Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Astro brbljaona

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sri srp 16, 2014 9:47 am

Piše 24 stupnja u Raku. Inače sam sad na brzinu na netu našao aplikaciju za stvaranje karte. Nekad prije (prije 20 i nešto godina  face ) sam radio sam i ručno.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sri srp 16, 2014 10:12 am

Riba, Lav i Rak  :D Zanimljiva kombinacija
Imam i ja neku aplikaciju za raditi horoskop, nije loša, ali je na engleskom.  8) 

Superprašina

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sri srp 16, 2014 11:11 am

Vatrena voda kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sri srp 23, 2014 12:35 pm

Baš super što je tema oživljena :) 5

Ja sve gledam kroz istočni tj. vedski horoskop. Po njemu Ascedent mi je Bik, Mjesec je u Strijelcu, a Sunce u Ribama. To je i redosljed utjecaja koji se uzima kod vedske astrologije. Po tome je, za razliku od uvriježenog stajališta, podznak bitniji od znaka a vrlo je važno i gdje je Mjesec. Mislim da je sve važno tj. da su najvažniji odnosi u cijelom chartu. Nekome jedna kuća može prevagnuti čitav horoskop.

Majmun

Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Registration date : 09.06.2011

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sub srp 26, 2014 6:22 pm

Galileo Galilei je napisao/la:
Piše 24 stupnja u Raku. Inače sam sad na brzinu na netu našao aplikaciju za stvaranje karte. Nekad prije (prije 20 i nešto godina  face ) sam radio sam i ručno.

Zanimljivo, skoro pa su nam Mjeseci na istom stupnju. Moj je na 23°33` ...ali u svakom slučaju su nam u egzaktnoj konjukciji.

@Alpha, ti si se izgleda temeljito uhvatila vedske astrologije ...možda bi mogla malo raspaliti na tu temu.

:)

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   uto srp 29, 2014 11:08 am

A da...možda bi se moglo nešto više o tome pisat. Pokušat ću složit nešto :)

Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 474
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sub svi 07, 2016 10:24 am

Kako da pobedite svačiji bes, sudeći prema HOROSKOPSKOM znaku?

Svi besnimo i svađamo se na svoj način, a sa svakim možete da izađete na kraj. Sa Ovnom se posvađajte argumentovano, Blizanca kulirajte, sa Vagom budite fer – ovaj spisak je pun kreativnih predloga:

Ovan
Obično ulazi u svađu sa polovičnim argumetnima i siguran je da je u pravu. Pobijte njegove argumente odlučno, a možete i da vičete pritom. Kad vas bude gledao kao da ste mu pobili celu familiju, znači da ste pobedili.

Bik
Oni dugo kuvaju u sebi, pa je potrebno da vidite šta vam se sprema. Njihov bes je verovatno ispravan, ali preteran i treba im skrenuti pažnju. Bikovima vladaju čula. Pustite muziku, prigušite svetla i počnite da spremate neku klopu, sve vreme govoreći, da, da, slušam te, u pravu si – šta misliš da li da dodam malo karija?

Blizanci
Oni uživaju da se svađaju i da slušaju sebe, tako su vešti na rečima, da prosto možete da ih pustite da se svađaju sami sa sobom. Sami pitaju, sami odgovaraju, a vama nikakva odbrana ionako ne bi upalila, kad jednom uzmu zalet. Ignorišite ih dok padaju u vatru, a zatim ispalite logičan, hladan i kratak plotun – i napustite prostoriju.

Rak
Svađa sa rakom mora da bude dramatična, a ako mrzite dramu, imaćete neprijatan osećaj da imate posla sa mentalnim bolesnikom. Rak će se raspadati i doživljavati nervni slom pred vašim očima, ali dovoljno je da mu ponudite saosećanje, da budete nežni i strpljivi i njemu će se razum vratiti, pa će sam završiti svađu.

Lav
Težak zalogaj. Ako vas zbog nečeg riba, sigurno je u pravu i samo možete da se stidite. Ali igrajte na kartu svoje slabosti, to vam je jedini način da se izvučete. Pozovite Lava da vam ukaže na pravi put, da vam pomogne i da vam kaže šta i kako treba da radite da popravite stvari – tu nema omaške. Lav će se sažaliti i neće vas pojesti, a ostaće vam i nešto dostojanstva. Nešto malo.

Devica
Bazirajte svoje argumente na zabrinusti za Devičino zdravstveno stanje: “Polako, smiri se, skočiće ti pritisak, znaš da ne smeš tako da vičeš, može aneurizma da ti pukne, dobićeš tahikardiju, diši duboko…” Samo smireno i sa punim medicinskim autoritetom i Devica, uvek zabrinuta za sopstveno zdravlje i blagostanje, odustaće od svađe.

Vaga
Vage se ne svađaju, one su rođeni mirotvorci. Kad se zbog nečeg raspravljaju, to je argumentovano i teži ka trajnom rešavanju problema. Budite fer, ne dramite i poštujte Vagine argumente. Izložite svoje viđenje situacije i potražite kompromis – čim pokažete želju da sarađujete, vaga će biti zadovoljna. Ako joj dokažete da nije u pravu, takođe će biti zadovoljna, ali čik, pokušajte.

Škorpija
Ne želite da pobedite u svađi sa Škorpijom. Pametnome dosta.

Strelac
Ako želite da nadargumentujete Strelca, morate zastupati jaču filozofiju. On će iskoristiti sve argumente i pucaće iz svih oružja, neće se zamarati sa ljubaznošću, smirenošću i manirima. Nema pozivanja na razum i osećajnost, ali možete se pozvati na sve naučne i filozofske iskaze koje poznajete – Strelčev um će biti zadovoljan ovakvom raspravom, a ako od vas čuje nešto novo, što još nije znao, priznaće vam pobedu.

Jarac
To je kao da se raspravljate sa šefom, od koga vam zavisi posao. Ne želite da dobijete otkaz i zato je potrebno da Jarac ostane potpuno ispravan, do kraja uvažen i u pravu. Pronađite način da mu pokažete da zapravo mislite suštinski isto, iako to gledate iz različitih uglova. Ili dajte otkaz, pre nego što ga dobijete.

Vodolija
Oni znaju da umisle nešto sasvim sumanuto i da budu ubeđeni da baš tako treba. Neće slušati vaše razloge i pozive na razum i analizu, ali ako prosto uradite sami to što ste zamislili, verovatno ćete ih preobratiti u trenutku. Ceniće vas zbog nezavisnosti, a dela će ih ubediti tako potpuno, da će zaboraviti zašto i čemu su se zapravo protivili.

Ribe
Oni će pristati na sve vaše razloge i ubeđivanja, samo da se ne svađaju. Čak i ako su sigurni da su u pravu, pustiće vas da vi budete u pravu. Nema nikakvog zadovoljstva u tome, a nema ni razloga za svađu.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1823
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sub svi 07, 2016 10:48 am

Vaga ovdje. Nego pitanje je koliko je sve to istina što se tiče znakova. Klaudio Žic, koji je jedan od svjetskih stručnjaka koristi brdo planeta i čini mi se 24 znakova zodijaka za svoja predviđanja. Postavlja se pitanje, ako imamo tako malo znakova u horoskopu a ustvari ih je više od 20 (možda 24 nije konačan broj), možda ja kao Vaga nisam uopće Vaga, nego jedan od nekoliko znakova između Djevice i Škorpijona.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 474
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sub svi 07, 2016 11:33 am

Uporedi opise sa ljudima koje poznajes i videces koliko je tacno.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1823
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sub svi 07, 2016 1:18 pm

Znam, recimo za mene je dosta točno, ali ja govorim općenito o mogućoj netočnosti horoskopa. Kahali je također pričao o tome
[Vrh] Go down
Ariadne_1
Višestanični organizam

Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 51
Registration date : 09.10.2014

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sub srp 09, 2016 9:19 pm

Netačnost astrologije, odnosno tumačenja, proizlazi uglavnom iz zabluda moderne astrologije koja (u masi drugih zabluda) izjednačava pojam Sunčevog znaka sa čovjekovim temperamentom, zanimanjem, sudbinom itd.
Vrlo je netačno prisvajati ili identificirati se sa Sunčevim znakom (ili Mjesecom ili ascendentom) jer zodijački prostori su prvo neprevodivi na naš nivo kognicije i psihologije (nemoguće ih je identificirati sa čovjekom i shvatiti ih, pojmiti ih čulno ili korektno predstaviti samo jednim pojmom ili striktnim setom pojmova) drugo, vanvremeni i vanprostorni su, ne "utječu" ni na što osim što predstavljaju određene, da tako kažem, ambijentalne cjeline i "kodove" prema kojem se neka pojava, planet, princip mijenja. Tako da mi ne možemo "biti" ni Jarac, ni Vaga, ni Lav ni Bik, itd. Možemo osjećati i manifestirati kvalitet koji je vezan uz te zodijačke prostore, u skladu sa položajem njihovog vladara, kuće itd, ali ne možemo biti - to.
Ono što nas dominantno "boji" i određuje je neka istaknuta planeta u nekom svom dostojanstvu ili padu, povezanost te planete sa bitnijim faktorima, tačkama itd. To može biti za svakog pripadnika jednog sunčevog znaka nešto drugo i osobito. Međutim, mislim da osoba koja razumije suštinu se možda nekad može i upustiti u brze zaključke o nekome na osnovu položaja jedne od planeta u natalnoj karti ali će to uvijek uraditi s dozom predostrožnosti i zato što mu/joj je intuicija na to ukazala, ne zato što taj zaključak važi za sve pripadnike tog znaka (dakle otprilike za svakog dvanaestog čovjeka na svijetu).

Tradicionalna astrologija, odnosno zapadna astrologija koja počiva na helenskoj, nema puno veze sa konkretnim astronomskim sazviježđima, dakle razdvaja pojam nebo i nebesa i nebesa posmatra simbolički.
To, po meni, ne mora značiti da konkretno položaj planeta u sazviježđu nema nikakve veze sa životom ili da se nikako ne mogu povezati sa položajem na simboličkom nebu, jednostavno znači da ako uzmeš astronomiju u računicu, to ja smatram drugačijom, hmm, pojmovnom strukturom od one kojom se astrolozi služe. To je možda savršeno u redu, ali nekom je dovoljno znati pet postulata i u tome se dovoljno dobro snalazi. Neki ljudi kažu da astrologija i astronomija idu ruku pod ruku, ali ja se za sad ne mogu odvojiti od ovog sistema koji proučavam, koji meni ima smisla i koji je sasvim lijepo zaokružen. Odnosno, svejedno mi je da li na horizontu ima 16 ili 12 znakova ili 22 planeta, meni, a mislim i mnogim drugima, je dovoljno 12 i 7 jer su svakako nedovoljno istraženi a masa materijala je izgubljena kroz historiju.

[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   ned srp 10, 2016 1:55 pm

Daaa kad smo ko ovce...i knjige sa istim redosljedom radnje....i istim em zapisom.....horoskop je predvidljiv!
Koje čudo!!! 😨
[Vrh] Go down
Ariadne_1
Višestanični organizam

Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 51
Registration date : 09.10.2014

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   pet srp 15, 2016 10:25 pm

Pa nismo svi sa istim em zapisom.
Poenta je da znak u kojem se nalazi Sunce nekad ne znači ništa specijalno. Taj "zapis" ovisi o dominantnoj planeti ili dvije, tri planete u horoskopu koje su istaknute na neki način, dakle osoba koja je rođena u martu može biti solarni tip, neko ko je rođen u decembru može biti merkurijanski a ne saturnijanski tip itd, kombinacija je mnogo i nije tako prosto ko pasulj, kao što bi voljeli glupavi novinari sa treš portala i kvazi-astrolozi koji na tom mlate ogromnu lovu.
Ono što se kao "poklapa" kod nekih je uglavnom ono što bi oni voljeli da su, recimo "jarčevi" da su ambiciozni, "lavovi" u centru pažnje itd. "Vage" su senzibilne i osjetljive onoliko koliko im je u natalu podržana Venera i Mjesec a "Blizanci" su pričljivi i praktični onoliko koliko su zaista merkurijanski tipovi.
Dalje merkurijanski tipovi su isto vrlo raznovrsni i mogu biti od lopova i varalice do arhitekte i filozofa, govornika itd.
Marsijanski tipovi mogu biti i doktori i vojnici, jupiterijanski tipovi mogu biti alkoholičari ili svećenici, solarni tipovi mogu bit od najgadnijeg narcisa na svijetu do pitomog pčelara.
To opet ne znači skoro ništa o drugim aspektima života, ali je opet bolja smjernica od isključivo Sunčevog znaka ili znaka na ascendentu. Dakle mi smo planetarni tipovi a ne zodijački znaci. To bi puno moglo objasniti ljudima koji se ne pronalaze u karakteristikama svojih sunčevih znakova.

[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona   sub srp 16, 2016 9:37 am

Vidim da odlično čitaš astrologiju! 😉
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Astro brbljaona