Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 WICCA

Go down 
+118
web dust
Gospon mirni
Madonna
tinityrannical
Novus ordo seclorum
Kaubojka
amethystal
Viconia
Morveren
Renchylp
Dada289
Velebitkinja
Korplikan
Kahali
dzajic4
MegaMind
Wolf_Moon
LJUBAV
The Dark Princess♥
Gwydion
CELICNI ALHEMICAR
MoW
mlanie
ammy0123
Lyra
Einar
amenities
zbunjena28
orca
Gt
Rosemary
Foto
*petrunjela*
ania
yuusha
Brusnica4
Chakotay
pashupati
Floridain
Collector604
Sadb
nyx_22
Melkior
Sang Real
Wicco
wanderer
Selena
tinymy
Crimson-stigmata
Skulptura
Green
primitive101
Nemain
sQue
Th_Ea
Icecrowned
Milla
randajad
PurpLady
Solanum
Annabel Lee
MaTT
Vega_1.618
Lithium
ukiss
nina
kirin the wannabe
Isabella
Cinderella
Pohotni Jarac
Dum spiro spero
Athena
hromi
a_imus
Armin od Irima
LAKSMI
Star
Elektro
faith
ThE_IMMORTAL
Gardner
Dragony
Arenaida
maya
Flamezar
schmizzl
morian
Fantom
josip21
biga
seeker
gloria_g
tomi
brle
Rainmaker94
Michael Wittmann
Black_Pearl
Calisto
zvezda
Remke
lilly
Blizzard
Aurora Borealis
Pumpkin
Legionar
Berny_Sinara
Gea
Tutankhamon
Sigmund Freud
Saroman
omen
None
Absynthia
Aleksandar Veliki
malenaivi
Alpha
Svjetloisjena
vjestica
122 posters
Go to page : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35  Next
Autor/icaPoruka
Viconia
Prašina
Viconia


Female
Capricorn Buffalo
Broj postova : 5
Age : 26
Registration date : 22.09.2012

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimened ruj 23, 2012 5:12 pm

Hvala, strpit cu se malo :)
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesri ruj 26, 2012 12:01 pm

2012. bila je izrazito plodna godina za Wiccu i Paganizam. Počeli smo se pojavljivati u medijima, emisija "Na rubu znanosti" obradila je temu Wicce i Vještica, Emisija "Povećalo" na Jabuci Tv ugostila je Međunarodnu pagansku federaciju i obrađivala temu Wicce, izašao je članak u 24sata express na temu Wicce i glasnogovornik međunarodne paganske federacije gostovao je u emisiji "Studio 45" na RTL2 televiziji. Bili smo na prvom Vještičjem sijelu u Istri gdje smo održavali radionice, predavanja i rituale, a sa radom samo kanimo nastaviti tako i dalje.

Emisija "Povećalo" - https://www.youtube.com/watch?v=h3ED_brp_Io
Emisija "Studio 45" - http://www.rtl.hr/rtl-sada/magazini/studio-45/27893/
Emisija "Na rubu znanosti" - https://www.youtube.com/watch?v=gcpjoE48syw
Članak iz 24 sata - http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/66186_381076658635381_1799180251_n.jpg

Za sve zainteresirane za učenje, rad i druženja preporučam:
Croatian Pagans - grupa na facebooku
Međunarodna Paganska federacija - Hrvatska - grupa na facebooku
Eclectic Wicca i Vještičarenje Zagreb - grupa na facebooku
Međunarodna paganska federacija - Hrvatska - službene stranice: http://cro.paganfederation.org/
Blog: Naudi nikome - http://green-wicca.blogspot.com/
Blog: Knjiga Sjenki - http://www.knjigasjenki.com/

U Zagrebu se dva puta tjedno (srijeda i nedjelja) održavaju ležerna druženja Pagana (ne samo pripadnika Wicce) na kojima se redovno održavaju i meditacije, radovi, rituali koji nisu usko vezani uz Wiccu nego su koncipirani tako da odgovaraju svim granama paganizma. Svaki sabat se zajedno organizira i slavi, sljedeći na redu je Mabon i svi zainteresirani mogu se javiti meni preko službenog maila na stranicama međunarodne paganske federacije, ako žele prisustvovati. Uvjet za sudjelovanje je prisustvovanje barem jednog druženja kako bi vas drugi ljudi mogli upoznati.

Trenutno je u tijeku organizacija sličnih susreta Pagana u Splitu.

Budite blagoslovljeni )O(
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesri ruj 26, 2012 10:48 pm

Ja se bas puno ne razumijem u temu zubo
Svratio sam samo da pozdravim Green jer je nisam dugo vidio na forumu :)
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesri ruj 26, 2012 11:00 pm

Hej i tebi :) Ma tu sam ja, jako u gužvi i poslu pa imam više vremena za čitanje nego za pisanje po forumu, ali tu sam, znaš da su Vještice uvijek tu negdje u blizini miga
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 28
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimened lis 07, 2012 6:49 pm

Viconia, meni je Gea pomagala pre oko 2-3 godine kada sam poceo da se bavim wiccom,sta god ti treba ti posalji poruku ili pitaj ^^ imaa nas aktivnih ovde na ovoj temi jos uvek.:)

^_^ Rituale ne bi trebala da radis jos uvek mozes nekako samo obeleziti Vesticju novu godinu,ni ja ne radim nikakve rituale :)

preporucio bih ti da pocnes pisati nekakav dnevnik u kome prvo pocinjes sa svojim ambicijama,zeljama,sta zelis da postignes magijom,neka pravila i to,tako sam bar ja pocinjao :)
Pozzdrav veliki :) koje si godiste ja sam 96' :)
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 31
Registration date : 05.09.2011

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesub pro 22, 2012 12:30 am

Sretan Yule svima!
Nadam se da ste se lijepo proveli. ^.^

)O(
[Vrh] Go down
amethystal
Prašina
amethystal


Female
Leo Monkey
Broj postova : 1
Age : 31
Location : Osijek
Registration date : 25.12.2012

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimeuto pro 25, 2012 11:36 pm

pozdrav, registrirah se i ja na vas forum, jer me muce neke dvojbe inace se pronalazim u ovom svemu,ali se nisam nikada previse trudila niti razumijela sto i kako, pa bi zamolila prvo neke starije,ili iskusnije u wicci da mi se jave na pm imam par pitanja i nejasnoca, hvala unaprijed, nadam se da cemo se druziti mase
[Vrh] Go down
MegaMind
Stanica



Male
Virgo Dog
Broj postova : 15
Age : 29
Registration date : 09.07.2012

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesri sij 09, 2013 6:37 pm

Bok ljudi! Zanima me koje alate najčešće koristite u svome radu, da li više volite koristiti više ili manje alata? Da li birate trave po intuiciji ili po tablici korespondencija, koje su vam tehnike najdraže?
Pozdrav! MM
[Vrh] Go down
Kaubojka
Prašina



Female
Libra Dog
Broj postova : 1
Age : 29
Registration date : 21.07.2013

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimened srp 21, 2013 10:53 pm

Saroman je napisao/la:
Ma daj ,vještice kakva religija,cilj im je služiti sotoni,ma kako god oni se predstavljali.


ovo je jako ružno, nova sam ovdje, nisam wicca ali me zanima ta religija koju ti nazivaš sotonostičkom.. kažeš kršćanin si, i ja sam krštena, roditelji su me krstili još kao malo dijete, išla sam i na vjeronauk u školi, nebitno sad.. želim samo reći da ti ponašanje u nijednom pogledu nije kršćansko.. da se razumijemo djecu u školi uče o religijama, islam, budizam, itd. spominje se i ateizam, zar ne?? ateizam je ne vjerovanje, znači ateisti ne vjeruju u ništa, iz svega šta sam pročitala na ovoj temi uz predivna pojašnjenja drage nam "vještice" (navodnici su zato jer joj je to nadimak na forumu) jasno se može zaključiti da se u wicci nigdje ne nalazi nikakav sotona, babaroga, vrag ili tako nešto, prije svega vještice poštuju prirodu, njenu ravnotežu, vjeruju u boga i boginju koji su u toj religiji ravnopravni, on nije alah, isus ili tako nešto.. nazivaš se kršćaninom, diskriminiraš druge religije, koliko se sjećam isus nas je učio da su svi ljudi jednaki, bez obzira na boju kože, svoja vjerovanja, religiju, dob, spol.. da ne nabrajam, ako se već javno prozivaš kršćanom onda mislim da bi se tako i trebao ponašati.. svi smo mi ljudi, svi imamo pravo na izbor, volju odlučivanja, poštuj to ako želiš u raj.. tup 
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepon srp 22, 2013 6:02 pm

Pročitao sam gotovo cijelu ovu temu i mogu reći da mi Wicca zvuči vrlo zanimljivo i sviđa mi se taj otklon od monoteističkih religija, a za koje smatram da su stvorene kako bi manipulirale narodima.

Nije mi jasno nešto. Vidim na forumu ima 99% ženskih Wiccana. Da li imate i muške članove? Pretpostavljam da imate samo su nešto rjeđi!?
Kako to da se i muško naziva witch, vještica?
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepon srp 22, 2013 6:05 pm

Vikan  :D 
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 28
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepon kol 26, 2013 5:12 pm


Vestac je pogrdan nacin za musku osobu koja praktikuje(prakticira) wiccu,zato se oni zovu isto kao i svestenice,ili Wicca vestice,nema razlike.

Bas mi je zao sto skoro niko ne pise nista na temu Wicca...
Vec 3-4 godine povremeno ucim o Wicci,i stvarno je predivna religija.
Od 2010,po malo meditiram,pokusavao sam gledanje aure,skupljam razne biljke,ali pre svega,drago i poludrago kamenje za svakakve zastite,samo mi nije jasno,kada cu naci nekoga ko je kao ja,u svojoj blizini,da li postoji nekakvo udruzenje koje bi mi pomoglo naci iste meni,to jest,nama,WICCA vesticama...
Pozz,svima,malo se aktivirajte Wiccani
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepon kol 26, 2013 10:11 pm

nije li to eng. izraz warlock?
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepon kol 26, 2013 10:21 pm

Einar je napisao/la:
nije li to eng. izraz warlock?
je tocno, ali se to vise koristi u kontekstu demona. Znaci warlock je demon, ili crni vjestac. Wiccans bas i ne vole tu rijec koristiti.

Prije je naziv warlock bio za ljude koji su prisege krsili, znaci negativan nadimak.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepon kol 26, 2013 10:23 pm

pa, iskreno, ne kužim di je problem s tim vještac. Mislim, to je diskriminacija, ako su žene vještice, zašto muški nebi bili vješci?

EDIT: a ne valja ni kad nađem neku zamjenu... :P 
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepon kol 26, 2013 10:26 pm

Feminism at his best, eto. Ja isto kazem Vjestac. roll 
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepon kol 26, 2013 10:30 pm

Pa mislim, zamisli da tako strojare zapošljavaju kao muške strojarke xD
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 28
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimeuto kol 27, 2013 1:22 pm

Hahaha,pa mozda ste i upravu :D

Hmm,ima li ovde jos kakvih aktivnih Wiccana?

Treba mi pomoc,oko pridruzivanja,i PRONALAZENJA KOVENA!
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimeuto kol 27, 2013 4:01 pm

Hm ja ti samo mogu pomoci ako imas pitanja, ja sam prije bila u kovenu.

Ali ti sigurno znas da se nemoze samo tak pridruziti jednom?

Imaju ti sve vrste kovena, koji su specializirani na neku vrstu, ima nekih koji nisu voljni preuzet mlade wiccans, ili jednostavno ocekivaju od tebe nesto. Nemozes naci neki koven da te odma prime :) prvo se mora vidjeti tvoje namjere, kakav si po karakteru itd. Zasto me trazis u tvojoj blizini?

Good luck
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 28
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesri ruj 04, 2013 7:04 pm

Tinity ^^
Hvala na brzom odgovoru,pa tesko je pronaci bilo sta sto je vezano za Viku u mom gradu,zbog toga mi je potrebna pomoc,naravno da znam da ne mogu tek tako da se pridruzim kovenu,i zasto nisi vise u kovenu?

Pa imam par pitanja,kako si ti uopste i stupila u kontakt sa tim da kazemo glavnim wiccanom,wiccankom?
Da li si prosla inicijaciju,ili neki stepen pre nego sto si dobila status clana kovena :)
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesri ruj 04, 2013 7:40 pm

Nisam vise jer sam otisla iz grada, i mislila sam da necu trazit novi koven, i zato sam taj chapter ostavila iza sebe, ali bilo je lijepo.

Prvo se moras odreci izgleda da je to nesto kao Sekta :) Vise je kao sastanak prijatelja i prijateljovih prijatelja, koje JOS ne znas. Svi se zajebavamo i atmosfera je uvijek bila dobra i opustena. Naravno ima i crnih ovaca.

Stupila sam u kontakt kad sam bila na jednoj festi mog grada, trajalo je tjedan dana i radilo se o srijednjem vijeku, a ja sam oduvijek to volila i gledati kako se ljudi tu oblace, i daje feeling kao da si u srendjem vijeku. I onda sam ih vidjela jer su predavali program kako se prije istragalo za vjesticama i htijeli su objasniti sta su vjestice zapravo danas i pricali o Wicca a posto sam ja vec prije toga bila zainteresana za to, ostala sam i slusala. Iskreno su na prvi pogled izgledali ko neki Hippie people xD
No bili su mi simpaticni, pa sam isla do neke zenske i pitala ju neka pitanja vezana uz to, pa je ona rekla da joj je drago da se zanimam i ako sam zainteresirana mogu doci jedan dan na sastanak njihovog kovena. To bi bilo kak sam dosla do njih :)
S glavnom wiccankom sam dosla u kontakt kad sam se par put sastala s njima pa me ona pitala jer zelim pristupit, pa sam rekla da pa se radila mala festa ^^ radi se uvijek festa za dobrudoslicu. S cvijetnim nakitom na glavi :P bar kod nas.

U moj koven nisam nista trebala preci, samo sam morala obecat da cu zivotinje i prirodu stit i da necu nikom drugom lose nauditi.

Naravno ima i kovena gdje bas trebas nesto napravit da bi usao, ali moj koven to nije zahtijevao :)
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimepet svi 08, 2015 11:19 am

ima li di po splitu tih kovena...bas bi volija popricat malo s tin ljudima citaj zenama...@ roll
[Vrh] Go down
Gospon mirni
Prašina



Male
Virgo Rooster
Broj postova : 1
Age : 30
Registration date : 10.05.2016

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Dobra vecer svima   WICCA - Page 34 Icon_minitimeuto svi 10, 2016 10:21 pm

Pozdrav... Totalno sam smirena osoba i mogu upravljati svojim mislima. Desilo mi se par neobicnih stvari u zivotu. Npr sjedio sam sa drustvom u stanu i lijeno mi je bilo ustati upaliti ventilaciju. Razmisljajuci o tome kako bi valjalo upalit ventilaciju, ona se sama upalila. Svi su ostali sokirani jer je prakticki nemoguce da se sam prekidac okrene. Bio sam sa drustvom kod prijatelja u stanu i trebalo je promjenut zarulju ja sam bio bjesan sto ja moram svaki put mjenjat kad gle cuda crkose sve zarulje u stanu. Jel to ima neke veze sa vjesticarenjem?? Ako ima nije me ni malo strah po sveme sto sam do sad procitao wicca nije nista negativno. Postoji li itko na forumu da me malo uputi s kakvom moci imaju veze ove stvari sto su mi se desile?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesri svi 11, 2016 8:57 am

dobrodošel gospon.mirni
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitimesri svi 11, 2016 1:16 pm

Dobrodošao @mirni. Ako je to bila slučajnost ustanovit će se na medicinskom pregledu. A ako si zbilja ti kriv onda ti moram reći da si bio otet od vanzemaljaca pa su vršili pokuse na tebi. Tako kažu, ja ti o tome nemam blage dume, i na pravom si mjestu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





WICCA - Page 34 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 34 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
WICCA
[Vrh] 
Stranica 34 / 35.Go to page : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35  Next
 Similar topics
-
» Okupljanje Wicca kovena u BiH-u!
» Wicca - Pojasnjenje svega paranormalnog :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: