Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Natalna karta

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Natalna karta   pon vel 11, 2008 2:58 pm

s obzirom na vaše trenutne položaje saturna, rekla bih da ovo nije offtopic.
i gali prolazi trenutno malu saturnovsku krizu zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Natalna karta   pon vel 11, 2008 3:06 pm

Krize kud kod se okrenemo...cini se da citava Zemlja prolazi kroz krizu :P

Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto vel 12, 2008 2:16 pm

zubo
[Vrh] Go down
antonija
Prašina

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2
Registration date : 10.07.2008

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto srp 22, 2008 1:10 pm

AKO MOŽE I MENI NATALNA KARTA
28.12.1981.OSIJEK 10:25 lol!
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   sri srp 23, 2008 9:18 am

[Vrh] Go down
antonija
Prašina

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2
Registration date : 10.07.2008

PostajNaslov: Re: Natalna karta   čet srp 24, 2008 10:32 am

kako da ja tu sliku stavim na forum?[/img]
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   čet srp 24, 2008 10:43 am

antonija je napisao/la:
kako da ja tu sliku stavim na forum?[/img]
pa prvo bi je morala postaviti na neki servis za postavljanje slika (meni najdraži imageshack.us) pa link na tu sliku postaviti na ovom forumu. sliku možeš prvo snimiti na svoj komp pa nabaciti na server, a imageshack ima mogučnost i povlačenja slike sa same stranice (link)
[Vrh] Go down
zubić vila
Prašina

Female
Aquarius Goat
Broj postova : 9
Registration date : 02.06.2009

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto lip 02, 2009 10:41 pm

Jel bi znao netko očitati moju natalnu kartu? Da mi kaže neke specifičnosti ili što me čeka u budućnosti, bilo što?
http://tinypic.com/view.php?pic=1zw0u2v&s=5

Nekak mi je čudno što su mi skoro svi planeti u 9, 10 i 11 kući, jel to valja?

Btw, ovo mi je prvi post zubi tek sam sad otkrila ovaj forum zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto lip 02, 2009 10:43 pm

Dobro došla na forum :)

Nadam se da će ti se javiti netko tko to zna :)
[Vrh] Go down
zubić vila
Prašina

Female
Aquarius Goat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto lip 02, 2009 10:47 pm

Hvala, hvala! I ja se nadam. :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Natalna karta   sri lip 03, 2009 10:17 am

zubić vila je napisao/la:
Jel bi znao netko očitati moju natalnu kartu? Da mi kaže neke specifičnosti ili što me čeka u budućnosti, bilo što?
http://tinypic.com/view.php?pic=1zw0u2v&s=5

Nekak mi je čudno što su mi skoro svi planeti u 9, 10 i 11 kući, jel to valja?

Btw, ovo mi je prvi post zubi tek sam sad otkrila ovaj forum zubo
ja se ne kužim dovoljno da bi ti protumačila natalnu kartu a kamoli iz nje iščitala budućnost. inače za to treba poprilično vremena izdvojiti jer nije tako jednostavno. zato imamo ove teme na astrologiji koje u stvari služe učenju pa pročitaj i pokušaj sama doznati nešto o svojim aspektima
i dobro došla zubić vila :)
[Vrh] Go down
zubić vila
Prašina

Female
Aquarius Goat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   čet lip 04, 2009 12:21 pm

Hvala na dobrodošlici :) Ja sam pokušavala protumačit svoju kartu sama, čitala sam dosta o tome, al jednostavno ne mogu sve elemente sastavit u jednu smislenu cjelinu da dođem do nekog konkretnog zaključka.
Vidjela sam da je Merkurica tumačila nekome kartu, pa eto ako naiđe ovdje i ima višak vremena molila bih ju da baci oko na moju kartu. :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Natalna karta   čet lip 04, 2009 3:21 pm

i ja imam isti problem cerek
nikako složiti u cjelinu Boink
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   pon tra 12, 2010 3:46 pm

Evo da malo ozivimo ovu temu :)

Dakle, sto mislite koliko je natalna karta (ili neko slicno citanje sudbine) tocno?

Znaci, ako vam u natalnoj pise da ce biti tako i tako da li se pouzdate u to, zavalite u fotelju i cekate da se stvari same dese?

Mislite li da natalna karta moze biti potpuno pogresna?

Žaba

Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Registration date : 30.03.2010

PostajNaslov: Re: Natalna karta   pon tra 12, 2010 4:23 pm

@Alpha... nema šanse da bude pogrešna, natalna karta si ti. I naravno moraš to odraditi što piše, a to možeš na više načina, natalna karta je samo smjerokaz kojim putem ćeš ići, ako izabereš ovaj put onda on ima ovakve posljedice, ako izabereš onaj onda onakve. Sve je u tvojim rukama s time da si sa smjernicama već došla, karta ti je takva kakva je a ti sa njom možeš dotaknuti zvijezde ili propasti u ponor. Ne doslovno, naravno, ali od datog materijala možeš izvući maksimum ako znaš kako, zato je zgodno da ju znaš čitati ili da imaš nekog tko to zna pa manje puta u životu lupiš glavom u zid, iako to nije neki bed jer nekima upravo to stoji u natalnoj karti da lupaju glavom ozid u ovom životu. U natalnoj karti mogu se također vidjeti prošli i budući životi, vastu i tko zna što sve još ne. To je otprilike moje mišljenje, malo se žurim dok to pišem ali nadam se da je razumljivo i nadam se da će biti još mišljenja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   pon tra 12, 2010 4:24 pm

Ne kuzim...znaci, ako mi horoskop kaze da ce mi biti super u zivotu onda ce tako i biti unatoc tome sto sjedim i ne radim nista? suspect

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Natalna karta   pon tra 12, 2010 4:34 pm

U natalnoj karti zapisano je da ti nisi takva osoba nego da ćeš reagirati i raditi nešto i da će to tako rezultirati. Mislim da je to Antea htjela reći pod onim ''natalna karta si ti''.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   pon tra 12, 2010 4:49 pm

Ok, kuzim ali...ono sto sam htjela reci jeste ovo...po tome je ipak unaprijed odredjeno da smo bas ovakvi ili bas onakvi...dakle, ako si zadamo neke lekcije prije rodjenja onda po natalnoj ispada da cemo mi svakako odraditi tu lekciju jer je zapisana. I sad...tu je ono sto mi nije jasno. Naime, smatram da se nitko ne inkarnira sa idejom da bude Hitler ili da ce se ubiti. Mislim da su to ljudi koji su profulali negdje nesto. A ako je sve vec zapisano, a zapisano je, mozda, po uzoru na ono sto smo odredili prije rodjenja onda...gdje je tu slobodan izbor?

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Natalna karta   pon tra 12, 2010 5:27 pm

Postoji sigurno puno knjiga na temu toga kako doista prije rođenja sami izabiremo sve situacije koje ćemo odraditi u životu u koji idemo, jedna od njih je i Hrabre duše, ne pamtim, bogami, autora. Tamo se, recimo lijepo vidi kako je bitna evolucija duše i kako u svakom životu u koji idemo planiramo nešto odraditi za svoju vlastitu evoluciju i na nivou svoje duhovne skupine. Duše kada planiraju one ne doživljavaju nesreću kao katastrofu, bol kao mi tu na Zemlji jer raspolažemo osjeilima, one to promatraju iz aspekta evolucije i jako su zahvalne međusobno jedne drugima kada neka pristane biti majka npr. hendikepiranom djetetu ili žena invalidu. To su najveći izazovi kroz njih se najviše evoluira. I, zato se kaže da ništa nije slučajno, zato se rađamo upravo u onom trenutku koji je za nas najpovoljniji kako bismo odradili to što smo odabrali planirajući prije rođenja. To se onda očituje i u našoj natalnoj karti. Svaka nesreća se može predvidjeti, ali ako osoba do tog trenutka da tako kažem toliko evoluira da nije potrebno iskustvo nesreće, neće ju doživjeti, što čart (natalna karta) sigurno podržava jer kako sam rekla ona je samo pregršt mogućnosti koje svak sam sebi kombinira donoseći razne odluke u određenim trenutcima. Čak se kaže da ljudi koji su se prosvijetlili, na neki način transcendiraju svoj vlastiti čart, jer oni su tada odradili svoju karmu i više nisu u domeni karmičkog tereta, iako njihovi čartovi često izgledaju loše s debilitiranim planetima i što ja znam čime sve ne.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto tra 13, 2010 11:26 am

Aha...mislim da mi se to prosvjetljava...naime, ne kuzim se u citanje karti, a ono sto sam slusala od nekih ljudi zvucalo je kao da je to sto pise u karti to i da je prilicno precizno. Onda mi nije bilo jasno gdje je tu slobodna volja.
Znaci cak ima i opcija ako je netko prosao lekciju prije nego sto si je zadao ocekivano vrijeme (recimo da je ocekivano vrijeme taj zivot, a osoba savlada sto treba na pola zivota) onda...onda se njemu zapravo vise nista ne moze reci iz karte, jel tak nekak?

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto tra 13, 2010 12:01 pm

Ma, zapravo mu se može reći, to ti je kao matematika, nikad nema kraja. Neki brojevi se asimptotski približavaku liniji ali nikad ju ne sijeku, nego onda teku s njom do u beskonačnost. Tako i tu uvijek se ima što za reći, ali onaj tko govori mora dobro znati kome govori. Nije isto ako sam ja lopov koji se nalazi u rahu periodu ili sam maltene svetica u rahu periodu (s tim da nije svačiji rahu katastrofa, to ovisi o situaciji u čatrtu, ali generalno je). Znači onom lopovu doslovno može pasti cigla na glavu, a onoj svetici samo na auto, npr. Što su tvoje energije čistije to si manje dostupan onim lošim.
Mislim, dakle, da, ono što piše u karti prilično je precizno, ali ima svoj raspon od-do. A slobodna volja, da, ali i ona piše u karti, ti se u stvari intuitivno ponašaš onako kako piše u karti, kako da ti kažem, ti slijediš nju, a ne ona tebe, ona ustvari kreira tebe samo što ti to ne znaš. Kada to osvijestiš i počneš promatrati svoju kartu i voditi računa što u njoj piše, puno si olakšaš u životu. Tako je to s kartama

Ako želimo učiniti neke velike životne promjene onda je dobro pogledati da li je sada vrijeme za to, da li će nam univerzum to podržati, ako nije onda to ne radimo i čekamo bolja vremena, ako ipak radimo, onda to loše uradimo, u tome je poanta i pitamo se zašto nam ništa ne ide, a radi se samo o tome da nismo usklađeni s prirodnim ritmovima pa nam se lomi o glavu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto tra 13, 2010 1:20 pm

Ali ako mi intuitivno slijedimo kartu kako to onda intuitivno ne pogadjemo i periode? Jer, npr. ako nekome pise u karti poslovni uspjeh i ta osoba ima super ideju koja je ispred svog vremena i tu ideju prezentira i bude ismijan te se radi toga povuce i odbaci ideju misleci da ipak ne valja, a onda 10 godina kasnije netko mu uzme ideju i proda je kao svoju jer skuzi da je sada pravo vrijeme te to bude veliki poslovni uspjeh. E sad...sto s time? Mislim, moze biti i da ovoj drugoj osobi pise veliki poslovni uspjeh ali zapravo je prva osoba ispusila jer je fulala tajming. Ne znam jel me kuzis...

Btw, sto je to rahu? :)

Bas mi je drago da te mogu pitati ovo sve jer sam pokusavala nesto pokontat te karte i kak to funkcionira ali su me uvijek ovakva pitanja blokirala. Ona objasnjenja sto sam nalazila ticala su se samo sturih pojasnjenja citanja karte ali nista dublje od toga conf1

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto tra 13, 2010 3:29 pm

Alpha je napisao/la:
Ali ako mi intuitivno slijedimo kartu kako to onda intuitivno ne pogadjemo i periode? Jer, npr. ako nekome pise u karti poslovni uspjeh i ta osoba ima super ideju koja je ispred svog vremena i tu ideju prezentira i bude ismijan te se radi toga povuce i odbaci ideju misleci da ipak ne valja, a onda 10 godina kasnije netko mu uzme ideju i proda je kao svoju jer skuzi da je sada pravo vrijeme te to bude veliki poslovni uspjeh. E sad...sto s time? Mislim, moze biti i da ovoj drugoj osobi pise veliki poslovni uspjeh ali zapravo je prva osoba ispusila jer je fulala tajming. Ne znam jel me kuzis...

Btw, sto je to rahu?

Bas mi je drago da te mogu pitati ovo sve jer sam pokusavala nesto pokontat te karte i kak to funkcionira ali su me uvijek ovakva pitanja blokirala. Ona objasnjenja sto sam nalazila ticala su se samo sturih pojasnjenja citanja karte ali nista dublje od toga

Rahu i ketu su sjeverni i južni mjesečev čvor koji se u Jyotishu komentiraju kao planete obično kad se nalazimo pod njihovom dominacijom to nisu najbolje godine našeg života jer oni djeluju tako da čovjek uglavnom malo promijeni svoju viziju svijeta i pobrkaju mu se neke stvari u glavi pa si onda krivo tumači situacije i upada u sve veći bed, iznenada može donositi odluke koje nisu baš na mjestu i tako mali milion stvari i zato ljude koji su u tim periodim treba razumjeti, jer nisu baš svi svoji :-). Otprilike tako nekako.
A za onog tipa gore, što da ti kažem, on je imao savršenu intuiciju i znao je točno što treba napravit , ali sigurno mu negdje čuči neki rahu ili ketu koji mu onda to onemogući ili neki debilitirani možda Budh (merkur) ili pak je u Sade satima (to je sedmogodišnja dominacija Šanija-saturn) ili tako nešto pa onda tako genijalna zamisao nema prođu.
Zato se pitamo ponekad kako to da moj susjed koji je pokrao pola firme ima dvije kuće tri vikendice, četiri ljubavnice i tako je sretan u životu, a ja pošteno radim, nemam krova nad glavom, jedva da sam sit i ne znam što je to ljubavnica - što meni fali, gdje ja griješim Nigdej - ono je njegova škola, a ovo moja
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto tra 13, 2010 4:08 pm

Aha, znaci taj mjesecev cvor moze biti sjeverni i juzni. A sto kad je sjeverni, a sto kad je juzni? Mislim, jel jedno dobro, drugo lose ili?

Generalno me zanima koji su planeti dobri, koji losi tj. pod dominacijom kojeg se smatra da je nekom dobar/los period.

Ej, moja Antea, sad si ga nagrabusila...ja ti obozavam pitati i sad kad imam koga to je meni jupiiiii cerek ...samo da ne pobjegnes s foruma radi toga :P

Sto se tice onog imaginarnog iz price...slazem se da to sto je susjed pokrao pola firme i tako dalje je njegov put...ono sto sam mislila je...ako nekom u natalnom pise kako ce imati veliki poslovni uspjeh i onda se taj zezne samo zato jer je svoju ideju isao realizirati u krivom casu kad mu je neka planeta lose utjecala onda se taj natalni zapravo nece ostvarit :kontradikcija:
Zato pitam da ako mi intuitivno slijedimo kartu kako onda ne slijedimo i sve te lose tj. dobre periode? Kako ih ne "nanjusimo" pa u losem periodu ne radimo neke stvari nego da jednostavno cekamo taj bolji period?

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Natalna karta   uto tra 13, 2010 6:06 pm

Naš je život kao velika rijeka koja teče prema moru i ima hiljade malih rječica koje se odvajaju od nje, neke postaju potočići, neke poniru, neke su vodopadi, a neke završe u bari. Cilj nam je teći s glavnom rijekom i na koncu se uliti u more, sjediniti se, e, ali što ako smo zeznuli i završili u bari i sad se kaljužamo u govnima, i to je dio naše rijeke. Tako isto izgleda i čart.
Svi slijedimo svoj put onoliko vjerodostojno koliko smo 'čisti', koliko smo svjesni. Ljudi koji su povezani, da tako kažem, sa svojim bićem, vrlo lako, gotovo nepogrešivo slijede svoj put i točno znaju što on nije, pa tamo niti ne idu. A mi, ostali smrtnici, bauljamo naokolo i probamo malo ovamo, malo onamo, pa se opečemo, vratimo natrag, pa onda krenemo ispočetka i tako jedan korak naprijed, natrag dva.
Pitaš, pitaš, puno pitaš, a slabe ti koristi od toga jer to su samo generalne stvari kojima si nećeš pomoći gledajući u svoj čart. Drugim riječima ,ako tako stvari stoje, počni učiti jyotish ili neku drugu astrologiju, ja se trudim, ali sam još uvijek na početku jer sad bi trebao uslijediti onaj dio kad bih ja sat-dva dnevno buljila u čartove i proučavala. Druge ti nema ako hoćeš nešto naučit.
Rahu i ketu uglavnom ni jedan ni drugi generalno nisu neka velika sreća i ubrajaju se u malefike ili ti ga one loše planete skupa sa Šanijem (Saturnom), čini mi se i Mangalom (Marsom). Dok su benefici ili dobre planete Surya (sunce), Guru (Jupiter), Sukra (Venera) dok Budh (Merkur) i Chandra (Mjesec) variraju, s kim su takvi su. Ali to nije dovoljno za zaključiti kako nam je neka planeta dobra ili loša jer to ovisi o još puno drugih momenata koje sve treba promotriti i onda donijeti zaključak. Ako ti je dobra planeta u lošoj kući, loše aspektirana, spržena ili debilitirana nikako to za tebe neće biti dobro. Isto vrijedi i za period takove planete kad ti dođe na red. Dok s druge strane oni loši planeti za nekoga mogu biti dobri ako su na pozicijama koje ih takovima čine Zanimljivo, ha? Sve je tako, ali opet može biti i potpuno drugačije.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Natalna karta   

[Vrh] Go down

Natalna karta
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» topografska karta
» Sjekira iz kovačnice!
» 4 dana velebita