje Sunce je Khepera, Ra je podnevno, dok je Tem večernje...a tu je i Horus u raznim varijantama, Hethoor kao ženska energija sunca, Neith Raova majka, Haidith (isp. Crowley i Hadit) pobjedničko sunce itd. itd...
...Vesta je najvjerojatnije jedno od originalnih Rimskih božanstava, reklo bi se "Gospodarica kućnog ognjišta"...i najvjerojatnije je etrurskog porijekla...Vestalke su morale ostati djevice 30 godina od zaređenja, niti su smjele pustiti da se vatra u hramu ugasi...ako bi prekršile zavjet, bile bi žive zakopane u Campus Sceleris...vatra je ugašena 319. godine kada je car Teodozije zabranio "pogane" religije...
...duhovi elemenata su posebno dobro prikazani i opisani u enohijanskim prizivima dr. Johna Deea
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon kol 03, 2009 6:51 pm

Ne sećam se da sam čitala te prikaze duhova elemenata. Verovatno bi bilo zanimljivo.
Strašno šta su Vestalke doživljavale samo zbog malo sexa. Ali je zato taj dan kada bi neku od njih morali zatvoriti živu bio pravi opšti dan žalosti... Šalu na stranu, čini se da je zaziđivanje živih ljudi bilo česta praksa u stara vremena. Indiretno ubistvo. Još jedna obaveza im je bila da za vreme koje provedu kao sveštenice obuče dve devojčice koje će ih zameniti. Postoje teorije o tome da je Isusova majka Marija pripadala ovom drevnom kultu.

Što se tiče tvoje interpretacije aspekata elemenata, zanimljivo... kiselina mi do sada nije pala na pamet. Šta bi bio vazduh zemlje? Ili vatra zemlje?... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon kol 03, 2009 7:15 pm

vatra zemlje je magma...zrak zemlje pijesak....voda zemlje blato, a zemlja zemlje stijena...
...Marija je mit, nije nikad postojala, baš kao niti Isus...ona je DJEVICA koja je rodila Sunce (Isusa)..Djevica je posljednji ljetni znak, poslije koje je Sunce u padu, a ponovno podizanje Sunca počinje 3 dana nakon zimskog solsticija...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon kol 03, 2009 7:18 pm

Pa, dobro, ako celu priču posmatramo kao alegoriju (što verovatno i jeste). Onda su 3 kralja ili mudraca koja su darovala Isusa zvezde a 3 dana između smrti i vaskrsnuća znače upravo to što si ti rekao... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon kol 03, 2009 7:37 pm

Već je na forumu spominjan Zeitgeist, pa da se ne ponavljam...malo je površno, ali je gotovo sve točno...uglavnom, taj se mit provlači kroz povijest, samo protagoniste zovu drugačije na drugim mjestima kugle zemaljske...uz to, za birokraciju poput rimske je potpuno nevjerojatno da su propustili navesti osuđenika na smrt u Judeji po imenu Jehešua ben Josef
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon kol 03, 2009 7:53 pm

Da, Rimljani su baš bili fanatici što se "vođenja knjiga" tiče...

Sad sam pozajmila da pročitam "Isusovi zapisi", Majkl Bejdžent, jedan od autora "Sveta krv, Sveti gral". Moje je mišljenje da postoji mogućnost da je neko iscenirao celu priču, od magarca, preko vodonoše, tajne večere, raspeća i vremenski natempiranog "uskrsnuća" da bi pratio scenario drevnog mita, možda s' ciljem pokretanja promena koje se dešavaju pri smeni eona... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   pon kol 03, 2009 9:11 pm

Uskrs je proljetni ekvinocij, buđenje prirode...kultove "zimske smrti" su imali i drugi narodi, posebice nam je dobro poznat grčki kult Eleuzinskih misterija..svi religijski praznici svih religija su vezani uz astrološke događaje, tako da ne bi mogli govoriti isključivo o astrologiji ili isključivo o teologiji, nego o astroteologiji...religija nije ništa drugo nego primjena astroteologije na određenom podružju, u određenom okružju...baigent, lomas, knight i drugi su samo zagrebli površinu tisućljetnih laži, međutim savjetujem da ne uzimaš zdravo za gotovo kaj oni pišu, jer su njihova djela ipak prije svega komercijalna...ali da pogađaju u cilj, a i bude maštu zainteresiranih, to je svakako...ja čak i ne mislim da je netko inscenirao priču, nego se po potrebi ta priča ponovno vadi iz naftalina jer je jednostavno astroteološki točna i lako primjenjiva za svako novo doba...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   sri kol 05, 2009 11:46 am

Od kultova zimske smrti meni se posebno dopada priča koju svi manje-više znamo, samo je ne povezujemo s' tim. Reč je o Arturijanskim legendama i borbi Artura i njegovog sina Mordreda.

Ne uzimam ja ništa zdravo za gotovo. Previše sam sklona filozofiranju i kontemplaciji da bih bila sposobna za to...

Ali ima mi nešto tu... Čudno. Možda zaista pojedinci pokušavaju zavrteti neke točkove u pravom trenutku... Samo to još nisam shvatila potpuno, pa samo naslućujem kroz nagoveštaje, za sada. *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet kol 06, 2009 10:53 am

nisam proučaval arturijanske legende s astrološke točke gledišta...dobra ideja...
...a ovo što kažeš o poejdincima, možda doista netko to i namjerava, ali meni to nekako više spontano izgleda, a onda kad se dogodi neka promjena, jednostavno se preuzme stara priča i prilagodi novom vremenu...tko će ga znat...vidjet ćemo za 150 godina ak budemo živi mudri
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet kol 06, 2009 3:32 pm

Planiram da tad budem ovde, pa ću videti.
Možda i jeste spontano, ne znam. A možda ima i pojedinaca koji proučavaju takve stvari, pa skontaju kako da iskoriste trenutak na razne načine... To je samo ideja.
Ja sam iščitala sve arturijanske legende i kanterberijske priče u originalu za ispit iz staroengleske književnosti, pa su mi neke stvari prosto "bole oči". Verujem da bi ti bilo zanimljivo da ih čitaš iz tog ugla, a možeš i na engleskom. Stvarno tamo ima svašta, kao da su sve alegorijske priče... što i nije isključeno.
Počela sam Dion Fortune i stvarno sam prijatno iznenađena... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet kol 06, 2009 4:02 pm

Super je Dion Fortune...jedna od najlakše čitljivih knjiga o kabali...
...a super mi je i taj staroengleski...kad se ufuram još mi je lakše od današnjeg jer je jednostavniji, sve se kaže s puno manje riječi...
...eto, sad ti i ja znamo za te promjene, pa možemo počet tražit sljedbenike :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet kol 06, 2009 4:09 pm

Dobra fora... ;)
Ali ja ne želim sledbenike.
Ne verujem da neko može ili treba da sledi moj put, spiritualni razvoj je užasno individualna stvar, a puteva je bezbroj...
A i nisam rođena za vođu i nemam takve ambicije. Baš sam individualista... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet kol 06, 2009 4:12 pm

ja ne znam za kaj sam rođen, al ne želim biti nekakav vođa...više volim ić s nekim, nego da me slijede...manja je odgovornost....a spiritualni razvoj je isključivo individualna stvar...svatko na nešto reagira drugačije
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet kol 06, 2009 4:23 pm

Lepo...
Ali nevezano za odgovornost, ne volim pripadati grupama. Iako se super snalazim kada se zadesim u nekoj, valjda zato što je to uvek short term... :)

Što se teme tiče... Da li bismo je mogli proširiti na pisanje o ženskim božanstvima ili ženskom principu u raznim religijskim sistemima?
Pošto izgleda da o samoj Veneri nema još bog zna šta da se kaže...

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet kol 06, 2009 4:51 pm

da bi riječ rekao...dapače...možda bi mogli otvorit i novi topic na tu temu
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   čet kol 06, 2009 5:07 pm

Može tema o ženskim božanstvima, naravno, još je nemamo ides
[Vrh] Go down
Indigo Angel
Stanica

Female
Virgo Pig
Broj postova : 10
Registration date : 01.12.2009

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   uto pro 01, 2009 4:42 pm

Venera u Laviću zajedno s Marsom!
I?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12331
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   uto pro 01, 2009 5:28 pm

Pogledala sam tzv. osobni portret na astro.com (Astrodienst).
Mogu reći da sam mislim da je u globalu jako dobro pogođen ides , ali to nikako ne vrijedi za položaj Venere, baš nekako "bode" u oči. suspect

Prema rezultatima, Venera mi je u sedmoj kući, u ovnu.
Naravno, tamo je opis malo opširniji i drukčiji od ovog navedenog ovdje pa koga zanima može pogledati.
Ipak, ne može astrologija baš sve pogoditi. nono zubi

Ovan:
ljubav na prvi pogled i nagli prekid, mlačna erotika, voli naglo i kratko, svađe, nevjere, nemir, posesivnost, pretjerivanje. Kod žene stvara ponašanje Kazanove: skupljanje trofeja.

7.popularnost,uspesi u drustvu,javosti,ortackim poslovima,lepa zena,srecan brak,zapazen od javnosti...

Majmun

Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Registration date : 09.06.2011

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   uto pro 20, 2011 5:39 pm

VENERA

Princip: ženski
Obrt: 10 mjeseci
Sjedište: Bik-Vaga
Egzaltacija: Ribe

Venera - potreba za ljepotom i ljubavlju.

U Antičkoj mitologiji Venera je Boginja ljubavi, plodnosti, harmonije, ljepote, (talenta za) umjetnosti, plemenitosti, radosti, uživanja u životu ...

U Astrološkoj simbolici Venera (Ve) ima upravo takva značenja, i njen položaj u natalnom horoskopu pokazuje način na koji volimo, i na kakav način nam od strane drugih prija pokazivanje emocija, pokazuje mjesto gdje zaista uživamo... Znak u kome se nalazi Venera puno govori o tome kako reagiramo na ljepotu i sklad, koliko smo kreativni... koliko smo uopće u mogućnosti sebe dati drugima, i koliko nam je uopće ljubav važna (Ve, je ključ razumjevanja vlastitih potreba i sposobnosti da volimo). Kuća u kojoj se nalazi Venera ukazuje na onu oblast života koja nam donosi posebna zadovoljstva, i što nas to potiče na ljubav i kreativnost. Venera puno govori i o seksualnosti (kod žena), o tome kako ju ispoljavamo. Kontakt Venere i Marsa u žensko/muškom uporednom horoskopu je jedan od pokazatelja snažne fizičke privlačnosti ... Dok će u muškom horoskopu položaj Venere pokazati i to na koji način on prilazi i pristupa ženama cerek

Naravno, ovo je bilo najopćenitije, sve ovisi o aspekteima i drugim pokazateljima ...

PostajNaslov: Re: Gdje vam se nalazi Venera   

[Vrh] Go down

Gdje vam se nalazi Venera
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» gdje kupiti termometar za pećnice?
» Gdje naći/kupiti tkaninu tipa cordura?
» Gdje se u Istri može naci kremen ili rožnjak?
» Kapetanovo jezero
» Gdje nabaviti ''nož za žlicu''?