Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 neale donald walsch: razgovori s bogom

Go down 
+6
Alpha
Chakotay
floridana
meli
Svjetloisjena
silver
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimesri ruj 15, 2010 10:57 pm

je ti Legi nemaš smisla za humor kava
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimesri ruj 15, 2010 11:40 pm

No inače ljudi takvo što misle ozbiljno. Sad si se šalila, ali eto, napisao sam, netko tko će čitati će naići i vidjeti :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 12:30 am

@Flo...nema ti on to...pa sta mislis zasto se on i ja stalno ne razmimo, a ti ja se stalno razumimo. Fali mu ironije u zivotu al ima vrimena, mozda je pronadje :P
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 5:30 pm

prve tri su isključivo pisani kao dao diktat. Bog diktira, a Neil zapisuje, tj. Neil postavlja pitanja a Bog odgovara. zato i jesu Razgovori s Bogom.
ove druge su pisani u naraciji samo Neila.
ako sam ja dobro skužila!?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 9:06 pm

Bez obzira na Legijev smisao za humor (kojeg ja mislim da ima) onaj gornji post mu je svakako na mjestu. Kod nas je opće mišljenje da je novac nešto loše, prljavo, nešto što je nužno zlo, pa čim netko ima malo više novaca mora da ga je stekao na nepošten način. Nije ni čudo da nam kronično nedostaje novca.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 9:41 pm

I povjerenja u druge ljude.
Naravno, ne bi bilo takvih šala da nas iskustvo nije naučilo da trebamo vjerovati drugim ljudima. No ne volim takav humor. Samo još dublje usađuje u nas osjećaje nepovjerenja. Možda se netko kroz takve šale ispuca, no općenito ne volim kada ljudi govore ono što zapravo ne misle. Ja sam nekoliko puta izjavio ironične stvari, no porazmislivši o njima shvatio sam koliko je to bilo licemjerno. Mislim da je to izraz nepoštivanja nekih segmenata života. Zadovoljan čovjek neće imati potrebe za ironijom.
Eto, dosta offtopica :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 9:49 pm

Legionar je napisao/la:

Naravno, ne bi bilo takvih šala da nas iskustvo nije naučilo da trebamo vjerovati drugim ljudima. No ne volim takav humor.
Hm iskustvo te je naučilo da trebaš vjerovati ljudima? Zanimljivo razmišljanje, ako sam dobro skužio
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 9:54 pm

Mislio sam da ne trebamo vjerovati :P Zabunih se.
Htio sam reći da sam svjestan da nisu te šale tu samo tako, no iako su potaknute iskustvom ne trebamo te osjećaje još više produbljivati.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 10:04 pm

Aaa to sam i mislio iako ja vjerujem u ljude, nažalost to se samo odnosi na one koje poznajem i ne na baš sve. Dok sam prema ljudima koje ne poznajem a priori sumnjičav.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 10:54 am

Legionar je napisao/la:
I povjerenja u druge ljude.
Naravno, ne bi bilo takvih šala da nas iskustvo nije naučilo da trebamo vjerovati drugim ljudima. No ne volim takav humor. Samo još dublje usađuje u nas osjećaje nepovjerenja. Možda se netko kroz takve šale ispuca, no općenito ne volim kada ljudi govore ono što zapravo ne misle. Ja sam nekoliko puta izjavio ironične stvari, no porazmislivši o njima shvatio sam koliko je to bilo licemjerno. Mislim da je to izraz nepoštivanja nekih segmenata života. Zadovoljan čovjek neće imati potrebe za ironijom.
Eto, dosta offtopica :P
Omg, koliko bedastoca na jednom mjestu izrecenih kao nepobitne cinjenice doh Pazi ovo "Zadovoljan covjek nece imati potrebe za ironijom." "Ironija je licemjerna." Nevjerojatno.

Zivot je bitka koju smo unaprijed izgubili da tako kazem. Koliko god se mi smijali zivotu on se nama smije jos i vise. Ironija je nacin smijanja zivotu. Ironija me nasmije. Ironija mi daje povjerenje u ljude jer vidim jos jednog suborca koji je shvatio da nam jedino preostaje smijati se samima sebi. Nije to pesimizam iako, ako je ekstremno, moze biti. Ali ja ne pricam o ekstremima niti o ljudima koji su ironicni na stetu drugih.
Sto kaze Balasevic:
"Rođen pod sretnom zvezdom magičnom
Ali nad ovom zemljom generalno tragičnom
Čemu sam bliži - triput pogađaj"


Ako netko ne razumije i nije u stanju prepoznati ironiju toj se osobi zbilja cini kao da ovaj laze jer govori jedno, a zapravo misli drugo. Ipak, covjek bi se mogao zapitati jel mozda problem u njemu/njoj ali je, valjda, lakse smatrat da si po defaultu u pravu i ironicare proglasit nestabilnima ili nesto. :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 4:27 pm

Alpha, naprotiv, ti si ekstreman slučaj ako tebi ironija to znači. Zapravo, takvu crtu ironije razumijem, a u nekim slučajevima čak i ja posjedujem. :P
I dalje tvrdim da ostatku ljudi vrijedi upravo ono što sam upisao u prethodnom postu.

P.S. Čak se i slažem da bi ovo što si opisala mogla biti definicija prave ironije, ali ljudi se većinom njome služe iz razloga dalekih tome.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 4:39 pm

Blago meni kad sam tako posebna, a sa mnom i Flo te jos jedna hrpetina ljudi sa kojima se druzim. Gdje li sam ih samo nasla tako posebne raspa
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 4:48 pm

Ko će kome nego svoj svome :P

Možda ti to nećeš nazvati razočaranjem ili nezadovoljstvom, ali što si ti opisala o životu za mene je. Možda ću s godinama i ja dobiti tu crtu, ali ne želim ovako mlad "shvatiti" da jedino što preostaje jest smijat se životu. Premlad sam da bih se tako razočarao.
Zato u mom krugu ljudi ironija predstavlja pesimizam i to što sam upisao, a nešto drugo u tvojem. Generacijski jaz zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 4:50 pm

Ne, to nije razocarenje. To ti i pokusavam reci. Ja sam takva prakticki oduvijek.

Ironija je vid socijalne inteligencije. Ti si ga tu malo uskracen zubi Al nemoj se sekirat, i ja sam uskracena isto samo na drugim poljima (da ne bi mislio da te ovo kritiziram ili govorim u losoj namjeri ili cak vrijedjam).
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 4:54 pm

Rađe reci da mi nije razvijen taj vid socijalne inteligencije. Ljepše zvuči zubi

Čuj, ti i Flo ste i dalje jedine osobe koje poznajem, a znam da imaju razvijen takav smisao za ironiju kava
P.S. Ovo nije ironija pa da tvrdim da ti tu nešto muljaš, nego doslovno to mislim :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 4:57 pm

U redu...nije ti razvijen, jos ti je mali zubi

Gle, ja korisitm ironiju u svemu. Ne samo kao gorku opasku u zivotnim nedacama. Bas obratno, koristim ju kao sredstvo za zabavu i smijeh kao sto se i sama smijem kada drugi to rade.

Ne znam, ovdje je ironija prilicno uobicajen nacin humora. Ali da nebi ispalo da je to geografski predodredjeno tu istu ironiju itekako koriste i ljudi koji su kontinentalci. Posve isto.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 5:03 pm

I uopće mi nije žao što mi je mali (smisao za ironije te vrste) :P

Nisam niti pomislio na tu geografsku predodređenost. Ja se ne slažem s onim da je jedino što nam je preostalo smijati se životu, ali baš znam da u posebnim raspoloženjima imam snažan smisao za to. U ironičnom smislu, ali opet ne kao tvoj ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 5:13 pm

Znam da nisi pomislio ali je moglo doci do toga da pomislis kada sam napisala da su svi tj. vecina oko mene takvi.
Sad si se ti "zakacio" na ono "preostalo"...ne postoji ironija zato jer nam je jedino to preostalno nego...ufff...to je jednostavno vid smisla za humor.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 5:18 pm

Da, u redu, nemam taj vid smisla za humor i uopće te ne shvaćam kada ga rabiš zubi
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 6:06 pm

asti ga koja raspava na račun moje ironije- zajebancije na nečiji račun. može bit i na moj ili na račun onih koji čitaju i piju sve šta im se servira, ili na račun autora knjige, kak se zeme. uostalom zar niste vi koji ste pročitali ili čitate ovu knjigu, ili slične knjige, posumnjali da je stvarno neki zajeb u pitanju? pa nije vrag da ste popili iz prve? kao prvo u ovoj knjizi konkretno tip priča sve šta je u stvari već poznato samo na drugačiji način. možda je neki šarlatan koji ima smisla za biznis. duhovnost se danas prodaje ka i loto. kad je loše daj čašicu duhovnosti i tiket lota cuga takvi ljudi postoje i normalno je uključiti kritički um u takvim situacijama. tu nema nikakvih materijalnih dokaza osim pisane riječi i radi se o tome da li vjerujemo ili ne. ja kao vjernik ipak se zapitam, šta je i normalno.
i to povjerenje u druge ljude....ne može se svima vjerovati, zato i stvaramo krug ljudi u koje imamo povjerenja. nisu svi dobri ni dobronamjerni.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 6:13 pm

Evo, znao sam! Ipak ne mogu biti toliko u zabludi.

Flo, razumijem što želiš reći. :) Naravno da je to prvo na što sam pomislio pročitavši da razgovara s Bogom. Mogućnosti su da:
-izmišlja da priča s Bogom da bi drugima prenio svoju poruku, a i da bi zaradio
-stvarno vjeruje da priča s Bogom, ali zapravo priča s nekim drugim entitetom
-izmišlja da priča s Bogom samo da bi zaradio
-si je to umislio zubi
-priča s Bogom

Ovako nekako je to rangirano u mojoj glavi. Pričanje s Bogom je na zadnjem mjestu. Ali to nije važno. Važno je ono što ti možeš izvući od toga. Ne bi li bilo šteta nešto ne naučiti iz tih knjiga samo zato što smatraš da to nije istina? ;)

Legionar je napisao/la:
Čovjek piše da je pričao s Bogom. Nije važno je li uistinu pričao ili je umislio da je pričao ili je pričao s nekim drugim ili su to samo njegova razmišljanja za koja je smatrao da će se najbolje probiti u vanjski svijet ako kaže da je razgovarao s Bogom. On je napisao knjige, koliko vidim, koje su potaknule mnogo ljudi da razmišljaju i da malo drugačije pogledaju na svijet. On se sigurno nije ne znam kako bezobrazno obogatio. Zaradio je i stekao slavu. Napravio je sebi nešto dobro čineći drugima dobro. Čineći drugima dobro napravio je sebi dobro.
Evo, pročitaj opet :)

P.S. Naravno, ne govorim o ludim slučajevima kada netko povjeruje da je sve što je frajer napisao istina jer je to Bog rekao, kao što je to u slučaju Muhameda zubi
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 6:28 pm

slažem se Legi sa tim tvojim postom. i ja sam prije neki dan tako nešto slično rekla mojoj kćeri kad mi je na fejs servirala filmiće di se Sai Baba pokazuje kao šarlatan.
.....ma toliko sličnosti ima u tim tumačenjima Svemira/Boga koje dolaze iz različitih kultura da je teško povjerovati da tu nema ama baš ništa istine. pa nije vrag da su svi bili blesavi.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 6:33 pm

hug
Naravno da ima istine. Npr. mene su vjeroučitelji učili da je jako loše, čak i da je grijeh čitati tako različite duhovne literature i sebi uzimati ono što tebi paše. Učili su me da se treba držati apsolutno onoga što oni kažu i ne biti licemjeran, pokvaren i jaaako površan i prihvaćati neka druga tumačenja te ih stavljati u neku svoju vjeru. Iako sam bio jako mali kada su nas to učili, čak ni tada se s time nisam složio, a i svima nama je jasno da me to nisu trebali učiti. Zato se ne treba zamarati pojedinim ličnostima i svime što one kažu ljubi
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimepet ruj 17, 2010 11:21 pm

floridana je napisao/la:
slažem se Legi sa tim tvojim postom. i ja sam prije neki dan tako nešto slično rekla mojoj kćeri kad mi je na fejs servirala filmiće di se Sai Baba pokazuje kao šarlatan.
.....ma toliko sličnosti ima u tim tumačenjima Svemira/Boga koje dolaze iz različitih kultura da je teško povjerovati da tu nema ama baš ništa istine. pa nije vrag da su svi bili blesavi.
Da upravo tako flo, najlakše je sve proglasiti šarlatanima. Ja imam dojam da Walsch vjeruje u to što piše, potpuno je nevažno s kime on priča, ono što je važno je da su njegovo knjige zanimljive i da daju jedan drugačiji malo bolji pogled na život. Naravno to je moje mišljenje, oni koji misle da su knjige bez veze ih neće čitati. Vrlo jednostavno ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitimesub ruj 18, 2010 9:39 am

@Flo...naravski da se pomisli ono sto si napisala. Iako ima ljudi koji puse sve sto procitaju ali nema smisla pricati o toj skupini. Zato tvoja ironija i jeste smijesna. Da si popila iz prve i da se vec klanjas tipu bez truna sumnje bilo bi glupo, a ne smijesno. Ali kako nekom objasniti ironiju tj. humor u ironiji?
Po meni tu treba bas povjerenje i po mogucnosti cisto srce. Jbg, kad ti to kazes znam da nemas zlu namjeru i znam da nemas zle misli i znam da si ironicna iako zapravo itkekako cijenis napisano. Zato i jeste smijesno. Da je to isto rekla neka druga osoba koja je inace posprdna i negativna onda ta ironija ne bi bila smijesna nego cinicna i neugodna. Stoga isticem kako je za ovaj tip humora itekako potrebna jedna senzibilnost. Pa sad se vi smijte sto ja ovdje razvijam tezu ali ironija je veliki dio moje osobnosti i voljela bih da ljudi pojme sto to jeste cak i ako ne razumiju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   neale donald walsch: razgovori s bogom - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
neale donald walsch: razgovori s bogom
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: