Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin
Share | 

Samoubojstvo

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova: 29065
Registration date: 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   čet vel 07, 2008 9:51 pm

Premjestila sam temu na psihologiju jer uistinu ovamo spada daleko više nego na filozofiju. Ali moram reći da me prilično iritira način kako se razgovara o nečem vrlo ozbiljnom. Samoubojstvo je samo čin, kao i ubojstvo, a putevi koji do njega vode jednako su kompleksni kao i oni koji vode do ubojstva ili neke druge grozote te vrste.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova: 28865
Registration date: 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   čet vel 07, 2008 9:59 pm

Slazem se...

PraGlodavac
PraGlodavac

Female
Taurus Cat
Broj postova: 846
Registration date: 01.11.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   čet vel 07, 2008 10:20 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Premjestila sam temu na psihologiju jer uistinu ovamo spada daleko više nego na filozofiju. Ali moram reći da me prilično iritira način kako se razgovara o nečem vrlo ozbiljnom. Samoubojstvo je samo čin, kao i ubojstvo, a putevi koji do njega vode jednako su kompleksni kao i oni koji vode do ubojstva ili neke druge grozote te vrste.
Apsolutno se slažem. :(
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova: 11031
Registration date: 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   čet vel 07, 2008 10:24 pm

Davno tražio ovo, pa tako hail
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova: 10694
Registration date: 19.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   pet vel 08, 2008 1:10 am

Ima vise nacina samoubojstva:jedan je direktan a drugi je indirektan.
O prvom znamo kako se desava,bilo ono najavljeno ili ne a o drugom tesko je uvideti da osoba zeli umreti svesno.
Naime:kada je doneta odluka od strane osobe koja vise ne zeli zivot a nema hrabrost dici ruku na sebe iz razloga vere ili bilo kojeg drugog ona ce svesno ici iz dana u dan,korak po korak u sigurnu i preranu,neprirodnu smrt opijajuci se svakodnevno radi ubrzavanja procesa unistavanja svog tela.Neki ce koristiti druga opojna sredstva sa istom namerom i sa lucidnoscu;najcesci razlog tome je neshvacenost bliznjih ili neshvacanje bliznjih,tamo gde traze utehu a nemogu je naci ili tamo gde zele dati a neznaju je dati te konstantno osecaju krivicu za tudje bolove a ne za svoje licne.
Samoubica je drzak i beskrupolozan i tim ultimativnim cinom hoce pokazati da je vredeo nesto,da je nesto hteo dati od sebe drugima i nesto hteo primiti od drugih.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova: 1439
Registration date: 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   pet vel 08, 2008 8:08 am

možda zbog pritiska ovog svijeta u kojem zivimo se to povecava..
jednostavno je ta zurba uvijek prisutna, taj nekakav pritisak. I neke ljude to dokrajči. Općenito, ja ne mislim da je hrabro ubiti se, nego upravo suprotno, nastaviti živjeti i boriti se sa svim problemima koje nas okružuju. To nije rješenje, to je bijeg.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
Majmun

Female
Pisces Rat
Broj postova: 902
Registration date: 05.02.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   uto vel 12, 2008 12:01 am

Slažem se s tobom, silvere! Najlakše je dići ruku na sebe i "riješiti se " ovozemaljskih problema, ali kakve to posljedice ostavlja na onoga tko ga pronađe, na njegovu obitelj, na njegove najbliže?Znam primjer gdje je kći našla obješenog oca.Nikad se nije oporavila od tog šoka!
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon
Broj postova: 2617
Registration date: 26.02.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   čet vel 28, 2008 10:34 am

da al ima slucajeva kad nitko prakticki nije brinuo za tu osobu i nikom nije stalo do nje osim jedne osobe. i sad da izgubiš sve za što si se borio i da ne vidiš apsolutno nikakvu buducnost pred sobom mislim da bi se upropastila skroz. ako osoba ne vidi razlog za živjeti jer sve što je ikad probala ne ide nikako onda dode do tog trenutka da jednostavno završi s tom mukom. poznavala sam takvu osobu pa znam o cem pricam... a isto tako treba imat hrabrosti prekinut život kao i nastavit ga u takvoj situaciji
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Dinosaur

Male
Pisces Snake
Broj postova: 393
Registration date: 28.03.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   uto tra 01, 2008 6:09 am

malo statistike ... otprilike 4 puta zena vise od muskaraca pokusa samoubojstvo , a duplo vise muskaraca se ubije . Sto ce rec ili da su zene nesposobne ubit se posteno ili da ipak traze paznju okoline tim cinom :P

Od sredstava zene preferiraju tablete i rezanje vena , muskarci pistolje i vjesanje ,a eto sad je Hrvatska patentirala i novi izum ... samoubojstvo rucnom bombom

dosta samoubojstava se dogodi pod utjecajem alkohola ili nekog opojnog sredstva jer ljudi nemaju hrabrosti trijezni sprovesti plan do kraja .

onda npr. drzanje vatrenog oruzja u kuci olaksava posao , da neki nisu imali oruzje vjerojatno ne bi bilo tolko (samo)ubojstava jer mislim da nitko nije sam sebe zatuko palicom .
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova: 27939
Registration date: 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   uto tra 01, 2008 1:20 pm

pozdrav Sigmunde. živnija nam je ovaj pdf otkad si došao i gušt mi je čitati te.
a ovo o ženama bi mogla biti istina kao i to da ženama oružje i nije baš tako dostupno, odnosno nemaju ga kao neke naše vrle muškarčine :P
dodušem mogle bi se baciti kroz prozor neke višekatnice ali to ipak traje, mislilm na padanje, pa bi se mogle na pola puta predomisliti a plus toga sigurno nebi lijepo izgledale u toj slomljenoj pozi kava
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Pračovjek

Male
Cancer Cat
Broj postova: 2109
Registration date: 22.12.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   uto tra 01, 2008 1:33 pm

Samoubojstvo - po meni kukavicki ali u isto vrijeme hrabar cin.
Ne shvacam kakvi to problemi mogu natjerati nekoga da digne ruku na sebe. Vjerovatno se radi o sekundama, ali kada bi malo dublje razmislili mozda bi uvidjeli da to i nije neko rijesenje problema.

Ali totalno ne shvacam dijecu koja se ubijaju, pa kojih oni to problema imaju u zivotu da si moraju oduzeti zivot, pa jos nisu zivot ni probali a vec bijeze od njega scratch
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
Pračovjek

Female
Pisces Dragon
Broj postova: 3492
Registration date: 15.02.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   uto tra 01, 2008 1:41 pm

Tutankhamon je napisao/la:

Ali totalno ne shvacam dijecu koja se ubijaju, pa kojih oni to problema imaju u zivotu da si moraju oduzeti zivot, pa jos nisu zivot ni probali a vec bijeze od njega scratch

Što se tiče djece, njima njihovi problemi se čine isto toliko strašni i nepremostivi, kao i odraslima njihovi. Tako da tu nema razlike. Oni previše ne razmišljaju o budućnosti, oni žive sad punim plućima. Tak da me ne čudi što dižu ruku na sebe, no ipak danas toga ima sve više. Veći je pritisak života, a dostupnije su informacije pa kao da je to postalo in među mlađom populacijom. Nadam se da se varam u tome...

Freud - pozdrav
Slažem se s flo, dobro pišeš, duhovit čak i ozbiljne teme.
btw super ti je avatar
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Dinosaur

Male
Pisces Snake
Broj postova: 393
Registration date: 28.03.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   uto tra 01, 2008 7:32 pm

Hvala na dobrodoslici :P pokusat cu ne pricat previse gluposti

Puno nas u sali nekad kaze ubit cu se od muke kad zagusti , ali malo stvarno na to i pomisli. Kad su ljudi stjerani u kut i kad (ako) su pokusali se iscupati iz neke kaše vise puta sto je rezultiralo neupjehom , ako su liseni nekih temeljnih prava poput slobode (ne mislim na zlocince ) i slicno onda je po meni donekle i opravdano samoubojstvo.Kad covjek ne moze zivjeti kao covjek . Da budemo jasni to moraju bit neki extremni uvjeti i situacije , a ne zbog slomljenog srca jer je draga otisla sa macanom u BMW-u , a ostavila te da places na svom romobilu :(

Kao bijeg od problema smatram :
Npr. ako nas zatrpaju zivotni problemi i stalno ste u grcu oko posla ,sekirate se sta ce rec sef na neki propust , sta ce rec punica kad dobijete otkaz , zena nece moc vise gledat Kucanice preko maxtv-a , djeca vriste za playstationom 3 , gubite volju za zivotom i smatraju vas "luzerom" , terapeut vam postaje "Jack Daniels " , polako tonete u alkohol i pomisljate da skratite sebi ili nekom drugom taj jadni zivot ... (sindrom Al Bundya)

Vjerujem da je nekim ljudima puno teze naci hrabrosti suocit se sa izvorima problema i rec punici da zacepi il cete joj iscupat taj zmijski jezik nego si oduzeti vlastiti zivot . baja

S druge strane pitam se kad ljudi dobiju zelju za zivotom i promjenom . To se obicno dogodi kad je kasno i kad smo 1 nogom u grobu , a punica se jos ne da nego nam gura i drugu nogu :P . Njena kcer vise ne izgleda ko avion nego nosac aviona ... :D
Ljudi tek kad saznaju da imaju neku neizljecivu bolest shvate apsurdnost zivciranja oko posla , punice , psa koji slini po cipelama itd. Tek kad prođe baka s kolacima osjetis kolko fino mirisu . Samo kod samoubojica vjerojatno u mislima nije ono sto gube nego muke koje se oslobađaju.
[Vrh] Go down
fretless11
Stanica
Stanica

Male
Capricorn Dragon
Broj postova: 11
Registration date: 03.05.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   sub svi 03, 2008 8:22 pm

samoubojstvo je kukavičluk!!! I to je to...
Nema apsolutno opravdanja za to.
odakle tebi pravo da si oduzmes zivot?!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova: 28865
Registration date: 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   sub svi 03, 2008 11:03 pm

Malo je prekompleksna tema da bi se tako lako moglo definirati i nazvati kukaviclukom ili bilo kojom drugom definicijom...

Do zelje, pokusaja i samog samoubojstva se moze doci iz milion razloga...vrlo individualna stvar...strah, ocaj, depresija, bol...na koncu treba imati i dozu hrabrosti za izvrsiti taj cin...

U principu se slazem da bi trebali imati odgovornost prema vlastitom tijelu i da teoretski ne bi imali pravo oduzeti zivot tom tijelu...ta nije ono krivo sto smo mi 'zapeli' u njemu...ipak...kada netko dojde do te tocke da ipak pocini takvu stvar on/ona to cini u jednom drugom stanju svijesti...

Osudjivat takav cin je...ne znam...al mislim da nemamo pravo osudjivati...

Samoubojstvo

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next