Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Samoubojstva zbog web trenda

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
vladimir
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Registration date : 19.09.2007

PostajNaslov: Samoubojstva zbog web trenda   čet vel 07, 2008 12:56 pm

BRIDGEN:Vlasti i mestani strahuju da je uzrok cak sedam smrti tinejdzera u Bridgenu veb portal na kom su zrtve imale profile.
Policija je zaplenila kompjuter poslednje zrtve Natase Randal(17) koja je takodje imala profil na stranici Bebo.Nakon samoubistava njihovi prijatelji pokrenili su memorijalne veb stranice na kojima ostavljaju poruke i grade virtualni zid placa.Policijska teorija je da mladi smatraju kako je u trendu imati takvu stranicu na internetu,te da se ubijaju radi prestiza.Natasina smrt je sedma kojase dogodila za godinu dana.
Ona se na svom profilu nazivala"divljim detetom",a policajci su zrtve povezali kada su saznali da su se Natasa i Liam Kark(20),koji se obesio u parku dva dana nakon bozica,poznavali.Liam je takodje poznavao nekoliko drugih zrtava.
Stranice kao sto Bebo,My Space,Facebook vec su povezivane sa samoubistvima i zlostavljanjima tinejdzera.Svih sedmoro ubilo se vesanjem,a njihovi roditelji se slazu s teorijom policije da je rec o veb kultu ili da su njihova deca sklopila bolesni pakt.
Nakon ovih dogadjaja u Bridgenu dvoje tinejdzera je pokusalo da se ubije ali su na vreme spaseni.

Zadnja promjena: Athena; čet stu 04, 2010 4:44 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Korigiran naslov teme)
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   čet vel 07, 2008 7:26 pm

Ne kužim kako mogu bit tolko glupi.. nemaju nikakve probleme u životu, nisu ni iskusili život nego se vjerojatno samosažalijevaju i idu se ubit...jadno..
[Vrh] Go down
zmija
Majmun

Female
Libra Snake
Broj postova : 1690

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   čet vel 07, 2008 11:41 pm

Jadno da..Al jebiga...ima svakakvih ljudi...ekipa ti moze malo sjebat i ocito poremetit um..Sad ih vise nema, za par mjeseci ce ih i zaboravit...sami su tako odlucili..jadnici
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek

Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 12:28 am

no comment
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 2:53 am

Da,grozno je ali ima i groznijeg gde u istoj zemlji engleskoj,mladi idu tuci nesrecnog beskucnika istovremeno snimajuci to na mobu te s moba na mob prebacuju te snimke,cak i na netu ih pustaju(treba biti upucen u sajt) i time se ponose i nasladjuju........
[Vrh] Go down
kayser
Moderator

Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Registration date : 03.12.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 3:03 am

meni to nikako neide u glavu
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 9:32 am

sve su to žrtve žrtava. treba vidjeti u kakvim okolnostima ta djeca žive i odrastaju. koliko pažnje i ljubavi od roditelja dobivaju. naši mehanizmi katkad čudno reagiraju da bi dobili ono što nam fali tako nije uopće čudo šta su sve djeca sposobna napraviti da bi privukla pozornost na sebe. ako ste ikad gledali serijal o dadiljama i navodno zloćestoj djeci. na kraju se sve svodi na to da nisu djeca zloćesta, jer nema takvih, nego svojim ponašanjem koje može izgledati kao razmaženo pokušavaju bar na trenutak privući pozornost roditelja.
e sad bi mogli optužiti i roditelje ali i na njih možemo gledati kao na djecu koja su željna pažnje i ljubavi.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 2:27 pm

i onda dobijemo začarani krug
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 2:31 pm

Vladimir je napisao/la:
Da,grozno je ali ima i groznijeg gde u istoj zemlji engleskoj,mladi idu tuci nesrecnog beskucnika istovremeno snimajuci to na mobu te s moba na mob prebacuju te snimke,cak i na netu ih pustaju(treba biti upucen u sajt) i time se ponose i nasladjuju........

Ovo je možda morbidan primjer.
Ali možda razlog da mi na Balkanu to ne radimo toliko leži u činjenici što svakih 20-tak godina vodimo nekakve ratove.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 2:33 pm

rofl2
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 2:34 pm

Je da je u jednu ruku smješno, ali u drugu je jako žalosno.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 2:37 pm

:patrolira:
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 2:38 pm

floridanamana je napisao/la:
sve su to žrtve žrtava. treba vidjeti u kakvim okolnostima ta djeca žive i odrastaju. koliko pažnje i ljubavi od roditelja dobivaju. naši mehanizmi katkad čudno reagiraju da bi dobili ono što nam fali tako nije uopće čudo šta su sve djeca sposobna napraviti da bi privukla pozornost na sebe. ako ste ikad gledali serijal o dadiljama i navodno zloćestoj djeci. na kraju se sve svodi na to da nisu djeca zloćesta, jer nema takvih, nego svojim ponašanjem koje može izgledati kao razmaženo pokušavaju bar na trenutak privući pozornost roditelja.
e sad bi mogli optužiti i roditelje ali i na njih možemo gledati kao na djecu koja su željna pažnje i ljubavi.

ako koga treba okrivit u ovakvim situacijama ja sam za roditelje
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 2:40 pm

ja sam za sistem
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 3:42 pm

malenaivi je napisao/la:
floridanamana je napisao/la:

ako koga treba okrivit u ovakvim situacijama ja sam za roditelje
a kako ćeš nepismenog okriviti zato šta je pri pokušaju da nešto napiše krivo napisao.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek

Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   pet vel 08, 2008 3:51 pm

evo jedna real slučaj:
momak u 20-im, završio medicinu u roku, dolazi iz dobrostojeće obitelji(oboje roditelja doktori), naizgled nikakvih problema nije imao, imao svoje društvo, zgodan, mlad, lijep i uspješan, baca se kroz prozor...
to se prije par dana dogodilo ovdje u mostaru
i nikakvo pismao nije ostavio, ama baš ništa...
niko ne zna pravi razlog što se ubio, čak ni najbolji mu prijatelj(ne znam samoubojicu, ali znam najboljeg mu prijatelja), a znaju se od osnovne škole...
čak je i večer prije samoubojstva tulumario i zabavljao se sa društvom, a pola sata prije toga je pričao sa tim prijateljem preko fona, a ovaj kaže da mu je najnoralnije zvučao i da nije imao pojma što će sebi učiniti..
[Vrh] Go down
davor1408
Stanica

Male
Leo Tiger
Broj postova : 13
Registration date : 11.01.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   sub vel 09, 2008 1:47 pm

da nikome nije palo na pamet da je možda na webu neki psihopatski serijski ubojica koji je pobio svih tih 7 tinejđera?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   sub vel 09, 2008 2:09 pm

davor1408 je napisao/la:
da nikome nije palo na pamet da je možda na webu neki psihopatski serijski ubojica koji je pobio svih tih 7 tinejđera?

Bilo je nešto slično ispričano u jednoj epizodi one njemačke serije Inspektor Rex. Psihopat na webu okuplja oko sebe tinejđere koji izgubljeni u otuđenosti današnjeg svijeta (uglavnom su to djeca imućnijih roditelja koja imaju komp i mnoge stvari, ali im nedostaje ono pravo) tragaju za nečim što bi ih privuklo i povuklo. Oni tako dopuštaju da ih suvremeni guru smrti postepeno odvede do ruba, a njima preostaje samo da zakorače. Psihopata uzbuđuje kad gleda tu djecu kako umiru iako ih sam ni ne dodiruje, osim što im daje nekakve lijekove ili lakše droge prije samog čina...
No to zapravo nisu samoubojstva nego ubojstva manipulacijom.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   sub vel 09, 2008 2:11 pm

sanja je napisao/la:
evo jedna real slučaj:
momak u 20-im, završio medicinu u roku, dolazi iz dobrostojeće obitelji(oboje roditelja doktori), naizgled nikakvih problema nije imao, imao svoje društvo, zgodan, mlad, lijep i uspješan, baca se kroz prozor...
to se prije par dana dogodilo ovdje u mostaru
i nikakvo pismao nije ostavio, ama baš ništa...
niko ne zna pravi razlog što se ubio, čak ni najbolji mu prijatelj(ne znam samoubojicu, ali znam najboljeg mu prijatelja), a znaju se od osnovne škole...
čak je i večer prije samoubojstva tulumario i zabavljao se sa društvom, a pola sata prije toga je pričao sa tim prijateljem preko fona, a ovaj kaže da mu je najnoralnije zvučao i da nije imao pojma što će sebi učiniti..

Poznajem jedan takav slučaj, zapravo sam poznavala jednog mladića koji se također ubio naizgled bez razloga. No kažu da je razlog bio depresija koju okolina nije bila u stanju prepoznati.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   sub vel 09, 2008 2:38 pm

Depresija je najnovija boljka našeg društva, nakon siromaštva najviše smrti sije.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   sub vel 09, 2008 11:32 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Depresija je najnovija boljka našeg društva, nakon siromaštva najviše smrti sije.

Depresija je simptom. Ona je posljedica prave bolesti. Ljudi su izgubili kontakt sa svojim duhovnim organizmom, boje se i pomisliti da on postoji, da ne bi bili ismijani.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   ned vel 10, 2008 12:59 am

Ma nije niti možda to toliko koliko je materijalno.
Ružno je za reći danas je ama baš sve materijalno.
Pa čak i vjera je materijalna, ljubav je materijalna sve se bazira na novcu i novčanim ekvivalentima i otuda dolaze sve psihoze i ine stvari.
[Vrh] Go down
isa_bruce
Stanica

Female
Virgo Pig
Broj postova : 11
Registration date : 24.01.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   čet vel 28, 2008 11:09 am

pa kad pogledas koji je smisao danasnjeg zivota, nije nit cudo. slazem se sa svijetloisjenom a i aleksandrom. kad razmisljam ovako općenito o zivotu, tesko je vidjeti neki smisao i razumijem kako ljudi upadnu u depru. been there, bas kad mi je sve naizgled bilo ko po spagi, uredno, bez problema.
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Registration date : 26.02.2008

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   sri oľu 05, 2008 1:06 pm

ma ovo danas više stvarno nije normalno... tolko samoubojstava, ubojstava, pedofilije, silovanja... ma grozno. dobro da još možemo izac iz kuce
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   ned oľu 09, 2008 7:00 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:

Depresija je simptom. Ona je posljedica prave bolesti. Ljudi su izgubili kontakt sa svojim duhovnim organizmom, boje se i pomisliti da on postoji, da ne bi bili ismijani.

u hrvatskoj oko 300 000 ljudi pati od kliničke depresije.

moja bliska prijateljica je proživjela to, u sklopu s anoreksijom. al dobro, još je živa. i divim joj se na neki način jer se poprilično oporavila..

a ovo što se u nas događalo, a očito se događa i u svijetu, po priči na početku (samo ponešto drukčije), to što su nazvali kao 'emo djeca'.. e to je malo više od slušanja određene vrste glazbe.

meni se čini da ima velik broj tinejđera koji razmišljaju, ili su razmišljali, ozbiljno o samoubojstvu. Događalo se i meni, ali uvijek je postojalo nešto što me držalo, najčešće obitelj. a i nada. nekad. da nemam obitelji, ne vjerujem da bi ovo sad pisao. al eto. bilo pa prošlo. :)

događa se to da jednostavno ljudi ne paze na svoju djecu, i ne razmišljaju o onome što oni kriju unutra, a izvani sve super - dijete odlikaš, mirno, ne pravi probleme.. A čim je netko povučen i miran, to je prva indikacija da nešto možda nije u redu. mislim da su roditelji tu najviše odgovorni na neki način, u vijestima svi govore o školskim psiholozima - ali što oni mogu na toliko djece koje ni ne poznaju? Roditelji bi trebali više obraćati pažnju (NEKI roditelji) na svoju djecu i njihove probleme ozbiljno shvaćati, a i pomoći im da ih podijele, pa se puno toga ne bi događalo. Ali eto, ovo je očito bila nekakva lančana reakcija, još od one dvije djevojčice što su se bacile sa zvonika.. a i prije.
grozno. :(
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Samoubojstva zbog web trenda   

[Vrh] Go down

Samoubojstva zbog web trenda
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Problem sa grejanjem ležajeva na belt grinderu
» Paukci i poskoci zbog para rašalja .