Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Knjigom u glavu - chat topic

Go down 
+39
Novus ordo seclorum
Kahali
wanderer
Anđeo
MoW
Tonks
Sin_Nanna
usamljeni vuk
orca
gagi_
Alpha
Athena
Kakashi
Melkior
Abarksas
Green
flory
Chakotay
Legionar
Q to the E
Michael Wittmann
Collector604
Blizzard
gothic45
Gea
Merkurica
tomo_z
Ivan-ik
None
floridana
Absynthia
Galileo Galilei
Rain
belongs to lovers
gloria_g
sanja
malenaivi
userNejm
Svjetloisjena
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimečet kol 25, 2011 10:26 am

@Chakotay - Pa mislim da godinu dana za nizu cijenu te eventualno bolje performanse se isplati cekati - ipak je to u neku ruku investicija na dugorocno posto ipak je rijec o ulaganju u svoje znanje, omogucavanje samome sebi da upijas vise nego sto to inace mozes (ak cemo za usporedbu gledati tipa na kupovinu knjiga, printanje i sl.).

A navodno Apple vec radi i na omogucavanju istih da rade na solarnu energiju sto ce takodjer biti revolucionarno (stim da ce vjerojatno vecini proizvodjaca pasti mrak na oci nakon sta to cudo izadje jer po obicaju prvo sta rade te gigantske tvrtke je lupaju patente na svoje proizvode).


Zadnja promjena: orca; čet kol 25, 2011 10:46 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimečet kol 25, 2011 10:40 am

Opa na solarnu energiju, to će biti super :) I ja ću isto vjerojatno pričekati još godinu dana i onda kupiti nešto.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
usamljeni vuk
Stanica
usamljeni vuk


Male
Gemini Pig
Broj postova : 23
Age : 28
Location : tamo gde ti nikad neces biti
Registration date : 31.01.2012

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri vel 01, 2012 5:56 pm

da li neko zna neku zanimljivu knjigu? sve knjige koje imam sam procitao.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri vel 01, 2012 11:55 pm

Usamljeni vuče ne znam šta te tačno zanima, ali ti preporučujem Leto noći od Dena Simonsa.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri tra 11, 2012 4:08 am

usamljeni vuk je napisao/la:
da li neko zna neku zanimljivu knjigu? sve knjige koje imam sam procitao.
Hunger Games, ne znam pisca, googlaj, cula sam da je super i nemoj prvo pogledati film ako vec nisi, ne vrijedi onda citati.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri tra 11, 2012 4:11 am

Zna li netko neku predobru ljubavnu knjigu, neku koja je gotovo dobra kao Ponos i Predrasude, jasno da se tu ne moze nadmasiti, film sam gledala najmanje 15 puta i knjigu procitala dva puta na engleskom i hrvatskom miga ajte citatelji ljubavnih prica, sugerirajte mi nesto vrijedno "trosenja vremena" cheer cheer
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri tra 11, 2012 7:18 pm

Padaju mi na pamet dvije sličnoga ranga i iz sličnog perioda.

Jedna je prava ljubavna od iste autorice (Jane Austen).
Original je "Sense and sensibility", a mi smo je preveli kao "Razum i osjećaji".

Druga je "Jane Eyre", od Charlotte Brontë. Jane Eyre ima i drugih elemenata uz osjećaje, kao npr. poticanje feminizma i promišljanja o tadašnjim društvenim odnosima, ali i elemenata fikcije.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri tra 11, 2012 7:43 pm

Ja sam baš mislila predložiti Charlotte Brontë. lol
Eto, to je takva tematika, smještena u sličnom povijesnom periodu pa bi ti se moglo svidjeti. :)

Ako voliš malo tragičnije i dramatičnije knjige, također sa ljubavnom tematikom, onda bi mogla pročitati knjigu Tessa iz porodice D’Urberville, Thomasa Hardyja.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri tra 11, 2012 8:54 pm

Da, Jane Eyre je klasika, nije ni čudo što ti je ista autorica pala na pamet. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimečet tra 12, 2012 3:53 am

hvala vam na prijedlozima, sto je zanimljivo, i ja sam se sjetila Jane Eyre i svidio mi se trailer za film, kojeg btw jos nisam pogledala jer naravno planiram prvo procitati knjigu. @Athena, tematika mi se itekako svidja obozavam taj povijesni period i nacin na koji su tadasnji ljudi razmisljali. miga
[Vrh] Go down
Anđeo
Stanica
Anđeo


Male
Pisces Goat
Broj postova : 23
Age : 33
Registration date : 30.06.2013

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimened lip 30, 2013 10:24 pm

Topla preporuka - Ispovijed palog anđela. Autor je pod pseudonimom "Pentha Gramm", negdje sam naletio na konstataciju da se zapravo radi o poludjelom adventističkom svešteniku kome se Lucifer ispovijedao. Sve ispovijedi on je zapisao i objavio pod navedenim pseudonimom.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri ruj 18, 2013 1:12 am

Jo Nesbo, sedam knjiga u pdf-u ->  Lovci na glave, Crvendać, Žohari, Nemeza, Đavolja zvijezda, Spasitelj, Šišmiš. Ako ih netko želi neka mi ostavi svoj e-mail u pretincu :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimepon ruj 23, 2013 3:05 am

opet sam ju kao nešto probao čitati i kao samo ću malo baciti pogled da nešto provjerim i naravno pojeo sam je u dva dana od korica do korica ... oduševljen sam kao i kada sam ju čitao prvi put:
"aktivna strana beskraja" Carlos Castaneda.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimepon ruj 23, 2013 10:55 am

Ma meni su odlične sve od Castanede
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimepon ruj 23, 2013 4:45 pm

Anđeo je napisao/la:
Topla preporuka - Ispovijed palog anđela. Autor je pod pseudonimom "Pentha Gramm", negdje sam naletio na konstataciju da se zapravo radi o poludjelom adventističkom svešteniku kome se Lucifer ispovijedao. Sve ispovijedi on je zapisao i objavio pod navedenim pseudonimom.
Procito..Izvanredna knjiga po meni,samo bi je ja modifikovo na nacin da ono sto autor nudi kao spas i spasenje od istog toga ''Lucifera'',zapravo predstavlja potpuni isti aspekt onoga protiv cega autor kao nudi rjesenje.Vrlo moguce da je to kompletno kanalisanje onoga sto ja zovem Kralj Zemlje koji nikome ne da se realizuje temelj Uma i podje van radjanja i umiranja.Potpuno ista energija je izmedju oba ta sloja,ovog shatro loses i onog shatro spasonosnog.To je pak nemoguce razlikovati prije realizacije temelja Uma i prelaska abisa izmedju astrala i kauzala.Ono sto taj ''Lucifer'' predstavlja kao spas je najvece zlo i iluzija posmatrano iz temelja Uma.

Prije toga,moras biti totalno van mainstreama i chopora da shvatis da je spas kod toga chike totalno ropstvo zapravo.

Na istu mi je foru jos jedna knjiga,ne mogu se sjetit kako se zove.

Dakle sve je super,slazem se sa svime,s tim sto je onaj koji tu spashava zapravo isti lik samo sa drugom maskom i formom,a temelj Uma je bez ijedne forme :P
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimepon ruj 23, 2013 7:12 pm

Hm, prvi put čujem za ovaj pojam "kralj zemlje", čuo sam za čuvara astrala, ali ovo prvi glas.
Možeš li reći nešto o tome? Tko je ustvari Lucifer? Ideja ili stvarno kauzalno biće?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimepon ruj 23, 2013 9:35 pm

Pa pisao sam valjda na masu mjesta o ''njemu'',pogotovo prvi period nakon prelaska abisa izmedju astrala i kauzala,tj realizacije temelja Uma.

On je susta suprotnost energiji kauzala,predanosti Namjeri i Bozjoj Volji,on vezuje za forme i tjera osobe da u formama vide nesto permanentno i tako izgube svu slobodu temelja Uma,koji je Nerodjen i van radjanja i umiranja.On vezuje za prolazne karmicke agregate.

Njegova aura je aura kolektivnog nesvjesnog covjecanstva,ili tacnije 90posto resursa psihe kod sigurno preko 90posto ljudi na planeti Zemlji je zapravo on,tj ti ljudi ne postoje kao individue nego su samo eho ili ego ili licnost toga polja,tj to polje zivi kroz njih,a ljudi su tu samo kao zombiji koji su povezani astralnim linkovima u chopore i svi se medjusobno ''vole'' umjesto da vole i predaju se Bozjoj Volji,tj Ispravnome djelovanju iz temelja Uma gdje nema radjanja i umiranja niti odnosa subjekat-objekat,i gdje si oslobodjen svih posljedica djelovanja,jer se posljedice djelovanja ne mogu zaljepiti za Prazninu,tako da je djelovanje takve osobe naishkarman,nema ljepljenja posljedica djelovanja za njegov karmicki agregat koje je on smatrao za svoje permanentno Ja,a zaprvo je permanentan temelj Uma koji je bez formi.

Ono sto sam ja primjetio je da je izgubio vlast krajem decembra,kad je bio taj famozni smak svjeta,tj smak njegove barustine i pakla na Zemlji.Vidim da je Kahali pricao isto o tome,al on ga navodi kao pozitivnog lika koji je vladao ovdje milionima godina,ili sam ja nesto pogresno shvatio.Tu ima dosta varijacija na temu,a koja je tacna najmanje je bitna,bitno je realizovati temelj Uma i tada ce svako u sebi osvjestiti toga Kralja i odbaciti ga,shvatice da je ono sto je smatrao za svoju licnost zapravo licnost Kralja...To je shokantan trenutak,al eto,desava se :P

Koliko vidim,on sad za sobom povlaci zombije i to se tacno vidi u svjetu oko nas,sve je vise ljudi koji psihicki prskavaju(a svi se tripuju da je to zbog nedostatka para,posla i slicno) jer vise nemaju potporu od toga polja,a kako nisu sposobni da sami djeluju kao nezavisne dushe,pucaju po shavovima,jer nemaju vertikalu ka Ispravnom djelovanju i jer su previse osjetljivi na misljenje i potporu okoline i chopora.Mene tu najvise interesuju oni koji su izmedju,dakle nisu zombiji toga polja a imaju sansu da osvjeste svoje Ja na kauzalu.Na takve naletim jednom u mjesec dana mozda.Mozda jednu osobu u mjesec dan,tri najvise,ma ni toliko.Njima odzrcalim nesto kauzalne supstance i pokazem im drugu stranu iluzije i Namjera krene da se manifestuju kroz Mene,al primjetio sam da i tako mocne duse pokleknu pred Kraljem koji im ponudi nesto ''bolje''.To nisu osobe sa nekom ozbiljnom kultivacionom praksom pa da me mogu terminoloski shvatiti,al iznutra su jako mocne i zrcale razine iznad astrale koje ja odma namirishem hahaha to mi je fetish :)

Tako da pokusavam da im napravim most preko mene od njihovog Ja na kauzalu nazad do njih u donja 4 elementa i prenesem to nesto sto transcendira forme,al nemam bash neki uspjeh :) al zagolicam im mastu,probudi se to iznutra sto im se nikad prije nije bilo probudilo pa sad oni razmisljaju o tome.

Sa druge strane kad to isto pokazem ovim zombijima od Kralja,oni puknu.To je nevjerovatno,bash puknu,krenu nestajat,pucat po shavovima,jer njima je to neshvatljivo,to stanje totalne predanosti i praznine,onda mi oni krenu prodavat astralne maske a ja vidim iza toga i ona mi je smjesno to koliko oni sebe mogu lagati da su srecni i da vrse Bozju Volju.Oni mrze Bozju Volju,svetu Namjeru,Dharmu,to im je susta suprotnost.

Kralj je njima dao neku cudnu supstancu na kolektivnom astralnom polju koja im je zamjena za supstancu kauzala.Oni se hrane tom supstancom,ona im daje osjecaj ugodnosti dok su u paklu.U paklu su,ali im je ugodno,ne znam kako to da ti kazem,to je pakao u odnosu na slobodu vrsenja Bozje Volje tj paradoksalnog djelovanja kroz ne-djelovanje gdje si slobodan od radjanja i umiranja.Ta supstanca je uspavljujuca,slatkasta,a fokus joj je anahata chakra,4ti od 4 elementa.To je ta famozna ''ljubav'' hahaha

Poserem se na nju :) Iznad anahate ide nesto sto nema veze sa ljubavlju a to je tek pocetak.Iznad njegovog domena ide Um koji je kao grom ostar i munjevit,koji kao dijamant gleda kroz iluzije formi koje se smjenjuju jedna za drugom.

Kralju je Bozji Sklad kad svi vole jedni druge a zive u iluziji koja kad tad pukne kad se odlomi karmicka sjemenka sa kauzalne razine,i tada obicno ljudi osjete pakao.Zapravo tada vide svjetlost temelja Uma koja im pokaze njih same i oni se prepadnu toga totalno i vrate se nazad u neko novo rodjenje iluzije za koju se uhvate i pate jer pokusavaju odrzati nesto sto je iluzorno i neodrzivo.

Kralj najvise voli kad neko predje u Nedualno stanje svjesti i spozna da je cjela Kreacija u Svjesti,al da ne nadinicira svoje vezanosti u donja 4 elementa i da funkcionise sa astrala,a to zapravo znaci da vrsi Volju Kralja,a ne Sklada,Dharme.Vecina ce tu pasti.

Ono sto je najzanimljivije je kako je Kralj koristio spasonosne nauke da ih preokrene i sve linkove povuce ka sebi.Hriscanstvo je maltene sa svojim dogmama totalna njegova tvorevina,ovo danas sto ljudi tu praktikuju i vjeruju je cisti njegov proizvod koji je njima ugodan,a ono sto je spasonosno im je neugodno.Kralj sve voli,on sve prihvata,samo da ljudi ne realizuju temelj Uma i on stvarno nudi sve,apsolutno sve,kompletnu iluziju :) i onda je samo pitanje ko je vise obmanut da bira ''ljubav'' u iluziji,umjesto Nerodjenog Svjetla Apsolutne Stvarnosti van radjanja i umiranja,koja je totalno blazenstvo bez patnje.

Srce,tj Svjest iz srca,ljubav iz anahata cakre je njegova zadnja uzdanica.Tu svi padaju ko kruske,tu ljudi izgube muda kad trebaju nestati u Praznini.

Amen ;)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 12:11 am

Ok, ali da li je on osoba u fizičkom tijelu ili nešto drugo? To jedino ne razumijem, i da što znači da je izgubio vlast 21.12.?

P.S.
Imaš 25 godina, znači malo si stariji od mene, ali znaš na kvadrat više, čitaš puno ili nešto drugo, pričao si i da ti se malo kundalini dignuo, kaj te lupi onda u glavu to i postaneš "svjesniji"? :) 
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 12:17 am

ljudi si njegovo fizicko tjelo,bar vecina njih :P

imam 27 trenutno :)

Ovo o Kralju nije iz knjiga,sta vise nadji mi tu knjigu koja ga opisuje na slican nacin.To je nesto izmedju mene i njega,licno i bezlicno ;)

Sa dizanjem Kundalini je slicno kao i sa dizanjem kurca,poenta je svrsiti i nestati u Stvarnosti,onda si ti hodajuca Stvarnost bar do svoga nivoa i pises knjige dok pijes kavu :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 1:56 am

Da, to je tako ... ali otprilike .
  Novus, netko tko želi znati mehanizme i načine na koji Kundalini djeluje morao bi biti upoznat sa nekim osnovnim 'stvarima' i kvalitetama te svim raznim uzrocima i preciznim posljedicama aktivacije Kundalinija, nije to baš kao što je netko rekao "malo te pukne" ili "malo bilo što", što god da se desi sa Kundalinijem ne može biti malo jer smo do trenutka "susreta" sa Kundalinijem potpuno nespremni na to što bi to moglo biti i kako djeluje...
     Bilo tko da kaže da zna nešto pouzdano o Kundaliniju a da pritom nije svjedočio nekoj intenzivnijoj Kundalini intervneciji (ali ne nekoj od svakodnevnih mikro-milimetarskih Kundalini pomaka kod svakog čovjeka kod orgazma ili kod najlucidnije 'Lucide intervale' koju je neki običan čovjek osjetio ....) već pravog pomaka i realne "intervencije" (sviđa mi se kako sam našao tu riječ za ovo).
     Teško je zagrebati znanje o nečemu ovakvom jer se ne temelji na informaciji već na iskustvenoj spoznaji;
     ALi Primitve i ja smo se nekoliko puta našli u prilično zamršenim diskusijama (naizgled zamršenim i to nekome tko se ne bavi ovim "ispod haube" , ali kada poznaješ motor i kako radi "izgaranje" razlikuju se samo recimo proizvođači svjećica ili karburatora, a principi su dakle isti samo je terminološka razlika prilično velika, ali čak i radi tih malih terminoloških razlika dolazi do ogromnih jazova i neslaganja u tradicijama, stavovima i intervencijama Uma jer su dva Puta (koja najčešće vode istom-identičnom cilju) a od kojih jedan recimo aktivno promatra ili "kultivira" kundalini a drugi nikad čuo za takvo nešto, ali mu je na kraju svejedno rezultat tj. realizacija sebstva (ne mora biti konačna) ista kao i onome tko je kultivirao i baviose Kundalinijem... bitno je da postoji Praksa i Put, kakva takva disciplina i kakvo takvo predznanje, pred-iskustvo ...
     
     Kada Primitive govori o Kralju Zemlje tu smo takodjer pričali decenijama o nekim stvarima i nikada se nismo slagali ali onda na kraju ipakkaže istu stvar koju sam ja rekao i onda ja da ne bih tražio razlike shvatimda je nekako došao do toga, ali mi nije od presudne važnsoti gdje su razlike.

    Ne, naravno da Kralj Zemlje nije neki tip koji ide okolo pa naredjuje svim bitnim korporacijama ili kraljevima krot povijest šta da rade jer je on moćni Kralj na Zemlji ..
   ... Ne, dakle  Kralj Zemlje u kontextu u kojem ga opisuje Prim je zapravo masovna hipnoza i vrsta "imuniteta stada" koji djeluje kroz strpljiv, moćan i kontinuiran sistem a plasiran je od strane jednog Dojma, jedne vrlo rastezljive kvalutete i pojavnosti koja preko Višeg Astralnog konusa djeluje na sva materijalna bića i nije mu bitno što nema most preko Astrala kada mu je desna ruka Sandalfon koji jest on sam aspektiran u tom aspektu i manifestiran kao "šef Astrala"...
    Kada ovo shvate crkveni (pogotovo crkveni dakle, ne vjernici svi nužno) shvatiti će da su zaista radili za nešto najgore što su mogli izabrati... on je jeidni pravi Horror manifestoran na Zemlji i ja bih radije bio "jaran" sa Lučonošom i njegovim znanjem (ako pričamo o arhetipu Prometeja, arhetipu Hirnya kashipe ili Ravane ili u bilo kom drugom arhetipu inicijacije Znanja i Lile kod ljudi koji je istovremeno potpuno svijestan da s upleo u Iluziju ali isto tako se samo radi takve , naizgled nespretne ili naivne odluke krije početak Plesa Nataraje .. Jive i SHive, Atme i Paramatme, Ja i Aj, ti i TI, sebe i Sebstva ...);
 
  Razlika u onome što Prim. priča i onome što ja pričam i gdje se dešava jedino neslaganje je što ja smatram da je taj Kralj Zemlje ZAMIJENIO onaj stvaralački princip (jednog od jahača apokalipse) kojeg su poznavali rano-kršćanski mistici i koji je zapravo JHWH i koji po meni nije ono o čemu prim. priča jer četvoropolni Univerzalni magnet ili tetragramatonski ključ ne može ni biti dobar, loš zao .. Može biti jedino ono što jest a to je matematički broj 4 kada ga promatramo iz dvije dimenzije, a kada ga analiziramo kroz sve principe i sve dimenzije tada je on čisto stvaralaštvo bez mogućnosti 'želje' za bilo čim a pogotovo ne za uplitanjem...
     Taj stvaralački princip koje je uvijek 4, nikada 3 ili nula ili jedan kako neki misle je zapravo konstanta i uzrok ponovnog Ciklusa , faze trajanja i na kraju rasplinjenja i zatim tišine/mokshe koja podcrtava tri gornja momenta (stvaranja, održavanja (igranja/Lile) i razaranja) i on nije neko Biće niti nekakav "bog" niti nešto odlučuje o nečemu, on je manifestacija sna onoga koji sanja materijalni, kvantni i univerzuum Svijesti i ovaj koji to sanja samo je prva stanica na skeli u toj rupi bez dna i kraja (sa ove naše točke gledišta ili poimanja)...
 
   >Takodjer ono što govorih da traje milionima godina (22 miliona godina konkretnije) jest Krist koji je vrsta spuštene ili realizirane svijesti i sin onoga kojeg ti Zoveš Kraljem Zemlje IMA pristup u Astralu .. ovo nije želio "kralj zemlje" ili ti pravi Satan ili  današnji Kršćanski bog, ali mu je dano jer se i on igra i pitanje je dali je u svakom ciklusu isti... zapamti Primitive, čak se i Demon može porsvijetliti, teško ali može, pa čak i krava, obična krava kakvudanas imamo, jako teško ali može... ti jednostavno moraš preći na Ozbiljne perverzije i početi čitati Ramayanu i dijelove Mahabharate jer ćeš ti to razumjeti ...
     


p.s. Btw neki dan sam napisao knjigu .... lol, sada točno znam da mi se neće dati to zapisivati ili plaćati daktilografkinju ... osim ako ne bude neka zgodnjikav ai simpatična djevojčica jer sam se opet počeo zaljubljivati 2 puta tjedno i potpuno se rasplinem na komade kao da sam se zalubio prvi put, žalosno je jedino što ne mogu razgovarati o nijendoj temi sa nijednom osobom jer svi misle da ja sa njima razgovaram u šiframa pa mi plasiraju neke potpune nebuloze koje imaju veze sa Konspirologijom i duhovnošću zajedno i čekaju kako ću im ja u znak odobravanja pametnim pogledom afirmativno kimnuti glavom i pitati ih "kako si uspio doći do nečeg tako dubokog .. ?? wow.. deeep ..." dok u zadnjih par puta ja zezajući Los Volose ne učinim ništa od toga već kažem nešto od lepeze reakcija kakvu bi imao svaki "normalan bilder" kojemu babo kupuje steroide, pa onda obično krenem sa "ma daaj.. jebo' ... to' .. , koliko ti auto ima konja ?? koliko para  si to tipl'o ??", a ako imaš neki jači daj reci skupljam nove....
       PUN mi je K. kvazi pametnih polu-morona i new agera Primitve .... Eckarta više ne mogu vidjeti ni u prolazu kada netko gleda tv da ne dobijem osipce, a od Reiki majstora dobijam instatan proljev .. ali stvarno ,,,,
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 9:15 am

Kako ste vi spoznali?

Ja čitam knjige i tako sam skužio neke osnove osnova, ali to je čista teorija koju ne mogu potkrijepiti ničime, dok kod vas obojice vidim da zbilja znate o čemu pričate i da vas neko pita primjerice na ulici nešto od klasičnih tema na ovom forumu, mogli biste mu puno toga ispričati.

Da li imate neku sreću da hodate kroz život i život vam nudi razne prilike za "prosvjetljenje i znanje".
Ja znam da ništa nisam doživio i čak sumnjam da ću išta doživjeti u neko skoro vrijeme.

Takva pitanja me najviše muče. Kako ljudi od znanja dobiju znanje?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 2:19 pm

[quote="Kahali"]

     Bilo tko da kaže da zna nešto pouzdano o Kundaliniju a da pritom nije svjedočio nekoj intenzivnijoj Kundalini intervneciji (ali ne nekoj od svakodnevnih mikro-milimetarskih Kundalini pomaka kod svakog čovjeka kod orgazma ili kod najlucidnije 'Lucide intervale' koju je neki običan čovjek osjetio ....) već pravog pomaka i realne "intervencije" (sviđa mi se kako sam našao tu riječ za ovo).

Da,meni se tu najvise kod pomaka svidja upravo ono o cemu govori Don Huan,sto vise pomaka i spremnosti na nove pomake znaci biti precizniji mehanizam za vrsenje svete Namjere i suocavanja sa smrtnim djelovima sebe da bi ono sto nije smrtno ostalo.Sa Kundalini u tome kontekstu,tj konstantnom promjenom kontinuiteta dozivljavanja sebe,je jako povezan i element vatre koji se aktivira kad god dolazi do topljenja veza Uma sa objektima Uma iz proslosti i praznjenja zacahurene energije da bi se ona vratila nazad radi koristenja u sadasnjosti.

Ipak,tu je vatra i sve sto ima veze sa fizickim tjelom sekundarno,jer tu se slazu i Don Huan i Shakyamuni Buddha,da je fizicko tjelo samo zgusnuta misao,Shakyamuni ga zove i prvim karmickim agregatom forme,a da je bitno vrsenje Namjere i ''smrt'' u Njoj(Don Huan) odnosno realizacija temelja Uma,dharmakaya-e(Buddha) sto je naravno isto to,jer temelj Uma je cista apstrakcija bez formi,al opet je nesto najrealnije sto nit postoji nit ne postoji.

     
Kahali je napisao/la:
Teško je zagrebati znanje o nečemu ovakvom jer se ne temelji na informaciji već na iskustvenoj spoznaji;
     ALi Primitve i ja smo se nekoliko puta našli u prilično zamršenim diskusijama (naizgled zamršenim i to nekome tko se ne bavi ovim "ispod haube" , ali kada poznaješ motor i kako radi "izgaranje" razlikuju se samo recimo proizvođači svjećica ili karburatora, a principi su dakle isti samo je terminološka razlika prilično velika, ali čak i radi tih malih terminoloških razlika dolazi do ogromnih jazova i neslaganja u tradicijama, stavovima i intervencijama Uma jer su dva Puta (koja najčešće vode istom-identičnom cilju) a od kojih jedan recimo aktivno promatra ili "kultivira" kundalini a drugi nikad čuo za takvo nešto, ali mu je na kraju svejedno rezultat tj. realizacija sebstva (ne mora biti konačna) ista kao i onome tko je kultivirao i baviose Kundalinijem... bitno je da postoji Praksa i Put, kakva takva disciplina i kakvo takvo predznanje, pred-iskustvo ...
Da.Ma samo da postoji praksa koja je reazlicita od prakse citanja knjiga,jer svako bitno iskustvo ili trajna realizacija se prije svega tice transformacije sestog Uma,uvidjavanja njegove Praznine(tad vidish Tao,dharmakaya-u) ili apsorbcije istog Uma (samadhi,tada postoji cista Svjest koja je objekat sedmog Uma iako se cini da nije tako) koji kao objekte uzima objekte prvih pet cula i stavlja ih u termine,koncepte i apstrahte iz Nepodjeljene Realnosti,a to se nece desiti kada se sa istim tim sestim diskriminatornim Umom citaju knjige,koje su koncepti.Citanje je citanje i uvjek se obavlja tim sestim Umom,to mu je jedna od funkcija,al svako bitno iskustvo nediskriminisane Stvarnosti se desava kada se taj sesti Um ili apsorbuje sam u sebe ili se vidi njegova praznina(kao i uostalom Praznina svih ostalih od osam Umova ili Umno-Svjesnih supstancu,sad malo nabacujem terminologiju Yogacara skole budizma).
     
   
Kahali je napisao/la:
 Kada Primitive govori o Kralju Zemlje tu smo takodjer pričali decenijama o nekim stvarima i nikada se nismo slagali ali onda na kraju ipakkaže istu stvar koju sam ja rekao i onda ja da ne bih tražio razlike shvatimda je nekako došao do toga, ali mi nije od presudne važnsoti gdje su razlike.
Pa to,bitno je upirat i trazit,realno gledat i analizirat svoje iskustvo direktnog susreta sa time o cemu se prica,i onda se kad tad to iskristalise u nesto oko cega se slaze vecina ljuda sa slicnim iskustvom.

   
Kahali je napisao/la:
   ... Ne, dakle  Kralj Zemlje u kontextu u kojem ga opisuje Prim je zapravo masovna hipnoza i vrsta "imuniteta stada" koji djeluje kroz strpljiv, moćan i kontinuiran sistem a plasiran je od strane jednog Dojma, jedne vrlo rastezljive kvalutete i pojavnosti koja preko Višeg Astralnog konusa djeluje na sva materijalna bića i nije mu bitno što nema most preko Astrala kada mu je desna ruka Sandalfon koji jest on sam aspektiran u tom aspektu i manifestiran kao "šef Astrala"...
Pa to stado je bash to,posljedica nekih krupnijih igraca u astrale koji to dozvoljavaju ili svjesno rade.Al ko ce onda tu odgovarat za to,taj Dojam koji to onda svjesno radi i najvise ce najebat (tj on je vec prso u glavu cim radi to sto radi),al i sef Astrala koji ima most ka kauzalu a dozvoljava da ovaj vrsi infuzije energije koji su kontra Namjere i Oslobodjenja (tj otkljucavanja brave uz pomoc tetragramatonskog kljuca i realizacije temelja Uma) ?

Sta je onda Crowley zvao Choronzonom ? Posto kad sam prelazio abis bio sam Choronzon,tj djelovi mene koji su on su mi se otvorili i postao sam svjestan djelova sebe koji su Choronzon,i naravno odbacio njega i njegovu Volju.Tog Choronzona ja zovem Kraljem,barem kraljem vecine ljudi jer je on vecina ljudi,tj ljudi se samo njegov eho u vecini zivotnih situacija.Koliko vidim on ima totalno suprotnu namjeru od Oslobodjenja u temelju Uma,tacnije ta energija koja je prisutna u globalnom astralu i koja me najvise pogodi kad je neki covjek krene manifestovat jer sam uzasno osjetljiv na to.

   
Kahali je napisao/la:
Kada ovo shvate crkveni (pogotovo crkveni dakle, ne vjernici svi nužno) shvatiti će da su zaista radili za nešto najgore što su mogli izabrati... on je jeidni pravi Horror manifestoran na Zemlji i ja bih radije bio "jaran" sa Lučonošom i njegovim znanjem (ako pričamo o arhetipu Prometeja, arhetipu Hirnya kashipe ili Ravane ili u bilo kom drugom arhetipu inicijacije Znanja i Lile kod ljudi koji je istovremeno potpuno svijestan da s upleo u Iluziju ali isto tako se samo radi takve , naizgled nespretne ili naivne odluke krije početak Plesa Nataraje .. Jive i SHive, Atme i Paramatme, Ja i Aj, ti i TI, sebe i Sebstva ...);
Pa najjace da su imali izbora,ja koliko vidim ko god je imo izbor izmedju neceg sto je van copora a kvalitetno i tezi ka kauzalu je i birao to,a ovi bez unutrasnje snage i Volje su se samo predali tome Dojmu.

Da,totalni horor.Uzas.Problem glavni sa njime je sto ga mozes primjetiti kod drugih i kod sebe ako imas poprilicno jasne mostove ka djelovima sebe na kauzalu,i onda se popenjes gore i gledas ga odatle.Zato sto ispod kauzala maltene nema sanse da ga primjetis,jer ako ga gledas sa djelovima sebe iz astrala sva je prilika da je ta astralna supstanca zapravo njegova i onda On gleda samog sebe a ti si zavaran da ti gledas njega,i onda se bojis da to odbacis i pobjegnes u Prazninu gdje nema formi a samim time ni njega.To je horor.Al divan,jer jednom kad to provalis i kad se predas Namjeri,Bozjoj Volji,temelju Uma postane ti trip da ides i namjerno se otvaras tome polju i sishes to od drugih napacenih bica i trosis na sebi.Naravno,u dosluhu sa namjerom,jer to mora biti Ispravno.

Tu nema knjiga,i tu se razlikuju oni koji su van chopora od onih koji se bave knjigama.Knjige su astral-mental i sa njima se bavi sesti Um,a iznad toga ide vrsenje Namjere bez koristenja toga sestog Uma,tj djelovanje bez koristenja emocija/osjecaja i mentalno/intelektualnih funkcija.

Tu vrsis Bozju Volju a bez da se pitas oce li ti to biti ugodno ili neugodno (dakle ne smijes imati vezanosti niti da ti na djelovanje utice ono sto Choronzon smatra ugodnim ili neugodnim u razini osjecaja,a to je ono sto Buddha zove drugim karmickim agregatom,tj agregatom ili nakupinom osjecaja) niti ima li to logicko/linearno/intelektualnog smisla ( dakle da te nema u trecem agregatu koncepata),nego tada nema tebe u donja 4 elementa,a Praznina se manifestuje kroz tebe i djeluje oslobadjajuce na tebe i sve ostale.

To je pravi trenutak pomjeranja Kundalini.Mikro ili makro,mali ili veliki,al kad god nestanemo u donja 4 elementa,to se desava i osjecamo se slobodni.Al tu onda dolazi do niza totalno cudnih situacija i opet se ukljucuje Choronzon.

Takva vrsta djelovanja ima svoj temelj u temelju Uma,koji ''gleda'' cjelu kreaciju u Svjesti ali je van nje,van je vremena i prostora i moze birati trenutak kada da se manifestuje u nekomtjelu od 4 elementa radi Oslobadjanja bica sastavljenih od 4 elementa,iako zna da je to iluzija sto radi.

To je djelovanje iz razine bez formi,ili Stvarnosti bez formi,to Don Huan zove Apstraktno,i tu nema smrti niti rodjenja,a ono sto spaja to Apstraktno (Nirvanu) sa konkretnim(tj formama koje se radjaju i umiru,dakle Samsarom) je sveta Namjera,ona je kao pokretacka Sila Kreacije dok njen temelj kao i temelj te Kreacije ostaje vjecno Nerodjen i van kretanja i umiranja.

Sveta Namjera omogucuje djelovanje kroz ne-djelovanje o kojem jako puno prica i Sri Krishna u Baghavat Giti kao i Taoisticki Besmrtnici poput Lao Tzea i Chuang Tzea,i to je djelovanje u Svjeti a da ostanes van svjeta,totalno paradoksalno,i aj ti djeluj tako i pronadji zenu koja te moze pratiti hahahaha (ovo je mali komentar na Kahalijevu zgrozenost vecinom danasnje plitke zenske populacije) :)

Ono sto Choronzon pravi je nekakav lazni most koji nas sakriva od Namjera,tj pravog mosta ka kauzalu i Namjeri,al nas spaja sa djelovima globalnog astrala koji je slatkast i imas osjecaj ko da si na drogama,sve ti je ljepo a djelujes Neispravno i kad tad ti dodje bumerang nazad u glavu.

Tu takodje nema licnosti nego milion,milijardu djelova Licnosti,malih Ja,od kojih svaki moze da vrsi svetu Namjeru i Oslobodi se ili pak da djeluje ugodno po sebe i zarobi se.

Al onda tu ima i masu specijalnih fora,kad Svjesno zarobis dio sebe radi neke namjere Namjere,kada biras patnju,bez razmisljanja i osjecaja,al onda vidis sta je Namjera htjela da napravi i vidis da je Namjera Sveznajuca i Najmudrija,a da su oni djelovi tebe koji se prave pametni ili emotivni zapravo jako plitki i ko se oslanja na njih nece daleko stici.




 
 
Kahali je napisao/la:
Razlika u onome što Prim. priča i onome što ja pričam i gdje se dešava jedino neslaganje je što ja smatram da je taj Kralj Zemlje ZAMIJENIO onaj stvaralački princip (jednog od jahača apokalipse) kojeg su poznavali rano-kršćanski mistici i koji je zapravo JHWH i koji po meni nije ono o čemu prim. priča jer četvoropolni Univerzalni magnet ili tetragramatonski ključ ne može ni biti dobar, loš zao .. Može biti jedino ono što jest a to je matematički broj 4 kada ga promatramo iz dvije dimenzije, a kada ga analiziramo kroz sve principe i sve dimenzije tada je on čisto stvaralaštvo bez mogućnosti 'želje' za bilo čim a pogotovo ne za uplitanjem...
     Taj stvaralački princip koje je uvijek 4, nikada 3 ili nula ili jedan kako neki misle je zapravo konstanta i uzrok ponovnog Ciklusa , faze trajanja i na kraju rasplinjenja i zatim tišine/mokshe koja podcrtava tri gornja momenta (stvaranja, održavanja (igranja/Lile) i razaranja) i on nije neko Biće niti nekakav "bog" niti nešto odlučuje o nečemu, on je manifestacija sna onoga koji sanja materijalni, kvantni i univerzuum Svijesti i ovaj koji to sanja samo je prva stanica na skeli u toj rupi bez dna i kraja (sa ove naše točke gledišta ili poimanja)...
Ma nemamo ja i ti neslaganja,nego sam ja vise puta rekao da istorija svega toga,prica ili ti sapunica zasto taj radi to sto radi i kako je doslo do toga i kakva mu je bila pocetna namjera,je sekundarno i nije ni bitno toliko za sadasnje stanje (ko ona prica Buddhe o tome kad upadnes u jamu.Neces pitati gdje je taj sto je iskopo jamu,cime se bavi,sta voli da jede,nego ces jebeno bjezat iz jame sto prije).

U praksi koja ima za cilj realizovati temelj Uma Choronzon ce podvaljivati tu vrstu energije,i bitno je odbaciti je,a ne baviti se post-analizom zasto taj to nudi i zasto je prso toliko i zasto pravi horor na Zemlji...Koga boli kurac,ne interesuje me njegov film,ima mnogo boljih filmova hahaha

Pa YHWH nije dobar ili los u smislu da je ugodan ili neugodan po Ja sastavljeno iz donja 4 elementa,nego je dobar u smislu da djelovanje iz njega garantuje ostajanje u stanju van radjanja i umiranja u Iluziji.Naravno da tu nema oni astralnih ljudskih shvatanja osjecaja,mamine sise koja im dava mljeka i strogog cike koji im uzima majku i mljeko pa im je to neugodno i onda je ciko los jer je uzeo majku koja je dobra.Tu nema ni majke ni cike ni mljeka ni njih samih,samo Nerodjeno,Ono nesto najapstraktnije al ono neizbjezno,cemu se uvjek vracamo,Nulti potencijal bez formi.

Tako da mislim da se mi potpuno slazemo ;)

Al postoji beskonacan broj ''bica'' koja koriste taj magnet radi djelovanja u iluziji.
 
   
Kahali je napisao/la:
>Takodjer ono što govorih da traje milionima godina (22 miliona godina konkretnije) jest Krist koji je vrsta spuštene ili realizirane svijesti i sin onoga kojeg ti Zoveš Kraljem Zemlje IMA pristup u Astralu .. ovo nije želio "kralj zemlje" ili ti pravi Satan ili  današnji Kršćanski bog, ali mu je dano jer se i on igra i pitanje je dali je u svakom ciklusu isti... zapamti Primitive, čak se i Demon može porsvijetliti, teško ali može, pa čak i krava, obična krava kakvudanas imamo, jako teško ali može... ti jednostavno moraš preći na Ozbiljne perverzije i početi čitati Ramayanu i dijelove Mahabharate jer ćeš ti to razumjeti ...
Ma meni je to kontradiktorno il ja nisam dobro shvatio.Ako je Isus (kao i Krishna) spustio svjest Crest'na na sebe,tada njegov ''otac'' (naravno tu nema spolova) ne moze nikako biti Choronzon,nego neko sa Svetom Namjerom,ali je onda Choronzon iskoristio to sto je ovaj pokusao prenjeti ljudima i sve linkove je preokrenuo tako da ljude zaplete u donja 4 elementa i onemoguce ''transformaciju u olovo'',tj prelazak abisa izmedju astrala i kauzala,svjeta formi i svjeta bez formi.

Ako je Choronzon to sto ti nazivas Dojmom iz globalnog astrala koji nema direktan most ka kauzalu,a desna ruka mu je Sandalfon koji to ima,tu se onda brate deshava neki masu zajeban shverc i korupcija preko granice hahahahahhah:lol!: 

Tu neko nekoga jebe,a ljudi su samo posljedica toga,mada i oni hrane taj isti Dojam i odrzavaju se u simbiozi.

Isus ako je ostvario to sto ti zoves peta baza Kundalinija,on je tu naravno samo transformaciono tjelo koje ljudima dava uvid u temelj Uma.Mene tu brka,jer ti davas tu mogucnost(ili ja nisam dobro shvatio),da neko moze napraviti transformaciono tjelo reda velicine Isusa ili Krisne(tj spustene svjesti Crest'na u fizickome tjelu) a da mu namjera bude ista kao Dojmu ili Choronzonu.Pa to je nemoguce.

Ustvari moguce je,al onda su ljudi tek najebali,i taj se stvarno igra sa ljudima.Tj sa samim sobom i ostalim Oslobodjenim Bogovima.Moguce.

On onda dava ljudima takoreci dva djela sebe,pa da oni biraju.Jedan dio je Dojam,tj horor,Choronzon,a drugi je cisti dio Sebe van iluzije Kreacije od 4 elementa i to su ti rani hriscanski mistici znali,to je dio Njega koji pravi most ka YHWH.

Al naravno,nije on jedini koji pravi taj most,a o tome prica Buddha u sutrama samo ako se zna citati iza redova.

Tu onda mozda dolazim do rjesenja neceg sto me malo i shokiralo,a to je nesto sto Shakyamuni kaze u jednoj sutri(zaboravih kojoj,ja mislim da je Vimalakirti Nirdesha Sutra),da je Mara,tj Onaj koji vezuje za svjet formi i iluziju,zapravo Bodhisatva koji na taj nacin pokusava da Probudi bica i odvede ih do druge obale gdje trnu vezanosti za 4 elementa tako sto im pokazuje dva djela sebe,jedan koji je uzasan i jedan koji je oslobadjajuci,i da se tako on zrtvuje za ljude.


To je onda mozda jedno od rjetkih mjesta gdje Buddha prica upravo o tome.To pak onda znaci da neko moze iskoristiti djelovanje takvog Bodhisatve( Oslobodjenog Bica iz Praznine,sa realizacijom tetragramatonskoh Kljuca) da bi vezao bica,a ne da bi ljude uputio ka drugome djelu toga Bodhisatve koji je druga strana obale.

Hmmmm.....Da...

Uf...Ovo mi ima smisla majke mi.Al je totalno uvrnuto,skroz.DA.To je to.

Al znas sta to znaci ?

To znaci,da je krajem decembra taj bodhisatva maknuo taj dio svoje energije a pojacao onaj drugi koji Oslobadja bica.Tj hiljadama godina je ljudima pokazivao taj uspavljujuci spektar anahata cakre,a sad im pojacava drugi spektar koji emanira iz visuddhe,tj grla.To je trening,test.

Jes jbt.A to su onda znali i mocnici na Zemlji,i pokusali to iskoristiti dok mogu,da zarobe ljude i naprave svoje carstvo na Zemlji.Sve se to poklapa sa ekonomskim odlukama u zadnje vrjeme i ratovima.Mene zanima epilog,vidim tu sve i svasta.

To je totalno uvrnuto.Mocnici su mocni jer uzimaju energiju(pranu) od zombija preko para,al im je namjera vezujuca i zapravo su nemocni pred bicima sa kauzala,a zombiji cine preko 50posto populacije sigurno.Zombiji sad postaju totalni zombiji jer nestaje ta energija na koju su se oni oslanjali,i ukoliko se neko ne sjeti nekog novog shverca i korupcije preko granice izmedju astrala i kauzala,sve to kolabrira,jer je suprotnost svetoj Namjeri.

To ti mocnici onda ne znaju jer im inace ne bi padalo na pamet da rade to sto rade,jer to rade samima sebi.Problem je sto se na Zemlji previse rodilo ljudi koji nisu sposobni funkcionisati po onome drugome djelu toga Bodhisatve,a tome je jedino to bitno,i on TAKODJE NE VOLI LJUDE,nego VOLI JEDINO SVETU NAMJERU.

Vrh.Imas onda dvije vrste energije koja ne voli ljude,al sa suprotnim namjerama.Jedna vrsta vezuje za svjet donja 4 elementa i Iluziju,a druga vodi ka Oslobodjenju.I samo je pitanje na ljudima da odluce sta hoce.Realno.

Posteno zapravo.Ispravno.Najbolesnija Ispravna manipulacija sa ciljem Oslobadjanja bica.

Tu je bitno ne bvaviti se formama,nego pratiti Namjeru,jer ima previse isprepletenih vektora.Kad pratis Namjeru,mozes se vratiti u ljudske copore i vidjeti sta u tebi rezonira sa Choronzonom lakse,i onda birati onaj drrugi dio ka kaualu koji nudi taj Bodhisatva.

Dakle to je lik koji je manifestovo energiju Dojma al sa drugom namjerom,sa namjerom da ljudima pokaze sta da odbace,al je to onda neko sljedeci iskoristio za totalno drugu namjeru.

I ,eto,opet go kurac,napravio sam sapunicu,u kojoj otac jebe samog sebe da bi majka ostala trudna lol! 

Nista od toga nije bitno.Posaljite sve to u kurac,i Bodhisatvu,i Buddhu,i Kralja,i Isusa i mene i Kahalija,sve forme su iluzija,a Stvarnost nije data u formi.Ipak,krajnja mudrost je da je forma Praznina i Praznina je forma,samo zavisi sa kojom namjerom se to gleda.


     


ps : sto se tice Mahabharate,ocu,nemam vremena sad.

Al Buddha ljepo kaze u Tathagathagarbha sutri :

''"Or, kulaputras, it is like a store of treasure hidden beneath an impoverished household. The treasure cannot speak and say that it is there, since it isn't conscious of itself and doesn't have a voice. So no one can discover this treasure store. It is just the same with beings. But there is nothing that the power of the Tathagata's vision is afraid of. The treasure store of the great dharma is within beings' bodies. It does not hear and it is not aware of the addictions and
delusions of the five desires. The samsara cakra turns and beings are subjected to countless duhkhas. Therefore Buddhas appear in the world and reveal to them the Tathagata-dharma-garbha in their bodies. And they believe in it and accept it and purify their universal wisdom.
Everywhere on behalf of beings he reveals the Tathagatagarbha. He employs an eloquence which knows no obstacle on behalf of the Buddha's faithful. In this way, kulaputras, with my
Buddha eye I see that all beings possess the Tathagatagarbha. And so on behalf of bodhisattvas I expound this Dharma."
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 4:58 pm

Što znači "most do kauzala"? Da li je taj Sandalfon "good guy"?
Da li je Lucifer ustvari jedan od "dva dijela"?
Jedan dio kao horor na zemlji koji djeluje od kuda (s kauzala?) a koga zovete Kralj, a drugi dio Lucifer, nositelj znanja, ali opet i iluzije?
Ili oni uopće nemaju nikakve veze zajedno?

P.S. Koliko vam je trebalo da to shvatite, jer meni puca glava
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 12:14 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Kako ste vi spoznali?

Ja čitam knjige i tako sam skužio neke osnove osnova, ali to je čista teorija koju ne mogu potkrijepiti ničime, dok kod vas obojice vidim da zbilja znate o čemu pričate i da vas neko pita primjerice na ulici nešto od klasičnih tema na ovom forumu, mogli biste mu puno toga ispričati.

Da li imate neku sreću da hodate kroz život i život vam nudi razne prilike za "prosvjetljenje i znanje".
Ja znam da ništa nisam doživio i čak sumnjam da ću išta doživjeti u neko skoro vrijeme.

Takva pitanja me najviše muče. Kako ljudi od znanja dobiju znanje?
Ja sam imo srecu da sam trebo umrjet prije 4godine i sam Bog zna kako mi je fizicko tjelo ostalo i izdrzalo dok je Kundalini vatra dislocirala tkiva oko kicme i poremetila sve kanale ;) pa je to sve trebalo dovest u red,skapirat o cemu se radi,i ja sam se u tome trudio totalno,sanjao sam to totalno,jer meni je bukvalno zivot zavisio od toga,nije mi to bilo nesto sekundarno ili pedeset sesto na redu stvari kojima se bavim,pa da tu i tamo nesto procitam i probam da se bavim nekom praksom koja vodi Samospoznaji i transformaciji fizickog tjela.Meni je to bilo neophodno,nuzno,ko udisanje vazduha.Nabijalo mi se na nos svake sekunde svakog dana mjesecima,a vecina onih koji bi trebali biti strucnjaci da mi pomognu i usmjere su se ispostavili kao totalne neznalice i glupani,a neciji savjeti su mi cak bili totalno fatalni.

Nisam ni ja sve iskusio odma ili mentalno shvatio odma,to je islo korak po korak,al uvjek mi je iskustvo bilo primarno i osnova,a hipoteze i analize iskustva su mi uvjek bila totalna nebitna.

Prvi put kad sam poshao u jednu bash dobru i duboku Jednoumnu apsorbciju(samadhi) mjesecima nakon prelaska u Nedualno stanje nakon budjena Kundalinija (a par mjeseci prije prelasa abisa izmedju astrala i kauzala i realizacije temelja Uma),negdje je bio maj mjesec,poshao sam u jedno stanje Svjesti prije Big Benga,prije kreacije fizickog svemira,Babaji me tu poveo.Kao beba sam bio,potpuno cist,i tad mi je ta energija Babajia pruzila to iskustvo,blazenstvo.

I samo o tome iskustvu bih mogao pisati na milijarde tekstova,al nijedan tekst ne moze nekome prenjeti to iskustvo nekome ko ga chita.Zasto sam ja to iskusio i odakle ja imam veze sa tom energijom i znanje povezanim sa Babajiem ( od kojeg sam u tome periodu a i poslje dobio znanje Kundalini kriya yoge koju koristim izmedju ostalog i pokusavam ukapirat koliko je slicna ili razlicita onome sto su koristili Sri Yukteshvar,Lahiri Mahasaya i Yogananda i ta ekipa kriya yogina),to je nesto moje sto valjda zivotima gradim i razvijam,i sto mi stoji zacahureno negdje tako da kad se god rodim mogu to koristiti u odredjenom trenu kojeg samome sebi definisem.Zasto to neko drugi nema,jbg,sve je uzrok i posljedica,sve je stvaranje prijateljstava i neprijateljstava koji se nastavljaju i kad mjenjas tjela.

Da bi iskusio nesto novo,moras izaci iz kontinuiteta starog,al tu se javlja strah od gubitka sigurnosti starog i svi oni koji su iskusili mnogo toga su upravo to iskusili jer su nadjacali strah,skupili su muda i otisli u nepoznato.To tako ide kod svakog iskustva,od prvog poljupca do prvog samadhija.Predas se.Otvoris se.Totalno.Jer uvjek ce se naci neko ko ce ti pokazati Svjetlo i pomoci ti tu,mocnija bica od tebe sa kojima onda komuniciras kao sto komuniciras sa bilo kime drugime.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitimesri ruj 25, 2013 1:02 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Što znači "most do kauzala"? Da li je taj Sandalfon "good guy"?
Da li je Lucifer ustvari jedan od "dva dijela"?  
Jedan dio kao horor na zemlji koji djeluje od kuda (s kauzala?) a koga zovete Kralj, a drugi dio Lucifer, nositelj znanja, ali opet i iluzije?
Ili oni uopće nemaju nikakve veze zajedno?

P.S. Koliko vam je trebalo da to shvatite, jer meni puca glava
Most zapravo ne postoji.Most je iluzija koju pravis iz Kreacije od 4 elementa koja je takodje iluzija posmatrana iz temelja Uma,a taj most koji je iluzija ide ka temelju Uma koji je Stvarnost.

Nirvana je Samsara,temelj Uma koji je Praznina je zapravo forma,i forma je Praznina.To je konacna Istina.To je srednji Put kada nisi opsjednut iluzornim mislima da si u Samsari i da bjezis tamo negdje u Nirvanu,jer Nirvana je Samsara.Tada niti bjezis u Prazninu niti se vezujes za forme.Jednostavno znas ono sto je nerodjeno i vjecno i znas ono sto je rodjeno i prolazno i sasvim si hladnokrvan prema i jednom i drugom.Totalno si obican.Ne ides u ekstrem.

U obmanutome stanju ljudi i ostala bica smatraju da su zarobljeni i da moraju postici Oslobodjenje jer je nastao rascjep zbog kojeg je dio covjeka koji je temelj Uma pao u Kreaciju koja je iluzorna u odnosu na temelj Uma.Dvije obale i splav.Jedna obala je svjet formi a druga obala svjet bez formi,a splav te prebacuje sa jedne na drugu,al kad predjes na drugu shvatas da tu nikad i nije bilo rjeke koja razdvaja obale,tj postoji samo jedna obala,tj Nirvana koja je Samsara.

Rjeka je uzrok zbog kojeg ljudi vide dvije obale.Rjeka je uzrok zbog kojeg ljudi nisu Nirvana u Samsari.Rjeka je uzrok sto su ljudi zarobljeni u ciklusu radjanja i umiranja njihovih misli koje one smatraju za Ja.Ali kad imas Ispravan uvid,mudrost,vidis da je rjeka iluzija i da ne postoji u Stvarnosti.

Ali taj most ka drugoj obali Nirvane kada smatras da si na obali Samsare je kao splav koji ima za cilj ne da te prebaci na drugu obalu,na obalu Nirvane,vec da ti pokaze da je rascjep iluzija,da je rjeka iluzija,te da su dvije obale zapravo oduvjek Jedno.

Glavno je pitanje,ima li rjeka uzrok ? Ko je stvorio rjeku ;)

Sto se tice tih drugih pitanja,mislim da nisi bash duboko shvatio sta sam gore napisao jer sam sasvim fino objasnio neko moje objasnjenje svega toga i na sta se konkretno odnose kod mene ti termini Choronzon,Kralj zemlje,Svjest Crestn'a,bica sa kauzala i tako to.U svakom slucaju,bez da si osvjestio sebe na kauzalu sta god da smislis je zapravo tvoj astral,slicica u astralu,i ne znam sta sa time mozes raditi kvalitetno.

Termin je termin,i ako nemas u iskustvu nesto sto postoji van toga termina,a na sta termin asocira to znaci da ces taj termin zaljepiti za nesto pogresno.

Drugo je kad konstantno mozes vidjeti djelove sebe i drugih bica,jednu specificnu slatkastu astralnu supstancu koja je dosta svjesna i koja povezuje ljude i tako se siri,kao virus i stvara copore,i kad to mozes usporedjivati sa energijom temelja Uma ako tu uopste mozemo pricati o energiji.To je onda praksa,majstorstvo.I kad se nadju takva dva majstora boli njih uvo za termine.

[Vrh] Go down
Sponsored content





Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom u glavu - chat topic   Knjigom u glavu - chat topic - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Knjigom u glavu - chat topic
[Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» A je to![chat topic]
» [Misteriozni chat topic]
» Restaurant - chat topic
» Evolucija-devolucija (chat topic)
» Sokratov klub neznalica (chat)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: