Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek

Go down 
+35
Archangel
Skulptura
Chakotay
DrChaos
Fantom
Legionar
Neobicni forumas
schmizzl
konoko1
Eternity
Q to the E
hrco56
frankenstein
PEPE-Top Secret
Mama
sound-of-stars
kety6
Alpha
Hapa
None
razzor123
ThE_IMMORTAL
arhont
snark
gloria_g
meli
shnajderica
silver
grof
Eosphoros
malena
Daenerys
zvezda
Svjetloisjena
Rain
39 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimesri pro 29, 2010 8:47 pm

Legionar je napisao/la:
@Skulp, zašto bismo prema tome bili prva vrsta?
Zbog evolucije.
Evolucija živim bićima daje potrebna "sredstva" ili "alat", to danas čini u vrlo malim
koracima ali se promjene ipak događaju iz generacije u generaciju.

No idemo od početka :)
Da ne pišem sve jer većina vas to vjerojatno zna, napisat ću ukratko na što sam mislio.
Na koji način je nešto neživo uopće postalo živo nam govori teorija o porijeklu života,
abiogeneza. Kad je prva neživa materija postala živa bila je samo to - živa.
Tu prestaje abiogeneza i nastupa evolucija koja je tim živim stanicama davala "potrepštine"
nužne za što duži životni vijek jedinke. Tako su iz generacije u generaciju nastajali
organ po organ, usta, oči, uši, udovi itd. sve dok jedinka nije dobila "osnovnu opremu"
za samostalno održavanje na životu. No problem je što su iz nekog razloga nastajale
različite vrste jedinki kojima je evolucija davala razna sredstva za opstanak.
Tako su bića kasnije dobila oštre zube i kandže jer su druge jedinke također imale neku
svoju tehniku za preživljavanje itd.

Prema nekoj logici, ona vrsta na koju evolucija "djeluje" najduže bi danas trebala imati
najbolje sredstvo za preživljavanje. Ljudsku inteligenciju tj. sposobnost rješavanja problema
na originalne načine smatram vrhunskim oruđem za opstanak, jer ako pogledaš,
to je jedino što nas razlikuje od svega ostalog na ovom planetu.

Teorija je milijun i svaka ima po milijun rupa i jednostavno nema nekog obrasca po kojem
bi se teorije o nastanku života mogle stvarati, sve je moguće jer ne znamo niti jednu činjenicu
osim te da smo živi i da je do toga nekako moralo doći.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimesri pro 29, 2010 9:54 pm

Danas ljudi previse linearno razmisljaju. Mi mislimo da smo vrhunac evolucije - ali to bas i nije tacno. Uzmimo zohare - ako su oni toliko "zaostali" zasto su onda oni jedini koji su imuni na nuklearno zracenje? Nismo mi "ultimate survivor-i" nego oni, mozemo se kladiti da ce nakon sto vise ne bude ni ljudi ni ptica ni sisara preostati samo zohari i bakterije. Evolucija nam je podarila inteligenciju, jer nam je to jedino oruzje pomoglo da (zasad) izbjegnemo izumiranje, ali ne smijemo zaboraviti milione vrsta koje jednostavno nisu "imali srece", nije im se na vrijeme ponudila alternativna kvaliteta, koja je mogla biti augmentacija bilo cega, zuba, ociju, usiju, misica, rogova, dlake, mozga, nogu - imali smo vise srece nego pameti. Takodje, valja imati na umu da su dinosauri vladali planetom 200 000 000 godina prije covjeka, i to bez inteligencije kao preovladjujuce karakteristike, samo misicima, zubima i kandzama. Mi smo tu novaci, i sudbina inteligencije jos nije izvjesna, a vrlo je vjerovatno da ce nas ona na kraju i unistiti. Tako da trebamo biti oprezni i manje oholi kad odredjujemo rang covjeka u prirodnom poretku stvari. Nismo cak ni na vrhu hranidbenog lanca - jedu nas bakterije i virusi i cesto nas ubijaju, stalno izmisljamo nove lijekove a ovi se prilagodjavaju i postaju jaci sto se jace borimo protiv njih. Postoje veci i manji organizmi, ali, u istom vremenu, ne postoje visi i nizi - oni nizi nuzno moraju izumrijeti jer su nesposobni drzati korak s ovim drugima...8)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimesri pro 29, 2010 10:40 pm

Upravo tako, mi nismo vrhunac evolucije, bar ne u svakom pogledu.
No stvar je u tome što evolucija još uvijek traje i trajati će dok će god postojati života tako da
nismo niti na vrhuncu svoje evolucije. Možda ćemo i mi u budućnosti biti imuni na radijaciju.

Nekada su vladali dinosauri, danas vladaju ljudi. Uvijek mora biti jedna dominantna vrsta na
Zemlji. Da su vanzemaljci prije 3 mlrd. godina pokušali kontaktirati dominantnu vrstu to bi bio
neki vodozemac (zaboravio sam mu ime conf1 ).

Što se tiče ovih bakterija, ima istine u tome da nas jedu ali ipak nekako izlazimo na kraj s njima,
virusi su ti koji nam još uvijek stvaraju probleme tj. bore se za opstanak bolje nego mi :)
No, da nema tih bakterija i virusa koji mutiraju taman kad shvatimo kako ih uništiti, onda niti
mi ne bi mutirali odnosno evoluirali, jer se ne bi imali protiv čega boriti.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimesri pro 29, 2010 11:11 pm

Istina. Kako smo se izdigli iznad zubatih zvijeri vise nam nema nekoga ko bi vrsio selekciju i eliminisao slabe i bolesnjive jedinke - jedino imamo sami sebe i viruse. Da nema ratova i bolesti, dakle, evolucija bi stala - ne bi bilo razloga za odgajanje boljih i jacih i ta stagnacija bi nam bila kraj. Ono sto se ne mijenja - odumire. :P

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimesri pro 29, 2010 11:13 pm

Tako je, daleko u svemiru, na malenom planetu zvanom Zemlja (po kiši Blato), vodi se rat
između dvije vrste, Ljudi i Virusa xD

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimesri pro 29, 2010 11:55 pm

@Skulp cerek cerek

Različitost vrsta uopće nije neka zagonetnost. Kako bi izgledalo da postoji samo jedna vrsta na Zemlji? Potrebna je raznolikost radi hranidbenog lanca i izmijenjivanja tvari u biosferi. I to je ono, Skulp, što sam ti rekao da drugoj temi, čovjek ne bi trebao biti na vrhu hranidbenog lanca, odnosno, pokoravati sve pred sobom, nego se izdići nad njime i živjeti u skladu s prirodom.
Razloga su dva. Prvi materijalni, a drugi nematerijalni. Prvi je taj što ćemo uništiti sve svoje izvore hrane, a drugi taj što je način razmišljanja da trebamo pokoravati sve oko sebe prava uvreda čovjekovom razumu.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:18 am

Legionar je napisao/la:
Različitost vrsta uopće nije neka zagonetnost.
Objasni :)

Što znači "živjeti u skladu s prirodom"?
Kako ćeš prehraniti gotovo 7 milijardi ljudi? Znaš ti kolko je to ljudi!?
Sad je druga stvar što smo mi naučeni na luksuz pa trebamo LCD televizore
i ne znam što sve ne, a čijom proizvodnjom zagađujemo prirodu i ne ubijamo
planet nego sami sebe.

No treba stvari gledati i sa vedre strane. Ja recimo mislim da će za dva do tri
desetljeća sve biti drugačije. Koliko drugačije i na koji točno način ne znam,
ali definitivno će biti drugačije. Ako je istina da je nafta, najveće sredstvo zagađenja,
"pri kraju", to znači da će ljudi trebati pronaći neke druge izvore energije.
Vjerujem da tehnologija već postoji samo što se nekima ne isplati popularizirati
nešto novo dok može još milijarde zaraditi na ovom starom.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:22 am

Pa objasnio sam. Radi ravnoteže i održanja hrane u biosferi. Raznolikost vrsta utječe na to da postoji mehanizam negativne povratne sprege što znači da ako jedne vrste/skupa vrsti koje imaju sličnu ulogu u hranidbenom lancu ima previše, smanjit će se, a ako ima premalo, povećat će se. Razumiješ li kako?
Upravo tako, što će nam 7 milijardi ljudi? Trebali smo stati na milijardi. Za sada sam za prestanak povećanja proizvodnje hrane i uvođenje drugog novčanog sistema koji može opstati u situacijama da bračni par ima samo jedno dijete, odnosno, kojemu ne treba povećanje populacije kako bi mogla raditi za umirovljenike.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:23 am

Zašto mislite da se evolucija i dan danas nastavlja na ljudima? Prilagodba jednom vodi do manjka na drugom tako da ukoliko bi se mi počeli recimo razvijati u mišičima kao dinosauri... mozak bi nam se smanjio. A pogodite što... mozak nam je isti kao i u onoga pračovjeka sa istim mentalnim sposobnostima i kapacitetom iako se mi bavimo konstantnim problemima i zadacima. Razumijemo naprednu matematiku dok je pračovjek razumio brojati lovce i plijen ali jedino što je drugačije je u stvari znanje.

Iz neke prakse i promatranja bi prije zaključio kako u stvari evolucija ne postoji pa čak ni ta neka jednostavna prilagodba osim one mentalne. Nauči pračovjeka da igra šah i najvjerojatnije če te dobiti, tj ima iste šanse protiv tebe kao i tvoj sugrađanin koji živi uz računalo u naprednu tehniku.

Zvuči glupo? znam znam, ali pogledajmo da su ljudi vrlo dugo isto mislili da je zemlja ravna ploča samo zato jer je to jedna uvažena ličnost tako rekla. To sve postavlja pitanje kako je onda sve nastalo lol zar ne? Nemam namjeru time razbijati glavu na ovoj temi. Dokaza je puno ali koliko smo ih spremni prihvatiti kao vrsta i koliko je ljudski um spreman porušiti neke ustaljene teorije... tako se gube odgovori na jednostavna pitanja i osječamo se nesigurni i slabašni, iako mi još uvijek neznamo što je to gravitacija a osjetimo ju svaki dan.

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:26 am

Evolucija se odvija na planu od milijuna godina, a ljudska civilizacija postoji tek bijednih 10 000 godina. Čovjek već postoji 4 milijuna godina i naša najveća greška jest ta što početak naše kulture i naše civilizacije izjednačavamo s početkom čovjeka i početkom povijesti čovjeka, što uopće nije točno. Mi smo uvjereni da prije prvih civilizacija nije bilo ništa, ali varamo se, samo zato što mislimo da je naš način života ispravan.
A očito je da nije...

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:28 am

Ja vidim da Legi podržava NWO rofl2 i njihove teorije. Ajmo biti realni... koliko mi doista možemo zagaditi cijeli ekosustav? jesmo li mi doista dovoljna sila naspram vanjskog sistema zemlje i samog zemljinog sistema da bi poremetili tu ravnotežu? Da preoblikujem, pošto je sve vrlo usko vezano... to što mi malo zagadimo okoliš ne znači da mijenjamo atmosferu, nemojmo si laskati.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:32 am

"Zivjeti u skladu s prirodom" nije neki imperativ koji mi tek trebamo ostvariti - mi smo dio prirode, i kao takvi zivimo u skladu sa samim sobom - nemamo izbora. Cista cinjenica je da nas je jednostavno previse... Kao i sve drugo sto zivi, instinkt nas tjera "gore", da osvajamo, prisvajamo i oblikujemo okolni svijet, a to sto polako unistavamo svoje staniste je samo posljedica "prevelikog broja", nista vise... 8)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:34 am

@Star
Ljudi su nekada umirali od prehlade ili obične groznice. Danas je to "mačji kašalj" i bez
lijekova. Nema opasnosti po život :P

Uglavnom, mislim da je to na neki način dokaz evolucije. Isto kako je pronađena ona bakterija
u jezeru u kojem 50 godina nije bilo svježe vode. Bakterija je evoluirala, dok čovjek izmjeni
jednu generaciju, bakterije i neki mikroorganizmi ih izmjene nekoliko tisuća, pa je zbog toga
evolucija kod njih malo brža i zbog toga ne možemo ni izaći na kraj s virusima.

Ako evoluiramo ne znači da moramo znatno mijenjati fizički izgled ili oblik. Sigurno nam neće
izrasti kandže, ne trebaju nam, može nam se jedino desiti da izgubimo nokte, makar mislim
da oni imaju neku ulogu scratch

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:37 am

Ne vidim kakve veze NWO ima s time misli
Star, ako smatraš to "laskanjem", odnosno da nije tako, onda stvarno ne znam što da ti kažem... Koliko je vrsta izumrlo, koliko je zrak nekvalitetan, koliko smo čak i ocean uspjeli zagaditi...
@Skulp, ljudi su umirali od obične prehlade jer su radili dvanaest sati dnevno s čime su si jedva priuštili kruh i vodu. Ali doslovno tako. A stjecanje imuniteta nema veze s evolucijom. Evolucija predstavlja genetsku promjenu. Stjecanje imuniteta to nije.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:38 am

Hm Star zašto misliš da mi ne možemo narušiti ekosustav, nas ima jako puno. Ništa nije neuništivo pa niti ekosustav Zemlje, možda bi se to moglo i popraviti, ali mi smo nemilosrdni i samo uništavamo :(

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:40 am

Legionar je napisao/la:
Pa objasnio sam. Radi ravnoteže i održanja hrane u biosferi. Raznolikost vrsta utječe na to da postoji mehanizam negativne povratne sprege što znači da ako jedne vrste/skupa vrsti koje imaju sličnu ulogu u hranidbenom lancu ima previše, smanjit će se, a ako ima premalo, povećat će se.

Ali kako Legi :P
Zašto postoji više od jedne vrste, koji je uzrok toj raznolikosti?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:44 am

@Chak, Zemlja je preživjela i veće katastrofe, ovakve poput nas jede za doručak.
Zato, ne brini za Zemlju, ako se oporavila od Yellowstonea i od onog udara asteroida
prije 65 milijuna godina, oporavit će se i od nas :)

Uništavamo sami sebe.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:49 am

Umiru od prehlade i groznice dan danas, mlad čovjek nije imao problema sa time nikada kao što mladi ljudi nemaju problema s time i danas. Od takvih stvari umiru stari i nemoćni i dojenčad... čak je današnja dojenčad slabija od one prije jer ljudi ne žive vitalno više.

Bakterija se prilagodila svom staništu, osim toga dok god ima kisika u vodi aerobne bakterije nemaju problema sa preživljavanjem u bilo kakvoj vodi osim destilirane pa vjerojatno mogu i u tome preživjeti ako bi bakterija imala dovoljno vremena da se prilagodi.

Radi se o tome da nismo izmijenili ništa novoga... pa čak ni onaj mentalni dio koji je najlakše izmijeniti. Samo idemo dalje u znanju ali polako ni to nemožemo sve pohvatati kao jedinka.

NWO teorija je upravo to što si izniso pa sam se malo našalio.
Zemlja je prevelik element da bi ga mi mogli promijeniti u par stotina godina sa par tvornica na ugljen. Kao što kaže Skulp, zemlja je preživjela i gore od nas.

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 12:55 am

Uff, kako da započnem. Evo, ovako, najjednostvnije.
Imaš vrste koje se hrane drugim vrstama i koja bivaju hrana. Ako vrsta koja se hrani poveća svoju populaciju, smanjit će se populacija vrsti koja su hrana budući da ih je izjela vrsta koja se njima hrani. Samim time će se smanjiti populacija vrste koja se hrani jer se nema čime hraniti. Time će se povećati populacija vrste koja je hrana, a samim time i populacija vrste koja se hrani. Kada se taj postupak odvija više puta dobivamo prirodnu ravnotežu. Svaka elementarna nepogoda ili bilo koja promjena ju narušava, i nakon nje vrste nalaze novu ravnotežu, ili neke izumiru. Te koje izumiru su one koje su suvišne u prehrambenom lancu.
Čovjek je to počeo narušavati onog trenutka kada je počeo selektirati vrste koje mu odgovaraju, a istrebljavati vrste koje mu smetaju. To bi bilo sasvim bezazleno da je ljudi malo. To bi bilo malo opasno da ljudi uzgajaju vrste koje su mu hrana, a istrebljuju vrste poput komaraca koje tako ionako nikada neće izumrijeti. No čovjek istrebljuje i tuljane i leoparde čisto iz "objesti", razonode i zadovoljstva. To je jako loše čak i ako je malo ljudi. A ako imaš puno ljudi koji ne samo da uzgajaju i selektiraju vrste i ubijaju neke radi razonode ili zadovoljstva, tada je to ogroman problem. Ako imaš ovoliko ljudi koliko ih danas ima, i ako se taj broj povećava, to znači samo jedno - uništenje planete.
No naravno, 95% ljudi se ne zamaraju uništenjem planete. No zato će uskoro te posljedice vidjeti na samima sebi. Kada će shvatiti da cijeli njihov sustav vjerovanja i iluzije da čovjek treba i može neizmjerno iscrpljivati planetu, doći će, odnosno već dolazi do kulturalnog sloma. Uništenje planete dovodi do gladi, bolesti itd. Ljudska pohlepa za moći dovodi do ratova. A to dvoje u kombinaciji do kulturalne propasti - nevjerovanja u autoritete, skonosti samoubojstvima, depresiji i samouništenju (sada mi pada na pojam jedan Archangelu veoma drag pojam, to dovodi do nihilizma).
Ako se tako nastavi, ljudi će se samouništiti te će ih ostati znatno manje. Planet će se s vremenom vratiti u ravnotežu bez ljudi ili sa ljudima. Čiča miča gotova je priča.
Ako se tako ne nastavi, odnosno, ako ljudi shvate i stanu s ovime što rade i odbace sve ono što od naše kulture ne valja, moći će zadržati sve ono što od naše kulture i civilizacije - valja.
Ako nastavimo ovako, to nećemo jednostavno moći napraviti.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 1:00 am

@Skul i star, ujedno podcijenjujete i precijenjujete ono što ne treba.
@Star, NWO je tajni plan moćnika kojim žele ostvariti jednu svjetsku vlasti, valutu i čipiranje stanovništva. Ja uopće nisam za to :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 1:10 am

Pa... gledajmo to ovako, prema onome što si govorio Legi. Ako jedna vrsta izumre, recimo tigar... doči če do povečanja broja jedinki one vrste koju tigar lovi i preferira... sljedeče što če se dogoditi je da če se i povečati brojevi jedinki predatora koji če vrlo rado preuzeti teret tigra i zatvoriti rupu u ekosustavu. Znači opet če se ta vrsta koja je bila tigorv plijen vratiti u normalu. Pravi problem bi nastao jedino kada bi izumrli svi predatori ili sav plijen jer ekosustav može biti vrlo jednostavan pa i čak o par vrsta. Sve što nam treba je niži sloj kao što su bakterije a njih nemožeš istrijebiti pod drugo: biljni svijet koji se može sastojati od samo par vrsta koje uključuju travu .... treče su biljojedi i mesojedi koji može biti možda čak i samo jedna vrsta. Nekakav osnovni princip ekosustava stoji i dalje bez obzira koliko vrsta ima u igri. Ovo što imamo sada je u stvari samo jako uglađeni mehanizam razmjene i ciklusa unutar ekosustava.

Što više vrsta i što je veča raznolikost to je mehanizam uglađeniji i stabilniji.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 1:18 am

Rekao si isto što i ja. :)
Ali ne shvaćaš jednu drugu stvar. Biološka raznolikost nije tu samo radi očuvanja broja populacije pojedinih vrsta, nego i zbog izmjene hrane. To je u biti njena uloga broj jedan i važnije je to od očuvanja broja jedinki. Izmjena tvari mora biti raznolika i sveobuhvatna. Od minerala, vitamina, proteina, organskih i anorganskih spojeva. Sve to utječe čak i na klimu.

A ono što čovjek misli je da je sve njegovo. Zagreb se širi i najednom čovjek naiđe na zgodnu livadicu s potokom i šumarkom. Kako je to u funkciji čovjeka? Nikako. Ajmo tu izgraditi stanove.
Surova realnost je da mi nismo vlasnici Zemlje. Čak i kada nas takav pristup ne bi uništio, odakle nama pravo, odakle nama uistinu pravo da se širimo na račun ostalih vrsta? Mi na to imamo pravo kao životinje. Ali samo ako se natječemo, ako se borimo za sebe, a ne protiv drugih. Druge životinje nikada ne uništavaju izvore hrane drugim životinjama. Čovjek kao nešto iznad životinje ne bi se trebao širiti na račun drugih vrsta. To je uvreda za čovjeka. To je uvreda za Čovjeka. A ne samo da se ljudi natječu s drugim vrstama, oni vode rat protiv njih. A to je čak i ispod onoga što životinje rade.

P.S. Upravo sam dobio inspiraciju za novi potpis :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 6:21 pm

@Legi, ništa ne podcijenjujem niti precijenjujem, samo sam realan.
Ima nas koliko nas ima, da li si za da se pobije trećina čovječanstva za dobrobit prirode,
da li bi bi se dobrovoljno javio da uđeš u tu trećinu ljudi?

Neki ljudi i danas rade po dvanaest sati dnevno.
Zamisli pečinskog čovjeka koji se prehladio, on je mrtav čovjek jer nema imunitet za
vrstu napada kojeg je doživio. Danas nam rijetko koja bakterija može ozbiljno naškoditi.
Većina ljudi bez potrebe uzima lijekove čim kihne, to je idiotski i sa time usporavamo vlastiti
razvoj. Da nije bilo lijekova imali bi više žrtava ali bi ostatak bio otporniji.
Od kud ti da evolucija nema veze sa imunitetom?
Imunitet je sve, zbog njega smo još uvijek živi.

Moraš prihvatiti da se ljudi neće osvijestiti još najmanje 150 godina bez obzira na sve.
Već sada 95% ljudi shvaća da nismo u bajnoj situaciji ali nema koristi. Ja sam prvi koji se
ne bi odrekao tehnologije makar sam svjestan koje su posljedice tog luksuza na okoliš.
No činjenica je da tehnologija može samo napredovati, nikako nazadovati. Zato se nadam
još ubrzanijem tehnološkom napretku jer će tehnologija budućnosti promijeniti dosta stvari
ne samo što se tiče okoliša. Volim prirodu i sve to, ali ne bi niti razmišljali na način na koji
razmišljamo da nismo napredovali. Rješenje problema je, ponavljam, tehnološki napredak,
nastanjivanje još jednog planeta zbog novih resursa jer, prihvatio ti to ili ne, prirodni resursi
nam trebaju ma kakvi god oni bili.

Nisi mi odgovorio na pitanje, napisao si koja je posljedica raznolikosti u vrstama ali ne i koji
je njen uzrok.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimečet pro 30, 2010 6:34 pm

Star je napisao/la:
Umiru od prehlade i groznice dan danas, mlad čovjek nije imao problema sa time nikada kao što mladi ljudi nemaju problema s time i danas. Od takvih stvari umiru stari i nemoćni i dojenčad... čak je današnja dojenčad slabija od one prije jer ljudi ne žive vitalno više.

Stari ljudi su stari ljudi. To je objašnjenje.
Kod ljudi se evolucija prvenstveno odvija u mozgu, čovjek koji umire od starosti
je potpuno zdrav, odvedi ga na kompletni liječnički pregled i neće biti niti jedne
pogreške ali on svejedno umire. Zašto? Iz jednostavnog razloga, mozak prestaje
funkcionirati, zamisli pohabane Windowse koji su recimo mozak cijelog sistema.
Ako oni prestanu raditi kako treba, bez obzira na potpunu ispravnost pojedinih
komponenata, računalo neće raditi kako treba a na posljetku će prestati raditi.

Dojenčad....
Neka djeca, čim se rode dobiju žuticu. Beba nije niti slaba niti jaka, ona se u početku
ne oslanja na otpornost organizma jer ju još nije niti stekla, ima samo ono što je
genetski preneseno sa roditelja, dodatni imunitet će dobiti kroz život i prenjeti ga na
drugu generaciju koja će također dobiti imunitet za nešto drugo itd...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:29 am

Žutica novorođenčadi ne zbiva se zbog slabog imuniteta, nego zato što fetalni eritrociti mogu vezati puno više kisika nego embrionalni eritrociti. Budući da kisika nema dovoljno, u krv se otpuštaju nezreli eritrociti iz kojih potječe bilirubin žute boje.
Uglavnom, imunitet se razvija. Razvija se neovisno o evoluciji. Jest, on je povezan s evolucijom. Ali da evolucija čovjeka sada stane, imunitet čovjeka bi se i dalje razvijao.

Onaj prošli post, da, tako nekako i ja razmišljam. Jedino što mi nemamo realne tehnološke mogućnosti otići na novi planet. Ako mene pitaš koje je rješenje ovog sranja u koje smo se uvalili - ne znam. Mislim da ne zna nitko. Jer, sada se ne možemo više vratiti lovosakupljačkom načinu života. Prekasno je. Zajebali smo. A ne možemo nastaviti ovako. Kako god bilo, u idućim godinama morat ćemo se suočiti sa sasvim novim načinom života koji će zahtijevati sasvim novi i drugačiji pogled na svijet. Kakav će on biti? Ne znam. Treba li se posvetiti traženju njega? Treba. Ali znam samo jednu stvar. Bit će veoma nalik starom, plemenskom pogledu na svijet, i u sebi neće sadržavati onu "Svijet je ovdje zbog čovjeka, a čovjek je stvoren da bi pokorio svijet". Nismo dovoljno pametni i inteligentni da bismo mogli pokoravati svijet, a da to opstane. Svakako mislim da, s ove točke gledišta, jedini spas je u tehnologiji. Što se tiče broja stanovnika, eh, nas Europljana ima sve manje i to je biološki dobro. Gospodarski je katastrofalno, zapravo - fatalno. Smatram da se ljudsko stanovništvo od početka nije trebalo povećati niti do desetine sadašnjega. A što sada? Sigurno nećemo ubijati same sebe. Trebamo nešto novo. Ali nitko, nitko, nitko uopće ne radi, ne radi i ne radi na tome. Samo pokušava krpati stare zamisli i ufuravati ih pod nove. To neće spasiti ništa. Neće. Treba nam novi pogled na svijet bez misli koje nas koče, a ne stari pogled na svijet s novim mislima koje koče naš put ka samouništenju i na neki način ga samo zaobilaze i odgađaju.

Zadatak: Uzmi samo ono što valja iz naše civilizacije, prouči kako su ljudi funkcionirali i zašto su bili sretni još prije Babilona i prvih civilizacija i spoji to u jednu novu viziju svijeta, koja će spasiti stvari, a koju će ljudi prihvatiti kava

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; pet pro 31, 2010 5:14 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Arminova opaska o "žutim eritrocitima")
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Otkriveni novi planeti
» Na Zemlji nekoliko desetine hiljada Vanzemaljaca
» Otkrivena planeta slicna Zemlji kod Proksime Kentauri

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: