Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 WICCA

Go down 
+118
web dust
Gospon mirni
Madonna
tinityrannical
Novus ordo seclorum
Kaubojka
amethystal
Viconia
Morveren
Renchylp
Dada289
Velebitkinja
Korplikan
Kahali
dzajic4
MegaMind
Wolf_Moon
LJUBAV
The Dark Princess♥
Gwydion
CELICNI ALHEMICAR
MoW
mlanie
ammy0123
Lyra
Einar
amenities
zbunjena28
orca
Gt
Rosemary
Foto
*petrunjela*
ania
yuusha
Brusnica4
Chakotay
pashupati
Floridain
Collector604
Sadb
nyx_22
Melkior
Sang Real
Wicco
wanderer
Selena
tinymy
Crimson-stigmata
Skulptura
Green
primitive101
Nemain
sQue
Th_Ea
Icecrowned
Milla
randajad
PurpLady
Solanum
Annabel Lee
MaTT
Vega_1.618
Lithium
ukiss
nina
kirin the wannabe
Isabella
Cinderella
Pohotni Jarac
Dum spiro spero
Athena
hromi
a_imus
Armin od Irima
LAKSMI
Star
Elektro
faith
ThE_IMMORTAL
Gardner
Dragony
Arenaida
maya
Flamezar
schmizzl
morian
Fantom
josip21
biga
seeker
gloria_g
tomi
brle
Rainmaker94
Michael Wittmann
Black_Pearl
Calisto
zvezda
Remke
lilly
Blizzard
Aurora Borealis
Pumpkin
Legionar
Berny_Sinara
Gea
Tutankhamon
Sigmund Freud
Saroman
omen
None
Absynthia
Aleksandar Veliki
malenaivi
Alpha
Svjetloisjena
vjestica
122 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 1:20 am

Ja vjerojatno predaleko razmišljam. Sa objektivne strane rekao bih da si ti u pravu, ali sa subjektivne i dalje imam svoje mišljenje da ljudi nikada ne mogu predvidjeti kako se stvari mogu odviti. Opet, mi smo prilagodljivi. Sposobnosti su i prokletstvo i dar. Oboje, uvijek je tako. Ma mislim, da... to ovisi o pojedincu. Nitko nije idealan baš u ničemu. Ali ipak ne odustajemo.
Ne znam. Previše toga mi se vrti po glavi. :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 1:24 am

Oko svake nesvakidašnje stvari vode se ovakve rasprave. U konačnici stvar se odbaci ili uđe u široku uporabu.
Različiti smo pojedinci i pitanje je društva hoće li nešto zaživjeti ili stagnirati.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 10:13 am

Athena je napisao/la:
@Legi, da se nadovežem na vašu diskusiju.:P
Ako voziš auto, u većini slučajeva nesreća se nesvjesno događa, radi nekog propusta, druge osobe, okolnosti na koje ne možeš utjecati ili možeš, ali toga nisi svjestan u tom trenutku.
Međutim, ako se baviš magijom, onda ti svjesno nastojiš nešto postići i utjecati na prirodni tok okolnosti i događaja, tj. interveniraš unaprijed, radi nečega, igraš se Boga.
Stvar je u tome da smatram da nitko nema toliku samokontrolu i objektivnost da bi prosudio što bi i kako trebao činiti u pitanjima te intervencije, niti kako optimalno iskoristiti tu moć, posebice kada nešto radi za sebe.
Ljudi nisu objektivni, kad je riječ o njima samima, nitko ne postiže taj apsolutni ideal. ;)

U tome se slažem sa Alphom, ako sam je dobro shvatila. scratch

Jako dobro si me shvatila. Prosto savrseno zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dum spiro spero
Prašina



Female
Taurus Horse
Broj postova : 1
Age : 34
Registration date : 20.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 10:33 am

hej Gea, si dosada radila svijece?

Zanima me koju boju da ubacim kad budem to radila

koliko se dugo bavite s tim stvarima?
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 11:15 am

Šta se tice ove rasprave mislim da je apsolutno besmislena. Smatram da ne treba zivjeti u strahu da ces ako izvodis magiju nekoga ili nesto povrijediti i da se igras boga jer ako si to vec napravio onda je tako bilo i predvideno da ces to napraviti jer ti je tu u prirodi. Ako netko vozi auto pijan i ne prezivi onda je to isto tako bilo predvideno da ce se to dogoditi bez obzira na sve. Cisto iz razloga zato jer ce taj covjek to opet napraviti i da ga se vrati nazad 5 min prije pogiblje opet i opet i opet.

Imam nekoliko godina iskustva u oklutnom i moram reci da mi se ne svidja okultno u wicci, smatram da u takvoj religiji nesmije biti mjesta za to. Okultno je poput crnog raka na cistim plucima wicce. Pod okultno smatram simboli, kalezi i ostale stvari. Naravno tu je i okultno ponasanje.

Ako hoces bacati cini onda ih bacaj, ako neces nemoj, vidio sam dosta ljudi koji ne bacaju cini iz straha iako su vec mnogo godina bili samnom u svemu tome. Strah je generiralo okultno ponasanje i pravila tipa " moras kalez ispuniti vodom koja je nadena u izvoru itd." to su sve budalastine. To nije magija, to se zove predstava kako bi sami sebe uvjerili da nesto mozemo time postici.

Alpha, da bi bacala cini netrebas raditi ritual, to radis samim svojim hodom, ovisi o tome koliko si "snazna" u tome, tj bolje receno koliko si osjetljiva. Hodam ulicom i vruce mi je, prekrit cu mjesto gdje hodam oblacima i ucinim to, svojom voljom. Nista ne radim samo hodam u hladu, zelim hodati u hladu. Razmisljati o tome kome sam ja naudio sto sam napravio sebi 10 metara kadratnih hlada stvarno nema smisla. Svojom voljom i koncentracijom te svakako paznjom ti djelujes na stvari oko sebe. Sto si se vise izvjezbala ti si sve osjetljivija, neki se rode sa time neki trebaju vjezbati, ali svi, apsolutno svi to mogu uz naravno potrebnu vjezbu i truda malo.

Ono sto u wicci vidim jest originalna ljudska religija/priroda i tako treba ostati samo bez svih onih mumbo-jumbo sranja ( oprostite na izrazu ). No ako nekome treba kalez i carobna slova da bi bacao cini samo naprijed. Nema nicega ljepseg od toga da covjek izrazi svoju seksualnost ( koja bez drugog spola nikako neide ), da izrazi svoju dusu i um. Mnoge religije zakidaju bar jedan element ovoga, krscanstvo zakida tijelo, budisti zele postici totalni zen gdje bi um bio "mrtav", sotonisti pak idu predaleko i zele biti zivotinje.

A_imus, bas si mi cudna, nisam jos naisao na toliko samozatajnu osobu, od cega ti bjezis? Malo kazes no ne zelis reci sve.

Dugi, post i hvala sto ste me citali = )
Cheers
[Vrh] Go down
a_imus
Stanica



Female
Aries Rooster
Broj postova : 11
Age : 31
Registration date : 19.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 11:32 am

Star, heh
ovo sto si u cijelom postu rekao zanimljivo mi je...

vecinskim dijelom se slazem, svida mi se tvoj nacin razmisljanja

ovo
sto si rekao o meni...heh
ja sam bas mislila da previse govorim o sebi :S

strah, neki od njih bjeze, neki se s njima suocavaju oci u oci, a neki jednostavno bjeze od toga
nakon odredenih dogadaja u svom zivotu koji su utjecali na tebe i okolinu si oprezniji, tj strah te je

ja sada samo trazim nacin kako pomoci drugima, grozno mi je gledati kako drugi pate, a ostatak ni ne mari za to...

a ponajveci cilj mi je znati tko sam ja, svi se mi to pitamo, zar ne?
uvijek imamo neka pitanja vezana za nasu egzistenciju ;)

ugl. opet pisem gluposti i ne znam zasto, zelim reci mnogo toga, ali ne mogu

a ti si bio u nekom okultizmu, ha?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 11:42 am

@Star...Athena je savrseno objasnila kako to sa autom se ne moze upsporedjivati sa wiccom...a ja ti kazem ponovno...ako hodam na suncu i vruce mi je mozda ima razloga zasto je tako...prvo, nije samo meni vruce, ne obasjava sunce samo mene, drugo mozda mi mora biti vruce da bih naucila cijeniti kisu, trece ako ja navucem oblake kako bi meni bilo ugodno time sam automatski djelovala svjesno i namjerno na sve druge koji su isto bili osuncani (dok nisu navuceni oblaci)... Ostavi(te) se primjera sa autom jer se to ne moze usporedjivati. Jos cu ponoviti da ja ne osporavam bavljenje wiccom, samo kazem kako ja to dozivljavam. Vidi, ako me boli zub otici cu zubaru. Necu stajati i gledati da li zapravo moram nesto naucit iz te boli. Ono sto moram nauciti iz toga je da se treba brinuti za svoje zdravlje. Ali to opet nije isto kao ovo jer kod igranja s energijama je previse toga povezano. Moj princip je pokusati zivjeti u skladu sa energijom. Dakle, pokusati ju razumjeti, prilagodjavati se...kao recimo da je tvoja aura balon od sapunice u kojem se zrcali okolna energije i koji se giba u skladu s njom. Dosta sam nesigurna i volim imati dobar razlog radi kojeg bi se moja energija uplela u mijenjanje ili upravljanje energije prirode, a to da mi smeta sunce nije dovoljno dobar razlog. Mozda je to sunce upravo nasusno potrebno nekoj biljcici da prezivi. Ja nisam dovoljno svjesna svoje okoline da bih mogla to osjetiti. Istina, mozda ce to sunce upravo ubiti neku biljcicu jer ce joj isusiti tlo ali niti to ne znam. Zato kazem 'igranje Boga'. Mislim da je neodgovorno raditi takve stvari jer nije nuzno nego je nesto sto radimo da bi sebi ugodili, a to, kao sto rekoh, za mene nije dovoljno dobar razlog.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
a_imus
Stanica



Female
Aries Rooster
Broj postova : 11
Age : 31
Registration date : 19.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 11:55 am

al ne zaboravite ono pravilo sve se vraca sve se placa!
(malo bih se ukljucila u diskusiju)

ovo sa zubarom si u pravu, radije ces tako nekome otici nego moliti bogove da ti prestane bol
takoder se slazem sa zivljenjem u skladu sa svime oko nas i energije i sveg ostalog!

mnogi smatraju tako neke stvarima glupostima jer cemu to...
evo jedan primjer...
kad osobi nedostaje energija, ona prakticki vise nema volje za pojedinim stvarima... kako kad si umoran jako i spava ti se, sigurno neces onda ici kopati u polje vec prvo malo odmoriti
tako ti i wicca pomaze da se napunis energijom koju ne dobivas spavanjem...
neki se pune tom energijom na dns moderan nacin a to je akupunktura (kako li se to vec zove ka te bockaju iglicama kao neku voo doo lutkicu hehe)

ono sto zelim reci...
neces za svaku sitnicu koja ti nije po volji prizivati Bozicu, prirodu, da ti pomogne, da ti makne to i bude kako tebi pase...
Zivot je takav da ces prihvatiti ono sto zelis lakse, a nesto teze...
Sigurno neces samo stajati i gledati kako je neko tebi osobno drag i vazan za tebe umire (je malo morbidan primjer, ali i to se dogada)
ono sto bi najmanje htio napraviti je da olaksas tako neke muke...


moja gledanja su da wicca putem tih tvojih ciribu-ciriba (kad vec to tako zoves) skupis energiju koja ti je potrebna

nadam se da ste shvatili ono sto sam rekla,
svasta, ali nista
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 12:16 pm

Slazem se sa time...i ja na taj nacin izmjenjujem energiju sa Prirodom... Ono na sto obracam paznju jeste sto mnogi ne znaju odrediti tu neku mjeru. Pa tako ako te przi sunce (samo opet primjera radi) i ti navuces oblake, a zapravo to nisi smio napravit iduci put ce ti se desiti nesto jace cime ce ti se ponovno pokusati dati lakcija koju nisi naucio prvi put. Zato se i kaze da se neke stvari obiju o glavu ili da se vrate 10 puta gore. To nije tako samo sa wiccom nego sa svime u zivotu. Mi uvijek mozemo odbiti nauciti lekciju ali zivot ce nam ju vracati svaki put sve tezu i tezu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 3:38 pm

Doista razumijem sta hoces reci, i slazem se sa time. Ni ja ne zelim zakinuti nekoga tko mozda treba sunca ili nesto, no mislim da se netreba suzdrzavati ali netreba naravno niti biti pohlepan. Treba drzati ravnotezu u stvarima. Kao sto sam rekao to je kao da se brines jer recimo hodas po cesti i pogleda te neki muskarac i svidis mu se i zbog tog trenutka nepaznje na njega naleti automobil. I sad sva jadna se pitas a zasto sam uopce izasla iz kuce ( ovo je samo hipoteticki receno ).

Zelim i ja zivjeti u skladu sa svime time, no ako mi je bas prevruce navuci cu oblake ( inace to doista ne radim ) ako ne smatram da je netko ugrozen. Nije to igra boga, to je jednostavno nacin na koji zivot tece, netko ili nesto umre da bi drugo moglo zivjeti, a sta znas, mozda sam spasio koju biljcicu zato jer sam navukao oblake jer bi ju mozda sljedecih par fotona ubilo. Nema tu nesto sto ti smijes ili nesmijes no postoji granica do koje nesto mozes raditi a da ozbiljno naudis.

Kao malo dijete kada bi kopao spasavao bih svaku glistu, kada bi se pojavili mravi prestao bi dok ne odu, kada vidim da netko cini zlo bez nekog dobrog razloga poludim, posebno ako netko nanosi bol ljudima ili zivotinjama iz ciste zlobe. Vuk lovi kako bi prehranio copor i svoje mladunce, zato je morala umrijeti obitelj zeceva ili koja srna, no zivot ide dalje. Da nema vuka srna bi bilo previse, i pocele bi nanostiti stetu drvecu, travi itd. zato je priroda sama osmislila vuka da drzi kontrolu. Tko sam ja da imam toliko snage suprotstaviti se silama prirode, ono sto se mi malo pozabavimo prijenosom energije ne dotice prirodu ni na koji nacin jer je i ona sama takva.

Treba biti obziran, apsolutno. To nikad necu negirati. U prirodi se nalaze najljepsa umjetnicka djela koje ni covjek nemoze napraviti, priroda moze pruziti savrsenu bezuvjetnu ljubav ( ako mi ne vjerujete vidjet cete da ste i sami plod te ljubavi ). Nemoras ubijati ili biti okrutan, priroda ima vec postavljene mehanizme koji se za to brinu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 4:24 pm

Ja mislim da je moć u rukama pojedinca i to ona moć kojom svjesno kreira nešto, prvenstveno "za sebe", a posredno i za druge (bez obzira je li toga netko svjestan) opasna. kava
Tu opet pričam o intervenciji u prirodni slijed događaja, onog koji je zadan izvanjskim okolnostima i prema tome, postoji razlika između slučajnog pogleda muškarca na cesti, koji nakon toga naleti na auto i svjesne tendencije pojedinca unaprijed, npr. da nas taj muškarac pogleda, a koji se ostvaruje primjerice spellom.
Sad sam navela banalan primjer, ali kao što je već bilo rečeno, po meni je upitno koliko je to ispravno i korektno.

Druga stvar...ja kao pojedinac se postavljam kao središte, jer krećem samo od sebe. miga
Osobno se smatram racionalnom osobom, nastojim uvijek promisliti prije nego nešto učinim, ali ima perioda kada emocije (negativne, pozitivne) zavladaju ljudima pa tako i sa mnom, bilo da su rezultat nekih događaja i okolnosti, bilo nečega trećega.
I što se događa?

Čovjek postupa u afektu, pod utjecajem trenutka.
Koliko puta sam ja (ali sigurno i svi drugi ljudi) pomislila u tim emocionalno intenzivnim trenucima koji su utjecali na mene, da smjesta moram reagirati i učiniti nešto, što se tada činilo najboljom solucijom.
Kasnije sam to svoje reazmišljanje, ocijenila u potpunosti nepromišljenim i brzopletim.
Pitam se, što bi bilo da sam primjerice tada, ovladala nekom vještinom, poput ove navedene i da sam postupila onako kako sam tada smatrala da bi trebala?
Kako bih živjela s tom odgovornošću kojom sam "radi sebe", voljno planiranom radnjom, uplitanjem u prirodni slijed, eventualno naštetila nekome? confused

Poanta jest, da smatram da pojedinac jednostavno ne može ostvariti i kontrolirati u potpunosti sebe ni svoje postupke, posebno kada se ne radi o reakciji na prirodni slijed događaja (koju naravno moramo i imati, kakva god bila), već na izravno djelovanje unaprijed, tj. kreiranje slijeda događaja, ali po svojoj volji.

Eto, hoću reći da zaista ne znam puno o magijama niti Wicci i stvarno mislim da ima jako puno pozitivnih osobina, od približavanja sebi, prirodi i sl.ides
Ipak, osobno ne opravdavam ovladavanje vještine magije, gdje god da se pojavi, jer je pojedinac usavršava prvenstveno radi sebe .
Sukladno tome, pravim razliku između nesvjesne/svjesne reakcije na događaj i svjesne intervencije kreiranja događaja. ;)

Sad sam napisala copacabana post, toliko od mene. :P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 4:36 pm

@Star...opet se mijesaju kruske i jabuke. Ako ja idem ulicom gledam svoja posla, a netko se okrene i zabije u stup to nije isto kao da ja idem ulicom i skinem majicu sto ce definitivno uzrokovati okretanje prolaznika i povecati mogucnost zabijanja u stup.
Upravo tako i ovo sa oblacima. Ti ne mozes znati je li to nekog ugrozava. Jesi mozda prosvijetljen do granice da osjecas svako zivo bice oko sebe? Sto ti znas je li meni zima i je li meni odgovara sunce dok hodam 3m iza tebe...nemas pojma...ne znas cak ni da hodam 3m iza tebe. O tome i govorim...o toj ljudskoj ideji da oni znaju odrediti granicu. Ne bih se slozila da znaju...ponekad banalna stvar po principu butterfly efekta moze imati nezamislive posljedice.
Dakle, ako se ne radi striktno o usmjeravanju energije u svrhu punjenja (bilo da primamo ili dajemo energiju) nisam sklona igrati se...to je sve...ne kazem da se drugi moraju sloziti sa time ili ne raditi sto god da rade...svatko ima slobodnu volju i svoje lekcije koje ce savladati preko svog puta...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 4:39 pm

Samo da jos dodam...oduvijek sam prilicno dobro podnosila visoke temperature, ne bih se zalila na przenje sunca niti bi mi palo na pamet navlacit oblake jer je vruce...ne, moja tehnika je bila obratna...prilagoditi se prirodi...znam usporiti disanje i puls, smiriti organizam i na taj nacin ga ohladiti...i to ne pricam o situaciji da sjedim i gledam u prazno nego dok hodam kroz grad na +35 u podne. Eto, to je moj nacin...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 5:14 pm

Svidja mi se tvoj stav i doista ga postujem. Imas jako puno obzira prema svemu oko sebe sto je sasvim ok.
Sto se tice prosvijetljenosti... to bi znacilo da vise ne postojis u jednu ruku. Sve si i nista, neznam kakvo videnje prosvijetljenosti ljudi oko mene imaju pa necu ulaziti u to. Smatram da najvise sto se moze dostici jest da budes zadovoljan i da ucinis ljude oko sebe zadovoljnim i sretnima, kroz ljubav, suosjecanje, drustveni ustroj i ostale pozitive.

Jako puno ljudi ima oklutni pogled prema magiji i zastarjeo. Nije magija nesto sto tebe sili da sjedis negdje i mumljas neke rijeci. "Magija" jednostavno je, ona je u tvojoj paznji, koncentraciji, pogledu i cak i kretnji. Na doista rijetko sto mozes NE utjecati svojom voljom, ne obrnuto.

Neki ljudi trebaju uciti, neki jednostavno osjecaju, a pak drugi jednostavno znaju, svatko na svoj nacin kao sto kazes.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 5:33 pm

Ne znam ni ja sto bi bila prosvjetljenost tocno. Mislim, bas neka definicija...

Sto se tice magije...ma ja u magiju ne vjerujem kao ni u nadprirodno kao ni u parapsiholosko niti bilo sta slicno tome...ne vjerujem u to jer smatram da je sve zapravo itekako prirodno i sve je dio nas, a to sto neke stvari ne razumijemo ili nismo u stanju trenutno objasniti ne znaci da su "cudo"...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 10:33 pm

Ma koristim termin magija jer je to jedini opci naziv ovoga o cemu govorimo, moj osobni termin je predugacak da bih ga objasnjavao ovdje a sta se tice nadprirodnoga se slazem, samo zato jer ne razumijemo u potpunosti ne znaci da nije dio prirode. Uostalom, iznenadili bismo se sto sve priroda sadrzi u sebi.

No postoji energija koju se referira pod imenom "psi" koja je detektirana uredajima no nazalost nije opce priznata, mogao bih o ovoj temi razglabati jako dugo ali ovo nije tema. Sluzbene teorije su doista rijetko kada istinite.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 11:32 pm

Slazem se sa recenim...a sto se tice psi-ja mozemo otvoriti novu temu :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimesri tra 21, 2010 10:58 am

Alpha, koliko se dugo bavis wiccom? Sto ti se u njoj svidjelo? Ako imas kakvog prakticnog i teoretskog iskustva pa daj molim te podijeli ovako iz prve ruke.
Na netu ima toliko toga a pitanje je koliko je to vjerodostojno sve.
Sta se tice one knjige spiralni ples nesto sam procitao da je to napisala srednjoskolka tako da nemam namjeru citati nesto takvo. U tom slucaju i ja sam mogu napisati knjigu o wicci a neznam nista o njoj.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimesri tra 21, 2010 11:12 am

:) Ne bavim se :) Samo imam neke zajednicke momente...wicca je dosta uskladjena s prirodom i to mi se svidja :) Tako da mozemo reci da se bavim oduvijek i da se nisam nikada bavila...ali valjda ima razloga zasto su me od malena zvali vjesticom ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Pohotni Jarac
Riba
Pohotni Jarac


Male
Taurus Rat
Broj postova : 122
Age : 52
Location : Beograd
Registration date : 12.03.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimesri tra 21, 2010 11:35 am

Nikako mi ne ulazi u glavu šta je to što se danas podrazumeva pod terminom WICCA? Ima li to veze sa starim kultom boginje Dijane i njenim kasnijim, srednjevekovnim derivacijama? Ili je u pitanju neki A New Age Style pseudotradicionalni kičasto pitoreskni pogled na nekakvu zamišljenu pagansku prošlost? Ako bi mi neko razjasnio i izlečio me od ovih nepopravljivih zlih predrasuda.... bio bih jako zahvalan.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimesri tra 21, 2010 11:41 am

P.J. imas objasnjenje u uvodnom postu :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Pohotni Jarac
Riba
Pohotni Jarac


Male
Taurus Rat
Broj postova : 122
Age : 52
Location : Beograd
Registration date : 12.03.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimesri tra 21, 2010 11:51 am

Izvinjavam se, nisam obratio pažnju.

--------------
------------------
--------------------
... 10 minuta kasnije...
-------------------
--------------
---------

Hm, kao što sam mislio.... Imam uvrežen stav da je veštica/veštac praktikant tradicijski prenošenih oblika magije kao što je to recimo na daleko čuvena vlaška magija ili ono što i danas postoji u crnoj Africi, centralnoj Aziji i sl. Naravno, nadam se da grešim, ali uvod me nije uverio u autentičnost savremene wicca-e.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimesri tra 21, 2010 12:10 pm

Wicca na staroengleskom znači šaman ili mudar. Utemeljitelj Wicce britanski je državni službenik Gerald Gardner. Wicca se nakon Engleske brzo širila Europom i Sjevernom Amerikom. Najbitnija knjiga za širenje Wicce nakon 1980-ih je Starhawk: Spiralni ples.

Wikipedija. Samim time sto ju je osmislio drzavni sluzbenik reci ce se da je umjetna religija stvorena sa nekom nama nepoznatom svrhom. Da ne spominjem neprirodni smrad okultnog.

Slicno i samnom, zato me i wicca zanima jer jako puno te filozofije je u meni od malena iako sam prvi put stupio u kontakt sa wiccom evo pred mjesec dana. No svejedno sam voljan potraziti drustvo koje se time bavi jer neznam puno ljudi koji razmisljaju slicno meni, osim evo tebe alpha. Problem je sto je ljudi nama slicnih 1 na 100.
[Vrh] Go down
Pohotni Jarac
Riba
Pohotni Jarac


Male
Taurus Rat
Broj postova : 122
Age : 52
Location : Beograd
Registration date : 12.03.2010

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimesri tra 21, 2010 12:21 pm

Moj otac je bio mason, i moj deda i pradeda... Što ne znači kako sledeći tu liniju masonerija vodi poreklo iz drevnog Egipta. Što se mene tiče, obična šarada.

@Star, a šta je wicca nego aspekt okultnog? Bavljenje wiccom jeste okultizam, grana okultizma. Svako bavljenje magijom jeste bavljenje okultnim jer okultno znači skriveno, dakle bavljenje wiccom jeste bavljenje skrivenim silama, magijom, odnosno okultnim.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitimesri tra 21, 2010 12:30 pm

Te slie nisu same po sebi skrivene. Mi ljudi smo ih sakrili i proglasili okultnima. Ako wiccani ne smatraju da se bave skrivenim silama, nego (sudeći po otvorenosti religije) svima dostupnima, to baš i nije okultno.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





WICCA - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 14 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
WICCA
[Vrh] 
Stranica 14 / 35.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Okupljanje Wicca kovena u BiH-u!
» Wicca - Pojasnjenje svega paranormalnog :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: