Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Akupresura

Go down 
+2
vladimir
stella
6 posters
Autor/icaPoruka
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Akupresura Empty
PostajNaslov: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesri vel 06, 2008 12:42 am

Ja sam već puno puta pomogla sebi i djeci sa akupresurom. Nabavila sam i par knjižica o tome i vrlo sam zadovoljna. Čovjek ne treba očekivati čuda, ali ako si toliko pomogneš da ne moraš uzeti tabletu protiv bolova, već ti to puno znači. Isprobala sam ju za glavobolju, napadaj astme, krup, ukočen vrat, zubobolju...
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesri vel 06, 2008 12:55 am

A sta je to akupresura,nesto kao ono sa kineskim iglicama ili se to radi dlanovima?
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesri vel 06, 2008 10:54 pm

Stvar je u stimuliranju određenih točaka na tijelu najčešće pritiskom prsta. Super stvar!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesri vel 06, 2008 11:31 pm

stella je napisao/la:
Stvar je u stimuliranju određenih točaka na tijelu najčešće pritiskom prsta. Super stvar!

Dobro došla! :cheers:

Možeš malo više napisati o toj temi? whee
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesri vel 06, 2008 11:58 pm

Mislim na osobna iskustva :)
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimepet vel 08, 2008 12:01 am

Hvala na dobrodošlici! Što se tiče akupresure, stekla sam dosta iskustva prvenstveno isprobavajući na sebi, pa na djeci, a pomoglo je i mojim bližnjima.
Djeca su mi bila prilićno boležljiva kao mala. Stalno neki kašalj, začepljeni nosić, temperatura... Vrlo često su dobivali antibiotike pa sam bila prisiljena isprobati nešto ačije. Akupresura mi se činila prilično zanimljiva i mogu vam reći da smo puno puta izbjegli odlazak doktoru.
Npr. srednji sin mi je dosta često znao oboliti od krupa. To je bolest koja (barem kod nas) započinje noću, ko grom iz vwdra neba. Dijete strašno kašlje, i da ne duljim, potrebno je dijete odvesti na hitnu. Tamo dobije dvije injekcije i bi mu bolje. Ali odkad sam počela raditi na akupresurnim točkama koje su za tu vrstu bolesti (što ih uvijek pogledam u knjizi jer tko bi ih sve znao napamet) nakon otprilike pola sata je djetetu toliko bolje i lakše dišeda bez problema možemo pričekati jutro i mirno otići našem doktoru.
Najstarijem sinu sam znala pomoći kod napadaja astme. Jednom smo bili na bazenima i njega je ulovio jak napadaj a nismo imali lijek. Hvala Bogu na akupresuri, tada nas je spasila.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimepet vel 08, 2008 12:03 am

Hvala :) Čini se da se isplati potruditi oko toga :)
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimepet vel 08, 2008 2:01 am

Isplati se sigurno! Ništa te ne košta, a možeš puno pomoći i sebi i ima! Samo što još dosta malo ljudi zna o tome. Recimo u knjižarama su me blijedo gledali kad sam pitala za neku knjigu o akupresuri.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimepet vel 08, 2008 2:20 am

stella je napisao/la:
Isplati se sigurno! Ništa te ne košta, a možeš puno pomoći i sebi i ima! Samo što još dosta malo ljudi zna o tome. Recimo u knjižarama su me blijedo gledali kad sam pitala za neku knjigu o akupresuri.
heh, znam, tako su i mene blijedo gledali
ali imaš dosta o akupresuri u obiteljskim medicinskim priručnicima :)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimepet vel 08, 2008 7:44 am

Malo iskustava iz prve ruke.
Ne prakticiram akupresuru (direktno, indirektno da). Ono čime si nekad pomognem se zove Teate. Teate je potekao iz istog izvora odakle su i akupresura i Shiatsu. Osnivač Ki-Aikidoa (Koichi Tohei) je na temeljima Shiatsu razvio sustav kojeg je nazvao Kiatsu (pritisak Ki-jem). Njegov učenik Kenjiro Yoshigasaki, naš sadašnji Doshu (glavni učitelj) se nije slagao sa konceptom "pritiska" jer je po njemu sasvim dovoljno pritiska u životu da bi još išli tražit ga negdje drugdje. Zato je on osmislio sustav koji se zove Teate. Teate znači položiti dlan. Odnekud poznato zvuči zubo (nadam se da ikd! ne navraća ovdje). Ne postoje točke, već crte (meridijani) preko kojih prelazimo našim prstima ili dlanom, ovisi o dijelu tijela. Cilj je osvijestiti svaki dio tijela. Na koji način. Kad osjetite da je jedan dio tvrđi od ostatka (došlo je do grča) na njemu se zaustaviti. Ovo osvijestiti je jako važno. Želi reći da se traži aktivna uloga i jedne i druge strane. Ne ležite kao komad namještaja, već i vi morate opustiti sve dijelove tijela. Ovaj drugi vam samo pomaže pokazati ta mjesta. Možete raditi na samom sebi ili na partneru.
Iskustvo sa Teateom. Jedne zime sam imao jaku bol lista desne noge. To nije bol kosti, već osjetim u mišiću intezivnu bol, ponekad tako jaku da se ne mogu nasloniti na nogu i normalno hodati. Znao sam popiti analgetik ili namazati nekom kremom. Ali jednom sam si prilikom rekao, pa znam nešto, možda mi može pomoći. I prislonim dlan na bolno mjesto. Trajalo je to jedno 15 minuta. Bol nije prošla. Bila je tako intezivna da sam po prijašnjem iskustvu znao da će trajati danima. Ništa, blago razočaran krenem dalje. Međutim, nakon sat vremena bol je u potpunosti nestala. Bio sam oduševljen. Znači, ipak djeluje.

A što se tiče akupresure, poznam dvije točke koje treba stimulirati pri zubobolji. Naročito mi je dobra bila točka na obrazu. Mjesto je gdje se spaja čeljust sa ostatkom lubanje. Naći ćete je kad malo pomjerite vilicu dolje-gore. Stvori se mala rupica. Izuzetno efikasno otklanja zubobolju. Normalno, poslije toga otići kod zubara i riješiti problem.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimepet vel 08, 2008 12:32 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Teate znači položiti dlan. Odnekud poznato zvuči zubo (nadam se da ikd! ne navraća ovdje). Ne postoje točke, već crte (meridijani) preko kojih prelazimo našim prstima ili dlanom, ovisi o dijelu tijela. Cilj je osvijestiti svaki dio tijela.
baš zanimljivo. i u akupresuri imamo 14 meridijana, ali imamo i točke.
teate me podsjeća na reiki.

Galilei Galileo je napisao/la:
A što se tiče akupresure, poznam dvije točke koje treba stimulirati pri zubobolji. Naročito mi je dobra bila točka na obrazu. Mjesto je gdje se spaja čeljust sa ostatkom lubanje. Naći ćete je kad malo pomjerite vilicu dolje-gore. Stvori se mala rupica. Izuzetno efikasno otklanja zubobolju. Normalno, poslije toga otići kod zubara i riješiti problem.
To je točka 85. Može se naći na slikovnom prikazu akupresurnih točaka tamo na mojoj temi o akupresuri.
Meni je u akupresuri i akunpunkturi zanimljivo to kako trebaš djelovati na točku jednog organa da bi izliječio bol u drugom.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesub vel 09, 2008 12:12 am

E, za tu Teate tehniku nisam nikad čula, ali zvuči zanimljivo. Baš ću je isprobati!
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesub vel 09, 2008 12:16 am

stella je napisao/la:
E, za tu Teate tehniku nisam nikad čula, ali zvuči zanimljivo. Baš ću je isprobati!
Trebala bi se raspitati u bilo kom Ki-Aikido klubu (normalno, ako postoji u blizini) . To se radi samo kod njih (nisam siguran da li u svakom klubu, kod nas da).
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesub vel 09, 2008 1:31 am

kvragu sta je akupresura???Konkretno?Realno?Kako se izvodi?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimesub vel 09, 2008 1:44 am

Cyber Devil™ je napisao/la:
kvragu sta je akupresura???Konkretno?Realno?Kako se izvodi?

Pa imaš topic o akupresuri na ovom podforumu od imzadi, sve je detaljno opisano :)
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimečet ruj 25, 2008 8:00 pm

c/p-am na ovu temu, navodno je to ta tema :)
... Evo primjera za glavobolju (tj. protiv glavobolje): Ako vas boli glava, na kažiprstu (ne znam dal je bitno koje ruke, ja uvijek na desnoj to radim) pritisnete zadnji zglob (onaj kod nokta) ... mogu stavit sliku ako je potrebno (samo mi pomognite oko uploada i tih fora) ...

eto tolko o glavobolji :)
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimepon ruj 29, 2008 12:08 am

evo ja našo neki link, navodno sam svim akupresornim točkama ...

http://www.eclecticenergies.com/acupressure/indexemotional.php

na engleskom je, ako netkome treba pomoć neka se obrati (meni ili nekom drugom ko zna eng., za pomoć) ...

fala i uživajte :)
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitimepon ruj 29, 2008 12:21 am

evo i linka sa akupresornim točkama, čakrama, mudrama i meditacijskim vježbama ...

http://www.eclecticenergies.com/energy/indexemotional.php

zapravo, nešli bi je i da ste malo bili znatiželjni :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Akupresura Empty
PostajNaslov: Re: Akupresura   Akupresura Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Akupresura
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Akupresura
» Akupresura - pitanja, odgovori i chat

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: