Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Anđeli

Go down 
+53
Seto Kaiba
web dust
SenoritaEsmeralda
Novus ordo seclorum
SV David
Madonna
lera
Ildiko
2pac
Pohotni Jarac
Dragony
angel
hromi
comewithme1717
Remke
mEN_iN_WHite
Lycan
baglic
parkour95
Flamezar
R.A.
skin
Indigo_girl
Athena
tomi
MoW
Chakotay
Fantom
Michael Wittmann
Gea
Legionar
Blizzard
Berny_Sinara
Goran
Groinx
floridana
Cuppycake.Disaster
Merkurica
gloria_g
arhont
Jaykof
cmcool
OLugo
omen
meli
zvezda
kokobill
mewithoutYou
Svjetloisjena
malenaivi
Alpha
urbanaaa
veronika30
57 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 20 Icon_minitimeuto sij 16, 2024 4:13 am

bodhisatva je tek pojam koji proučavam, nije to nešto intezivno ali u budizmu je pojam ,kako meni zvuči, onoga koji teži prosvjetljenju ili je pak dosegel tu razinu i u samoubilačkim akcijama teži i druge navesti na autodestruktivno djelovanje za dobrobit nezahvalnika....

Evo ja cu za sebe reci da sam Bodhisatva odredjenog nivoa i Bhumija,i da u svakom slucaju nosim odredjene Pechate svjesti takvog Puta,treninga Volje i prakse,ali to tebi kozda jest mozda nije bitno,jer nije svako na tom putu,niti u tom treningu.

Kad kazes da proucavash npr bash taj pojam, odakle vadish reference? Od kojeg Mahayana spisa,izvora,sutre ili Majstora/Patrijarha?

Jer tu nema sto opcija niti nedoumica,ali posto ljudi 20god proucavaju budizam a ne shvataju osnove,postoji razlog za to. Ja cu poceti ubrzo da pisem prve prevode vecine budistickih sutri sa engleskog na nas jezik( srpski ofkors,na cirilici, samo za Weba i Hladnog,uz amenovanje spc i Seita sa Hilandara), (od Suzukija koji je preveo sa kineskog,jbg mozda za 20god poludim pa naucim i kineski i onda jos ludji prevod i komentar napravim,ali poznajem i Pali jezik,bavim se budizmom na ekspertskom po meni nivou 10god,od istorije jezika knjizevnosti i svetih spisa i svetih praksi).

Zanimljivo,dosada imas jedino prevod Dijamantske sutre od ovog hrvata covjeka,ali to je sutra od 15stranica,ali je zgusnuti kristal dharmakaye tj temelja Uma,i tu opisuje to sto ti kazes,samoubilacke akcije,ali upravo dijamantska sutra npr objasnjava kako Bodhisatva Djeluje preko svoje Volje i kako Vidi objekte s kojima djeluje,i kakva je to vrsta Nagualskog kontrolisanog ludila,bez pocetka i kraja, jer za Buddhu nema nirvane (Lankavatara sutra).

Ocu reci,ja ti kreiram sad 10 tema ako treba i udjemo dublje u sve to,samo je poenta kapaciteta. Ako nisi procitao do sada (a jedino na engleski imas) Lankavatara sutru,Vimalakirti Nirdesha sutru,Lotus,Surangamu itd tesko da ista shatljivo si mogo upiti o velikom Vozilu ciji je Bodhisatva eksponent.

Jer glavna tajna budizma,je da Shakyamuni nije tu bio radi ljudi,nego je celo vreme imao treninge sa 10ak bodhisatvi raznog nivoa oko sebe,to je najjaca ekipa carobnjaka bila na zemlji ikad,niko nikad nije imo takve studente ko shakya... Avalokitesvara je tad imo tjelo, Vimalakirti,Mahamati, Manjusri itd

Pitam te iskreno,jer sta god te vuche iznutra,moze biti vredno ako je jasno,kristalno i fokusirano..

To kako si ti opisao nije slucajno tako,pa mi zanimljivo. Jer ne shvatam odakle se referencirash uopste kad je u pitanju Mahayana,Vajrayana ili Zen il Yogacara skola..to su najpametniji sistemi na zemlji apsolutno bez grreske u logici i raspravi,zato niko i ne cita originalne sutre nego analize o budizmu ljudi koji nemaju pojma,i to je tuga..

Ali u konacnici postoji energetski manevar koji arhat mora izvesti da bi presao u nivo bodhisatve i tice se davanja zakletvi kad se otvaraju neki chi cvorovi i kanali,oko bhindua iza, i nije to samo filozofska rasprava malog i velikog voziila,nego je samadhi Bodhisatve npr 8og niboa tj bhumija jaci nego cela nirvana arhata...

Potpuno je besmisleno spasavati sebe,kad si ti svako oko tebe,i samim tim vjecno spasavash sebe jer se vidish u drugima,ali si zapravo paralelnou Nirvani tj temelju Uma i rodjenje umiranje te ne dotiche,i samoubilacke akcije ubijaju tebe i druge kao karmicke agregate,sasvimslicnu praksu radu u Nagualizmu Don Huana i ekipe preko Traganja i ratnickih principa i kontrolisanog Ludila.

To jesu pametne teme sve,ali sta cu ja sto je forum zagorio hehe ja o tome pricam ima 10god,al nikog ne zanima :)
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Anđeli - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 20 Icon_minitimesri sij 17, 2024 11:52 pm

bodhisattva je napisao/la:
Nisam još vidio gdje završava, nemogu znat, i nije nužno da sam taj sa kojim se poistovječujem. Jedan dio mene srlja iz neznam kojeg razloga, drugi dio pak misli da zna zašto a u suštini bića mislim da sam tu da se igram. Možda se samo hoču približiti pojmu bodhisatwa. Vidim neka zrcaljenja u karakteru. Ono kaj sam se nadal od ovog foruma je da proučavam učim i dobim zadovoljavajuće odgovore. Ovo je forum koji me privuko sa misterijima i paranormalnim a vi se bavite politikom i prepucavanjem za koje me zaboli đon a i večinu pretpostavljam. Šteta a jako je jedinstvena tema. Znam tko je svjetlonoša. Samohvalisavi prepotentan samodopadan gad koji me tjera u sram i uvijek je u pravu.
E sad bodhosatwa je tek pojam koji proučavam, nije to nešto intezivno ali u budizmu je pojam ,kako meni zvuči, onoga koji teži prosvjetljenju ili je pak dosegel tu razinu i u samoubilačkim akcijama teži i druge navesti na autodestruktivno djelovanje za dobrobit nezahvalnika....

evo jedna od mogućih varijanti, bez puno kenjaže;

https://www.youtube.com/watch?v=x9QxMgkQBl4

Citat :
Steely Dan - Bodhisattva
Bodhisattva
Would you take me by the hand
Bodhisattva
Would you take me by the hand
Can you show me
The shine of your Japan
The sparkle of your china
Can you show me
Bodhisattva
Bodhisattva
I'm gonna sell my house in town
Bodhisattva
I'm gonna sell my house in town
And I'll be there
To shine in your Japan
To sparkle in your China
Yes I'll be there
Bodhisattva
[Vrh] Go down
 
Anđeli
[Vrh] 
Stranica 20 / 20.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
 Similar topics
-
» fotografska natjecanja- 2009

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: